Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Valakinek van tapasztalata ebay-es rendelésről? (elsősorban UK-ból és ruhával/cipőkkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek 😊 )

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?Amadeus91
 www.onlinefilmek.team17.hu/az-ordito-eger-1959/#laccoo74
sajnos ez a link már nem jó

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?Amadeus91
 www.onlinefilmek.team17.hu/az-ordito-eger-1959/#
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Bántás nélkül, azért ez 2013-ban egy elég érdekes kérdés volt.
Technikailag határ sincs, hisz belül vagyunk az Únióban, és Únión belül nincsenek határátkelők, stb.
Azt se tudod mikor vagy egyik vagy másik országban.Sobri Jóska
Amit írsz, esetleg a schengeni zónára igaz. De tavaly voltam párszor Erdélyben, és a román határon oda-vissza mindig kértek valami okmányt.

Haveromat meg a csehek nem engedték be, mert a személyije le volt járva, útlevele nem volt, a jogosítványt pedig nem fogadták el. Úgy, hogy Szlovákián át ment Lengyelo.-ba, és onnan akart bemenni a csehekhez -szóval 2 határon átment gond nélkül.

Harmadrészt van egy olyan tényező, ami független az uniós jogtól, de muszáj figyelembe vennem: ezekre az említett utakra motorral mentünk, és nem vagyunk annyira jóarcú gyerekek, úgyhogy minket félre szoktak állítani néha. És egészen csodálatos ellenőrzéseken estünk már át uniós országokban.

A kérdést pedig alavetően azért tettem fel, mert eddig volt érvényes útlevelem, ezért nem számított hogy hova - mivel engednek be, az útlevél mindenhova jó volt. Viszont most lejárt, és ha egy osztrák-olasz-szlovén kanyarhoz nem kell, akkor nem is csináltatok újat, mert nem tervezek más külfödi utat.
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Az ügyintézés teljesen okés volt, csak érthetetlen (muhaha), hogy egy normál állami procedúrát belassítanak a pluszbevételért cserébe. Magyarország...Dzsokijuing
nem lassítják sztem, normál ügymenetben is elég gyors, így viszont garantálják, hogy megkapod. ezért fizetsz többet. pl én egy hetes intézési időt kértem, egy nap alatt megvolt. az egynapos kétszer annyi.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Olyan kell, amiből a személyazonosságod egyértelműen megállapítható (érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány). Elvileg a lakcímkártyát nem kéri a rendőr, de igazából elkérhet bármit. Nem miattuk van kettészedve.

Ellenben megnézem ha valaki elmegy hitelszerződést kötni egy bankba és nincs is személyije, tehát nincs is személyi igazolványszáma, és kap hitelt. (Az ellopottat nyilván jelentetted, hogy ellopták). És minden hivatali ügyben kérik. Vagy külföldre (EU) is sokkal jobb, ha két fényképes igazolvány van nálad, bár legjobb, ha egyik egy új útlevél. Útlevelet egyébként a magyar rendőr is elfogad. Azonosítani abból is tud.ulpianus
Az útlevélkészítés egyébként nagyon gáz. Tavaly Ciprusra utaztunk és átrándultunk az északi török részre. Az ehhez szükséges útlevélre az okmányiroda a kéréstől számított egy hónappal későbbre (!) adott volna időpontot, onnan az okmánykészítés még egy hónap (!!). Úgyhogy inkább bementünk a központi útlevélkészítőbe, kivártuk a sorunkat és még aznap ketyegni kezdett az egy hónapos készítési idő. Majd megjött két hét alatt. Tehát minden jó, ha vége jó lett, de ehhez miért kell átutaznom a fél várost? És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
igen, ha elég sok ember van, aki ráér megcsináltatni, akkor eléggé be tudják telíteni a slotokat.
nekünk (még) a csepeli okmányiroda lenne a legjobb, itt van 10 perc sétára (busszal 2 perc), csakhogy nincs sokáig nyitva, és hiába Butapest, ide is csak hetenként egyszer jön a posta.
megkérdeztem a hölgyikét anno, hogy milyen gyorsan lenne kész (ez 2010 nyarán volt), azt mondta, hogy az ügyintézéstől számított két hét minimum, de ha lekési a belső postát akár csak 10 perccel is, akkor plusz egy hét, mert csak hetente egy járat hozza a kész kártyákat.
bementem a központiba, végigültem a sort (Borárostól utazással együtt oda-vissza 2 óra), következő hét végén már szóltak, hogy kész is van.
jogosítvány ugyanez volt, a másfél héttel későbbi első lehetséges időponthoz képest 2 hét lett volna a jogsi megérkezése. péntek délelőtt elmentem a közlekedési felügyelethez a vizsgaigazolásért, délután Visegrádi utca, hétfőn már mehettem is érte.
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Én is csak a jogsit meg a lakcímkártyát csináltattam újra mikor elhagytam a papírjaim, még maga az okmányirodás is mondta, hogy a személyi nem olyan fontos, ha van jogsi...😛dande
csak ne kövess el olyan dolgot, ami miatt bevonják a jogosítványod 😊
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Tekintsd afféle különeljárási díjnak azért mert nem kezdted el időben intézni az új útleveledet 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 134 — Saturday Night Lights
És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
kifizeted a pénzt a gyorsított eljárásért és megkapod 5 napon belül az útlevelet...jjncaa
Ugye ez lenne a normál eset, nálunk meg itt is irány a lehúzás.Dzsokijuing
én is tavaly csináltattam extra gyorsan kellett.

