Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Jaaa, reménykedni azt lehet...
Az állam (vagyis az adófizetők) erre csak ráfizet. A hozam és a lenyúlt jutalék sima bukta. Csak maga egy ügyvédi iroda keresett a bizniszen 5-6 milliárdot, a közvetítők meg 80-100-at.
Máshol azt mondják Chen-nek, hogy hozz ide X K júrót, fektesd be, hozz létre munkahelyet, és akkor letelepedhetsz.
Itt meg azt, hogy adj kölcsön kamatra 300 K júrót, és isten hozott. Hogy mit csinálsz utána meg ki fia borja vagy, nem fontos.
Elvi különbség.
több mint 7 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
Lecsó
itt most az 50 K EUR kötvényekről beszélünk? abba én hol adok bele?
jorge
Hát ha ismernéd a kötvény fogalmát, akkor nem kérdeznél ilyeneket.
Vagy nem fizetsz adót, és akkor tényleg sehol... Sorry
Lecsó
hááát, nem vagyok egy pénzügyi guru, az biztos 😕 sajnos adót is fizetek, de itt nem egyszerű minden fillért követni.

de akkor itt nem arról van szó, hogy kvázi az állampapír kamatokat is én termelem, ugye?
jorge
Hát miről?
Lecsó
reméltem, hogy gazdaságélénkítő eszközökkel, befektetéssel az állam kitermeli a kamatotkat 😕
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
Lecsó
itt most az 50 K EUR kötvényekről beszélünk? abba én hol adok bele?
jorge
Hát ha ismernéd a kötvény fogalmát, akkor nem kérdeznél ilyeneket.
Vagy nem fizetsz adót, és akkor tényleg sehol... Sorry
Lecsó
hááát, nem vagyok egy pénzügyi guru, az biztos 😕 sajnos adót is fizetek, de itt nem egyszerű minden fillért követni.

de akkor itt nem arról van szó, hogy kvázi az állampapír kamatokat is én termelem, ugye?
jorge
Hát miről?
több mint 7 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
Lecsó
itt most az 50 K EUR kötvényekről beszélünk? abba én hol adok bele?
jorge
Hát ha ismernéd a kötvény fogalmát, akkor nem kérdeznél ilyeneket.
Vagy nem fizetsz adót, és akkor tényleg sehol... Sorry
Lecsó
hááát, nem vagyok egy pénzügyi guru, az biztos 😕 sajnos adót is fizetek, de itt nem egyszerű minden fillért követni.

de akkor itt nem arról van szó, hogy kvázi az állampapír kamatokat is én termelem, ugye?
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Azért ha már nagyon szurja a nyugati pénzvilág szemét az OV team akkor el lehet takarítani.

Itthon ki és hogy?
Janek
Mo-n egyelőre parlamenti választásokon szokás leváltani valakit. Ezt senki nem fogja olyan mértékben és olyan látványosan kívülről befolyásolni, hogy az hatással legyen a belföldön megtermelt propaganda mennyiségre.
Persze lehet presszionálni egy politikust, de mindig az a legegészségesebb, ha ezt a választó polgárai teszik.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
Lecsó
itt most az 50 K EUR kötvényekről beszélünk? abba én hol adok bele?
jorge
Hát ha ismernéd a kötvény fogalmát, akkor nem kérdeznél ilyeneket.
Vagy nem fizetsz adót, és akkor tényleg sehol... Sorry
több mint 7 éve
jorge Philadelphia Eagles 491 — kill, maim and destroy
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
Lecsó
itt most az 50 K EUR kötvényekről beszélünk? abba én hol adok bele?
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Azért ha már nagyon szurja a nyugati pénzvilág szemét az OV team akkor el lehet takarítani.

Itthon ki és hogy?

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Igen, volt sajnos. Megvannak a saját hülyéink, minek kell ide még több?
cartman023
Bezzeg a kínai, orosz meg arab "üzletember", akinek meg még a letelepedését is veled fizettetik ki, az nem veri ki nálad a biztosítékot...
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Azért csak talal a média világában az ellenzék csatornákat.
Janek
Persze, ahol megkérdezik, ott elmondják.
Csak a mérték a lényeg. Ez tudja a Fidesz is. Meg Árpi, meg Andy, és még sorolhatnánk.

Valahol akkor olyan mintha a fidesz addig lehet hatalmon amig akar?
Janek
Hát most kb ez a helyzet.

