Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
Csak az informatikusoktól mentsen meg a jóisten! Segítsetek már, mert nem értem ezt a nyelvet. El kell küldenem egy srácnak egy file-t, idézem: "megoldjuk majd ftp-feltöltéssel, majd megírom, hogy kell". Erre küldött egy ftp-címet, egy portot, egy felhasználónevet és jelszót. Hova kell egyáltalán beírnom a címet? Böngésző, távoli asztali kapcsolat vagy total commanderbe valahova? Vagy mi a trükk? Előre is köszi!Szokol
 tarhelydomain.com/ftp-kapcsolat-beallitasa-total-commanderben.htmlToca
Oksa, így csináltam mindent, csak az az ip-cím jellegű dolgom nincs. Meg még mindig nem tudom, mi a port 😊Szokol
kettőspont és a port utána
Megint megelőztek 😀
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
Black Adder, felveszlek! 😊 Azért fejlődök, mert már az első válasz után is megtaláltam a total commanderen belül a teendőket. Egy kérdés: az általa portnak nevezett számot hova kell beírnom? Szokol
kettősponttal az url után:
ftp.valami.hu:2021

szerk: IP címmel az url-t tudod kiváltani.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 868 — Steelers fan
Csak az informatikusoktól mentsen meg a jóisten! Segítsetek már, mert nem értem ezt a nyelvet. El kell küldenem egy srácnak egy file-t, idézem: "megoldjuk majd ftp-feltöltéssel, majd megírom, hogy kell". Erre küldött egy ftp-címet, egy portot, egy felhasználónevet és jelszót. Hova kell egyáltalán beírnom a címet? Böngésző, távoli asztali kapcsolat vagy total commanderbe valahova? Vagy mi a trükk? Előre is köszi!Szokol
 tarhelydomain.com/ftp-kapcsolat-beallitasa-total-commanderben.htmlToca
Oksa, így csináltam mindent, csak az az ip-cím jellegű dolgom nincs. Meg még mindig nem tudom, mi a port 😊
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
Csak az informatikusoktól mentsen meg a jóisten! Segítsetek már, mert nem értem ezt a nyelvet. El kell küldenem egy srácnak egy file-t, idézem: "megoldjuk majd ftp-feltöltéssel, majd megírom, hogy kell". Erre küldött egy ftp-címet, egy portot, egy felhasználónevet és jelszót. Hova kell egyáltalán beírnom a címet? Böngésző, távoli asztali kapcsolat vagy total commanderbe valahova? Vagy mi a trükk? Előre is köszi!Szokol
 tarhelydomain.com/ftp-kapcsolat-beallitasa-total-commanderben.html
több mint 11 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 868 — Steelers fan
Black Adder, felveszlek! 😊 Azért fejlődök, mert már az első válasz után is megtaláltam a total commanderen belül a teendőket. Egy kérdés: az általa portnak nevezett számot hova kell beírnom?
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
Kicsit részletesebben.
0.) Total commander letöltése //akinek még nincs lent annak feketepont
1.) Total commander elindítása //duplaklikk
2.) balról kb 12. ikonra kattintás, az ikon tetején oda van írva, h FTP, fölé viszed az egeret, akkor kiírja azt h "ftp kapcsolat"
3.) felugrik egy ablak, jobb oldalt gombokkal. Az "új kapcsolat"-ra kell kattintani
4.) Felugrik még egy ablak.
Itt elnevezheted a kapcsolatot,
megadod a felhasználó nevet és jelszót, amit kaptál
és a kiszolgáló nevéhez beírod az url-t amit kaptál: ftp.valami.hu
5.) OK-ra kattintva elmented a kapcsolatot
6.) Most már a baloldali listában megjelenik a kapcsolat. Mivel ez lesz az első ezz lesz kiválasztva
7.) Rákattintasz a kapcsolódás gombra
8.) A totalcommander 2 részre osztott ablaka baloldalán a helyi számítógépeden tudszz navigálni jobboldalán pedig az ftp szerveren
9.) Inserttel tudsz fájlokat kijelölni
10.) F5-tel vagy a másolás gombra kattintva tudsz fájlt másolni

Enjoy.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
Alapvetően kell hozzá valamilyen FTP kliens program.
De ha csak file-t akarsz fel-le tölteni, akkor az se feltétlen. toatal commander vagy windows intéző is megtehete. Inkább a tcmd.

