Politika
63 feliratkozó
több mint 7 éve
lehet kicsit más téma, de szerintem inkább azokra kellene figyelni akik basszák betartani a törvényt... hány olyan helyet ismerek ahol mindenki 4 órára van bejelentve és 12-14 órákat dolgozik. Kifizetik őket rendesen, de az állam nem profitál belőle rendesen.Pl: hogy lehet az hogy egy bevásárló központban egy ruhaüzlet 7 napon keresztül 10-12 órán keresztül nyitva van, dolgozik 5-6 alkalmazott, abból egy vagy kettőt jelentenek be normálisan, a többit heti 16 órára. És minden nap van 2-3 eladó... Aki próbál normálisan becsületesen dolgozni a munkáját csak nehezítik (itt nem csak Vitya a hunyó, előtte mindenki)
Itthon a szakszervezetek sem valami erősek, persze kiderült hogy azért mert többségben bevándorláspárti, ballib-hazaáruló, sorosista emberek dolgoznak.
több mint 7 éve
Harcolj a fidesszel a saját pályáján amire már a teljes magyar médiát összevárásolta!akkor kicsit kibővítve elmondom.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.sztem pont az ellenkezője lett a tanulság
csebi
ment a bullshit hogy lopnak, csalnak hazudnak
ami nem a probléma hanem a tünet
és az ellenzék nagy része telibe szarta azt hogy alternatívát mutasson, csak ment a fröcsögés
Negritis
mondott a kampányban egy dolgot a fidesz és egy másik dolgot az ellenzék. én úgy gondolom, hogy a két témakört szembeállítva nem lehet vita arról, hogy melyik volt valódi probléma, melyik nem. erre írtam, hogy ebből lehet szűrni a tanulságot, hogy a választókat mi érdekli? a valódi probléma vagy a nem valódi. az utóbbi mellett döntöttek illetve a kisarkítások mellett. legalább most már nem azzal politizálnak teszem azt: "kedves választópolgár. a kormány jelen intézkedésével felemelte a rendkívüli munkaidőkeretet 250 óra." hanem kénytelenek ők is azzal, hogy "rabszolga törvény", mert bebizonyosodott, hogy ilyen szavakkal lehet megszólítani a kedves választó polgárt.
Alternatívát számon kérni az ellenzéken minimum elég visszás, mikor lényegében a fidesz programja egy személy vezetéknevéből állt. Be kell ismerni, hogy ma Magyarországon nem alternatívát kell mutatni.
amúgy az egésszel kapcsolatban Amadeusnak nagyon nagy igaza van. lehet, hogy most éppen a munkavállaló előnyösebb helyzetben van, de majd mikor kiderülnek, hogy milyen tervek vannak arra, hogy a munkaerőhiányt betöltsék vagy azon dolgozók helyét, akik nem vállalják a 400 órát/3évet, feltölteni másokkal, akkor kíváncsi leszek, hogy akár itt is hányan mondják továbbra is azt, hogy a munkavállaló van előnyösebb helyzetben. tekintettel arra, hogy a pénz mindig a munkáltatónál van, mindig ők lesznek szerintem előnyösebb helyzetben, bármilyen munkaerőhiány is van.
ozibozi nagyon szépen leírta, meglepően jól tájékozott a témában, és bár a mostani jogszabály módosításba végül nem került be, tavasszal is érdemes lesz nézni, hogy mit fognak változtatni pár szabályon.
Sobri: ez nem kapitalizmus, meglepően naív vagy, ha ezt tényleg el is hiszed.
csebi
Teljesen logikus.
több mint 7 éve
akkor kicsit kibővítve elmondom.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.sztem pont az ellenkezője lett a tanulság
csebi
ment a bullshit hogy lopnak, csalnak hazudnak
ami nem a probléma hanem a tünet
és az ellenzék nagy része telibe szarta azt hogy alternatívát mutasson, csak ment a fröcsögés
Negritis
mondott a kampányban egy dolgot a fidesz és egy másik dolgot az ellenzék. én úgy gondolom, hogy a két témakört szembeállítva nem lehet vita arról, hogy melyik volt valódi probléma, melyik nem. erre írtam, hogy ebből lehet szűrni a tanulságot, hogy a választókat mi érdekli? a valódi probléma vagy a nem valódi. az utóbbi mellett döntöttek illetve a kisarkítások mellett. legalább most már nem azzal politizálnak teszem azt: "kedves választópolgár. a kormány jelen intézkedésével felemelte a rendkívüli munkaidőkeretet 250 óra." hanem kénytelenek ők is azzal, hogy "rabszolga törvény", mert bebizonyosodott, hogy ilyen szavakkal lehet megszólítani a kedves választó polgárt.
