Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/04/median_siman_ketharmada_lesz_a_fidesznek/

eddig se voltam túl lelkes az utóbbi hetek alapján, de ez most felrakta a pontot az i-re..
Szesze
Biztos hogy pontatlan, teljesen esélytelen a 2/3, pláne a visszalépések tükrében..
Igor
Csak abban a statisztikában hiszek amit magam hamisítok. Mondhatta volna Churchill, de nem mondta ellenben én hiszek benne.
Toca
Én meg hiszek a matematika törvényeiben.
Ha hoznak 17 egyéni körzetet és 50 listásat (a 93-ból), akkor az én abakuszom szerint, már akkor sincs meg a 2/3...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/04/median_siman_ketharmada_lesz_a_fidesznek/

eddig se voltam túl lelkes az utóbbi hetek alapján, de ez most felrakta a pontot az i-re..
Szesze
Biztos hogy pontatlan, teljesen esélytelen a 2/3, pláne a visszalépések tükrében..
Igor
Nem teljesen esélytelen, csak nem valószínű.
A listás mandátumok ugye jól becsülhetőek, onnan kb. 43 megy a Fideszhez.
A 133-hoz (ami a kétharmad) kellene még 90 a 106 egyéniből.
Biztos nemfideszes körzet pedig nincs 16, bár valóban valószínű, hogy a 16 ellenzéki egyéni mandátum meg lesz, de tulajdonképpen a részvételen múlik a választás kimenetele.
60% alatt könnyű kétharmad a Fidesznek, 70% fölött még a 100 mandátum (egyszerű többség) se bizonyos.
Az én tippem egyébként 110 Fidesz mandátum (67 egyéni 43 listás).
És a 106 egyéniből lesz 20-25 körzet 5%-on belül, de nagyjából ide-oda egálban.

több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 18 659 — Vikings fan
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/04/median_siman_ketharmada_lesz_a_fidesznek/

eddig se voltam túl lelkes az utóbbi hetek alapján, de ez most felrakta a pontot az i-re..
Szesze
Biztos hogy pontatlan, teljesen esélytelen a 2/3, pláne a visszalépések tükrében..
Igor
Csak abban a statisztikában hiszek amit magam hamisítok. Mondhatta volna Churchill, de nem mondta ellenben én hiszek benne.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/04/median_siman_ketharmada_lesz_a_fidesznek/

eddig se voltam túl lelkes az utóbbi hetek alapján, de ez most felrakta a pontot az i-re..
Szesze
Biztos hogy pontatlan, teljesen esélytelen a 2/3, pláne a visszalépések tükrében..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 313 — Omar's Coming Yo!
Nezem ezt az ellenzéki "vitát" és ez a Szél Bernadett teljesen borzasztó.Nem beszél semmiről,affektál.Rettentő idegesítő.Kb mint a pártja 😀

Szerkesztette: Kenny

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/04/median_siman_ketharmada_lesz_a_fidesznek/

eddig se voltam túl lelkes az utóbbi hetek alapján, de ez most felrakta a pontot az i-re..
több mint 6 éve
Tito05 Chicago Bears Alabama Crimson Tide 614 — Bears fan, Giants szimpatizáns
Élethű a program. 1. MIÉP, 2. Jobbik 3. Közös nevező😀

Viccet felreteve csak egy tizeddel előtte be a jobbik a dkt ez azert meglepett. Gondolom azert, mert a hatarontuli magyarok szavazati joganal nyomtam egy 5 pontos nemet. De átlátok a szitán Fletó, nem fogsz megvezetni 😀.
eaglesmcnabb
Van annak egyfajta bája, h akinek a kampányának sarkalatos pontja, a határontúliak szavazati jogának visszavonása, annak a felesége is kettős állampolgár. Dobrev Klára tudtommal Magyarországon adózik és a bolgár választásokon is szokott szavazni. Mégis férje oldalán turnézik és uszít. Hogy is van ez? 😀

Úgy látszik ez ilyen kelet-európai dolog. 2010ben nálunk elfogadták azt a törvényt, h elveszti az állampolgárságát az, aki felveszi a magyart vagy bármely mást (ezáltal pl Szlovákiában képviselő se lehet). Leghangosabb akkor az SNS volt, utána viszont kiderült h náluk volt a legtöbb kettős állampolgár (csupa szlovák-orosz). De persze, ez a törvény visszamenőlegesen nem volt érvényes. 😊

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek.

