Make Love

27 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
még az USA-ba is kimehetsz nyelvtudás nélkül dolgozni (pedig ugye munkavállalói vízum is kellene oda, jajám!), mivel az itthon reklámozott helyeken annyi a magyar, hogy optimális esetben meg se kell szólalnod angolul... sőt általában még a kinti kontraktorok is magyarok, szóval magát a melót is lebeszélheted anyanyelveden, ennyit errőljjncaa
nem megbántva senkit, de a "Már kint lévő magyarok"-tól mentsen meg az Isten.

ofkorsz legális, adózott, teljesen tiszta munkáról beszélek.Amadeus91
akkor miről is beszélünk?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
még az USA-ba is kimehetsz nyelvtudás nélkül dolgozni (pedig ugye munkavállalói vízum is kellene oda, jajám!), mivel az itthon reklámozott helyeken annyi a magyar, hogy optimális esetben meg se kell szólalnod angolul... sőt általában még a kinti kontraktorok is magyarok, szóval magát a melót is lebeszélheted anyanyelveden, ennyit errőljjncaa
nem megbántva senkit, de a "Már kint lévő magyarok"-tól mentsen meg az Isten.

ofkorsz legális, adózott, teljesen tiszta munkáról beszélek.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
még az USA-ba is kimehetsz nyelvtudás nélkül dolgozni (pedig ugye munkavállalói vízum is kellene oda, jajám!), mivel az itthon reklámozott helyeken annyi a magyar, hogy optimális esetben meg se kell szólalnod angolul... sőt általában még a kinti kontraktorok is magyarok, szóval magát a melót is lebeszélheted anyanyelveden, ennyit erről


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
De az is igaz, hogy rengeteg embert ismerek aki külföldre ment, volt aki nyelvtudás nélkül (de pl. Angliában EU-ból érkezőknek ingyenes nyelvoktatási lehetőség van, érdemes ennek is utánanézni, ha valaki kikívánkozik), és aki akart, az dolgozhatott és kereshetett is. kivétel nélkül.

De a legfontosabb, hogy az ember a lehetőségeket keresse és ne mentségeket, egyfajta beteg önigazolásként.

Sobri Jóska
ez azért nem ennyire egyszerű. "kimész nyelvtudás nélkül..". Nyelvtudás nélkül nem tudsz kivenni egy szobát, szoba nélkül nincs lakcím, lakcím nélkül nincs munka, munka nélkül nincs pénz, pénz nélkül nincs szoba. Körbe is értünk. Stabil nyelvtudás és értékes tudás nélkül ne induljon el senki. Persze bele lehet vágni, vannak ilyen urban legendek, hogy mosogatásból ki hogy szedte meg magát és vett 4-5 BMW-t, és milyen boldog munka közben, de ez bullshit.
"Aki akar dolgozhat" sem ennyire egyszerű. Akinek nincs normális tudása (amit megfizetnek), annak maradnak az "egyszerű melók" amikre helyenként 400-500 pakisztáni, török, afrikai bevándorlóval egyszerre kell megverekedni (többségük helyben született, angolul többé-kevésbé jobban tudó), abszurd de az ilyen melókra mint pl. a Mc vagy a PizzaHut, vannak a legkomolyabb túljelentkezések.
A "kint kitanulok valamit.." - bár nem írtad, de felhozom - is elég húzós, mert minden helyi OKJ-nek ára van, elég komoly, + ugye időigényes dolgok ezek, amelyet nem biztos, hogy egy gyári munka mellett tudsz csinálni. Ergo kimentél nyelvtudás nélkül - ingyen kaptál nyelvtanfolyamot - legyűrtél félezer másik bevándorlót, megkaptad életed munkáját és ott vagy, hogy gürcölsz minimálért és esélyed nincs a továbblépésre, annyi pénzed van, hogy el legyél egyedül meg fussa egy Apple cuccra előbb-utóbb.

