NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 hvg.hu/gazdasag/20120730_nyugdijreform_nem_lesz

ez meg a másikAmadeus91
Akkor ez hazugság volt?zinedine5
nem elmúlt nyolc év, mi meg bérrettegő balliberálisbrókerek vagyunk.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 hvg.hu/gazdasag/20120730_nyugdijreform_nem_lesz

ez meg a másikAmadeus91
Akkor ez hazugság volt?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 index.hu/belfold/2012/07/30/jobbik_szegedi_adja_vissza_a_mandatumat/

Csanádunk lendületben van.

 hvg.hu/gazdasag/20120730_nyugdijreform_nem_lesz

ez meg a másik

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
ne vesszünk össze, nem értünk egyet.Amadeus91
OK, legyen így

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Amadeus91
Nocsak, mekkora meglepetés (miközben más állampolgári kötelességekről egyáltalán nem ez a véleményed).Gogo
mint például?Amadeus91
Pardon, tévedtem. A helyes megfogalmazás a következő:
Más állampolgári kötelezettségekről csak addig ilyen szigorú a véleményed, amíg neked nem kell teljesíteni őket (mint például a hadkötelezettség és a közterhek viselése).Gogo
ne vesszünk össze, nem értünk egyet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Amadeus91
Nocsak, mekkora meglepetés (miközben más állampolgári kötelességekről egyáltalán nem ez a véleményed).Gogo
mint például?Amadeus91
Pardon, tévedtem. A helyes megfogalmazás a következő:
Más állampolgári kötelezettségekről csak addig ilyen szigorú a véleményed, amíg neked nem kell teljesíteni őket (mint például a hadkötelezettség és a közterhek viselése).

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Amadeus91
Nocsak, mekkora meglepetés (miközben más állampolgári kötelességekről egyáltalán nem ez a véleményed).Gogo
mint például?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Amadeus91
Nocsak, mekkora meglepetés (miközben más állampolgári kötelességekről egyáltalán nem ez a véleményed).

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
érdekelne a véleményed a tegnapi okosságokról. Demokrácia és félázsia kérdésben és főleg a két mondatot nem szétszedve, hanem egy beszédben elhangzottként értelmezve.zinedine5
A véleményem: egy baromság ez egész, vélhetően nem ezt a gondolatot fogja credoként választani a modern magyar jobboldal, már ha lesz olyan. atapapa
Nyilván, de miért, vagy hogyan mond(hat) ilyen szintű, nem tudok jobb szót marhaságokat valaki. Ezért a jobboldal felkoncolt volna bármilyen más színű vezetőt.zinedine5
A fideszen kívüli politikai erők sem bánnak az ügyben kesztyűs kézzel Viktorral.
Még a Mandineren is lenyomott valamelyik szerkesztő egy jól irányzott "cikket".

több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 664 — Bears & Illinois fan
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Nem véletlen, hogy az ókori görögök anno a tartózkodókat ütötték agyon. Amadeus91
A nagyarcúság milyen közegben természetes?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
érdekelne a véleményed a tegnapi okosságokról. Demokrácia és félázsia kérdésben és főleg a két mondatot nem szétszedve, hanem egy beszédben elhangzottként értelmezve.zinedine5
A véleményem: egy baromság ez egész, vélhetően nem ezt a gondolatot fogja credoként választani a modern magyar jobboldal, már ha lesz olyan. atapapa
Nyilván, de miért, vagy hogyan mond(hat) ilyen szintű, nem tudok jobb szót marhaságokat valaki. Ezért a jobboldal felkoncolt volna bármilyen más színű vezetőt.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
érdekelne a véleményed a tegnapi okosságokról. Demokrácia és félázsia kérdésben és főleg a két mondatot nem szétszedve, hanem egy beszédben elhangzottként értelmezve.zinedine5
A véleményem: egy baromság ez egész, vélhetően nem ezt a gondolatot fogja credoként választani a modern magyar jobboldal, már ha lesz olyan.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
szerintem meg a szavazás az állampolgári kötelesség. Bár tudom, hogy a kötelesség szó maga a magyar közegben ismeretlen. Nem véletlen, hogy az ókori görögök anno a tartózkodókat ütötték agyon.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Aki feliratkozott, az a jelöltállítás megkezdésétől kezdve minden papírt, információt megkap. Aki nem akar részt venni, kimarad - mondta a miniszterelnök, aki szerint csak arról van még vita, hogy a feliratkozók számára kötelezővé tegyék-e a részvételt a választáson.

