Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Fel eve megy a huzavona kb., de meg senkinek sem sikerult alatamasztani semmi kezzelfoghatoval, hogy rendszer szintu rasszizmus lenne a rendoroknel, vagy az USA-ban.undisputedly
A mondat úgy kerek, hogy senkinek sem sikerült alátámasztania _számodra_, hogy ez a helyzet. Tedd fel a kérdést, hogy kinek van csukva a füle. A tiéd, vagy azoké az embereké - ontopic maradva fehér és fekete NFL vezetők, edzők, játékosok többségéé - akik szerint meg van.

Ez egy olyan vita, mint az, hogy van-e nálunk rendszer szintű korrupció. Ha nem akarod elhinni, hogy van, akkor nem is lesz számodra. És számokat is tudsz hozzá citálni, mert számokat mindenhez lehet. Ettől még nem lesz igazad.
peterk2005
Nem en allok veluk szemben, egyelore ok a kisebbseg az USA-ban is, onnon maguk hergelesen tul nem sok mindent tettek azert, hogy meggyozzek az embereket, igazuk van. Mondhatnam akkor ugyanezt, hogy feher es fekete emebrek, vezetok, alkalmazottak millio szerint meg nincs.

Az, hogy megallit a rendor (szerinted ok nelkul) majd "csunya hangnemben" beszel veled, nem bizonyitek semmire, foelg nem rendszerszintu elnyomasra.

Sot, tovabb megyek, minden bizonyitek amit annak szantak, azaz a fekete halalesetek a rendori intezkedes kozben, pont kontraproduktivak, mert gyakorlatilag mindegyik igazolhato volt.

Hol eri oket rendszerszintu diszkriminacio?
Nem szolgaljak ki oket ettermekben?
Nem utazhatnak tomegkozlekedessel?
Nem kaphatnak meg bizonyos munkakat?
Alacsonyabb fizetest kapnak, mint a feherek ugyanabban a pozicioban, az egesz USA-ban?
Nem lehet ingatlanjuk?

Hol van a rendszerszintu elnyomas? Mert pont, hogy sok tekintetben (affirmative action, rassz kvotak a munkahelyeken stb.) pozitivan vannak diszkriminalva, nem negativan (intezmenyi szinten).

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Pitt Pittsburgh Steelers Tennessee Volunteers 106 — Stairway to 7
(Ehelyett mit kapsz? Egy "analfabeta", buta, de joszandekkal buzgalkodo am megis kepmutato LebRon Jamest, aki pl most azzal egette be magat, hogy a fekete "civiljogi" ahrcos Malcol-X konyvet szorongatva ult le igy interjura, de amikor megkerdeztek melyik volt a kedvenc resze, csak hebegett-habogott, mitn aki az also oldalnal sem tart 😀 )

undisputedly
Pontosan az első oldalnál tarthatott, mint az alábbi könyvek mindegyikében. 😀



Szerkesztette: Pitt

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Fel eve megy a huzavona kb., de meg senkinek sem sikerult alatamasztani semmi kezzelfoghatoval, hogy rendszer szintu rasszizmus lenne a rendoroknel, vagy az USA-ban.undisputedly
A mondat úgy kerek, hogy senkinek sem sikerült alátámasztania _számodra_, hogy ez a helyzet. Tedd fel a kérdést, hogy vajon a te füled van-e szelektíven csukva, vagy azok az emberek óbégatnak fölöslegesen - ontopic, csak az NFL-nél maradva például a fehér és fekete NFL játékosok, vezetők, edzők többsége - akik szerint meg van?

Ez egy olyan vita, mint az, hogy van-e nálunk rendszer szintű korrupció. Aki nem akarja elhinni, hogy van, annak nem is lesz soha. És számokat is tud hozzá citálni, mert számokat mindenhez lehet. Ettől még van egy valóság...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Cubehor Los Angeles Rams 310


Other than that, how was the play, Mrs. Lincoln ?
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Továbbra is sokan félreértik a játékosokat akik kiállnak ilyenkor. nem azt mondják, hogy ártatlan volt Jacob Blake, vagy George Floyd egy szent volt. azt a média + szélsőségek tolják túl az ő oldalukról. hanem azt, hogy senki sem érdemli meg azt, hogy kvázi kivégezzék a rendőrök. tűzharc van, fenyeget valakit, világos, lőjék le (bár még akkor is végtagokra kell lőni a helyzet súlyosságától függően).
Borbinho
Nem. Pont, hogy nem ezt mondjak. Azt mondjak, hogy rasszista diszkriminacio volt a Blake shooting, es a bekes "tuntetok" zaklatasa. Ennek koze nincs a valosaghoz, nem csak a Ravens adott ki ilyen kozlemenyeket. Szoszerint nem tudjak mi tortenik, vagy csak nem erdeklik oket a tenyek.



Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
És már az NHL is, meg ugye NFL csapatok edzése.
Két lehetőség van, ezek mind hülyék vagy tudnak valamit, amit mi nem.
Mivel mi magyarok mindent is tudunk, ez utóbbi kizárt...
Klaci79
na végre sikerült vkinek megfogni a lényeget. mindenki jobban tudja kelet-európai fehérként, hogy min mennek át a feketék az USA-ban.
Mindegyikük ugyan azt mondja, kiállnak mellettük a fehér csapattársaik, edzőik is. Tényleg mindenki rosszul látja a valóságot, amiben élnek? vagy mindegyik hazudik? egytől egyig?

vagy amit a baseball topikban linkeltek, h a fekete játékos szólt a saját szurkolóinak, h ugyan már ne n***erezzék már az ellenfél játékosát...
Borbinho
Fel eve megy a huzavona kb., de meg senkinek sem sikerult alatamasztani semmi kezzelfoghatoval, hogy rendszer szintu rasszizmus lenne a rendoroknel, vagy az USA-ban.