Illetve amig nem lesz a nyugati vilagban egy erő ami valtozast akar....
Janek
Ilyen egyrészt nem lesz, másrészt nem is lenne egészséges.
Ezt nekünk kell megváltoztatni.
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Azért csak talal a média világában az ellenzék csatornákat.

Valahol akkor olyan mintha a fidesz addig lehet hatalmon amig akar?
Illetve amig nem lesz a nyugati vilagban egy erő ami valtozast akar....

több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 113 — Lucas Scott
úgy tűnik az emberáradat alábbhagyni látszik. A törökök biztos boldogok, nem elég nekik a puccs, még a menekültek is ott maradnak ráadásnak. 😀 )
peterk2005
azért ez nem úgy néz ki. meg kellene nézni a számokat, hogy mennyien mennek Görögországba. valamikor meg is fogom, mert kellene tudnom, de nincs rá időm, majd a héten vmikor erről írok.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Elképesztő hogy a menekültkérdés hatására az ilyen ügyekkel senkinek nem kell elszámolnia:
 index.hu/gazdasag/2016/07/26/a_kormany_jovoltabol_szazmilliokat_keres_egy_maltai_fiokceg/
Klaci79
Garantálom neked, hogy Orbán és a sleppje a teljes Simicska-vagyont örömmel odaadta volna, ha azzal megvehet egy ilyen menekülttémát. Nem csak most, de akkkor is, amikor Simliska még az ő istállóját szépítgette 😉

Ha szeretném az összeesküvés-elméleteket, akkor akár arra is gondolhatnék, hogy tavaly direkt félrenéztünk, amikor átment rajtunk az a robbantgató, hiszen annál jobb propagandát, mint az a faszi csinált, venni se lehet 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Na Merkel örülhetsz!
Újabb terrotámadás történt, a helyszín Ansbach, a merénylő felrobbantotta magát a zenei fesztiválon, szerencsére halott nem született csak az elkövető.
Coolearie
Ez a hét legjobb mondata 😀 😀 😀
peterk2005
ééérted mire akarok kilyukadni. Aki valamilyen módon túlél akár egy balesetet, vagy bármi olyat amibe bele is halhatott volna, de nem, hanem csak megsérült, az gyakorlatilag ott újjá született.
Coolearie
Hát ha tényleg ide lyukadunk ki, akkor az eredeti mondat úgy értelmeződik, hogy senki se úszta meg, csak az elkövető. Biztos, hogy ezt akartad mondani? 😀 😀 | no offense, egyszerűen csak muris volt a szóösszetétel, ennyi | .
peterk2005
Vágom, nem sértődtem meg rajta, van ez így amikor az ember nem tud mindig a toppon lenni..😀

több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na Merkel örülhetsz!
Újabb terrotámadás történt, a helyszín Ansbach, a merénylő felrobbantotta magát a zenei fesztiválon, szerencsére halott nem született csak az elkövető.
Coolearie
Ez a hét legjobb mondata 😀 😀 😀
peterk2005
ééérted mire akarok kilyukadni. Aki valamilyen módon túlél akár egy balesetet, vagy bármi olyat amibe bele is halhatott volna, de nem, hanem csak megsérült, az gyakorlatilag ott újjá született.
Coolearie
Hát ha tényleg ide lyukadunk ki, akkor az eredeti mondat úgy értelmeződik, hogy senki se úszta meg, csak az elkövető. Biztos, hogy ezt akartad mondani? 😀 😀 | no offense, egyszerűen csak muris volt a szóösszetétel, ennyi | .


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Na Merkel örülhetsz!
Újabb terrotámadás történt, a helyszín Ansbach, a merénylő felrobbantotta magát a zenei fesztiválon, szerencsére halott nem született csak az elkövető.
Coolearie
Ez a hét legjobb mondata 😀 😀 😀
peterk2005
ééérted mire akarok kilyukadni. Aki valamilyen módon túlél akár egy balesetet, vagy bármi olyat amibe bele is halhatott volna, de nem, hanem csak megsérült, az gyakorlatilag ott újjá született.
| pölö mint faterom. Ő is egy kamion balesetben illetve a sűrgősségin újraszületett. |

több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
3: nem lehetetlen nemzetközi védelmet kapni Magyarországon: első félévben menekült: 87, oltalmazott: 165, visszaküldés tilalma: 6 fő. bíróság most már nem változtathat meg döntést, ezért ők csak hatályon kívül helyezhetnek döntést, tehát ezt mind a hatóság hozta meg. arról nincsen hivatalos statisztika, hogy az elutasítottak között milyen csebi
Szóval ha jól értelmezem a számokat, idén ilyen-olyan formában befogadtunk 87+165+6, azaz 259 főt. Most szartam be teljesen, ezek tényleg el fognak lepni bennünket. Ennyi ember egy Mezőkövesd - Gyirmót NB1-es meccsen simán képes többséget alkotni. Pedig mennyire szeretjük a focit 😊

