Kézilabda

19 feliratkozó

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
közben a Siófok meg 8-al megy az ETO ellen... 😮
Antonius
gondolom azért, hogy egy picit kibabráljon a Fradival...
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Egy kvázi ki-ki meccsnyire voltunk az elődöntőtől.
24 csapatból.
Melynek a fele papíron, nevek alapján nyilvánvalóan jobb nálunk, és legfeljebb a negyede gyengébb.
A játékoskeretből 3 játszik a Szegedben, 1 Veszprémben, 3 idegenlégiós, ergya csapatokban. 3 tatabányai, 3 balatonfüredi, és olyan is van, akinek még klubja sincs.
Aki ezt az EB előtt megmondja...

Emiatt a mai meccs eredményétől függetlenül ez egy sikeres, a prognosztizálhatót jóval meghaladó EB szereplés volt mindenképpen.

több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 940
Hiába volt 4 jó meccs, ha a végét elerőlködik. Erőn felül teljesített a csapat, azért jár a gratula, de ez sajnos még mindig egy közepes erősségű csapat középszerű fiatalokkal. Bánhidi és Mikler klasszis, a többieknek max felvillanásai vannak.
FLZOLI
Teljesen igazad van. Ezt mondtuk már az EB előtt is, semmi olyan nem történt ezen a két utolsó meccsen, amit nem tudtunk volna eddig is. Az volt a csoda, hogy addig, amig bírtuk erővel (mert azt az edzők is bevallották még az EB előtt, hogy fizikálisan "nem vagyunk a toppon"), meg tudtunk verni nálunk sokkal komolyabb csapatokat. A fiatalokat (Máthé, Győri, Rosta, Ubornyák) hagyni kell fejlődni és sokat játszatni, akkor a hazai EB-re összeállhat egy olyan csapat nálunk is, mint ami játékerőben most van a szlovénoknak, vagy izlandnak.
Antonius
Az is jó kérdés, hogy a semmiből hogy lehet egy sportágat felepiteni... Ömlik a pénz itt a sportágba, és egy Portugália simán lepipálja 5 év alatt a válogatottat... Ez a probléma igazából és ezt kéne inkább firtatni.

Jó volt szurkolni megint egyébként egy válogatottnak úgy hogy a nagyokkal partiban vannak. Kb a foci eb volt ilyen utoljára
FLZOLI
Pont ezt a kerdest feszegettem en is es azt a vlaszt kaptam, hogy a portugalok joval korabban kezdtek belefeccolni a kezibe es most erett be . MO-ra meg 2010 vagy 12 utan jott meg a penz, szoval..
ok, de ha elotte nem volt penz, miert voltunk releative jobbak valogatott szinten?
Konkretan a nagyokban sok a kulfoldi, mert van rajuk penz igy bl final 4 eselyesek ellenben nem latni, hogy egy full kulfoldivel teli klubcsapat hogyan szolgalja a valogatott eredekeit.
Sehogy 😀
Ott tartunk, mint fociban. Omlik a penz, de azt mondjak, kulfoldon meg tobb van es keptelenseg elerni az a penz. Nem huzhatom ra a focit a kezire de hasonlo... azok az orszagok akik korabban sehol nem voltak utolertek/lehagytak minket.
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hiába volt 4 jó meccs, ha a végét elerőlködik. Erőn felül teljesített a csapat, azért jár a gratula, de ez sajnos még mindig egy közepes erősségű csapat középszerű fiatalokkal. Bánhidi és Mikler klasszis, a többieknek max felvillanásai vannak.
FLZOLI
Teljesen igazad van. Ezt mondtuk már az EB előtt is, semmi olyan nem történt ezen a két utolsó meccsen, amit nem tudtunk volna eddig is. Az volt a csoda, hogy addig, amig bírtuk erővel (mert azt az edzők is bevallották még az EB előtt, hogy fizikálisan "nem vagyunk a toppon"), meg tudtunk verni nálunk sokkal komolyabb csapatokat. A fiatalokat (Máthé, Győri, Rosta, Ubornyák) hagyni kell fejlődni és sokat játszatni, akkor a hazai EB-re összeállhat egy olyan csapat nálunk is, mint ami játékerőben most van a szlovénoknak, vagy izlandnak.
Antonius
Az is jó kérdés, hogy a semmiből hogy lehet egy sportágat felepiteni... Ömlik a pénz itt a sportágba, és egy Portugália simán lepipálja 5 év alatt a válogatottat... Ez a probléma igazából és ezt kéne inkább firtatni.

