NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Egyébként alapvetően nem vagyok a minimálár ellensége, sőt. Csak ezt nem így kellene lenyeletni velünk. Legyen szabályozva, törvényben, rendeletben: dinnye 75/kg, búza 52ezer/t, cukor 288ft/kg stb. És akkor ez mindenkinek egyértelmű. Évente újratárgyalja a terméktanács (tudom hogy pejoratív tanácsozni, de nincs rá jobb szó), de akkor mindenki tudni fogja, és mindenkire vonatkozik. Most ott tartunk, hogy 99 a dinnye, de ki igazolja majd, hogy magyar az dinnye? Számlákkal, szállítólevelekkel? Ki ne röhögjem őket... és akkor a 40 ft-os spanyol/olasz dinnye is 99 ft lesz... Kié is lesz az a haszon? A spanyol paraszté?Gyurma Pappa
Ez valóban probléma, de fenntartom, hogy az EU által agyontámogatott spanyol-olasz-francia stb. agrártermékek versenyelőnyét valamilyen eszközzel egyensúlyoznunk kell. Ha már képtelenek vagyunk újratárgyaltatni (akár közép-európai összefogással is) a KAP-ot.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Egyébként alapvetően nem vagyok a minimálár ellensége, sőt. Csak ezt nem így kellene lenyeletni velünk. Legyen szabályozva, törvényben, rendeletben: dinnye 75/kg, búza 52ezer/t, cukor 288ft/kg stb. És akkor ez mindenkinek egyértelmű. Évente újratárgyalja a terméktanács (tudom hogy pejoratív tanácsozni, de nincs rá jobb szó), de akkor mindenki tudni fogja, és mindenkire vonatkozik. Most ott tartunk, hogy 99 a dinnye, de ki igazolja majd, hogy magyar az dinnye? Számlákkal, szállítólevelekkel? Ki ne röhögjem őket... és akkor a 40 ft-os spanyol/olasz dinnye is 99 ft lesz... Kié is lesz az a haszon? A spanyol paraszté?

több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
Mi lehetett a folyamat?
Bolt: "69-ért adjuk a dinnyét."
Minisztérium: "Nem kéne. Adjátok 99-ért!"
Bolt: "Oké, de mi legyen a többlet 30 Ft-tal?"
Minisztérium: "Risztelünk."
Bolt: "Termelők?"
Minisztérium: "Mi van velük?"
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda? Amadeus91
A fotó zseniális, magával az intézkedéssel viszont semmi bajom. Amilyen szar agrártámogatási megállapodást kötöttünk az EU-belépéskor, a versenyhátrányt egyensúlyozni kell.Dzsokijuing
de a kartelezés az - néhai magyarországi tanulmányaim szerint - nem egészen törvényes, nem?Amadeus91
es ez miota szamit annak ?Fake
kartell = A kartell konkurens vállalatok írásbeli vagy szóbeli megállapodása az egymás közti verseny korlátozására. Célja, hogy a résztvevő cégek magasabb árakat és profitot érhessenek el, miközben nem jár társadalmi előnyökkel. Jellemzően az árak meghatározásán, a piac felosztásán (ki melyik vevőt szolgálja ki, ki melyik tendert nyeri), az egyes cégek által értékesített mennyiségek meghatározásán keresztül korlátozza a versenyt.
(from wikipedia, a célnak most megfelel)

Miről van szó:
1) megállapodtak a termelők a verseny korlátozására - igen
2) magasabb az ár? - igen
3) társadalmi előnyei vannak - ezt akarja szajkózni a földművelési tárca, de nincsenek... itt az Ormánságban nagyon sok a dinnyés, és mióta az eszemet tudom, egyik sem panaszkodott. Ráadásul a nagy meleg miatt nagyon jó a dinnyetermés. Az, hogy 10-15ezer ember (nincs ennyi termelő, de ezt hagyjuk) határozza meg, hogy a maradék 9,7 milliónak mennyi a dinnye, nem igazán társadalmi hasznosság.
3) a magasabb profit a cél? - igen
4) árakat meghatározták, piacot felosztották? - igen

Szóval kartelleznek, állami beleegyezéssel. Ezzel sincs semmi gondom, mindössze egy. Ha holnap a pékek győzik meg a tárcát, holnap után a paradicsomtermelők majd az informatikusok, utána a sebészek, akkor mindenkinek lehet majd kartellezni ebben az országban.

Még egyet mondok: ha az út mentén megéri az őstermelőnek 85-ért adnia, ahol hétfőn még 60 volt (!), akkor hol itt a termelői ár?

Napi szinten dolgozok mezőgazdaságból élők között (9 mg-i cég ügyfelem van, köztük két milliárdos forgalmú cég), és tényleg mindenért panaszkodnak. Ha sok az eső az a baj, ha kevés az. Közben adómentesen veszik fel a földalapút, bemondásra fizet nekik a biztosító stb. Nem sajnálom tőlük, csak annyit mondok: ne dőljetek be, a mezőgazdaságban nagyon sok pénz van, és nagyon jól élnek belőle emberek. Nem a napszámosok persze...

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
de a kartelezés az - néhai magyarországi tanulmányaim szerint - nem egészen törvényes, nem?Amadeus91
Termelői ár alatt nem lehet eladni. Hazai termékkvótát meg elég sok ország alkalmaz tudtommal.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda? Amadeus91
A fotó zseniális, magával az intézkedéssel viszont semmi bajom. Amilyen szar agrártámogatási megállapodást kötöttünk az EU-belépéskor, a versenyhátrányt egyensúlyozni kell.Dzsokijuing
de a kartelezés az - néhai magyarországi tanulmányaim szerint - nem egészen törvényes, nem?Amadeus91
es ez miota szamit annak ?Fake
És egyáltalán mióta számít, hogy törvényes-e?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda? Amadeus91
A fotó zseniális, magával az intézkedéssel viszont semmi bajom. Amilyen szar agrártámogatási megállapodást kötöttünk az EU-belépéskor, a versenyhátrányt egyensúlyozni kell.Dzsokijuing
de a kartelezés az - néhai magyarországi tanulmányaim szerint - nem egészen törvényes, nem?Amadeus91
es ez miota szamit annak ?
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda? Amadeus91
A fotó zseniális, magával az intézkedéssel viszont semmi bajom. Amilyen szar agrártámogatási megállapodást kötöttünk az EU-belépéskor, a versenyhátrányt egyensúlyozni kell.Dzsokijuing
de a kartelezés az - néhai magyarországi tanulmányaim szerint - nem egészen törvényes, nem?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda? Amadeus91
A fotó zseniális, magával az intézkedéssel viszont semmi bajom. Amilyen szar agrártámogatási megállapodást kötöttünk az EU-belépéskor, a versenyhátrányt egyensúlyozni kell.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/395995_364186673650517_192171357_n.jpg

had kérdezzem már meg, hogy ez Hírcsárda?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
a legutóbbi alternatív költségvetési csomagjukban energiahatékonysági beruházásokra 25 milliárd forintot különítenének elDzsokijuing
Komolyan érdekel hogy ez az alternatív csomag miként gondolkodik a nyugdíjak emeléséről. atapapa
A tavalyi és az idei alterbüdzsé-javaslat nem sokban különbözik. Tavaly 783 milliárdot pakolt volna át az LMP az egyik zsebből a másikba (egyenlegrontás-egyenlegjavítás), a nyugdíjakról annyi szerepel, hogy a Fidesz 38 milliárdos nyugdíjjárulék-emelését visszavették volna, de a többkulcsos szja-ból várható 288 milliárdos bevételt ide irányították volna.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha ez kizáró ok, akkor nem szóltam.apeszos
Biztos nem az, én ismertem olyan szdsz-s önkoris képviselőt, aki cigányozott orrba-szájba 😊 Viszont királyul megélt a politikából, ami kompenzálta annyira, hogy ne zavarja, mit is mond Mohácsi Viktoria odafent 😀
Ezért fogalmaztam csak úgy, hogy "neked lenne kényelmetlen" atapapa
Vannak meleg jobboldali politikusok is. Emlékeim szerint 10+ éve volt egy republikánus szenátor is, aki meleg volt, de ha lelőnek sem jut eszembe a neve. Francba, öregszem 😕gdavid
Csak itthon tűnik (sajnos) oximoronnak egy jobboldali liberális ember, az USA pártrendszerében pont az tetszik, hogy a párfegyelem kevésbé köti a politikusokat.
A mostani melegfelvonulás idején olvastam valahol egy cikket, mely egy felmérésre hivatkozva írta, hogy a melegek valami 60%-a szavazott az LMP-re, és nagyjából egyenlő arányban a Fideszre és az MSZP-re.
Viszont az MSZP szavazói között nagyobb a melegellenesek aránya, mint a fideszesek között. Ami elsőre talán meghökkentő, de ha azt nézzük hogy a Jobbik pont az MSZP kárára erősödött a keleti megyékben 2010-ben, akkor annyira nem meglepő.

több mint 12 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Ha ez kizáró ok, akkor nem szóltam.apeszos
Biztos nem az, én ismertem olyan szdsz-s önkoris képviselőt, aki cigányozott orrba-szájba 😊 Viszont királyul megélt a politikából, ami kompenzálta annyira, hogy ne zavarja, mit is mond Mohácsi Viktoria odafent 😀
Ezért fogalmaztam csak úgy, hogy "neked lenne kényelmetlen" atapapa
Vannak meleg jobboldali politikusok is. Emlékeim szerint 10+ éve volt egy republikánus szenátor is, aki meleg volt, de ha lelőnek sem jut eszembe a neve. Francba, öregszem 😕

