Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 594 — Apu ökölbeszorított keze
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....
Janek
de igenis kérdés. hány darab menekültet intézett ide az unió? amíg 0, és még csak végső döntés sincs erről, addig ne mondjunk ilyet sztem h nem kérdés.
csebi
Tehát szerinted aki nem ker menekültet az nem is kap?
Vagy mondjuk ha Mo nem kér akkor ugyanugy kap minden leosztható pénzből?

Én nem vagyok szakértő de egy közös dologba bele is kell rakni nem csak kivenni...

Vajon miert nyilatkozta mar most OV hogy brusszel megkerülte a jogrendszert
Mintha megalapozná hogy megis be kell fogadni par nem ide valo embert.

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Teljesen igazat kell adjak Csebinek, mindenben.
Nagyon sokan nem értik még azt sem, miről megy a vita. A választók sem, az újságírók nagyon nagy része sem, és gyanítom a politikusok még nagyobb része sem. Ezért van ködszurkálás, ezért van parttalan vita, ezért tud egy Kovács féle szóvivőhöz hasonlító beszélő fej állandóan mellébeszélni, kiforgatni, félremagyarázni és megvezetni. Ez nekik egy nagyon kedvező állapot, és igyekeznek is fenntartani. Persze ebben a helyzetben egy szavazáson értelmesen dönteni nem lehet, de nem is ez a cél ugyebár.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Relocation-t nevezzük inkább áthelyezésnek, mert pontosabb fordítás, és a lényeget is jobban tükrözi.
Áthelyezik ide, hogy elbírálják a kérelmét. Nem telepedik, nem migrál, nem lakik, itt van és vár.
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 163 — Lucas Scott
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....
Janek
de igenis kérdés. hány darab menekültet intézett ide az unió? amíg 0, és még csak végső döntés sincs erről, addig ne mondjunk ilyet sztem h nem kérdés.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 163 — Lucas Scott
u.i.:
Feltételeztem, hogy Atari a resettlement-re gondol (BEtelepítést írtam), hiszen ez az ami a kampánytéma, ez jönne az EU-ból, ezek lennének azok, akiket most 1300 körüli számmal emlegetnek, ezektől félünk most. Ezek nem írnának alá semmit, ezek másnap felülhetnének a vonatra Bécs felé. (A relocation, ha jól tudom arról szól, hogy az EU-n kívüli területekről - pl. törökországi menekülttáborokban, stb. - lehetne kiszemezgetni azokat, akiknek az anyagi helyzete, nyelvismerete, szakmája, stb. olyan, hogy a fogadó országban hasznosak lehetnek. Ebben elvi különbséget nem látok a letelepedési kötvényhez képest. Ellenőrizhetjük őket, válogathatunk közülük, ergó papíron az jönne, aki hasznos is lenne, ha jön. Már, ha a rendszer ezért működik és nem azért, hogy valakik anyagilag rohadtul jól járjanak vele, miközben olyan, mint az ementáli sajt, tele van biztonsági lyukakkal.)
peterk2005
és megint összekeverted.
relocation áttelepítés. erről van most szó. ez az, amikor már az EU-ban lévő menekültként elismert személyt telepítenek ÁT egyik tagállamból a másikba.

resettlement betelepítés. harmadik országban lévő, ám elismert menekült személyt (az eljárás sok féle lehet pl. ritkán kimegy egy ügyintéző lefolytatja az eljárást, és döntést hoznak otthon papírok alapján, vagy eleve a táborba raknak állandó személyzetet, akik megcsinálják az eljárást, és helyben hoznak döntést - ilyet pl. az amerikaiak és kanadaiak is csinálnak Szudánban) telepítenek BE az EU területére. amúgy csak megjegyzem, hogy resettlement-et Magyarország is csinál(t) a közelmúltban. vicces látni olyan magas rangú embert látni az országjáráson, aki saját maga kézjegyével ellenjegyzett pozitív döntéseket resettlementben. (szándékosa használom az angolt, mert össze lett keverve a magyar szakkifejezés)