Szerkesztette: Tito05
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Jobbik 70, momentum es dk fej- fej mellett 60% korul. Fidesz 24.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
78% DK, 65.8% Momentum, 61% MSZP, 60% Együtt, 48.7% LMP, 34.5% Jobbik.... 15.9% Fidesz. 😀

Nem túl meglepő, bár a DK eléggé kiugrik, nem vártam h ennyire kiemelkedik a többi hatvanszázalékos közül. Valszeg a súlyozás miatt.

szerk:
no mégsem, a súlyozás nélkül még durvább a dolog:
81.5% DK (+3.5%), 69.6% Momentum (+3.8%), 66.3% Együtt (+6.3%), 63% MSZP (+2.0%), 53.3% LMP (+4.6%), 34.8% Jobbik (+0.3%) és 13.0% Fidesz (-2.9%)

Ajvé.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Számomra az a meglepő, hogy a momentum 10, a jobbik! 6 százalékkal verte az lmp dk párost



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
Élethű a program. 1. MIÉP, 2. Jobbik 3. Közös nevező😀

Viccet felreteve csak egy tizeddel előtte be a jobbik a dkt ez azert meglepett. Gondolom azert, mert a hatarontuli magyarok szavazati joganal nyomtam egy 5 pontos nemet. De átlátok a szitán Fletó, nem fogsz megvezetni 😀.

fidesz csutka utolsó 20%-kal ez tetszett 😊

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
Az gáz, ha nekem a DK jött ki elsőnek, után fél szászelékkal lemaradva a Momentum? 😀 Nincs egy kis szakadéknyi különbség ezek között?

Szerencsére sikerült eltennem a két posztkomcsi pártot utolsó helyekre, de a DK, mint első hely (70%, nem titok) arconvágott 😀 Nagyon nem a kedvenc pártom Fletóé.
Willis
Azért jöhetett ki, mert nem arcokra meg a felszínre szavaztál, hanem programokra. Abban meg ez a kettő nincs messze egymástól. A DK gazdaságpolitikai, szociálpolitikai értelemben tulajdonképpen egy Macronista párt. Inkább liberális mint balos gazdaságpolitikailag, inkább balos mint liberális szociálpolitikával. (A balost és liberálist válság utáni keretekben értve.)

A programjukkal nem lenne semmi baj. (A Momentuméval sem). Gyurcsánnyal van a gond.
peterk2005
Viszont azt érdekes látni, hogy ha az arcokat eltűntetjük egy ilyen politikai identitásfelmérő jellegű kérdőív mögül, kirajzolódhat akár egy egyén politikai preferenciája/ideológiája/identitása.

A pártok mögött lévő politikusok alaposan eltorzítják ezeket a százalékokat 😊

Szerkesztette: Willis
több mint 6 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Sokat segített...
58.6%al MSZP nyert, utána Momentum 55.5% majd LMP 54.7%. A DK lett az utolsó 42.2vel, szóval az első meg az utolsó között van 16.4%... Asszem ez az mindegyik egy kutya esete...

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 6 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 507
 444.hu/2018/04/04/az-egyutt-megallapodott-az-mszp-p-vel-es-a-dk-val-tobb-helyen-visszalepnek-egymas-javara?utm_source=mobile%2Bapp&utm_medium=android

Raktak némi nyomást az lmp-re...
peach
Sajnos ez is kevés, de arra talán elég lesz, hogy ha eredménye van, 4 év múlva már alapból így állnak neki.
Lecsó
4 év múlva? 4 évvel korábban már kiálltak így, pártszövetségben volt az MSZP, DK, Együtt, PM, MLP. sokra nem mentek vele, az LMP-vel akkor sem tudtak megegyezni. most ott van még a Momentum is, akikkel szintén nem...

choose life
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az gáz, ha nekem a DK jött ki elsőnek, után fél szászelékkal lemaradva a Momentum? 😀 Nincs egy kis szakadéknyi különbség ezek között?

