Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Fájóan primitív a hozzáállásom, talán túl régen elhagytam az öreg kontinenst, mindenesetre "Texasban nem így intézik a dolgokat. Texas a texasiaké."
Helmut
Amaijamaikaamaijamaikaijaké s én a maijamaikaiakkal vagyok

Sori, magasvót 😉
sutianap
Tótvázsony = Balatonszőlős külső 😛
Mondtam fájóan primitív a hozzáállásom... 😊
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Fájóan primitív a hozzáállásom, talán túl régen elhagytam az öreg kontinenst, mindenesetre "Texasban nem így intézik a dolgokat. Texas a texasiaké."
Helmut
Leginkabb ezeknek a texasiaknak köszönhetjük az egészet


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Fájóan primitív a hozzáállásom, talán túl régen elhagytam az öreg kontinenst, mindenesetre "Texasban nem így intézik a dolgokat. Texas a texasiaké."
Helmut
Amaijamaikaamaijamaikaijaké s én a maijamaikaiakkal vagyok

Sori, magasvót 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Fájóan primitív a hozzáállásom, talán túl régen elhagytam az öreg kontinenst, mindenesetre "Texasban nem így intézik a dolgokat. Texas a texasiaké."
több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A média hatalma

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Azóta az indexesek már magyarázkodnak...

Ebben a sztoriban csak áldozatok vannak. Legyen az menekülő, egyszerű belföldi kispolgár, rendőr, sőt, kezdem úgy érezni, hogy a politikusok is egyre inkább azok. Kivéve a médiát..
James007
Eszem ágában sincs védeni az indexet, de kb. 20 perc múlva felkerült a videó a kép után, szerintem (magukhoz képest) egészen korrektül jártak el.
Gyurma
Ok, ennyire nem vagyok up to date az idexből, ezt elismerem.

A magyarázkodásra meg néhány példa:
Thüringer Barbara: "a korábbi fotók alapján nem volt egyértelmű, hogy hogyan került ez a menekült család a sínekre" | Talán meg kellett volna kérdezni a fotósodat.. |
De ez csak egy kis csúsztatás, ilyet naponta bármelyik hírportálon találhatunk, pro és kontra.

Ami viszont nálam kiverte a biztosítékot, az Hernádi Levente szánalmas erőlködése a szerecsenmosdatásra:
 lvnte.blog.hu/2015/09/03/akkor_ez_a_foto_most_hazudik
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Azóta az indexesek már magyarázkodnak...

Ebben a sztoriban csak áldozatok vannak. Legyen az menekülő, egyszerű belföldi kispolgár, rendőr, sőt, kezdem úgy érezni, hogy a politikusok is egyre inkább azok. Kivéve a médiát..
James007
Eszem ágában sincs védeni az indexet, de kb. 20 perc múlva felkerült a videó a kép után, szerintem (magukhoz képest) egészen korrektül jártak el.

több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 372
nincs meg az eredeti szöveg az indexről? nem olvastam, hogy rendőri erőszakról írtak volna...én csak azt a felvételt láttam, ahol a férfi lelöki a gyereket és a nőt a sínre, viszont tisztán lehetett látni, hogy a rendőrök ismét jól látták el a feladatukat...ez alapján vicces rendőri erőszakot emlegetni...tényleg le a kalappal egyébként előttük, mert hetek óta szinte hibátlanul vannak a tűzvonalban
több mint 8 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 809
Média...

Képek Bicskéről:



És a videó, hogy valójában mi is történt:
 indavideo.hu/video/Itt_a_magyarazat_a_bicskei_kepekre#p_comments=1

Azóta az indexesek már magyarázkodnak...