1300 körüli szám az mind áttelepített személy. csak az áttelepítés szónak teljesen más a hangzása, mint a betelepítésnek. és igen ezek aláírnák, épp ezt írom, bár úgy érzem teljesen felesleges. még 11 milliárd forint sem lenne elegendő nekem, hogy csak itt a topikban legalább 1-2 alapvető dolog világos lenne nektek, miután hatodszor leírom a tényeket.
ezzel a rendszerrel nagyon nem lehetne jól járni szerintem.
teljesen fölösleges ide keverni a kötvényt, igen is rengeteg az elvi különbség a kettő között. egyikben gazdag embereket honorálunk a pénzük miatt letelepedési engedéllyel, másikban meg üldözött emberek számára nyújtunk védelmet. nagyon nem ugyanaz.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 594 — Apu ökölbeszorított keze
Az szerintem nem kérdés,hogy lesz itt jo par menekült amit az unio intez.
Max az a kerdes hogy kommunikalja le a kormany....

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
ajjajjaj.
vajon ez a magyar Reichstag lenne?
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én nem vitatom, hogy van a letelepedési kötvény-rendszernek is egy rendes, szakhatóságokat igénybevevő folyamata, és azt sem, hogy sokan azon mennek keresztül. Én csak azt gondolom, hogy az ez az egész kötvény történet rettenetesen bűzlik, átszövi a külső- és belső korrupció, ezért borzasztó nagy lauffal működik. Láttam, hogy a trafikos vagy például a takerékos történetből mi lett, és felteszem itt is ez történt. Lehet, hogy volt egy elképzelés valahol, valakinek az asztalán, aki akár még szakmailag is közelítette meg a kérdést, de biztos, hogy nem úgy történt, hogy ezt a kezdeményezést egy külgazdaságos vagy migrációs agytröszt felkarolja, kitalálja, megtervezi azért, mert az országnak jó, hanem azért, mert valaki aki az ottani bürokrácia körül lebzselt, észrevette, pénzt látott benne és rárepült. És ilyen is lett. Így meg több kárt okoz, mint hasznot.

u.i.:
Feltételeztem, hogy Atari a resettlement-re gondol (BEtelepítést írtam), hiszen ez az ami a kampánytéma, ez jönne az EU-ból, ezek lennének azok, akiket most 1300 körüli számmal emlegetnek, ezektől félünk most. Ezek nem írnának alá semmit, ezek másnap felülhetnének a vonatra Bécs felé. (A relocation, ha jól tudom arról szól, hogy az EU-n kívüli területekről - pl. törökországi menekülttáborokban, stb. - lehetne kiszemezgetni azokat, akiknek az anyagi helyzete, nyelvismerete, szakmája, stb. olyan, hogy a fogadó országban hasznosak lehetnek. Ebben elvi különbséget nem látok a letelepedési kötvényhez képest. Ellenőrizhetjük őket, válogathatunk közülük, ergó papíron az jönne, aki hasznos is lenne, ha jön. Már, ha a rendszer ezért működik és nem azért, hogy valakik anyagilag rohadtul jól járjanak vele, miközben olyan, mint az ementáli sajt, tele van biztonsági lyukakkal.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 163 — Lucas Scott
Lehet, ezt a szavazást eltaktikázták: a vasárnapi boltzárral ki kellett volna húzni idáig (Nyakót engedni). A vasárnapi zárvatartást bebukják (KDNP elviszi a balhét), de az biztosította volna a nagy részvételt. A betelepítésre meg csak az internacionalisták és az elvakult Egyesült Európai Államok hívők szavaznának igennel (a kicsit jobboldaliaknak az igen nettó hazaárulás), így az lenne, hogy "ha már eljöttünk szavazni, húzzunk a másik kérdésre is egy nem-et" érvényesen.
Atari
Nem lesz itt semmiféle betelepítés. De ha lenne is, ha ide is küldenének mondjuk 2 ezer menekültet, mérget vehetsz rá, hogy abból a 2 ezerből pontosan 2 ezer 24 órán belül már Hegyeshalmon túl lenne. Merthogy a határok nyitottak, a táborok nyitottak, megtiltani nem lehet. Úgyhogy, ha tényleg az lenne a cél, hogy szabaduljunk meg a menekültproblémától, akkor a legegyszerűbb lenne Junker markába csapni, majd megmutatni, hogy merre van Bécs.
Azokkal, akiknek viszont pénzért áruljuk a letelepedési engedélyt, és még csak nem is ellenőrizzük, hogy kik jönnek így be, lehet, hogy idővel tényleg kéne csinálni valamit, mert annak lehet, hogy nem lesz jó vége. Már azon kívül, hogy azok jóval többe is kerülnek majd nekünk, mint a kerítés, mert a pénzüket csak kölcsön adják, azt majd 4-5 év múlva kamatostul visszafizetjük nekik .... a közösből.
peterk2005
első bekezdés: nem olyan egyszerű, és ezt már leírtam ezerszer. aki részt vesz a relokációban (magyarul ÁTtelepítés, ami nem összekeverendő a resettlementtel magyarul BEtelepítés) azzal kvázi kötnek egy szerződést, hogy viszonylag magas támogatási összeget kap az integrációra, megélhetésre stb-re cserébe vállalja, hogy az adott tagállamban fog élni. aki 24 órán belül lelép, az olyan nagy összegtől esik el, amit még vszeg Németországban sem keresne meg. plusz vannak még más hátrányok is, ha megszegi ezt a szerződést, de ennek már nem nézek utána konkrétan.