és nem értek egyet a lehúzással. talán az egyetlen állami intézmény az okmányiroda ebben az országban, ami úgy működik ahogy kell.
ha többet is kell várni, azt is csak a kedves állampolgárok miatt van "aki csak egy kérdést szeretne feltenni, ezért nem áll be a sorba". amúgy az ügymenet iszonyat gördülékeny, és minden határidőt rendben tartanak.
bár lenne így mindenhol, én fizetnék érte!gabtsi
Az ügyintézés teljesen okés volt, csak érthetetlen (muhaha), hogy egy normál állami procedúrát belassítanak a pluszbevételért cserébe. Magyarország...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Ellenben megnézem ha valaki elmegy hitelszerződést kötni egy bankba és nincs is személyije, tehát nincs is személyi igazolványszáma, és kap hitelt. (Az ellopottat nyilván jelentetted, hogy ellopták). És minden hivatali ügyben kérik. Vagy külföldre (EU) is sokkal jobb, ha két fényképes igazolvány van nálad, bár legjobb, ha egyik egy új útlevél. Útlevelet egyébként a magyar rendőr is elfogad. Azonosítani abból is tud.ulpianus
Az Unicreditnél ment már át haverom jelzáloghitele érvényes személyi nélkül, útlevelét elfogadták, vagy talán a jogsiját, nem is tudom már... És a közjegyző is megcsinálta a közokiratot, pedig azok nem cicóznak 😀 Ellenben 1-2 évre rá amikor kiváltotta OTP-nél már kikötötték hogy szerződéskötésre meglegyen.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
kifizeted a pénzt a gyorsított eljárásért és megkapod 5 napon belül az útlevelet...jjncaa
Ugye ez lenne a normál eset, nálunk meg itt is irány a lehúzás.Dzsokijuing
én is tavaly csináltattam extra gyorsan kellett.

és nem értek egyet a lehúzással. talán az egyetlen állami intézmény az okmányiroda ebben az országban, ami úgy működik ahogy kell.
ha többet is kell várni, azt is csak a kedves állampolgárok miatt van "aki csak egy kérdést szeretne feltenni, ezért nem áll be a sorba". amúgy az ügymenet iszonyat gördülékeny, és minden határidőt rendben tartanak.
bár lenne így mindenhol, én fizetnék érte!

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 134 — Saturday Night Lights
És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
kifizeted a pénzt a gyorsított eljárásért és megkapod 5 napon belül az útlevelet...jjncaa
Ugye ez lenne a normál eset, nálunk meg itt is irány a lehúzás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 802 — SuperLOL
És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
kifizeted a pénzt a gyorsított eljárásért, és megkapod 5 napon belül az útlevelet...jjncaa
Én tavaly csináltattam központiban. És pénz kérdése ez is. már nem elékszem da valami ilyen volt:
standard 2-3 hét
gyorsított 5 nap de duplája pénzben kábé.
extra gyors másnap kész de valami 25 ezer plusz (nem tudom de kábé)
Azonnali (pár óra) pedig valami 40 ezer extra, és megvárhatom.
Mindegyiket kérhetem 5 vagy 10 évre is (utóbbi drágább).

Na mondom, piacgazdaság van. Bűnöző vagy, megéri.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 833 — No es importante
És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?Dzsokijuing
kifizeted a pénzt a gyorsított eljárásért és megkapod 5 napon belül az útlevelet...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 134 — Saturday Night Lights
Olyan kell, amiből a személyazonosságod egyértelműen megállapítható (érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány). Elvileg a lakcímkártyát nem kéri a rendőr, de igazából elkérhet bármit. Nem miattuk van kettészedve.