Vagy az a bizonyitek, hogy a dollarmilliomos NBA jatekost megallitotta a rendor majd amikor kiderult, hogy ki o, akkor buzditotta az aznapi meccsre, mas hangsullyal, sokkal baratsagosabbal? 😀

Ha rasszista es fekete gyulolo lett volna a rendor aki ok nelkul bantalmazza az afrokat, akkor nem kellett volna valaminek tortennie vele?

Ezek mind erzelmek, marpedig az erzelmek sosem objektivek es pont ezert manipulalja most is a feketeket a politika. Erdekes modon minden 4. evben van ennek a csucspontja. Semmi kezzelfoghatot nem adnak arra, hogy bizonyitsak, elletetben veluk bizonyithato, hogy az o korukban levo fiatal afro ferfiak felelosek az eroszakos bunselekmenyek 50%-art kb., holott aaz amerikai populacionak csak 5-6%-at teszik ki.

HA black lifes matter, akkor miert nem emelnek szot egyszer sem azert, mert a feketek elleni buncselekmenyek kb 90%-at mas feketek kovetik el? Nem kell elhagyni a rassizsta rendorok vonalat, de neha megemlithetnek ezt is, nem?

Szoval ott van egy qrva nagy jeghegy elottuk, ami a fekete bunozes (ami szerintem a rossz gazdasagi korulmenyekbol es tarsadalmi helyzetbol fakad), a fekete-fekete buncselekmenyek, a teny, hogy most is romma fosztogattak a nagyvarosokat, 90%-ban feketek.... de errol nem akarnak beszelni.

Talaltak viszont egy a jeghegy mellett uszo hogolyot, es masrol sem hallunk, csak a hogolyorol, amikor mindenki szamara vilagos, hogy talan a jeghegyrol is kellene beszelni.

De megertem. Szegeny dollarmilliomos sracokhoz csunyan szolt a rendor, nem votl szep tole. Megjegyzem viszont, hogy rengeteg fiatal ugy jon az NBA-ba, NFL-be, hogy bunozoi csoportokkal all kapcsolatban, mert a ghettokban meg inner city-ben kapcsolatba kerulsz ezzel, ha akarsz, ha nem. Nyilvan lesz tapasztalatuk a rendorokkel.

Mennyivel szimpatikusabbak lennenek, ha nem hamis es felrevezeto tweeteket irnanak jogszeru rendori intezkedesekrol, hanem elkezdenenek azon dolgozni, hogy javitsak a fiatal feketek eletkorulmenyeit es hogy ezirant elkotelezett politikusokat valasszanak.

(Ehelyett mit kapsz? Egy "analfabeta", buta, de joszandekkal buzgalkodo am megis kepmutato LebRon Jamest, aki pl most azzal egette be magat, hogy a fekete "civiljogi" ahrcos Malcol-X konyvet szorongatva ult le igy interjura, de amikor megkerdeztek melyik volt a kedvenc resze, csak hebegett-habogott, mitn aki az also oldalnal sem tart 😀 )

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
És már az NHL is, meg ugye NFL csapatok edzése.
Két lehetőség van, ezek mind hülyék vagy tudnak valamit, amit mi nem.
Mivel mi magyarok mindent is tudunk, ez utóbbi kizárt...
Klaci79
na végre sikerült vkinek megfogni a lényeget. mindenki jobban tudja kelet-európai fehérként, hogy min mennek át a feketék az USA-ban.
Mindegyikük ugyan azt mondja, kiállnak mellettük a fehér csapattársaik, edzőik is. Tényleg mindenki rosszul látja a valóságot, amiben élnek? vagy mindegyik hazudik? egytől egyig?









(persze, tudom, PR)








Vagy amit a baseball topikban linkeltek, h a fekete játékos szólt a saját szurkolóinak, h ugyan már ne n***erezzék már az ellenfél játékosát...

Továbbra is sokan félreértik a játékosokat akik kiállnak ilyenkor. nem azt mondják, hogy ártatlan volt Jacob Blake, vagy George Floyd egy szent volt. azt a média + szélsőségek tolják túl az ő oldalukról. hanem azt, hogy senki sem érdemli meg azt, hogy kvázi kivégezzék a rendőrök. tűzharc van, fenyeget valakit, világos, lőjék le (bár még akkor is végtagokra kell lőni a helyzet súlyosságától függően).

De szinte minden egyes esetben a rendőrök túlerőben vannak, és nem jelent valós fenyegetést a későbbi áldozat.
Amit Negri rakott vmeik topikba, hogy a (fehér!) apuka pisztollyal a kezében nyitott ajtót (amit legálisan tartott) a rendőröknek. nem fogta senkire, csak a kezében volt. abban a pillanatban, ahogy meglátta hogy nem betörés/prank áldozata, hanem rendőrök állnak az ajtóban, egyből guggolt le, emelte fel a kezét, tette le a pisztolyt. erre lelőtték, közvetlen közelről, és meghalt.





Zito threadjét érdemes végigolvasni.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
jeligék és 1bites üzenetek, aminél 2nél többet kell gondolkozni az már kuka
ezért nem számít hogy KIT lőttek le, az már túl sok meló
egy feketét lőttek 7x hátba ennyi elég

ez a 2020as kommunikáció
szerintem is gáz a képmutatás, de itt is előjön a probléma hogy a BLM mellé odaálltak a multik és kamu üzenetekkel kiüresítették a rendes tartalmat
valamint az is probléma hogy egy szociális problémából inkább rasszista problémát csinálnak mert a nagy cégeknek az az érdeke

ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták
Negritis
Az mennyire valid info - inkább pletyka szinten volt twitteren, s azóta törölték is - hogy a fószer párhuzamos családokat tartott fenn? Annyi biztos, hogy két balhézó nőt választott szét, ami miatt rendőri intézkedést kért valaki. A csiripelés szerint az egyik a valódi, a másik az álfelesége volt, mivel kiderült a valódi nej számára, hogy fickónak van egy másik nője, akitől gyerekei lettek. Gondolom ők ültek az autóban. A tweet szerint a faszi el akarta vinni egy másik államba a srácokat, de a csaja kiakadt, nem engedte azt.

