Politika

44 feliratkozó

több mint 3 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 321
Szép lesz ez a világ, amikor a retardált csürhe valami célt kap a szeme elé....

 twitter.com/i/status/1298344285079838720
FLZOLI
Némi iróniával nekem már az is elég, hogy maszk van rajtuk. Hogy ilyen helyzetet hoznak össze, az már innen nézve röhejes. Kiváncsi lennék, hogy még mindig ott állnak vagy hazamentek aludni...
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 157
Szép lesz ez a világ, amikor a retardált csürhe valami célt kap a szeme elé....

 twitter.com/i/status/1298344285079838720
FLZOLI
Micsoda rinyalas lesz, miutan azt a kerdest felteszik, hogy ezek a felhulyek vagy Trump, es a tobbsegi tarsadalom utobbi melle all. Problemas, hogy ez a kerdes, de en sem a blm-et valasztanam.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szép lesz ez a világ, amikor a retardált csürhe valami célt kap a szeme elé....

 twitter.com/i/status/1298344285079838720

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen van szoros kapcsolatom, de nyilvan nem fogom az orrosra kotni 😊undisputedly
A részletek nem is tartoznak rám, csak kíváncsi voltam, hogy mi ez az erős kötődés az egyik politikai irányhoz. (Elsősorban azért is, mert ahogy írtam is, ideológiai, morális, kultúrális értelemben nekem is határozott pozícióm van a térképen, de még a hazai pártpolitikához se tudok ez alapján közelíteni - például pártot választani -, a külföld esetén meg végképp abszolút nem megy, nem érint meg, nem érdekel.)

Amugy erdekes, szerintem en altalaban az esszeruseg vagy a double standard felol fogom meg a hozzaszolasaimat, nem igazan erzem "hevesnek" magam, foleg az itteni politika topik altalanos hangvetelehez kepest (multkor pl toled is eleg "heves" reakcio jott)undisputedly
A "heves"-t nem érzelmileg, vagy stílusában értettem - semmi gond a stílussal, ezt köszönöm is -, hanem intenzitásában. A double standard ellenességet tiszteletre méltónak gondolom, csak ahhoz jó lenne, ha nem az lenne az ember egyértelmű benyomása a postjaid alapján, hogy a nemzetközi sajtónak - és twitter / facebook féle sárhalmaznak - is csak az egyik felét vagy hajlandó olvasni. 😊 Szóval vagy a double standard elleni fellépés egy álom, vagy nem sikerül ezt itt (legalábbis felém) jól átadni. 😊

Nem hiszem, hogy Trumpista lennek attol, hogy a policyjait kedvezobbnek erzem, mint Bidenet. Emberileg hasonlo kategoriaba sorolom oket, szoval innen nezve a politikaja gyumolcse iranti kedvezo ertekitelet inkabb pragmatizmus. A kommunizmust mar hevesen gyulolom, valoban, de aki nem, annak meg nem igazan erdekel a velemenye, mar ami a szemelyemet illeti, hiszen 0 legitimacioja nalam.undisputedly
Trump esetén mik azok a policy-k. Mert nekem 4 év alapján nagyjából két dolog jött le: egyrészt, hogy lényegében egy nagyvállalkozó ésszel gondolkodó nagyvállalkozó, és a közélethez is exclusive így közelít, másrészt, hogy nem az establishment tagja. Ami egyébként jó dolog lenne .... feltéve, ha valami értéket hozna. Feldughatjuk, ha az establishment helyett anarchist, fasiszta. kommunista .... vagy jelen esetben egy szociopata az alternatíva. 😀 Szóval mi az a policy ami megfog?

Maga a rendori eroszak es a rendszerszintu rasszizmus kerdese azert szult belolem ennyi kommentet (amik 90%-ban reagalasok), mert itt mindig csak az egyik oldal lett feltarva, fel sztorikkal, felrevezeto videokkal stb. (Ezeken tul tartom azt is, hogy szerintem nincs rendszer szintu rasszizmus a rendorsegen belul. Evente kb. a 250 millio 16 evnel idosebb USA allampolgar 2%-a szembesul olyan rendori intezkedessel ahol "fenyegetesnek" vagy eroszaknak van kiteve. Az kb. 5 millio ember (gondolom vannak akik tobbszor is, de azt engedjuk el az egyszeruseg kedveert). Az eroszakos bunelkovetok fele kb. fekete ferfi, szoval a populacio aranyos szamolas messze alulbecsli azt a szamot amit keresek, de igy is mondjuk legyen a 12%, az 700 ezer ember fekete embert jelent aki olyan intezkedes ala lett vonva ahol kemenyebben felleptek ellene a rendorok. Ez 2015-os adat, de hasznaljuk ugy, mintha kb. jo lenne 2019-re is. Nos abban az evben 9 fegyvertelen feketet lottek le a rendorok.undisputedly
A rendszer szintű rasszizmusról - általában semmilyen rendszer szintű devianciáról - beszélgetve statisztikákkal érvelni akkor érdemes, ha azok alaposan, lehetőleg minden szempontot vizsgálva készülnek. így a fentiek mellett figyelemb kell venni azokat is, amik azt mutatják, hogy például, hogy a nem fehér bőrűeket a lakosságarányhoz, de a kriminalisztikai reprezentációjukhoz képest is sokkal többet "vegzálják" (többször igazoltatják, állítják meg autóval, stb. egészen gyerekkortól - pl. iskolákban sokkal többet ellenőrzi az "iskolarendőr" a színes kölköket arányaiban, mint az ugyanoda járó nem színeseket). Vagy például, hogy markáns eltérés látszik az ugyanolyan jellegű bűncselekményekre kiszabott letöltendő ítéletek súlyosságában, Vagy, hogy a nem fehérbőrűek esetén a felderítési statisztika olyan markánsan jobb, ami már arra utal, hogy nem valódi felderítésről van szó, hanem ugyanolyan felderítettség mellett - ugyanolyan bizonyítékhalmaz esetén - a rendszer hajlamosabb bűnösnek ítélni a nem fehért. Ésatöbbi.

