NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 napifix.hvg.hu/2012/07/16/leleplezo-jegyzokonyv-az-imf-targyalasokrol/

zseniális

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
akkora egy büdös paraszt ez az ember. Ilyen látványosan kevesen tudják leszarni a saját korábbi elveiket.Amadeus91
Mondjuk a párttársai, élükön a vezérrel, azért osztoznak ebben.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
http://index.hu/belfold/2012/07/15/kover_az_embereknek_koszonheto_hogy_nem_sikerult_a_pancserpucc/

"Semmi sem indokolja, hogy felforgassuk azt a gazdaságpolitikát, amit eddig folytattunk"

Hát ezt kb az ország 3/4-e nem így gondolja, de sebaj, csak továbbra is előre.

zinedine5
akkora egy büdös paraszt ez az ember. Ilyen látványosan kevesen tudják leszarni a saját korábbi elveiket.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koaliciobaatapapa
Ez pedig az utca hangja az LMP akciójára 😀

http://nyikolai.tumblr.com/post/26977675557/most-mondtak-hogy-a-buzik-valami-gozgephez

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/belfold/2012/07/15/kover_az_embereknek_koszonheto_hogy_nem_sikerult_a_pancserpucc/

"Semmi sem indokolja, hogy felforgassuk azt a gazdaságpolitikát, amit eddig folytattunk"

Hát ezt kb az ország 3/4-e nem így gondolja, de sebaj, csak továbbra is előre.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692


Éljen a győőőzeleeeem vagy más nyelven szólva Sieg Heil...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/A_teteles_ado_jo_megoldas_lehet_az_eva_kiva_J4FGHR.aspx#_=_
be kell jelentkezni a teljes cikkhez, ha valakit érdekel kimásolom neki, most nem akarom ide linkelni az egészet.

összegzés:

"Összegezve: ha bevezetésre ke 2013-tól a kisadózók adója, akkor ezzel egyidejűleg meg kellene szüntetni az evát, az ekhot. Ez a lépés nem fogja segíteni a foglalkoztatás növelését, mert megint visszajön a „régi módi”, nem munkaviszonyban, hanem kisadózóként foglalkoztatják a magánszemélyt, de segítheti a zsebből fizetés visszaszorítását. Innentől kezdve értelmét veszítheti viszont a munkavédelmi program keretében a szociális hozzájárulási adóból adott adókedvezmény. Tehát a beterjesztett törvényjavaslatok közül vissza kellene vonni a T/7955-ös számút, a T/7954-ből pedig törölni kellene a kisvállalkozások adójára vonatkozó részt."

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Matolcsy_javaslata_nem_szamolhato_el_koltse_YJ1HZB.aspx#_=_

Éééés tessék! Eezzel sikerült is kiütni az adótervezésből ezt az adót, ténylegesen csak olyan vállalkozók fogják használni, akik "lakosságnak" értékesítenek. Valahol érthető, hiszen ez volt a törvényalkotók célja, de ettől én még nem örülök neki. Tényleg megmarad ez az adó a cipészek, fodrászok stb. adójának.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koaliciobaatapapa
0-2
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koalicioba

több mint 12 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 664 — Bears & Illinois fan
Nem tudom, volt-e már, illetve, hogy idevaló -e?
 a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/563257_3097777931046_1363414617_n.jpg

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
a törvény tranzakcióra vonatkozik, nem folyamatra, figyelve arra, hogy nehogy áfa legyen... annyi lesz a különbség, hogy a fizetés elutalása után a cég bankja fizet, pénz kivét után a te bankod.. és mivel nem áfa, nem lehet levonni egymásból őket... nice

egyébként a két kisvállalkozási adó tök jó adótervezési eszközt ad a kezünkbe, végre egy intézkedés, ami jó is a vállalkozásoknak, de tényleg, tündérmese mentesen (a 10%-is társasági adó is jó, bár azt a kisvállalkozó ügyfeleim jó része előtte is igénybe tudta venni)

na, utána számoltak helyettem 😀
kisvállalkozói 16%
http://www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/megmutatjuk_kinek_jo_a_kormany_uj_adootlete.169914.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

tételes adó
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Ok_lehetnek_a_teteles_ado_nyertesei_HSMB0Y.aspx#_=_

több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Én is így sejtem, de hátha valaki biztosat is tud már.

Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
bár nem érint, de azt hiszem igen. Fizeted mikor elkönyvelik a számládra a fizut, fizeted ha befizetsz kártyával egy csekket. Szóval minden pénzmozgásnál, ha minden igaz, de lehet, hogy most hülyeséget mondtam.Amadeus91


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
bár nem érint, de azt hiszem igen. Fizeted mikor elkönyvelik a számládra a fizut, fizeted ha befizetsz kártyával egy csekket. Szóval minden pénzmozgásnál, ha minden igaz, de lehet, hogy most hülyeséget mondtam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.


több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
http://www.vg.hu/kkv/kkv-hirek/ossztermek-tovabbra-is-a-rangsor-vegen-bekes-megye-379321

majd megsajdul a szívem :/ (csak ott nőttem fel)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
http://uj-konyv.vatera.hu/egyeb/magyarorszag_alaptorvenye_1615856111.html

ha van valami amit szeretek a magyar emberekben, az az, hogy amikor nehéz a helyzet, akkor elő tudják venni a humorérzékük. (már aki)Amadeus91
kommentek odavernek 😀 😀 😀
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
http://uj-konyv.vatera.hu/egyeb/magyarorszag_alaptorvenye_1615856111.html

ha van valami amit szeretek a magyar emberekben, az az, hogy amikor nehéz a helyzet, akkor elő tudják venni a humorérzékük. (már aki)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ezek az intézetek is adnak ki tartalmas kiadványokat, bár ez nem gyakori. Rajna
http://www.szazadveg.hu/kiado/ujdonsag/ideologia-es-hagyomany-417.html
Pl ez az.
Ráadásul el is kellett olvasnom a dedikált példányomat, ha már a szerző barátom hozzám vágta! 😊




több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
De itt konkrétan olyan "intézetekről" beszélünk, mint a Nézőpont vagy a Political Capital, vagy a Századvég, amelyek komoly összegekkel becsatolódtak valamelyik oldalra. Ez a lakájság és ebben a média iszonyú ludas: őket hívják ide-oda nyilatkozgatni, pedig az MTA vagy az egyetemek azért kitermelnek még szürkeállományt. Az állásfoglalás valamely értékrend mellett akkor hiteles, amikor nem látod mögötte a milliós megrendeléseket. Ágh Attila vagy Lánczi ezért ásta el magát teljesen, egy Körösényi vagy egy Csizmadia Ervin pedig nem.Dzsokijuing
Ezek az intézetek is adnak ki tartalmas kiadványokat, bár ez nem gyakori. De Ágh és Lánczi szerintem nem annyira sorolhatóak ide, még ha időnként fel is bukkanak a médiában lakájkodni, ők tényleg elég komoly tudomkányos munkát folytatnak mellette, egy karácsony vagy Török meg tudtommal kevésbé. De mindegy is ez, abban egyetértek, hogy a szimpla ideologizálás undorító, de ettől az egész szakmát leszólni, mint azt a blog tette, nagyon nagy túlzás.

több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 854 — Saturday Night Lights
De itt konkrétan olyan "intézetekről" beszélünk, mint a Nézőpont vagy a Political Capital, vagy a Századvég, amelyek komoly összegekkel becsatolódtak valamelyik oldalra. Ez a lakájság és ebben a média iszonyú ludas: őket hívják ide-oda nyilatkozgatni, pedig az MTA vagy az egyetemek azért kitermelnek még szürkeállományt. Az állásfoglalás valamely értékrend mellett akkor hiteles, amikor nem látod mögötte a milliós megrendeléseket. Ágh Attila vagy Lánczi ezért ásta el magát teljesen, egy Körösényi vagy egy Csizmadia Ervin pedig nem.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Aki nem tud vagy nem akar kilépni a társadalomtudományos elefántcsonttornyából, az hiába ír okosságokat 10-20-100 embernek, a közvélemény formálását átengedi a fideszes-emeszpés stb. lakájoknak.

Azzal, hogy valaki mondjuk hetente egyszer 5 percre bemegy a Mokkába értelmeset beszélni, mennyi időt vesz el a tudományos munkájától? 5 percet? 😊Dzsokijuing
Pont a politológia az a tudományág, akinek legalább néhány képviselője, úgy-ahogy, de kijön az elefántcsonttoronyból. Irodalmárok, történészek, stb. mennyit szerepelnek? Semmit, részben persze azért, mert nem másodpercenként változó környezetre regál a tudományuk, de elvben a politológia sem erre való, hanem sokkal nagyobb struktúrák feltérképezésére.

Egyébként ezek a Török Gábor és bandája a szakmában tényleg nem túl megbecsült formák tudtommal. Ágh Attila vagy Lánczi az ismertebbek közül már inkább, de a blogposztban említett Körösényi kb. nem is szerepel sehol, holott ő a nagyfőnök.