Szerencsére sikerült eltennem a két posztkomcsi pártot utolsó helyekre, de a DK, mint első hely (70%, nem titok) arconvágott 😀 Nagyon nem a kedvenc pártom Fletóé.
Willis
Azért jöhetett ki, mert nem arcokra meg a felszínre szavaztál, hanem programokra. Abban meg ez a kettő nincs messze egymástól. A DK gazdaságpolitikai, szociálpolitikai értelemben tulajdonképpen egy Macronista párt. Inkább liberális mint balos gazdaságpolitikailag, inkább balos mint liberális szociálpolitikával. (A balost és liberálist válság utáni keretekben értve.)

A programjukkal nem lenne semmi baj. (A Momentuméval sem). Gyurcsánnyal van a gond.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Medve anyám, nekem az MSZP jött ki. 😀 Sose szavaztam még rájuk. Mondjuk nincs nagy különbség, 2-5%-on belül van az együtt a momentum és LMP is. (Szerintem nálam az LMP azért marad le, mert gazdasági kérdésekben számomra túl zölden-balosak. Közelebb vannak a fideszhez gazdaságilag, mint egy ejrokonzervatív párthoz.) A Fidesz a seggvége nagyon lent. Az viszont meglep, hogy még a jobbik is 50% fölé jött ki. Ennyire azért nem szerettem meg a programjukat 😊

Egyébként kezdek gondban lenni, mert eddig az LMP volt a listás jelöltem, korábban is rájuk szavaztam. De most szívesebben raknám akár a momentumra, akár az együttre, de egyik se bejutó. Veszne a listás voksom. Viszont szívem szerint megbüntetném az LMP-t, mert az utóbbi 3 hétben bemutatott egyeztetős pávatáncuk nagyon nem tetszik. Mindegyik próbál persze táncolni, de azért tesz is valamit. Az LMP meg alig. Még mindig áll jelöltjük olyan körzetekben is, mint pl. Melláré, aki egy volt fideszes.

(A jobbik vs baloldal teljes elzárkózást megértem, de azért ügyesen ezt is meg lehetett volna úgy oldani, hogy néhány kulcs körzetet elvihessen mindkettő úgy, hogy nem veszik arcuk. Nincs megegyezés, csak csendes visszalépés itt egészségügyi, ott összeférhetetlenségi, amott harmadik okból. Minkét fél nyerhetett volna 3-4 plusz képviselőt a teljes merevséghez képest.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 412 — Colts fan
Sima Jobbik (79%) aztán Fidesz (50), majd LMP (kb. 48). Reális számomra.
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 313 — Omar's Coming Yo!
Albánok se szaroznak.tetszik 😀

több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
Come on, man....

Ismerőssel arról beszélgettünk, hogy szerinte így a legjobb utolsó pillanatban visszalépni, nem hagynak támadási felületet a Fidesznek, hogy Vona az LMP-vel meg Soros Györgyel meg Belzebubbal szövetkezik... (sztem tökmindegy, ígyis azt mondták eddig is amit akarnak) - szerintem viszont nagyon későre hagyták, és jobb lett volna heteken/hónapokon át ezt sulykolni, és lehet akkor a hardcore LMP/Jobbik-szavazó is benyeli az egyéni körzetes büszkeséget (amúgy meg ott a lista)
Szerintem.

Egy tippversenyt rendezünk majd hétvégére? (százalékok, érdekesebb egyéni körzetek, stb)
Igor
Nyilván én is félreteszek mindenféle előítéletet és arra a jelöltre szavazok, aki a legerősebb a fidesz ellen (nálunk Hiller), de arról még fingom sincs, hogy listán kire adjam a voksomat....
gabokocka
 www.kireszavazz.hu/
Pártprogramok alapján van itt egy kérdőív, lehet súlyozni a jobbalsó sarokban a kérdés fontosságát, az általad megadott válaszok alapján meg kiszámolja az oldal h melyik párt programjával hány %-ban értesz egyet.
empty taxi
Az gáz, ha nekem a DK jött ki elsőnek, után fél szászelékkal lemaradva a Momentum? 😀 Nincs egy kis szakadéknyi különbség ezek között?