A rendszer szintű korrupcióra amúgy itt a magyar példa. Statisztikával nagyon nehéz megfogni - ázt se tartom kizártnak, hogy manapság jobbak a korrupciós statisztikai adataink, mint 10-15 éve voltak -, és mégis tudjuk, látjuk, érezzük, hogy mi a szitu. 😊 Szóval ez egy komplex probléma, és nem tagadható, hogy az USA rendfenntartás / igazságszolgáltatás komoly rendszer szintű problémákkal küzd, amik más hasonló (nyugati berendezkedésű, hasonló szintű polgári jogokat biztosító) országokban nincsenek, vagy sokkal kevésbé jelentkeznek. Azaz nem magyarázhatóak csak azzal, hogy a rendfenntartás / igazságszolgáltatás csak a tünetet produkálja, a "betegség" máshol van.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt tudtad, hogy pl. Trump cégeinél (volt az elnöksége előtti 30 évben) a legmagasabb a felsővezetők között a nők aránya ekkora cégek viszonylatában? Hogy demokrata támogató volt, és egy kedvelt new yorki világfi? Hogy pl. rengeteg rasszizmus elleni valós kiállása volt (nem politikai, hanem a cégeinél, a valódi életében). Hogy nagy összegekkel jótékonykodott, elismert filantróp volt. És azt, hogy még a16-os választás előtt róla írt könyvben, -amit nem egy felszopóember, hanem egy "független" (kritikus) újságíró írt- se vonják kétségbe azt, hogy mennyire népszerű az alkalmazottai körében, mennyire jó, korrekt és nagyvonalú főnöknek tartották, mennyire kedvelték és elismerték azok, akik közvetlenül dolgoztak vele?
Ripacsnak ripacs volt mindig is, egoista is, exhibicionista is, sőt, amióta belement a politikába, mivel ő is kommunikációs politikát folytat, kvázi "beszél össze-vissza", de előtte letett egy komplett, korrekt, kerek egész életet az asztalra és a nempolitikusi 70 évében senkiben nem az "emberi értelemben hányinger" benyomást idézte elő még az üzleti ellenfeleiben, ellenlábasaiban sem. Még a volt feleségével is több, mint korrektül viselkedett. Semmi olyat nem tett 70 évig, amitől kiérdemelné, hogy így minősítsd, pláne, hogy egy Gyurcsányhoz hasonlítsd, aki a politikából, korrupciókból, családi kapcsolataiból lett milliomos, nem a milliomosságból politikus. Persze ettől te még gondolhatod így, megítélheted 4 évnyi politikai trollkodásából eképp, de attól ez még nincs így.Sobri Jóska
Jeeezusom Jóska.... Hitlert is imádták a közvetlen emberei, a zsidó nője meg szerelmes volt bele. Rengeteg olasz maffiafőnök remek családapa volt, családon belül szó szerint papucs, aki mindent megtett az asszonyért és gyermekeiért, az emberei pedig istenítették. Több hírhedt sorozatgyilkos a magánéletében "csendes, családszerető", a munkahelyén tiszteletnek örvendő hírben állt, mielőtt sorozatgyilkos lett belőle.

Én nagy ívben lesz*rom ezeket. Az "alkalmazottai szerették", meg a hány százalék volt a nők aránya a cégében egy bullshit. Nekem bőven elég volt az a néhány perces hangfelvétel, amikor arrról beszél privátban, hogy hogyan fogdossa a környezetében levő nők fenekét. Ennyi. Innentől kezdve az egész bullshit. A FOX Newsban is átlagon felüli volt a műsorvezető nők aránya, ami ha itt pontot teszel a mondat végére jól hangzik. Csak a mondatnak nincs itt vége, az úgy kerek, hogy azért volt magasabb, mert a Fox főnök úgy gondolta, hogy a hírt is úgy kell eladni, ahogy az autót. Rövid szoknyával és kivillanó combokkal. És nem mellesleg egy "kellemes, járulékos haszon", hogy közben fiatal, csinos nők sz*pnak le az irodában.

Azt is inkább hagyjuk, hogy mennyire volt kedvelt Trump a médiában. A média nem emberi kvalitások alapján kedvel vagy utál valakit. Soroljam a magyar - bulvár és/vagy politikai - média által nagyon kedvelt embereket, akik egyébként emberi hulladékok?

Trump életrajzát én is olvastam. És én nem találtam benne semmi elismerésre valót. Semmit. Én egy gazdag családból származó apjafiát ismertem meg, aki az apja által gründolt vagyont felhasználva jutott előre. Ami - ne vicceljünk már - önmagában semmi. Sok pénzből még többet csinálni könnyebb, mint biciklit vezetni megtanulni, remélem legalább ebben egyetértünk. Ha már valaki ilyen helyzeti előnnyel indul, akkor az a minimum, hogy megnézem, hogy HOGYAN csinálta. És én ebből a szempontból nem találtam semmit amit értékelhetnék. Egy közepes képességű, morális vezérfonal nélküli ember, aki egy dolgot csinált egész életében: bulldózerkedett. (Figyelem, az üzletben nem várom el a magánéleti morált, de VALAMILYEN morál jelét igen.).

Az elmúlt 4 év meg tökéletesen alátámasztotta azt a karaktert, ami nekem az életrajzból lejött. Illetve rontott is rajta, mert az emberi kvalitásait egy életrazjból nem könnyű leszedni. Négy év mikrofon és nyilvánosság előtti lét viszont bőven elég, hogy egy szociopatáról / pszichopatáról kiderüljön, hogy az. És ebben az értelemben az ember nem is változik. Aki most az, az mindig is az volt. És az is tökéletesen lejön a fazonról, amiket "pleykálnak": hogy nem olvas, hogy félművelt, hogy a TV rabja. Neked, aki olvasott ember vagy, nem kell magyaráznom, hogy adott esetben néhány mondatból is le lehet venni, ha valaki nem az. Hát Trump kurvára nem az. Szó nincs itt arról, hogy egy establishmenten kívüli ember trollkodna, ahhoz tehetség, intelligencia, és némi humorérzék kellene. Trumpnak egyik sincs. Ő egy félművelt barom. Nem a kapásjóska szintjén, de értelmiségi szinten az. Ééés bizony emellé emberileg is egy hulladék. Ugyanis az sem politikai trollkodás, pávatánc vagy taktikázás, hogy gárdistákat bevetve könygázzal és gumilövedékkel kitakaríttatok egy békés pógárokkal teli teret azért, hogy odamehessek és lövethessek magamról egy PR képet bibliával a kézben. Egy tanulmány volt nézni a vele tartó "embereinek" az arcát, akik politikailag támogatják, követik, mert az érdekük vagy meggyőződésük szerint ezt kell tenniük. Mégis pontosan tudták, hogy mibe lettek belerángatva éz arcukról égett le a bőr. Teljesen mindegy, hogy tarokk parti, munkahelyi intézkedés, családon belüli lépés, vagy politika aktus, egy ilyen dolog emberi oldalról nézve ugyanaz. Így csak egy tahó viselkedik. Orbánról pédául - akit kőkeményen kritizálok a politikai manőverei miatt - soha az életben nem tudnék ilyent elképzelni. Mert ő nem egy tahó.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...
Gyurma Pappa
Henry Kissingernek van egy konyve. Diplomacia. Fergeteges alkotas, a modern amerikai diplomacia megalkotoja a foszer, gondolom nem kell bemutatni. Vagy a Diplomaciaban vagy a masik konyveben, a Word Order-ben taglalja az egyes regiokat, erotereket, es azt, az USA hogyan all hozza ezekhez, mik a hosszutavu strategiai celjaik es milyen torteneti adottsagokra kell figyelni ezekben a regiokban.