második bekezdés: ezt is leírtam többször. de ellenőrzik, és igen is van jó pár olyan kérelmező, akiket a szakhatósági állásfoglalás miatt utasítottak el. erről is van statisztika, de nem bányászom elő.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Lehet, ezt a szavazást eltaktikázták: a vasárnapi boltzárral ki kellett volna húzni idáig (Nyakót engedni). A vasárnapi zárvatartást bebukják (KDNP elviszi a balhét), de az biztosította volna a nagy részvételt. A betelepítésre meg csak az internacionalisták és az elvakult Egyesült Európai Államok hívők szavaznának igennel (a kicsit jobboldaliaknak az igen nettó hazaárulás), így az lenne, hogy "ha már eljöttünk szavazni, húzzunk a másik kérdésre is egy nem-et" érvényesen.
Atari
Nem lesz itt semmiféle betelepítés. De ha lenne is, ha ide is küldenének mondjuk 2 ezer menekültet, mérget vehetsz rá, hogy abból a 2 ezerből pontosan 2 ezer 24 órán belül már Hegyeshalmon túl lenne. Merthogy a határok nyitottak, a táborok nyitottak, megtiltani nem lehet. Úgyhogy, ha tényleg az lenne a cél, hogy szabaduljunk meg a menekültproblémától, akkor a legegyszerűbb lenne Junker markába csapni, majd megmutatni, hogy merre van Bécs.
Azokkal, akiknek viszont pénzért áruljuk a letelepedési engedélyt, és még csak nem is ellenőrizzük, hogy kik jönnek így be, lehet, hogy idővel tényleg kéne csinálni valamit, mert annak lehet, hogy nem lesz jó vége. Már azon kívül, hogy azok jóval többe is kerülnek majd nekünk, mint a kerítés, mert a pénzüket csak kölcsön adják, azt majd 4-5 év múlva kamatostul visszafizetjük nekik .... a közösből.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Én alapvetően nem is értem, hogy veszi valaki még komolyan. Gyurma Pappa
Amíg Matolcsy vagy Szijártó-kaliberű minisztereink vannak, vagy épp Béla elemez(hetett) kedvére, ott nem hiszem, hogy ezen fenn kéne akadni.. nem lóg ki a sorból.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
Vészesen fogy az idő, már talán kevés is egy tömegeket mozgósító magyarországi iszlamista terrorcselekményhez.


