Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Már ott látszott, h nem lesz semmi különös, amikor kihirdették tavaly az útvonalat. Első hegyi szakasznak völgy befutót rakni az nettó hülyeség. Ez a szakasz utolsó héten amolyan minden mindegy támadásra tökéletes lett volna. Már a Glieres szétszórhatta volna akkor a mezőnyt, na nem úgy mint a Finestre, de verseny lehetett volna. Volnavolnavolna.. Második hét elején itt tényleg max azok lemaradására lehetett számítani, akik bukás miatt rosszul voltak(Uran), valamint a Majka, Mollema szintű top10-be becsusszanni vágyókra, nem top5 esélyesekre. Talán Zakarin lemaradása lepett meg kicsit, meg Jungelsé, de ővé is a Quick-Step idei és saját maga áprilisi formája után, vagy mondjuk éppen azért maradt le..
Ha hegytetőn lett volna a cél, akkor is relatíve pihentem a 3 hét első felében ritkán alakulnak ki nagy különbségek. Valójában a hegyimanók számára van az Alpe d' Huez és a 65 km-es szakasz. Mindez a kerékpársport legnagyobb színpadán. | Nem is értem a magyar közvetítésben is miért voltak ennyire kiakadva a tegnapi napon. Kicsit mint Kéri László Olgánál a választási műsorban, amikor nem értette miért nem az ellenzék nyert. |
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Nem értelek benneteket, én pontosan azt kaptam a tegnapi szakasztól, amit vártam, így elégedetlen sem vagyok.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 436 — TODDHERREMANS79
Engem felbaszott a tegnapi szakasz, a szökevényekhez mérten látszott leginkább, hogy semmi tempó nem volt hátul, és még sem próbált senki sem támadni, a harmatgyenge barguilt leszámítva persze.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Barguil tamadasa egy szoban: Blitzkrieg
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Amugy a sky penzugyi folenye a paves szakaszon latszott igazan az ut szeli segitok-szerelok-tartalekbicaj/kerek szamaban.
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
A sky vonat vs mindenkirol egy szosszenet. Tudom-tudom-ertem, a kiiras-skyvonat nagy tempo--headwind ( csoda hogy ezt meg nem probaltak rajuk kenni 😊 ) es mindenki ul a seggen. Tegnap amugy nem vartam hogy tamadjanak, majd ma es holnap de azt nem ertem mit-miert csinaltak. A tegnapi nap arra jo lett volna hogy oljek a sky vonatot a sajat segitoikkel. A csucskategorias hegy ugyan kicsit feltav elott volt, | es en a sky-nak szoritok | , de felrobbantam mikor a peloton hagyta hogy Rowe adja a tempot ( egy gyerekcsoport lenyomta oket az ut mellett terepen mert hallottak a fagyiskocsi csillingeleset ) es igy o es Moscon tudott nekik segiteni a ket hegy kozott. Egy pici erofeszitessel a tobbi GC csapataitol es mar a sikon el kellett volna kezdeni olni Cas-Kwiat-WP-kat ( nem nezett tul jol ki ).

Az hogy talan Fro-TD megrogy egy napon es elverik oket a hegyvegi sprintekkel az meg talan ertheto lenne, de azt nem latom, hogy akarjak egymast es GT-t ( o berogyhat barmikor ) legyozni igy, de jo lenne ezeket elosegiteni es nem csak varni ra.

Mara nem sok jot igerne a Dauphine egy honaprol ezelottrol, de abban bizok hogy a TTT-nel is ezt gondoltuk es mindenki harci lazban eg. | ( a vegen meg meg Fro fog tamadni GT miatt ) |
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
őrületes nap volt a cégnél, nem volt semmi időm ránézni.

Uránnal mi történt barátok?
shawnka
Elsőként szakadt le. Egész nap a boly végén ment. Szerintem érzi még a vasárnapi esést.
dawyd728
és Rolland ennyivel gyengébb, hogy az EF-nek nincs B/C/D terve?
shawnka
A legtobb csapat egy kosarba tette a tojasait. Rolland meg nem birt a nyomassal hogy o lesz a "kovetkezo" bajnok, ma mar szupersegitonek sem biztos hogy hivnam.
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
őrületes nap volt a cégnél, nem volt semmi időm ránézni.

Uránnal mi történt barátok?
shawnka
Elsőként szakadt le. Egész nap a boly végén ment. Szerintem érzi még a vasárnapi esést.
dawyd728
és Rolland ennyivel gyengébb, hogy az EF-nek nincs B/C/D terve?
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
őrületes nap volt a cégnél, nem volt semmi időm ránézni.

Uránnal mi történt barátok?
shawnka
Elsőként szakadt le. Egész nap a boly végén ment. Szerintem érzi még a vasárnapi esést.
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
őrületes nap volt a cégnél, nem volt semmi időm ránézni.

Uránnal mi történt barátok?
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Majd az Alpe d'Huezen lesz verseny, talán. 😊

Nagyszerű érzés látni az olyan fiatal kerekesek első háromhetes győzelmét, akiket kvázi első évük óta figyelgetsz és szurkolsz nekik. Nagyon örülök Alaphilippe-nek. 😊
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Amúgy visszanézve a női verseny volt ma a Verseny. Cecile Uttrup meg nagy kedvencem lesz. 😊
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Most szólok, a szintrajz és a Dauphine alapján a holnapi még rosszabb lesz, hiába lesz hegyi befutó.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 436 — TODDHERREMANS79
Van Avermat nem lepheti meg őket?
dande
holnap szerintem lekerül róla a sárga. Már alaphilippe-el sem bírta.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 539 — Így remélem megfelelek nektek.....
Van Avermat nem lepheti meg őket?
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 436 — TODDHERREMANS79
Ekkora alibizést ami megy mezőnyben, senki nem akar nyerni?

Beloki már kétszer indított volna!

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Mitchelton eddig 1-ből 1. Hasonló folytatást, ha lehet. 😊
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Bernal a tegnapi pihenőnapon ütközött a BMC egyik kísérőautójával, eltört az egyik ujja. #facepalm
több mint 5 éve
dawyd728 3 697
Amúgy sok esés volt oké, de nem értettem miért nem mentek a csapatok. Ha utolsó százon nem az egymásra várakozas, a bukás vagy egyszerű defekt áldozataira ment volna el a verseny, akkor sokkal jobban szétrázódott volna a mezőny, kisebb valószínűséggel fordultak volna elő ilyen dominó elv szerű bukások. Az amúgy itt rutintalannak számító bringások egy szétszórt mezőnyben sokkal biztonságosabban tudták volna a bringát és a forgalmat kezelni. Ez az állandó megállás, tétovázás mint egy öngerjesztő folyamat eredményezett további bukásokat. Én nagyobb versenyt vártam volna. Gyakorlatilag a Sky vagy 4-5x megszakította a sort még a szakasz közepén 1-1 szektoron, majd az átkötő szakaszon visszaálltak. Nem csak ők csináltak ezt, de talán övék volt a leglátványosabb.
Nem vagyok hajlandó pl a tegnapi kálváriáját az AG2R-nek pusztán a balszerencsére fogni. Akikkel ennyi baj történik és kb mind technikai probléma, ott a szerelők és a gyártók hibáját, azok felkészületlenségét kéne elővenni. Ilyen után a minimum az lett volna, h perceket kap Bardet. Az is a versenyzés része, h ki milyen technikát, hogy használ, nem használ stb.
Azt se értem miért nem köttettek érdekszövetségeket a többiek. Az utolsó 20-30 km is, ahol már tényleg versenyeztek ott is pl egy Dumoulin és mondjuk Sagan együtt miért nem akart menni és hátha csatlakozik hozzájuk pár erős ember, vagy összetett esélyes és azok segítői. Ezen a szakaszon simán szét lehetett volna kapni a mezőnyt, mint 2014-ben. Erre gyakorlatilag azon kívül, h GvA növelte az esélyesek előtt az előnyét és Urán kapott egy percet ugyanazoktól, azon kívül az összetett tekintve kb semmi érdemleges nem történt. Max annyi, h láttunk egy rahedli bukást. Sokkal jobb reklámja lett volna a kockaköves szakasznak, ha majd egy tucat részre szakadtak volna az esélyesek és egy konstans üldözőverseny alakult volna ki 50-60 km-en. Azért az röhejes volt, amikor Quintana ott megy Sagan kerekén tizenpár kilométerrel a vége előtt Az, h Jungels adott 15(?) másodpercet Landának az semmi és akkor az összes többi összetett esélyes közöttük ért célba.

Nekem csalódás volt a szakasz és félek attól, h évekre elvette az útvonal készítők tervét a pávés szakasz. Degenkolb sikerének örülök, azt ennyi.
dawyd728
Sky nem akart menni ők úgy érzik jó helyen vannak. A legtöbb ember meg inkább túlélni akar.
Pávés szakaszt (útvonalilag gondolom nem megoldható), hegyek közbe , elé kéne tenni, hogy aki megrogyott mennie kelljen.
Toca
Olyat nem lehet csinálni, h egyik napról a másikra 700-800 km transzfert beiktatnak mindenféle pihenőnap nélkül. Szóval pont egy hegyi szakasz elé után nem lehet ilyet tenni. A valamire való potenciális hegyi szakasz nehéz hegyi befutója is, mint a La Planche des Belles Filles is 500-600km-re van Roubaix környékétől.
Utolsó hétre nem raknék ilyen szakaszt az biztos. Az se lenne jó, ha kikristályosodva lenne addigra egy főesélyes és az összes többi csapat segítőstül mindenestül összefogna egy ilyen szakaszon ellene. Egy második hétre viszont már igen, csak ahhoz az első hétnek kell hegyesebbnek lennie, azért meg a sok sprinter sipákolna.. Nehéz ügy. Mindenesetre a vasárnapi szakasz ahogy lement, az nem hiszem sokak tetszését kiváltotta volna.
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Na akkor ma belecsapnak a srácok. 1., HC, 1., 1. kategóriás hegyek, apró szépséghiba hogy az utolsótól még 14.5 km a befutó Le Grand-Bornandban.

Helló Alpok, már hiányoztál!
több mint 5 éve
new orl Baltimore Ravens 610
Giro 19. szakasz utan rogton megneztek Fro bicajat. Ha valaki nagyot megy atnezik csak a biztonsag kedveert.
több mint 5 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 594
Nem mindegy, hogy a segítőkkel együtt vonatoznak, vagy azok nélkül vonatoznak?
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 836 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Amúgy sok esés volt oké, de nem értettem miért nem mentek a csapatok. Ha utolsó százon nem az egymásra várakozas, a bukás vagy egyszerű defekt áldozataira ment volna el a verseny, akkor sokkal jobban szétrázódott volna a mezőny, kisebb valószínűséggel fordultak volna elő ilyen dominó elv szerű bukások. Az amúgy itt rutintalannak számító bringások egy szétszórt mezőnyben sokkal biztonságosabban tudták volna a bringát és a forgalmat kezelni. Ez az állandó megállás, tétovázás mint egy öngerjesztő folyamat eredményezett további bukásokat. Én nagyobb versenyt vártam volna. Gyakorlatilag a Sky vagy 4-5x megszakította a sort még a szakasz közepén 1-1 szektoron, majd az átkötő szakaszon visszaálltak. Nem csak ők csináltak ezt, de talán övék volt a leglátványosabb.
Nem vagyok hajlandó pl a tegnapi kálváriáját az AG2R-nek pusztán a balszerencsére fogni. Akikkel ennyi baj történik és kb mind technikai probléma, ott a szerelők és a gyártók hibáját, azok felkészületlenségét kéne elővenni. Ilyen után a minimum az lett volna, h perceket kap Bardet. Az is a versenyzés része, h ki milyen technikát, hogy használ, nem használ stb.
Azt se értem miért nem köttettek érdekszövetségeket a többiek. Az utolsó 20-30 km is, ahol már tényleg versenyeztek ott is pl egy Dumoulin és mondjuk Sagan együtt miért nem akart menni és hátha csatlakozik hozzájuk pár erős ember, vagy összetett esélyes és azok segítői. Ezen a szakaszon simán szét lehetett volna kapni a mezőnyt, mint 2014-ben. Erre gyakorlatilag azon kívül, h GvA növelte az esélyesek előtt az előnyét és Urán kapott egy percet ugyanazoktól, azon kívül az összetett tekintve kb semmi érdemleges nem történt. Max annyi, h láttunk egy rahedli bukást. Sokkal jobb reklámja lett volna a kockaköves szakasznak, ha majd egy tucat részre szakadtak volna az esélyesek és egy konstans üldözőverseny alakult volna ki 50-60 km-en. Azért az röhejes volt, amikor Quintana ott megy Sagan kerekén tizenpár kilométerrel a vége előtt Az, h Jungels adott 15(?) másodpercet Landának az semmi és akkor az összes többi összetett esélyes közöttük ért célba.

Nekem csalódás volt a szakasz és félek attól, h évekre elvette az útvonal készítők tervét a pávés szakasz. Degenkolb sikerének örülök, azt ennyi.
dawyd728
Egyetértek ezzel teljesen. Dög unalmas első hét volt, és ez nem a csapatok hibája.
Aztán meg csodálkoznak majd a nagyeszű szervezők, ha a hegyeken végig a vonatozás megy majd a kipihent segítők vezetésével....

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 dex.hu/x.php?id=inxcl&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fsport%2Fbringa%2F2018%2F07%2F15%2Ftour_de_france_nyolcadik_szakasz_gyanus_porgo_kerek_rejtett_motor_tom_skujins%2F
Lecsó
Erre volt valami reakció egyébként? Én nem olvasok külföldi bicajos oldalakat, de ahogy látom, nem sok visszhangja volt. Pedig dopping ez is.
Lecsó
Csak igazából nem volt az...

 twitter.com/LeTour/status/1018154312944496640
"If you look closely in the background of this video you can see Skujins putting the chain back onto his bike--which involves spinning the crank arm, and hence, the rear wheel."

Ergo visszatette a láncot....

Túl van ez fújva... még ha lenne is motor, pont Skujins és pont akkor kapcsolja be, amikor a peloton is amerikázik? Ugyanmár... volt mondjuk összesen 1-2 gyanús eset az elmúlt 10 évben mondjuk, de nem ennyi.... csak sajnos mostanában ez a média egyik heppje, mindenre ezt mondják.
Igor
Tudsz linkelni videókat, amiket gyanúsnak tartasz ilyen szempontból?
Vrij6
Noi cyclocross-ban bukott le egy holland asszem valamikor...

szerk: megvan, ez volt az...
 www.cyclingnews.com/news/uci-confirms-motorised-doping-uncovered-at-cyclo-cross-world-championships/

Nem gondolom, hogy senki nem hasznal, de szerintem tulzoak a szamok/minden esetben egybol motorra gyanakodnak, nem feltetlenul a ferfiaknal/a Touron fognak ilyennel lebukni az emberek...

Aztan persze lehet h naivan allok hozza ehhez is 😕

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Ok. kösz
Nekem az volt gyanús, hogy a pedál is pörgött. Mert ha a kerék pörög az ok, de az nem forgatja a pedált.
De ha megmagyarázták, akkor ok. 😊