Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
ozibozi New York Giants 15 563
Magyarország akár 14 millió embernek is megélhetést tud biztosítani - mondta tegnap a magyar kormányfő az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) üzleti ebédjén. - See more at:  archivum.magyarhirlap.hu/belfold/orban_viktor_tobb_millio_bevandorlot_var.html#sthash.LaBQSeK7.dpuf ebből, Soha nem elég-dúdolta dalos-

Szerkesztette: ozibozi
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 617 — Így remélem megfelelek nektek.....
m..j....m (itt egy állatra kell gondolni)dande
ja baszki, pedig nekem a májkrém ugrott be először 😉
slowmotion
az is lehetett volna, bár ha belegondolok egyiket se kéne megsérteni 😛
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
m..j....m (itt egy állatra kell gondolni)dande
ja baszki, pedig nekem a májkrém ugrott be először 😉
slowmotion
Májkül Dzsekszom!

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 931 — Cowboys fan
m..j....m (itt egy állatra kell gondolni)dande
ja baszki, pedig nekem a májkrém ugrott be először 😉
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 617 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez viszont az egyik legundorítóbb, még ha a befogadottak nyilván örülnek is neki de akkor is szánalmas:

 www.origo.hu/itthon/20150903-gyurcsany-ferenc-a-cnn-en.html

de a magyarok nem kellettek neki..............m..j....m (itt egy állatra kell gondolni)
több mint 8 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 617 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ez a minimum, de sajnos majdnem ez a legtöbb is ami tehetünk.....

 www.parokia.hu/hir/mutat/6692/

(attól eltekintve, hogy most védhető vagy nem védhető az itt létük, muszáj segítő szándékkal kezelni a helyzetet, hogy ne eszkalálódjon a dolog, amíg nem indulhatnak valamerre. Az egy újabb kérdés, ahová mehetnének, és jogilag kéne, oda meg nem akarnak.)

Végül nagyon halkan megjegyezni való, hogy pl a Belgrád-Bécs járat most is működik érvényes papírokkal csak hát... pedig lehet egyszerűbb lenne azt elintézni, mint itt szenvedni....
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
 cink.hu/hoppa-vege-a-cinknek-1728454974

azért nagyon vicces ezt ennek az oldalnak a hasábjain leírva látni:

... az alapításkor talán szempont volt az is, hogy az akkor szigorodni-szűkülni látszó sajtóhelyzetben maradjon egy garantáltan független és szabad kis online csatorna. 2014 nyarára kiderült, hogy a sajtóhelyzet ugyan nem rózsás, de nem is romlott drámaian, nem vagyunk és nem is mi leszünk a sajtószabadság utolsó magyar fáklyái, így már ez a szempont sem játszott.

(a facebookra vonatkozó rész már nem a politika, hanem a gyűlölködjünk topic témája, ami sajnos a bowl.hu-s csatornánál is érezhető)
baggio
most nem teljesen értem, hogy mi ezzel a baj, a cink "magyar" szemszögből független.. az hogy a gawker mennyire szól bele, meg mennyire sem, az egy másik kérdés... vagy rosszul értek valamit? (tbh: sosem olvastam havi 1 cikknél többet, de negyedévente 1-et jelent

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 941 — No es importante
 cink.hu/hoppa-vege-a-cinknek-1728454974

azért nagyon vicces ezt ennek az oldalnak a hasábjain leírva látni:

... az alapításkor talán szempont volt az is, hogy az akkor szigorodni-szűkülni látszó sajtóhelyzetben maradjon egy garantáltan független és szabad kis online csatorna. 2014 nyarára kiderült, hogy a sajtóhelyzet ugyan nem rózsás, de nem is romlott drámaian, nem vagyunk és nem is mi leszünk a sajtószabadság utolsó magyar fáklyái, így már ez a szempont sem játszott.