Atari
Gyors robbant egyet valami a körúton.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Vészesen fogy az idő, már talán kevés is egy tömegeket mozgósító magyarországi iszlamista terrorcselekményhez.

Lehet, ezt a szavazást eltaktikázták: a vasárnapi boltzárral ki kellett volna húzni idáig (Nyakót engedni). A vasárnapi zárvatartást bebukják (KDNP elviszi a balhét), de az biztosította volna a nagy részvételt. A betelepítésre meg csak az internacionalisták és az elvakult Egyesült Európai Államok hívők szavaznának igennel (a kicsit jobboldaliaknak az igen nettó hazaárulás), így az lenne, hogy "ha már eljöttünk szavazni, húzzunk a másik kérdésre is egy nem-et" érvényesen.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 052
 444.hu/2016/09/24/egyre-tobb-fideszes-kapcsolja-ossze-a-kvotanepszavazast-az-alkotmanymodositassal

Félve jegyzem meg, hogy alaptörvény tartalmáról népszavazni alaptörvény-ellenes. (Szopjanak le, hogy a saját alaptörvényük se szent már)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Azért ennyire nem becsülném le Kis Grófót, vele bármikor megtöltenek egy nagyszínpad előtti teret. Az más kérdés, hogy a kúltúrára gyakorolt hatása mekkora, és fog-e rá emlékezni valaki 20 év múlva. Attól még a "nézését meg a járását" mindenki ismeri, és óbégatja. Ők a többség. Mi, akik itt viszonylag kulturáltan vitatkozunk dolgokról, mi vagyunk a kisebbség. És ez a nagy baj.
Meg az, hogy nem Nógrádi a termék. Ő a nepper.
Lecsó
Na, akkor érted miről beszélek. Nógrádival művelődési házakat töltenek meg, meg a tévé elé ragasztják az embereket. Hőzöngenek 10 percet, és mennek a dolgukra. Ténylegesen nem ad ő senkinek tanácsokat, ez is a show része.
És nem én mondom, hogy ő egy termék, ő mondja magáról. Ő ebből él. És a megnyilvánulásaiból semmi más nem jön le, mint hogy ennyit akar, minél több tévészereplést, minél több haknit. Ezért mondom, hogy ő egy termék. Még hozzá jól brandeli magát, pedig nem csinál mást, csak az éppen hivatalos álláspontot adja elő úgy, mintha nagyon tudományosan alá tudná támasztani. Annak idején bőszen bizonygatta, hogy Irakban vannak tömegpusztító fegyverek, most a migránskérdésben szajkózza a népszerűbb álláspontot. Én alapvetően nem is értem, hogy veszi valaki még komolyan. De én kis Grófot sem hallgatok.

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 594 — Apu ökölbeszorított keze
Gondolod van meg trukk a kalapban?

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
 www.letenyemedia.hu/cikkek/magyarorszag/tobb-mint-11-milliard-adofizetoi-penz-ment-el-a-nepszavazasi-kampanyra-.html

Vs

 magyaridok.hu/belfold/domotor-csaba-harangozo-tamas-teves-osszesitest-ismertetett-1026592/
Janek
Drága Dömötör!
Nem 11 milliárd. Oké. Akkor mennyi? Több? Kevesebb?
Mire érv, hogy 2006-2010 között a baloldali kormány 84 forintot kommunikált el?
Akkor örüljünk, mert még ~74 milliárddal jobban is jártunk?

