Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Irodalmi kétperc

Joe Hill (King fia): Csőre töltve (Furcsa időjárás kötetben jelent meg) novella egyfelől nyilvánvaló politikai hitvallás az írótól, hogy mit is gondol a fegyverviselésről, másrészt viszont érdemes elolvasni, mert nagyon is jól megmutatja, hogy milyen is a hétköznapi helyzet és hozzáállás az USA-ban a kérdéshez.

Nem mellékesen az egyik legsokkolóbb utolsó mondat díjat is megérdemelné az írás.
Gyurma Pappa
Az egyik kedvencem tole, ajanlom en is, zsenialis!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀
Gyurma Pappa
Ezek szerint nem jött be a nagy lázadás s az index mégsem omlott össze???? Hát még ilyet....mert (z) újságíróból mindig van elég? vagy majd meglátjuk 😊
dande
Biztos, hogy más lesz az egész. 1/3-ad annyi emberrel kell újságot csinálni, nyilván 1/3-ad annyi munkát is jelent. De a politikai befolyás egyértelmű lett.

több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 556 — Így remélem megfelelek nektek.....
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀
Gyurma Pappa
Ezek szerint nem jött be a nagy lázadás s az index mégsem omlott össze???? Hát még ilyet....mert (z) újságíróból mindig van elég? vagy majd meglátjuk 😊
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2020/08/27/index-uj-vezetes-szombathy-pal/

Ez egy ilyen all-star csapat lesz. Bár tetszik, hogy a politikai tisztet szervezetfejlesztésért felelős főszerkesztő-helyettesnek hívják 2020-ban 😀

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták
Negritis
Ez minden választásra igaz.
Ahol fordítva van, azt hívják forradalomnak.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.
dankodavid
jeligék és 1bites üzenetek, aminél 2nél többet kell gondolkozni az már kuka
ezért nem számít hogy KIT lőttek le, az már túl sok meló
egy feketét lőttek 7x hátba ennyi elég

ez a 2020as kommunikáció
szerintem is gáz a képmutatás, de itt is előjön a probléma hogy a BLM mellé odaálltak a multik és kamu üzenetekkel kiüresítették a rendes tartalmat
valamint az is probléma hogy egy szociális problémából inkább rasszista problémát csinálnak mert a nagy cégeknek az az érdeke

ugye pont ez a szopás a mostani választásba hogy mind1 ki nyer a nagy cégek örülnek a kis emberek beszopták

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
igazából én még mindig ott tartok hogy mennyi problémát megoldana hogy ha betiltanák a szabad fegyvertartást/viselést?

a rendőröknek nem kéne annyira stresszelnie hogy bárki lelövi őket
az átlag emberek meg nem keltenék a feszkót azzal hogy AR-rel rajítanak
Negritis
A szabad mozgást vagy szólást is betilthatnák, ezekből is csak a gond van örökké.
Végülis ezek is csak alkotmányos jogok.
Sobri Jóska
azért abba jóval kevesebben halnak bele hogy beszélnek
Negritis
Azt kell betiltani, amibe többen halnak bele?
Akkor dohányzás, alkohol, extrém sportok, vadászat, autóvezetés, motorozás, cukorfogyasztás, gumi nélküli dugás, abortusz, ésatöbbi? Ezeket mind tiltsák be?

több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
hogy ki nélkül jobb és ki nélkül nem a föld azt hagyjuk

a srácnál se lehetett volna fegyver tudtommal mivel 17 éves
és eleve ilyen alapon érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
Tehat ha valakinel van fegyver, akkor a meglincselesere tett kiserlet elfogadhato, logikus es varhato? Nem kell felmenteni a sracot, nyilvan egy fosputtony, aki kiment faszagyereket jatszani -jo esellyel-, de a videon a blm-es demokratak egymast hergelik arra, hogy kapjak el a faszit, tobbszor is elhangzik a get his ass, igy azert en inkabb azt mondom, jo, hogy volt a kezeben onvedelemre alkalmas eszkoz, es a videok megnezese utan abszolut azt latom, hoyg a srac pontosan annyi lovest ad le, amennyit feltetlenul muszaj volt. Abban sem vagyok biztos, hogy hasonlo helyzetben ilyen mertekben tudtam volna uralkodni magamon.