(a facebookra vonatkozó rész már nem a politika, hanem a gyűlölködjünk topic témája, ami sajnos a bowl.hu-s csatornánál is érezhető)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
hozzáteszem, ezt még tetézte az a nagyon rossz döntés, hogy a hétfői vonatot elengedték Bécsbe. ezután joggal kérdezhette kedden bárki, hogy de engem miért nem? mi változott?
csebi
És ebből az egyszeri magyar állampolgárnak csak annyi esik le sajnos, hogy mocskos arabok még csinálják a balhét is. Eléggé szomorú helyzet alakult ki mostanra. Lehetett volna sokkal jobban is kezelni itthon. | Csak nálunk a politikai érdek mindent felülír. |

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
Most jöttem a Keletitől és elég aggasztó a helyzet,1-2 hét és tényleg fellázadnak.
Kenny
És ennek is a német szövetségi kormány lesz majd az okolva. via Lázár János
vandeminek
talán hangyafasznyi felelőségük van is.
diverdoc
nem is kicsi. az a bejelentés, hogy egy szírt sem küldünk vissza Dublinnal, az egy hatalmas nagy olaj volt az elég nagy tűzre. írtam is a német BAMF-nál dolgozó barátomnak, hogy ezt miért, meg hogyan??? az oké, hogy a koszovóiakat nem küldik vissza, mert inkább ők elbíráljak, és hazatoloncolják, és nekünk meg dublinnal átadják az afgánokat, pakisztániakat, akiket ha elutasítanánk még toloncolni is jóval nehezebb lenne ...
hozzáteszem, ezt még tetézte az a nagyon rossz döntés, hogy a hétfői vonatot elengedték Bécsbe. ezután joggal kérdezhette kedden bárki, hogy de engem miért nem? mi változott?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Kreálni kell valami gebaszt, majd faszán megoldani.
Sobri
Tudod mi az igazán nagy baj, a borzasztóan elcseszett "rangod" mellett? Hogy igazad van.

több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Csebi: mi van most, nincs Mo-n egy értelmes válságmenedzsmer, akinek a kezébe lehetne adni a dolgokat a Keletinél?
Gyurma
Szerinted a kommunikációs csapat azért idézte elő ezt a helyzetet, hogy megoldja?
Te is kezdesz öregedni, naívodni ha azt hiszed, hogy a képesség hiányzik a helyzet valós megoldásához, és nem pedig az akarat.
Sobri
Ja nem, egyik sem (de, mondjuk öregedni öregszem). Inkább másképp teszem fel a kérdést: ki találta ki, hogy azzal, hogy azt mutatja minden médium, hogy mennyire balfasz a magyar rendőrség meg a MÁV, használnak bármit a helyzetnek vagy akár a saját újraválasztásuknak? Mert jelenleg már a "valamennyire független" média (hagyjuk a M1-et meg a magyaridőket, ők az agitprop legszebb éveit idézik) baráti fele sem látja úgy, hogy ez jó ötlet.

Szóval úgy vélem, hogy jelenleg a kommunikációs csapatnak elég gyorsan kell irányt váltania, mert ezzel eléggé rombolja az eddig szépen felépített rendszert és ráadásul ezek a szerencsétlenek tényleg szerencsétlenek...
Gyurma
Szerintem tévedsz.
A politikai kommunikáció nem ennyire árnyalt.
Elmondom ha 2018-at írnánk, hogy hangoznának a jelen történései:
Jöttek a menekültek - Orbán kemény volt - megoldotta, hogy ne árasszák el az országot - Orbán nem hagyta magát - megvédett minket - nincsenek itt a menekültek.
Az irreleváns lesz akkor, hogy kvázi ők idézték elő a dugulást, csak az lesz a fontos, hogy megoldották, és újra rendesen lehet használni a klotyót.
Ahogy 2017 végén a vasárnapi nyitvatartást is Orbán fogja újra engedélyezni, megoldva egy újabb problémát. (Szintén irreleváns lesz, hogy ő idézte elő.)
Ez van, ha egy országban már nincs valódi baj, ha minden jól működik, és Jobbik féle brigádok kezdenek megerősödni. 😉
Kreálni kell valami gebaszt, majd faszán megoldani.