Na miutan elolvasod, elegge letisztul, hogy csoppnyi eletunk alatt nem sok valtozas volt itt Magyarorszagon (sem). 20, 50, 200, 500 eve is hasonlo erosember rendszer uralta az orszagot, ami amugy jellemzo a regiora is.

Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.

Szerintem meg sokaig igy is marad.
undisputedly
nekem picit csalódás volt, hiába olvastam szándékosan eredeti nyelven. többet vártam tőle. amúgy Kissingertől sok mindent tanulhatna minden politikus, hogy kell a tényleges érdekek mentén politizálni.
csebi
Gyarmati déer mondta anno, hogy ezek a könyvek (Kissinger, Huntington, meg ezek) olyanok, hogy a húsz százalék a használható lényeg, a többi nyolcvan meg azért került bele, hogy meglegyen egy könyvnyi szöveg
slowmotion
Huntingtonra igaz is lehet, de szerintem Kissinger muve sokkal gyakorlatiasabb, illetve tortenelmi korultekintessel vezeti fel a regiokat, ami szamomra nem "toltelek", de kinek mi 😊
több mint 3 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 779 — Cowboys fan
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...
Gyurma Pappa
Henry Kissingernek van egy konyve. Diplomacia. Fergeteges alkotas, a modern amerikai diplomacia megalkotoja a foszer, gondolom nem kell bemutatni. Vagy a Diplomaciaban vagy a masik konyveben, a Word Order-ben taglalja az egyes regiokat, erotereket, es azt, az USA hogyan all hozza ezekhez, mik a hosszutavu strategiai celjaik es milyen torteneti adottsagokra kell figyelni ezekben a regiokban.

Na miutan elolvasod, elegge letisztul, hogy csoppnyi eletunk alatt nem sok valtozas volt itt Magyarorszagon (sem). 20, 50, 200, 500 eve is hasonlo erosember rendszer uralta az orszagot, ami amugy jellemzo a regiora is.

Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.

Szerintem meg sokaig igy is marad.
undisputedly
nekem picit csalódás volt, hiába olvastam szándékosan eredeti nyelven. többet vártam tőle. amúgy Kissingertől sok mindent tanulhatna minden politikus, hogy kell a tényleges érdekek mentén politizálni.
csebi
Gyarmati déer mondta anno, hogy ezek a könyvek (Kissinger, Huntington, meg ezek) olyanok, hogy a húsz százalék a használható lényeg, a többi nyolcvan meg azért került bele, hogy meglegyen egy könyvnyi szöveg
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...
Gyurma Pappa
Henry Kissingernek van egy konyve. Diplomacia. Fergeteges alkotas, a modern amerikai diplomacia megalkotoja a foszer, gondolom nem kell bemutatni. Vagy a Diplomaciaban vagy a masik konyveben, a Word Order-ben taglalja az egyes regiokat, erotereket, es azt, az USA hogyan all hozza ezekhez, mik a hosszutavu strategiai celjaik es milyen torteneti adottsagokra kell figyelni ezekben a regiokban.

Na miutan elolvasod, elegge letisztul, hogy csoppnyi eletunk alatt nem sok valtozas volt itt Magyarorszagon (sem). 20, 50, 200, 500 eve is hasonlo erosember rendszer uralta az orszagot, ami amugy jellemzo a regiora is.

Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.

Szerintem meg sokaig igy is marad.
undisputedly
nekem picit csalódás volt, hiába olvastam szándékosan eredeti nyelven. többet vártam tőle. amúgy Kissingertől sok mindent tanulhatna minden politikus, hogy kell a tényleges érdekek mentén politizálni.
csebi
En par eve olvastam csak, es akkor mar eleg sok informacio ram ragadt innen-onnan globalpolitika teren, igy kellemes volt egy olyan rendszerrol olvasni, ami maga foglalja, beepiti ezeket a morzsakat es mellette ujat is mutat.

Szoval szerintem jo mindketto muve. Persze nem szent gral, de ahogyan te is irod, gyonyoruen kirajzolodik, hogy a diplomacia mennyire egyszeru es egyben bonyolult dolog is, ahol a helyi tortenelmi adottsagokon at a legkonnyebb a sajat erdekeidet ervenyesiteni.

Gondolom van a nemzetkozi diplomaciaban mas alapmu is, ennyire nem vagyok kepben a temaval.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.
undisputedly
Orbán Krisztián csodásan összefoglalta ezt 2017-ben:

 index.hu/velemeny/2017/03/27/szaz_ev_szorongas_magyar_rezsimek_felzarkozas_orban_krisztian/

több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 050 — Lucas Scott
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...
Gyurma Pappa
Henry Kissingernek van egy konyve. Diplomacia. Fergeteges alkotas, a modern amerikai diplomacia megalkotoja a foszer, gondolom nem kell bemutatni. Vagy a Diplomaciaban vagy a masik konyveben, a Word Order-ben taglalja az egyes regiokat, erotereket, es azt, az USA hogyan all hozza ezekhez, mik a hosszutavu strategiai celjaik es milyen torteneti adottsagokra kell figyelni ezekben a regiokban.

Na miutan elolvasod, elegge letisztul, hogy csoppnyi eletunk alatt nem sok valtozas volt itt Magyarorszagon (sem). 20, 50, 200, 500 eve is hasonlo erosember rendszer uralta az orszagot, ami amugy jellemzo a regiora is.

Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.

Szerintem meg sokaig igy is marad.
undisputedly
nekem picit csalódás volt, hiába olvastam szándékosan eredeti nyelven. többet vártam tőle. amúgy Kissingertől sok mindent tanulhatna minden politikus, hogy kell a tényleges érdekek mentén politizálni.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...
Gyurma Pappa
Henry Kissingernek van egy konyve. Diplomacia. Fergeteges alkotas, a modern amerikai diplomacia megalkotoja a foszer, gondolom nem kell bemutatni. Vagy a Diplomaciaban vagy a masik konyveben, a Word Order-ben taglalja az egyes regiokat, erotereket, es azt, az USA hogyan all hozza ezekhez, mik a hosszutavu strategiai celjaik es milyen torteneti adottsagokra kell figyelni ezekben a regiokban.