Kevés nálam nagyobb multi-kulti fan van itt, de az ész (és nyelvtudás) nélküli "bumm bele a világba" vándorlást őrültségnek tartom.Amadeus91
A nyelvtudás nélkül alatt nem a teljes homályra gondoltam.
Azért egy hello, u have free room? -ra mindenki alkalmas.
Nekem katonatársam ment ki úgy Londonba, és talált takarítói állást, hogy teljesen nem tudott semmit, betanult 2 mondatot, az elsőben elmondta, hogy szeretne dolgozni, és igyekezni fog, még nem tud angolul, de dolgozhat e itt? a másik meg annyi volt, hogy yes or no, mivel bármit válaszoltak neki ezen kívül úgysem értette. Így addig kérdezte a yes or no -t, amíg egyszer yes nem lett. Nem urban legend, de 2 hét alatt talált melót, (nyáron ment ki, utcán aludt, de pl bement turistacsoporttal az angol parlamentbe, meg irodaházba tisztálkodni, templomba aludni, vadidegen házibuliba kajálni, meg hasonló hülye sztorijai voltak), aztán talált egy magyar srácot akinél lakott, aztán nyelvtanfolyamot, aztán barátnőt, aztán szépen felépítette magát.
Amit írsz nem cáfolom, én csak azt mondtam, mondom: aki akar talál melót. Itthon is, külföldön is.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Kb 10 haverom van kinn Svájcban mindenféle nyelvtudás nélkül. Havi 7-800ezret keresnek. Olyan helyre kell menni ha teheted ahol már van előörs.
De nem urban legend ez a megszedtem magam nyelvtudás nélkül. Több ilyet ismerek.

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
De az is igaz, hogy rengeteg embert ismerek aki külföldre ment, volt aki nyelvtudás nélkül (de pl. Angliában EU-ból érkezőknek ingyenes nyelvoktatási lehetőség van, érdemes ennek is utánanézni, ha valaki kikívánkozik), és aki akart, az dolgozhatott és kereshetett is. kivétel nélkül.

De a legfontosabb, hogy az ember a lehetőségeket keresse és ne mentségeket, egyfajta beteg önigazolásként.

Sobri Jóska
ez azért nem ennyire egyszerű. "kimész nyelvtudás nélkül..". Nyelvtudás nélkül nem tudsz kivenni egy szobát, szoba nélkül nincs lakcím, lakcím nélkül nincs munka, munka nélkül nincs pénz, pénz nélkül nincs szoba. Körbe is értünk. Stabil nyelvtudás és értékes tudás nélkül ne induljon el senki. Persze bele lehet vágni, vannak ilyen urban legendek, hogy mosogatásból ki hogy szedte meg magát és vett 4-5 BMW-t, és milyen boldog munka közben, de ez bullshit.
"Aki akar dolgozhat" sem ennyire egyszerű. Akinek nincs normális tudása (amit megfizetnek), annak maradnak az "egyszerű melók" amikre helyenként 400-500 pakisztáni, török, afrikai bevándorlóval egyszerre kell megverekedni (többségük helyben született, angolul többé-kevésbé jobban tudó), abszurd de az ilyen melókra mint pl. a Mc vagy a PizzaHut, vannak a legkomolyabb túljelentkezések.
A "kint kitanulok valamit.." - bár nem írtad, de felhozom - is elég húzós, mert minden helyi OKJ-nek ára van, elég komoly, + ugye időigényes dolgok ezek, amelyet nem biztos, hogy egy gyári munka mellett tudsz csinálni. Ergo kimentél nyelvtudás nélkül - ingyen kaptál nyelvtanfolyamot - legyűrtél félezer másik bevándorlót, megkaptad életed munkáját és ott vagy, hogy gürcölsz minimálért és esélyed nincs a továbblépésre, annyi pénzed van, hogy el legyél egyedül meg fussa egy Apple cuccra előbb-utóbb.

Kevés nálam nagyobb multi-kulti fan van itt, de az ész (és nyelvtudás) nélküli "bumm bele a világba" vándorlást őrültségnek tartom.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Leszarom. 😊
Coelho nem gonosz ember, mégcsak rosszakat se ír, csak méltatlanul felkapott és kevéssé eredeti.
Amit én írtam se eredeti, de attól még igaz. 😛Sobri Jóska
plusz te legalább bevallod, ha más tollával ékeskedsz 😊JSanyo
Ez nem más tolla, ez így nekem jutott eszembe, de attól még nem hiszem, hogy olyan hűdenagy eredeti gondolat lenne, hiszen annyira logikus.