Ebben a sztoriban csak áldozatok vannak. Legyen az menekülő, egyszerű belföldi kispolgár, rendőr, sőt, kezdem úgy érezni, hogy a politikusok is egyre inkább azok. Kivéve a médiát..
több mint 8 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Ezt a töketlenkedést már fáj nézni komolyan... Ez nem számít szabálysértésnek? Azért ezt csak nem kéne hagyni. Szépen begyűjteni őket és levinni a pályáról a 'csába.
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 654
Ma is láthatjuk, hogy mennyire fosnak szerencsétlen rendőrök. Autópályán TILOS gyalogolni, erre, ahelyett, hogy legumibotoznák őket ott szórakoznak velük a pályán!
NB2
Egészen pontosan próbálják meggyőzni őket hogy az 1-esen jobb lenne, de a menekültek bizalmatlanok így maradnak a pályán, a rendőrök meg kísérik. Világ vicce ez az egész.
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Ma is láthatjuk, hogy mennyire fosnak szerencsétlen rendőrök. Autópályán TILOS gyalogolni, erre, ahelyett, hogy legumibotoznák őket ott szórakoznak velük a pályán!
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 372
továbbra se hiszem, hogy ennek az ügynek a kezelésére Magyarország egyedül képes lesz
most kitalálták ezt a 800 fős tranzit zónát, mire felépül addigra már ember nem lesz aki a zónát használná...
Orbán most folyamatosan tárgyal a megoldásról, de vagy jól titkolják vagy semmi megoldás nem látszik, de ma megint rekord lehet a határon. Hiába az M1-en agyondicsért kerítés, mert ezek az emberek az életük árán is jönni akarnak.
Erre pedig baromira nem vagyunk felkészülve.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ami meg ennel is forgalmasabb, az talan csak az M0 illetve M7 pentek este/vasarnap. Nagy huszarvagas lenne a Balaton fele terelni oket...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
cartman023 Indianapolis Colts 742
Nincs is jobb dolog egy kis péntek délutáni sétánál. Végülis alig szokott dugó lenni ilyenkor.
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Én a kisgyerekkel, főleg az egy évesnél fiatalabb gyerekekkel útnak induló családokat kérdezném meg, hogy ugyan miért teszik ki őket ekkora veszélynek (tenger, betegség, legyengülés stb.) úgy, hogy 5-6 biztonságos, esetenként szintúgy arab világbeli, vagy azzal rokon országokon keresztül vezet az útjuk.

Friss hír, hogy David Cameron az ellenzéki nyomásnak engedve kijelentette, hogy egyenesen szíriába küldenek hajókat, amivel a britekhez viszik a menekülteket.

Amúgy a magyar média olyan brutális módon torzít a helyzeten, az általatok is említett képekkel és beszámolókkal, hogy ha csak a médiából tájékozódnék, azt hinném, hogy itt valami nagyon embertelen körülmények között tartják a migránsokat.

Budapesten tartózkodom jelenleg, és az elmúlt egy hétben többször is jártam a Keleti-pályaudvarnál. A területet teljesen ellepte a szemét, már a metróba is lefújja a huzat, de a médiában olyan képek jelennek meg sorra, ahogyan egy db migráns éppen seprűvel takarít. Azt nem írják oda, hogy a tv-sek kérték, hogy így tegyen, hogy legyen anyaguk.

Az európai rendszer legnagyobb hibája, hogy a politikusok Maslow-piramisa valahogy úgy néz ki, hogy először az újraválasztásukat kell garantálni. Nem meglepő, hogy mindegyik vezető a kedvezőbb, jobban marketingelhető képét mutatja, élükön Merkellel, aki nemrég jelentette be, hogy szeretne újból hatalmon maradni.
undisputedly
Ezeknek az embereknek a döntő többsége nem közvetlenül a háborús zónából érkezik, értsd török menekülttáborok, esetleg palesztin törökországon át. Esetleg éveken át dekkoltak a határ török oldalán. Az én szírjeim szerint több, mint fele nem is szír, nem is menekülttáboros, afrikai meg török. Aszongyák nem közvetlen a háborús mozgás indította el a tömeget, hanem valószínűleg most látták be, hogy nem lesz az otthonukból semmi, hiába vannak karnyújtásnyira. A kérdésem az lenne, hogy aki eddig is próbált előre gondolkodni, az már rég elintézte a svéd, dán, német papírjait, úgy hogy ezt az egyszerre elindulunk, mint a tengernek a lemmingek, nem értem mi válthatta ki. Valószínűleg a törökök többet tudnának mondani, de hát főhítta valaki Erdogán szultánt?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
"Több csoportot elkaptak Röszkénél
Az autópálya oldalában már több csoportot elkaptak a rendőrök. A röszkei hangárból kitört migránsok egy része az ügyintézés lassúsága miatt háborodott fel, mások a sajtóval szerettek volna beszélni - tudta meg a Szegedma. A balhéban az is szerepet játszhatott, hogy az utóbbi órákban ismét megnőtt a határsértők létszáma a röszkei hangárban. "