(Amúgy, ha jól olvasom tavaly az első negyedévben 33 ezer, idén az első negyedévben 7 ezer menedékkérő érkezett. Ugyanezek a számok a második negyedévben tavaly 35 ezer, idén 14 ezer. Harmadik negyedéves számok még nincsenek, de úgy tűnik az emberáradat alábbhagyni látszik. A törökök biztos boldogok, nem elég nekik a puccs, még a menekültek is ott maradnak ráadásnak. 😀 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na Merkel örülhetsz!
Újabb terrotámadás történt, a helyszín Ansbach, a merénylő felrobbantotta magát a zenei fesztiválon, szerencsére halott nem született csak az elkövető.
Coolearie
Ez a hét legjobb mondata 😀 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Milyen kampány? 😀

 index.hu/belfold/2016/07/26/tudta_hogy_a_fidesz_nem_is_kampanyol_kvotaugyben/
peach
Isten kegyelmezz attól, hogy a kormány, a Fidesz és a Fidesz frakció is beindítsa a kampányát. Akarom mondani a kormány csak a politikai állásfoglalást folytassa.

Szerk.: Mondjuk mindig is az volt az álmom, hogy akkor nézek majd legközelebb tv-t, ha már nem lesznek gyógyszer reklámok.
Ettemlevest
Akkor Mo-n nyugodtan tévézhetsz, ugyanis gyógyszert tilos reklámozni, csak a bevizsgálatlan gyógyszernek nem minősülő (pl lenyugvó napnak is van ereje) sokszor kifejezetten ártalmas dolgokat.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 7 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Milyen kampány? 😀

 index.hu/belfold/2016/07/26/tudta_hogy_a_fidesz_nem_is_kampanyol_kvotaugyben/
peach
Isten kegyelmezz attól, hogy a kormány, a Fidesz és a Fidesz frakció is beindítsa a kampányát. Akarom mondani a kormány csak a politikai állásfoglalást folytassa.

Szerk.: Mondjuk mindig is az volt az álmom, hogy akkor nézek majd legközelebb tv-t, ha már nem lesznek gyógyszer reklámok.

Szerkesztette: Ettemlevest

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 113 — Lucas Scott
A lehetetlent úgy értettem, hogy a magyar hatóságok a magyar törvények alapján akár mindenkit elutasíthatnak, ha akarnak. Szóval még az 1300 menekült sem annyi, hanem jóval kevesebb.
Lecsó
de nem teszik.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 272 — a new hope (again)
Milyen kampány? 😀

 index.hu/belfold/2016/07/26/tudta_hogy_a_fidesz_nem_is_kampanyol_kvotaugyben/



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Persze, elnagyoltam, és köszönöm hogy kiegészítetted... A lényegen sajnos nem változtat, ti. hogy az egész kampány és népszavazásosdi egy hazugságra épül...
A lehetetlent úgy értettem, hogy a magyar hatóságok a magyar törvények alapján akár mindenkit elutasíthatnak, ha akarnak. Szóval még az 1300 menekült sem annyi, hanem jóval kevesebb.
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 113 — Lucas Scott
Mi a tény most brusszeli kvota ugyben?
Mintha már nem iy kötelező lenne,es tamogatas jarna erne stb
Janek
Pont tegnap akadtam ki az ATV nagyasszonyán, hogy még a felkészültebb újságírók sem tudják mi jelenleg a szitu, és egy Kósa Lajos (!) képes a hülyeséget tolni a kötelező kvótáról anélkül, hogy bárki leállítaná, hogy miért szavazunk olyanról, ami nincs és terv szerint nem is lesz.

