Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 820 — Cowboys fan
Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.peterk2005
Hát a múlt héten Londonban voltam, és elmentem egy kórházba, ahová a biztosító küldött, mert annyira fájt a bokám, hogy nem bírtam ráállni. Az hagyján, hogy taxiztam 30 fontot meg fél órát, de a nurse szerint 4-5 óra lett volna a várakozási idő, kb 30-an voltak a váróban. Felhívtam a biztosítót, hogy keressen másik kórházat, mert én ezt nem ülöm/állom végig, és nem azért mert lusta vagyok, hanem mert többet árt, mint használ. Mondták, hogy mindenhol ennyit kell várni. Így inkább visszamentem a hotelbe, és vizesruha/pihentetés.Lecsó
ha meg végigülöd, akkor kapsz egy doboz Paracetamolt. azzal jobban jártál volna?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Na jó, most már tényleg passzolok... 😀
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.Amadeus91
Nem tudom ezt miért pont nekem mondod...Lecsó
Hát, úgy fennakadtál a fékek és egyensúlyok hiányán, mintha nem itt élnél

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.Amadeus91
Nem tudom ezt miért pont nekem mondod...
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 018
Az en kerdesem az hogy a magyar kormany az miből költ reklámra?Janek
A te általad befizetett adóból. Megmondta Feri is anno, az államnak nincs pénze.Amadeus91
Igen de milyen jogon?Janek
A demokratikus úton megtartott választásokon elért győzelmükkel, a társadalom által felruházott jogon.dcsicsak
Ez egy elég gyenge érv.
Egy politikai erő nincs minden joggal felruházva pusztán azért, mert megnyert egy szabad választást. Sőt, pont ellenkezőleg. Minden hülyeségre érvényes mandátummal a diktátorok vagy autokrata vezetők szokták magukat felruházni. Vagy a középkori királyok.
Szabad választáson elnyert kormányzásnak pont a lényege (kellene hogy legyen) a számonkérhetőség, és nem csak 4 évente.Lecsó
Csókolom, kezd derengeni, hogy mi lett itt 5 év alatt? Jó reggelt, meg is válaszoltad a saját felvetésed; autokrata rendszer van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Nem egészen. Az ellátásért fizetek, csak nem kapok lósz*rt sem érte. (A gazdagok extra egészségügyét hagyjuk, az másik szint természetesen.) Ez nyugat-európában azért nem így van. Ha van normális eü biztosításod, akkor normális ellátást kapsz. Ezt tapasztaltam. Lecsó: az angol rendszer némileg más, mert ott nincs általános egészségbiztosítás. Ott az adóból állampolgári jogon jár egy (eléggé) alap ellátás. Az valóban eléggé bürokratikus, és hosszúak a várólisták. Magyar kártyával sajnos alapból csak az elérhető, ha turistaként kilátogatsz. De ha fizetsz egészségbiztosítást (nem extra, gazdagok számára elérhetőre gondolok, hanem egy megfizethetőt), akkor egész más az is.

sutianap: Ott basztam el a dolgot, hogy megpróbáltam magam megoldani. 😀 A patikában kaptam rá valami fülzsír oldó lószart, amit csepegtetnem kellett, és kaptam mellé valami audi sprét vagy mit. Sikerült is vele véglet eldugítanom a fülem. 😀peterk2005
Angol eü:
Hát lehet, hogy nincs, de akkor ez a szar, ami láttam, legalább ingyen van. 😊

Magyar eü:
Az audi spré nagyon gáz, be kellene tiltani.
Én is jártam egyszer ugyanígy, csak az annyira régen volt, hogy akkor még bejutottam a fülorrgégére. Kimosták szépen, csak azt felejtette el mondani a doki, hogy ne menjek klimatizált irodába, vagy legalább dugjak bele egy tampont. Így faszán meg is fázott, azóta is szopok vele évente legalább egyszer.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Nem egészen. Az ellátásért fizetek, csak nem kapok lósz*rt sem érte. (A gazdagok extra egészségügyét hagyjuk, az másik szint természetesen.) Ez nyugat-európában azért nem így van. Ha van normális eü biztosításod, akkor normális ellátást kapsz. Ezt tapasztaltam. Lecsó: az angol rendszer némileg más, mert ott nincs általános egészségbiztosítás. Ott az adóból állampolgári jogon jár egy (eléggé) alap ellátás. Az valóban eléggé bürokratikus, és hosszúak a várólisták. Magyar kártyával sajnos alapból csak az elérhető, ha turistaként kilátogatsz. De ha fizetsz egészségbiztosítást (nem extra, gazdagok számára elérhetőre gondolok, hanem egy megfizethetőt), akkor egész más az is.