Most akkor lényegében egy kvázi emberrablás miatt áll az NBA?
Fast Willie
És már az NHL is, meg ugye NFL csapatok edzése.
Két lehetőség van, ezek mind hülyék vagy tudnak valamit, amit mi nem.
Mivel mi magyarok mindent is tudunk, ez utóbbi kizárt...
Klaci79
Biztosan allithatom, hogy a bojkottalo NFL jatekosok tobbsegehez annyi info se jutott el a lovoldozesrol, mint amennyi ebbe a topicba 😊

Legalabbis a tweetjeiket olvasva azt gondolna az ember, hogy csaladszereto fiatal fekete edesapat a rendorok elraboltak a templombol es az autojuk utan kotottek.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
Hát én éltem a valamikori kommunista időkben... Szerencsére csak a végét tapasztaltam meg, ami enyhe fuvallat volt csak az igazán kemény rákosi/ötvenhat utáni időkhöz képest. (Az ilyen rendszerek "kemény időiben" ugye félmillió ember indul meg a határon át nyugatra családostul, mert annyira félti az életét.) Mindenesetre a régi rendszer "utolsó szele is" életreszóló "élmény" volt. Tulajdonképpen egész életemre meghatározta, hogy hogyan viszonyolok hatalomhoz, politikához, stb.. A tévé csaták, twitter viták, de még az utcai balhék teljesen más szinten vannak ahhoz képest, amikor a HATALOM megy neked, a HATALOM eszközeivel, mert hangot adsz a véleményednek. Amikor 15 évesen igazgatói tiltás ellenére az iskolarádióban megemlékeztem pár szóban október 23.-ról, és válaszul pár órán belül a "fekete autó" vitt el, civil ruhás rendőrökkel úgy, hogy se én se a családom nem tudta, hogy hova visznek, miért visznek, meddig visznek, mi lesz velem, azt nem felejti el az ember. (Akkor se, ha az a "fekete autó" már tényleg csak egy autó volt, a korábbival összevetve.) Vagy amikor 18 évesen sorkatonaként (akkor még létező) katonai bíróság elé rángatnak és elítélnek mert tüntetni merészeltél március 15.-én. Ezek más szintjei a "kellemetlen érzésnek", mint amikor tévén nézve twitteren olvasva az ilyen vagy olyan, radikális / szektás / elborult, vagy csak simán a sodrukból kijött / kihozott emberek, embercsoportok "véleményét", az ember kiakad, Úgyhogy "azt a kommunizmust" nem javaslom így összehasonlítani azzal, ami ma folyik twitteren.

Húzva egy vonalat, ettől függetlenül persze értem, hogy irritál az ellenvélemény nem tűrése. Joggal, hiszen káros dolog, mérgezi a közéletet, hangulatot szít, a normális politikai beszélgetést / vitát pedig ellehetetleníti. De akkor vedd észre, hogy ez nem BLM vagy metoo. Hanem egyszerűen ilyen a politika. Mindig is ilyen volt. Sosem "tiszta", még negyvennyolcnak, ötvenhatnak is volt bőven salakja, csak akkor még nem volt facebook meg twitter. 😊 Meg például a rendszerváltásnak is. Ennek például kevésbé az utcán, de nekem pl. "érdekes" volt megélnem, hogy a fent említett katonai bíróságos sztorimban a vádat képviselő katonai ügyész a rendszerváltás után elő lett léptetve, magasabb pozícióba jutott. És nagyon komoly, magas pozícióból is ment végül nyugdíjba, a nyugdíjas éveire is kiemelt, jó ellátást kapva. Én meg eldönthettem, hogy utálom-e emiatt a rendszerváltást, mert sok tekintetben nem sikerült, vagy elfogadom így. És elfogadtam így, mert _összességében_ az országnak jobb lett, és ez a lények.

Visszatérve az "ellenvélemény nem tűrés"-re, ez sajnos része a politikának. Mindig is az volt, amióta a politika politika. Oldaltól, irányzattól függetlenül. Korábban is volt, ma is mindennapos. Ami új, az az, hogy betört a twitterre / facebookra is, ezzel betört az emberek privát szociális szférájába is, mégpedig jellegénél fogva sajnos inkább a salakja, mint a téglája. Hidd el, nincs olyan politika iránt érdeklődő ember - legyen bármilyen szinezetű is a gondolkodása - akit ne sértene nap-mint-nap vérig valaki, valami. A "vélemény-arrogancia" teljesen mindennapos jelenség. A "haza nem lehet ellenzékben", vagy a "fake news" pontosan ugyanez, csak mást sért. De a lényege ugyanez: lesöpörni a másik érveit, hogy vitába se kelljen velük szállni, érzelmi alapra terelni a vitát.