...apeszos
Nem hiszem hogy az lenne a tökéletesség ha nem hagyom, hogy a szar elborítson és próbálok fölötte maradni, élvezni az életet nem pedig csak végigszenvedni, vagy ha tudok segítek a barátaimnak, vagy azoknak akiken módomban áll.
És csak ennyit írtam, nem többet.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
na már írtál is egy jó kis motivációs levelet a CV-d mellé 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Csak érettségim van. Az infó szakról menet közben kiderült, hogy annyira mélyen nem értek hozzá, a média szak végét meg nem tudtam már kifizetni.
De nem is jelentkeztem nyilván olyan állásra, ahova nincs meg az elvárt végzettségem 😊 Pontosabban igen, kísérő szöveggel hogy ettől függetlenül miért is lennék én nekik fasza opció de ezeken nem lepődtem meg,hogy nem sikerültek. 😀

Én az a fajta ember vagyok, aki ha nem eszik, előbb-utóbb meghal 😀 Szóval nem válogattam a munkák között (azt leszámítva, hogy nem hiszek az ilyen házalós bizonytalan baromságokban) sőt úgy voltam vele, hogy bármi jó, megcsinálom amit mondanak, csak fizessenek ki. Nem 200.000-kkel, nem is 100-al, akármivel csak legyen fix. Miután csak érettségim van, nem is lett volna reális elvárás a fasza munka fasza pénzzel. Mikor felvettek a gyárba, kurvanehezen bírtam, nem volt időm semmire, mert szabályosan úgy estem be az ágyba, de mivel nem volt más, ezt is csináltam amíg lehetett. Pont azért, mert nem igazán láttam járható, vagy másképp mondva élhető útnak azt, hogy felmondjak és siránkozzak, hogy annál én többet érek mégse látja senki, stb...

Egyébként perfekcionista és versengő típus vagyok. Ha valamit csinálok, akkor azt már a lehető legjobban,leghatékonyabban, leggyorsabban akarom csinálni, és nem is nyugszom addig, míg úgy nem csinálom. Plusz akár jó a munkám, akár nem, arra törekszem, hogy megtarthassam. Most pl. anyagválogató vagyok, és eddig bármit kellett válogatni, már második napomon kurvajó darabszámot csináltam belőle. Akkoris ha éjszakás műszak volt, ahol mindenki más félgőzzel dolgozik, én még akkoris nyomni szoktam, mikor a többiek már indulnak haza. De mindez lényegtelen addig, amíg esélyt nem kapok arra, hogy bebizonyítsam, hiszen mondani bármit lehet, vagy elhiszik vagy nem. Csak remélni tudom, hogy ezt itt észreveszik majd, és hiába nem ismerek egy fejest sem, nem leszek azok között, akikkel a leépítést kezdik...
Egyébként elhiszem, hogy Pesten könnyebb, sőt teljesen logikus is, de itt nem 😊

Amúgy igen a saját vállalkozás fasza dolog, de azt per pillanat nincs pénzem elindítani (meg mondjuk tuti ötletem sem, amire kockáztatnék ekkorát, csak több rizikós) viszont egyébként sem frusztrál, hogy főnököm van és jobbnak látom előbb némi valódi munkatapasztalatot szerezni, és nem teljesen rutintalanul belevágni egy vállalkozásba.
több mint 11 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Leszarom. 😊
Coelho nem gonosz ember, mégcsak rosszakat se ír, csak méltatlanul felkapott és kevéssé eredeti.
Amit én írtam se eredeti, de attól még igaz. 😛Sobri Jóska
plusz te legalább bevallod, ha más tollával ékeskedsz 😊

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
A problémát a legtöbb ember képes felismerni.
De a megoldást megtalálni azt sajnos csak kevesen.
Sobri Jóska
ez így kiemelve nagyon coelhos, már ne is haragudj 😀.brk
Leszarom. 😊
Coelho nem gonosz ember, mégcsak rosszakat se ír, csak méltatlanul felkapott és kevéssé eredeti.
Amit én írtam se eredeti, de attól még igaz. 😛