Alternatívát számon kérni az ellenzéken minimum elég visszás, mikor lényegében a fidesz programja egy személy vezetéknevéből állt. Be kell ismerni, hogy ma Magyarországon nem alternatívát kell mutatni.
amúgy az egésszel kapcsolatban Amadeusnak nagyon nagy igaza van. lehet, hogy most éppen a munkavállaló előnyösebb helyzetben van, de majd mikor kiderülnek, hogy milyen tervek vannak arra, hogy a munkaerőhiányt betöltsék vagy azon dolgozók helyét, akik nem vállalják a 400 órát/3évet, feltölteni másokkal, akkor kíváncsi leszek, hogy akár itt is hányan mondják továbbra is azt, hogy a munkavállaló van előnyösebb helyzetben. tekintettel arra, hogy a pénz mindig a munkáltatónál van, mindig ők lesznek szerintem előnyösebb helyzetben, bármilyen munkaerőhiány is van.
ozibozi nagyon szépen leírta, meglepően jól tájékozott a témában, és bár a mostani jogszabály módosításba végül nem került be, tavasszal is érdemes lesz nézni, hogy mit fognak változtatni pár szabályon.
Sobri: ez nem kapitalizmus, meglepően naív vagy, ha ezt tényleg el is hiszed.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
www.bloomberg.com/news/articles/2018-12-12/orban-pushes-hungary-to-point-of-no-return-as-europe-grumbles?fbclid=IwAR0zI1XbumT7hSshnZIRLOT9gYuSSA_xYFlYYpYWsY497OTgB27Rf5eMJeE
"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
Ezek a heti 40, 48 meg 72 orák...‘93 óta vállalkozó, cégvezető vagyok, vagy valamiféle nemalkalmazotti státuszban dolgozom. Van, hogy hónapokon át napi 12órákat simán, hétvége nélkül, hiszen ha héderezek, akkor profit se lesz. Húzósabb időszakban volt, hogy siman volt 90-100 óra effektív munkavégzés, a 0-24-es állandó, agybaszó készenlétről nem is beszélve, hiszen a saját pénzemet, bevételemet, egzisztenciámat kockáztatom, nem havi fixért próbálok minél kevesebbet dolgozni.
Mondjuk jól is élek.
És nem az az igazán abszurd, hogy a sok proli vinnyog, és sérelmez bármit, amit bármelyik kormányzat kitalál, és elvárja, hogy KAPITALIZMUSBAN majd az állam gondját viseli, hanem az, hogy mindemellett még csak nem is értik, hogy van, aki áldozatokat hoz és aktívan igyekszik gyarapodni, és van, aki meg élete végéig a fasz rosszabbik végén cuppog és fúj az egész világra. És hát ugye ő az utóbbiba tartozik, míg Gyurcsány, Orbán, a politikusok, vezetők, döntnökök és még sokezren, akik a gazdasági valóságban élnek, meg az elöbbibe.
Elvtársak baszki, ‘90-ben itt egy ország akart kapitalizmust.
Tessék, ez az.
Kicsit savanyúbb, momentán kicsit sárgább, de nekünk ez jutott.
És természetesen lehet picsogni is.
több mint 7 éve
Mivel olyan helyen dolgozom, ahol ez erősen érintett, így szerencsére van némi rálátásom. Az itt lévő cégek jelen helyzetben kénytelenek odafigyelni jobban a munkavállalókra, mivel elég felelősségteljes munkakörök vannak, amelyekhez képzés kell, így nem tudják azonnal pótolni a munkavállalókat. Viszont a fizetések (több helyen) a Lidl átlagfizetése alatt vannak. Folyamatosan vennék fel az új dolgozókat, de azok nem akarnak jönni, ennyiért legalábbis nem. Így itt mindenki kihasználta a 250 órás lehetőséget és sokaknál a 400 órát is megpróbálják majd aláíratni. Aki persze nem akarja annak "fel is van egy út, meg le is van egy út", de sokan alá fogják írni, mert így egyrészt többet kereshetnek a jelenlegi rendszerhez képest, másrészt amíg mondjuk fiatal az ember, addig többet elvállal. De nem véletlen, hogy a rohadó és hanyatló nyugaton már rájöttek, hogy az baromira nem jó, hogy addig dolgoztatják az embereket, amíg mozogni tudnak. Bár nem vagyok talán közvetlen veszélyben a rabszolgatörvény hatása kapcsán, de néha előfordul, hogy heti 72 órát kell dolgoznom, vagy például szenteste, amikor a kedves képviselő f@szok otthon pihennek. Szóval időnként erősen tele a hócipőm és bizony annál az évi 100 óránál már nem vállalnék több túlórát. A fene érti a dolgot, de ha lehet inkább a családommal vagyok, mint a túlórában amit 50%-os plusszal ugyan kifizetnek...MOST MÉG! aztán majd jön a 3 éves szabály...és így jobb kedvel dolgozom és lehet egészségesebb is vagyok, mint a 2-300 túlórát lehúzó kollégák.Ez hülyeség, akkor tudod őket megszólítani ha elmagyarázos nekik a problémát.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
csebi
Elmondom az akit nem érint a törvény mit lát.