Ennek tényleg elgurult a gyógyszere.
Gyurcsány egy fasz volt, ez viszont egy diktátor.zinedine5
Pont a szocik követelték egy hónapja a kötelező részvételt a választáson 😀

Igaz, ők "komolyabb diktatúrát" akartak, mert az elképzelésük szerint nem csak annak lett volna kötelező a részvétel, aki korábban feliratkozott és ezzel jelezte hogy szavazni akar, hanem mindenkinek, pl. annak is, aki úgy ahogy van, leszarja az egész közéletet 😉atapapa
De a szocik kb 0 épeszű ötlettel rendelkeznek.
Viszont érdekelne a véleményed a tegnapi okosságokról. Demokrácia és félázsia kérdésben és főleg a két mondatot nem szétszedve, hanem egy beszédben elhangzottként értelmezve.zinedine5
A "félázsiai" szerintem direkt kiszólás jobbra, hogy nem vagyunk mi halevő-rokonok, hanem büszke hunok. Megint 1890-ben vagyunk. Nem lennék meglepve, ha előkerülne a pusztai szakrális kettős királyság rendszere, persze legjobban Kiszely prof. fog csodálkozni. Akkor Viktor már nem lesz gyula, hanem kendekén él a világvégezetéig, hacsak fel nem áldozzák az IMF oltárán.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
Aki feliratkozott, az a jelöltállítás megkezdésétől kezdve minden papírt, információt megkap. Aki nem akar részt venni, kimarad - mondta a miniszterelnök, aki szerint csak arról van még vita, hogy a feliratkozók számára kötelezővé tegyék-e a részvételt a választáson.

Ennek tényleg elgurult a gyógyszere.
Gyurcsány egy fasz volt, ez viszont egy diktátor.zinedine5
Pont a szocik követelték egy hónapja a kötelező részvételt a választáson 😀

Igaz, ők "komolyabb diktatúrát" akartak, mert az elképzelésük szerint nem csak annak lett volna kötelező a részvétel, aki korábban feliratkozott és ezzel jelezte hogy szavazni akar, hanem mindenkinek, pl. annak is, aki úgy ahogy van, leszarja az egész közéletet 😉atapapa
De a szocik kb 0 épeszű ötlettel rendelkeznek.
Viszont érdekelne a véleményed a tegnapi okosságokról. Demokrácia és félázsia kérdésben és főleg a két mondatot nem szétszedve, hanem egy beszédben elhangzottként értelmezve.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
De joga és lehetősége volt megtenni (eddig). Most akadály tesznek elé, mondván, hogy hülye.Dzsokijuing
Most is joga és lehetősége van megtenni. Eddig is voltak akadályok. Szavazhatott személyi azonosító nélkül? Nem.
Szavazhatott a lakóhelyétől távol, ha előtte ezen szándékát nem jelezte és papírozta le? Nem.
Szavazhatott otthon ha nem kér mozgóurnát? Nem.
Szavazhatott ha adminisztratív hiba miatt nem volt a névjegyzékben és a választás előtti határidőig ennek a korrigálását nem kérte? Nem.

Mi az a sokkal több, amire mostantól szükség lesz? Egy harmatnyival több szándékra és egy cseppnyivel több előrelátásra.
Akinek ez magától vagy más (párt, rokon, haver, tömegtájékoztatás, stb.) közrehatásával sincs meg, azt sajnálom és akkor lehet hívni cenzuspártinak.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Szerintem aránytévesztés a "politikai műveltség" fogalmának szintjére emelni azt az alapvető ismeretet, hogy valaki tudja: mikor is van a választás és hogy mi a feltétele az azon történő részvételnek.
Aki ennyit se tud, az hogy jelent meg saját akaratából eddig a választáson?
Vélhetően sehogy. atapapa
De joga és lehetősége volt megtenni (eddig). Most akadály tesznek elé, mondván, hogy hülye.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Leírod, hogy nem vagy a cenzusok híve, majd iderittyentesz egy virtigli cenzuspárti szösszenetet 😛
Dzsokijuing
Mi alapján vontam cenzust?