több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
A problémát a legtöbb ember képes felismerni.
De a megoldást megtalálni azt sajnos csak kevesen.
Sobri Jóska
ez így kiemelve nagyon coelhos, már ne is haragudj 😀
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Azt is javasoltam egy belevaló, kedves párnak, akik együtt akartak dolgozni, hogy vállaljanak takarítást, idősgondozást, bevásárlást, szóval bármit, ami idős, egyedül élő embereknek valós segítség a mindennapjaikban, csináljanak szórólapokat a lakótelepen ahol laknak szórják ki, egy próbát megér. (ez 15ezer forintnyi befektetés volt.)Sobri Jóska
+ lehet szerencséje is az embernek és "összemelózhat" egy tartási szerződést akár, akkor meg tényleg megfogta az Isten lábát. és amennyi rengeteg család nélküli, vagy teljes mértékben elhanyagolt idős ember él ez abszolút nem lehetetlen..brk
Pontosan.
Tele ez az ország (vagy legyen Budapest) lehetőségekkel.
De amíg valaki örökké másban keresi a hibát (cigányban, zsidóban, kormányban, komcsikban, bankokban, a kurvaistenben, stb.), ahelyett, hogy magában keresné a megoldást, mindig több marad a siránkozó, dühös, frusztrált ember mint a boldog, kiegyensúlyozott, elégedett.
A problémát a legtöbb ember képes felismerni.
De a megoldást megtalálni azt sajnos csak kevesen.

több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
Azt is javasoltam egy belevaló, kedves párnak, akik együtt akartak dolgozni, hogy vállaljanak takarítást, idősgondozást, bevásárlást, szóval bármit, ami idős, egyedül élő embereknek valós segítség a mindennapjaikban, csináljanak szórólapokat a lakótelepen ahol laknak szórják ki, egy próbát megér. (ez 15ezer forintnyi befektetés volt.)Sobri Jóska
+ lehet szerencséje is az embernek és "összemelózhat" egy tartási szerződést akár, akkor meg tényleg megfogta az Isten lábát. és amennyi rengeteg család nélküli, vagy teljes mértékben elhanyagolt idős ember él ez abszolút nem lehetetlen.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
amit írsz, az Budapestre tényleg igaz, vidéken viszont - pláne kisvárosokban - abszolút nem, de azt adom, hogy munkát találni mindig lehet, csak nem mindegy, hogy milyetjjncaa
Mondtam, Budapesten élek, itt él az ország kb. ötöde.
De gondolom vidéken is lehet ebayezni, vaterázni, honlapot üzemeltetni, neten keresztül dolgozni, vállalkozni, a helyi körülményeknek megfelelő feladatokra. (Amiben nem tudok segíteni lévén Budapesten élek.)
Ja, és fel lehet jönni Budapestre is. 😊
Persze amíg a maradék négyötöd nem jön mind fel. 😊
de akkor meg vidéken lesz rengeteg lehetőség ezáltal.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
amit írsz, az Budapestre tényleg igaz, vidéken viszont - pláne kisvárosokban - abszolút nem, de azt adom, hogy munkát találni mindig lehet, csak nem mindegy, hogy milyetjjncaa
Nálunk van olyan, hogy a munkaügyi hivatal 200embert közvetít ki 10 helyre.
Rengeteg a munkanélküli, kb a fele tehet is arról, hogy az.
de sajnos a legaggasztóbb, hogy sorban zárnak be az üzletek és a cégek aminek hatására ugye nemcsak a munkahelyek száma csökken hanem a vállakozási kedv is.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
amit írsz, az Budapestre tényleg igaz, vidéken viszont - pláne kisvárosokban - abszolút nem, de azt adom, hogy munkát találni mindig lehet, csak nem mindegy, hogy milyet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Hát Fehérváron biztosan nem ez a helyzet 😊
...fetomy
Nem tudom milyen végzettséged van, és az elszántságodat, szorgalmadat se vonom kétségbe. Ráadásul Fehérvárról kevés személyes tapasztalatom van.

Én Budapesten élek, és itt ismerek sok embert, akik szintén pályakezdők, akár középsuli, akár OKJ, akár egyetem után.
Itt kizárt, hogy ha valaki valóban dolgozni akarna az ne találjon rá lehetőséget. Az se biztos, hogy azonnal ideálisat, könnyűt, vagy jól fizetőt. Vendéglátás, hossteskedés, asszisztenskedés, fizikai munka, betanított melók, nem is beszélve ha valaki ténylegesen ért is valamihez.