Nem te írtad, valaki más (hadd ne nézzem vissza, hogy ki, a szitu hasonló), hogy a töke ki van attól, hogy Floyd egy aranykoporsós hőssé vált. Én nem vettem a fáradtságot, hogy _érdemben_ utána nézzek a fazonnak, volt itt a nettó bűnözőtől a megtért és szentté vált vétkesig mindenféle vélemény, de tök mindegy. Ha netán bűnöző is lett volna, az se számít, mert jelképgyártásról van szó. Ugyanaz, mint amikor elővesznek egy ismerten antiszemita, a nyilasokkal is "partizgató" volt írót, és "felemeli" a politika. Mondván, hogy jó író volt. Vagy valami más ürüggyel. Apropó, szobordöntögetés. Az ember fejcsóválva nézi, hogy szerte a világban nekimennek szobroknak és ledöntik, pedig ezen sincs mit csodálkozni. Sőt, tulajdonképpen az lenne a meglepő, ha nem ez lenne, hiszen az is mindennapos történet, hogy konszenzus keresés legcsekélyebb szándéka nélkül, "erőből" állítanak szobrokat embereknek. Szinte nincs olyan sarka a városoknak, ahol ne állna egy szobor, amit valamikor, valaki, valamiért "csakazértis" rakott oda. Szóval szobrok jönnek, szobrok mennek, nagyon sokszor valakiket megsértve.

Mindegy, kisregény lett megint, végülis csak arra akartam reagálni, hogy egyrészt igazad van, a BLM-es radikális olyan, mint a valamikori "bolsevik", nem tűr vitát, és vátesznek gondolja magát. Másrészt minden politikai irányzat tele van ilyenekkel. Végül pedig csak annyit, hogy azért húzzunk egy határozott vonalat a "twitter vélemény-fasiszta" és aközött, amikor a valódi hatalom, a hatalom erejét használva nem tűr ellentmondást. Bármilyen szinezetben is teszi. Előbbi csak frusztráló, hergelő, bosszantó, ha az utóbbi a helyzet, akkor viszont baj van.
peterk2005
Na jó valamit azért elfeljtunk!
56 ban az emberke nagytobsege azért indult el csaladostul mert tisztában volt azzal hogy az előtte lévő évtizedekben milyen volt az élet Mo. - ön, hogy csak egy egyszerű pl. Hozzak a nemeseink nagy része is. Akkor vándorolt ki.
Vissza kanyarodva BLM dologhoz szerintem senkibe ne legyen kétely hogy az egész egy nagy budos üzlet. Szarnak ezek magsarol a feketék vagy bárki más jogaira. Az egész üzlet. Az ember vagy is társadalmak alap természete a nyengebb uralása amit időnket hangzatos mondvacsinált dolgokra mögé bujtatnak. Pedig az egész nem szól másról mint a hatalom és e tőke birtoklasarol pl. Orosz forradalom.
Mindig van egy jó indok egy úgy mond tetszetős eszme ami mögé lehet toborozni. De végeredménybe semmi nem szól másról csak a pénz birtoklasarol és hatalom gyakorlásárol ami végeredményben pénzt eredményez. Minden más csak fenkölt eszmék marketingje ami szentesíti az eszközt a cél elérése érdekében ami nem más mint a Pénz és ezáltal a hatalom gyakorlása.
több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 321
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
jeligék és 1bites üzenetek, aminél 2nél többet kell gondolkozni az már kuka
ezért nem számít hogy KIT lőttek le, az már túl sok meló
egy feketét lőttek 7x hátba ennyi elég

ez a 2020as kommunikáció
szerintem is gáz a képmutatás, de itt is előjön a probléma hogy a BLM mellé odaálltak a multik és kamu üzenetekkel kiüresítették a rendes tartalmat
valamint az is probléma hogy egy szociális problémából inkább rasszista problémát csinálnak mert a nagy cégeknek az az érdeke

ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták
Negritis
Az mennyire valid info - inkább pletyka szinten volt twitteren, s azóta törölték is - hogy a fószer párhuzamos családokat tartott fenn? Annyi biztos, hogy két balhézó nőt választott szét, ami miatt rendőri intézkedést kért valaki. A csiripelés szerint az egyik a valódi, a másik az álfelesége volt, mivel kiderült a valódi nej számára, hogy fickónak van egy másik nője, akitől gyerekei lettek. Gondolom ők ültek az autóban. A tweet szerint a faszi el akarta vinni egy másik államba a srácokat, de a csaja kiakadt, nem engedte azt.

Most akkor lényegében egy kvázi emberrablás miatt áll az NBA?
Fast Willie
És már az NHL is, meg ugye NFL csapatok edzése.
Két lehetőség van, ezek mind hülyék vagy tudnak valamit, amit mi nem.
Mivel mi magyarok mindent is tudunk, ez utóbbi kizárt...
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Végülis 3 állítást fogalmaztál meg, és csak 3 dologban tévedsz. 😊
Egyrészt húszból tizenkilenc tinédzser evett, ivott, k*rt, és úgy lesz*rta, hogy mi folyik körülötte, mint a huzat. Úgyhogy én ezt egyáltalán nem gondolom olyan természetesnek, és éppen ezért mindig örülök, ha közélet iránt érdeklődő fiatalt látok. Szükség van rájuk.peterk2005
Minden tinédszer lázadozik. Csak nem mindenki politikailag. Vagy közéletileg, ahogy szeretnéd. De mindegyik lázadozik. Van aki a szülei ellen, a szülei életformája ellen, van aki az iskolai képzés ellen, van aki az edzője ellen, vagy a kis falusi élete miatt, esetleg a boomerek ellen, akik szétbasszák a klímáját, vagy Missh közmunkája miatt, vagy amiatt, hogy FanMadeMaker Marci betámadja a kedvenc youtuberét. Ezer változatos ok lehet, de az tény, hogy a tinédzserek lázadozása általános.Sobri Jóska
Sőt, minden tinédzser eszik is, meg iszik is. Meg játszik is. Ezt jól megbeszéltük.