pedig gondolom csebiénél minden szabadságolást stornoztak!
több mint 8 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 729 — SuperBowl Champions 2013/2014
Én a kisgyerekkel, főleg az egy évesnél fiatalabb gyerekekkel útnak induló családokat kérdezném meg, hogy ugyan miért teszik ki őket ekkora veszélynek (tenger, betegség, legyengülés stb.) úgy, hogy 5-6 biztonságos, esetenként szintúgy arab világbeli, vagy azzal rokon országokon keresztül vezet az útjuk.

Friss hír, hogy David Cameron az ellenzéki nyomásnak engedve kijelentette, hogy egyenesen szíriába küldenek hajókat, amivel a britekhez viszik a menekülteket.

Amúgy a magyar média olyan brutális módon torzít a helyzeten, az általatok is említett képekkel és beszámolókkal, hogy ha csak a médiából tájékozódnék, azt hinném, hogy itt valami nagyon embertelen körülmények között tartják a migránsokat.

Budapesten tartózkodom jelenleg, és az elmúlt egy hétben többször is jártam a Keleti-pályaudvarnál. A területet teljesen ellepte a szemét, már a metróba is lefújja a huzat, de a médiában olyan képek jelennek meg sorra, ahogyan egy db migráns éppen seprűvel takarít. Azt nem írják oda, hogy a tv-sek kérték, hogy így tegyen, hogy legyen anyaguk.

Az európai rendszer legnagyobb hibája, hogy a politikusok Maslow-piramisa valahogy úgy néz ki, hogy először az újraválasztásukat kell garantálni. Nem meglepő, hogy mindegyik vezető a kedvezőbb, jobban marketingelhető képét mutatja, élükön Merkellel, aki nemrég jelentette be, hogy szeretne újból hatalmon maradni.
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Érdekes a Spiegel cikke, azért ott is látják a visszásságokat.
Aki tud németül érdemes elolvasni, ahogy erről a migráns kérdés idealizálásáról írnak.
 www.spiegel.de/politik/deutschland/deutschland-und-die-fluechtlinge-die-idealisierung-des-fremden-kolumne-a-1050820.html
".úgy tünik a németek eltökélt szándéka, hogy a menekült krízis kapcsán legjobb oldalukat mutatják.A média megfelel a követelményeknek, hogy egy a világra nyitott nemzetet mutasson be, és ahol a menekülteket a az elképzelhető legjobb színben tüntetik fel"
"Ugyanúgy, ahogy a kilencvenes években a félelem az idegenekttől túlzott volt.......most a másik írányba látjuk a túlzást ami az istenhozottország eufóriájában nyilvánul meg"
"pontosan fél éve a németek még minden körszakáll mögött egy dzsihadistat láttak és minden fejkendősben a feleségét......Ha a beáramlás ezt az ütemet tartja belátható időn belül Németországban megduplázódik a muszlimok száma"


Érdekes az "aleppoi Feras" mint mintamenekült példája a cikkben, aki képzett és egyetemének éltanulója volt.
"nem mindenki szívsebész akit befogadunk, néhány a szomszédját ölte meg mielőtt elindult......és valószínű IS-harcosok is vannak a menekültstátuszt kérők között"
diverdoc
pöttyösen
s folyamatos a csúsztatás ahogy Csebi mondta a menekült és menedékkérő státuszok közt