Én sok fiatalnak szereztem egy időben munkát, és azért csappant meg ez a karitatív lelkesedésem, mert bizony a visszajelzések a hozzáállásokról sokszor nekem voltak kellemetlenek.
És ezek nem 70-80ezres munkák voltak, vagyis azt se lehet mondani, hogy az volt a duma, hogy "kevés pénzért nem fogok megszakadni".
A mentalitással van sokszor gond.

Bár én alapvetően azt szorgalmazom az ismerettségi körömben, hogy az ember inkább vállalkozzon, és akkor magának dolgozik, de ehhez meg gondolkozni kéne, és még többet dolgozni.
Mondok pár példát.
Ja, és nem bonyolult dolgokra gondolok.
Sok ismerősömnek javasoltam az "ebayezést". Nyomozzanak utána mit érdemes és hol eladni, hol tudják olcsón beszerezni, stb.
Ketten is kvázi ebből élnek (havi 4-500 dollár megvan, persze 2 acc-al, de aki ügyes és leleményes megoldja). (Ja, és egyikük se milliókkal indult, 20-30ezer forintból kezdték.)
Azt is javasoltam egy belevaló, kedves párnak, akik együtt akartak dolgozni, hogy vállaljanak takarítást, idősgondozást, bevásárlást, szóval bármit, ami idős, egyedül élő embereknek valós segítség a mindennapjaikban, csináljanak szórólapokat a lakótelepen ahol laknak szórják ki, egy próbát megér. (ez 15ezer forintnyi befektetés volt.)
Mostanra már van annyi gondozottjuk, hogy a havi 200 meg van belőle kettejüknek.
Aztán Pesten vendéglátóhelyeken örökké keresnek felszolgálókat, 10 perc alatt el lehet helyezkedni, ami a nehéz, meg is maradni. De ugye ehhez is teperni kell, nem óránként kijárni cigizni, félháznál kollegával trécselni, hanem csinálni a fogyasztást, hajtani a jattot, stb.
Aztán aki mindenképp alkalmazott akar lenni annak azt mondom, hogy egy CV-t is meg lehet ám okosan is írni, úgy, hogy nagyobb eséllyel válasszanak téged, orbitális hazugságok nélkül.
Vagy kellő önbizalommal és nyitottsággal olyan melót is be lehet vállalni amihez alapvetően nem ért az ember, de menet közben beletanul.
És még sorolhatnám.

Persze egész Magyarország nem ebayezhet, meg nem vendéglátózhat, vagy vállalkozhat, és írhatja a neki tetsző CV-ket, de váltig állítom, hogy aki nem hülye, és hajlandó melózni az fog is tudni.
Az igaz, amit Bazzani írt, egy 45-55 éves embernek, aki ledolgozott 1-2 helyen 25-35 évet, ráállt erre a metódusra, ráadásul ott a család, annak sokkal nehezebb a váltás és az elhelyezkedés.
De az is igaz, hogy rengeteg embert ismerek aki külföldre ment, volt aki nyelvtudás nélkül (de pl. Angliában EU-ból érkezőknek ingyenes nyelvoktatási lehetőség van, érdemes ennek is utánanézni, ha valaki kikívánkozik), és aki akart, az dolgozhatott és kereshetett is. kivétel nélkül.

De a legfontosabb, hogy az ember a lehetőségeket keresse és ne mentségeket, egyfajta beteg önigazolásként.

több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
...fetomy
Maradnod kellett volna Angliában. 😊

több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Hát Fehérváron biztosan nem ez a helyzet 😊 Nem lehet mondani, hogy válogattam volna, mert gyári munkától sírásón át a mosogatóig mindenre jelentkeztem, mégsem vettek fel sehova. Általában ha telefonáltam, olyan válaszokat kaptam 10 órakor a reggeli újságban megjelent álláshirdetésre, hogy persze küldjem az önéletrajzom, bár reggel óta már úgy 200-at kaptak. Ami munkalehetőség szokott lenni az az ingatlanközvetítő, kiváló, 500e forintos zepter termék eladó és hasonlók. Ilyenre bármikor elmehet az ember valóban. Ja, az utcaseprőre is elég hosszú várólista van.