Folyamatosan szentte avatnak random bunozoket, gyakorlatilag intezmenyesiteni akarjak a mahboiaintdindonuffinozast, erdemes megnezni, hogy amint lelotte a harom balfaszt, es odaert a rendorokhoz, a nagy defundthepolice mozgalmarok egyutt kiabaljak, hogy “he shot them”, nem szo szerint. Keves gusztustalanabb latvany jott szembe az elmult honapokban, mint az aranykoporsoban, angyalszarnyakkal eltemetett Floyd kepe, ezt maximum Lebron ubereli, aki most bojkottra szolit fel, de amikor Hong Kong fuggetlensege mellett akartak tobben kiallni es az nba elkussoltatta oket, akkor hirtelen elparolgott a nagy szabadsagpartisaguk. Kepmutato banda ez is, a nagyobb baj pedig, hogy emellett iszonyatosan ontudatosak es ellentmondast, ellenvelemenyt nem turoek -hello, feministak, lehet haverkodni-, hiszen Montrezl Harrellt is lenduletbol kimosdattak a niggerezeshez hasonloan primitiv, csak ellentetes oldalrol erkezo szoveg kovetkezmenyeibol.

Nincs problemam az egyenjogusaggal, sot, szerintem az elmult evekben itt azert jo parszor alltam ki olyan ugyek mellett, vagy olyan uzenetek ellen, amik ezt alaassak, ennek ellenere megis merhetetlenul visszataszitonak es karosnak tartom a blm-et, pusztan az eszkozeik es a kepmutatas miatt. Majd amikor valaki egyetemesen felszolal a kvotak es a diszkriminacio mindket formaja ellen, akkor lesz egy oldal, amit jo szajizzel tudok tamogatni, addig viszont csak dobbenten figyelem.

Ps.: nem neked valasz ez az egesz nyilvan, csak az elso fele, de nem akartam ketteszedni 😀
dankodavid
nem mondom hogy meg lehet lincselni a srácot, csak őt is sokan már hősként kezelik hogy milyen bátran kiállt
és akiket most a héten lőttek le nem voltak ártatlanok
floyd számomra kicsit más, ő megbűnhödött és elvileg megpróbált változni, hogy miért volt nála hamis 20as nem tudjuk már meg

egyenlőséget szeretnék én is, csak amikor ilyen felvételből sok van:
 twitter.com/_SJPeace_/status/1297975404238700545
 twitter.com/_SJPeace_/status/1297975404238700545
olyanból 1et se láttam ahol hasonlóan viselkedő feketét nem lőttek le

szerintem jelenleg az egész rendőri rendszer szar, és ez kurva sok feszültséget szül
 www.forbes.com/sites/nicksibilla/2019/07/18/cop-who-accidentally-shot-10-year-old-when-aiming-for-family-dog-cant-be-sued-federal-court-rules/
és volt egy másik eset is, a saját kertjében lévő kutyát megy és a rendőr lelövi az WTF?!
és utána nem lehet elővenni mer valamivel mindig bevédik őket, kivéve ha olyan szintű hőbörgés megy mint most, a rendőrség magának köszönheti azt hogy ez van, mert csak akkor történt valami ha az átütte az inger küszöböt és ment a hiszti
így az emberek tudják hogy ha hisztiznek akkor történhet vmi amúgy nem

szomszéd ráhívja a rendőröket a párra mert hangosan crash bandicootoznak
 gamerant.com/ryan-whitaker-az-shooting/
 www.yc.news/2020/08/08/cops-kill-dad-on-day-of-daughters-graduation-over-playstation-noise-complaint/
csávó törvény adta joga szerint pisztollyal nyit ajtót, nincs ideje letenni mert lelőtték
ugye fehér, és csak azért tudok róla mert "gamer related"

 www.themarshallproject.org/2020/06/19/it-was-an-execution-nicolas-chavez-was-on-his-knees-when-police-killed-him-his-father-wants-answers
 www.texastribune.org/2020/06/19/nicolas-chavez-houston-police/
 www.houstonchronicle.com/news/houston-texas/crime/article/Police-body-cam-footage-of-Nicolas-Chavez-death-15490819.php
itt sincsenek még kint a body cam felvételei, de amit a rendőrség állít meg a videó nem igazán passzol
ha valaki térdel akkor nem tudom mennyire veszélyes az életükre