sutianap: Ott basztam el a dolgot, hogy megpróbáltam magam megoldani. 😀 A patikában kaptam rá valami lószar cseppet, amit csepegtetnem kellett, és állítólag kioldja a fülzsírt. És kaptam mellé valami audi sprét vagy mit, amivel meg ki lehet mosni. Sikerült is vele végleg eldugítanom a fülemet. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.baggio
Az a probléma, hogy közben beszedik érte a járulékot.
Tehát elkérik a lóvét, aztán nem szolgáltatnak. Ez biztos megfelel valami btk tényállásnak...
Az a tény, hogy így működik bizonyos fejlett országokban is, nem jelent mást, mint hogy ott is szarul működik.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Ahpé vötté vóna fülfecskendőt meg hyperolt, azt kimosod magadnak, két perc, tehát ojannal akarunk terhelni egy magasabb szintű szakorvosi ellátást, ami otthon elvégezhető, bár lehet a fürdőhöz mán nem is köll sorszám...sutianap
Teljesen igaz. Van, aki már otthon kioperálja a vérrögöt a lábából, hogy ne terhelje feleslegesen az egészségügyet...😊
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 115 — capitaine du château de Vienne 1487
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Sajnos nem teljesen téves, mert annak a határa, hogy mit tehet meg egy megválasztott hatalom csak részben jogi, azt jelentős részben a társadalom tűrőképessége határozza meg. Ha olyan a társadalom amelyik elviseli, eltűri - netán még igényli is - a "mindenható" kormányzást, akkor az olyan is lesz. A magyar társadalom jelenleg ilyen. Részben igényli is (sok embernek tetszik a dolog, mert erőnek, határozottságnak látja), részben pedig eltűri. És ez lecsorog a mindennapjainkba is. De lehet úgy nézni, hogy a mindennapjaink "csorognak fel", Ahogy tetszik.

Példa. Mostanában itthon vagyok, és a minap bedugult a fülem egy fürdés után. Nem akart kidugulni, ezért gondoltam bemegyek a fül-orr-gégészetre és kimosatom. Bementem, kiderült, hogy úgy működik a rendszer, hogy reggel fél nyolckor kijön a nővérke, kiosztja az az napra érvényes sorszámokat, és aki kap az bemehet, aki nem, az megy másnap. Másnap reggel odamentem hétre, hogy lehetőleg ne legyenek sokan előttem. Már voltak vagy ötvenen... Otthagytam őket. A következő napon odamentem fél hétre, biztos ami biztos. Voltak előttem vagy harmincan.... Na, akkor döntöttem úgy, hogy bassza meg az egészségügy. Elkértem a panaszkönyvet, beleírtam a problémát, majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettem. Engem kikészít idegileg az ilyen, és hajlandó lennék és hajlandó is vagyok tiltakozni ha nem tetszik. A legtöbb ember viszont beül és birkaként végigül a dög meleg váróban 6-8 órát egy egyszerű tíz perces kezelésért. És inkább harcol a másikkal (meg akarja előzni, elé akar furakodni) ahelyett, hogy azt próbálja elérni, hogy a rendelés működjön normálisan. Mert nem kerülne egy fillérrel sem többe, ha időpontot lehetne kérni előre, és időpontra menni. Egyszerűen csak emberibb lenne. Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.peterk2005
Ahpé vötté vóna fülfecskendőt meg hyperolt, azt kimosod magadnak, két perc, tehát ojannal akarunk terhelni egy magasabb szintű szakorvosi ellátást, ami otthon elvégezhető, bár lehet a fürdőhöz mán nem is köll sorszám...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettempeterk2005
Akkor mi is a probléma? Pontosan így működik az egészségügy a fejlett nyugati országokban is: ha van lóvéd, jó ellátásban részesülsz, ha nincs, akkor pedig akár fel is fordulhatsz.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Sajnos nem teljesen téves...peterk2005
Bocs, nem kötekedni akarok, de pont leírtad, hogy miért téves, miért vezet tévútra.
Nem azért gondolkodnak így egyesek, mert ilyen a kormányzat, hanem azért ilyen a kormányzat, mert így gondolkodnak az emberek.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.peterk2005
Hát a múlt héten Londonban voltam, és elmentem egy kórházba, ahová a biztosító küldött, mert annyira fájt a bokám, hogy nem bírtam ráállni. Az hagyján, hogy taxiztam 30 fontot meg fél órát, de a nurse szerint 4-5 óra lett volna a várakozási idő, kb 30-an voltak a váróban. Felhívtam a biztosítót, hogy keressen másik kórházat, mert én ezt nem ülöm/állom végig, és nem azért mert lusta vagyok, hanem mert többet árt, mint használ. Mondták, hogy mindenhol ennyit kell várni. Így inkább visszamentem a hotelbe, és vizesruha/pihentetés.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Sajnos nem teljesen téves, mert annak a határa, hogy mit tehet meg egy megválasztott hatalom csak részben jogi, azt jelentős részben a társadalom tűrőképessége határozza meg. Ha olyan a társadalom amelyik elviseli, eltűri - netán még igényli is - a "mindenható" kormányzást, akkor az olyan is lesz. A magyar társadalom jelenleg ilyen. Részben igényli is (sok embernek tetszik a dolog, mert erőnek, határozottságnak látja), részben pedig eltűri. És ez lecsorog a mindennapjainkba is. De lehet úgy nézni, hogy a mindennapjaink "csorognak fel", Ahogy tetszik.

Példa. Mostanában itthon vagyok, és a minap bedugult a fülem egy fürdés után. Nem akart kidugulni, ezért gondoltam bemegyek a fül-orr-gégészetre és kimosatom. Bementem, kiderült, hogy úgy működik a rendszer, hogy reggel fél nyolckor kijön a nővérke, kiosztja az az napra érvényes sorszámokat, és aki kap az bemehet, aki nem, az megy másnap. Másnap reggel odamentem hétre, hogy lehetőleg ne legyenek sokan előttem. Már voltak vagy ötvenen... Otthagytam őket. A következő napon odamentem fél hétre, biztos ami biztos. Voltak előttem vagy harmincan.... Na, akkor döntöttem úgy, hogy bassza meg az egészségügy. Elkértem a panaszkönyvet, beleírtam a problémát, majd elmentem és bejelentkeztem egy magánrendelésre, ahpé kaptam azonnal egy időpontot és fizettem. Engem kikészít idegileg az ilyen, és hajlandó lennék és hajlandó is vagyok tiltakozni ha nem tetszik. A legtöbb ember viszont beül és birkaként végigül a dög meleg váróban 6-8 órát egy egyszerű tíz perces kezelésért. És inkább harcol a másikkal (meg akarja előzni, elé akar furakodni) ahelyett, hogy azt próbálja elérni, hogy a rendelés működjön normálisan. Mert nem kerülne egy fillérrel sem többe, ha időpontot lehetne kérni előre, és időpontra menni. Egyszerűen csak emberibb lenne. Ezt Angliában, Svájcban nem lehetne megcsinálni, mert azonnal ujjal mutogatna mindenki arra az orvosra aki ilyen embertelen módon bánik a pácienseivel. Nálunk meg lehet tenni, mert az emberek ehhez szoktak, és mivel mást nem tapasztaltak, ezért ezt is tekintik normálisnak. Ugyanez igaz a politikára is. Sokak szemében teljesen normális ahogy a Fidesz kormányoz, mert előttük is ezt tapasztalták.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Szerintem itt van valami illumináti összeseküvés. A"tudjukkik" uralják a boríték biznicet és ezért van annyi konzultáció. A szavazócédulákat is azért kell/kellett borítékba tenni.
Úgy érzem, Magyarországon már jó előre le van borítékolva minden. :cool:

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.Lecsó
Nem mondtam, hogy ezt támogatom, vagy hogy egyáltalán egyetértek vele. Azt mondtam, hogy milyen jogon költenek erre. A tisztességet idekeverni pedig jah, nyilván naivitás, ebben egyetértünk.
Megválasztják őket, elkészítik a költségvetést, és elköltik az adóforintjainkat. Sobri leírta, hogy ez ellen mit és hogyan lehet tenni. Kb ennyi.

Tehát van rá rendelet,törvény hogy erre költheti a közpénzt?
TökjóJanek
Inkább úgy mondanám, hogy nincs rá törvény, hogy erre nem.
több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
...Sobri Jóska
Kicsit mellébeszélsz, a mondataimat meg lényegében nem cáfoltad meg.
Nem vitattam a legitimitást, és nem is akarom erre terelni a témát, mert fölösleges. A kormány jogi értelemben legitim.