Másrészt a rendszerváltást nem mi csináltuk, hanem felnőtt, családos, érett emberek. Meg ötvenhatot is. Meg negyvennyolcat is. Ezeknek a felnőtt, érett embereknek a "vergődése" eredményezte azt, hogy időnként jobb irányba változhatott a világ, vége lehetett a Rákosi rendszernek, Kádárnak ésatöbbi. Az ő "vergődésük" teszi lehetővé neked is, hogy most ülhess kényelemben és relatív jólétben az erkélyeden, utazhass a világban, és oszthasd az észt politikáról, életről teljes nyugalomban egy tojásfoci fórumon. Úgyhogy az amit itt leírtál nem csak hogy nem igaz, de nagyon cinikus is.
peterk2005
A rendszerváltást, a kiegyezést felnőtt emberek csinálták önös érdeküktől vezérelve, nem forradalmi hevületben. Ötvenhatban, vagy negyvennyolcban voltak tinédzserek - nem is nyertek. A kiegyezés és a rendszerváltás már felnőtt emberek munkája, akik, mint írtam, önös érdeküktől vezérelve, saját hasznukat szem előtt tartva, illetve kihasználva a korábbi lázadozást, tudták érvényesíteni akaratukat kivitelezhető formátumban.
Az én jólétem alapjait nem forradalmi vergődés szülte hevület adja, hanem konzervatív struktúrák működése, és ezen működés általam történő megértése, akceptálása, illetve (ki/fel)használása.
(Volt a munkámnak korai, "lázadó", kreatív szakasza a kereskedelmi rádiózás/televíziózás hajnalán. Röviden összefoglalva: nem jött be. Nem volt rá igény a tőke részéről, de én, mint tapasztalatból, sokat profitáltam belőle, az tény.)Sobri Jóska
A jólétednek az is része, hogy mindezért mi olyant kell bevállalnod, amit önként nem tennél.. Az, hogy az alkalmasságod / képességeid miatt rendszerfüggetlenül minden rendszerben a "jobban járók" közé tartoznál, nem jelenti azt, hogy a jóléted rendszerfüggetlen. Van olyan amiben a jóléted is jobb, és van amiben kevésbé, vagy alig.

(Harmadrészt pedig jó ha tudjuk, hogy közötted, közöttem és a twitteren stílustalanul hőbörgő között az ég világon nincs semmi különbség ebből a szempontból. A stílustól, és - a remélhetőleg picivel több / értelmesebb - tartalomtól eltekintve mindannyian pontosan ugyanazt csináljuk: ugatunk a rókalyukból bele a nagy semmibe. 😊 )peterk2005
De van egy óriási különbség. Én valóban ugatok, de azon kívül, hogy ezen ugatással szórakoztatom magamat, nincs vele semmi más célom. Nem várom ettől, hogy nekem jobb legyen, másnak rossz, teljesen súlytalanul nyilvánítok véleményt, fogalmazok meg gondolatokat, az általam leírtaknak, elmondottaknak semmilyen politikai, közéleti következménye nincs. Így valóban van egy szabadságom a véleménynyilvánítás tekintetében. Felelősségem meg nincs. Ellentétben azokkal, akikkel össze akarsz mosni.
Sobri Jóska
Kikkel is? Dávid a "BLM-es és egyéb csimpaszkodó szervezetek" vezetőről beszélt. Kik ezek? Én ezek között csak felelősség nélküli, szájukat jártató értelmiségieket, celebeket, diákokat, sportolókat, ilyen-olyan aktivistákat, satöbbi látok. Akiknek pontosan annyi a felelősségük, mint nekünk: nulla. Mondják a magukét, ahogy mi is.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Végülis 3 állítást fogalmaztál meg, és csak 3 dologban tévedsz. 😊

Egyrészt húszból tizenkilenc tinédzser evett, ivott, k*rt, és úgy lesz*rta, hogy mi folyik körülötte, mint a huzat. Úgyhogy én ezt egyáltalán nem gondolom olyan természetesnek, és éppen ezért mindig örülök, ha közélet iránt érdeklődő fiatalt látok. Szükség van rájuk.peterk2005
Minden tinédszer lázadozik. Csak nem mindenki politikailag. Vagy közéletileg, ahogy szeretnéd. De mindegyik lázadozik. Van aki a szülei ellen, a szülei életformája ellen, van aki az iskolai képzés ellen, van aki az edzője ellen, vagy a kis falusi élete miatt, esetleg a boomerek ellen, akik szétbasszák a klímáját, vagy Missh közmunkája miatt, vagy amiatt, hogy FanMadeMaker Marci betámadja a kedvenc youtuberét. Ezer változatos ok lehet, de az tény, hogy a tinédzserek lázadozása általános.



Másrészt a rendszerváltást nem mi csináltuk, hanem felnőtt, családos, érett emberek. Meg ötvenhatot is. Meg negyvennyolcat is. Ezeknek a felnőtt, érett embereknek a "vergődése" eredményezte azt, hogy időnként jobb irányba változhatott a világ, vége lehetett a Rákosi rendszernek, Kádárnak ésatöbbi. Az ő "vergődésük" teszi lehetővé neked is, hogy most ülhess kényelemben és relatív jólétben az erkélyeden, utazhass a világban, és oszthasd az észt politikáról, életről teljes nyugalomban egy tojásfoci fórumon. Úgyhogy az amit itt leírtál nem csak hogy nem igaz, de nagyon cinikus is.
peterk2005
A rendszerváltást, a kiegyezést felnőtt emberek csinálták önös érdeküktől vezérelve, nem forradalmi hevületben. Ötvenhatban, vagy negyvennyolcban voltak tinédzserek - nem is nyertek. A kiegyezés és a rendszerváltás már felnőtt emberek munkája, akik, mint írtam, önös érdeküktől vezérelve, saját hasznukat szem előtt tartva, illetve kihasználva a korábbi lázadozást, tudták érvényesíteni akaratukat kivitelezhető formátumban.
Az én jólétem alapjait nem forradalmi vergődés szülte hevület adja, hanem konzervatív struktúrák működése, és ezen működés általam történő megértése, akceptálása, illetve (ki/fel)használása.
(Volt a munkámnak korai, "lázadó", kreatív szakasza a kereskedelmi rádiózás/televíziózás hajnalán. Röviden összefoglalva: nem jött be. Nem volt rá igény a tőke részéről, de én, mint tapasztalatból, sokat profitáltam belőle, az tény.)


