Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 847 — Dr Kongó fan
Legjobb esetben, nem lesz semmi komoly valtozas, de Trump az allando nyilatkozataival, o maga gyengiti a dollart.

Kozeput az, hogy valoszinuleg mindenfele tradeegyezmenyeket felrug... ennek meg komolyabb kovetkezmenyei lennenek, s nem igazan latom, ettol hogy lenne erosebb a dollar.
Igor
Fogadhatunk egy dupla vagy semmit arra, hogy mondjuk 2018 év végén erősebb, vagy gyengébb lesz e a dollár a forinthoz viszonyítva.
Én az erősebbre fogadok, és mondjuk a plusz/minusz 2 százalék esetén nem nyer senki.
Deal?

(Nekem ne linkelgessél angolul 😊 )
Sobri Jóska
A forinthoz veve oke, ugy meg eselyed is lenne... 😛 de itt inkabb az lett volna a mondanivalom lenyege, hogy CNY-t vagy EUR-t lehet erdemesebb venni...
Igor
EUR-hoz képest is fogadhatunk.
Sobri Jóska
 www.businessinsider.com.au/trump-called-mike-flynn-about-us-dollar-at-3-am-2017-2?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds&r=US&IR=T

:sirvarohogvefetrengekazasztalon:

Ezek utan oszinten megmondom, nem merek fogadni semmilyen iranyba...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Most őszintén, mi az ostoba, előre tervezni képtelen, naív, vegytiszta emberi butaság megtestesülése, ha nem ez a szerencsétlen?

 index.hu/belfold/2017/02/08/ongyilkossagot_kiserelt_meg_a_fekete_ruhas_nover/

" Azt hittem, az emberek jók. Rájöttem, nem azok. "
"A nővérnek jelenleg nincs munkája. Azt mondta, már a felvételi beszélgetéseken jelzik neki, hogy nem értenek egyet vele, és aztán nem hívják többet."

Mégis, mi a faszra gondolt, mikor belekezdett, hogy nekimegy képzetlenül, felkészületlenül a rendszernek, ami valójában az összes többi ember együttese?!
Egyszerre sajnálom és iszonyat butának is tartom.

több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
több mint 9 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
Itthon nincs híroldal.
Csak alternatív tényekből csemegézhetsz.
Sobri Jóska
Nem csak itthon. Gondoltam kireszelem a németem FAZ-al. Szalonnasütéshez jó lesz.

Sending out an S.O.S
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Itthon nincs híroldal.
Csak alternatív tényekből csemegézhetsz.

több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
amióta átvette az Origót a Habony művek okádék az egész
minden napra jön egy Jobbikot lejárató cikk is
több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 122 — no es importante
lehet a gyűlölködjünkbe kellene ezt, de ajánljatok már valami olvasható napi hírportált, mert az origóról ez a főoldali cikk után végleg letiltom magam, az index pedig már rég indexre került