Na miutan elolvasod, elegge letisztul, hogy csoppnyi eletunk alatt nem sok valtozas volt itt Magyarorszagon (sem). 20, 50, 200, 500 eve is hasonlo erosember rendszer uralta az orszagot, ami amugy jellemzo a regiora is.

Persze gondolhatjuk, hogy demokracia, meg rendszervaltas stb., de erdemben hatalomgyakorlas szempontjabol ugyanaz van most is. A NER is "csak" beleillik a rendszerbe. Hogy ugy mondjam, az elmult 20 ev globalizmusa majdnem megvaltoztatta ezt az erosember rendszert, de a NER-rel szepen helyretettek a tortenelmi folytonossagot.

Szerintem meg sokaig igy is marad.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
undisputedly
Ez sosem volt kérdés. És most nem is akarok belemenni a szélsőségesen, terrorista államszervezetekbe, mint a khmerek vagy a kínai kommunizmus "aranykora", illetve ugye Sztálin rémuralma.

Sokkal földhöz ragadtabb problémáim vannak. Ha már izmus, ami engem legjobban zavar, az a nepotizmus. Na, és a magyar kádárista szocializmus maga volt a nepotizmus. Na, nekem ez a fő bajom a NER-rel is. Meg a magyar rendszerváltással. Ja igen, ugyebár...

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
de előtte letett egy komplett, korrekt, kerek egész életet az asztalra és a nempolitikusi 70 évében senkiben nem az "emberi értelemben hányinger" benyomást idézte elő még az üzleti ellenfeleiben, ellenlábasaiban sem. Még a volt feleségével is több, mint korrektül viselkedett. Semmi olyat nem tett 70 évig, amitől kiérdemelné, hogy így minősítsd
Sobri Jóska
számomra már a trump university féles scam is a hányinger kategóriába küldi
de volt pár egyéb tipikus szar alak moveja is bőven a politika előtt
 en.wikipedia.org/wiki/Legal_affairs_of_Donald_Trump

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 329 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Trump... emberi értelemben hányinger.
peterk2005
Azt tudtad, hogy pl. Trump cégeinél (volt az elnöksége előtti 30 évben) a legmagasabb a felsővezetők között a nők aránya ekkora cégek viszonylatában? Hogy demokrata támogató volt, és egy kedvelt new yorki világfi? Hogy pl. rengeteg rasszizmus elleni valós kiállása volt (nem politikai, hanem a cégeinél, a valódi életében). Hogy nagy összegekkel jótékonykodott, elismert filantróp volt. És azt, hogy még a16-os választás előtt róla írt könyvben, -amit nem egy felszopóember, hanem egy "független" (kritikus) újságíró írt- se vonják kétségbe azt, hogy mennyire népszerű az alkalmazottai körében, mennyire jó, korrekt és nagyvonalú főnöknek tartották, mennyire kedvelték és elismerték azok, akik közvetlenül dolgoztak vele?
Ripacsnak ripacs volt mindig is, egoista is, exhibicionista is, sőt, amióta belement a politikába, mivel ő is kommunikációs politikát folytat, kvázi "beszél össze-vissza", de előtte letett egy komplett, korrekt, kerek egész életet az asztalra és a nempolitikusi 70 évében senkiben nem az "emberi értelemben hányinger" benyomást idézte elő még az üzleti ellenfeleiben, ellenlábasaiban sem. Még a volt feleségével is több, mint korrektül viselkedett. Semmi olyat nem tett 70 évig, amitől kiérdemelné, hogy így minősítsd, pláne, hogy egy Gyurcsányhoz hasonlítsd, aki a politikából, korrupciókból, családi kapcsolataiból lett milliomos, nem a milliomosságból politikus.
Persze ettől te még gondolhatod így, megítélheted 4 évnyi politikai trollkodásából eképp, de attól ez még nincs így.
Sobri Jóska
Plusz valami olyat olvastam mostanában, hogy hosszú ideje az első amerikai elnök aki nem indított háborút. Majd megerősítitek, vagy megcáfoljátok 😊

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
A kommunizmust mar hevesen gyulolom, valoban, de aki nem, annak meg nem igazan erdekel a velemenye, mar ami a szemelyemet illeti, hiszen 0 legitimacioja nalam.
undisputedly
Én speciel hevesen csak a nemzeti rockot gyűlölöm, mert hát az minek van, ugye. De a kommunizmust pl. pont nem. Megvalósíthatatlan, utópiának meg gyenge filozófia rendszernek tartom, a létező kommunizmust meg a feudalizmus újragondolásának, aminek semmi köze a filozófiához vagy a közgazdasági megállításaihoz Marxnak.

Vannak megfontolandó elemei (az osztályharc, mint fogalom; a tőke elosztásának igazságosabbá tétele vagy a tudományos determinizmus) , de ettől még a létező kommunizmusok egyikében sem szeretnék élni. A kommunizmus semmivel nem rosszabb elmélet, mint mondjuk az ellentéte a libertárius állam, közös pontjuk, hogy sokkal inkább filozófiák, mint valódi, reális politikai berendezkedések.

A kínai kommunisták pl. a legrosszabbak, mert nekik tényleg semmi közük már.

Remélem ettől nem vesztem a legitimációmat 😕
Gyurma Pappa
Nem veszted el, mert az erveid erthetoek. Te az elmeleti kommunizmust, mint rendszerkritikat elemzed, en pedig a kommunizmust, mint megvalositott tarsadalmi/gazdasagi rendet, ami az elmult 100 evben 100 millio ember halalanak volt kozvetlen kivalto oka.

Gyanitom ezzel te sem szimpatizalsz, tehat ilyeten nincs ellentmondas koztunk.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
A kommunizmust mar hevesen gyulolom, valoban, de aki nem, annak meg nem igazan erdekel a velemenye, mar ami a szemelyemet illeti, hiszen 0 legitimacioja nalam.
undisputedly
Én speciel hevesen csak a nemzeti rockot gyűlölöm, mert hát az minek van, ugye. De a kommunizmust pl. pont nem. Megvalósíthatatlan, utópiának meg gyenge filozófia rendszernek tartom, a létező kommunizmust meg a feudalizmus újragondolásának, aminek semmi köze a filozófiához vagy a közgazdasági megállításaihoz Marxnak.

Vannak megfontolandó elemei (az osztályharc, mint fogalom; a tőke elosztásának igazságosabbá tétele vagy a tudományos determinizmus) , de ettől még a létező kommunizmusok egyikében sem szeretnék élni. A kommunizmus semmivel nem rosszabb elmélet, mint mondjuk az ellentéte a libertárius állam, közös pontjuk, hogy sokkal inkább filozófiák, mint valódi, reális politikai berendezkedések.