De aztán pár hónap után sikerült találni egy munkaközvetítőt, aki végülis tudott egy gyári munkát, bár az sem volt mindegy, hogy kicsit "szépítettem" az önéletrajzon 😊 Igaz 7-ből 6 napot dolgozunk, és olyan 70-75e-t kapunk kézbe, valamint havonta kirúgnak és új próbaidős szerződéssel visszavesznek, hogy ne kelljen cafeteriát és egyéb juttatásokat adni, de legalább ez is van 😊

Külön élmény volt december 29-én, műszakkezdés előtt megkapni, hogy az újévet kezdhetem újra munkakereséssel, de szerencsére 1 héttel később visszavettek, de pont mikor bementem az új szerződést aláírni, jött oda két srác, hogy munkát keresnének, na őket már be se vették a rendszerbe, mondván hogy nincsen munka.

Biztosan vannak városok, ahol ez igaz, de itt -már- nem úgy megy, hogy aki hajlandó dolgozni, az talál is munkát. Legalábbis nem bárki, mert bizonyos kor fölött, illetve sokéves munkatapasztalat nélkül (tehát pályakezdőként) nem. A neten pl. hiába nézel szét. Igen, van állásajánlat, csak mindenre több százan jelentkeznek.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Igazából a legnagyobb gond az 50év felettieknél van (nálunk), akik valami okból (cégmegszűnés, létszámcsökkentés) elvesztették a munkájukat. Sajnos itt tényleg nem kapnak melót szinte sehol, max marad a közmunka. Ők már azért nagyon nehezen váltanak szakmát főleg ha tizenévekig csinálták ugyanazt. Pesten biztos máshogy van ez, de itt vidékvégén ez így megy.Bazzani
Ez tagadhatatlan.
Tulajdonképpen a megoldás az, hogy az ember ne kerüljön ilyen helyzetbe, 40, 50 évesen, de akik még a 80-as években szocializálódtak a melóba és nem tudtak időben átállni a kilencvenes, kétezres évek valóságára, azok tulajdonképpen cseszhetik.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Igazából a legnagyobb gond az 50év felettieknél van (nálunk), akik valami okból (cégmegszűnés, létszámcsökkentés) elvesztették a munkájukat. Sajnos itt tényleg nem kapnak melót szinte sehol, max marad a közmunka. Ők már azért nagyon nehezen váltanak szakmát főleg ha tizenévekig csinálták ugyanazt. Pesten biztos máshogy van ez, de itt vidékvégén ez így megy.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 365 — #NoStress
Nem akarok az indokolatlannál nagyobb vitát generálni, de munka van!
Nézz szét a neten, ha valaki akar, talál munkát.
Legalábbis Budapesten és a nagyobb városokban van.
Nekem sok érettségi, okj, egyetem utáni ismerősöm van, mindegyikük talál melót aki akar, és egyik se, aki nem, hanem azt várja, hogy valami tuti meló rátaláljon.
Aztán ha meg is van a meló, szerencsés dolgozni is, hisz akkor keresni is lehet, és figyelni milyen lehetőségek vannak az előrelépésre.
Sok fiatal van, aki egyszerűen más világban él, és kaphat bármennyit 80-250 között, ha még otthon él, és nincs igazi tétje számára az egésznek. De ha fiatalon nem indul el, akkor késöbb se érkezik meg sehova, és jön a sírás, rívás, szomorkodás.
Nekem alig van ismerősöm aki a szakmájában dolgozik, vagy a végzettségével összhangban, de azt nem lehet mondani, hogy meló az nincs.
És akkor csak Magyarországról beszzéltem.
Akik kimentek Hollandiába, Angliába, USA-ba is mind találtak melót.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
De kurvajó érzés, hogy olyan munkám lehet, hogy szívesen megyek be dolgozni 😊fetomy
Na 20év múlva(lehet,hogy kevesebb) ez is mókuskeréknek tűnik majd. 😊Bazzani
óh, csak pár hónapig van még itt ez a részleg, és mivel közben is folyamatosan építenek le, biztos, hogy nem leszek 20 évig itt 😊 Sőt valószínű pár héten belül visszaköltözöm a gyűlölködjünkbe, hogy visszaraktak a kurvaszar helyre szopni, de legalább addigis kiélvezem amíg tart 😀fetomy

Nagyon sokan nagyon sz.r munkát is vállalnának, csak lenn.