Jó volt szurkolni megint egyébként egy válogatottnak úgy hogy a nagyokkal partiban vannak. Kb a foci eb volt ilyen utoljára

több mint 4 éve
Antonius Dallas Cowboys 1 659
közben a Siófok meg 8-al megy az ETO ellen... 😮

Cowboys 4ever.
több mint 4 éve
Antonius Dallas Cowboys 1 659
Na ez elment...

Mondtam, hogy a portugálok nem jó matchup. Azért ez az utolsó két meccsen nyújtott teljesítmény, eléggé nevetséges sajnos.
Igor
az is nevetséges, hogy itt vagyunk ezen a meccsen 4 ponttal és fanyalgunk, miközben 0 ponttal és -20as gólkülönbséggel kellett volna hazajönnünk már múlt héten
Antonius
1) próbáltam jinxelni

2) két meccsből kellett volna egy pont, azok után hogy megvertünk 3-4 ezeknél jobb csapatot... ehhez képest ha Mikler nem véd jól ott is 8-10-zel kapunk ki, és megvan a -20 gólkülönbség.

Hogy ez edzők hibája, játékosoké, etc tökmindegy - nyilván ki kell majd elemezni - de ha a női kéziseket lehet ekézni, akkor ezt a csapatot is kell, és nem fogadom el hogy babusgatni kell őket...

 www.youtube.com/watch?v=mx9tQnZZ9ag
Igor
Csak az az "apró" különbség, hogy amíg a női válogatottnál elvárás volt a legjobb 6 (sőt, sokan esélyesként emlegettek minket az elődöntőre is), a fiúknál egy tisztes helytállás volt a maximum, amire számítottunk.
Én értem, hogy most szar a 2 vereség után, mert a csapat felbiztatott minket egy jobb helyezésre, de ettől még ne hagyjuk magunkat megvezetni, hogy erős csapatunk van, amely képes fáradtan is meccseket eldönteni.
Kb olyan ez, mintha számon kérnéd (vagy csalódásként élnéd meg) pl. a Raiderst, hogy miért nem jutottak be a PO-ba. Egy viszonylagos jó játékkal megteremtették maguknak az esélyt, de attól még nem PO csapat volt a z idei Raiders, ezt mindenki tudja, aki látta pár meccsüket.

Cowboys 4ever.
több mint 4 éve
- JC6 Denver Broncos 6 331
“Birkák vagyunk, mi magyarok, hogy mindig a végére hagyjuk a döntést, ki tudja, mikor játszhatunk legközelebb olimpiáért. Ha van egy kis nyomás, akkor tele van a gatya, nem sikerül belépni az álmok kapuján, ezt kéne levetkőzni.”
Bánhidi
több mint 4 éve
Antonius Dallas Cowboys 1 659
Hiába volt 4 jó meccs, ha a végét elerőlködik. Erőn felül teljesített a csapat, azért jár a gratula, de ez sajnos még mindig egy közepes erősségű csapat középszerű fiatalokkal. Bánhidi és Mikler klasszis, a többieknek max felvillanásai vannak.
FLZOLI
Teljesen igazad van. Ezt mondtuk már az EB előtt is, semmi olyan nem történt ezen a két utolsó meccsen, amit nem tudtunk volna eddig is. Az volt a csoda, hogy addig, amig bírtuk erővel (mert azt az edzők is bevallották még az EB előtt, hogy fizikálisan "nem vagyunk a toppon"), meg tudtunk verni nálunk sokkal komolyabb csapatokat. A fiatalokat (Máthé, Győri, Rosta, Ubornyák) hagyni kell fejlődni és sokat játszatni, akkor a hazai EB-re összeállhat egy olyan csapat nálunk is, mint ami játékerőben most van a szlovénoknak, vagy izlandnak.

Cowboys 4ever.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
akkor hajrá ez Izland-Svéd X-ért 😀
NB2
Az miért is jó nekünk?
csebi
Csoport 4. hely
dande
közben rájöttem, hogy ha jól számoltam egy izlandi győzelemmel is megvan a 4. hely
több mint 4 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Na mindegy a Norvég csapat már kurva régóta szimpi és idén már esélyesek is. Remélem eljutnak a döntőbe újra és ezuttal nem csak az ezüst jut.


Liverpool Fc fan
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 548 — Így remélem megfelelek nektek.....
akkor hajrá ez Izland-Svéd X-ért 😀
NB2
Az miért is jó nekünk?
csebi
Csoport 4. hely
több mint 4 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Hiába volt 4 jó meccs, ha a végét elerőlködik. Erőn felül teljesített a csapat, azért jár a gratula, de ez sajnos még mindig egy közepes erősségű csapat középszerű fiatalokkal. Bánhidi és Mikler klasszis, a többieknek max felvillanásai vannak.