kicsit kezd fordulni a véleményem, most már hajlanék egy keményebb fellépésre is

az ásotthalmi tanyavidék egyszerűen le van tarolva, egy kis hajszálnyira vagyunk a csürhe megnevezéstől
mint az egyenlőség legnagyobb baráttya aszondom az kap tiszteletet, aki ad is, mánpedig itt súlyosan el vannak csúszva a dolgok.............
sutianap
de el ám. De ilyet ne írjál. nem trendi. józan észt sutba dobva lelkesen osztani kell a közösségi portálokon pl a BBC videojat a bicskei rendőr brutalitásról (persze csak egy kameraállásból kisgyerekes anyukára fokuszálva, előzmények nélkül, hogy apuci mit csinált)
És ha már itt tartunk maximalis respect rendőreinknek, hihetetln mit kell kiállniuk, és ahogy ezt le tudják kezelni


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 117 — capitaine du château de Vienne 1487
Érdekes a Spiegel cikke, azért ott is látják a visszásságokat.
Aki tud németül érdemes elolvasni, ahogy erről a migráns kérdés idealizálásáról írnak.
 www.spiegel.de/politik/deutschland/deutschland-und-die-fluechtlinge-die-idealisierung-des-fremden-kolumne-a-1050820.html
".úgy tünik a németek eltökélt szándéka, hogy a menekült krízis kapcsán legjobb oldalukat mutatják.A média megfelel a követelményeknek, hogy egy a világra nyitott nemzetet mutasson be, és ahol a menekülteket a az elképzelhető legjobb színben tüntetik fel"
"Ugyanúgy, ahogy a kilencvenes években a félelem az idegenekttől túlzott volt.......most a másik írányba látjuk a túlzást ami az istenhozottország eufóriájában nyilvánul meg"
"pontosan fél éve a németek még minden körszakáll mögött egy dzsihadistat láttak és minden fejkendősben a feleségét......Ha a beáramlás ezt az ütemet tartja belátható időn belül Németországban megduplázódik a muszlimok száma"


Érdekes az "aleppoi Feras" mint mintamenekült példája a cikkben, aki képzett és egyetemének éltanulója volt.
"nem mindenki szívsebész akit befogadunk, néhány a szomszédját ölte meg mielőtt elindult......és valószínű IS-harcosok is vannak a menekültstátuszt kérők között"
diverdoc
pöttyösen
s folyamatos a csúsztatás ahogy Csebi mondta a menekült és menedékkérő státuszok közt

kicsit kezd fordulni a véleményem, most már hajlanék egy keményebb fellépésre is

az ásotthalmi tanyavidék egyszerűen le van tarolva, egy kis hajszálnyira vagyunk a csürhe megnevezéstől
mint az egyenlőség legnagyobb baráttya aszondom az kap tiszteletet, aki ad is, mánpedig itt súlyosan el vannak csúszva a dolgok.............


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Érdekes a Spiegel cikke, azért ott is látják a visszásságokat.
Aki tud németül érdemes elolvasni, ahogy erről a migráns kérdés idealizálásáról írnak.
 www.spiegel.de/politik/deutschland/deutschland-und-die-fluechtlinge-die-idealisierung-des-fremden-kolumne-a-1050820.html
".úgy tünik a németek eltökélt szándéka, hogy a menekült krízis kapcsán legjobb oldalukat mutatják.A média megfelel a követelményeknek, hogy egy a világra nyitott nemzetet mutasson be, és ahol a menekülteket a az elképzelhető legjobb színben tüntetik fel"
"Ugyanúgy, ahogy a kilencvenes években a félelem az idegenekttől túlzott volt.......most a másik írányba látjuk a túlzást ami az istenhozottország eufóriájában nyilvánul meg"
"pontosan fél éve a németek még minden körszakáll mögött egy dzsihadistat láttak és minden fejkendősben a feleségét......Ha a beáramlás ezt az ütemet tartja belátható időn belül Németországban megduplázódik a muszlimok száma"


Érdekes az "aleppoi Feras" mint mintamenekült példája a cikkben, aki képzett és egyetemének éltanulója volt.
"nem mindenki szívsebész akit befogadunk, néhány a szomszédját ölte meg mielőtt elindult......és valószínű IS-harcosok is vannak a menekültstátuszt kérők között"


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
erős túlzás hogy nem lenne válság akkor sem, de talán nem lenne ekkora gebasz
Negritis
Nyilván túloz Schulz, mint EU-tisztviselő védi a mundér becsületét.