és ezek jelentős része szerintem elkerülhető lenne, ha a rendőröknek sem az lenne az első hogy fegyvert rántanak és nem a fegyverhasználatról szólna a képzés nagy része hanem pl arról is hogyan lehet deeszakalálni egy helyzetet

valamint nem biztos hogy minden szaros ügyhöz rendőr kell, pl parkolási bírság amibe a Bucks-s Sterling Brown futott bele
Negritis
De varj, elbeszelunk egymas mellett. Egyszer sem allitottam, hogy nincsenek valos problemak, tulkapasok vagy rasszista rendorok. Ahogyan azt sem allitottam, hogy nincsenek ugyanilywn aranyban rasszista, buta, bunozo feketek. Arrol beszeltem, hogy a blm es ennek a mozgalomnak a vezetoi borzalmasan visszataszitoak mind eszkozeikben, mind pedig hozzaallasukban. A kepmutatasrol beszeltem, a cancel culture-rol es ennek a tarsairol, amivel az ilyen es ehhez hasonlo vagy erre csimpaszkodo szervezetek operalnak. Arrol, hogy azt gondoljak, barmit szabad es minden legitim, mert black genocide van - ez utobbi is eleg sokszor elokerul twitteren, ahol ezek tobbnyire megtalaljak az elvtarsaikar. A blm-tol nagyon kellemetlen erzesem van, olyan, amilyen lehetett anno a hazai kommunistaktol, akik semmifele ellenvelemenyt nem turnek es toleralnak, es az ertelem, az ervek helyet az erzelem es a velt vagy valos serelmekbol fakado duh veszi at. Ezekkel van problemam, illetve abbol, hogy bunozoket piedesztalra emelnek valos peldakepek helyett, es a virtue signalling lett az uj viselkedesi norma.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Irodalmi kétperc

Joe Hill (King fia): Csőre töltve (Furcsa időjárás kötetben jelent meg) novella egyfelől nyilvánvaló politikai hitvallás az írótól, hogy mit is gondol a fegyverviselésről, másrészt viszont érdemes elolvasni, mert nagyon is jól megmutatja, hogy milyen is a hétköznapi helyzet és hozzáállás az USA-ban a kérdéshez.

Nem mellékesen az egyik legsokkolóbb utolsó mondat díjat is megérdemelné az írás.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
igazából én még mindig ott tartok hogy mennyi problémát megoldana hogy ha betiltanák a szabad fegyvertartást/viselést?

a rendőröknek nem kéne annyira stresszelnie hogy bárki lelövi őket
az átlag emberek meg nem keltenék a feszkót azzal hogy AR-rel rajítanak
Negritis
A szabad mozgást vagy szólást is betilthatnák, ezekből is csak a gond van örökké.
Végülis ezek is csak alkotmányos jogok.
Sobri Jóska
azért abba jóval kevesebben halnak bele hogy beszélnek

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
hogy ki nélkül jobb és ki nélkül nem a föld azt hagyjuk

a srácnál se lehetett volna fegyver tudtommal mivel 17 éves
és eleve ilyen alapon érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
Tehat ha valakinel van fegyver, akkor a meglincselesere tett kiserlet elfogadhato, logikus es varhato? Nem kell felmenteni a sracot, nyilvan egy fosputtony, aki kiment faszagyereket jatszani -jo esellyel-, de a videon a blm-es demokratak egymast hergelik arra, hogy kapjak el a faszit, tobbszor is elhangzik a get his ass, igy azert en inkabb azt mondom, jo, hogy volt a kezeben onvedelemre alkalmas eszkoz, es a videok megnezese utan abszolut azt latom, hoyg a srac pontosan annyi lovest ad le, amennyit feltetlenul muszaj volt. Abban sem vagyok biztos, hogy hasonlo helyzetben ilyen mertekben tudtam volna uralkodni magamon.

Folyamatosan szentte avatnak random bunozoket, gyakorlatilag intezmenyesiteni akarjak a mahboiaintdindonuffinozast, erdemes megnezni, hogy amint lelotte a harom balfaszt, es odaert a rendorokhoz, a nagy defundthepolice mozgalmarok egyutt kiabaljak, hogy “he shot them”, nem szo szerint. Keves gusztustalanabb latvany jott szembe az elmult honapokban, mint az aranykoporsoban, angyalszarnyakkal eltemetett Floyd kepe, ezt maximum Lebron ubereli, aki most bojkottra szolit fel, de amikor Hong Kong fuggetlensege mellett akartak tobben kiallni es az nba elkussoltatta oket, akkor hirtelen elparolgott a nagy szabadsagpartisaguk. Kepmutato banda ez is, a nagyobb baj pedig, hogy emellett iszonyatosan ontudatosak es ellentmondast, ellenvelemenyt nem turoek -hello, feministak, lehet haverkodni-, hiszen Montrezl Harrellt is lenduletbol kimosdattak a niggerezeshez hasonloan primitiv, csak ellentetes oldalrol erkezo szoveg kovetkezmenyeibol.