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 039 — Lucas Scott
akkor hajrá ez Izland-Svéd X-ért 😀
NB2
Az miért is jó nekünk?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 4 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem követem a kézilabdát klubszintetn csak a válogatott nemzetközi tornákat nézem, ezért ugyen 2-3 évente látok igazán csak kézit. DE
Mi lenne, ha egyszer egy magyar csapat nem csak abból próbálna meg élni, hogy majd a jobb meg bal átlövő szépen elküldi és dob 10-10 gólt. Még oké ez a válogatott próbálja a beállót játszani ergó a csapat egyik legjobbja Bánhidi, de a szélső játék olyan 0 és nem csak most, hanem évek-évtizedek óta. Iváncsikok jutnak eszembe de ők is simán volt, hogy 10perceket álltak a vonalon és szotyiztak mert nem játszottuk őket.

Én elismerem, hogy nem értek a kézihez csak fotelszurkolóként, de bármikor nézek magyar meccset mindig ez a görcsös adogatás majd 10ből 7szer felugrik az egyik átlövő aztán amúgy nem túl jó helyzetből de hát ellővi és be-be akad.

Komolyan ennyire nem lehet mást játszani? Mert még ez a kinti passzolgatás se túl biztos, mert szórjuk el belőle a labdákat...
alatriste
A régi taktikát nem akarom védeni, de jó pár éve már a csapatok eredményességét a középső játékosok teljesítménye határozza meg. Nézd meg pl a PSG, a Barcelonát vagy a Kielcét. A Vardar mondjuk ebből a szempontból kakukktojás, mert évekig meghatározó szélsőjátékuk volt, de nekik ugye van egy Dibirov-uk...
Antonius
Ezt amúgy tényleg kicsit provokatívan kérdeztem, de fent tartom, hogy nem értek a sportághoz.
De az átlövőink amúgy meg nem lőnek túl sokszor annyira tiszta helyzetből, ahhoz képest, hogy ezt akarjuk játszani. Csak a mai ellenfelet nézem és a góljaik felében a 6-os elől ugranak fel mert szét tudták húzni a védekezést és volt rés ahova be lehetett törni. Nem 9-10ről kellett felugrani, hanem a max 7 méterről de sokszor blokk nélkül hanem "üresen" a kapura lőhetnek.
alatriste
Én úgy láttam, hogy kb mindent feltettünk Bánhidi-re (első opció), ha ő nem megjátszható, akkor oldja meg Balogh+átlövők (második opció) - a szélsőkre meg tettünk magasból.

Már a svédek megmutatták tegnap mit kell védekezni ellenünk.. + Balogh azért nem Bombac, Sagosen, vagy Rui Silva-szint..
Igor
Igen de nekem mint ritka kézi nézőnek az ami feltűnik ebből, hogy a beálló játék eröltetése nélkül ugyan ezt a válogatottat láttam 2-4-6... éve is.
A nevek mások de a támadójátékba (nekem) nem tűnik ki semmi új.
Ez a beálló játék talán ami nem ugrik be. Lehet az én memóriámmal van gond de kb Gál Gyula jut eszembe utoljára aki érdemben tényleg volt olyan szinten, hogy tényező volt a játéka a válogatottban. Bence bedob bármit amit a kezéb dobunk, de mikor folyton 2-en zárnak rá és nem lehet megjátszani valóban olyan az egész, hogy hát "ez nem megy de akkor mi a fasz legyen? ".


Liverpool Fc fan
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
akkor hajrá ez Izland-Svéd X-ért 😀
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 977 — nabege2@yahoo.com
Na ez elment...

Mondtam, hogy a portugálok nem jó matchup. Azért ez az utolsó két meccsen nyújtott teljesítmény, eléggé nevetséges sajnos.
Igor
az is nevetséges, hogy itt vagyunk ezen a meccsen 4 ponttal és fanyalgunk, miközben 0 ponttal és -20as gólkülönbséggel kellett volna hazajönnünk már múlt héten
Antonius
azért mondtam, hogy holnap már boldog leszek, de most rohadt mérges vagyok 😕
ennél könnyebben ritkán juthatunk majd 4 közé😕
egy picit olyan érzésem van, mint az olimpián, mikor verhettük volna a svédeket is, de picit ott is jóllakott a társaság
(egyébként tényleg kár a médiahisztiért, amíg underdogok voltunk sokkal jobb volt minden)
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 548 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ami a leginkább bosszant, hogy Vranjes röhög a markába....... 😕
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nem követem a kézilabdát klubszintetn csak a válogatott nemzetközi tornákat nézem, ezért ugyen 2-3 évente látok igazán csak kézit. DE
Mi lenne, ha egyszer egy magyar csapat nem csak abból próbálna meg élni, hogy majd a jobb meg bal átlövő szépen elküldi és dob 10-10 gólt. Még oké ez a válogatott próbálja a beállót játszani ergó a csapat egyik legjobbja Bánhidi, de a szélső játék olyan 0 és nem csak most, hanem évek-évtizedek óta. Iváncsikok jutnak eszembe de ők is simán volt, hogy 10perceket álltak a vonalon és szotyiztak mert nem játszottuk őket.