A kínai kommunisták pl. a legrosszabbak, mert nekik tényleg semmi közük már.

Remélem ettől nem vesztem a legitimációmat 😕

több mint 3 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 329 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
És gondolom már nem is csodálkozunk:
 twitter.com/attorneycrump/status/1297721479711334401?s=21
Klaci79
Erdekes ez a narrativa, amit probalnak epiteni kore, kozben meg:

- Ervenyes letartoztatasi parancs volt ellene szexualis eroszak meg csaladon beluli eroszak miatt
- Szemtanu szerint meglottek Teaserrel, de meg se rezdult tole, majd birkozott a rendorokkel, vegul oda ment a kocsijahoz, benyult valamiert, ekkor lottek le

Ugye mennyire mas ez, mint a "csaladszereto fiatal fekete ferfi eppen a kozossegert tevekenykedve egy osszetuzest probalt feloldani" narrativa?

Majd a testkamera gondolom meg tobb infot ad arrol, hogy valojaban mi tortent a loveseket megelozoen.

 chicago.suntimes.com/metro-state/2020/8/24/21399620/kenosha-shooting-jacob-blake-neighbors-witnesses-protests

Szerk: Valaszul a fenti esetre, a helyi BLM mar gozerovel dolgozik rajta, hogy Wisconsin-t vigye Trump novemberben:


undisputedly
Más szemtanúk teljesen mast mondanak. Nyilván te annak hiszel, ami neked tetszik.
Nem vagyok rendőr, de ha ez egy normális eljárás, akkor tényleg komoly probléma van a rendőrségen.
Állítólag egy verekedés volt, amit megpróbált szétválasztani, amikor jöttek a rendőrök.
Nem kétlem, hogy nem normális dolog, ha valaki elmegy a rendőröktől, de az, hogy fegyvertelen emberre rálőnek 7-szer az gáz. Nagyon gáz! Legalább annyira, mint ezt védeni.
Klaci79
Szerintem teljesen rendjen van, hogy lelovik, ha fent alltak a korulmenyek amiket az a tanu allitott amit linkeltem.
undisputedly
Szerintem nem azon problémázik, aki problémázik, hogy lelőtték, mert igen, nem engedelmeskedett, benyúlt a kocsijába, ki tudja miért, akár a fegyveréért is lehetett, szóval az hogy lelőtték mondjuk még oké, inkább a hétszer a gond. Persze lehet bepánikolt a rendőr, és lőtt amíg volt a tárban.
warr_b
Soha nem voltam ilyen helyzetben meg, de azt tudom, hogy ez nem olyan, mint a filmekben.
Nem tudsz labra, karra stb. celozni. Tomegkozeppontra, mellkasra celzol, mert abban a tizedmasodpercben amikor fegyver van nala, vagy te vagy o.

A foszer hibaja, hogy idaig fajult az intezkedes. USA-ban tudja mindenki fiatal koratol, hogy mit szabad es mit nem, ha rendorrel kerulsz interakcioba.
undisputedly
Ezzel kapcsolatban nekem édesapám azt mesélte (tiszt volt a Magyar Honvédségben), hogy nekik azt tanították anno mikor vmi fontos objektumot őriztek, hogy két lövést kell leadni: az elsőt fejre, a másodikat föl a levegőbe. Senki nem tudja utólag eldönteni melyik volt hamarabb és "volt figyelmeztető lövés" az ellenséges behatoló irányába.
empty taxi
Ha az első lövés megy célzottan, akkor az tiszta fegyverből megy. Így nem lesz rajta korom, fegyverolaj viszont valószínűleg lesz. Tehát ez nem működik.

több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Nem hiszem, hogy Trumpista lennek attol, hogy a policyjait kedvezobbnek erzem, mint Bidenet.
undisputedly
Náci.

| iróna |

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Szerintem fuss neki meg egyszer, lehet, hogy az zavart meg, hogy egy-ket elutestol eltekintve probaltam rendesen fogalmazni, nem pedig az altalad megszokott nyelvjarasban 😊

Ha megteszed, nagy esellyel sikerulhet ertelmezni, hogy eppen azt fejtegetem, a bal oldalon elmaradt a nagyleptu populista forradalom, es ott kis lepesekkel tortenik most mindaz, ami 2016-tol kezdve idaig tortent a republikanusoknal. Ez nem zarja ki azt, hogy Biden lett a -nevleges- jelolt, ettol a ketto meg megfer egymas mellett.undisputedly
Egy mellékes kérdés, ha megendeged: neked van valamilyen amerikai kötődésed? Úgy értem valami komoly, nem "tanultam/dolgoztam/jártam ott", vagy a nagybácsim ott él, hanem te ott élsz, a gyereked ott él, állampolgár vagy, stb?

Azért kérdezem, mert oké, hogy mindenkinek vannak szimpátiái, de baszki az USA fél glóbusznyira van. Általában az embert - engem pl. - nagyjából 0%-ban (na jó, legyen 0.5%) érdekel, hogy akár csak Nyugat-Európában éppen ki nyer és ki veszít, te viszont amióta megjelentél itt tavasszal a fekete fickó lelövése óta, olyan hévvel kampányolsz BLM, balos progresszívek (adja isten "komcsik" lol), és BIden ellen, közben olyan vakon és eltökélten véded ezt a Trump féle rezsimet, mintha valahol Alabamában születtél és nőttél fel volna, konföderációs zászlóval a szobádban a fejed fölött. 😀

Tényleg érdekelne, mert jómagamról is azt gondolom, hogy elég határozott világképem van, és bele is szoktam állni a vitákba, de ezzel együtt is, most csak azért érdekel kicsit jobban, hogy ki fog novemberben nyerni - de most is mondjuk a 0.5% helyett max. 10%-nyira), mert egyszerűen Trumpot emberileg rühellem, Nem csak nem szimpatikus - olyannal tele van a politika, és a saját privát személyes és üzleti életem is, és simán elvagyok velük -, hanem tuti teliben a "ha meglátom szájba verném" típus. Politikusból kettő kórincál manapság ilyen, az egyik Trump, a másik Gyurcsány. MIndkettő emberi értelemben hányinger. A politikai hovatartozásuk innentől kezdve nem is érdekel.