Nincs problemam az egyenjogusaggal, sot, szerintem az elmult evekben itt azert jo parszor alltam ki olyan ugyek mellett, vagy olyan uzenetek ellen, amik ezt alaassak, ennek ellenere megis merhetetlenul visszataszitonak es karosnak tartom a blm-et, pusztan az eszkozeik es a kepmutatas miatt. Majd amikor valaki egyetemesen felszolal a kvotak es a diszkriminacio mindket formaja ellen, akkor lesz egy oldal, amit jo szajizzel tudok tamogatni, addig viszont csak dobbenten figyelem.

Ps.: nem neked valasz ez az egesz nyilvan, csak az elso fele, de nem akartam ketteszedni 😀
dankodavid
nem mondom hogy meg lehet lincselni a srácot, csak őt is sokan már hősként kezelik hogy milyen bátran kiállt
és akiket most a héten lőttek le nem voltak ártatlanok
floyd számomra kicsit más, ő megbűnhödött és elvileg megpróbált változni, hogy miért volt nála hamis 20as nem tudjuk már meg

egyenlőséget szeretnék én is, csak amikor ilyen felvételből sok van:
 twitter.com/_SJPeace_/status/1297975404238700545
 twitter.com/_SJPeace_/status/1297975404238700545
olyanból 1et se láttam ahol hasonlóan viselkedő feketét nem lőttek le

szerintem jelenleg az egész rendőri rendszer szar, és ez kurva sok feszültséget szül
 www.forbes.com/sites/nicksibilla/2019/07/18/cop-who-accidentally-shot-10-year-old-when-aiming-for-family-dog-cant-be-sued-federal-court-rules/
és volt egy másik eset is, a saját kertjében lévő kutyát megy és a rendőr lelövi az WTF?!
és utána nem lehet elővenni mer valamivel mindig bevédik őket, kivéve ha olyan szintű hőbörgés megy mint most, a rendőrség magának köszönheti azt hogy ez van, mert csak akkor történt valami ha az átütte az inger küszöböt és ment a hiszti
így az emberek tudják hogy ha hisztiznek akkor történhet vmi amúgy nem

szomszéd ráhívja a rendőröket a párra mert hangosan crash bandicootoznak
 gamerant.com/ryan-whitaker-az-shooting/
 www.yc.news/2020/08/08/cops-kill-dad-on-day-of-daughters-graduation-over-playstation-noise-complaint/
csávó törvény adta joga szerint pisztollyal nyit ajtót, nincs ideje letenni mert lelőtték
ugye fehér, és csak azért tudok róla mert "gamer related"

 www.themarshallproject.org/2020/06/19/it-was-an-execution-nicolas-chavez-was-on-his-knees-when-police-killed-him-his-father-wants-answers
 www.texastribune.org/2020/06/19/nicolas-chavez-houston-police/
 www.houstonchronicle.com/news/houston-texas/crime/article/Police-body-cam-footage-of-Nicolas-Chavez-death-15490819.php
itt sincsenek még kint a body cam felvételei, de amit a rendőrség állít meg a videó nem igazán passzol
ha valaki térdel akkor nem tudom mennyire veszélyes az életükre

és ezek jelentős része szerintem elkerülhető lenne, ha a rendőröknek sem az lenne az első hogy fegyvert rántanak és nem a fegyverhasználatról szólna a képzés nagy része hanem pl arról is hogyan lehet deeszakalálni egy helyzetet

valamint nem biztos hogy minden szaros ügyhöz rendőr kell, pl parkolási bírság amibe a Bucks-s Sterling Brown futott bele

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Illinoi allamban elt, ha jol olvastam, kb fel oranyira Kenoshatol, ahol az incidens tortent (mondjuk csak egy hirben lattam ezt). En pesten belul utazok annyit ha bemegyek az irodaba 😀

Illinoiban amugy fiatalkoruak is tarthatnak fegyvert, szuloi jovahagyassal:
 en.wikipedia.org/wiki/Gun_laws_in_Illinois#cite_note-6

Mondjuk azt nem tudom, hogy a legalso limit az mi, azt itt nem irjak.
undisputedly
Kenoshában kijárási tilalom volt
Kenosha az Wisconsincban van, nem Illinoisban (ezt is írtam tegnap h tudom h nincs messze)
17 éves és Wisconsinban volt az eset ergo az ottani törvények kellenének hogy érvényesek legyenek rá



Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
És szép lassan eljutunk a triviális alapvetésig: dögöljön meg mindenki.
Minek túlírni, túlmagyarázni, érvelni? Úgyis ez a lényegi konklúzió.
Sobri Jóska
igazából én még mindig ott tartok hogy mennyi problémát megoldana hogy ha betiltanák a szabad fegyvertartást/viselést?

a rendőröknek nem kéne annyira stresszelnie hogy bárki lelövi őket
az átlag emberek meg nem keltenék a feszkót azzal hogy AR-rel rajítanak
Negritis
Igen Wisconsin, de ott van az allamhatar szelen, igy aki Illinoi allamban lakik azon az oldalon, technikailag mas allam, de par perc alatt ott vagy.