Az egészben a legrosszabb szvsz h ez az egész migránstömeg borzasztó heterogén és nem tudod megállapítani, h mégis mennyi lehet később tisztességes adófizető/szociális védőhálón élősködő/tisztességes adófizetőnek tűnő látens terrorista stb.
Ennek megfelelően ki-ki saját világnézete szerint bagatellizálja a problémát/kelti a hisztériát stb. Másképp fogalmazva vérmérséklet és jó esetben tapasztalat (amihez tegyük hozzá a legtöbben az összes hazánkba érkező migráns töredékével találkozik) alapján formálnak mind a politikusok mind az átlagemberek véleményt és mivel nem lehet megállapítani a heterogén tömeg összetételét (ráadásul jövőbeli dolgokra próbálunk következtetni amit szintén ritkán lehet 100%-os vszínűséggel), így képtelenség eldönteni jelen pillanatban kinek van igaza. Innentől kezdve pedig gyak ez egy érzelmi vita, ahol humánusság és a félelem küzd egymással, ahol ráadásul a sztem nem minden esetben jó jogszabályokat sem lehet figyelmen kívül hagyni.
empty
És a kormányzat marketinggépezete erre játszik rá tökéletesen, ezzel tematizálja hónapok óta a közbeszédet. Szinte másról sincs szó.
Zse ni á lis.

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
erős túlzás hogy nem lenne válság akkor sem, de talán nem lenne ekkora gebasz
Negritis
Nyilván túloz Schulz, mint EU-tisztviselő védi a mundér becsületét.

Az egészben a legrosszabb szvsz h ez az egész migránstömeg borzasztó heterogén és nem tudod megállapítani, h mégis mennyi lehet később tisztességes adófizető/szociális védőhálón élősködő/tisztességes adófizetőnek tűnő látens terrorista stb.
Ennek megfelelően ki-ki saját világnézete szerint bagatellizálja a problémát/kelti a hisztériát stb. Másképp fogalmazva vérmérséklet és jó esetben tapasztalat (amihez tegyük hozzá a legtöbben az összes hazánkba érkező migráns töredékével találkozik) alapján formálnak mind a politikusok mind az átlagemberek véleményt és mivel nem lehet megállapítani a heterogén tömeg összetételét (ráadásul jövőbeli dolgokra próbálunk következtetni amit szintén ritkán lehet 100%-os vszínűséggel), így képtelenség eldönteni jelen pillanatban kinek van igaza. Innentől kezdve pedig gyak ez egy érzelmi vita, ahol humánusság és a félelem küzd egymással, ahol ráadásul a sztem nem minden esetben jó jogszabályokat sem lehet figyelmen kívül hagyni.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 442 — The Mathematician
erős túlzás hogy nem lenne válság akkor sem, de talán nem lenne ekkora gebasz

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 729 — Scream and scout
Orbán Viktorral folytatott megbeszéléséről Martin Schulz elmondta: a magyar miniszterelnök kifejtette, hogy az európai vezetők nem tudják kezelni a menekültkérdést. “Azt válaszoltam: igen, te jó példa vagy erre” – idézte fel a találkozót az EP német szociáldemokrata elnöke. “Nem a közösségi intézmények, nem az EP vagy az Európai Bizottság (EB) kudarcáról van szó, hanem a nemzeti kormányok kudarcáról, mint például a magyar kormány, amelyek nem tudnak, és részben nem akarnak részt venni az európai szolidaritásban” – jelentette ki Martin Schulz, megjegyezve, hogy ha az EP és az EB rendelkezne felhatalmazással a menekültek tagállamok közötti elosztására, akkor már nem is lenne menekültválság.

Bővebben:  24.hu/kulfold/2015/09/03/martin-schulz-orban-allaspontja-teljesseggel-elfogadhatatlan/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...