Fidesz felemeli 400 órára túlórát.
Hú az gáz, ha kötelező
Ja nem kötelező
Engem érint amúgy ?
Nem
Családom érinti?
Nem
Kimondja hogy csak saját bevállalás esetén lehet csinálni?
Igen
Oké nincs több kérdésem megyek dolgozni
Toca
Ha akarják nem fogják megkérdezni, hogy szeretném e, hanem elküldenek, mert lesz olyan aki kicsit több pénzért az anyját is megb...ssza ebben az országban. Akkor majd lesz egy-két újabb család aki távozik az országból...de kit érdekel ez, majd az utolsó fideszes lekapcsolja a villanyt.
több mint 7 éve
Ez szerintem baromsag. Engem pl. nem erint, de megis latom h ez gaz.Ez hülyeség, akkor tudod őket megszólítani ha elmagyarázos nekik a problémát.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
csebi
Elmondom az akit nem érint a törvény mit lát.
Fidesz felemeli 400 órára túlórát.
Hú az gáz, ha kötelező
Ja nem kötelező
Engem érint amúgy ?
Nem
Családom érinti?
Nem
Kimondja hogy csak saját bevállalás esetén lehet csinálni?
Igen
Oké nincs több kérdésem megyek dolgozni
Toca
Nem egy ismerosom allt fel es tagadta meg a munkat, 10 vagy tobb eves munkaviszony utan.
A tudatosabb dolgozo valoban nem fogja vallalni ezt, mert tudja h a munkaerohiany van es nem fogja kirugni a ceg vagy ha kinez akkor at tid menni mashova. Es most nem Bp kornyekerol beszelunk, hanem videkrol ahol termeles van.
Ez magaval vonhatja azt h a tobbi dolgozora rakjak ra a terhet es egyet-kettot utalni fognak.
Vagy eppenseggel elerhetik azt, aksrva-akaratlanul h a dolgozok az asztalrs csapnak es kollektivan megtagadjak a munkat. Ha most nem akkor akar kesobb amikor mar elszalad a lo a multikkal.
Mondjuk a multik fegyelmezese es szabalyozasa a kormany dolga lenne...
több mint 7 éve
papiron igen?Ez tényleg így van ahogy leírtad???Ez hülyeség, akkor tudod őket megszólítani ha elmagyarázos nekik a problémát.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
csebi
Elmondom az akit nem érint a törvény mit lát.
Fidesz felemeli 400 órára túlórát.
Hú az gáz, ha kötelező
Ja nem kötelező
Engem érint amúgy ?
Nem
Családom érinti?
Nem
Kimondja hogy csak saját bevállalás esetén lehet csinálni?
Igen
Oké nincs több kérdésem megyek dolgozni
Toca
Rózsa Sándor
valóságban?
dolgozol vagy kibasznak
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
ellenzék pls... Ezek eleveznek ebben a posványban, amit úgy neveznek parlament "aprópénzért"akik nem pofáznak hanem csinálnak amit tudnak, igen
Az egyetlen normális ellenzék egy viccpárt baszki
hden
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Ez tényleg így van ahogy leírtad???Ez hülyeség, akkor tudod őket megszólítani ha elmagyarázos nekik a problémát.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
csebi
Elmondom az akit nem érint a törvény mit lát.
Fidesz felemeli 400 órára túlórát.
Hú az gáz, ha kötelező
Ja nem kötelező
Engem érint amúgy ?
Nem
Családom érinti?
Nem
Kimondja hogy csak saját bevállalás esetén lehet csinálni?
Igen
Oké nincs több kérdésem megyek dolgozni
Toca
több mint 7 éve
ellenzék pls... Ezek eleveznek ebben a posványban, amit úgy neveznek parlament "aprópénzért"Az egyetlen normális ellenzék egy viccpárt baszki
több mint 7 éve
azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.sztem pont az ellenkezője lett a tanulság
csebi
ment a bullshit hogy lopnak, csalnak hazudnak
ami nem a probléma hanem a tünet
és az ellenzék nagy része telibe szarta azt hogy alternatívát mutasson, csak ment a fröcsögés
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Ez hülyeség, akkor tudod őket megszólítani ha elmagyarázos nekik a problémát.azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
csebi
Elmondom az akit nem érint a törvény mit lát.
Fidesz felemeli 400 órára túlórát.
Hú az gáz, ha kötelező
Ja nem kötelező
Engem érint amúgy ?
Nem
Családom érinti?
Nem
Kimondja hogy csak saját bevállalás esetén lehet csinálni?
Igen
Oké nincs több kérdésem megyek dolgozni
több mint 7 éve
azt hiszem 2018 április gyönyörűen bemutatta végre az ellenzéknek is, hogy a választók nagy részét nem érdekli a valódi probléma, és csak a kisarkításokkal, túlzásokkal lehet őket megszólítani. legalább végre csinálnak vmit.Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
Toca
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
a.disquscdn.com/get?url=https%3A%2F%2Fm.blog.hu%2Fke%2Fkerepesi-tibor%2Fimage%2F15181447_1161195100654184_7112030092735895136_n.png&key=bKwwkVTzRGttN82lEwE96g&w=600&h=480
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Különbíróságok is pipa.Tordai meg zseniálisan tolja.
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
index.hu/belfold/2018/12/12/az_ellenzek_elfoglalta_a_parlament_pulpitusat_nem_engedik_a_helyere_az_elnokot/Tordai meg mindig nyomja a FB live-ot 😀
"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
Azért ez ugyanolyan kisarkítása a dolognak mint a rabszolgatörvény. Szépen hangzik mindakettő csak nem igaz.Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
Fattyu
Rengetegen vannak akik beszorultak, nem tudnak váltani és igen is kötelezve vannak valamilyen szinten a túlórára.
Persze az is igaz, hogy van aki meg szívesen dolgona többet.
Csak ahelyett, hogy egyébként mindenki csak a hangzatos túlzó hülyeségeit hangsúlyozná pl. rabszolgatörvény, 48 órás munkahét stb. arra kéne felhívni a figyelmet ami a valódi probléma.
Mert nem a törvény a probléma az okosan és védhetően fogalmazták meg, a probléma az egész tövény valóságba való helyezésével van a gond és azon, hogy kurvára senki nem fogja betartani kivétel a nagy multik akiknek muszáj és akiknek igazából ez létre lett hozva.
több mint 7 éve
Persze BP- a legkönnyebb, itt làtható a legjobban.attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
Negritis
De
Békés megyében akàr.
Egy hàztartàsi vegyszereket gyàrtó cégnél, ami MO-n az egyik legismertebb, onnan is àtmennek màshova, mert jobb a lehetőség.
több mint 7 éve
attól függ holindex.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
Fattyu
mer Pesten oké
Csongrád megyében faluról gyerekkel? nem feltétlen
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
index.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/És komolyan így van.
"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
Negritis
Lentebb írtam.
Jelenleg úgy àll hogy akinek nem tetszik a helyzet tovàbbàll màsik munkahelyre, és talàl.
több mint 7 éve
index.hu/gazdasag/allas/2018/12/12/palkovics_a_gazdasagi_szereplok_kertek_a_tuloratorvenyt/"A munkaerőpiacon kínálati helyzet van, akinek nem felelnek meg a körülmények, elmegy máshova dolgozni, hiszen a cégek versenyeznek a dolgozókért" - mondta Palkovics.
1 lépésre vagyunk a híres: "el lehet innen menni" kijelentéstől
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
444.hu/2018/12/12/elfoglalta-az-ellenzek-a-parlamenti-pulpitustlegalább kapják egy kicsit az ívet.
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Basszus annyi hozzászólás volt, azt hittem kitört a forradalom 😊max kidőlt a forraltborom
NB2
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Basszus annyi hozzászólás volt, azt hittem kitört a forradalom 😊