Osszekevered a dolgokat. Kulon kell valasztani, hogy jogosult volt-e egyaltalan, hogy fegyvert tarthasson (illinoi allam szabalyai), illetbe, hogy jogosult volt-e "open carry-re", azaz, hogy kozteruleten maganal tartsa a fegyveret Kenoshaban, amire pedig Wisconsin szabalyai iranyadoak.

Wisconsin pedig open carry allam, tehat a jogszeruen birtokodban levo fegyvert nyilvanosan, kozteruleten magadnal tarthatod, eles loszerrel beelesitve.

Szerk: Most nezem, hogy nem csak open carry allam wisconsin, de engedely sem kell hozza 😀 Viszont azt is olvastam, hogy 18 evesnek kell lenned az open carryhoz, szoval amiatt bajba kerulhet majd a srac, habar az ketsegkivul nem olyan sulyos vad, mint az emberoles.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
hogy ki nélkül jobb és ki nélkül nem a föld azt hagyjuk

a srácnál se lehetett volna fegyver tudtommal mivel 17 éves
és eleve ilyen alapon érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
Tehat ha valakinel van fegyver, akkor a meglincselesere tett kiserlet elfogadhato, logikus es varhato? Nem kell felmenteni a sracot, nyilvan egy fosputtony, aki kiment faszagyereket jatszani -jo esellyel-, de a videon a blm-es demokratak egymast hergelik arra, hogy kapjak el a faszit, tobbszor is elhangzik a get his ass, igy azert en inkabb azt mondom, jo, hogy volt a kezeben onvedelemre alkalmas eszkoz, es a videok megnezese utan abszolut azt latom, hoyg a srac pontosan annyi lovest ad le, amennyit feltetlenul muszaj volt. Abban sem vagyok biztos, hogy hasonlo helyzetben ilyen mertekben tudtam volna uralkodni magamon.

Folyamatosan szentte avatnak random bunozoket, gyakorlatilag intezmenyesiteni akarjak a mahboiaintdindonuffinozast, erdemes megnezni, hogy amint lelotte a harom balfaszt, es odaert a rendorokhoz, a nagy defundthepolice mozgalmarok egyutt kiabaljak, hogy “he shot them”, nem szo szerint. Keves gusztustalanabb latvany jott szembe az elmult honapokban, mint az aranykoporsoban, angyalszarnyakkal eltemetett Floyd kepe, ezt maximum Lebron ubereli, aki most bojkottra szolit fel, de amikor Hong Kong fuggetlensege mellett akartak tobben kiallni es az nba elkussoltatta oket, akkor hirtelen elparolgott a nagy szabadsagpartisaguk. Kepmutato banda ez is, a nagyobb baj pedig, hogy emellett iszonyatosan ontudatosak es ellentmondast, ellenvelemenyt nem turoek -hello, feministak, lehet haverkodni-, hiszen Montrezl Harrellt is lenduletbol kimosdattak a niggerezeshez hasonloan primitiv, csak ellentetes oldalrol erkezo szoveg kovetkezmenyeibol.

Nincs problemam az egyenjogusaggal, sot, szerintem az elmult evekben itt azert jo parszor alltam ki olyan ugyek mellett, vagy olyan uzenetek ellen, amik ezt alaassak, ennek ellenere megis merhetetlenul visszataszitonak es karosnak tartom a blm-et, pusztan az eszkozeik es a kepmutatas miatt. Majd amikor valaki egyetemesen felszolal a kvotak es a diszkriminacio mindket formaja ellen, akkor lesz egy oldal, amit jo szajizzel tudok tamogatni, addig viszont csak dobbenten figyelem.

Ps.: nem neked valasz ez az egesz nyilvan, csak az elso fele, de nem akartam ketteszedni 😀

Szerkesztette: dankodavid

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
igazából én még mindig ott tartok hogy mennyi problémát megoldana hogy ha betiltanák a szabad fegyvertartást/viselést?

a rendőröknek nem kéne annyira stresszelnie hogy bárki lelövi őket
az átlag emberek meg nem keltenék a feszkót azzal hogy AR-rel rajítanak
Negritis
A szabad mozgást vagy szólást is betilthatnák, ezekből is csak a gond van örökké.
Végülis ezek is csak alkotmányos jogok.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
Illinoi allamban elt, ha jol olvastam, kb fel oranyira Kenoshatol, ahol az incidens tortent (mondjuk csak egy hirben lattam ezt). En pesten belul utazok annyit ha bemegyek az irodaba 😀