Ellenben megnézem ha valaki elmegy hitelszerződést kötni egy bankba és nincs is személyije, tehát nincs is személyi igazolványszáma, és kap hitelt. (Az ellopottat nyilván jelentetted, hogy ellopták). És minden hivatali ügyben kérik. Vagy külföldre (EU) is sokkal jobb, ha két fényképes igazolvány van nálad, bár legjobb, ha egyik egy új útlevél. Útlevelet egyébként a magyar rendőr is elfogad. Azonosítani abból is tud.ulpianus
Az útlevélkészítés egyébként nagyon gáz. Tavaly Ciprusra utaztunk és átrándultunk az északi török részre. Az ehhez szükséges útlevélre az okmányiroda a kéréstől számított egy hónappal későbbre (!) adott volna időpontot, onnan az okmánykészítés még egy hónap (!!). Úgyhogy inkább bementünk a központi útlevélkészítőbe, kivártuk a sorunkat és még aznap ketyegni kezdett az egy hónapos készítési idő. Majd megjött két hét alatt. Tehát minden jó, ha vége jó lett, de ehhez miért kell átutaznom a fél várost? És a vidékiek mit csinálnak ilyen helyzetben?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 802 — SuperLOL
Olyan kell, amiből a személyazonosságod egyértelműen megállapítható (érvényes személyazonosság igazolására alkalmas hatósági igazolvány). Elvileg a lakcímkártyát nem kéri a rendőr, de igazából elkérhet bármit. Nem miattuk van kettészedve.

Ellenben megnézem ha valaki elmegy hitelszerződést kötni egy bankba és nincs is személyije, tehát nincs is személyi igazolványszáma, és kap hitelt. (Az ellopottat nyilván jelentetted, hogy ellopták). És minden hivatali ügyben kérik. Vagy külföldre (EU) is sokkal jobb, ha két fényképes igazolvány van nálad, bár legjobb, ha egyik egy új útlevél. Útlevelet egyébként a magyar rendőr is elfogad. Azonosítani abból is tud.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 433 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ha zsét akar leakasztani rólad nyilván nem de amúgy elég kell hogy legyen szvsz
több mint 11 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 327 — Invisible man
Én is csak a jogsit meg a lakcímkártyát csináltattam újra mikor elhagytam a papírjaim, még maga az okmányirodás is mondta, hogy a személyi nem olyan fontos, ha van jogsi...😛dande
Igazoltatásnál a rendőrnek elég a jogsi?Dzsokijuing
Ha jó kedvében találod akkor kipakoltatja veled az összvonalas bérletet, az olvasójegyet és a kondibérletet is 😊 Egyébként mivel fényképes igazolvány ezért elég kéne, hogy legyen.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 134 — Saturday Night Lights
Én is csak a jogsit meg a lakcímkártyát csináltattam újra mikor elhagytam a papírjaim, még maga az okmányirodás is mondta, hogy a személyi nem olyan fontos, ha van jogsi...😛dande
Igazoltatásnál a rendőrnek elég a jogsi?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 433 — Így remélem megfelelek nektek.....
Én is csak a jogsit meg a lakcímkártyát csináltattam újra mikor elhagytam a papírjaim, még maga az okmányirodás is mondta, hogy a személyi nem olyan fontos, ha van jogsi...😛
több mint 11 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Potosabban a jogsi ugyanaz. Lakcímkártya a személyihez is kell.
több mint 11 éve
JéBé Green Bay Packers 6 631
elég a személyi, de a kutya nem fog hozzadszolni semelyik határon.gabtsi
köszJan
de az mindenképp legyen nálad, szórópróbaszerűen szoktak ellenőrizni.Amadeus91
van aki nem hord magával személyit?.brk
Én. Pár hónapja elhagytam és még nem vettem rá magam hogy újat csináljak, jogsi+lakcím elvileg ugyanaz.
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
elég a személyi, de a kutya nem fog hozzadszolni semelyik határon.gabtsi
köszJan
de az mindenképp legyen nálad, szórópróbaszerűen szoktak ellenőrizni.Amadeus91
van aki nem hord magával személyit?
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 958
elég a személyi, de a kutya nem fog hozzadszolni semelyik határon.gabtsi
köszJan
de az mindenképp legyen nálad, szórópróbaszerűen szoktak ellenőrizni.

criminal lawyer or criminal lawyer?