Én elismerem, hogy nem értek a kézihez csak fotelszurkolóként, de bármikor nézek magyar meccset mindig ez a görcsös adogatás majd 10ből 7szer felugrik az egyik átlövő aztán amúgy nem túl jó helyzetből de hát ellővi és be-be akad.

Komolyan ennyire nem lehet mást játszani? Mert még ez a kinti passzolgatás se túl biztos, mert szórjuk el belőle a labdákat...
alatriste
A régi taktikát nem akarom védeni, de jó pár éve már a csapatok eredményességét a középső játékosok teljesítménye határozza meg. Nézd meg pl a PSG, a Barcelonát vagy a Kielcét. A Vardar mondjuk ebből a szempontból kakukktojás, mert évekig meghatározó szélsőjátékuk volt, de nekik ugye van egy Dibirov-uk...
Antonius
Ezt amúgy tényleg kicsit provokatívan kérdeztem, de fent tartom, hogy nem értek a sportághoz.
De az átlövőink amúgy meg nem lőnek túl sokszor annyira tiszta helyzetből, ahhoz képest, hogy ezt akarjuk játszani. Csak a mai ellenfelet nézem és a góljaik felében a 6-os elől ugranak fel mert szét tudták húzni a védekezést és volt rés ahova be lehetett törni. Nem 9-10ről kellett felugrani, hanem a max 7 méterről de sokszor blokk nélkül hanem "üresen" a kapura lőhetnek.
alatriste
Én úgy láttam, hogy kb mindent feltettünk Bánhidi-re (első opció), ha ő nem megjátszható, akkor oldja meg Balogh+átlövők (második opció) - a szélsőkre meg tettünk magasból.

Már a svédek megmutatták tegnap mit kell védekezni ellenünk.. + Balogh azért nem Bombac, Sagosen, vagy Rui Silva-szint..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 030 — Ajmo Vatreni
hát ez szánalmasra sikeredett
több mint 4 éve
Nomac New England Patriots 2 634 — balazs.t85@gmail.com
Minden bemegy nekik, a védekezésünk sajnos nincs azon a szinten ami kellene ahhoz hogy esélyünk legyen.
több mint 4 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem követem a kézilabdát klubszintetn csak a válogatott nemzetközi tornákat nézem, ezért ugyen 2-3 évente látok igazán csak kézit. DE
Mi lenne, ha egyszer egy magyar csapat nem csak abból próbálna meg élni, hogy majd a jobb meg bal átlövő szépen elküldi és dob 10-10 gólt. Még oké ez a válogatott próbálja a beállót játszani ergó a csapat egyik legjobbja Bánhidi, de a szélső játék olyan 0 és nem csak most, hanem évek-évtizedek óta. Iváncsikok jutnak eszembe de ők is simán volt, hogy 10perceket álltak a vonalon és szotyiztak mert nem játszottuk őket.

Én elismerem, hogy nem értek a kézihez csak fotelszurkolóként, de bármikor nézek magyar meccset mindig ez a görcsös adogatás majd 10ből 7szer felugrik az egyik átlövő aztán amúgy nem túl jó helyzetből de hát ellővi és be-be akad.

Komolyan ennyire nem lehet mást játszani? Mert még ez a kinti passzolgatás se túl biztos, mert szórjuk el belőle a labdákat...
alatriste
A régi taktikát nem akarom védeni, de jó pár éve már a csapatok eredményességét a középső játékosok teljesítménye határozza meg. Nézd meg pl a PSG, a Barcelonát vagy a Kielcét. A Vardar mondjuk ebből a szempontból kakukktojás, mert évekig meghatározó szélsőjátékuk volt, de nekik ugye van egy Dibirov-uk...
Antonius
Ezt amúgy tényleg kicsit provokatívan kérdeztem, de fent tartom, hogy nem értek a sportághoz.
De az átlövőink amúgy meg nem lőnek túl sokszor annyira tiszta helyzetből, ahhoz képest, hogy ezt akarjuk játszani. Csak a mai ellenfelet nézem és a góljaik felében a 6-os elől ugranak fel mert szét tudták húzni a védekezést és volt rés ahova be lehetett törni. Nem 9-10ről kellett felugrani, hanem a max 7 méterről és sokszor blokk nélkül "üresen" a kapura lőhetnek.