Illinoiban amugy fiatalkoruak is tarthatnak fegyvert, szuloi jovahagyassal:
 en.wikipedia.org/wiki/Gun_laws_in_Illinois#cite_note-6

Mondjuk azt nem tudom, hogy a legalso limit az mi, azt itt nem irjak.
undisputedly
Kenoshában kijárási tilalom volt
Kenosha az Wisconsincban van, nem Illinoisban (ezt is írtam tegnap h tudom h nincs messze)
17 éves és Wisconsinban volt az eset ergo az ottani törvények kellenének hogy érvényesek legyenek rá



Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
És szép lassan eljutunk a triviális alapvetésig: dögöljön meg mindenki.
Minek túlírni, túlmagyarázni, érvelni? Úgyis ez a lényegi konklúzió.
Sobri Jóska
igazából én még mindig ott tartok hogy mennyi problémát megoldana hogy ha betiltanák a szabad fegyvertartást/viselést?

a rendőröknek nem kéne annyira stresszelnie hogy bárki lelövi őket
az átlag emberek meg nem keltenék a feszkót azzal hogy AR-rel rajítanak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
hogy ki nélkül jobb és ki nélkül nem a föld azt hagyjuk

a srácnál se lehetett volna fegyver tudtommal mivel 17 éves
és eleve ilyen alapon érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
Illinoi allamban elt, ha jol olvastam, kb fel oranyira Kenoshatol, ahol az incidens tortent (mondjuk csak egy hirben lattam ezt). En pesten belul utazok annyit ha bemegyek az irodaba 😀

Illinoiban amugy fiatalkoruak is tarthatnak fegyvert, szuloi jovahagyassal:
 en.wikipedia.org/wiki/Gun_laws_in_Illinois#cite_note-6

Mondjuk azt nem tudom, hogy a legalso limit az mi, azt itt nem irjak.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni
Negritis
És szép lassan eljutunk a triviális alapvetésig: dögöljön meg mindenki.
Minek túlírni, túlmagyarázni, érvelni? Úgyis ez a lényegi konklúzió.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.
undisputedly
hogy ki nélkül jobb és ki nélkül nem a föld azt hagyjuk

a srácnál se lehetett volna fegyver tudtommal mivel 17 éves
és eleve ilyen alapon érte se lenne kár, mert 17 évesen full fegyverben átmegy egy másik államba direkt balhézni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Európai értelemben is szélsőségesek:
Jobb: White supremacy (maga az elnök nevezte őket "jó embereknek"), "konföderációs" katonák
Gyurma Pappa
Egyetertek a kommenteddel, de ez az egy resz nem igaz. Ez egy hoax. Meg a CNN-es JAck Trapper is nemreg kitert ra, hogy azert ekkorakat ne hazudjanak mar, ha van rola video.
undisputedly
Sorry, ezt benéztem.

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Itt van amugy a Darwin-dijas foszer akit eloszor lelottek:

"shoot me n...a, shoot me n...a" kialtja tobbszor a halalat megelozo percekben.
Mint kiderult 36 eves, regisztralt szexualis bunozo, kiskoruval szemben kovetett el szexualis buncselemenyt (aka pedofil) ami miatt elete vegig nyilvan tartottak (volna)

1. Itt meg csak ordibal
 twitter.com/RealJamesWoods/status/1298891424767676418?s=20
2. Itt mar keresi a fizikai konfrontaciot
 twitter.com/HalleyBorderCol/status/1298839381290213376?s=20
3. Itt pedig a video ahogyan megtamadja es uldozi a 17 eves sracot, illetve a lelovesenek pillanata:
 twitter.com/Cernovich/status/1298782471228538880?s=20

Itt a masodik foszer,a gordeszkas. Ot is eliteltek korabban kapcsoalton beluli eroszakert, garazdasagert, veszelyes fegyver hasznalataert stb.:

 twitter.com/CommiesLmao/status/1298819782578507776?s=20

Itt pedig a 3. arc akinek csak a kezet lottek el, o betoresert volt korabban elitelve. Nala a tamadas soran lofegyver volt, ami onmaga mar buncselekmeny mert a korabbi ugye miatt nem lehetett volna nala:
 twitter.com/MichaelCoudrey/status/1298831035694641156?s=20

Szoval azon kivul, hogy vedheto onvedelem volt, lehet ervelni, hogy jobb hely a Fold nelkuluk.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 722 — SuperBowl Champions 2013/2014
Európai értelemben is szélsőségesek:
Jobb: White supremacy (maga az elnök nevezte őket "jó embereknek"), "konföderációs" katonák

Gyurma Pappa
Egyetertek a kommenteddel, de ez az egy resz nem igaz. Ez egy hoax. Meg a CNN-es JAck Trapper is nemreg kitert ra, hogy azert ekkorakat ne hazudjanak mar, ha van rola video.