Jobb lenne persze, ha úgy használnák őket, mint az nt-s szakértőket, a tanáraim rendszeresen szerepelnek pl. mostanában az EU-csúcsok meg Szíria kapcsán, persze csak mikor a szakterületüket érinti a dolog. Viszont amit mondanak, az sokszor egy átlag értelmiségi számára sem jelent semmit, vagy éppen nagyon triviális/leegyszerűsített. A mindennapi politikáról vitatkozni sokkal érdekesebb minden tévénézőnek, ezért erre találtak embereket, elég sok hülyét köztük.

A lakájok léte szerintem szerintem alapvetően nem baj, nem feltétlen deskriptív tudományág ez a politológia. Sőt, minden esszében kötelező valamiféleképpen állást foglalni, egyáltalán nem baj, ha valaki nem zárja ki a meggyőződéseit, ettől még végezhet autonóm szellemi tevékenységet, sőt, bizonyos szempontból pont így autonóm, mert a külvilágnak való megfelelés céljából nem írja át a gondolatait. A lakájság persze nem világnézet. De az sem hátrányos, ha valaki tanácsadó egy pártnak/politikusnak, én nem ítélem el az ilyesfajta melót sem.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/nyugdijugy_rendkivuli_lepesre_keszul_a_kormany.524825.html

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Rajnával vagyok 😊
Egy adott tudományterületet nem a médiában mutatott teljesítménye alapján kell megítélni, inkább forgatni kell a Politikatudományi Szemlét.
Erről már Pokol megírta (lassan 20 éve, amikor még ő számított Ágh és Bihari mellett a nagybetűs politológusnak, mivel mindenhová őket hívták), hogy hiába ér el valaki hatalmas eredményeket az általa művelt tudományban, a közvélemény számára az lesz a nagy koponya és elismert tudós, akit a média foglalkoztat és aki foglalkoztatja a médiát.
Én annak idején politológiából, választási rendszerből évfolyamdolgoztam egy olyan docensnél, akinek az arcát egy tévéműsorban se láttam soha és jellemzően csak akkor olvastam hozzá feltett kérdést újságban, amikor speciális választási kérdésekről volt szó, és nem Orbán Viktor növekvő sörhasának választókra gyakorolt hatásáról.
Az a szakember ritkán van a tudományterülete csúcsán, akinek kutatás és oktatás mellett rendszeresen van ideje osztani az észt a Mokkában.atapapa
Aki nem tud vagy nem akar kilépni a társadalomtudományos elefántcsonttornyából, az hiába ír okosságokat 10-20-100 embernek, a közvélemény formálását átengedi a fideszes-emeszpés stb. lakájoknak.

Azzal, hogy valaki mondjuk hetente egyszer 5 percre bemegy a Mokkába értelmeset beszélni, mennyi időt vesz el a tudományos munkájától? 5 percet? 😊Dzsokijuing
Mert lehet hogy nem is célja a közvélemény formálása?
Ha elmegy a Mokkába beszélni, akkor utána betámadja egy Gerő, amire illik reagálni egy másik csatornán, akkor utána cikket követel tőle a tudom is én milyen lap, és még sorolhatnám. Rögtön közéleti tényező lesz, amiből nehéz kiszállni és nem feltétlenül kell együtt járnia a tudományos munkával.
Továbbá lehet hogy nincs is olyan széleskörű jártassága azon a területen, amiről kérdeznék (egyszer Kolláth György "alkotmányjogásztól" olyan baromságot hallottam alkotmányjogi kérdésben egy kertévé híradójában, amiért szigorlaton az ország bármely jogi karán rögtön megköszönték volna a feleletet egy karó társaságában).
Ha valaki mondjuk az EU intézményrendszerét kutatja elhivatottan, az minek nyilatkozzon ezen a héten Schmitt doktorijáról, egy hét múlva az amerikai elnökválasztásról, újabb hét múlva Orbán válaszleveléről amerikai képviselőknek?

A média rendszeresen "kinevel" bizonyos neveket, akik általában jól fejezik ki magukat (nem csak az előadóban, hanem kamera előtt is), a néha előkerülő tudományos fogalmakat megfelelően tudják lebutítani a laikus felé és egy idő után már a néző várja ezeket a megszokott arcokat. Egy Török Gábor ma már bármilyen politikai kérdésben a tévé előtt tudja tartani a közélet iránt csak egy kicsit is érdeklődő nézőt, viszont az cseppet se biztos, hogy a hetente felmerülő más és más szakkérdések legmagasabb szintű művelői a média ezen elvárásainak azonos színvonalon képesek lennének megfelelni.

Most abba bele sem megyek, hogy bizonyos politológusok már párban járnak, egyik jobbos, másik balos, mindegyik interpretálja a dolgokat a saját elképzelése szerint, és mind a balos, mind a jobbos néző jól érzi magát. De ez nem tudomány, hanem legjobb esetben is csak szakemberek politizálása.