Szóval mitől vagy ennyire hevesen - nem is tudom mi? - törzs-republikánus? Trumpista?
peterk2005
Igen van szoros kapcsolatom, de nyilvan nem fogom az orrosra kotni 😊

Amugy erdekes, szerintem en altalaban az esszeruseg vagy a double standard felol fogom meg a hozzaszolasaimat, nem igazan erzem "hevesnek" magam, foleg az itteni politika topik altalanos hangvetelehez kepest (multkor pl toled is eleg "heves" reakcio jott)

Nem hiszem, hogy Trumpista lennek attol, hogy a policyjait kedvezobbnek erzem, mint Bidenet. Emberileg hasonlo kategoriaba sorolom oket, szoval innen nezve a politikaja gyumolcse iranti kedvezo ertekitelet inkabb pragmatizmus. A kommunizmust mar hevesen gyulolom, valoban, de aki nem, annak meg nem igazan erdekel a velemenye, mar ami a szemelyemet illeti, hiszen 0 legitimacioja nalam.

Maga a rendori eroszak es a rendszerszintu rasszizmus kerdese azert szult belolem ennyi kommentet (amik 90%-ban reagalasok), mert itt mindig csak az egyik oldal lett feltarva, fel sztorikkal, felrevezeto videokkal stb.

(Ezeken tul tartom azt is, hogy szerintem nincs rendszer szintu rasszizmus a rendorsegen belul. Evente kb. a 250 millio 16 evnel idosebb USA allampolgar 2%-a szembesul olyan rendori intezkedessel ahol "fenyegetesnek" vagy eroszaknak van kiteve. Az kb. 5 millio ember (gondolom vannak akik tobbszor is, de azt engedjuk el az egyszeruseg kedveert). Az eroszakos bunelkovetok fele kb. fekete ferfi, szoval a populacio aranyos szamolas messze alulbecsli azt a szamot amit keresek, de igy is mondjuk legyen a 12%, az 700 ezer ember fekete embert jelent aki olyan intezkedes ala lett vonva ahol kemenyebben felleptek ellene a rendorok. Ez 2015-os adat, de hasznaljuk ugy, mintha kb. jo lenne 2019-re is. Nos abban az evben 9 fegyvertelen feketet lottek le a rendorok.

700 ezerbol 9 olyan eset, akit fegyvertelenul artalmatlanitottak. Az mennyi, 0,001%?

Na nalam nem itt kezdodik a rendszerszintu rasszizmus ha rendori eroszakrol van szo, marpedig ugye a feketek elleni police brutality es artatlanok lelovese, megfojtasa valtotta ki a diskurzust. Persze ezt a szamot lehetne meg ide-oda dontogetni, de nagysagrendileg biztosan kozel jar a valos kephez.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Trump... emberi értelemben hányinger.
peterk2005
Azt tudtad, hogy pl. Trump cégeinél (volt az elnöksége előtti 30 évben) a legmagasabb a felsővezetők között a nők aránya ekkora cégek viszonylatában? Hogy demokrata támogató volt, és egy kedvelt new yorki világfi? Hogy pl. rengeteg rasszizmus elleni valós kiállása volt (nem politikai, hanem a cégeinél, a valódi életében). Hogy nagy összegekkel jótékonykodott, elismert filantróp volt. És azt, hogy még a16-os választás előtt róla írt könyvben, -amit nem egy felszopóember, hanem egy "független" (kritikus) újságíró írt- se vonják kétségbe azt, hogy mennyire népszerű az alkalmazottai körében, mennyire jó, korrekt és nagyvonalú főnöknek tartották, mennyire kedvelték és elismerték azok, akik közvetlenül dolgoztak vele?
Ripacsnak ripacs volt mindig is, egoista is, exhibicionista is, sőt, amióta belement a politikába, mivel ő is kommunikációs politikát folytat, kvázi "beszél össze-vissza", de előtte letett egy komplett, korrekt, kerek egész életet az asztalra és a nempolitikusi 70 évében senkiben nem az "emberi értelemben hányinger" benyomást idézte elő még az üzleti ellenfeleiben, ellenlábasaiban sem. Még a volt feleségével is több, mint korrektül viselkedett. Semmi olyat nem tett 70 évig, amitől kiérdemelné, hogy így minősítsd, pláne, hogy egy Gyurcsányhoz hasonlítsd, aki a politikából, korrupciókból, családi kapcsolataiból lett milliomos, nem a milliomosságból politikus.
Persze ettől te még gondolhatod így, megítélheted 4 évnyi politikai trollkodásából eképp, de attól ez még nincs így.
Sobri Jóska
Nagyon reggel van. Először azt hittem Viktorról beszélsz, de megnyugodtam. Fletó van terítéken.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Trump... emberi értelemben hányinger.
peterk2005
Azt tudtad, hogy pl. Trump cégeinél (volt az elnöksége előtti 30 évben) a legmagasabb a felsővezetők között a nők aránya ekkora cégek viszonylatában? Hogy demokrata támogató volt, és egy kedvelt new yorki világfi? Hogy pl. rengeteg rasszizmus elleni valós kiállása volt (nem politikai, hanem a cégeinél, a valódi életében). Hogy nagy összegekkel jótékonykodott, elismert filantróp volt. És azt, hogy még a16-os választás előtt róla írt könyvben, -amit nem egy felszopóember, hanem egy "független" (kritikus) újságíró írt- se vonják kétségbe azt, hogy mennyire népszerű az alkalmazottai körében, mennyire jó, korrekt és nagyvonalú főnöknek tartották, mennyire kedvelték és elismerték azok, akik közvetlenül dolgoztak vele?
Ripacsnak ripacs volt mindig is, egoista is, exhibicionista is, sőt, amióta belement a politikába, mivel ő is kommunikációs politikát folytat, kvázi "beszél össze-vissza", de előtte letett egy komplett, korrekt, kerek egész életet az asztalra és a nempolitikusi 70 évében senkiben nem az "emberi értelemben hányinger" benyomást idézte elő még az üzleti ellenfeleiben, ellenlábasaiban sem. Még a volt feleségével is több, mint korrektül viselkedett. Semmi olyat nem tett 70 évig, amitől kiérdemelné, hogy így minősítsd, pláne, hogy egy Gyurcsányhoz hasonlítsd, aki a politikából, korrupciókból, családi kapcsolataiból lett milliomos, nem a milliomosságból politikus.
Persze ettől te még gondolhatod így, megítélheted 4 évnyi politikai trollkodásából eképp, de attól ez még nincs így.

több mint 3 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem fuss neki meg egyszer, lehet, hogy az zavart meg, hogy egy-ket elutestol eltekintve probaltam rendesen fogalmazni, nem pedig az altalad megszokott nyelvjarasban 😊

Ha megteszed, nagy esellyel sikerulhet ertelmezni, hogy eppen azt fejtegetem, a bal oldalon elmaradt a nagyleptu populista forradalom, es ott kis lepesekkel tortenik most mindaz, ami 2016-tol kezdve idaig tortent a republikanusoknal. Ez nem zarja ki azt, hogy Biden lett a -nevleges- jelolt, ettol a ketto meg megfer egymas mellett.undisputedly
Egy mellékes kérdés, ha megendeged: neked van valamilyen amerikai kötődésed? Úgy értem valami komoly, nem "tanultam/dolgoztam/jártam ott", vagy a nagybácsim ott él, hanem te ott élsz, a gyereked ott él, állampolgár vagy, stb?