több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Néhány gondolat:
A viccek topikban volt " Te szír vagy? Nem de már intézem!"
Hát ez nem vicc.
Itteni szírek mesélik, hogy keresik őket folyamatosan, hogy "szírül" tanulják meg beszélni az arabot. (bár Rafe nevű szír kollégám szerint ezt egy magreb, vagy egyiptomi soha a büdös életben nem fogja elérni) Innen Dubaiból (!!) szervezetten mennek Törökországba, majd ott papír "elveszik" és irány Germany, hisz ők mindenkit befogadnak.Mi lehet máshol, ahol nem ennyire jó az élet?
A nyugati sajtó kettős mércéje, és az emberek hergelése megérne egy misét, és mondjuk egy osztrák-német kencellári egyeztetés is jó lenne.
Magyarország: Sajnos ezt a lassan katasztrófahelyzetet a két nagy csapat Fidesz és társai (értsd fasiszta, náci, kirekesztő embertelen) és az ellenzék (értsd hazaáruló, liberáljudeabolsevik, nemzetvesztő) a saját hülye belpolitikai játszmájának játékszereként kezeli a helyzetet és a valós tétjét nem látja. Félreértelmezett humanizmus, látszat jótétemények (eléggé jó rálátásom van pl a hajléktalan ellátásra, és azok az emberek akiket mondjuk az ő ügyükben megkerestük korábban és nagyjából a menj a picsába volt a reakció, most boldogan fészbukhuszárkodnak a menekültek érdekében, és emberségről papolnak) az egyik oldalon, agyatlan gyűlölködés a másik oldalon.
De vannak akik ebből hasznot húznak. Többször feltettem már itt ezen a forumon is a kérdést a cui prodest?
Konteo elmélethez. Hosszú de érdemes végig nézni.



"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Most jöttem a Keletitől és elég aggasztó a helyzet,1-2 hét és tényleg fellázadnak.
Kenny
És ennek is a német szövetségi kormány lesz majd az okolva. via Lázár János
vandeminek
talán hangyafasznyi felelőségük van is.
diverdoc
Nem azt mondom, hogy nincs. Mert persze, hogy sokakban hamis reményeket táplál a német hozzáállás. (Csak akkor is nagyobb részt a németek mondják meg az EU-nak, hogy mit fog tenni az EU)

Az más kérdés, hogy nálunk kormányzati szinten meg se próbálják megoldani ezt a helyzetet. Inkább a balhékra aspirálnak, hogy újra lehessen ellenségképeket festeni az egység sugarú szavazóknak.
Bármit mond is Angela Merkel, Magyarországon találhattak volna nekik jobb helyet is a Keleti pályaudvarnál.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Most jöttem a Keletitől és elég aggasztó a helyzet,1-2 hét és tényleg fellázadnak.
Kenny
És ennek is a német szövetségi kormány lesz majd az okolva. via Lázár János
vandeminek
talán hangyafasznyi felelőségük van is.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Most jöttem a Keletitől és elég aggasztó a helyzet,1-2 hét és tényleg fellázadnak.
Kenny
És ennek is a német szövetségi kormány lesz majd az okolva. via Lázár János

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 363 — Omar's Coming Yo!
Most jöttem a Keletitől és elég aggasztó a helyzet,1-2 hét és tényleg fellázadnak.

több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
De látom te is leírod, hogy táborba velük. Ok, de ez csak akkor működhet ha papír nélkül nincs kijárás! (csebi én erre gondoltam a zárásnál)
NB2
tudom, hogy arra gondoltál, és pontosan erről szól a menekültügyi őrizet. az őrizet tartalma alatt nem hagyhatják el az őrizet végrehajtására szolgáló helyet.
csebi
És nem is hagyják el? (komoly a kérdés!)
Akik a keletinél vannak azokat miért nem lehet egy ilyenbe berakni?
NB2
Igen nem hagyhatják el.
Gondolom nem álltak fenn az őrizet feltételei.
Amúgy elindult a vonat, Bicskén le akartak szállítani őket a táborba gondolom lesz ebből is balhé, hogy a rendőrök hogy mertek...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
De látom te is leírod, hogy táborba velük. Ok, de ez csak akkor működhet ha papír nélkül nincs kijárás! (csebi én erre gondoltam a zárásnál)
NB2
tudom, hogy arra gondoltál, és pontosan erről szól a menekültügyi őrizet. az őrizet tartalma alatt nem hagyhatják el az őrizet végrehajtására szolgáló helyet.
csebi
És nem is hagyják el? (komoly a kérdés!)
Akik a keletinél vannak azokat miért nem lehet egy ilyenbe berakni?
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
ui: hát én be sem merném írni egy mondatban téged és Amadeust, mert az súlyosabb mint az anyázás 😊 Az elmúlt 3 hónap "vitái" során nálam kiviláglott, hogy te MINDENKIN segítesz, te vagy az az ember, aki a segítség alatt nem csak a jajj szegények de sajnálom őket-et érted, hanem cselekszel is. Lelked rajta😊
NB2
Akkor jó 😊