Ma jött meg a tájékoztató spam. 2 mondata: "Brüsszel ugyanis bevándorlók ezreit akarja Magyarországra telepíteni, és ezt a veszélyes tervet csak népszavazással tudjuk elutasítani."
Nyilván kellemesebb azt számolni valakinek, hogy mennyi pénzt zsebeltünk be ezért a "tájékoztatásért", mint azt, hogy mennyi tévedés/csúsztatás/hazugság van ebben az 1 mondatban.
Tovább nem olvastam.
Atari
ráadásul ez a 11mrd csak egyetlen népszavazási kampány számlája...
több mint 7 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 www.letenyemedia.hu/cikkek/magyarorszag/tobb-mint-11-milliard-adofizetoi-penz-ment-el-a-nepszavazasi-kampanyra-.html

Vs

 magyaridok.hu/belfold/domotor-csaba-harangozo-tamas-teves-osszesitest-ismertetett-1026592/
Janek
Drága Dömötör!
Nem 11 milliárd. Oké. Akkor mennyi? Több? Kevesebb?
Mire érv, hogy 2006-2010 között a baloldali kormány 84 milliárd forintot kommunikált el?
Akkor örüljünk, mert még ~74 milliárddal jobban is jártunk?

Ma jött meg a tájékoztató spam. 2 mondata: "Brüsszel ugyanis bevándorlók ezreit akarja Magyarországra telepíteni, és ezt a veszélyes tervet csak népszavazással tudjuk elutasítani."
Nyilván kellemesebb azt számolni valakinek, hogy mennyi pénzt zsebeltünk be ezért a "tájékoztatásért", mint azt, hogy mennyi tévedés/csúsztatás/hazugság van ebben az 1 mondatban.
Tovább nem olvastam.

Szerkesztette: Atari

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 594 — Apu ökölbeszorított keze
 www.letenyemedia.hu/cikkek/magyarorszag/tobb-mint-11-milliard-adofizetoi-penz-ment-el-a-nepszavazasi-kampanyra-.html

Vs

 magyaridok.hu/belfold/domotor-csaba-harangozo-tamas-teves-osszesitest-ismertetett-1026592/
Janek
Az igazi kérdés az, hogy ebből a 11Mrd-ból mennyi volt a piaci ár és mennyi a csurran-cseppen....
Lecsó
Tippem 35-65 %
Más kérdés hogy ugye nekem eleve felesleges ez,hogy egy kormany penzt kolt a sajat maga fenyezesere a koptsegvetesből.
Szóval mind a 11milliard lopas.

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 495
 24.hu/belfold/2016/09/21/nogradi-a-tuzparancs-a-megoldas-a-menekultek-ellen/

Alakul ez....
Lecsó
Tűzparancs egyébként máshol is van és nem csak a legsötétebb diktatúrák használták/használják
Kampman
Ezt nem tudtam...
Lecsó
Szívesen 😊
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
 24.hu/belfold/2016/09/21/nogradi-a-tuzparancs-a-megoldas-a-menekultek-ellen/

Alakul ez....
Lecsó
Tűzparancs egyébként máshol is van és nem csak a legsötétebb diktatúrák használták/használják
Kampman
Ezt nem tudtam...
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
Azért ennyire nem becsülném le Kis Grófót, vele bármikor megtöltenek egy nagyszínpad előtti teret. Az más kérdés, hogy a kúltúrára gyakorolt hatása mekkora, és fog-e rá emlékezni valaki 20 év múlva. Attól még a "nézését meg a járását" mindenki ismeri, és óbégatja. Ők a többség. Mi, akik itt viszonylag kulturáltan vitatkozunk dolgokról, mi vagyunk a kisebbség. És ez a nagy baj.
Meg az, hogy nem Nógrádi a termék. Ő a nepper.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 495
 24.hu/belfold/2016/09/21/nogradi-a-tuzparancs-a-megoldas-a-menekultek-ellen/

Alakul ez....
Lecsó
Tűzparancs egyébként máshol is van és nem csak a legsötétebb diktatúrák használták/használják
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
 24.hu/belfold/2016/09/21/nogradi-a-tuzparancs-a-megoldas-a-menekultek-ellen/

Alakul ez....
Lecsó
Ez 3-4 plusz hakni, alap hogy ilyeneket beszél. ő egy termék, ebből él, ő = Kis Grófo, a tényleges hatása is annyi.

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 983
 24.hu/belfold/2016/09/21/nogradi-a-tuzparancs-a-megoldas-a-menekultek-ellen/

Alakul ez....