Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
"Szél Bernadett: Közmunka – Több ezer, a segélyét elvesztő munkanélküli követelhet jogorvoslatot

Tavaly szeptemberben a foglalkoztatási és a szociális törvényeket is módosította a parlament annak érdekében, hogy a munkanélkülieknek kötelező legyen elfogadniuk a közmunkát. Az egyik változtatás során azt írták elő, hogy a munkanélkülieknek akkor is el kell fogadni a felajánlott munkalehetőséget, ha az közmunka. Mindeközben egy másik paragrafus szerint a közmunka csak akkor megfelelő, ha annak során naponta több mint három órát utaznak az érintettek

Így akár jogorvoslatot is követelhetnek azok, akiktől azután vonták meg a segélyt, hogy nem fogadták el a kevesebb mint napi három órás utazással járó közmunka-lehetőséget. Miután ezekben az esetekben nincs törvényi alapja a segély megvonásának, a kormánynak vállalnia kell a felelősséget.

A kormány a közmunkásoknak nem teremti meg azokat a lehetőségeket, amelyek segítségével közelebb kerülhetnek a nyílt munkaerőpiachoz. Miután a közmunkások eltűnnek a regisztrált álláskeresők közül, automatikusan kizárják őket a foglalkoztatásra ösztöntő támogatásra jogosultak közül. A támogatások igénybevételéhez ugyanis általában három hónapos regisztrált álláskeresői státust írnak elő. A közmunka napi működésében is zavarokat tapasztaltak. Elmondta, számos közmunkástól kaptak olyan leveleket, amelyekben arra hívják fel a figyelmet, hogy csúsznak a kifizetések, ezért nem képesek beiskoláztatni a gyermekeiket."

bérrettegek

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 velemenyvezer.blog.hu/2012/08/31/gyozott_matolcsy_tudomanyos_szocializmusa

na, így lépek be erőlködés nélkül az elitbe 😀 370-en végeztünk még az évfolyamon, szóval annyira mégsem 😊

több mint 12 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A politika itt is keményen jelen van:  www.hir24.hu/belfold/2012/08/24/diplomabotrany-rendkivuli-ules-a-tf-en/~~fokusz

Gusztustalan. Én is örültem volna ha csak úgy beírják a krediteket és simán lediplomázok. Rohadékok.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hála a jó istennek, hogy kirúgtuk azt szemét mocsok IMF-et 2010-ben, fel is pörgött faszán minden. 😀
Ja, nem.somoskovig
Nem ezen múlt.
Mondtak olyat is az IMF elküldése után, hogy most összezuhan a forint, aztán a következő egy évben semmi baja se volt.
Télen mondták hogy meghalunk az IMF nélkül, fél éve csak kóstolgatják egymást a felek, aztán lassan egy éve nem volt ilyen erős a forint.

Az IMF nagyon szeret(ett) faragni és tenni a növekedésre, ez tény.
Az IMF-mentes lét adott volna lehetőségeket, nem éltek vele. Ahogy a nyugdíjlové is adott volna, azzal se éltek (csak vissza).

Mondj egy olyan gazdasági mutatót, amiben javult az ország (a foglalkoztatottság, mint mondtam nem ér 😀) az eladósodottságon kívül. Ma Kósa kijelentette, hogy a GDP nem olyan fontos (de közben növekedünk majd, egyszer csak). Miként értelmezzem ezt? Hogy lehet másképp értelmezni azt, hogy folyamatosan a gazdaságot visszafogó különadókat & co. vezetnek be?

Értem a kényszert, csak a módszereket nem. Állandó adósság mellett a növekvő gazdaság, alacsonyabb hiányt eredményez. De itt a cél az erőszakos törlesztés, a gazdaság teljesítőképessége felett. Egyébként meg az EU támogatás dolog, amit mondasz, tört része lett volna a teljes EU-ből jövő támogatásnak. Ja, csak pont a kohéziós alap, amiből utat, csatornát stb. lehet építeni. Áhá. Érthető az igyekezet, nem?Gyurma Pappa
Kósa persze hogy azt mondja hogy nem fontos a GDP, mert valahogy magyaráznia kell a szar adatokat.
Egyszerűen arról van szó, hogy a Fidesz próbálja túlhangsúlyozni azt, amiben most jól állnak és jelentéktelennek beállítani a szópósávot. Tekintve a Fidesz választás utáni törekvéseit, szerintem ha tehetnék, bőven engednének az adósságon némi növekedésért.
A kohéziós alapok pénzmennyiségét azért nem fitymálnám le, az EU-s pénzek talán harmada jön abból a forrásból? Bele lehet ebbe magyarázni korrupciós sugallatokat, szerintem bármilyen célú százmilliárdok visszatartása ellen igyekezett volna lépéseket tenni a kormány, már csak PR-szinten is nagy bukta lett volna ilyen volumenű összegeket veszni hagyni.

"Erőszakos" törlesztést nem látok a nyugdíjlové bevonása óta, de utólag elmondható szerintem, hogy annak legalább annyira célja volt az is, hogy a tavalyi hiányt "tűzoltsák" vele, anélkül kb. 2 és fél százalékkal léptük volna túl az előírt 3%-t és mint kiderült, az EU el se fogadta a nyugdíjpénzekkel csökkentett hiányszámot.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Én nem azt mondtam, hogy el kell engedni a hiányt. Én azt mondtam, hogy a magyar gazdaságpolitikának az egyetlen célja, amit látni hajlandó Matolcsy és Orbán, jelenleg az adósság csökkentése. Ceteris paribus kijelenteni, hogy ez fontosabb, mint a növekedés, egy baromság.Gyurma Pappa
Ezt ki jelentette ki? Nem hallottam így még, és valóban, ez baromság lenne. Ahogy Orbánt idézted, ő azt mondta, hogy az adósságot növelő kiadások árán nem akar növekedést. A mi helyzetünkben mást nem is mondhat, ha csak egy kicsit is több hitelt veszünk fel, nő a költségvetés hiánya és repül az EU-támogatás.
atapapa
Mondj egy olyan gazdasági mutatót, amiben javult az ország (a foglalkoztatottság, mint mondtam nem ér 😀) az eladósodottságon kívül. Ma Kósa kijelentette, hogy a GDP nem olyan fontos (de közben növekedünk majd, egyszer csak). Miként értelmezzem ezt? Hogy lehet másképp értelmezni azt, hogy folyamatosan a gazdaságot visszafogó különadókat & co. vezetnek be?

Értem a kényszert, csak a módszereket nem. Állandó adósság mellett a növekvő gazdaság, alacsonyabb hiányt eredményez. De itt a cél az erőszakos törlesztés, a gazdaság teljesítőképessége felett. Egyébként meg az EU támogatás dolog, amit mondasz, tört része lett volna a teljes EU-ből jövő támogatásnak. Ja, csak pont a kohéziós alap, amiből utat, csatornát stb. lehet építeni. Áhá. Érthető az igyekezet, nem?

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Hála a jó istennek, hogy kirúgtuk azt szemét mocsok IMF-et 2010-ben, fel is pörgött faszán minden. 😀

Ja, nem.somoskovig
Ugyanez jutott eszembe. 😊
több mint 12 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 261 — 49ers GM
Én nem azt mondtam, hogy el kell engedni a hiányt. Én azt mondtam, hogy a magyar gazdaságpolitikának az egyetlen célja, amit látni hajlandó Matolcsy és Orbán, jelenleg az adósság csökkentése. Ceteris paribus kijelenteni, hogy ez fontosabb, mint a növekedés, egy baromság.Gyurma Pappa
Ezt ki jelentette ki? Nem hallottam így még, és valóban, ez baromság lenne. Ahogy Orbánt idézted, ő azt mondta, hogy az adósságot növelő kiadások árán nem akar növekedést. A mi helyzetünkben mást nem is mondhat, ha csak egy kicsit is több hitelt veszünk fel, nő a költségvetés hiánya és repül az EU-támogatás.

Ha nem a piacról akarta volna finanszírozni a kormány a gazdaságot, akkor most kisebb gondjaink lennének. Kisebb kamat, kisebb kiadás, kevesebb kivetendő adó.Gyurma Pappa
Erre írtam, hogy a sok vargabetű megbosszulta magát. Lett volna értelme az IMF-ről való leválásnak, ha az IMF nélkül is prudens pénzügypolitikát folytat a kormány. De nem így tett.
Hozzáteszem, ha marad az IMF finanszírozás 2 éve, hiába az alacsonyabb kamat (az új hitelekre), az IMF vélhetően kemény kézzel vezérelt volna és nem mehetett volna a megtakarított pénzből a gazdaság felpörgetésére. Az IMF receptjei rendszerint a gazdaságot még jobban visszafogják, bár mostanában hallani onnan paradigmaváltásról tanúskodó gondolatokat.

Összefoglalva: szerintem a költségvetési fegyelem nem egyenlő azzal, hogy minden erőnket csak és kizárólag az államadósság csökkentésére irányítjuk.Gyurma Pappa
Nyilván, de sok mozgástér nincs. Amit unortodox eszközökkel szerzett magának a kormány, azt máshol pont ezen eszközök miatt elvesztette.



Azért Péterünk kissé átesett a ló másik oldalára a 100 napos okossággal 😊 Gazd.pol. órán úgy tanítja nálunk, az egyébként nem jobbos tanár, hogy a magyar történelem legnagyobb költségvetési baklövése, és ő szerinte nagyobb csapás volt a szocikra, mint Öszöd, mert enélkül Öszöd se lett volna.Gyurma Pappa
Ezt én közgáz diploma nélkül is képes voltam megállapítani 😛
A szocikat én se azért szidtam inkább, amit 2006-tól tettek (bár a 2006-os Gyurcsány-csomag is megér egy misét, azokat dédelgette, akik az előző 4 év nyertesei voltak és azokat ütötte még jobban, akiknek a nagy osztogatásokból amúgy se jutott), az "ősbűnt" 2002 és 2006 között követték el. atapapa
Hála a jó istennek, hogy kirúgtuk azt szemét mocsok IMF-et 2010-ben, fel is pörgött faszán minden. 😀

Ja, nem.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én nem azt mondtam, hogy el kell engedni a hiányt. Én azt mondtam, hogy a magyar gazdaságpolitikának az egyetlen célja, amit látni hajlandó Matolcsy és Orbán, jelenleg az adósság csökkentése. Ceteris paribus kijelenteni, hogy ez fontosabb, mint a növekedés, egy baromság.Gyurma Pappa
Ezt ki jelentette ki? Nem hallottam így még, és valóban, ez baromság lenne. Ahogy Orbánt idézted, ő azt mondta, hogy az adósságot növelő kiadások árán nem akar növekedést. A mi helyzetünkben mást nem is mondhat, ha csak egy kicsit is több hitelt veszünk fel, nő a költségvetés hiánya és repül az EU-támogatás.

Ha nem a piacról akarta volna finanszírozni a kormány a gazdaságot, akkor most kisebb gondjaink lennének. Kisebb kamat, kisebb kiadás, kevesebb kivetendő adó.Gyurma Pappa
Erre írtam, hogy a sok vargabetű megbosszulta magát. Lett volna értelme az IMF-ről való leválásnak, ha az IMF nélkül is prudens pénzügypolitikát folytat a kormány. De nem így tett.
Hozzáteszem, ha marad az IMF finanszírozás 2 éve, hiába az alacsonyabb kamat (az új hitelekre), az IMF vélhetően kemény kézzel vezérelt volna és nem mehetett volna a megtakarított pénzből a gazdaság felpörgetésére. Az IMF receptjei rendszerint a gazdaságot még jobban visszafogják, bár mostanában hallani onnan paradigmaváltásról tanúskodó gondolatokat.

Összefoglalva: szerintem a költségvetési fegyelem nem egyenlő azzal, hogy minden erőnket csak és kizárólag az államadósság csökkentésére irányítjuk.Gyurma Pappa
Nyilván, de sok mozgástér nincs. Amit unortodox eszközökkel szerzett magának a kormány, azt máshol pont ezen eszközök miatt elvesztette.



Azért Péterünk kissé átesett a ló másik oldalára a 100 napos okossággal 😊 Gazd.pol. órán úgy tanítja nálunk, az egyébként nem jobbos tanár, hogy a magyar történelem legnagyobb költségvetési baklövése, és ő szerinte nagyobb csapás volt a szocikra, mint Öszöd, mert enélkül Öszöd se lett volna.Gyurma Pappa
Ezt én közgáz diploma nélkül is képes voltam megállapítani 😛
A szocikat én se azért szidtam inkább, amit 2006-tól tettek (bár a 2006-os Gyurcsány-csomag is megér egy misét, azokat dédelgette, akik az előző 4 év nyertesei voltak és azokat ütötte még jobban, akiknek a nagy osztogatásokból amúgy se jutott), az "ősbűnt" 2002 és 2006 között követték el.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
‎"A kormány megállította a süllyedést, most pedig a gazdasági teljesítmény fokozására és a foglalkoztatás növelése a cél.
Bár a GDP fontos mérőszám, korántsem mindegy, a mögötte álló valóság. Például a román GDP nagyobb a magyarnál, de Romániában az IMF előírásai miatt negyedéve mérsékelték a köztisztviselők fizetését. Ilyen áron, esetleg a nyugdíjak csökkentésével a magyarok nem szeretnék a GDP növelését elérni." - Kósa Lajos, Heti Válasz.

Nos. Van kérdés?Gyurma Pappa
Az látszik, hogy a fő kommunikációs vonal most ez az "IMF által követelt nyugdíj csökkentés".
Ezt mondja Kósa, ezt mondta OV, gondolom majd ezt szajkózza a Giró-Szásztól, Bayeren át, Fritzig mindenki.
Ez elterjed(het) a nyugdíjasok között, közben a kormány más témákban bepúcsít az IMF-EU duónak, viszont nem engedte a nyugdíjcsökkentést, ergo győztes.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
‎"A kormány megállította a süllyedést, most pedig a gazdasági teljesítmény fokozására és a foglalkoztatás növelése a cél.
Bár a GDP fontos mérőszám, korántsem mindegy, a mögötte álló valóság. Például a román GDP nagyobb a magyarnál, de Romániában az IMF előírásai miatt negyedéve mérsékelték a köztisztviselők fizetését. Ilyen áron, esetleg a nyugdíjak csökkentésével a magyarok nem szeretnék a GDP növelését elérni." - Kósa Lajos, Heti Válasz.

Nos. Van kérdés?

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Én nem azt mondtam, hogy el kell engedni a hiányt. Én azt mondtam, hogy a magyar gazdaságpolitikának az egyetlen célja, amit látni hajlandó Matolcsy és Orbán, jelenleg az adósság csökkentése. Ceteris paribus kijelenteni, hogy ez fontosabb, mint a növekedés, egy baromság. Arról nem is beszélve, hogy a legközelebbi árfolyam megingás megint feljebb fogja nyomni az államadósságot.

A gazdaságpolitikának más cél kellene elsődlegesnek állítani, és annak a növekedésnek kellene lennie. Stabil államadósság állománnyal, de növekvő gazdaság szerintem előnyösebb, mint a csökkenő államadósság és a recesszió együtt.

De konkrétumok:

1) Ha nem a piacról akarta volna finanszírozni a kormány a gazdaságot, akkor most kisebb gondjaink lennének. Kisebb kamat, kisebb kiadás, kevesebb kivetendő adó.

2) Ha meglenne a magánszámlás nyugdíj, ahol a befizetéseink (svéd mintára) 5-10 éves államkötvényekben állnának, máris beljebb lennénk (a munkáltatói TB/nyugdíj/szocho adó befizetések fenntartanák a mostani nyugdíjasokat), hiszen belföldön maradna a hitel állomány, és nem kéne a kamatkifizetések miatt sem aggódni, mert azon is államkötvényt lehetne venni.

3) A foglalkoztatási probléma nyilvánvaló, de az állami (mesterséges) foglalkoztatás bővítés helyett azt kellene megnézni, hogy piacnak mire lett volna szüksége (nem a mostani intézkedésre) a növekedéshez (hitelezés, ugyebár).

4) Az építőipar még mindig nem fogott padlót, a mezőgazdaság nem fogja megmenteni a GDP-t, ahogy tette azt tavaly, így jó, ha 0% közelében lesz az éves GDP változás. Ha a belső fogyasztás esni fog a 3. negyedévben, akkor igen nagy bajban lesz a gazdaság. Hiába növekszik az IT ipar, nem nagy foglalkoztató, így kihúzni nem fogja az országot a szarból. Ezzel a reálbér csökkenéssel, a karácsony sem fogja megmenteni a belső fogyasztást. Ezen sajnos idén már nem lehet segíteni, de jövőre még nem lenne késő a 25%-os áfát kitalálni (bár a mostani összebaszott (bocs, de ennél nincs jobb szó) költségvetésbe nem fér bele). A legtöbb vállalkozónak nincs most tőkéje, így nem fog bevásárolni az olcsó eurón karácsonyra készletet, szóval erre sem lehet játszani.

5) Kell a központi vagyonadó. Ha az nem, akkor a második SZJA kulcs. A családi adókedvezmény + egy kulcs, ez akkor is látszott, de most már egyértelmű: sok a magyar gazdaságnak. Ha nem lesz vagyonadó, akkor ez így is marad.

6) Kiadáscsökkentés. Strukturális átalakítás. Lassan szitokszavak, de ezek nélkül a fentiek tényleg növelhetik az államadósságot.

Összefoglalva: szerintem a költségvetési fegyelem nem egyenlő azzal, hogy minden erőnket csak és kizárólag az államadósság csökkentésére irányítjuk.


Számunkra teljesen járhatatlan ez az út, mint említettem sok ok miatt, ennek egyik része hogy Medgyessyék hová lavírozták a száznapos programokkal a költségvetést pont az EU-ba történő belépés előtt atapapa
Azért Péterünk kissé átesett a ló másik oldalára a 100 napos okossággal 😊 Gazd.pol. órán úgy tanítja nálunk, az egyébként nem jobbos tanár, hogy a magyar történelem legnagyobb költségvetési baklövése, és ő szerinte nagyobb csapás volt a szocikra, mint Öszöd, mert enélkül Öszöd se lett volna.

több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 212 — Vikings fan
Kósa: "A feliratkozás technikai kérdés, nem érinti a választás alapjogát. Sokat gondolkodtunk, nem láttunk más eszközt a voksolás lebonyolítására"

Persze a Fidesz sosem hazudik.
Ezt a Kósát régebben még úgy-ahogy (poitkusok között) szimpatikusnak tartottam, de ez egy féreg, szemrebbenés nélkül mondja a hülyeséget. zinedine5
Sajnos hogy feljebb keruljon a Fidiben illetve hogy a varosanak tobb penz jusson muszaj volt atallni sajnos a sotet oldalra.
Mondjuk ez a nem volt mas valasztas, úgy eleg vicces hogy kvazi az elozo rendszerrel sem volt gond 😊
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Kósa: "A feliratkozás technikai kérdés, nem érinti a választás alapjogát. Sokat gondolkodtunk, nem láttunk más eszközt a voksolás lebonyolítására"

Persze a Fidesz sosem hazudik.
Ezt a Kósát régebben még úgy-ahogy (poitkusok között) szimpatikusnak tartottam, de ez egy féreg, szemrebbenés nélkül mondja a hülyeséget.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Hogy tudnánk adósságot felvenni és azzal felpörgetni a gazdaságot, amikor épp tavasszal akarta a támogatásokat megvonni az EU, mert pár tizeddel az előírt fölé akart menni a költségvetés hiánya?
Számunkra teljesen járhatatlan ez az út, mint említettem sok ok miatt, ennek egyik része hogy Medgyessyék hová lavírozták a száznapos programokkal a költségvetést pont az EU-ba történő belépés előtt, emiatt az első perctől kezdve, amit az EU-ban töltöttünk, mehetett ellenünk a túlzottdeficiteljárás, és emiatt ezen a téren mostanra nulla mozgástere maradt a kormánynak (ugye se Japán, se az USA nem tagja az EU-nak)

Továbbá mi sokkal drágábban kapunk hitelt, mint azok az államok, amelyek képesek hitelből pörgetni a gazdaságot. Vélhetően a cikk szerzője nem olvasta vagy ignorálta a szintén az indexen, pár sorral lejjebb megjelent hírt arról, hogy a sokkal stabilabb Magyarország majdnem ugyanakkora hozamot kénytelen fizetni az állampapírok után, mint például a csőd szélén táncoló olaszok.
Vagyis mi a csökkenő adósságon (az utána fizetendő kamaton) többet is spórolunk, mint azok az államok, amelyek 100% feletti adóssággal is marha olcsón jutnak hitelhez (nézzük meg mekkora különbség van az amerikai és a magyar államkötvények hozama között).

Orbán se volt ekkora adósságellenes fazon, pont ő akart plusz mozgásteret (magasabb hiánycélt a nagyobb adóssághoz) ezen a téren a megnyert választás után, hogy az adósságot kinője a gazdaság felpörgetésével, de emlékszünk rá, miként reagált az EU és az IMF.

A gazdasági növekedés hiányáért a legnagyobb mértékben a teljesen kiszámíthatatlan gazdaságpolitikát okolom, egy-egy unortodox lépés még belefért volna, de ilyen vargabetűk között már én se fektetnék be Magyarországon.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/igazamiigaz/2012/08/22/remenytelen_helyzetben_vannak_az_eladosodott_orszagok/

Az a baj, hogy ezt a finanszírozó piac tudja, de a törzsszavazó megeszi ezt a maszlagot. Itt beszéltünk róla már egyszer, hogy az eladósodottság önmagában semmit nem jelent, és sajnos ezt még mindig nem értik a Viktorék...Gyurma Pappa
Ha Orbán kijelentése nem is teljesen pontos, a cikk még trehányabb, ahogy egy pillanat alatt átugrik az adósságról a nagy gazdaságok növekedésére (ez az egész rovatra jellemző különben, pedig elvileg jó kezdeményezés lenne).
atapapa
Nem a cikket akartam minősíteni, hanem a hozzáállást, és annak eredményét. Nyilvánvaló, hogy az "adósság elleni harc" az egyik oka, hogy számos olyan gazdasági lépést hozott a kormány, ami visszafogta a növekedés. OV mondott olyat is Brüsszelben, hogy a nem fogad el olyan növekedési politikát, ami az adósság növelésével jár. Ami egy nagy baromság ilyen ceteris paribus kijelenteni, főleg, hogy az egyik nagy példaképük, Széchenyi István volt az, aki még könyvet is írt a hitelről. Látszik az eredménye a politikának, és szerintem optimista az összes előrejelzés, ami egyáltalán pozitív éves GDP változást mutat. Nem vagyok annak sem a híve, hogy engedjék el az adósságot, de ez annyira komplex, hogy egyszerűen nem lehet így elintézni a dolgot.

A legnagyobb gond jelenleg, hogy növekvő (legalábbis nem csökkenő) infláció mellett van gazdasági visszaesés. A bűvészkedés a számokkal, hogy épp most csökken a munkanélküliség, mivel a közmunkások egy jó részt "belekényszerít" a munkába, nem valós gazdasági eredmény, mivel közben a foglalkoztatás csökken privát szektorban. (Megér egy misét, hogy a közmunkás egy része, konkrétan semmit nem csinál, csak ülnek napi 4 órát egy önkormányzati telephelyen, mivel a falut rendbe rakni mondjuk havonta 2 nap. Tudok olyan településről, ahol a helyi közmunkások "bedolgoznak" magáncégeknek, persze többletjuttatás nélkül, a polgármester úr persze kap egy kis "aprót". Innentől kezdve érdekesedik a rendszer.)
Tehát:
- nem csökken az infláció
- csökken a gazdaság
- csökken a foglalkoztatás
--> recesszióban az ország.
Közgazdasági alapvetés, hogy a fenti három tényező nem változhat egyszerre pozitív irányba. Ilyen szempontból az MNB is "hibás", hogy nem engedte legalább kicsit elmenni az infláció 2 évvel ezelőtt, de ez mellékvágány. Ahhoz, hogy beinduljon a gazdaság (és ezt most jól látják a Viktorék) valahogyan növelni kell a foglalkoztatottságot, de ehhez kell, hogy a MNB enyhítsen a monetáris szigoron, és az infláció (mondjuk a hitelezés megindulása miatt, illetve a foglalkoztatottság növelés eredményezni fog egy kereslet tolta inflációt) kicsit elinduljon felfelé, így többletforrás kerüljön a gazdaságba és az államháztartásba is (inflációs adóbevétel, az I. OV kormány óta elterjedt igazán elterjedt technika: alultervezett infláció miatt nagyobb adóbevételek keletkeznek). Ehhez azonban le kell tenni a kormánynak az erőszakos államadósság csökkentésről, és hagyni kell, hogy majd "kinőjük" az adósságot.

Bocs, ha hosszú voltam, remélem érthető, hogy mi a bajom a politikájukkal.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 index.hu/belfold/2012/08/22/sikasztott_a_polgarmester_de_marad_a_hivatalaban/
Ez is milyen már?zinedine5
A Hír TV-nek aranybánya volt a faszi az elmúlt néhány évben, de most már nem annyira izgalmas nekik, hogy kilépett az MSZP-ből és függetlenként regnál.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 index.hu/belfold/igazamiigaz/2012/08/22/remenytelen_helyzetben_vannak_az_eladosodott_orszagok/

Az a baj, hogy ezt a finanszírozó piac tudja, de a törzsszavazó megeszi ezt a maszlagot. Itt beszéltünk róla már egyszer, hogy az eladósodottság önmagában semmit nem jelent, és sajnos ezt még mindig nem értik a Viktorék...Gyurma Pappa
Ha Orbán kijelentése nem is teljesen pontos, a cikk még trehányabb, ahogy egy pillanat alatt átugrik az adósságról a nagy gazdaságok növekedésére (ez az egész rovatra jellemző különben, pedig elvileg jó kezdeményezés lenne).

A nagy gazdaságok több okból is megengedhetnek maguknak nagyobb adósságot (és meg is engedik, például pont azért, hogy pörgessék a gazdagságot, amire oly magabiztosan mutogat a cikk), de az országok döntő többsége nagyon szenvedne egy USA-beli, 100% feletti adóssággal, még ha ahhoz gazdasági növekedés is társul.
Elég csak visszagondolni a tavalyi nyárra, amikor a dollárválságig és az esetlegesen bedőlő amerikai költségvetésig kellett eljutni, hogy az USA-t a hitelminősítők végre leszedjék a legelitebb besorolásból. Egy fokkal.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 index.hu/belfold/2012/08/22/sikasztott_a_polgarmester_de_marad_a_hivatalaban/

Ez is milyen már?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/belfold/igazamiigaz/2012/08/22/remenytelen_helyzetben_vannak_az_eladosodott_orszagok/

Az a baj, hogy ezt a finanszírozó piac tudja, de a törzsszavazó megeszi ezt a maszlagot. Itt beszéltünk róla már egyszer, hogy az eladósodottság önmagában semmit nem jelent, és sajnos ezt még mindig nem értik a Viktorék...Gyurma Pappa
Vagy nagyon is értik...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/igazamiigaz/2012/08/22/remenytelen_helyzetben_vannak_az_eladosodott_orszagok/

Az a baj, hogy ezt a finanszírozó piac tudja, de a törzsszavazó megeszi ezt a maszlagot. Itt beszéltünk róla már egyszer, hogy az eladósodottság önmagában semmit nem jelent, és sajnos ezt még mindig nem értik a Viktorék...

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 adozona.hu/adozas_rendje/A_jovoben_a_stromanokat_is_perelni_fogja_a__BVFQLT.aspx#rss

Zseniális. Valaki azért lesz stróman, mert semmije nincs, és igazából teljesen felesleges perelni rajta bármit. Az "árnyékvezető" pedig nem fogható. A stróman vall rá, de közben 8-an fogják mondani, hogy ott sem volt, közülük ketten pedig biztosan tudni fogják, hogy a tettes a stróman, és csak védekezni akar. Sőt, a 8-ból az egyik rendőr. Komolytalan megint.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Most hallom, hogy minden 6hónapnál öregebb kutyába chip-et kell rakni cirka 3500Ft-ért.
Ez már megint mekkora beteg gondolat...
Asszem 2013 január 1-től.Bazzani
Annyiból jó, hogy a chip így most feleannyiba fog kerülni mint eddig. Külföldi úthoz eddig is kellett, csak 7-8000 volt a berakás.Gyurma Pappa
Látom, hogy a 80 éves mamikámnak mennyire szüksége van egy chipre a "100" éves korcs kutyájába.
Bazzani
Nézd: a 80 éves mamit senki nem fogja ellenőrizni, ebben 100%-ig biztos vagyok. A néni elég ritkán viszi orvoshoz is azt a 100 éves korcsot, szóval nem is nagyon lesz rá lehetőség. Ha meg ezzel fognak szórakozni, akkor kapják be. Ez kb. olyan mint a 18 éveseket csesztetik az eü szolgáltatási járulékért. Végül is azt is megcsinálták. Szóval kapják be előre 😀Gyurma Pappa
2008-tól nem kell az önkormányzatnál minden kutyát nyilvántartani, de nálunk éppen most írják össze minden háznál a kutyákat a közterületfelügyelők. Ugyhogy el tudom képzelni, hogy megint kötelező lesz. Viszont évente oltatni kell veszettség ellen.
Az állatorvosnál meg kiderül, hogy van-e chip, főleg, hogy az állatorvos anyagilag érdekelt, hogy legyen.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
 boldogokasajtkeszitok.blog.hu/2012/08/20/szent_istvan_bargyu_oroksege?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_08_21&utm_campaign=index
nem tudom van-e lejjebb ennél, baszki még warcraftos grafikával, hihetetlen és berakja főoldalra, gyalázat.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Most hallom, hogy minden 6hónapnál öregebb kutyába chip-et kell rakni cirka 3500Ft-ért.
Ez már megint mekkora beteg gondolat...
Asszem 2013 január 1-től.Bazzani
Annyiból jó, hogy a chip így most feleannyiba fog kerülni mint eddig. Külföldi úthoz eddig is kellett, csak 7-8000 volt a berakás.Gyurma Pappa
Látom, hogy a 80 éves mamikámnak mennyire szüksége van egy chipre a "100" éves korcs kutyájába.
Bazzani
Nézd: a 80 éves mamit senki nem fogja ellenőrizni, ebben 100%-ig biztos vagyok. A néni elég ritkán viszi orvoshoz is azt a 100 éves korcsot, szóval nem is nagyon lesz rá lehetőség. Ha meg ezzel fognak szórakozni, akkor kapják be. Ez kb. olyan mint a 18 éveseket csesztetik az eü szolgáltatási járulékért. Végül is azt is megcsinálták. Szóval kapják be előre 😀Gyurma Pappa
Hidd el, hogy hamarabb fogják csesztetni a mamikákat mint az olyat akinek 10 korcs rohangál az udvarban, mert "Ez mind kóborkutya." ugyebár.