Kérdések bármiről

30 feliratkozó

több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Mondtam én, hogy nincs Soldi szinten a tudásom? 😀 Sajnos a térinfós szakközép és a két év mérnök infós fősuli már kiveszett belőlem 😀 (illetve utóbbi épp a fizika részen bukott meg 😀) Egyébként sajna a hárdveres részéhez sosem értettem túlzottan, de a túlzott laikusságom amúgy azért látszik ennyire, mert bár többet tudok, mint látszik, csak ezekben nem vagyok eléggé biztos, és szeretek teljesen tutira menni 😊

Tudom, hogy a frekvencia az a hörc, ezért nem azt kérdeztem, hogy mi a frekvencia, hanem hogy azt érti-e alatta apeszos 😛 Mert írták már órajelnek, beszéltek valami időzítésről meg tököm tudja még miről, és már nem tudtam mi micsoda 😊 Ellenben a BIOS-t tudom mi (egyik természettudomány rövidítése... 😂 ) és a diagnosztikai programot is tudom (everestet használok). A szoftveres résszel annyira nincs gáz 😊

Egyébként meg bebuktam, mert az 512-es egyébként Hinyx márkájú memóriám 667 mhzs, a 2 gigás Kingston Dell meg 1333. (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) by Everest. Sajna az 512-es időzítéséről nincs reportom)

editke: Na most meg találtam egy oldalt, miszerint a kingston is 667 mhz... 😀 utálom a számítástechnikát 😀
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Ezzel a kérdéseddel elérted Soldi felhasználói tudásszintjét! 😊 A fizika tanárod lelkiállapotáról ne beszéljünk, nem lehetett könnyű neki.
apeszos! Te biztos vagy abban, hogy ilyen kérdés után a megfelelő szinten válaszoltál? 😊 BIOS megtekintése meg diagnosztikai programok telepítése, aha.
ulpi már jobban megfogta a dolgot, különösen a téliszalámi kizárásával.tomi-tomi
Én azért értem az iróniát. Felteszem, a frekvencia és a Mhz közötti egyenlőségjel jelzett valamit.... A progit ha feltelepíti (pár kattintás az egész) semmit sem kell tennie/keresnie, az arcába kapja a teljes konfigurációt tételesen felsorolva. Kocka nemzedéknek ez nem jelenthet gondot.... 😀
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Ezzel a kérdéseddel elérted Soldi felhasználói tudásszintjét! 😊 A fizika tanárod lelkiállapotáról ne beszéljünk, nem lehetett könnyű neki.
apeszos! Te biztos vagy abban, hogy ilyen kérdés után a megfelelő szinten válaszoltál? 😊 BIOS megtekintése meg diagnosztikai programok telepítése, aha.
ulpi már jobban megfogta a dolgot, különösen a téliszalámi kizárásával.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
frekvencia = MHz?
fetomy
Erre pedig a válasz, hogy igen. A Frekvencia mértékegysége a Hertz (ami tehát nem a szalámi mértékegysége).

Úgy van ráírva leginkább, hogy például 512 DDR 400, ami 400 MHzet jelent. De azt mondom, hogy ha nem egy gyártó, akkor előfordul, hogy összeakadnak, és egy bizonytalan rendszert kapsz. A különböző órajel főleg ilyen gondokat okozhat. Az, hogy egyik 2GB másik 1, az ellenben tapasztalataim szerint kevésbé gond, de legjobb a két-négy teljesen egyforma memória, ezt szokás erőltetni, a többi próba szerencse alapon megy. Nekem most is két DDR2 1GB/400 és egy 512/400 Kingston (jó márka) van bent vagy 3 éve, és semmi bajuk nincs.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊fetomy
Elméletileg rá van írva.. 😊 Ha még sincs, (vagy már a gépben van) a Bios-ban megtalálod, vagy telepíts fel egy rendszer diagnosztikai programot. (SiSoftSandra, de a CCleaner-nek is van, és ingyenes/kicsi) A Speccy nevű progit itt találod, átfogó képet ad a gépedről..
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
frekvencia = MHz?
És ezt honnan tudom meg, hogy melyiknek mennyi? 😊
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.shawnka
hát jelenleg a régit raknám vissza az új mellé, tehát a gépnek csak nincs vele baja, ha eddig azzal ment 😊
Csak a számtech boltban azt mondta a csávó, hogy inkább nem rakja bele az új mellé a régit, nehogy baj legyen. És én nem értettem mi gond lehetne, ha egyszer eddig az volt benne. Nem kell a két RAM-nak kompatibilisnek lennie, vagy ilyesmi?fetomy
Ha a frekvenciájuk megegyezik beleteheted. Akkor is ha nem, de akkor akadozni fog a gép, illetve a lassabb frekvencia lesz a mérvadó. Magyarul hiába van több RAM benne, lassabb lesz...
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.shawnka
hát jelenleg a régit raknám vissza az új mellé, tehát a gépnek csak nincs vele baja, ha eddig azzal ment 😊
Csak a számtech boltban azt mondta a csávó, hogy inkább nem rakja bele az új mellé a régit, nehogy baj legyen. És én nem értettem mi gond lehetne, ha egyszer eddig az volt benne. Nem kell a két RAM-nak kompatibilisnek lennie, vagy ilyesmi?
több mint 12 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?fetomy
berakhatod mellé nyugodtan. feltéve, ha megfelelő RAM-ot veszel. tehát, ha az alaplapod DDR3-as mondjuk, akkor csak DDR3-as RAMokat tudsz belepakolni.
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Nem tudja valaki, hogy van-e rá mód, hogy megtudjam, hogy a gépemben levő RAM mellé mit rakhatok és mit nem? Mármint vettem 2 GB ramot, viszont azt egy ilyen baszáson adták, és a másik hely üresen maradt. Azt kéne tudnom, hogy a régi egyik 500 megásomat visszarakhatom-e mellé, vagy hogy ha majd veszek bele még, akkor milyet vehetek mellé?
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Info mániások, segítséget kérnék. Az lenne a gondom, hogy tegnap bekötöttek hozzánk egy kábelnetet, működik is asztali PC-n. De ha laptopon próbálom, semmi oldalt nem hoz be. 2 éve volt már hasonló gondja a gépemnek, UTP kábelt akkor se akarta felismerni, de garanciával megcsinálták. Most már persze nincs garanciám rá, így HP ügyfélszolgálatos fószerje le is szart. De böngészgettem, eszközkezelőben a hálókártyánál 2 kis felkiáltójelem is van. Ez driver hiba lehet?
Illetve fura, hogy otthon felismeri UTP kábelt, igaz érdekesen. (Pontosabban úgy, hogy be van dugva, és amikor megy a gép, akkor kell újra indítani modemet, addig csak narancs led világít, onnantól a zöldes a laptopon, de úgy már felismeri modemet.) De most ez se segít.

Ötletek esetleg valakinek?

Előre is köszi
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 717 — Sworn to the Black
A román haverom Gugleszku azt mondja, annyit jelentenek, hogy "Úgy értem, aki megy Magyarországra", illetve "A meccset Magyarországon tartják".
Editke pedig most szólt, hogy Shawnka is ismeri Gugleszkut és már előttem beszélt vele...
DS!Darksun3
Jó, csak az elsőnek ebben a formában nincs értelme, mert ez egy szövegkörnyezet nélküli mondat, beszélgetésben persze lenne értelme. Na mindegy annyira nem fontos.
több mint 12 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
A román haverom Gugleszku azt mondja, annyit jelentenek, hogy "Úgy értem, aki megy Magyarországra", illetve "A meccset Magyarországon tartják".
Editke pedig most szólt, hogy Shawnka is ismeri Gugleszkut és már előttem beszélt vele...
DS!

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 717 — Sworn to the Black
Valaki le tudná ezekett fordítani románból?
"vreau sa zic cine se duce in ungaria", illetve "Meciul se tine in ungaria"

Gondolom van erdélyi a fórumon. 😊Döme
a google translator szerint a második: "a mérkőzés Magyarországon kerül megrendezésre."
az elsőre olyasmit írt, hogy "aki megy Magyarországra."shawnka
Jó ezt én is próbáltam, nekem az elsőre ezt adta ki: Úgy értem, aki megy a magyar... Ezért kéne egy románul tudó ember. 😊
több mint 12 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Valaki le tudná ezekett fordítani románból?
"vreau sa zic cine se duce in ungaria", illetve "Meciul se tine in ungaria"

Gondolom van erdélyi a fórumon. 😊Döme
a google translator szerint a második: "a mérkőzés Magyarországon kerül megrendezésre."
az elsőre olyasmit írt, hogy "aki megy Magyarországra."
több mint 12 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 717 — Sworn to the Black
Valaki le tudná ezekett fordítani románból?
"vreau sa zic cine se duce in ungaria", illetve "Meciul se tine in ungaria"

Gondolom van erdélyi a fórumon. 😊
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 176 — Saturday Night Lights
1 nálam jobb matekos kb. kiszámolná, hogy a Sziget percalapú jegye egy koncertre (mondjuk 2 óra) megéri vagy nem (a napijegyhez képest)?

http://www.sziget.hu/fesztival/jegy/percalapu_jegyDzsokijuing
Te mikor érettségiztél, már te is a újabb típusún mentél át? 😛

Napijegy 12000 Ft
- csúcsidőben ez 12000/70 = 171 perc ( = 2 óra 51 perc 😛)
- egyéb időszak során kétszerennyi, 12000/35 = 342 perc (5 óra 42 perc)

Ha ennél hosszabb a konci(k), már a napijegy éri meg.Igor
Kösz, ehhez már lusta vagyok. A régi rendszer szerint a matekérettségim reálisan egyes lett volna, de bejött a rajztanár, aki elbújt az újságja mögé és így sikerült négyest írnom 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
1 nálam jobb matekos kb. kiszámolná, hogy a Sziget percalapú jegye egy koncertre (mondjuk 2 óra) megéri vagy nem (a napijegyhez képest)?

http://www.sziget.hu/fesztival/jegy/percalapu_jegyDzsokijuing
Te mikor érettségiztél, már te is a újabb típusún mentél át? 😛

Napijegy 12000 Ft
- csúcsidőben ez 12000/70 = 171 perc ( = 2 óra 51 perc 😛)
- egyéb időszak során kétszerennyi, 12000/35 = 342 perc (5 óra 42 perc)

Ha ennél hosszabb a konci(k), már a napijegy éri meg.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 176 — Saturday Night Lights
1 nálam jobb matekos kb. kiszámolná, hogy a Sziget percalapú jegye egy koncertre (mondjuk 2 óra) megéri vagy nem (a napijegyhez képest)?

http://www.sziget.hu/fesztival/jegy/percalapu_jegy

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Az mitől lehet, hogy a laptopon időnként bizonyos billentyűk nem működnek? Abszolút temporary, mert egy darabig rendesen megy minden, aztán egyszercsak az a pár darab nem reagál semmire, majd ugyanolyan váratlanul ismét műkszik mind. Ötlet?


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
na akkor most már jo helyre irom.a tegnapi family guyban abban a részeben amikor peter bele szeretett a karton figura nőbe,volt egy ilyen lassú szám amit el kezdett énekelni amikor először meglátta.Esetleg valaki nem tudja annak a számnak a címét?Cowboykarcsi
megkeresed hanyas epizód,
a kulcsszavakat beírod a youtube keresőbe,
elolvasod a kommentben a nóta címét

több mint 12 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
na akkor most már jo helyre irom.a tegnapi family guyban abban a részeben amikor peter bele szeretett a karton figura nőbe,volt egy ilyen lassú szám amit el kezdett énekelni amikor először meglátta.Esetleg valaki nem tudja annak a számnak a címét?

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 12 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 674 — Packers Suicide Squad
Nem tudja valaki véletlenül, hogy hová kell bejelenteni egy kertben talált, vélhetően mérges kígyó-családot?Gergőbácsi
tűzoltóságJJ
köszönöm!

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 868 — No es importante
Nem tudja valaki véletlenül, hogy hová kell bejelenteni egy kertben talált, vélhetően mérges kígyó-családot?Gergőbácsi
tűzoltóság


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Gergőbácsi Green Bay Packers 8 674 — Packers Suicide Squad
Nem tudja valaki véletlenül, hogy hová kell bejelenteni egy kertben talált, vélhetően mérges kígyó-családot?

I have been wounded but not yet slain. I shall lie here and bleed a while. Then I shall rise and fight again. The title of champion may from time to time fall to others more than ourselves, but the heart, the spirit, and the soul of champions remain in Green Bay.