Egyébként én nagyon komoly keresztény nevelést kaptam, és én ezt úgy élem meg, hogy a szavak nem elegek, ha segíteni akarsz, akkor tenni is kell. Én egy közepes bigott szemében is liberális vagyok (semmi bajom a melegekkel, metált bírom, az evolúciót sem vonom kétségbe, és számos bigott faszsággal sem értek egyet), de ez régen nem érdekel, főleg most Őszentsége is megerősít abban, hogy jó az utam 😊

Egyébként azért szeretek segíteni, mert látom hogy van eredménye. Szerencsére az élet ad, én meg viszont adok. Amikor keveset adott, keveset adtam vissza, most szerencsére többet ad. Sajnos kevesebb időm van, pl. az angol oktatást átvette az egyik barátom, de nem hagyna nyugodni, ha nem számolna be 2-3 hetente, hogy minden jól halad. 😊

több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
De látom te is leírod, hogy táborba velük. Ok, de ez csak akkor működhet ha papír nélkül nincs kijárás! (csebi én erre gondoltam a zárásnál)
NB2
tudom, hogy arra gondoltál, és pontosan erről szól a menekültügyi őrizet. az őrizet tartalma alatt nem hagyhatják el az őrizet végrehajtására szolgáló helyet.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 22 124 — nabege2@yahoo.com
Gyurma!

De mégis hogyan oldják meg a rendet? Nem mernek szerencsétlenek erősebb eszközöket alkalmazni, mert akkor meg azért csesztetik őket.
De látom te is leírod, hogy táborba velük. Ok, de ez csak akkor működhet ha papír nélkül nincs kijárás! (csebi én erre gondoltam a zárásnál)
Egyébként arra próbáltam rávilágítani, hogy nálam előbbre való a saját nemzet polgára, mint bármiféle menekült. Én nem azt nézem, hogy jajj nekik hogy lehet jó.

ui: hát én be sem merném írni egy mondatban téged és Amadeust, mert az súlyosabb mint az anyázás 😊 Az elmúlt 3 hónap "vitái" során nálam kiviláglott, hogy te MINDENKIN segítesz, te vagy az az ember, aki a segítség alatt nem csak a jajj szegények de sajnálom őket-et érted, hanem cselekszel is. Lelked rajta😊
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 162 — Lucas Scott
Ja nem, egyik sem (de, mondjuk öregedni öregszem). Inkább másképp teszem fel a kérdést: ki találta ki, hogy azzal, hogy azt mutatja minden médium, hogy mennyire balfasz a magyar rendőrség meg a MÁV, használnak bármit a helyzetnek vagy akár a saját újraválasztásuknak? Mert jelenleg már a "valamennyire független" média (hagyjuk a M1-et meg a magyaridőket, ők az agitprop legszebb éveit idézik) baráti fele sem látja úgy, hogy ez jó ötlet.

Szóval úgy vélem, hogy jelenleg a kommunikációs csapatnak elég gyorsan kell irányt váltania, mert ezzel eléggé rombolja az eddig szépen felépített rendszert és ráadásul ezek a szerencsétlenek tényleg szerencsétlenek...
Gyurma
Néha próbálj meg magyarként is gondolkodni 😊
(mert ugye be sem zárhatjuk őket, pedig azt kéne!), NB2
ez nagyon nem igaz
Met. (2007. év LXXX. tv) 31/A-I-ig tartó passzusai.
most nem tudok pontos számokat prezentálni, de pl tavaly a Helsinki Bizottság és az ENSZ is felszólált az ellen, hogy milyen magas az őrizet elrendelések száma:
 helsinki.hu/menedekkerok-orizete-es-a-dublini-eljaras-gyakorlata

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 647 — Egyéb témák lakó
Ja nem, egyik sem (de, mondjuk öregedni öregszem). Inkább másképp teszem fel a kérdést: ki találta ki, hogy azzal, hogy azt mutatja minden médium, hogy mennyire balfasz a magyar rendőrség meg a MÁV, használnak bármit a helyzetnek vagy akár a saját újraválasztásuknak? Mert jelenleg már a "valamennyire független" média (hagyjuk a M1-et meg a magyaridőket, ők az agitprop legszebb éveit idézik) baráti fele sem látja úgy, hogy ez jó ötlet.