Annak ellenere, hogy tobb balos "fact checker" is megcafolta mar, a Biden kampany pl egy az egyben a hoaxot tolta be most egy ad kampanyba, mintha Trump a neonacikat nevezte volna rendes embereknek.


"REPORTER: The neo-Nazis started this thing. They showed up in Charlottesville.

TRUMP: Excuse me, they didn't put themselves down as neo-Nazis, and you had some very bad people in that group. But you also had people that were very fine people on both sides. You had people in that group – excuse me, excuse me. I saw the same pictures as you did. You had people in that group that were there to protest the taking down, of to them, a very, very important statue and the renaming of a park from Robert E. Lee to another name."

Teljes interju:
 www.politico.com/story/2017/08/15/full-text-trump-comments-white-supremacists-alt-left-transcript-241662

Majd miutan kiforgattak a valaszat, kifejezetten elitelte a neonacikat is.
 edition.cnn.com/2017/08/14/politics/trump-condemns-charlottesville-attackers/index.html

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Itt van például ez a Bernie Sanders, aki a "progresszívek" vezéralakja.peterk2005
Ez tévedés. Obama volt a progresszívek vezéralakja, most Bidenre tekintenek. Sanders amerikai értelemben szocialista. Nem csak a Medicare-t akarta kiterjeszteni, de 90%-os vagyonadót akart a gazdagokra, minden bevándorló befogadását támogatta volna, green new deal stb. Ezek NAGYON balra vannak a progresszívektől. Az amerikai progresszívek kapitalisták és a többé-kevésbé a nagy vállalati agendát képviselik: zöldek, amíg nem kerül sokba, faji-nemi egyenlőség, amíg pénzt hoz, anti-kína amíg nem drágítja nagyon a saját üzletünket. Sanders osztályharcos és erősen marxista elemeket is hozott magával. Nem akkorát, mint AOC, ofc.

A Medicare-t meg persze, hogy támogatja a repik majd fele: őket is ellátják végre rendesen...

Miközben - Európával ellentétben - igazából politikai értelemben vett szélsőséget alig látok margón belül. peterk2005
Európai értelemben is szélsőségesek:
Jobb: White supremacy (maga az elnök nevezte őket "jó embereknek"), "konföderációs" katonák
Bal: BLM, genderprátiak, anti-fa (de AOC is kiírta, hogy ki kéne írtani a gazdagokat...)

De már ne menjünk messzebb: minden szélsőség sokkal durvább, mint az óceán ezen felén, hiszen mindenkinek van fegyvere...

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 index.hu/belfold/2020/08/26/szijjarto_home_office_kirugas_kulugyminiszterium_fenyegetes_torvenyellenes_koronavirus/

vicces ez, főleg a jachtozás után...

Szijjártó tájékoztatójából az is kiderült, hogy a minisztérium vezetése „játéknak” tartja a „szakszervezetesdit”, és a munkavállalói szerveződést kirúgással torolja meg:

"(...) Tehát ezért azt szeretném mondani, hogy szakszervezetesdit eddig sem játszottunk a külügyminisztériumban, ezután sem fogunk. És ha valakinek ilyenhez van kedve, az szintén megkapja a lehetőséget arra, hogy ezt a játékot a minisztériumon kívül játssza. Nem engedjük meg ezt természetesen a jövőben sem."

Azonban ahogy Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete elnöke a Mércének rámutatott, ez lényegében egy törvényellenes gyakorlat elismerése:

"Azt gondolom, hogy Magyarországon demokrácia van, ezért az Alaptörvény rögzíti a szervezkedés jogát. Éppen emiatt egy első számú minisztériumi vezető csak törvényellenesen tud megfogalmazni ilyen szavakat. Az ő dolga viszont a törvények betartása és a jogok biztosítása."
Borbinho
Azért Petyának is vannak problémái úgy látom. Biztos elrontotta a fodrász a haját legutolsó alkalommal, és azért ilyen morci.
roberto23
És nem feltétlenül igaz. Tudomásom szerint nem volt ennyire merev a rendszer mégha talán a minisztériumok között a legkevésbé sem volt engedélyezve a home office de meg lehetett oldani
csebi
Engem csak az idegesít ebben, hogy egy normális országban nem engedhetne meg magának ilyen stílust egy miniszter. Tudtommal nem az alattvalói akik alatta dolgoznak, hanem a munkatársai/beosztottjai ahogy tetszik.