(Harmadrészt pedig jó ha tudjuk, hogy közötted, közöttem és a twitteren stílustalanul hőbörgő között az ég világon nincs semmi különbség ebből a szempontból. A stílustól, és - a remélhetőleg picivel több / értelmesebb - tartalomtól eltekintve mindannyian pontosan ugyanazt csináljuk: ugatunk a rókalyukból bele a nagy semmibe. 😊 )peterk2005
De van egy óriási különbség. Én valóban ugatok, de azon kívül, hogy ezen ugatással szórakoztatom magamat, nincs vele semmi más célom. Nem várom ettől, hogy nekem jobb legyen, másnak rossz, teljesen súlytalanul nyilvánítok véleményt, fogalmazok meg gondolatokat, az általam leírtaknak, elmondottaknak semmilyen politikai, közéleti következménye nincs. Így valóban van egy szabadságom a véleménynyilvánítás tekintetében. Felelősségem meg nincs. Ellentétben azokkal, akikkel össze akarsz mosni.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
...
peterk2005
Szép írás, csak amikor te a hatalom ellen lázadoztál, akkor tinédzser voltál, amikoris mindenki, akinek helyén van a szíve lázadozik.
(Én a Lenin szobor galambjait csúzliztam, azért vittek el majd haza a rendőrök, és még a fasza csúzlimat is elvették. Apám meg amikor hazavittek, csak csóválta a fejét.)
De ezek, akikról most szó van és vergődnek (lázadoznak)
felnőtt emberek.
Aki felnőttként annyit tud, hogy lázadozik, kb. annyi haszonnal, mint egy csúzlizó gyerek, ahelyett, hogy a saját életét, családjáét, barátaiét tenné jobbá full haszontalan hőbörgés helyett, valahogy nem igazán van helyén az agya.
Sobri Jóska
Egyrészt húszból tizenkilenc tinédzser evett, ivott, k*rt, és úgy lesz*rta, hogy mi folyik körülötte, mint a huzat. Úgyhogy én ezt egyáltalán nem gondolom olyan természetesnek, és éppen ezért mindig örülök, ha közélet iránt érdeklődő fiatalt látok. Szükség van rájuk.

Másrészt a rendszerváltást nem mi csináltuk, hanem felnőtt, családos, érett emberek. Meg ötvenhatot is. Meg negyvennyolcat is. Ezeknek a felnőtt, érett embereknek a "vergődése" eredményezte azt, hogy időnként jobb irányba változhatott a világ, vége lehetett a Rákosi rendszernek, Kádárnak ésatöbbi. Az ő "vergődésük" teszi lehetővé neked is, hogy most ülhess kényelemben és relatív jólétben az erkélyeden, utazhass a világban, és oszthasd az észt politikáról, életről teljes nyugalomban egy tojásfoci fórumon. Úgyhogy az amit itt leírtál nem csak hogy nem igaz, de nagyon cinikus is.

(Harmadrészt pedig közötted, közöttem és a twitteren stílustalanul hőbörgő között az ég világon nincs semmi különbség ebből a szempontból. A stílustól, és - a remélhetőleg picivel több / értelmesebb - tartalomtól eltekintve mindannyian pontosan ugyanazt csináljuk: ugatunk a rókalyukból bele a nagy semmibe. 😊 Az előző postomnak tulajdonképpen egy mondatban az volt mondanivalója, hogy legyünk ezzel tisztában, Tudjuk, hogy a rókalyukból ugatás kakofóniája csak görbe tükre a valóságnak.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
...
peterk2005
Szép írás, csak amikor te a hatalom ellen lázadoztál, akkor tinédzser voltál, amikoris mindenki, akinek helyén van a szíve lázadozik.
(Én a Lenin szobor galambjait csúzliztam, azért vittek el majd haza a rendőrök, és még a fasza csúzlimat is elvették. Apám meg amikor hazavittek, csak csóválta a fejét.)
De ezek, akikról most szó van és vergődnek (lázadoznak)
felnőtt emberek.
Aki felnőttként annyit tud, hogy lázadozik, kb. annyi haszonnal, mint egy csúzlizó gyerek, ahelyett, hogy a saját életét, családjáét, barátaiét tenné jobbá full haszontalan hőbörgés helyett, valahogy nem igazán van helyén az agya.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Irodalmi kétperc

Joe Hill (King fia): Csőre töltve (Furcsa időjárás kötetben jelent meg) novella egyfelől nyilvánvaló politikai hitvallás az írótól, hogy mit is gondol a fegyverviselésről, másrészt viszont érdemes elolvasni, mert nagyon is jól megmutatja, hogy milyen is a hétköznapi helyzet és hozzáállás az USA-ban a kérdéshez.