Szóval úgy vélem, hogy jelenleg a kommunikációs csapatnak elég gyorsan kell irányt váltania, mert ezzel eléggé rombolja az eddig szépen felépített rendszert és ráadásul ezek a szerencsétlenek tényleg szerencsétlenek...
Gyurma
Néha próbálj meg magyarként is gondolkodni 😊
csebi irta: "lemenni a befogadó állomásokra, ahol meg a hatóságok szakszerűen segítséget nyújtanának nekik." Ennyi dolguk lenne és ott VÁRNI!!! De vazze, ha felemeli a seggét és elmegy onnan vagy be sem megy (mert ugye be sem zárhatjuk őket, pedig azt kéne!), akkor mégis mit vársz a magyaroktól? Ők ki akarnak menni Németbe, de érvényes papír nélkül nem mehet!!! Ki lehetne őket tenni a pusztába egy táborba, de akkor meg azért nyafognának az okosok. Ennek az országnak még mindig a magyarok az állampolgárai és az államnak elsődlegesen az ő érdekeit kell/kéne nézni.

ui: azt viszont baromira nem értem, ha itt vannak, miért nem mennek tovább lábon a zöldhatáron???
NB2
Nem értelek. Hogy jön ide, hogy mennyire gondolkodok magyarként és mennyire nem? Én kurvára magyar vagyok, csak veled ellentétben próbálok emberséges lenni, és nem ártani másoknak, ha nem muszáj. Keversz valakivel, mert én sosem a "magyarokat" szidtam, jelenleg a magyar politikai elitet és a végrehajtó hatalmat (=kormány) kritizálom. Gondolom nem teszel te sem egyenlőséget magad és ő közéjük.

Hol mondtam, hogy engedjük őket bárhova? Hol mondtam, hogy a magyaroktól várok valamit? Vagy az a baj, hogy rendpártiként elvárom, hogy a magyar rendőrség tartson rendet?

Szerintem elemi érdek lett volna, régen táborba rakni ezeket az embereket, ahogy a németek is teszik. Ez az egész tranzitállomás egy elhibázott lépés volt. Én itt élek a Keleti mellett heti 2-3 napot, amikor Bp-en van dolgom, nem a tévéből meg az index-ről tájékozódom, hanem odamentem és beszélgettem a rendőrökkel (akiknek egyébként minden tiszteletem, így emberi szinten, teljesen nyugodtan és határozottan kezelik a helyzetet, hangsúlyozom emberi, mikró szinten).

Nálam a világ nem fekete vagy fehér. Kurvára a magyarok érdeke lenne, hogy tartsunk rendet keletinél, de már bocsánat, de ezek az EMBEREK nem játékszerek. Itt élő, lélegző és (tudom neked ez elképzelhetetlen) értelmes emberi lényekről van szó. Ha hétfőn határozottan tájékoztatnak mindenkit, hogy "innen tábor, ott majd papír, aztán lehet tovább menni", akkor ez a helyzet nincs. Csak jelenleg OV és barátai érdeke az, hogy itt eszkalálódjon valami. Hát ezzel nem értek egyet.

Nem tudom mi a megoldás, és nem is fogom megfejteni, ha valakinek adótanács kell, akkor tudok segíteni. Pusztán számon kértem, hogy miért nincs rend.

De, ha nem tetszik, amit én mondok, itt a nálam sokkal magyarabb mandiner:

mandiner.hu/cikk/20150902_rajcsanyi_gellert_kozel_keleti_palyaudvar

(Gellérttel többször összeszoktam futni, ha most találkozok vele, le is szólítom majd, hogy mennyire gondolta komolyan a fentieket.)

P.S.: próbáltam finoman fogalmazni és nem is húztam fel magam annyira, mint egyébként tettem volna. De a magyarságom kétségbevonása kissé, khm, vicces. Többször leírtam már, de akkor megint: én nem vagyok internacionalista liberális, mint mondjuk Amadeus, én vele is vitába szállok, ha kell. Az én politikai hitvallásom a józan ész leginkább, de ezt nehéz elmagyarázni, sajnos a vakhittel nehéz mit kezdeni.

több mint 8 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
 celkeresztfegyverszakuzlet.hu/gaz-riasztofegyverek/keseru-gaz-riaszto-fegyver
Nézd meg a gyártás helyét.
laccoo74
Azt tudom hogy a Zoraki meg a Voltran török, de a Revenge csövén "Keserű Művek Budapest" felirat van, bal oldalon a markolat fölött pedig "Made In Hungary".
De nekem igazából mindegy hol készült, működik ahogy kell, a többi nem számít. 😊