atapapa
Megkülönböztettél politikailag művelt és műveletlen választókat és helyesled, hogy az utóbbiakat adminisztratív úton távoltartsák a fülkéktől (hiszen a tudatlanságuk miatt úgysem mennek el feliratkozni).
Na, ez a hibás logika. Bár kétségkívül ez a kényelmesebb út a politikai elit számára ahelyett, hogy a nehezebbet, ám hosszabb távon kifizetődőbbet választanák.Dzsokijuing
Szerintem aránytévesztés a "politikai műveltség" fogalmának szintjére emelni azt az alapvető ismeretet, hogy valaki tudja: mikor is van a választás és hogy mi a feltétele az azon történő részvételnek.
Aki ennyit se tud, az eddig hogyan jelent meg saját akaratelhatározásából egy választáson?
Vélhetően sehogy.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Leírod, hogy nem vagy a cenzusok híve, majd iderittyentesz egy virtigli cenzuspárti szösszenetet 😛
Dzsokijuing
Mi alapján vontam cenzust?

atapapa
Megkülönböztettél politikailag művelt és műveletlen választókat és helyesled, hogy az utóbbiakat adminisztratív úton távoltartsák a fülkéktől (hiszen a tudatlanságuk miatt úgysem mennek el feliratkozni).
Na, ez a hibás logika. Bár kétségkívül ez a kényelmesebb út a politikai elit számára ahelyett, hogy a nehezebbet, ám hosszabb távon kifizetődőbbet választanák.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Leírod, hogy nem vagy a cenzusok híve, majd iderittyentesz egy virtigli cenzuspárti szösszenetet 😛
Dzsokijuing
Mi alapján vontam cenzust?

Egyszerűen úgy vélem, hogy egy közösségnek jobb, ha inkább azon tagjai szavaznak, akiket nem csak a választás napján érdekel az ország sorsa és ennek köszönhetően ismeri az alapvető politikai viszonyokat. De ettől még nem zárom el a szavazás lehetőségét attól, aki tök hülye.

Aki 4 éven át annyira beleszarik, hogy ha meglát egy híradót, akkor rögtön elkapcsol egy másik csatornára és talán még a regnáló miniszterelnök nevét se tudja, arra miért erőltetjük, erőltesse bárki, hogy politikai véleményt nyilvánítson?
Ez alapján a 6 éves gyereket is elráncigálhatnánk szavazni, annyira felelősségteljesen és átgondoltan ő is dönthetne.

Nincs cenzus, a regisztrációval a legsötétebb elem is elmehet szavazni, ha előregisztrál. Ha ennyi esze sincs, akkor nem fogom sajnálni, hogy nem dönt a közös sorsunkról.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
(Csak akkor mi a búbánatos pityerének kell majd feliratkozni?)Dzsokijuing
Én spec nem vagyok a cenzusok híve, de ha valaki annyira nem figyeli az ország dolgait, hogy 2 év alatt nem jut el a tudatáig az előregisztrációs kötelezettség, az talán ne is szavazzon, vélhetően egyéb ügyekben se tudja a politikában hogy ki kivel van.
Érték a választási részvétel szerintem is, de legalább olyan fontosnak tartom hogy a közéletben valamennyire tájékozott emberek döntsenek az ország sorsáról és ne azok, akik azt se tudják mi van és mondjuk az alapján szavaznak, hogy melyik párt színe a szebb vagy a választás reggelén a fülke felé menet a plakátokat nézve melyik jelölt a jobb kiállású.

atapapa
Leírod, hogy nem vagy a cenzusok híve, majd iderittyentesz egy virtigli cenzuspárti szösszenetet 😛

El kéne végre fogadnia az elitista hajlamokkal megvert jobboldalnak (és az ex-SZDSZ-es liberálisoknak, ebben egy platformon vannak), hogy a demokrácia már csak arról szól, hogy az istenbarmapanelprolikilóramegvehetőagyhalott elmegy és ikszel. Ezen nem úgy lehet változtatni, hogy kitalálom, hogy van a homo sapiens meg a supersapiens, aztán szelektálok, hanem érdemben kell közéletileg melózni, majd el kell menni az emberek közé és elmagyarázni, mit/miért tett az a magát politikusnak nevező valaki.
Ez nem utópia, hanem a működő demokráciák napi rutinja.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Azért ezek a mondatok az esetleges új politikai rendszerről és a népről aki csak erőből ért nem valami bíztatóak.zinedine5
Szerintem igenis bíztató. Láttunk már itt kurvaországról papolni és tudjuk, mi lett a vége.Dzsokijuing
Naaa. Ez most egy kicsit más irány. Öszödöt ne keverd ide, az egy manager beszéd volt, ennél durvább dolgok is elhangzanak cégeknél egy-egy vezetői értekezleten! Orbán Viktor nyilvánosan nevezte Magyarországot "félásziainak" (nem is értem), és jelentette ki: a demokráciára nem biztos, hogy van igény. Összefogást erővel elérni, pedig nem igazán jó irány...