Ettől függetlenül nem sajnálom az ott dolgozókat, mert öszántukból vannak ott, gondolom nem kevés pénzért. Szóval ha nekik ez belefér akkor nincs gáz. De nekem biztos, hogy ez sok lenne. Mondjuk én semmi pénzért nem dolgoznék ott az is igaz.
roberto23
A kit előtt a belföldi állomány ugyanannyit kapott kb mint bmeik másik minisztériumban. Ami plusz volt a kulszolgalat. Most már kittel nem vészes, de elég mások is az elvárások mint korábban. Nagyon nem életbiztosítás egy diplomata karrier mint korábban volt itthon.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 776 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
 index.hu/belfold/2020/08/26/szijjarto_home_office_kirugas_kulugyminiszterium_fenyegetes_torvenyellenes_koronavirus/

vicces ez, főleg a jachtozás után...

Szijjártó tájékoztatójából az is kiderült, hogy a minisztérium vezetése „játéknak” tartja a „szakszervezetesdit”, és a munkavállalói szerveződést kirúgással torolja meg:

"(...) Tehát ezért azt szeretném mondani, hogy szakszervezetesdit eddig sem játszottunk a külügyminisztériumban, ezután sem fogunk. És ha valakinek ilyenhez van kedve, az szintén megkapja a lehetőséget arra, hogy ezt a játékot a minisztériumon kívül játssza. Nem engedjük meg ezt természetesen a jövőben sem."

Azonban ahogy Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete elnöke a Mércének rámutatott, ez lényegében egy törvényellenes gyakorlat elismerése:

"Azt gondolom, hogy Magyarországon demokrácia van, ezért az Alaptörvény rögzíti a szervezkedés jogát. Éppen emiatt egy első számú minisztériumi vezető csak törvényellenesen tud megfogalmazni ilyen szavakat. Az ő dolga viszont a törvények betartása és a jogok biztosítása."
Borbinho
Azért Petyának is vannak problémái úgy látom. Biztos elrontotta a fodrász a haját legutolsó alkalommal, és azért ilyen morci.
roberto23
És nem feltétlenül igaz. Tudomásom szerint nem volt ennyire merev a rendszer mégha talán a minisztériumok között a legkevésbé sem volt engedélyezve a home office de meg lehetett oldani
csebi
Engem csak az idegesít ebben, hogy egy normális országban nem engedhetne meg magának ilyen stílust egy miniszter. Tudtommal nem az alattvalói akik alatta dolgoznak, hanem a munkatársai/beosztottjai ahogy tetszik.

Ettől függetlenül nem sajnálom az ott dolgozókat, mert öszántukból vannak ott, gondolom nem kevés pénzért. Szóval ha nekik ez belefér akkor nincs gáz. De nekem biztos, hogy ez sok lenne. Mondjuk én semmi pénzért nem dolgoznék ott az is igaz.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
 index.hu/belfold/2020/08/26/szijjarto_home_office_kirugas_kulugyminiszterium_fenyegetes_torvenyellenes_koronavirus/

vicces ez, főleg a jachtozás után...

Szijjártó tájékoztatójából az is kiderült, hogy a minisztérium vezetése „játéknak” tartja a „szakszervezetesdit”, és a munkavállalói szerveződést kirúgással torolja meg:

"(...) Tehát ezért azt szeretném mondani, hogy szakszervezetesdit eddig sem játszottunk a külügyminisztériumban, ezután sem fogunk. És ha valakinek ilyenhez van kedve, az szintén megkapja a lehetőséget arra, hogy ezt a játékot a minisztériumon kívül játssza. Nem engedjük meg ezt természetesen a jövőben sem."

Azonban ahogy Boros Péterné, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete elnöke a Mércének rámutatott, ez lényegében egy törvényellenes gyakorlat elismerése:

"Azt gondolom, hogy Magyarországon demokrácia van, ezért az Alaptörvény rögzíti a szervezkedés jogát. Éppen emiatt egy első számú minisztériumi vezető csak törvényellenesen tud megfogalmazni ilyen szavakat. Az ő dolga viszont a törvények betartása és a jogok biztosítása."
Borbinho
Azért Petyának is vannak problémái úgy látom. Biztos elrontotta a fodrász a haját legutolsó alkalommal, és azért ilyen morci.
roberto23
És nem feltétlenül igaz. Tudomásom szerint nem volt ennyire merev a rendszer mégha talán a minisztériumok között a legkevésbé sem volt engedélyezve a home office de meg lehetett oldani

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.