Azért kérdezem, mert oké, hogy mindenkinek vannak szimpátiái, de baszki az USA fél glóbusznyira van. Általában az embert - engem pl. - nagyjából 0%-ban (na jó, legyen 0.5%) érdekel, hogy akár csak Nyugat-Európában éppen ki nyer és ki veszít, te viszont amióta megjelentél itt tavasszal a fekete fickó lelövése óta, olyan hévvel kampányolsz BLM, balos progresszívek (adja isten "komcsik" lol), és BIden ellen, közben olyan vakon és eltökélten véded ezt a Trump féle rezsimet, mintha valahol Alabamában születtél és nőttél fel volna, konföderációs zászlóval a szobádban a fejed fölött. 😀

Tényleg érdekelne, mert jómagamról is azt gondolom, hogy elég határozott világképem van, és bele is szoktam állni a vitákba, de ezzel együtt is, most csak azért érdekel kicsit jobban, hogy ki fog novemberben nyerni - de most is mondjuk a 0.5% helyett max. 10%-nyira), mert egyszerűen Trumpot emberileg rühellem, Nem csak nem szimpatikus - olyannal tele van a politika, és a saját privát személyes és üzleti életem is, és simán elvagyok velük -, hanem tuti teliben a "ha meglátom szájba verném" típus. Politikusból kettő kórincál manapság ilyen, az egyik Trump, a másik Gyurcsány. MIndkettő emberi értelemben hányinger. A politikai hovatartozásuk innentől kezdve nem is érdekel.

Szóval mitől vagy ennyire hevesen - nem is tudom mi? - törzs-republikánus? Trumpista?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Más szemtanúk teljesen mast mondanak. Nyilván te annak hiszel, ami neked tetszik.
Nem vagyok rendőr, de ha ez egy normális eljárás, akkor tényleg komoly probléma van a rendőrségen.
Állítólag egy verekedés volt, amit megpróbált szétválasztani, amikor jöttek a rendőrök.
Nem kétlem, hogy nem normális dolog, ha valaki elmegy a rendőröktől, de az, hogy fegyvertelen emberre rálőnek 7-szer az gáz. Nagyon gáz! Legalább annyira, mint ezt védeni.
Klaci79
Ezen a videon latszik ahogyan birkoznak. Az elso videon "meglepo" modon ezt nem vagtak be:
 twitter.com/stillgray/status/1297866797060771842?s=20
undisputedly
Rendkívül nehezen vehető ki ezen is, hogy mi történik, de a lényeg, hogy a két rendőr nem tud vele mit kezdeni, egészen a kocsiig kísérik, majd amikor beülne szitává lövik.
Én nem vagyok rendőr, de nekem ez úgy tűnik tele van hibákkal.
Az már csak hab a tortán, hogy látom itt tele vagyunk szakértőkkel, azért majd kíváncsi leszek az újabb felvételekre és a rendőrségi vizsgálatokra.
Délelőtt még mondtad, hogy majd lesz testkamera is, nos itt sajnos a rendőröknek azt nem kötelező hordani, így ilyen felvételt ne várjunk.
Annak a másik felvételnek meg abszolút semmi köze ehhez. Ott nem az tüzel, aki a kocsihoz megy, nem látjuk és nem tudjuk mi történik előtte.
Teljesen megértem az amcsi rendőröket, hogy fegyverért kapkodnak, mert az életüket féltik, de a két felvétel köszönő viszonyban sincs egymással, persze ferdítésnek jól néz ki ezen az oldalon.
Klaci79
Mondjuk szerintem pont az a felrevezeto, ahogyan azt a tweetet tettek ossze amit belinkeltel. Kezdve a szoveggel, egeszen a video megvagasaig. Mintha csak egy artatlan, misere tarto feketet meggyilkoltak volna a rendorok.

Hol maradt a kontextus? Hogy eroszakos bunozo akire elfogatoparancs volt kiadva? Hogy rendori intezkedes ala lett vonva? Mondhatod, hogy a megszolaltatott tanunak masoo ellent mondtak, de ez a videoreszlet nem azt tamasztja ala. Ha ugy lenne, nem vagtak volna le az altalad linkelt tweetbol.

A masik video amit betettem, azt a celt szolgalja, hogy bemutassa, mitol fel a rendor akirol ilyen helyzetben lo, es mennyire valos ez a felelem.

Az elmult idoszakban miota a BLM George Floyd miatt lenduletre kapott, valahogy mindig kiderult, hogy egyik fekete sem volt maszuletett barany akit a gonosz rasszista rendorok levadasztak kenyuk es kedvuk szerint.