Továbbra is tartom: jelenleg nincs jobb (igazságosabb lehet, hogy lehetne, de kérdés, hogy az igazságosabb az jobb is) a demokráciánál és a vele közel 200 éve kéz-a-kézben járó kapitalizmusnál. Aki ezt ma politikai szinten tagadja, az vagy kommunista vagy fasiszta vagy esetleg valami szakrális vezető. Állítólag OV egyik sem.

Meggyőződésem: a Fideszben sok értelmes ember van, a legfelsőbb szinteken is, akik nem értenek egyet azzal, amit OV elmondott. Gyurma Pappa
és a fideszen belül senkinek sincs szája? Aki szólna, hogy "Gyuri/Viktor/Peti/Lajos/Laci/Gabika bazd meg, megint ráittál a Xanaxra"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
(Csak akkor mi a búbánatos pityerének kell majd feliratkozni?)Dzsokijuing
Elkezdhetjük újra: nehezebbé, költségesebbé teszi a választási visszaélést, inkább azok fognak szavazni, akiknek ez belső szándékuk és nem apuka/szomszéd noszogatására megy el, és ahogy egy korábbi választási szakértő professzoromat idéztem: aki kvázi kétszer szavaz, megfontoltabban szavaz.

Én spec nem vagyok a cenzusok híve, de ha valaki annyira nem figyeli az ország dolgait, hogy 2 év alatt nem jut el a tudatáig az előregisztrációs kötelezettség, az talán ne is szavazzon, vélhetően egyéb ügyekben se tudja a politikában hogy ki kivel van.
Érték a választási részvétel szerintem is, de legalább olyan fontosnak tartom hogy a közéletben valamennyire tájékozott emberek döntsenek az ország sorsáról és ne azok, akik azt se tudják mi van és mondjuk az alapján szavaznak, hogy melyik párt színe a szebb vagy a választás reggelén a fülke felé menet a plakátokat nézve melyik jelölt a jobb kiállású.

Az meg a te előre leosztod játékod, hogy csak a fidesz tömbben vannak biztos szavazók.
Ha ezzel most bármely párt véletlenül jól is járna, hosszú távon
1. mind a pártok, mind a szavazók megtanulnak alkalmazkodni a választási rendszerhez, ez a tanulási folyamat elég jól tetten érhető a rendszerváltás óta eltelt választások előtti stratégiákat figyelve
2. legyen akármilyen is a hatása a követező választásra, az ilyen hatások szintén hosszú távon kiegyenlítik egymást.


Ne haragudj, de ez olyan vicces. 😛
xrace77
Nem haragszom, ilyen jó a humorom 😉

több mint 12 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502
De ez a bumfordi szoci javaslat legalább kiterjesztőleg értelmezte a választási aktivitást, nem kizáróan.Dzsokijuing
Szerintem ez nem a választási aktivitás értelmezése, de legyen, értelmezhetjük úgy is, hogy az MSZP olyanokat is el akar ráncigálni szavazni, akik nem akarnak elmenni (éljen a lelkiismereti szabadság), a Fidesz meg csak azokat engedi be, akik maguktól, megfontoltan akarnak elmenni.

Hozzáteszem nem értek egyet a nem megjelent előregisztrált szavazók szankcionálásával.
"Sejtem érteni" az ötlet mögött meghúzódó intenciót, de tök felesleges. atapapa
ROTLF

Ne haragudj, de ez olyan vicces. 😛
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
a Fidesz meg csak azokat engedi be, akik maguktól, megfontoltan akarnak elmenni.

atapapa
Ezt kétlem. Számos olyan közélet iránt érdeklődő választó van, aki korábban csak az utolsó pillanatban döntötte el, egyáltalán elmegy-e és kire adja a voksát.Dzsokijuing
Szerencsére figyeli a közéletet és tudja, hogy előtte regisztrálni is kell majd 😉
Szerintem ne melegítsük fel a nemrég lefolytatott vitát erről, ott mindenki elmondta mit gondol róla, csak ismételni tudnánk magunkat. atapapa
Igazad van 😊, a demokrácia végülis nem sérül.

(Csak akkor mi a búbánatos pityerének kell majd feliratkozni?)

 herizonford.tumblr.com/post/28116838141/feliratkozom-szavazok?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201207

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)