Kötelező betelepítés, mint fogalom, az EU tervekben nem létezik.
Van relocation és resettlement.
Áthelyezés: van egy kötelezően ránk tukmálni tervezett, egyelőre 1300 ember. Őket nem betelepíteni kellene, hanem elbírálni a menedék kérelmüket. Ők már itt vannak az EU-ban.A jövőben ugyanennek a mechanizmusnak a mentén kapnánk még több embert, annak függvényében, hogy hányan szökdösnek be naponta az áthatolhatatlan kerítésen. Lehet, hogy a jövőben kapunk még 1300-at, ha az EU-ban már bent lévő menedék kérők száma mondjuk megduplázódik. De! Ezek közül 2 okból kifolyólag egy sem marad majd Mo-n se most se később: 1. Kurvára nem akar itt rohadni. 2. Mo-n az új törvényi szabályozás szerint jelenleg lehetetlen menekült státuszt kapni, mert minden ország, ami körül vesz minket, biztonságos ország, szóval bárki, aki lábon érkezik onnan ide, az elutasítható (és nyilván el is lesz utasítva).
Áttelepítés: ez lenne önkéntes, a válságövezetekből lehetne szemezgetni, hogy ki az aki jöhet, ki az aki nem kell... Kicsit embertelen, de még mindig jobb, hogy ha a munkaképes embereknek adunk munkát itt, a segély meg kevesebb között oszlik ott.
Lecsó
alapvetően jó dolgokat írsz 1-2 pontosítás.
1: aki relocationban részt vesz az vállalja, hogy abban az országban fog élni, ahová küldik. ezért ő kap támogatást is az EU-tól, ha jól tudom. itt a menedékkérelem elbírálását elvileg az első tagállamban végzik pl. Olaszország és Görögország, ahova az EASO szervezésében számos tagállam küld nemzeti szakértőket segíteni a regisztrálást stb. (ennek a pilot projectjében én pl részt vettem, amiről jelentést kellett írni, főleg a tapasztalatokról, mik szükséges, milyen munkát lehet végezni stb.) maga a mechanizmust nem tudom pontosan hogyan zajlik a regisztrálás után (nemzeti szakértők hoznak döntést a védelemről vagy helyi hatóságok pl.?), a lényege, hogy nem hagyhatják el az adott országot (tehát X nem indulhat el a balkáni útvonalon Németországba), mert különben nem vehet részt a programban.
2: resettlement: picit elnagyoltad. de alapvetően ez a lényege. egyáltalán nem új fogalom, Magyarország is részt vesz/vett ebben eddig is, persze nem akkora számokkal, mint mondjuk a németek vagy a svédek, dánok.
3: nem lehetetlen nemzetközi védelmet kapni Magyarországon: első félévben menekült: 87, oltalmazott: 165, visszaküldés tilalma: 6 fő. bíróság most már nem változtathat meg döntést, ezért ők csak hatályon kívül helyezhetnek döntést, tehát ezt mind a hatóság hozta meg. arról nincsen hivatalos statisztika, hogy az elutasítottak között milyen az állampolgársági megoszlás, bár szívesen elemezném, illetve ami a hivatalos statisztikából hiányos nekem az, hogy pontosan mennyi a BHO-s döntést (amire hivatkozol Biztonságos Harmadik Ország), és mennyi a teljes elutasítás vagy pl azért elfogadhatatlan, mert azonos ténybeli alapon nyújtott be kérelmet. megszüntetés az körülbelül 40.000-nél jár, a folyamatban lévő ügyek jelentősen csökkentek amúgy.

most ha demagóg lennék azt mondanám, hogy több a pozitív döntés, mint tavaly első fél évben pedig akkor a hatóság körülbelül 16ezerrel több döntést hozott meg ugyanilyen időszak alatt, meg még ehhez hasonló statisztikákat én is hozhatnék, de nem vagyok HB-s így nem élek ilyen eszközökkel.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Nos ezt gondolom elkezdi majd kampanyolni az ertelmes ellenzék hogy egy nem létező problémát tol a kormány a létező összes forumon az arcunkba.
Janek
Most őszintén hol kampányoljon?
Amúgy ahol lehet, elmondják, hogy értelmetlen dologról szavazunk, sőt még alkotmány ellenes is a népszavazás. És?
Kósa meg elmondja, hogy de nem az. Ennyi.
Szél Bernadett meg elmondja Tusnádfürdőn, hogy ugyan hülye a kérdés, de ha már valaki elmegy szavazni, a hülye kérdésre a két lehetséges válasz közül a nemet húzza be. De ők amúgy nem a fideszt támogatják...
Várom 2018-at...
Lecsó
| Nyer a Fidesz. |
Tettem rá spoiler taget, ha valaki izgulni akar addig még. 😉
Sobri Jóska
Óóó a végeredmény felől nekem sem volt sok kétségem.
De a meccs tuti jó lesz.