Meg kell halnod azert mert eroszakos bunozo es szar ember vagy? Nem.
Valoszinusitheted, hogy ha egy eroszakos bunozo es szar alak vagy aki rendori intezkedesnek ellenall (vagy oket megtamadod) meg fogsz halni? Igen.
undisputedly
A fejedben összekeveredik a rendvédelem meg az igazságszolgáltatás, az is rohadt mindeggy, ha többszörös gyilkos, a rendőr akkor sem ölheti meg, nyilván kivétel az önvédelem. Többszörösen elhangzott, de nálad jobb példa nincs a prejudikációra meg a faji előtézisekre, itten az a nem mindegy, hogy háborúzni küldöd ki vagy azért, hogy begyűjtse azt majd a bíróság eldönti.
sutianap
Csak az utolso 3 sort kell elolvasnod, hogy rajojj, felesleges volt a kommented. A "faji elotezis" nem tudom mit jelent nalad, de ha feher, veszelyes bunozok hullananak a sajat hulyeseguk miatt, ugyanezt irnam, csak hat ugye ertuk nem divat most tuntizni.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 3 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Más szemtanúk teljesen mast mondanak. Nyilván te annak hiszel, ami neked tetszik.
Nem vagyok rendőr, de ha ez egy normális eljárás, akkor tényleg komoly probléma van a rendőrségen.
Állítólag egy verekedés volt, amit megpróbált szétválasztani, amikor jöttek a rendőrök.
Nem kétlem, hogy nem normális dolog, ha valaki elmegy a rendőröktől, de az, hogy fegyvertelen emberre rálőnek 7-szer az gáz. Nagyon gáz! Legalább annyira, mint ezt védeni.
Klaci79
Ezen a videon latszik ahogyan birkoznak. Az elso videon "meglepo" modon ezt nem vagtak be:
 twitter.com/stillgray/status/1297866797060771842?s=20
undisputedly
Rendkívül nehezen vehető ki ezen is, hogy mi történik, de a lényeg, hogy a két rendőr nem tud vele mit kezdeni, egészen a kocsiig kísérik, majd amikor beülne szitává lövik.
Én nem vagyok rendőr, de nekem ez úgy tűnik tele van hibákkal.
Az már csak hab a tortán, hogy látom itt tele vagyunk szakértőkkel, azért majd kíváncsi leszek az újabb felvételekre és a rendőrségi vizsgálatokra.
Délelőtt még mondtad, hogy majd lesz testkamera is, nos itt sajnos a rendőröknek azt nem kötelező hordani, így ilyen felvételt ne várjunk.
Annak a másik felvételnek meg abszolút semmi köze ehhez. Ott nem az tüzel, aki a kocsihoz megy, nem látjuk és nem tudjuk mi történik előtte.
Teljesen megértem az amcsi rendőröket, hogy fegyverért kapkodnak, mert az életüket féltik, de a két felvétel köszönő viszonyban sincs egymással, persze ferdítésnek jól néz ki ezen az oldalon.
Klaci79
Mondjuk szerintem pont az a felrevezeto, ahogyan azt a tweetet tettek ossze amit belinkeltel. Kezdve a szoveggel, egeszen a video megvagasaig. Mintha csak egy artatlan, misere tarto feketet meggyilkoltak volna a rendorok.

Hol maradt a kontextus? Hogy eroszakos bunozo akire elfogatoparancs volt kiadva? Hogy rendori intezkedes ala lett vonva? Mondhatod, hogy a megszolaltatott tanunak masoo ellent mondtak, de ez a videoreszlet nem azt tamasztja ala. Ha ugy lenne, nem vagtak volna le az altalad linkelt tweetbol.

A masik video amit betettem, azt a celt szolgalja, hogy bemutassa, mitol fel a rendor akirol ilyen helyzetben lo, es mennyire valos ez a felelem.

Az elmult idoszakban miota a BLM George Floyd miatt lenduletre kapott, valahogy mindig kiderult, hogy egyik fekete sem volt maszuletett barany akit a gonosz rasszista rendorok levadasztak kenyuk es kedvuk szerint.

Meg kell halnod azert mert eroszakos bunozo es szar ember vagy? Nem.
Valoszinusitheted, hogy ha egy eroszakos bunozo es szar alak vagy aki rendori intezkedesnek ellenall (vagy oket megtamadod) meg fogsz halni? Igen.
undisputedly
A fejedben összekeveredik a rendvédelem meg az igazságszolgáltatás, az is rohadt mindeggy, ha többszörös gyilkos, a rendőr akkor sem ölheti meg, nyilván kivétel az önvédelem. Többszörösen elhangzott, de nálad jobb példa nincs a prejudikációra meg a faji előtézisekre, itten az a nem mindegy, hogy háborúzni küldöd ki vagy azért, hogy begyűjtse azt majd a bíróság eldönti.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 3 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 723 — SuperBowl Champions 2013/2014
Más szemtanúk teljesen mast mondanak. Nyilván te annak hiszel, ami neked tetszik.
Nem vagyok rendőr, de ha ez egy normális eljárás, akkor tényleg komoly probléma van a rendőrségen.
Állítólag egy verekedés volt, amit megpróbált szétválasztani, amikor jöttek a rendőrök.
Nem kétlem, hogy nem normális dolog, ha valaki elmegy a rendőröktől, de az, hogy fegyvertelen emberre rálőnek 7-szer az gáz. Nagyon gáz! Legalább annyira, mint ezt védeni.
Klaci79
Ezen a videon latszik ahogyan birkoznak. Az elso videon "meglepo" modon ezt nem vagtak be:
 twitter.com/stillgray/status/1297866797060771842?s=20
undisputedly
Rendkívül nehezen vehető ki ezen is, hogy mi történik, de a lényeg, hogy a két rendőr nem tud vele mit kezdeni, egészen a kocsiig kísérik, majd amikor beülne szitává lövik.
Én nem vagyok rendőr, de nekem ez úgy tűnik tele van hibákkal.
Az már csak hab a tortán, hogy látom itt tele vagyunk szakértőkkel, azért majd kíváncsi leszek az újabb felvételekre és a rendőrségi vizsgálatokra.
Délelőtt még mondtad, hogy majd lesz testkamera is, nos itt sajnos a rendőröknek azt nem kötelező hordani, így ilyen felvételt ne várjunk.
Annak a másik felvételnek meg abszolút semmi köze ehhez. Ott nem az tüzel, aki a kocsihoz megy, nem látjuk és nem tudjuk mi történik előtte.
Teljesen megértem az amcsi rendőröket, hogy fegyverért kapkodnak, mert az életüket féltik, de a két felvétel köszönő viszonyban sincs egymással, persze ferdítésnek jól néz ki ezen az oldalon.
Klaci79
Mondjuk szerintem pont az a felrevezeto, ahogyan azt a tweetet tettek ossze amit belinkeltel. Kezdve a szoveggel, egeszen a video megvagasaig. Mintha csak egy artatlan, misere tarto feketet meggyilkoltak volna a rendorok.

Hol maradt a kontextus? Hogy eroszakos bunozo akire elfogatoparancs volt kiadva? Hogy rendori intezkedes ala lett vonva? Mondhatod, hogy a megszolaltatott tanunak masoo ellent mondtak, de ez a videoreszlet nem azt tamasztja ala. Ha ugy lenne, nem vagtak volna le az altalad linkelt tweetbol.

A masik video amit betettem, azt a celt szolgalja, hogy bemutassa, mitol fel a rendor akirol ilyen helyzetben lo, es mennyire valos ez a felelem.

Az elmult idoszakban miota a BLM George Floyd miatt lenduletre kapott, valahogy mindig kiderult, hogy egyik fekete sem volt maszuletett barany akit a gonosz rasszista rendorok levadasztak kenyuk es kedvuk szerint.

Meg kell halnod azert mert eroszakos bunozo es szar ember vagy? Nem.
Valoszinusitheted, hogy ha egy eroszakos bunozo es szar alak vagy aki rendori intezkedesnek ellenall (vagy oket megtamadod) meg fogsz halni? Igen.

Szerkesztette: undisputedly