vagy tényleg marad a hírcsárda?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Gyerekek !! Olvasgattam a topikot jó kis öniróniával hiszen én is az vagyok fasza kis libsi brigád jött össze ! Tetszik a társaság összetétele és én is fogok véleményt formálni itt! 1kérdésem lenne én a Fodor Gábor féle liberális pártra tervezek szavazni hátha meglenne az 5%.Ti is igy tesztek vagy kire érdemes most ? Az Szdsz óta nincs egy normális párt aki minket Pesti libsiket képviselne az LMP-ben csalódtam.Peterk ,Sobri rátok vagyok kiváncsi főleg vállaltan liberális gondolkodókra.
respetvv4lacika
gyenge utánzat vagy sajnos 😕
több mint 9 éve
respetvv4lacika 15
Gyerekek !! Olvasgattam a topikot jó kis öniróniával hiszen én is az vagyok fasza kis libsi brigád jött össze ! Tetszik a társaság összetétele és én is fogok véleményt formálni itt! 1kérdésem lenne én a Fodor Gábor féle liberális pártra tervezek szavazni hátha meglenne az 5%.Ti is igy tesztek vagy kire érdemes most ? Az Szdsz óta nincs egy normális párt aki minket Pesti libsiket képviselne az LMP-ben csalódtam.Peterk ,Sobri rátok vagyok kiváncsi főleg vállaltan liberális gondolkodókra.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...
StormST
Evidens.
A kérdés, hogy most már mindig így lesz e, míg világ a világ, vagy pedig majd valahol megfordul.
Mondjuk egy olimpiarendezésnél? 😊
Sobri Jóska
Én személy szerint nem hiszek benne, hogy pont annál fordulna meg, igaz abban se nagyon, hogy valaha megtörténne... 😛
StormST
Akkor kb. körbe is értünk.
Én se hiszek benne, tehát
1, fos a la nature vagy
2, fos olimpiával.
Az utóbbit választom. 😉
Sobri Jóska
Királyul eljutottatok ide, szóval semmi konkrét 😊
Jó persze nem is lehet 😊
TGA
Úgy-úgy. 😉

több mint 9 éve
Cancel Culture 1 649 — into the glory ride
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...
StormST
Evidens.
A kérdés, hogy most már mindig így lesz e, míg világ a világ, vagy pedig majd valahol megfordul.
Mondjuk egy olimpiarendezésnél? 😊
Sobri Jóska
Én személy szerint nem hiszek benne, hogy pont annál fordulna meg, igaz abban se nagyon, hogy valaha megtörténne... 😛
StormST
Akkor kb. körbe is értünk.
Én se hiszek benne, tehát
1, fos a la nature vagy
2, fos olimpiával.
Az utóbbit választom. 😉
Sobri Jóska
Királyul eljutottatok ide, szóval semmi konkrét 😊
Jó persze nem is lehet 😊

Sending out an S.O.S
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...
StormST
Evidens.
A kérdés, hogy most már mindig így lesz e, míg világ a világ, vagy pedig majd valahol megfordul.
Mondjuk egy olimpiarendezésnél? 😊
Sobri Jóska
Én személy szerint nem hiszek benne, hogy pont annál fordulna meg, igaz abban se nagyon, hogy valaha megtörténne... 😛
StormST
Akkor kb. körbe is értünk.
Én se hiszek benne, tehát
1, fos a la nature vagy
2, fos olimpiával.
Az utóbbit választom. 😉

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...
StormST
Evidens.
A kérdés, hogy most már mindig így lesz e, míg világ a világ, vagy pedig majd valahol megfordul.
Mondjuk egy olimpiarendezésnél? 😊
Sobri Jóska
Én személy szerint nem hiszek benne, hogy pont annál fordulna meg, igaz abban se nagyon, hogy valaha megtörténne... 😛

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...
StormST
Evidens.
A kérdés, hogy most már mindig így lesz e, míg világ a világ, vagy pedig majd valahol megfordul.
Mondjuk egy olimpiarendezésnél? 😊

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.
Sobri Jóska
Az a baj, hogy egy olimpia nem csak a rendezésig tart, hanem utána is, azokat a létesítményeket fenn kell tartani és/vagy elbontani...

Én az akaratot még látnám is, meg az elszántságot, a forrásokat és a logisztikát kevésbé, ebben az országban még időben és jól nem sok dolog készült el, főleg a nagyberuházások esetében...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...
StormST
Engem őszintén nem érdekel a kormányoldal.
És ha reflektálnának?
Elhinnéd? Én tuti nem.
Engem csak az érzelmi oldal érdekel, olimpiát akarok. 😊

Én se látom, de majd megoldják.
Van addig 7 évük. (Az még lehet 3 különböző kormányzat is simán.)
7 év alatt ha van akarat, forrás, elszántság, logisztika, kevés dolog van amit ne lehetne megcsinálni.
Egy olimpiát bizonyosan meg lehet.

