Politika

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 426 — #NoStress
Az esély arra is meg van, hogy nyersz a lottón, és elviszed az ötöst.
Kb. 1 a 44.000.000-hoz.
Ez is kábé annyi lehet. 😉

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
 www.origo.hu/itthon/20131012-orban-van-ra-esely-hogy-olyan-autoriter-legyek-mint-putyin.html?sec-1

"Van esélye annak, hogy olyan autoriter vezető legyen, mint Vlagyimir Putyin?

’Az esély megvan rá’ – ismeri el meglepő módon Orbán Viktor, bár ennek az esélye sokkal alacsonyabb, ha Magyarország gazdaságilag jól teljesít.”"


legalább megmondja előre.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 22 130 — nabege2@yahoo.com
Egy félidő ment csak el, de szerintem szavazókat nyerne azzal Viktátor, ha a stadionépítést leállítani
Pedig én is szeretném, de így... Majd ha mindenhol 10e-k igényelnék...
több mint 10 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/gazdasag/2013/10/10/fizeteskeptelen_a_solyom/

A sólyom végveszélyben... 😀somoskovig
Eskü nem értem, hogy erre mi szükség volt.zinedine5
Mit nem értesz? Nyilván valaki kurva jól járt még így is.berger90
Ezt. Hogyan?zinedine5
Szerintem két opció van. 1, vagy ilyen hülye ez a Lucsik, mint tűnik. 2, a 120 milliós veszteség csak annyit jelent, hogy alvállalkozókon keresztül ennyi pénzt mosott ki. Ha a második a valós, akkor mondjuk nem nagyon értem, hogy ezt miért kellett ilyen nagy dobra verve csinálni, ahelyett hogy alapított volna valami szokásos pénzmosó "éttermet" vagy hasonlót.

Más: Valaki magyarázza már el nekem, hogy az azeri választási csalásra miért tekintik bizonyítéknak a screenshotot az appról, amiben egyébként tök más eredmények is szerepelnek, mint ami a végeredmény lett?

több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 047 — Ajmo Vatreni
 index.hu/gazdasag/2013/10/10/fizeteskeptelen_a_solyom/

A sólyom végveszélyben... 😀somoskovig
Eskü nem értem, hogy erre mi szükség volt.zinedine5
Mit nem értesz? Nyilván valaki kurva jól járt még így is.berger90
Ezt. Hogyan?
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
 index.hu/gazdasag/2013/10/10/fizeteskeptelen_a_solyom/

A sólyom végveszélyben... 😀somoskovig
Eskü nem értem, hogy erre mi szükség volt.zinedine5
Mit nem értesz? Nyilván valaki kurva jól járt még így is.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 047 — Ajmo Vatreni
 index.hu/gazdasag/2013/10/10/fizeteskeptelen_a_solyom/

A sólyom végveszélyben... 😀somoskovig
Eskü nem értem, hogy erre mi szükség volt.
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 775 — 49ers GM
 index.hu/gazdasag/2013/10/10/fizeteskeptelen_a_solyom/

A sólyom végveszélyben... 😀

több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
 www.origo.hu/nagyvilag/20131010-ungvari-lap-a-magyar-allampolgarsaggal-folyo-ukrajnai-uzletelesrol.html?sec-2

én megmondtam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hidd el tudom, három gyerekes gyakorló apa vagyok, ha csak egy gyereked van, semmit sem kapsz. Vagy nagy nehézségek árán.apeszos
egy gyerek nem gyerek. már 2002-ben is az volt a jelszó, hogy "3 gyerek, 3 szoba, 4 kerék". aki eddig nem tanulta meg, az így járt.

látom, Ti hallgattatok Vityára 😀 😉slowmotion
Köze sincs a Viktátorhoz. Az első két gyermekem idősebb mint a rendszerváltás, a harmadik pedig "emúttnyócéves". Szó szerint is, meg átvitt értelemben is 😛 Szóval van viszonyítási alapom.apeszos
ez bizonyiccsa, hogy te már sokkal előbb el kezdtél hinni Vityában ... nem csúszol ki halacska 😉sutianap
Nevetni fogsz, de elsőre tényleg hittem neki. Azóta megbántam már..
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 118 — capitaine du château de Vienne 1487
Hidd el tudom, három gyerekes gyakorló apa vagyok, ha csak egy gyereked van, semmit sem kapsz. Vagy nagy nehézségek árán.apeszos
egy gyerek nem gyerek. már 2002-ben is az volt a jelszó, hogy "3 gyerek, 3 szoba, 4 kerék". aki eddig nem tanulta meg, az így járt.