Szerencsére sikerült eltennem a két posztkomcsi pártot utolsó helyekre, de a DK, mint első hely (70%, nem titok) arconvágott 😀 Nagyon nem a kedvenc pártom Fletóé.
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 769 — Keep pounding
 www.kireszavazz.hu/
Pártprogramok alapján van itt egy kérdőív, lehet súlyozni a jobbalsó sarokban a kérdés fontosságát, az általad megadott válaszok alapján meg kiszámolja az oldal h melyik párt programjával hány %-ban értesz egyet.
empty taxi
Nekem a momentumot dobta súlyozás nélkül, utána az lmp jött, a fidesz az utolsó.

Nem rossz amúgy a kérdőív, de jópár kérdésnél nincs elég választási opció, amit szívem szerint választanék, az két lehetőség között van.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 974
Come on, man....

Ismerőssel arról beszélgettünk, hogy szerinte így a legjobb utolsó pillanatban visszalépni, nem hagynak támadási felületet a Fidesznek, hogy Vona az LMP-vel meg Soros Györgyel meg Belzebubbal szövetkezik... (sztem tökmindegy, ígyis azt mondták eddig is amit akarnak) - szerintem viszont nagyon későre hagyták, és jobb lett volna heteken/hónapokon át ezt sulykolni, és lehet akkor a hardcore LMP/Jobbik-szavazó is benyeli az egyéni körzetes büszkeséget (amúgy meg ott a lista)
Szerintem.

Egy tippversenyt rendezünk majd hétvégére? (százalékok, érdekesebb egyéni körzetek, stb)
Igor
Nyilván én is félreteszek mindenféle előítéletet és arra a jelöltre szavazok, aki a legerősebb a fidesz ellen (nálunk Hiller), de arról még fingom sincs, hogy listán kire adjam a voksomat....
gabokocka
 www.kireszavazz.hu/
Pártprogramok alapján van itt egy kérdőív, lehet súlyozni a jobbalsó sarokban a kérdés fontosságát, az általad megadott válaszok alapján meg kiszámolja az oldal h melyik párt programjával hány %-ban értesz egyet.
empty taxi
Bármit csinálok, Soros György jön ki...
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Come on, man....

Ismerőssel arról beszélgettünk, hogy szerinte így a legjobb utolsó pillanatban visszalépni, nem hagynak támadási felületet a Fidesznek, hogy Vona az LMP-vel meg Soros Györgyel meg Belzebubbal szövetkezik... (sztem tökmindegy, ígyis azt mondták eddig is amit akarnak) - szerintem viszont nagyon későre hagyták, és jobb lett volna heteken/hónapokon át ezt sulykolni, és lehet akkor a hardcore LMP/Jobbik-szavazó is benyeli az egyéni körzetes büszkeséget (amúgy meg ott a lista)
Szerintem.

Egy tippversenyt rendezünk majd hétvégére? (százalékok, érdekesebb egyéni körzetek, stb)
Igor
Nyilván én is félreteszek mindenféle előítéletet és arra a jelöltre szavazok, aki a legerősebb a fidesz ellen (nálunk Hiller), de arról még fingom sincs, hogy listán kire adjam a voksomat....
gabokocka
 www.kireszavazz.hu/
Pártprogramok alapján van itt egy kérdőív, lehet súlyozni a jobbalsó sarokban a kérdés fontosságát, az általad megadott válaszok alapján meg kiszámolja az oldal h melyik párt programjával hány %-ban értesz egyet.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aki látta a Narcost, te jó ég! 😀
Vrij6
Ez tetszik 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 770 — Слава Україні! Героям слава!


Aki látta a Narcost, te jó ég! 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
dawyd728 3 696
Ha már visszalépések. Az vmi szenzációs, h egyes véleményvezérek már az MKKP-t is kezdik felelőssé tenni az esetleges választási buktáért.