Nem mellékesen az egyik legsokkolóbb utolsó mondat díjat is megérdemelné az írás.
Gyurma Pappa
Az egyik kedvencem tole, ajanlom en is, zsenialis!
Vrij6
Csak hagyja ki a Strange Weather-t, nehogy egy életre besz*rjon a G5 tornyoktól. 😀 (Ha jól emlékszem egy kötetben jelent meg 3 kisregénye, én legalábbis ebben a formában olvastam. De lehet, hogy angol kiadás volt, akkor nemszótam. Elnöknek mindenesetre nem fogok jelentkezni, rövidül az agyam 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
Hát én éltem a valamikori kommunista időkben... Szerencsére csak a végét tapasztaltam meg, ami enyhe fuvallat volt csak az igazán kemény rákosi/ötvenhat utáni időkhöz képest. (Az ilyen rendszerek "kemény időiben" ugye félmillió ember indul meg a határon át nyugatra családostul, mert annyira félti az életét.) Mindenesetre a régi rendszer "utolsó szele is" életreszóló "élmény" volt. Tulajdonképpen egész életemre meghatározta, hogy hogyan viszonyolok hatalomhoz, politikához, stb.. A tévé csaták, twitter viták, de még az utcai balhék teljesen más szinten vannak ahhoz képest, amikor a HATALOM megy neked, a HATALOM eszközeivel, mert hangot adsz a véleményednek. Amikor 15 évesen igazgatói tiltás ellenére az iskolarádióban megemlékeztem pár szóban október 23.-ról, és válaszul pár órán belül a "fekete autó" vitt el, civil ruhás rendőrökkel úgy, hogy se én se a családom nem tudta, hogy hova visznek, miért visznek, meddig visznek, mi lesz velem, azt nem felejti el az ember. (Akkor se, ha az a "fekete autó" már tényleg csak egy autó volt, a korábbival összevetve.) Vagy amikor 18 évesen sorkatonaként (akkor még létező) katonai bíróság elé rángatnak és elítélnek mert tüntetni merészeltél március 15.-én. Ezek más szintjei a "kellemetlen érzésnek", mint amikor tévén nézve twitteren olvasva az ilyen vagy olyan, radikális / szektás / elborult, vagy csak simán a sodrukból kijött / kihozott emberek, embercsoportok "véleményét", az ember kiakad, Úgyhogy "azt a kommunizmust" nem javaslom így összehasonlítani azzal, ami ma folyik twitteren.

Húzva egy vonalat, ettől függetlenül persze értem, hogy irritál az ellenvélemény nem tűrése. Joggal, hiszen káros dolog, mérgezi a közéletet, hangulatot szít, a normális politikai beszélgetést / vitát pedig ellehetetleníti. De akkor vedd észre, hogy ez nem BLM vagy metoo. Hanem egyszerűen ilyen a politika. Mindig is ilyen volt. Sosem "tiszta", még negyvennyolcnak, ötvenhatnak is volt bőven salakja, csak akkor még nem volt facebook meg twitter. 😊 Meg például a rendszerváltásnak is. Ennek például kevésbé az utcán, de nekem pl. "érdekes" volt megélnem, hogy a fent említett katonai bíróságos sztorimban a vádat képviselő katonai ügyész a rendszerváltás után elő lett léptetve, magasabb pozícióba jutott. És nagyon komoly, magas pozícióból is ment végül nyugdíjba, a nyugdíjas éveire is kiemelt, jó ellátást kapva. Én meg eldönthettem, hogy utálom-e emiatt a rendszerváltást, mert sok tekintetben nem sikerült, vagy elfogadom így. És elfogadtam így, mert _összességében_ az országnak jobb lett, és ez a lények.

Visszatérve az "ellenvélemény nem tűrés"-re, ez sajnos része a politikának. Mindig is az volt, amióta a politika politika. Oldaltól, irányzattól függetlenül. Korábban is volt, ma is mindennapos. Ami új, az az, hogy betört a twitterre / facebookra is, ezzel betört az emberek privát szociális szférájába is, mégpedig jellegénél fogva sajnos inkább a salakja, mint a téglája. Hidd el, nincs olyan politika iránt érdeklődő ember - legyen bármilyen szinezetű is a gondolkodása - akit ne sértene nap-mint-nap vérig valaki, valami. A "vélemény-arrogancia" teljesen mindennapos jelenség. A "haza nem lehet ellenzékben", vagy a "fake news" pontosan ugyanez, csak mást sért. De a lényege ugyanez: lesöpörni a másik érveit, hogy vitába se kelljen velük szállni, érzelmi alapra terelni a vitát.

Nem te írtad, valaki más (hadd ne nézzem vissza, hogy ki, a szitu hasonló), hogy a töke ki van attól, hogy Floyd egy aranykoporsós hőssé vált. Én nem vettem a fáradtságot, hogy _érdemben_ utána nézzek a fazonnak, volt itt a nettó bűnözőtől a megtért és szentté vált vétkesig mindenféle vélemény, de tök mindegy. Ha netán bűnöző is lett volna, az se számít, mert jelképgyártásról van szó. Ugyanaz, mint amikor elővesznek egy ismerten antiszemita, a nyilasokkal is "partizgató" volt írót, és "felemeli" a politika. Mondván, hogy jó író volt. Vagy valami más ürüggyel. Apropó, szobordöntögetés. Az ember fejcsóválva nézi, hogy szerte a világban nekimennek szobroknak és ledöntik, pedig ezen sincs mit csodálkozni. Sőt, tulajdonképpen az lenne a meglepő, ha nem ez lenne, hiszen az is mindennapos történet, hogy konszenzus keresés legcsekélyebb szándéka nélkül, "erőből" állítanak szobrokat embereknek. Szinte nincs olyan sarka a városoknak, ahol ne állna egy szobor, amit valamikor, valaki, valamiért "csakazértis" rakott oda. Szóval szobrok jönnek, szobrok mennek, nagyon sokszor valakiket megsértve.