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha ez kizáró ok, akkor nem szóltam.apeszos
Biztos nem az, én ismertem olyan szdsz-s önkoris képviselőt, aki cigányozott orrba-szájba 😊 Viszont királyul megélt a politikából, ami kompenzálta annyira, hogy ne zavarja, mit is mond Mohácsi Viktoria odafent 😀
Ezért fogalmaztam csak úgy, hogy "neked lenne kényelmetlen"

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Úgy véled rasszista vagyok? Nem a TASZ lenne a célom.
apeszos
Nem vagyok LSD-díler, hogy bélyegeket osztogassak, nem akarlak ismeretlenül rasszistázni (sőt, még személyesen ismert rasszista, antiszemita embereknek se szoktam a képükbe mondani, hogy most rasszista vagy antiszemita voltál, ő dolguk, semmi közöm hozzá) csak vannak előítéleteid, még ha ahogy a legtöbb előítélet, ez is korábbi tapasztalatokon alapszik.
Valódi liberális talajon viszont még az ilyen "jogos" előítéletek se működnek. atapapa
Az én gyűlöletem nem bőrszín miatt alakult ki. Ha valakik ártanak a családomnak, ismerőseimnek, nem nagyon szoktam őket kedvelni, akár sárga, akár barna, vagy akár fehér. De talán igazad van. Ha ez kizáró ok, akkor nem szóltam.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Úgy véled rasszista vagyok? Nem a TASZ lenne a célom.
apeszos
Nem vagyok LSD-díler, hogy bélyegeket osztogassak, nem akarlak ismeretlenül rasszistázni (sőt, még személyesen ismert rasszista, antiszemita embereknek se szoktam a képükbe mondani, hogy most rasszista vagy antiszemita voltál, ő dolguk, semmi közöm hozzá) csak vannak előítéleteid, még ha ahogy a legtöbb előítélet, ez is korábbi tapasztalatokon alapszik.
Valódi liberális talajon viszont még az ilyen "jogos" előítéletek se működnek.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Elnézve a gyűlölködjünk topicban tett kijelentéseidet, szvsz hamar kényelmetlenné válna a számodra egy liberális párt 😊
Úgy véled rasszista vagyok? Nem a TASZ lenne a célom.atapapa
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Elnézve a gyűlölködjünk topicban tett kijelentéseidet, szvsz hamar kényelmetlenné válna a számodra egy liberális párt 😊

a legutóbbi alternatív költségvetési csomagjukban energiahatékonysági beruházásokra 25 milliárd forintot különítenének elDzsokijuing
Komolyan érdekel hogy ez az alternatív csomag miként gondolkodik a nyugdíjak emeléséről.

több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 vastagbor.blog.hu/2012/07/18/szoci_piknik
Nah, végre, már nagyon hiányoztak a societasos akciók. 😀

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Miért nem zavarta őket inkább látványosan az energiapiac szétcseszése vagy a KEOP pénzek lenyúlása? Gyurma Pappa
http://www.youtube.com/watch?v=W_Eym44i9k0
Az LMP két éve nyomatja folyamatosan ezt a témát, a legutóbbi alternatív költségvetési csomagjukban energiahatékonysági beruházásokra 25 milliárd forintot különítenének el, amivel - számításaik szerint - legalább 55 ezer új munkahelyet lehetne teremteni az építőiparban.Dzsokijuing
Ezt mondtam én is: elvekben, szövegben meg van, de ténylegesen csak és kizárólag a plázastop miatt nyomultak.

Megkövetem őket annyiban, hogy tényleg felszólaltak a KEOP pénzek lenyúlása miatt, de ez már sokkal inkább a antikorrupciós támadásaikhoz tartozik, mint a zöldpártisághoz.

Nem bántani akarom őket, továbbra is az egyetlen elfogadható párt számomra, de érzékeltetni szeretném, hogy a lobbi előrébb van az elveknél.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Rush Limbaugh neve pedig Rambo 😊, az amerikai jobboldal Bayer Zsoltja ismét bezavarta a szellemet a kutyaólba.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Így lesz a Dark Knight Rises Obamát támogató választási propagandafilm. Rush Limbaugh szerint nem véletlen, hogy a legújabb Batman-film főgonoszát Bane-nek hívják, hiszen a republikánus elnökjelölt, Mitt Romney korábbi cégének a neve, Bain Capital. Bane és Bain pedig kiejtve szinte egy és ugyanaz.

Egy dolog, hogy George Clooney vagy Sarah Jessica Parker Obamának gyűjt adományokat, vagy hogy a Dreamworks-ös Katzenberg a jelenlegi elnök egyik legbőkezűbb támogatója, de Hollywood tudvalevőleg rafináltabb eszközökkel, azaz elsősorban filmjei révén manipulálja a választókat.

Nem is olyan nagy dolog, hogy Romney júniusban cirka 30 millióval több adományt gyűjtött Obamánál, ha a mérleg másik serpenyőjébe helyezzük a Dark Knight Rises-t, mint egy 250 milliós költségvetésű kampányfilmet. És akkor még nem is számoltunk azokkal a dollármilliókkal, amelyeket a film bevételeiből a sátáni Hollywood vissza fog forgatni a derék Romney legyőzésére.

"The villain in the Dark Knight Rises is named Bane. B-A-N-E. What is the name of the venture capital firm that Romney ran, and around which there's now this make-believe controversy? Bain. The movie has been in the works for a long time, the release date's been known, summer 2012 for a long time. Do you think that it is accidental, that the name of the really vicious, fire-breathing, four-eyed, whatever-it-is villain in this movie is named Bane?
...
Anyway, so this evil villain in the new Batman movie is named Bane. And there's now discussion out there as to whether or not this was purposeful, and whether or not it will influence voters. It's going to have a lot of people. This movie, the audience is going to be huge, lot of people are going to see the movie. And it's a lot of brain-dead people, entertainment, the pop culture crowd. And they're going to hear "Bane" in the movie, and they are going to associate Bain. And the thought is that when they start paying attention to the campaign later in the year, and Obama and the Democrats keep talking about Bain, not Bain Capital, but Bain, Romney and Bain, that these people will think back to the Batman movie --"Oh yeah, I know who that is."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Miért nem zavarta őket inkább látványosan az energiapiac szétcseszése vagy a KEOP pénzek lenyúlása? Gyurma Pappa
http://www.youtube.com/watch?v=W_Eym44i9k0
Az LMP két éve nyomatja folyamatosan ezt a témát, a legutóbbi alternatív költségvetési csomagjukban energiahatékonysági beruházásokra 25 milliárd forintot különítenének el, amivel - számításaik szerint - legalább 55 ezer új munkahelyet lehetne teremteni az építőiparban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Van még olyan vezető aki még nem égette meg magát valamilyen szinten és mögé állnának az emberek? Ehhez képest azt az 1-2 milliárdot majdnemhogy molyfing beszerezni szerintem.
Bár ha jobban belegondolok ez sem igaz, mert ha valaki meglátja a lehetőséget és pénzt akarna belefektetni egy új pártba, egyből diktálni is akarna. kittli
Nagyon nehéz pártot csinálni. Politikai érdekek sokkal bonyolultabbak, mint az üzleti érdekek, hogy nagyon okosnak látszódjak: a homo oeconomicus, aki a hasznot hajtja sokkal egyszerűbb viselkedési mintákat követ, mint a homo politicus, hisz az előző racionálisan gondolkodik, az utóbbinál az érzelmet, előítéletek legalább ugyanakkora, ha nem nagyobb szerepet játszanak.

Tovább folytatva a beszámolót a beszélgetéseimről, a korábban más témában emlegetett elég jól kereső barátommal beszélgettünk eleget. Igen jó kapcsolatrendszere van, elég könnyen tudna összeszedni 1-2 milliárdot, de az ő kérdése az volt: mi lesz a hasznom belőle? Nem érdekli a politikai haszon, nem akar hatalmat magának, üzletileg pedig egy nemzetközi szabadalommal jóval több pénzt tud keresni.

Annak, aki közvetlen hasznot szeretne egy politikai pártból, igen közvetlen kérései lesznek. Lásd, megint csak LMP (azért őket emlegetem, mert ők a legfiatalabb igazi párt, a DK egy vicc), a plázastoppos téma. Ugye senki nem gondolja, hogy az egyébként környezetvédelmet csak nevében, elveiben megjelenítő párt, pont itt kezdi majd a javaslatait, mindenféle külső hatás nélkül? Miért nem zavarta őket inkább látványosan az energiapiac szétcseszése vagy a KEOP pénzek lenyúlása?

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
Bíróügyben ez már csak a hab a tortán: "vannak olyan értesülések, hogy a napokban aláíratták mindazon bírák felmentő határozatát is, akiknek a most megsemmisített szabályok szerint december 31-ével kell távozniuk; ők az idén töltik be 62. életévüket. Ha ez így van, nyilvánvaló, hogy a kormány már korábban ismerte az AB-határozat tartalmát, ezért a döntés kihirdetése előtt menesztették az érintetteket, akiket a szabadságukról is berendeltek, hogy átadhassák nekik a felmentésről szóló okiratot."

Az egész cikk: http://nol.hu/belfold/20120718-nem_szamitanak_tul_sok_jora_az_elkuldott_birok

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)