Legyen totalcommander, szokjátok 😛
Megnyomod rajta az FTP gombot, azután új kapcsolat és oda beírod a megfelelő paramétereket, majd "kapcsolódás" gomb, aztán a baloldali könyvtárból átmásolod a jobboldaliba
Kész.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 868 — Steelers fan
FTP kliens, de akár a windows intéző is elég lehetBlack_Adder
Ne haragudj, de nem értem. Ezt sem 😀
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 890 — we almost always almost win
FTP kliens, de akár a windows intéző is elég lehet

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 868 — Steelers fan
Csak az informatikusoktól mentsen meg a jóisten! Segítsetek már, mert nem értem ezt a nyelvet. El kell küldenem egy srácnak egy file-t, idézem: "megoldjuk majd ftp-feltöltéssel, majd megírom, hogy kell". Erre küldött egy ftp-címet, egy portot, egy felhasználónevet és jelszót. Hova kell egyáltalán beírnom a címet? Böngésző, távoli asztali kapcsolat vagy total commanderbe valahova? Vagy mi a trükk? Előre is köszi!
több mint 11 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Ezt a programot sztem nem kell telepíteni. Legalábbis azt írták róla.fetomy
Melóba kéne, hogy a rendszergazda ne vegye észre...
Nem tudom, hogy ezt ki lehet-e szúrni...
Nekem az lett volna a jó, ha van olyan lehetőség, mint a firefoxnál...catattack
használj FF portablet saját pendriveról, azt biztos nem veszi észre a szisztem pásztor. 😉

|
több mint 11 éve
catattack 3 520
Ezt a programot sztem nem kell telepíteni. Legalábbis azt írták róla.fetomy
Melóba kéne, hogy a rendszergazda ne vegye észre...
Nem tudom, hogy ezt ki lehet-e szúrni...
Nekem az lett volna a jó, ha van olyan lehetőség, mint a firefoxnál...
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Ezt a programot sztem nem kell telepíteni. Legalábbis azt írták róla.
több mint 11 éve
catattack 3 520
Nem saját gépről van szó. Telepíteni nem tudok rá semmit.
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Explorerben van olyan, mint a firefoxban, hogy meg tudom nézni, hogy milyen jelszavakat ment bizonyos oldalakon?catattack
Nincs, mert szar. Ne használd. Szégyelld magad, hogy elindítottad!

Amúgy sztem tényleg nincs, keress neten valami programot rá, mint pl. ezt. IE Pass View Hungarian. Fogalmam sincs, hogy működik-e, mivel utoljára akkor használtam mikor még csak az volt, de mivel más lehetőség sztem nincs, próbáld meg 😉
több mint 11 éve
catattack 3 520
Explorerben van olyan, mint a firefoxban, hogy meg tudom nézni, hogy milyen jelszavakat ment bizonyos oldalakon?
több mint 11 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Köszi a választ! Azt tudom, hogy a A6-os rendelkezik integrált videókártyával, csak azt nem sikerült kiderítenem, hogy van-e HDMI kimenete.gdavid
Procin nincs HDMI kimenet, viszont ahogy írta apeszos az alaplapon van, szóval össze tudod kötni úgy is a tv-vel.
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
srácok! ha az aláírásomba olyan képet szeretnék amin csak az alak/betűk vannak és a háttér a fórum oldala, akkor gif-ként kell elmentenem a képet?Ventura
Inkább png-be. A gif elég csúnya tud lennni.

több mint 11 éve
Ventura Miami Dolphins Texas Longhorns 8 879 — megbékéltem tom bradyvel
srácok! ha az aláírásomba olyan képet szeretnék amin csak az alak/betűk vannak és a háttér a fórum oldala, akkor gif-ként kell elmentenem a képet?

Texas Longhorns, 2023 Big XII Champion
--------------------------------------------------------
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A-szériás processzorokban beépített Radeon kártyák is kaptak helyett, így azzal megspórolnád a VGA árát.
Codegen tápokban pedig nem bízok, egy FSP-t ajánlanék vagy Chieftechet.