Mindegy, kisregény lett megint, végülis csak arra akartam reagálni, hogy egyrészt igazad van, a BLM-es radikális olyan, mint a valamikori "bolsevik", nem tűr vitát, és vátesznek gondolja magát. Másrészt minden politikai irányzat tele van ilyenekkel. Végül pedig csak annyit, hogy azért húzzunk egy határozott vonalat a "twitter vélemény-fasiszta" és aközött, amikor a valódi hatalom, a hatalom erejét használva nem tűr ellentmondást. Bármilyen szinezetben is teszi. Előbbi csak frusztráló, hergelő, bosszantó, ha az utóbbi a helyzet, akkor viszont baj van.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
Ahogyan az varhato volt, a demokratak elkezdtek kihatralni a hagyomanyos elnokjelolti vita mogul. Jelige: Demencia

 twitter.com/bennyjohnson/status/1299008597456760834?s=20
undisputedly
Igazán epic az lett volna, ha Biden bejelenti, hogy elfelejtette a vita időpontját
Fast Willie
Biden beszélt a számai estek vissza, nem beszél majd emelkednek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
jeligék és 1bites üzenetek, aminél 2nél többet kell gondolkozni az már kuka
ezért nem számít hogy KIT lőttek le, az már túl sok meló
egy feketét lőttek 7x hátba ennyi elég

ez a 2020as kommunikáció
szerintem is gáz a képmutatás, de itt is előjön a probléma hogy a BLM mellé odaálltak a multik és kamu üzenetekkel kiüresítették a rendes tartalmat
valamint az is probléma hogy egy szociális problémából inkább rasszista problémát csinálnak mert a nagy cégeknek az az érdeke

ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták
Negritis
Az mennyire valid info - inkább pletyka szinten volt twitteren, s azóta törölték is - hogy a fószer párhuzamos családokat tartott fenn? Annyi biztos, hogy két balhézó nőt választott szét, ami miatt rendőri intézkedést kért valaki. A csiripelés szerint az egyik a valódi, a másik az álfelesége volt, mivel kiderült a valódi nej számára, hogy fickónak van egy másik nője, akitől gyerekei lettek. Gondolom ők ültek az autóban. A tweet szerint a faszi el akarta vinni egy másik államba a srácokat, de a csaja kiakadt, nem engedte azt.

Most akkor lényegében egy kvázi emberrablás miatt áll az NBA?
Fast Willie
A felszín alá sosem néz senki, hátbalőttek 7-szer egy fekete családapát a fehér rasszista rendőrök, a jó részük jó eséllyel ennyit olvasott a történetről.

több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Ahogyan az varhato volt, a demokratak elkezdtek kihatralni a hagyomanyos elnokjelolti vita mogul. Jelige: Demencia

 twitter.com/bennyjohnson/status/1299008597456760834?s=20
undisputedly
Igazán epic az lett volna, ha Biden bejelenti, hogy elfelejtette a vita időpontját

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Ahogyan az varhato volt, a demokratak elkezdtek kihatralni a hagyomanyos elnokjelolti vita mogul. Jelige: Demencia

 twitter.com/bennyjohnson/status/1299008597456760834?s=20
több mint 3 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
jeligék és 1bites üzenetek, aminél 2nél többet kell gondolkozni az már kuka
ezért nem számít hogy KIT lőttek le, az már túl sok meló
egy feketét lőttek 7x hátba ennyi elég

ez a 2020as kommunikáció
szerintem is gáz a képmutatás, de itt is előjön a probléma hogy a BLM mellé odaálltak a multik és kamu üzenetekkel kiüresítették a rendes tartalmat
valamint az is probléma hogy egy szociális problémából inkább rasszista problémát csinálnak mert a nagy cégeknek az az érdeke

ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták
Negritis
Az mennyire valid info - inkább pletyka szinten volt twitteren, s azóta törölték is - hogy a fószer párhuzamos családokat tartott fenn? Annyi biztos, hogy két balhézó nőt választott szét, ami miatt rendőri intézkedést kért valaki. A csiripelés szerint az egyik a valódi, a másik az álfelesége volt, mivel kiderült a valódi nej számára, hogy fickónak van egy másik nője, akitől gyerekei lettek. Gondolom ők ültek az autóban. A tweet szerint a faszi el akarta vinni egy másik államba a srácokat, de a csaja kiakadt, nem engedte azt.

Most akkor lényegében egy kvázi emberrablás miatt áll az NBA?
több mint 3 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀
Gyurma Pappa
Ezek szerint nem jött be a nagy lázadás s az index mégsem omlott össze???? Hát még ilyet....mert (z) újságíróból mindig van elég? vagy majd meglátjuk 😊
dande
Biztos, hogy más lesz az egész. 1/3-ad annyi emberrel kell újságot csinálni, nyilván 1/3-ad annyi munkát is jelent. De a politikai befolyás egyértelmű lett.
Gyurma Pappa
Közös üstben készülnek a cikkek, szerzők nélkül. Nem is kellene ide csak 3-4 informatikus.
több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Irodalmi kétperc

Joe Hill (King fia): Csőre töltve (Furcsa időjárás kötetben jelent meg) novella egyfelől nyilvánvaló politikai hitvallás az írótól, hogy mit is gondol a fegyverviselésről, másrészt viszont érdemes elolvasni, mert nagyon is jól megmutatja, hogy milyen is a hétköznapi helyzet és hozzáállás az USA-ban a kérdéshez.

Nem mellékesen az egyik legsokkolóbb utolsó mondat díjat is megérdemelné az írás.
Gyurma Pappa
Az egyik kedvencem tole, ajanlom en is, zsenialis!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀
Gyurma Pappa
Ezek szerint nem jött be a nagy lázadás s az index mégsem omlott össze???? Hát még ilyet....mert (z) újságíróból mindig van elég? vagy majd meglátjuk 😊
dande
Biztos, hogy más lesz az egész. 1/3-ad annyi emberrel kell újságot csinálni, nyilván 1/3-ad annyi munkát is jelent. De a politikai befolyás egyértelmű lett.

több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 555 — Így remélem megfelelek nektek.....
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀
Gyurma Pappa
Ezek szerint nem jött be a nagy lázadás s az index mégsem omlott össze???? Hát még ilyet....mert (z) újságíróból mindig van elég? vagy majd meglátjuk 😊