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.
Sobri Jóska
Talán azért ezek az érvek "folynak a csapból is", mert ezekre nem hajlandó a kormányoldal érdemben válaszolni soha. Ők csak az érzelmi töltettel foglalkoznak, mert tudják, hogy az működik, csak közben meg aki látja és foglalkozik is vele, hogy mi megy a vizes VB körül, az félhet, hogy egy ugyanolyan 2-3 szoros költség az olimpia esetében mennyire komoly gondokat okozhat ennek az országnak, amelyik az sima becsléssel is komoly bajba kerülhet...

Én annak örülök, ha jól szereplünk egy olimpián, de az, hogy mi rendezzünk egyet az számomra egy nagyon nagy utópiának tűnik, ahhoz túl sokat járok a 3-as metróval illetve Budapest útjain, amiknek a felújítására eddig nem volt pénz, nem látom, hogy hogyan lenne arra a sok-sok csilli-villi cuccra, amit beígértek...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Amúgy a vége az lesz, ha ennyire szarakodik Budapest, hogy majd pályázik Felcsút, és szépen bérbe veszi a budapesti létesítmények egy részét, a többit meg felépíti Bicske irányába, arrafele vannak szabad földek, és azok tulajdonosa tuti nem kéreti ennyire magát. 😉

több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
Ez az olimpiakérdés -ezt is írtam- szimpla "orbántakarogggyyy!", valós érvekhez senkinek se elég mély az ismerete seholsem (kivétel 4-5 szakember), tehát az "akarom" vs. "nem akarom" becsomagolása az egész.
Sobri Jóska
Igen, ez így van. Ezért megy a hírig, ugyanakkor BP-en Orbán nem uralkodó; viszont vidéken verhetetlen. Így máris izgalmasabb a Noolimpia mozgalom.

A PWC-vel kapcsolatban arra gondoltam, hogy akár ki tudják számolni akár nem; úgyis pozitív képet próbálnak festeni. (jobb esetben csak féligazságokkal, félgrafikonokkal, értelmezhetetlen pacákkal; a rosszabb eset meg a Századvégé)

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért van egy markáns különbség a becslés szándékai szerint. A Pwc itthon nyíltan kormanybarat elemző cég. Ezzel nincs is semmi baj, de ha ki is tudják számolni mondjuk reál értéken a várható hatásokat nem hiszem hogy a negtiv eredményt viszontlatnank. Mert nekik nem ez a jól felfogott gazdasági érdekük. Innentől kezdve a kérdés tarthatatlanná vált a pwc szemszögéből.
sapka
Szerintem nem tudják kiszámolni, de nem is ez a lényeg, ahogy írtam. Hanem pusztán annyi, hogy ahogy a "bukunk rajta 3000 milliárdot, nooooolimpia" nem megalapozott érv, csak egyfajta becslés, úgy ennek az ellenkezője is létezik, hogy "megéri, jó biznisz, legyen olimpia.".
Orbán Viktor kitalálhatná, hogy 3 karátos gyémántot kap minden nő nőnapra, annak is lenne kismillió ellenzője, hogy "ne a mi pénzünkből, drága, minek, haszontalan, szavazatvásárlás, skandallum!!", stb.
Ez van most is.
Egyébként ebben a műsorban volt egy (nyilvánvalóan hamis, kormánybarát) grafikon is, mely szerint a budapestiek 6x százaléka inkább szeretne olimpiát Budapesten és 3x% meg inkább nem.

Ez az olimpiakérdés -ezt is írtam- szimpla "orbántakarogggyyy!", valós érvekhez senkinek se elég mély az ismerete seholsem (kivétel 4-5 szakember), tehát az "akarom" vs. "nem akarom" becsomagolása az egész.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...
StormST
Nem ezt mondtam. 😊
Én leírtam már az érveimet, abban nem szerepeltek pénzügyi jellegű érvek.
De azóta a csapból is csak ilyen megközelítés folyik (drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb.), erre adott reflexió egy PWC iromány kivonata, hogy van aki szerint nem feltétlenül igaz, hogy drága, magas a korrupciós ráta, haszontalan kiadások, stb., sőt, még akár plusz, vagy nullszaldó is kijöhet.
Ilyen meglátás is van.
Számomra, mint írtam, ahogy nem ellenérv a drága, úgy nem érv mellette az sem, hogy profitábilis. De a PWC szerint az.
Ennyi. Így a pontos.

több mint 9 éve
sapka Washington Commanders 6 671 — sapka
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért van egy markáns különbség a becslés szándékai szerint. A Pwc itthon nyíltan kormanybarat elemző cég. Ezzel nincs is semmi baj, de ha ki is tudják számolni mondjuk reál értéken a várható hatásokat nem hiszem hogy a negtiv eredményt viszontlatnank. Mert nekik nem ez a jól felfogott gazdasági érdekük. Innentől kezdve a kérdés tarthatatlanná vált a pwc szemszögéből.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.
Sobri Jóska
Azért 1000 milliárdos léptékben a "nem pontosan" meg a "kétszer annyi lett" nagyon nem mindegy...

Én elfogadom, hogy vannak emberek, akiknek hulla mindegy, hogy mit mondanak, akkor is akarják majd, mert ez egy ilyen ország/világ, csak akkor szerintem az igazolásként betett dolgok mellett is ugyanazzal az elánnal illene elmenni, ha már a másik oldal se érdekel...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
Arra, amit linkeltem.
Nem mélyedek el a jóslásokban, hiszen nekem nem ez az érvem az olimpia mellett, ha tuti csinálna 1000 milliárd forint mínuszt, én akkor is akarnám, ez csak egy apró adalék.
Gondolom ahogy a PWC se tudja pontosan megbecsülni, úgy más se, hisz nem is lehetésges.

több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
A pénteki Baló műsorból:

 www.kephost.com/images/2017/02/05/pwcolimpia.png

Biztos nem pont így lesz, de azért a kiadás/bevétel nagyjából egálnak tűnik.
Sobri Jóska
Figyi Jóska!

- Mit jelent pontosan az, hogy gazdasági hatás?
- Eredmény tétel, vagy mérleg soron (sorokon) jelentkezik ?
- Melyek ezek a sorok?
TGA
Mi tudom én.
Valami Price Waterhouse Coopers nevű kis zugcég csinálta és a kormánypártisággal nehezen vádolható RTL-en volt.
Én csak bemásoltam, gondolván árnyalja a képet, hogy ez egy kb. nullszaldós vállalkozásnak tűnik.
Valójában nem túl egzakt 8-10 évre előre gazdasági hatásokat forintosítva jósolgatni. Se pro, se kontra.
Sobri Jóska
Arra a PWC elemzésre gondolsz, ami 2 hét alatt készült el 1400 oldallal (ja, tudom, modernizáltak egy 4 évvel korábbit, bizonyára jó alaposak lehettek ilyen hosszú idő alatt) és amiben 10 milliárdot számoltak a pályázat költségére és már most 15 milliárd felett vagyunk bőven, úgy, hogy nem is vettek bele mindent ebbe a kalapba amit már ráköltöttek és még őszig megy majd a kampány? Nem 8-10 év, 1,5-2 év alatt csak ebben az egy tételben nem sikerül belül maradni a jósláson, mi lesz akkor a nagy tételeknél? 😊
StormST
nemtom, engem megvettek kilóra.
mert ha még mondjuk úgy bontották volna meg, hogy 1150, 850, 1000, és ez összesen 3000, akkot azt mondtam volna, hogy ez kamu.
de ez, hogy 1142 + 836 + 1006 = 2984, na ez a részletesség biztosítja, hogy minden bizonnyal részletesen kiszámolták

muhaha
hesteg csakviccvót