Igazából a célodnak megfelelne a legolcsóbb is, kérdés mennyire célod a fogyasztás. Illetve olcsóbb árkategóriában szerintem mindenképpen jobban járnál az A-szériás AMD procikkal. süti
Köszi a választ! Azt tudom, hogy a A6-os rendelkezik integrált videókártyával, csak azt nem sikerült kiderítenem, hogy van-e HDMI kimenete.gdavid
  • Support for Socket FM1 100W processors
  • Supports Dual Channel DDR3 2400+(OC)
  • Supports AMD Quad CrossFireX™, CrossFireX™ and Dual Graphics
  • Dual VGA Output : D-Sub and HDMI
  • Supports 2 x SATA3, 2 x USB 3.0
  • Supports AMD Steady Video™ : New video post processing capability for automatic jutter reduction on home/online video
  • 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtec
  • ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
  • Supports ASRock XFast RAM, XFast LAN, XFast USB Technologies
  • Supports Graphical UEFI, AXTU, On/Off Play, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger
  • Free Bundle : CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial,
  • ASRock MAGIX Multimedia Suite
  • több mint 11 éve
    gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
    A-szériás processzorokban beépített Radeon kártyák is kaptak helyett, így azzal megspórolnád a VGA árát.
    Codegen tápokban pedig nem bízok, egy FSP-t ajánlanék vagy Chieftechet.

    Igazából a célodnak megfelelne a legolcsóbb is, kérdés mennyire célod a fogyasztás. Illetve olcsóbb árkategóriában szerintem mindenképpen jobban járnál az A-szériás AMD procikkal. süti
    Köszi a választ! Azt tudom, hogy a A6-os rendelkezik integrált videókártyával, csak azt nem sikerült kiderítenem, hogy van-e HDMI kimenete.

    Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
    több mint 11 éve
    süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
    A-szériás processzorokban beépített Radeon kártyák is kaptak helyett, így azzal megspórolnád a VGA árát.
    Codegen tápokban pedig nem bízok, egy FSP-t ajánlanék vagy Chieftechet.

    Igazából a célodnak megfelelne a legolcsóbb is, kérdés mennyire célod a fogyasztás. Illetve olcsóbb árkategóriában szerintem mindenképpen jobban járnál az A-szériás AMD procikkal.
    több mint 11 éve
    gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
    Vagy a célnak ez is megfelelne? A 69.990FT-os:  www.pc-outlet.hu/konfig.htm

    Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
    több mint 11 éve
    gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
    Alaplap: ASROCK A55 Pro3 (Socket FM1)
    Proci: 1) AMD Athlon II X4 651k 3.00 GHz FM1 BOX; vagy 2) AMD A6-3670K 2.70GHz FM1 BOX
    Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz
    Videókártya: ASUS EAH5450 SILENT/DI/1GD3(LP) HD5450 1GB DDR3 PCIE
    Merevlemez: WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD2500AAKX
    Optikai egység: SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM
    Ház: CODEGEN Q6232-A11 400W

    Ez lenne a gép, bruttó 79-80e forint, az IPONnál rakatnám össze. Tudom, hogy az FM1 miatt nem lehet majd a továbbiakban fejleszteni, de nem is áll szándékomban, ha ez a konfiguráció képes kiszolgálni a következő 4-5 évben az igényeimet. Amire használnám: internetezés; online meccsnézés a lehető legjobb minőségben; Full HD filmek, sorozatok (letöltős fajtából, mert blu-ray lejátszóm van); Excel, Word, egyéb irodai alkalmazások. Amire nem használnám: játék (arra ott a PS3 😊).

    A videókártya azért van benne, mert egy Full HD TV-re lenne rákötve HDMI kábel segítségével, és ez volt az egyik legolcsóbb aminek van HDMI kimenete 😊. Ha jól tudom, akkor HDMI kábellel a legegyszerűbb összekötni a PC-t a TV-vel.

    A költségvetés elérte a határát, tehát, ha valahova erősítés kell, akkor azt a pénzt el kell venni máshonnan. Ennek fényében várom a véleményeket, tanácsokat. Előre is köszi mindenkinek!

    Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
    több mint 11 éve
    gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
    Igazából ha idebeírod akkor többen is elbírálnak és még a többiek is tnaulnak valamit hátha gépet vesznek 😊Toca
    OK! Akkor jön ide!

    Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool: