Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Frank valóban kimaradt, bár sztem nem lesz top5, a TdS-en is igen gyenge volt, a kronó maitt meg amúgyis kap időt a nagymenőktől.

Kreuziger és Wiggins sztem sem mennek olyan nagyot, de Wiggins egy jó kronóval és tempómenéssel beférhet a top10-be nagyon simán, Kreuziger meg így is Gesink fő riválisa a fehérért, bár szerintem sem húzza majd be.

több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Frank sztem is TOP5 lesz idén. Viszont Mollema és Gadret sztem sehol se lesznek. Egyik segítő, a másik meg a Girón kifutotta magát. És én Krajcitól és Wigginstől se várok sokat. Samu pedig szvsz megint lúzer lesz 😕, de azért 10-be befér.

Most TOP5 tippem: Contador-Andy-Gesink-Frank-Vandenbroeck. Utána az öregek: Basso, Evans, továbbá a Klöden, Levi, Vino hármasból 1, plusz Samu és Cunyesz, mint az idei meglepetésember. 😛


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Cunego valami emberibb szakaszon tényleg jó lehet, de semmi több. Gesink viszont nekem is nagyon tetszik, Kreuzigerrel közdhetnek a fehér trikóért. Akik kicsit is veszélyesek lehetnek rájuk, Taaramae, Coppel meg Van Garderen elég közepesek, Mollema meg csapattárs, inkább segíti Gesinket mintsem támadja. Bár Coppeltől én a nagy hegyeken sokat várok.

Basso szerintem ott lesz a menőkkel, csak a hegyek végét nem fogja bírni, top10 befigyelhet nála. De VdB-től én is sokat várok, a harmadik hely kinézhet neki, bár a grenoble-i pálya nem neki való a Dauphiné alapján, a hegyeken pedig nagyon ellépni nem szokott, de elég sokáig bírja a tempót. Az én tippem a top5-re egyelőre Contador-Andy-Evans-VdB-Wiggins, aki még odaérhet szerintem az Basso, Gesink, Klöden, Leipheimer, Samu, Kreuziger és Vino (ez így a top12 tippem is).Rajna
Nagyjából egyetértek veled, kivétel Frank kihagyása, amit Igor írt és a kiemelt rész. Szerintem Gesink simán befogja húzni a fehéret, Kreuziger nálam marad örök ígéretnek. Az összes trikó közül a holland fehér trikójára tennék legtöbbet messze.

több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Frank nem lesz TOP 10-es? Naaa.. Cunyeszt meg már a 8. szakaszon lehet majd temetni.
Evans pedig évek óta nem tud egy normális háromhetesen úgy végigmenni, hogy min 2-3 hegyen ne rogyna meg.. teljesen esélytelen az a TOP 3, ha szerencséje van talán lesz TOP 5.

Aki sztem jó lesz egy TOP 10-12-re, de Rajna nem írta, az Frank (ő TOP 5 lesz), Mollema és Gadret.
Klöden biztos nem lesz tízben, és a nagy öregek közül (Basso, Levy, Vino) is lesz min egy, ha nem több, aki be fog sülni.

Plusz minden Touron van egy meglepiember is a TOP 10-ben.. 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Cunego valami emberibb szakaszon tényleg jó lehet, de semmi több. Gesink viszont nekem is nagyon tetszik, Kreuzigerrel közdhetnek a fehér trikóért. Akik kicsit is veszélyesek lehetnek rájuk, Taaramae, Coppel meg Van Garderen elég közepesek, Mollema meg csapattárs, inkább segíti Gesinket mintsem támadja. Bár Coppeltől én a nagy hegyeken sokat várok.

Basso szerintem ott lesz a menőkkel, csak a hegyek végét nem fogja bírni, top10 befigyelhet nála. De VdB-től én is sokat várok, a harmadik hely kinézhet neki, bár a grenoble-i pálya nem neki való a Dauphiné alapján, a hegyeken pedig nagyon ellépni nem szokott, de elég sokáig bírja a tempót. Az én tippem a top5-re egyelőre Contador-Andy-Evans-VdB-Wiggins, aki még odaérhet szerintem az Basso, Gesink, Klöden, Leipheimer, Samu, Kreuziger és Vino (ez így a top12 tippem is).

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Az 5 legjobb szerintem nem sorrendben Contador, Schleck, Basso, van den Broeck és Gesink.
A 10ben még a RSH-s veteránok, Samu és Wiggins

Cunego max 1 szakaszgyőzelem, de még top20 se

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Minden nyilatkozatból az jött le, hogy Gilbert a legnagyobb esélyes a mai szakaszra de én éreztem, hogy nem lesz ez így. Még ő is azt nyilatkozta, hogy megnyerheti. Előzetesen volt esélye, de a látottak alapján nem sok. Én biztos nem tettem volna rá egy forintot sem. Én inkább Van de Broeck-re tettem volna, de jobb , hogy nem tettem. 😊
Jó kis "vegyes vágott" befutó lett ez a mai. Sprinter, hegyi ill. összetett menő.
Eddig nagyon király ez a Tour. Csak így tovább.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nekem Gesink is tetszik még, amit eddig mutat, sztem tuti TOP10-es lesz. Meg amúgy Cunyesz is. Nagyon akar most. Bár ma ő is megkapta a 8 mp-t, de pl ő húzta azt a csoportot, az élén ment, taposott, mint atom. Sztem idén megpróbál rámenni egy szakaszgyőzelemre és esetleg a pöttyösre. Idén először el tudom képzelni, hogy 10-ben legyen a végén, Giro győzelme óta nem volt ilyen jó. Persze tuti lesz olyan szakasza, ahol nagyon odaverik, de kiváló formában van, ezt megmutatta Svájcban is.

De ezek most úgyis csak okoskodások, első benyomások, az első hegyen dől el, hogy kiben mennyi nafta van. De az eddigiek alapján Basso és Andy csalódás, Evans, Frank, Gesink és Cunyesz jobb, mint vártam. Többi olyan, amilyennek vártam. De aztán ezt gyorsan felülírja majd az első igazi hegy. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Még hál Istennek meg tudtam nézni a youtube-on a V2 dán adó közvetítését az utolsó 8 kilométerről, mert most már törölték. A norvég nyelvet vágom ezért annyira, hogy valamennyire értsem mit mondanak, bár egy-két különbség persze van, de nem vészes. Sajnos élőben nem tudtam nézni a verseny végét. Nagyon sajnálom, mert nagyon izgalmasra sikeredett a mai szakasz vége.
Evans-ben kellemesen csalódtam, nem gondoltam volna, hogy sprintben ilyet nyom ma. Contador(ka) korán örült. De látszik, hogy akar mutatni valamit, mit is tud ő ill. mit is szeretne.
Evans-ra sokszor fogadtam már, hogy nyer nagy kört, de eddig nem jött be. Szerintem most idén van a legnagyobb esélye. Nem csak a mai teljesítménye miatt. Szurkolok neki, de azért a norvégok az első számú kedvencek.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Ami engem illet, titokban reménykedem, hogy Van den Broeck jobb helyezést ér el, mint a tavalyi 5. helye. 😊 😛
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Én se Evanst neveztem meg legnagyobb favoritnak, megfogalmaztam vele zemben a szkepticizmusom, mert én se felejtem el neki a megrogyásait. Én még mindig Contadort tartom elsőszámú esélyesnek. És attól se tartok, hogy a 2 Schleck együtt megfricskázná. Contador nem hülye, tudja mikor és kivel kell menni és mikor nem. 6 GT-t nem lehet nyerni enélkül a tudás nélkül.

Contador erős és klasszikus VERSENYZŐ, így, csupa nagybetűvel és ezt ma is bizonyította, pedig én is éreztem rajta, amit más is mondott, hogy bizony neki sem ízlett ez a domb, de összekapta magát. A kis Schlecket meg talán legjobban úgy jellemezném a saját szemszögemből, hogy egy nagyon erős kerekes, de huszadrangú versenyző. A nagybetűs versenyző olyan mint amit ma Hushovd mutatott, vagy amit egykoron Vasseur (talán még vki emlékszik rá asszem 97-ből), vagy amit ma Contador csinált, vagy Pantani, vagy Virenque. Mind nagyobb versenyző a szó klasszikus értelmében, mint Schleck. És én ezért nem bírom őt. Persze még mindig nagyon fiatal, van ideje, de már 3 éve ezt mondjuk rá... Úgy szeretném legalább egyszer látni, ahogy egytől egyig széttépi a mezőnyt, és mindent elsöprő tűz van benne... De ilyet még nem láttam tőle. Csak egy erős kerekes huszadrangú versenyzői morállal.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Szinte Biztos vagyok benne, hogy a 8. szakaszon Andy külön időt fog kapni Contadortól.eaglesmcnabb
Ha tényleg arra hegyezték ki, hogy győzzön (vagy legalább versenyben legyen a győzelemért), akkor azért nem hiszem (ez a nyolc másodperc vagy valami, vagy megy valahová 😊 ).
Lesz épp elég olyan szakasz, ahol Contador támadhat, ha marad a cirka másfél perc hátránya, akkor itt szerintem még nem robbant (és akkor Schleck simán bejöhet vele egy csoportban).

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Ha valaki nagyon gyönge a hegyeken, az majd a 8. szakaszon kiderül. Ha meg csak kicsit gyönge, akkor meg a 12.-en.Gogo
Szinte Biztos vagyok benne, hogy a 8. szakaszon Andy külön időt fog kapni Contadortól.
Viszont a 12. szakasz lesz az, ahol kijöhet hogy a Leopard mennyivel erősebb mint a Saxo, és hogy 2 Schleck> 1 Contador...
Ha Contador nagyon Andyra koncentrál Frank simán hozhat még Contadoron. De Andy is verheti. Amúgy nem tudom megfigyeltétek-e, de Andy ha Frankkal ketten vannak, korántsem az az alamuszi, támadni nem merő játékos a hegyeken.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Ha valaki nagyon gyönge a hegyeken, az majd a 8. szakaszon kiderül. Ha meg csak kicsit gyönge, akkor meg a 12.-en.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Evans idén nagyon szépen ment a dombokon, bármi hegykinézetű valamin viszont irtó gyenge volt, szerintem semmi esélye.

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
A vitát csak egy profi kerékpáros dönthetné el.

Viszont szvsz, ha van is olyan aki tud 21 napon át 100%-on tejesíteni, az nem Cadel Evans. Eddig legalábbis nem mutatott erre utaló jeleket, az ellenkezőjében viszont évről évre megerősít...

Az Andy Schleck vonalon, pedig fordult már elő h valaki a végére jött formába és nyert. Lehet h 2006-08 között azonban most egy ajándék 1:20ból gazdálkodhat. Szóval HA formába jön a hegyekre nyerhet.


Ezek miatt írtam, h egyelőre nem esek pánikba Andy Schleck miatt, és emiatt nem tartom továbbra se a legnagyobb esélyesnek Cadel Evanst. Abszolút szubjektív vélemény, talán hibás gondolatokra alapozva, de legalább az enyém.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nyilván vannak kiemelkedő szakaszok, de ettől még hetes csúcsforma kell ahhoz, hogy első naptól az utolsóig kontroll alatt tartsd a versenyt, s aki nyer, annak ez sikerülni szokott.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
De csúcsformában, 100% csak egykét nap lehet lenni. Black_Adder
Ezzel továbbra sem értek egyet. Armstrong sikeréből legalább 4-5 totális dominancia az első naptól az utolsóig. Pantani 98 és 99 abszolút csúcsforma első héttől az utolsóig. Főleg a kizárásos Giro-diadal 99-ből. De az idei Girón Contador végig bomba/csúcsformában tekert. Egy pillanat nem volt, amikor csak a gyengeség legkisebb jele lett volna rajta. Elképesztő volt, amit mutatott. Ezerszer nagyobb formában volt, mint a tavalyi Touron - és ez akkor is igaz, ha gyengébb riválisai voltak, látszott, most vrajta, hogy duzzad az erőtől és akár 20 perccel is nyerhetne.

Semmivel nem rosszabb a forma 3-4 nappal egy nagy diadal után, csak már más a cél, már nem kell menni, mert megvan az elegendő előny, elég visszaverni a kihívókata. És ezt lehet gyengeség apró jelét sem mutatva magabiztosan. Ez is csúcsforma. Na ezt nevezem 3 hetes csúcsformának.Soldados
A Zoncolant szerintem nem azért nem nyerte mert nem akarta, minthogy le is nyilatkozta, h egyik célja azt megnyerni. És itt is azt gondolom, h egyszerűen annyira kiemelkedett a mezőnyből, h 80%on is agyonvert mindenkit. Nem tudom elképzelni, h bárki bármilyen szerrel 3 hétig kivétel nélkül legjobb erejét nyújtsa. //Lehet h pont az ilyen felfogás miatt nem vagyok élsportoló 😀

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 461 — TODDHERREMANS79
Jó Evans teljesítményéből fölösleges bármit is levonni. Ilyen alapon Hushovdot és Gilbert-t is lehetne várni a hegyi szakaszokon. De fölösleges... kicsit hülye hasonlat, de ahogy Hushovd fog 10 percet kapni mondjuk a 12. szakaszon, úgy Cadel is fog 4-5-öt... Cadel mára egy jó egynapos/egyhetes versenyző, és TT menő. De nem több ennél...

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Példákat nem az általam kivételként jelölt dolgokat tessék hozni. 😛 (Armstrong-Contador közti éra nem ér a Touron 😊)

Szvsz Contador végig csúcsformában volt az idei Girón, Armstrong tulképpen a 7 év alatt kb 3 gyengébb napot mutatott, abból az egyik a Pantani-féle első hegyes szökés 2000-ből, de ő ezeken a napokon is mindig élmezőnyben volt. Ullrich is mindig élmezőnyös volt (legalábbis emlékeim szerint), az más kérdés, hogy Armstrong az első hegyen mindenkit tönkrevert és felvilágosított, hogy ő a bajnok. De mondhatnám a 98-as és 99-es Pantanit. a 97-es Ullrichot. Aki GT-t nyer az többnyire elejétől végéig erős minden egyes nap, csak van olyan nap, amikor extraerős. Előtte elég erős, hogy ne veszítsen időt, utána elég erős, hogy őrizze az előnyt.

PantaniSoldados
Azóta szerkesztettem, de már későn.
Egyébként szerintem meg az Armstrong éra a kivétel.

Van egy szakasz amire nagyon emlékszem. 2005 első komyoly hegyi befutó, Valverde első szakasz győzelme. Armstrongot hajrázta le, Mancebo és Rasmussen volt még ott. Basso majd egy percet kapott Ullrich meg talán még többet. Nem keresem elő, de Ullrich nem csak Armstrongtól kapott ki.
Amikor Mayo nyert az Alpe d'Huezre akkor rajta kívül Vinokurov, Armstrong és Beloki volt elől. Meg még Heras tartotta magát úgy ahogy. Ullrich hol volt? Ő ott volt, csak a formája nem...

szerk:
Persze meg se nyerte a tdfet, de dobogón végzett és esélyes volt... Ha meg csak egy ember tud 3 hétig végig formában menni, akkor inkább ő a kivétel nem a többi 188 versenyzőBlack_Adder
Azért picit elbeszélünk egymás mellett. Szvsz épp a szerkesztéses részben írtad le, amiről én beszélek. Azt a kis időszakot leszámítva (Tour 2006-08), mindig olyan nyert, aki végig erős volt. Egész egyszerűen GT-t az esetek 90%-ban olyan nyer, aki elejétől a végéig erős. Abban sztem egyetértünk, hogy Andy minden most, csak nem erős. (Az is igaz, hogy nem most kell még igazán erősnek lenni, de ettől még mégis olyanok szoktak GT-t nyerni, aki végig erős). A GT-ken többnyire mindig van legalább egy ember, aki végig erős.

Ullrich-példához pedig azért tegyük hozzá, ő messze nem hegyimenő, ennek ellenére Ullrich az esetek 80-90%-ban ott volt az élbolyban. De az igaz, hogy majd mindig volt egy megrogyása, ahogy 98-ban is, amikor 9 percet nyalt. 😊 Amikor nyert, no akkor érdekes nem volt megrogyás, meg is nyerte. 😊

De nagy átrendeződések azért nem szoktak lenni a Pireneusokhoz képest az Alpokban, vagy fordítva attól függően hogy merre mennek. Aki erős, az erős, aki nem, az nem. A Landis-féle dolgokat hagyjuk. 😀 (Meg a Tour 2006-08-at 😀)Soldados
Egy dolog végig erősnek lenni más dolog végig csúcsformában lenni. Gyengén nyilván nem szokás GT-t nyerni. Egy gyenge szakasz becsúszhat, de valóban általában aki nyer az végig erős. De nincs végig csúcsformában.

Ez az egész részemről onnan indult, h Cadel szvsz most olyan formában van, amit nem tud 3 héten át tartani. És ma csak 8mp-t ért az ami a Hegyeken perceket érhetett volna...
Persze ahogy korábban is írtam, lehet h evans 40%-on aláz így, és akkor tényleg csak az agya gátolhatja meg a győzelemben /*de az egészen biztos h megfogja 😛*/

De mint írtam is erre választ kapunk a hegyeken, fölösleges most tovább

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
De csúcsformában, 100% csak egykét nap lehet lenni. Black_Adder
Ezzel továbbra sem értek egyet. Armstrong sikeréből legalább 4-5 totális dominancia az első naptól az utolsóig. Pantani 98 és 99 abszolút csúcsforma első héttől az utolsóig. Főleg a kizárásos Giro-diadal 99-ből. De az idei Girón Contador végig bomba/csúcsformában tekert. Egy pillanat nem volt, amikor csak a gyengeség legkisebb jele lett volna rajta. Elképesztő volt, amit mutatott. Ezerszer nagyobb formában volt, mint a tavalyi Touron - és ez akkor is igaz, ha gyengébb riválisai voltak, látszott, most vrajta, hogy duzzad az erőtől és akár 20 perccel is nyerhetne.

Semmivel nem rosszabb a forma 3-4 nappal egy nagy diadal után, csak már más a cél, már nem kell menni, mert megvan az elegendő előny, elég visszaverni a kihívókata. És ezt lehet gyengeség apró jelét sem mutatva magabiztosan. Ez is csúcsforma. Na ezt nevezem 3 hetes csúcsformának.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Azért ha végignézed az elmúlt évek GT-jeit, a top10-ben a komoly hegyeken ugyanazok vannak mindig (hacsak nem ért haza valami szökevénycsoport), egyeseknek van egy gyengébb szakaszuk de az max 1. Nem szokás GT-ken az, hogy valaki szerez az egyik hegyen két perc előnyt elveszíti a következő hegyen majd az azt követőn újra szerez...Rajna
Nyílván nem ilyen mértékű formaingadozásra gondoltam.
De csúcsformában, 100% csak egykét nap lehet lenni. És ha most Cadel 100% van, akkor 2 hét múlva nem lesz.
Hosszú távon természetesen egyértelmű h ki az a névsor, sőt általában az első komoly hegyen kiderül, h kik lesznek jók. /*Mondjuk az első komoly hegy nem is az első szakaszon szokott lenni*/

És nincs olyan közelítés kerekítés mágia, amivel ki lehetne hozni, h mind a 189 versenyző mind a 21 szakaszon 100%ot nyújtva a maximumot kihozva versenyzik.

A totál sík szakaszokon még Armstrongnak se kellett mennie, akkor pihenhetett. És ő, meg még nagyon-nagyon kevesen voltak azok akik minden hegyen nagyon jók voltak...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Példákat nem az általam kivételként jelölt dolgokat tessék hozni. 😛 (Armstrong-Contador közti éra nem ér a Touron 😊)

Szvsz Contador végig csúcsformában volt az idei Girón, Armstrong tulképpen a 7 év alatt kb 3 gyengébb napot mutatott, abból az egyik a Pantani-féle első hegyes szökés 2000-ből, de ő ezeken a napokon is mindig élmezőnyben volt. Ullrich is mindig élmezőnyös volt (legalábbis emlékeim szerint), az más kérdés, hogy Armstrong az első hegyen mindenkit tönkrevert és felvilágosított, hogy ő a bajnok. De mondhatnám a 98-as és 99-es Pantanit. a 97-es Ullrichot. Aki GT-t nyer az többnyire elejétől végéig erős minden egyes nap, csak van olyan nap, amikor extraerős. Előtte elég erős, hogy ne veszítsen időt, utána elég erős, hogy őrizze az előnyt.

PantaniSoldados
Azóta szerkesztettem, de már későn.
Egyébként szerintem meg az Armstrong éra a kivétel.

Van egy szakasz amire nagyon emlékszem. 2005 első komyoly hegyi befutó, Valverde első szakasz győzelme. Armstrongot hajrázta le, Mancebo és Rasmussen volt még ott. Basso majd egy percet kapott Ullrich meg talán még többet. Nem keresem elő, de Ullrich nem csak Armstrongtól kapott ki.
Amikor Mayo nyert az Alpe d'Huezre akkor rajta kívül Vinokurov, Armstrong és Beloki volt elől. Meg még Heras tartotta magát úgy ahogy. Ullrich hol volt? Ő ott volt, csak a formája nem...

szerk:
Persze meg se nyerte a tdfet, de dobogón végzett és esélyes volt... Ha meg csak egy ember tud 3 hétig végig formában menni, akkor inkább ő a kivétel nem a többi 188 versenyzőBlack_Adder
Azért picit elbeszélünk egymás mellett. Szvsz épp a szerkesztéses részben írtad le, amiről én beszélek. Azt a kis időszakot leszámítva (Tour 2006-08), mindig olyan nyert, aki végig erős volt. Egész egyszerűen GT-t az esetek 90%-ban olyan nyer, aki elejétől a végéig erős. Abban sztem egyetértünk, hogy Andy minden most, csak nem erős. (Az is igaz, hogy nem most kell még igazán erősnek lenni, de ettől még mégis olyanok szoktak GT-t nyerni, aki végig erős). A GT-ken többnyire mindig van legalább egy ember, aki végig erős.

Ullrich-példához pedig azért tegyük hozzá, ő messze nem hegyimenő, ennek ellenére Ullrich az esetek 80-90%-ban ott volt az élbolyban. De az igaz, hogy majd mindig volt egy megrogyása, ahogy 98-ban is, amikor 9 percet nyalt. 😊 Amikor nyert, no akkor érdekes nem volt megrogyás, meg is nyerte. 😊

De nagy átrendeződések azért nem szoktak lenni a Pireneusokhoz képest az Alpokban, vagy fordítva attól függően hogy merre mennek. Aki erős, az erős, aki nem, az nem. A Landis-féle dolgokat hagyjuk. 😀 (Meg a Tour 2006-08-at 😀)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 832 — Nega Scott
Azért ha végignézed az elmúlt évek GT-jeit, a top10-ben a komoly hegyeken ugyanazok vannak mindig (hacsak nem ért haza valami szökevénycsoport), egyeseknek van egy gyengébb szakaszuk de az max 1. Nem szokás GT-ken az, hogy valaki szerez az egyik hegyen két perc előnyt elveszíti a következő hegyen majd az azt követőn újra szerez...

több mint 12 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Példákat nem az általam kivételként jelölt dolgokat tessék hozni. 😛 (Armstrong-Contador közti éra nem ér a Touron 😊)

Szvsz Contador végig csúcsformában volt az idei Girón, Armstrong tulképpen a 7 év alatt kb 3 gyengébb napot mutatott, abból az egyik a Pantani-féle első hegyes szökés 2000-ből, de ő ezeken a napokon is mindig élmezőnyben volt. Ullrich is mindig élmezőnyös volt (legalábbis emlékeim szerint), az más kérdés, hogy Armstrong az első hegyen mindenkit tönkrevert és felvilágosított, hogy ő a bajnok. De mondhatnám a 98-as és 99-es Pantanit. a 97-es Ullrichot. Aki GT-t nyer az többnyire elejétől végéig erős minden egyes nap, csak van olyan nap, amikor extraerős. Előtte elég erős, hogy ne veszítsen időt, utána elég erős, hogy őrizze az előnyt.

PantaniSoldados
Azóta szerkesztettem, de már későn.
Egyébként szerintem meg az Armstrong éra a kivétel.

Van egy szakasz amire nagyon emlékszem. 2005 első komyoly hegyi befutó, Valverde első szakasz győzelme. Armstrongot hajrázta le, Mancebo és Rasmussen volt még ott. Basso majd egy percet kapott Ullrich meg talán még többet. Nem keresem elő, de Ullrich nem csak Armstrongtól kapott ki.
Amikor Mayo nyert az Alpe d'Huezre akkor rajta kívül Vinokurov, Armstrong és Beloki volt elől. Meg még Heras tartotta magát úgy ahogy. Ullrich hol volt? Ő ott volt, csak a formája nem...

szerk:
Persze meg se nyerte a tdfet, de dobogón végzett és esélyes volt... Ha meg csak egy ember tud 3 hétig végig formában menni, akkor inkább ő a kivétel nem a többi 188 versenyző

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear