Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20120814_ksh_recesszio_matolcsy#rss

hivatalosan is nyakig ér a szar.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 www.portfolio.hu/gazdasag/tovabb_zsugorodott_az_europai_gazdasag.171423.html

szépen rajzolja a W-t a gazdaság

több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
😀 😀 😀
Budai: Kartelleztünk, és akkor mi van?
„Igen, kartelleztünk, a magyar termelők érdekében. Két év alatt 11 ezer hektárról 5 ezer hektárra csökkent Magyarországon a dinnyetermő terület. Mi vissza akarjuk állítani a korábbi termőterületet, ami csak úgy lehetséges, hogy a termelő ne csak az önköltséget kapja meg, hanem legalább 15-20 százalék haszna is legyen a terméken. A Gazdasági Versenyhivatal is azt mondta, hogy én kartellezek. Igen? És akkor mit tudnak velem csinálni? Vagy a minisztériummal? Vagy a kormánnyal?”
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/08/13/budai_kartelleztunk_es_akkor_mi_van/

És még mindíg: De mit keres Oszkó Péter a WizzAir-ben?apeszos
De tényleg. Mit tudnak velük csinálni? Semmit. A kétharmad "feljogosít" mindenre.
Oszkó Péter meg lehet utazik valahova és spórol a repjegyen.kittli
Látod, ez a szomorú. Ilyen is csak a NER-ben fordulhat elő (meg egyéb banán köztársaságokban), hogy egy "politikus" -aki ráadásul jogász (!?) is- bűncselekménnyel hivalkodik, és törvények felettinek vallja magát. És ez a manusz volt a (teljesen eredménytelen) 'leszámoltatási' biztos. Arrogáns, pökhendi fasz, mint a többi fideszes (a nagyon kevés kivétel erősíti a szabályt), és mi hagyjuk. apeszos
Ha csak abból indulok ki, hogy Gyurcsányt a kétharmad akarta (akarta?) elszámoltatni és leültetni Sukoró miatt de nem sikerült, akkor ők mitől félnének? És igen, mi meg hagyjuk. Ilyenek vagyunk. (bégetünk mert kevés a fű, kevés a víz, szikes a talaj, fázunk mert a szőrünket is levágták és nem is hagyják megnőni már többé és bégetünk tovább.)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
😀 😀 😀
Budai: Kartelleztünk, és akkor mi van?
„Igen, kartelleztünk, a magyar termelők érdekében. Két év alatt 11 ezer hektárról 5 ezer hektárra csökkent Magyarországon a dinnyetermő terület. Mi vissza akarjuk állítani a korábbi termőterületet, ami csak úgy lehetséges, hogy a termelő ne csak az önköltséget kapja meg, hanem legalább 15-20 százalék haszna is legyen a terméken. A Gazdasági Versenyhivatal is azt mondta, hogy én kartellezek. Igen? És akkor mit tudnak velem csinálni? Vagy a minisztériummal? Vagy a kormánnyal?”
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/08/13/budai_kartelleztunk_es_akkor_mi_van/

És még mindíg: De mit keres Oszkó Péter a WizzAir-ben?apeszos
De tényleg. Mit tudnak velük csinálni? Semmit. A kétharmad "feljogosít" mindenre.
Oszkó Péter meg lehet utazik valahova és spórol a repjegyen.kittli
Látod, ez a szomorú. Ilyen is csak a NER-ben fordulhat elő (meg egyéb banán köztársaságokban), hogy egy "politikus" -aki ráadásul jogász (!?) is- bűncselekménnyel hivalkodik, és törvények felettinek vallja magát. És ez a manusz volt a (teljesen eredménytelen) 'leszámoltatási' biztos. Arrogáns, pökhendi fasz, mint a többi fideszes (a nagyon kevés kivétel erősíti a szabályt), és mi hagyjuk.
több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
😀 😀 😀
Budai: Kartelleztünk, és akkor mi van?
„Igen, kartelleztünk, a magyar termelők érdekében. Két év alatt 11 ezer hektárról 5 ezer hektárra csökkent Magyarországon a dinnyetermő terület. Mi vissza akarjuk állítani a korábbi termőterületet, ami csak úgy lehetséges, hogy a termelő ne csak az önköltséget kapja meg, hanem legalább 15-20 százalék haszna is legyen a terméken. A Gazdasági Versenyhivatal is azt mondta, hogy én kartellezek. Igen? És akkor mit tudnak velem csinálni? Vagy a minisztériummal? Vagy a kormánnyal?”
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/08/13/budai_kartelleztunk_es_akkor_mi_van/

És még mindíg: De mit keres Oszkó Péter a WizzAir-ben?apeszos
De tényleg. Mit tudnak velük csinálni? Semmit. A kétharmad "feljogosít" mindenre.
Oszkó Péter meg lehet utazik valahova és spórol a repjegyen.
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
😀 😀 😀
Budai: Kartelleztünk, és akkor mi van?
„Igen, kartelleztünk, a magyar termelők érdekében. Két év alatt 11 ezer hektárról 5 ezer hektárra csökkent Magyarországon a dinnyetermő terület. Mi vissza akarjuk állítani a korábbi termőterületet, ami csak úgy lehetséges, hogy a termelő ne csak az önköltséget kapja meg, hanem legalább 15-20 százalék haszna is legyen a terméken. A Gazdasági Versenyhivatal is azt mondta, hogy én kartellezek. Igen? És akkor mit tudnak velem csinálni? Vagy a minisztériummal? Vagy a kormánnyal?”
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/08/13/budai_kartelleztunk_es_akkor_mi_van/

És még mindíg: De mit keres Oszkó Péter a WizzAir-ben?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 www.policity.eu/index.php/interjuk/item/interju-orban-viktorral


 indavideo.hu/video/Ron_Swanson_elmondja_mi_az_allam
Ron Swanson: Állam

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Paul Ryan alelnökjelöltségéhez.

Már a bejelentés előtti napokban, hetekben világos volt, hogy Romney-ék döntése sok mindent elárul majd arról, hogy három hónappal az elnökválasztás előtt milyennek látják győzelmi esélyeiket. Ryan kiválasztása arra utal, hogy nem látták azt különösen kedvezőnek és ezt egyébként több közvélemény-kutatási adat meg is erősítette. Kellett egy olyan személy, akiről úgy vélték, hogy "game changer" lehet, aki talán képes változtatni a közvélemény-kutatásokból kitapintható trendek alakulásán. Kb. így gondolkodott négy éve a McCain-csapat is, amikor Palin mellett döntött, s ebből a szempontból van némi hasonlóság az akkori helyzethez képest.

Lehetett volna olyan politikust is választani alelnökjelöltnek, aki ott, azok (női választók, nem-fehérek, stb.) körében erősíti Romney-t (és a GOP-t), ahol egyébként az gyenge: pl. komoly esélyesnek tűnt egy ideig Marco Rubio, aki a latinok és Florida megszerzésében is segíthetett volna. Az, hogy végül Ryanre esett a választás arra utal, hogy a Romney-stáb inkább a konzervatív bázist akarja minél inkább mozgósítani és nem a közép meghódítására alapozza további stratégiáját. A bázis megszólítására az ideológusabb Ryan alkalmasabbnak tűnik, mint a kőkonzervatívok által még mindig némi fenntartással kezelt Romney. Abból a szempontból viszont nem annyira logikus a választás, hogy meglátásom szerint az Obama-gyűlölettől fűtött bázis már éppen eléggé motivált.

Ryan mellett szól, hogy Palinnel ellentétben médiakedvencnek mondható. És nemcsak a Fox és a Wall Street Journal van elájulva tőle, hanem helyenként a fősodratú média is. Ezt a tiszteletet főként a gondosan felépített szakpolitikusi imázsának köszönheti. A középnek esetleg éppen azért imponálhat, mert adatokkal, statisztikákkal operáló, azaz nem pusztán a levegőbe beszélő politikusnak tűnik, aki képes komolyan és őszintén szembenézni az államháztartás problémáival. A bázisnak ugyanakkor azért tetszik Ryan, mert a nevével fémjelzett költségvetési politika a szövetségi kormányzatot kárhoztató, randiánus ideológián alapszik.

Ryan konkrét javaslatai azonban több szempontból is problémásak. Nehezen lehet azokat valóban komolynak, őszintének, bátornak és felelősségteljesnek tekinteni,
- amikor a deficit lefaragása, az államadósság csökkentése érdekében nem hajlandó hozzányúlni a védelmi költségvetéshez,
- amikor a bevételi oldalon további jelentős adócsökkentést vizionál, amelyből leginkább a tehetősebbek profitálnának , (egy becslés szerint, ha Ryan elképzelései már most érvényben lennének, Romney tényleges adókulcsa kevesebb, mint 1 % lenne),
- amikor a bevételi oldalt bizonyos adókedvezmények megszüntetésével kívánja megtámogatni, de - jó politikushoz méltón - nem ecseteli, hogy konkrétan milyen kedvezményekre gondol,
- a Social Security, a Medicaid és a Medicare reformja pedig jól hangzik, mint kiadáscsökkentési terv és amíg a republikánus szavazó úgy láthatja, hogy az főleg a jóléti államon élősködő feketék és latinók ellen irányul. Ám amint az illető ráébred, hogy az ellátórendszernek ő is kedvezményezettje, azaz az ő pénze is csökkenhet, mindjárt más szemmel tekint a bátor reformokra.

Az az ellentmondás is sokatmondó, hogy Ryan ideológiája szerint a "nagy állam" állhatatos ellensége, de szűkebb pátriája és választókerülete, a Wisconsin-beli Janesville olyan pénzekhez, fejlesztésekhez, befektetésekhez jut és jutott a szövetségi kormányzat jóvoltából, ami nélkül a város alighanem sanyarúbb helyzetben lenne. Persze Ryan képviselő csak azóta ekkora antietatista, mióta a szövetségi kormányzat nem pártja, a Republikánus Párt irányítása alatt van, hiszen anno ő is megszavazta a Bush-kormányzat minden a deficitet felsrófoló intézkedését.

Még egy érdekes ellentmondás Ayn Rand és Paul Ryan kapcsán. (Puszta egybeesés, hogy a Ryan szó az Ayn R. anagrammája?😀 ) Idézet egy cikkből:

"I don't mind the idea that the Russian emigre's books shaped Ryan's word view. I just think he wasn't a very discerning reader. The first clue came in that same 2005 speech. "The reason I got involved in public service, by and large, if I had to credit one thinker, one person, it would be Ayn Rand," he said. There is a term for characters in Rand novels that proclaim a desire to spend their lives serving the public. They are villains. Or as she put it in one of her works of nonfiction:

Since there is no such entity as "the public," since the public is merely a number of individuals, the idea that "the public interest" supersedes private interests and rights, can have but one meaning: that the interests and rights of some individuals take precedence over the interests and rights of others. If so, then all men and all private groups have to fight to the death for the privilege of being regarded as "the public."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.Amadeus91
semmi különöset. kb. azt mint a szlovák SNS (Slota pártja), amikor kormányon volt Ficoékkal, ugatnának de nem harapnának. viszont a világsajtó tele lenne azzal, hogy Mo.-n micsoda szélsőséges fasiszta diktatúra van.deyell
Most sincs sokkal jobb hírünk, Orbán is kb. leszarja, hogy milyen a hírünk külföldön. Vonáék se tudnák sokkal jobban lerontani.
több mint 12 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 625
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.Amadeus91
semmi különöset. kb. azt mint a szlovák SNS (Slota pártja), amikor kormányon volt Ficoékkal, ugatnának de nem harapnának. viszont a világsajtó tele lenne azzal, hogy Mo.-n micsoda szélsőséges fasiszta diktatúra van.

choose life
több mint 12 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 451
Még Biden sem 100%, sokan azt szeretnék, ha Hillary és ő rosálna egyet, és Mrs. Clinton lenne a 2 ciklusban az alelnökjelölt, és Biden a külügyminiszter. Ezzel egyben előkészítenék a terepet Hillarynak egy esetleges újabb elnöki kampányhoz 2016ban. Mondjuk nem hiszem hogy a Fehér Ház meglépi ezt. iktriad
Hillary Clinton nem gondolnám, hogy cserélne Biden-nel, valamint azt sem, hogy bepróbálná 2016-ot. Azt hiszem, hogy a 2008-as veresége után azt mondta, hogy többet nem fogja megpályázni a posztot.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.Amadeus91
Kb azt amit a Fidesz. Ha ennél is lesz lejjebb... jujjj..apeszos
Így van.
A mozgástér elég szűk (IMF, EU, stb.), szóval nagy deportálásokat, csendőrséget, határrevíziót ne várj.
A radikalizmusra jól hangzó lózungként lehet támaszkodni, de kormányzati szerepkörben teszik amit tehetnek.
Érdemi változás a kormányzásban a jelenlegihez képest tán annyi lesz, hogy nagyobb hercehurca előzi meg majd a melegfelvonulást.
Egyébként szépen elvisznek pár tárcát (a szó minden értelmében), felépítik a saját érdekeltségi köreiket, helyzetbe hozzák, és aki-kapja-marját játszanak.
A politikától nagy meglepetéseket ne várj.
Más nevekkel, de ugyanaz megy 22 éve.Sobri Jóska
és az agresszívabb nemzeti szárny - ezek a Budaházy félék - mit reagálnának? Vagy őket feldobná a a kevésbé radikális szárny?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 070 — Steelers fan
Amadeus91
apeszos
..., felépítik a saját érdekeltségi köreiket, helyzetbe hozzák, és aki-kapja-marját játszanak.
A politikától nagy meglepetéseket ne várj.
Más nevekkel, de ugyanaz megy 22 éve.Sobri Jóska
Pár száz éve, egy-két rövid időszakot kivéve.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.Amadeus91
Kb azt amit a Fidesz. Ha ennél is lesz lejjebb... jujjj..apeszos
Így van.
A mozgástér elég szűk (IMF, EU, stb.), szóval nagy deportálásokat, csendőrséget, határrevíziót ne várj.
A radikalizmusra jól hangzó lózungként lehet támaszkodni, de kormányzati szerepkörben teszik amit tehetnek.
Érdemi változás a kormányzásban a jelenlegihez képest tán annyi lesz, hogy nagyobb hercehurca előzi meg majd a melegfelvonulást.
Egyébként szépen elvisznek pár tárcát (a szó minden értelmében), felépítik a saját érdekeltségi köreiket, helyzetbe hozzák, és aki-kapja-marját játszanak.
A politikától nagy meglepetéseket ne várj.
Más nevekkel, de ugyanaz megy 22 éve.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.Amadeus91
Kb azt amit a Fidesz. Ha ennél is lesz lejjebb... jujjj..
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Ekkor tudom elképzelni azt, hogy lesz egy kis esély arra, hogy a Fidesz ne legyen képes egyedül kormányt alakítani. De akkor is, inkább kormányoznak kisebbségből, minthogy a Jobbikkal lépjenek koalícióra, mert a Jobbik tényleg vállalhatatlan. Gyurma Pappa
Én itt a fővárosban ennek pont az ellenkezőjét hallom.
A Fidesz azon forgatókönyve, mely szerint nem egyedül nyernek, pont egy koalíció a Jobbikkal, akik annyira vállalhatatlanok csak, mint Torgyán doktor FKgP-je - vagyis semennyire.
Én személy szerint biztos vagyok, hogy 2014-től egy kb 55%-os (kb 45% Fidesz - kb 10% Jobbik) koalíció alakul, és ettől csak az menthet meg minket, ha a Fidesz egyedül is tud nyerni.
Sobri Jóska
ha a Jobbik kormányba kerül bármilyen úton-módon, akkor le lehet húzni a rolót. Elképzelni sem tudom, hogy miket csinálnának hatalommal a kezükben.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Jelenleg nincs. Illetve én nem látok. De Bajnai nálam is teljesen hiteltelen, akkor már inkább otthon maradok, minthogy rászavazzak.Vrijbloed
És különben is, mit keresett Oszkó Péter a WizzAir-ben?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Mondj jobb alternatívát. Dugja mindenki homokba a fejét? Amadeus91
Jelenleg nincs. Illetve én nem látok. De Bajnai nálam is teljesen hiteltelen, akkor már inkább otthon maradok, minthogy rászavazzak.Vrijbloed
Az még kérdés, hogy a "leszarom" mentalitás vagy a "bárki csak ezek ne" mentalitás lesz-e erősebb 2014-re.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Ekkor tudom elképzelni azt, hogy lesz egy kis esély arra, hogy a Fidesz ne legyen képes egyedül kormányt alakítani. De akkor is, inkább kormányoznak kisebbségből, minthogy a Jobbikkal lépjenek koalícióra, mert a Jobbik tényleg vállalhatatlan. Gyurma Pappa
Én itt a fővárosban ennek pont az ellenkezőjét hallom.
A Fidesz azon forgatókönyve, mely szerint nem egyedül nyernek, pont egy koalíció a Jobbikkal, akik annyira vállalhatatlanok csak, mint Torgyán doktor FKgP-je - vagyis semennyire.
Én személy szerint biztos vagyok, hogy 2014-től egy kb 55%-os (kb 45% Fidesz - kb 10% Jobbik) koalíció alakul, és ettől csak az menthet meg minket, ha a Fidesz egyedül is tud nyerni.

több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 79 348 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Paul Ryan lett Romney alelnökjelöltje. Ha a kvalitásokat nézzük, remek választás, de egyben problémás is lehet, mert lehet Ryan jobb elnökjelölt lenne, mint Romney maga.iktriad
Nem látom tisztán milyen kvalitások is teszik Ryant remek választássá. Problémás inkább azért lesz, mert fiskális értelemben kőkonzervatív.
Szabler
+1

Szerintem nem volt a legjobb választás, általában elmondható szerintem, hogy a közgazdászok nem túl érdekes emberek, még az USA-ban sem (többek között ezért nem hiszem, hogy 2014-ben Bajnai tudna nyerni szoros állás esetén választás a sokkal karizmatikusabb OV ellen). Vegyes hírek jönnek a gazdaságból, de szerintem túlzó a "reakció" Romneytól, ennyire gazdaságpolitikai oldalról erősíteni. Továbbá nem éppen a centrum felé tett lépés szerintem, tény hogy a konzervatívokat tudja mozgósítani, de nem biztos, hogy ez elég lesz.

A másik dolog, hogy szerintem Bidennek annyira nem lesz nehéz dolga, de tény, hogy 2008-nál könnyebb sosem lesz. Ahogy utána néztem, Ryan eléggé le van maradva más témákban a költségvetést és általában a gazdaságpolitikát kivéve, és egy vitán nem csak ez szokott azért a téma lenni.

Persze Obama szurkoló vagyok, így biztos elnagyolok dolgokat 😊Gyurma Pappa
Állítom Ryannek sokkal nagyobb lenne elnökjelöltként a támogatottsága mint Romneynak. Az a bizonyos (elég brutális) gazdasági programja elég nagy hírnevet és elismerést hozott neki GOP oldalon. Plusz tényleg fiatal, nem elhasználódott, és nem egy idióta vadbarom, mint az elözör republikánus alelnökjelölt.

Még Biden sem 100%, sokan azt szeretnék, ha Hillary és ő rosálna egyet, és Mrs. Clinton lenne a 2 ciklusban az alelnökjelölt, és Biden a külügyminiszter. Ezzel egyben előkészítenék a terepet Hillarynak egy esetleges újabb elnöki kampányhoz 2016ban. Mondjuk nem hiszem hogy a Fehér Ház meglépi ezt.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted Bajnai most a hiteles, le nem járatott politikus. Ezt próbálja nyomatni az imidzsgépezete és bizonyos tekintetben igaz is, de az emberek jelentős része számára ő is vállalhatatlan, főleg a libasztori miatt (most hogy ez mennyire jogos azt hagyjuk). A volt SZDSZ-szavazókra hajthat, de ugye abból keményen szakít az LMP, az MSZP és a DK is, a volt MSZP-seket pedig az MSZP és a DK gyűjti be a Jobbik és a FIdesz mellett, de azok egy jelentős része amúgy sem szavazna rá. Nagyon jól kéne kampányolnia, hogy akár a Jobbikot behozza egy Bajnaira épített párt.Rajna
Erre nem fogunk addig választ kapni, amíg nem dönti el, hogy indul egyáltalán.

A libasztori már annyira lejárt, hogy pár elvakult Jobbik-Fidesz zombit kivéve senki nem hisz benne, gyakorlatilag többször kellett helyreigazítani miatta, mint ahány műtétje volt az összes VV lakónak együtt.

Nem ez a baj Bajnaival. A baj az, hogy
1) Nincs pártja
2) A jelenlegi pártok közül senkivel nem tud azonosulni
3) A jelenlegi pártok közül bármelyikkel koalícióra lép, az gyakorlatilag karaktergyilkosság lehet neki.
4) Nincs akkor gond, mint 2008-ban volt, nehezen védhető, hogy "szakértő" kell a kormány élére. A Fideszes sikersztori sem fog már sokáig tartani, az igaz, de ha bejön a számítása a Matolcsy & Co-nak és a német gazdaság kicsit felszívja magát jövő év végére, akkor a sikersztorit annyira el lehet adni, hogy a Fidesz képes legyen választást nyerni, ha csak kis előnnyel de akkor is.

Jelenleg akkor lehet megvariálni a politikai térképet, ha sok 5%-os párt lép a színre. Arra 0 az esély, hogy lesz EGY olyan párt, amely egyedül képes kormányalakításra a Fideszen kívül. A Jobbik lassan visszaesik arra a szintre, ahol a helye van és 6-8%-kal stabil parlamenti párt lesz, kormányt alakítani soha nem fognak. Az más kérdés, hogy az új választási rendszer mennyire kedvez a sok kis pártnak (egyelőre úgy néz ki semennyire).

A Bajnai párt főleg akkor lehet életképes már 2014-ben is, ha az LMP, 4K, Milla feladja magát, és beáll Bajnai mögé. De akkor is, nehezen tudom elképzelni, hogy a szürke Bajnai lekampányolja Orbánt, bár ha Habonyék hozzák a formájukat, akkor még lehet is. Ekkor tudom elképzelni azt, hogy lesz egy kis esély arra, hogy a Fidesz ne legyen képes egyedül kormányt alakítani. De akkor is, inkább kormányoznak kisebbségből, minthogy a Jobbikkal lépjenek koalícióra, mert a Jobbik tényleg vállalhatatlan.

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
szerintem tudna. A magyar közvéleménynek úgy kell most egy még le nem járatott politikus mint egy falat kenyér az éhezőnek. Egyébként is indulatból szavaz a magyar, ebből kiindulva Viktorék jó úton vannak az MSZP sorsára való jutásban.

szerintemAmadeus91
Elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted Bajnai most a hiteles, le nem járatott politikus. Ezt próbálja nyomatni az imidzsgépezete és bizonyos tekintetben igaz is, de az emberek jelentős része számára ő is vállalhatatlan, főleg a libasztori miatt (most hogy ez mennyire jogos azt hagyjuk). A volt SZDSZ-szavazókra hajthat, de ugye abból keményen szakít az LMP, az MSZP és a DK is, a volt MSZP-seket pedig az MSZP és a DK gyűjti be a Jobbik és a FIdesz mellett, de azok egy jelentős része amúgy sem szavazna rá. Nagyon jól kéne kampányolnia, hogy akár a Jobbikot behozza egy Bajnaira épített párt.Rajna
Mondj jobb alternatívát. Dugja mindenki homokba a fejét? Amadeus91
Én nem azt mondtam, hogy én mire fogok szavazni, hanem azt, hohgy miként látom az esélyeket. És nem látok egyéb alternatívát, nem létezik a tisztakezű politikus, ileltve az LMP és a Jobbik elvileg az, de mindketten elérték a maximális szavazóbázisukat. Az LMP még tudja növelni magát, de nem hiszem, hogy nekik a 10% akár elérhető ezzel az erőtlen politikával.

több mint 12 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
szerintem tudna. A magyar közvéleménynek úgy kell most egy még le nem járatott politikus mint egy falat kenyér az éhezőnek. Egyébként is indulatból szavaz a magyar, ebből kiindulva Viktorék jó úton vannak az MSZP sorsára való jutásban.

szerintemAmadeus91
Elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted Bajnai most a hiteles, le nem járatott politikus. Ezt próbálja nyomatni az imidzsgépezete és bizonyos tekintetben igaz is, de az emberek jelentős része számára ő is vállalhatatlan, főleg a libasztori miatt (most hogy ez mennyire jogos azt hagyjuk). A volt SZDSZ-szavazókra hajthat, de ugye abból keményen szakít az LMP, az MSZP és a DK is, a volt MSZP-seket pedig az MSZP és a DK gyűjti be a Jobbik és a FIdesz mellett, de azok egy jelentős része amúgy sem szavazna rá. Nagyon jól kéne kampányolnia, hogy akár a Jobbikot behozza egy Bajnaira épített párt.Rajna
Mondj jobb alternatívát. Dugja mindenki homokba a fejét? Amadeus91
Jelenleg nincs. Illetve én nem látok. De Bajnai nálam is teljesen hiteltelen, akkor már inkább otthon maradok, minthogy rászavazzak.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
szerintem tudna. A magyar közvéleménynek úgy kell most egy még le nem járatott politikus mint egy falat kenyér az éhezőnek. Egyébként is indulatból szavaz a magyar, ebből kiindulva Viktorék jó úton vannak az MSZP sorsára való jutásban.

szerintemAmadeus91
Elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted Bajnai most a hiteles, le nem járatott politikus. Ezt próbálja nyomatni az imidzsgépezete és bizonyos tekintetben igaz is, de az emberek jelentős része számára ő is vállalhatatlan, főleg a libasztori miatt (most hogy ez mennyire jogos azt hagyjuk). A volt SZDSZ-szavazókra hajthat, de ugye abból keményen szakít az LMP, az MSZP és a DK is, a volt MSZP-seket pedig az MSZP és a DK gyűjti be a Jobbik és a FIdesz mellett, de azok egy jelentős része amúgy sem szavazna rá. Nagyon jól kéne kampányolnia, hogy akár a Jobbikot behozza egy Bajnaira épített párt.Rajna
Mondj jobb alternatívát. Dugja mindenki homokba a fejét?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
szerintem tudna. A magyar közvéleménynek úgy kell most egy még le nem járatott politikus mint egy falat kenyér az éhezőnek. Egyébként is indulatból szavaz a magyar, ebből kiindulva Viktorék jó úton vannak az MSZP sorsára való jutásban.

szerintemAmadeus91
Elég nagy tévedésben vagy, ha szerinted Bajnai most a hiteles, le nem járatott politikus. Ezt próbálja nyomatni az imidzsgépezete és bizonyos tekintetben igaz is, de az emberek jelentős része számára ő is vállalhatatlan, főleg a libasztori miatt (most hogy ez mennyire jogos azt hagyjuk). A volt SZDSZ-szavazókra hajthat, de ugye abból keményen szakít az LMP, az MSZP és a DK is, a volt MSZP-seket pedig az MSZP és a DK gyűjti be a Jobbik és a FIdesz mellett, de azok egy jelentős része amúgy sem szavazna rá. Nagyon jól kéne kampányolnia, hogy akár a Jobbikot behozza egy Bajnaira épített párt.