látom, Ti hallgattatok Vityára 😀 😉slowmotion
Köze sincs a Viktátorhoz. Az első két gyermekem idősebb mint a rendszerváltás, a harmadik pedig "emúttnyócéves". Szó szerint is, meg átvitt értelemben is 😛 Szóval van viszonyítási alapom.apeszos
ez bizonyiccsa, hogy te már sokkal előbb el kezdtél hinni Vityában ... nem csúszol ki halacska 😉


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hidd el tudom, három gyerekes gyakorló apa vagyok, ha csak egy gyereked van, semmit sem kapsz. Vagy nagy nehézségek árán.apeszos
egy gyerek nem gyerek. már 2002-ben is az volt a jelszó, hogy "3 gyerek, 3 szoba, 4 kerék". aki eddig nem tanulta meg, az így járt.

látom, Ti hallgattatok Vityára 😀 😉slowmotion
Köze sincs a Viktátorhoz. Az első két gyermekem idősebb mint a rendszerváltás, a harmadik pedig "emúttnyócéves". Szó szerint is, meg átvitt értelemben is 😛 Szóval van viszonyítási alapom.
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 938 — Cowboys fan
Hidd el tudom, három gyerekes gyakorló apa vagyok, ha csak egy gyereked van, semmit sem kapsz. Vagy nagy nehézségek árán.apeszos
egy gyerek nem gyerek. már 2002-ben is az volt a jelszó, hogy "3 gyerek, 3 szoba, 4 kerék". aki eddig nem tanulta meg, az így járt.

látom, Ti hallgattatok Vityára 😀 😉
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.Dub
Nem az a gond, hogy ők kapnak. Hanem az, hogy aki itthon él az nem.apeszos
Akkor sem hiszem, hogy ezért tőlük kellene sajnálni, hanem inkább az egyéb fölösleges kiadásokból kellene átcsoportosítani megfelelő összeget.Dub
Félreértesz. Nem sajnálom tőlük, és szerintem más sem sajnálná, ha ugyanazt és ugyanúgy megkapnák az itthon élők is. Nem egy egetverő összeg tényleg, de itthon ennek a negyedét kapják (ha kapják) támogatás címen, és azt sem pénzben, hanem utalványban. Ráadásul aki dolgozik, annak nem is jár, mert "ő meg tudja fizetni" a beiskolázást. Hidd el tudom, három gyerekes gyakorló apa vagyok, ha csak egy gyereked van, semmit sem kapsz. Vagy nagy nehézségek árán.
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Például a stadionépítésektől.
berger90
Egyet értünk, attól függetlenül, hogy járok meccsekre. Szerintem maximum egy normális nemzeti stadionra lenne szükség, ahol a válogatott meccseket, derbit, nagyobb koncerteket lehetne rendezni. Valami olyasmit, mint ami a románoknak van. A többi totál felesleges, főleg nem ilyen áron (kamerarendszer, regisztráció, fölösleges vegzálások stb, de ez már egy másik téma).
Kapjanak, de ne ennyit és egy egy tételes elszámolást küldjenek vissza, ne a Tőkésnek utaljanak 500 milliókat, mert ott bizony felmerül a mutyigyanú.
A politika teljesen más téma, abban szintén egyet tudok érteni, hogy a Markó, Tőkés és társaik ne a mi pénzünkből kapjanak anyagi támogatást.

mondjuk én azt mondom, hogy vagy pénz, vagy szavazójog. Szar dolog, hogy nem élnek itt, nekem is fáj Trianon, de miért kapnak ők többet, akik nem termelnek GDP-t (nem ennek az országnak), mint én?berger90
A politika teljesen más téma, abban szintén egyet tudok érteni, hogy a Markó, Tőkés és társaik ne a mi pénzünkből kapjanak anyagi támogatást. Az ő politikai érvényesülésükhöz szerintem a mi forrásaink nélkül is meg tudják a tőkét teremteni.

A határon túliak szavazati joga inkább csak szimbolikus gesztus, valahol régebben olvastam, hogy reálisan 2-3 mandátum sorsát befolyásolhatják, ez érdemben nem oszt nem szoroz. Más országok is adnak szavazati jogot és támogatják a külhonba szakadt honfitársaikat. Többségüknek sajnos kijutott a "jóból" bőven az utóbbi évtizedekben, tőlük továbbra se tudom sajnálni ezt a kevés pluszt. Erkölcsileg is szerintem helyén való, hogy lehetőségeihez mérten támogassa őket az anyaország, ha már eddig nem igazán tette. Talán igazán most se teszi (lásd Temerini fiúk esete, vagy a székelyek autonómia törekvéseit is lehetne intenzívebben támogatni). Én sokkal jobban sajnálom igencsak sajnálatos módon köztünk élő rejtett erőforrásainktól azokat a plusszokat, ami szintén a mi pénzünkből "jár" nekik. Biztos vagyok benne, hogy ez nagyságrendekkel nagyobb összeg, és gyanítom, hogy az ő GDP termelésük és adó befizetésük sem verdesi éppen az eget (ami a fogyasztásukból ered, azt meg kb el is viszi az a mérhetetlen kár, amit okoznak).

Épp most láttam egy elég jól sikerült kis videót a székelyek autonómia törekvéseiről, külföldi ismerősöknek meg lehet osztani:
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.Dub
Nem az a gond, hogy ők kapnak. Hanem az, hogy aki itthon él az nem.apeszos
Akkor sem hiszem, hogy ezért tőlük kellene sajnálni, hanem inkább az egyéb fölösleges kiadásokból kellene átcsoportosítani megfelelő összeget.Dub
Például a stadionépítésektől.

Kapjanak, de ne ennyit és egy egy tételes elszámolást küldjenek vissza, ne a Tőkésnek utaljanak 500 milliókat, mert ott bizony felmerül a mutyigyanú.

mondjuk én azt mondom, hogy vagy pénz, vagy szavazójog. Szar dolog, hogy nem élnek itt, nekem is fáj Trianon, de miért kapnak ők többet, akik nem termelnek GDP-t (nem ennek az országnak), mint én?

Mindig jövőre
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
JC6
Dub
Nem az a gond, hogy ők kapnak. Hanem az, hogy aki itthon él az nem.apeszos
Akkor sem hiszem, hogy ezért tőlük kellene sajnálni, hanem inkább az egyéb fölösleges kiadásokból kellene átcsoportosítani megfelelő összeget.Dub
Hát tudod, gyarló az ember. Ha abból lehetne választani hogy ők kapják vagy én, akkor azt választanám hogy én.
Ha abból lehetne választani, hogy kisvasutat és stadiont építsenek Felcsúton, vagy kapják meg ők, akkor azt mondanám kapják ők.

Kis malőr, hogy akik ezt eldöntik, azoknak se az én, se a te véleményed nem számít egy icipicit sem.
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
...és ott van még az is, hogy ezek az emberek 1998 és 2002 között magasról le voltak sz@rva.
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.Dub
Nem az a gond, hogy ők kapnak. Hanem az, hogy aki itthon él az nem.apeszos
Akkor sem hiszem, hogy ezért tőlük kellene sajnálni, hanem inkább az egyéb fölösleges kiadásokból kellene átcsoportosítani megfelelő összeget.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.Dub
Nem az a gond, hogy ők kapnak. Hanem az, hogy aki itthon él az nem.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.Dub
helyben vagyunk, here we go!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
Mit fáj az a cikkírónak, ha a külhoni magyarság fennmaradására is áldoznak végre valamilyen összeget? Ugyanis a fennmaradásuknak az egyik záloga éppen az, hogy magyarul tudjanak, beszéljenek, ez pedig magyar nyelvű oktatás nélkül igazán nehezen elképzelhető. Ráadásul költségvetési szinten 5 milliárd forint az bagatell összeg. Ennél sokkal nagyobb összegek mennek el haszontalan hülyeségekre. Az élősködő rejtett erőforrásainkra, 128-ik holokauszt megemlékezésekre (csak erre elmegy jövőre pont 5 milliárd), múzeumokra (tényleg, Trianon múzeum mikor lesz, ha már holokauszt múzeumból egy már nem is elég?), felcsúti stadionra stb, stb sokszor ennyi pénzt elszórunk (szerintem totál feleslegesen), az miért nem csípi ennyire a kedves cikkíró szemét? Azokat a pénzeket nem lenne jobb a magyar oktatásba vagy az egészségügybe fordítani? Ez egy számomra támogatható dolog, egyáltalán nem sajnálom tőlük ezt a támogatást. Nem gondolnám azt sem, hogy egy normális nemzettudattal rendelkező ember szemét különösebben csípné ez az 5 milliárd forint, a cikkíró nyilván magából és a hozzá hasonlókból indult ki.
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/JC6
valahogy csak meg kell őket venni kilóra, nincs mese.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Volt már?

 internetfigyelo.wordpress.com/2013/09/30/amirol-a-hazai-media-melyen-hallgat/
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 orulunkvincent.blog.hu/2013/10/05/az_orban-alom

Talán a balliberális blogok egyik legalja tud lenni a Vincent, de ez eléggé ült nekem.Gyurma Pappa
Nekem is.