Szerkesztette: alatriste


Liverpool Fc fan
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na ez elment...

Mondtam, hogy a portugálok nem jó matchup. Azért ez az utolsó két meccsen nyújtott teljesítmény, eléggé nevetséges sajnos.
Igor
az is nevetséges, hogy itt vagyunk ezen a meccsen 4 ponttal és fanyalgunk, miközben 0 ponttal és -20as gólkülönbséggel kellett volna hazajönnünk már múlt héten
Antonius
1) próbáltam jinxelni

2) két meccsből kellett volna egy pont, azok után hogy megvertünk 3-4 ezeknél jobb csapatot... ehhez képest ha Mikler nem véd jól ott is 8-10-zel kapunk ki, és megvan a -20 gólkülönbség.

Hogy ez edzők hibája, játékosoké, etc tökmindegy - nyilván ki kell majd elemezni - de ha a női kéziseket lehet ekézni, akkor ezt a csapatot is kell, és nem fogadom el hogy babusgatni kell őket...



Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Antonius Dallas Cowboys 1 659
Nem követem a kézilabdát klubszintetn csak a válogatott nemzetközi tornákat nézem, ezért ugyen 2-3 évente látok igazán csak kézit. DE
Mi lenne, ha egyszer egy magyar csapat nem csak abból próbálna meg élni, hogy majd a jobb meg bal átlövő szépen elküldi és dob 10-10 gólt. Még oké ez a válogatott próbálja a beállót játszani ergó a csapat egyik legjobbja Bánhidi, de a szélső játék olyan 0 és nem csak most, hanem évek-évtizedek óta. Iváncsikok jutnak eszembe de ők is simán volt, hogy 10perceket álltak a vonalon és szotyiztak mert nem játszottuk őket.

Én elismerem, hogy nem értek a kézihez csak fotelszurkolóként, de bármikor nézek magyar meccset mindig ez a görcsös adogatás majd 10ből 7szer felugrik az egyik átlövő aztán amúgy nem túl jó helyzetből de hát ellővi és be-be akad.

Komolyan ennyire nem lehet mást játszani? Mert még ez a kinti passzolgatás se túl biztos, mert szórjuk el belőle a labdákat...
alatriste
A régi taktikát nem akarom védeni, de jó pár éve már a csapatok eredményességét a középső játékosok teljesítménye határozza meg. Nézd meg pl a PSG, a Barcelonát vagy a Kielcét. A Vardar mondjuk ebből a szempontból kakukktojás, mert évekig meghatározó szélsőjátékuk volt, de nekik ugye van egy Dibirov-uk...

Cowboys 4ever.
több mint 4 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
ez az utolsó 2 csapat megfogta az alapjátékunkat és erre nem volt sajnos válaszunk
ez az ami fájhat egyedül ! a végére csak kiderült hogy mennyire hiányzott Lékai és Bodó !
de mindenesetre azért is Szép volt Fiúk!
több mint 4 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 070 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem követem a kézilabdát klubszintetn csak a válogatott nemzetközi tornákat nézem, ezért ugyen 2-3 évente látok igazán csak kézit. DE
Mi lenne, ha egyszer egy magyar csapat nem csak abból próbálna meg élni, hogy majd a jobb meg bal átlövő szépen elküldi és dob 10-10 gólt. Még oké ez a válogatott próbálja a beállót játszani ergó a csapat egyik legjobbja Bánhidi, de a szélső játék olyan 0 és nem csak most, hanem évek-évtizedek óta. Iváncsikok jutnak eszembe de ők is simán volt, hogy 10perceket álltak a vonalon és szotyiztak mert nem játszottuk őket.

Én elismerem, hogy nem értek a kézihez csak fotelszurkolóként, de bármikor nézek magyar meccset mindig ez a görcsös adogatás majd 10ből 7szer felugrik az egyik átlövő aztán amúgy nem túl jó helyzetből de hát ellővi és be-be akad.

Komolyan ennyire nem lehet mást játszani? Mert még ez a kinti passzolgatás se túl biztos, mert szórjuk el belőle a labdákat...


Liverpool Fc fan