Van egy költségvetés, amiről az országgyűlés dönt.
Erre van felhatalmazásuk.
Ez eddig stimmel.

A költségvetés része a marketingkiadásokra költött pénz.
Valamint EU-s kötelezettség, hogy minden általuk adott támogatás bizonyos részét (nem tudom pontosan, kb. 5 százalékát) az adott projekt marketingkommunikációjára kell költeni.
Na itt már kicsit árnyaltabb a helyzet.
Milyen marketing? Országimázs? Vagy ne adj Isten kormány- vagy pártpropaganda? Nincs semmi bajom a "Önnek épül, a .... pénzéből" típusú reklámokkal. De pl a nemzeti konzultáció? Különben is, minek konzultálni, ha azt csinálnak 4 évig, amit csak akarnak? Nekem ez kicsit ellentmondásos, mondhatnám úgy is, hogy bűzlik... A "reformok működnek" típusú bullshit meg aztán tényleg a legfeleslegesebb. Minek kiírni, ha mindenki tudja, érzi. Ha meg nem tudják, nem úgy érzik, akkor meg pláne felesleges kiírni.

Persze itt joga van mindenkinek szar költségvetést írni, meg hülyeségre költeni a pénzt. Ahol ezt meg lehet tenni, ott a geci politikusok meg is fogják...
Vigyázat, naív kijelentések következnek:
Szerintem létezik/létezhet politikai tisztesség, és tisztességes politikus. Lehet, hogy itthon még nem láttunk ilyet, de ez nem jelenti azt, hogy nincs is.
Szerintem egy politikus dolga, hogy a választópolgárok minél szélesebb körének boldogulása vagy elégedettsége útján biztosítsa be a megszerzett politikai hatalmát. Mások szerint meg csak annyi a dolga, hogy megtartsa bármi áron, akár a demokratikus keretredszer feszegetésével is. Olyan G. Fodori értelemben "a pillanat uralásának művésze..." Mert ő lehet, hogy csak egy pillanatig (pl 4 évig) lesz politikus, és ebből kell kihoznia a legtöbbet. De a választóinak egy életet kellene itt leélnie az ő áldásos tevékenységének minden következményével.
Ha valaki a köztisztséget saját érdekeinek szolgálatába állítja, akkor nem zseniális politikus lesz, hanem egyszerű csaló vagy tolvaj. Még akkor is az, ha csak 4 évig teszi, mert utána teljesen jogosan elzavarják. De ha 4 évig ezt nyugodtan megteheti, mert a legsúlyosabb következménye az, hogy újabb 4 évig nem csinálhatja majd, akkor itt valami tuti, hogy nem stimmel.

Mindezt csak azért írtam ide a végére, mert szerintem dcsicsak kijelentése félreértelmezése a politikusi létnek. A "bármit megtehet 4 évig, mert felhatalmazták rá" felfogás téves.
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Elvileg a Kormány sem tehet meg mindent. Elvileg, ha Magyarországon kormányozol, be kell tartanod a törvényeinket. Vagy az országgyűlésben kell új - megfelelő - törvényeket hozni. (Amik elvileg nem lehetnek visszamenőleges hatályúak.) Elvileg a törvények nem lehetnek alkotmány alaptörvény ellenesek. Vagy új - megfelelő - alaptörvényt kell csinálni. Vagy legalább új - megfelelő - alkotmánybírókat kell választani.
A Fidesz minden kritériumot teljesít, legitimációja tehát, akár honnan nézem, megkérdőjelezhetetlen.Atari
Egyszerre irónia, és igaz is.
De nem a Fidesz, hanem a kormányzat.

több mint 8 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Elvileg a Kormány sem tehet meg mindent. Elvileg, ha Magyarországon kormányozol, be kell tartanod a törvényeinket. Vagy az országgyűlésben kell új - megfelelő - törvényeket hozni. (Amik elvileg nem lehetnek visszamenőleges hatályúak.) Elvileg a törvények nem lehetnek alkotmány alaptörvény ellenesek. Vagy új - megfelelő - alaptörvényt kell csinálni. Vagy legalább új - megfelelő - alkotmánybírókat kell választani.
A Fidesz minden kritériumot teljesít, legitimációja tehát, akár honnan nézem, megkérdőjelezhetetlen.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Az en kerdesem az hogy a magyar kormany az miből költ reklámra?Janek
A te általad befizetett adóból. Megmondta Feri is anno, az államnak nincs pénze.Amadeus91
Igen de milyen jogon?Janek
A demokratikus úton megtartott választásokon elért győzelmükkel, a társadalom által felruházott jogon.dcsicsak
Ez egy elég gyenge érv.
Egy politikai erő nincs minden joggal felruházva pusztán azért, mert megnyert egy szabad választást. Sőt, pont ellenkezőleg. Minden hülyeségre érvényes mandátummal a diktátorok vagy autokrata vezetők szokták magukat felruházni. Vagy a középkori királyok.
Szabad választáson elnyert kormányzásnak pont a lényege (kellene hogy legyen) a számonkérhetőség, és nem csak 4 évente.Lecsó
Ez nem gyenge érv, ez az igazság.
Van egy költségvetés, amiről az országgyűlés dönt.
Erre van felhatalmazásuk.
A költségvetés része a marketingkiadásokra költött pénz.
Valamint EU-s kötelezettség, hogy minden általuk adott támogatás bizonyos részét (nem tudom pontosan, kb. 5 százalékát) az adott projekt marketingkommunikációjára kell költeni.
Indulhat a szokásos polémia, hogy legitim e a jelenlegi hatalom vagy sem, de hidd el, legitim és van felhatalmazása költségvetés alkotni.
És ha nem tetszik, akkor 2018-ban lehet intézkedni a váltásról.
Sőt, ha valaki mondjuk évente szeretne változásokat, ezügyben is cselekedhet, tehet ezügyben lépéseket, és ha elég sokan akarják ezt rajta kívül így, akkor érvényesíteni is tudja akaratát.

több mint 8 éve
Lecsó Denver Broncos 2 977
Az en kerdesem az hogy a magyar kormany az miből költ reklámra?Janek
A te általad befizetett adóból. Megmondta Feri is anno, az államnak nincs pénze.Amadeus91
Igen de milyen jogon?Janek
A demokratikus úton megtartott választásokon elért győzelmükkel, a társadalom által felruházott jogon.dcsicsak
Ez egy elég gyenge érv.
Egy politikai erő nincs minden joggal felruházva pusztán azért, mert megnyert egy szabad választást. Sőt, pont ellenkezőleg. Minden hülyeségre érvényes mandátummal a diktátorok vagy autokrata vezetők szokták magukat felruházni. Vagy a középkori királyok.
Szabad választáson elnyert kormányzásnak pont a lényege (kellene hogy legyen) a számonkérhetőség, és nem csak 4 évente.
több mint 8 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Tehát van rá rendelet,törvény hogy erre költheti a közpénzt?
TökjóJanek
Gondolnak egyet és visszamenőleges hatállyal, pár nap alatt el is fogadnak egy törvényt erről.
Még jó, hogy kis hazánkban ilyenre nem volt példa. Oh wait...

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 589 — Apu ökölbeszorított keze
Tehát van rá rendelet,törvény hogy erre költheti a közpénzt?
Tökjó

több mint 8 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
Az en kerdesem az hogy a magyar kormany az miből költ reklámra?Janek
A te általad befizetett adóból. Megmondta Feri is anno, az államnak nincs pénze.Amadeus91
Igen de milyen jogon?Janek
A demokratikus úton megtartott választásokon elért győzelmükkel, a társadalom által felruházott jogon.
több mint 8 éve
chvs 86
És ki a kedvenced közülük? A koszovói születésű albán nemzetiségű támadó, Kosovare Asllani? Esetleg a chilei származású középpályás, Malin Diaz? Vagy a német származású, Németországban élő védő Maria Fischer? Aki egyébként a lányokat szereti. Sőt, házas. Egy nővel. Vagy a dán felmenőkkel rendelkező - mellesleg szintén nyíltan leszbikus - Caroline Seger?

Mindenesetre nagyon örülök, hogy egy ilyen csapat neked így ahogy van TETSZIK, függetlenül attól, hogy nemzetiségében, származásában, de szexuális orientációjában is sokszínű. 😊 Bár csak többen lennétek. 😊

Mondjuk nekem az u 19-esSVÉD lány focicsapat így tetszik
diverdoc
peterk2005
iylen erőlködést te jó ég😀, vagy trollkodás és én vagyok a hülye h végigolvastam