Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.
Kampman
felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
Amadeus91
Kétségtelen.
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.
Kampman
felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)

Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
Amadeus91
Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..

Még két dolog. Azért az osztrák befolyásnak súlyos negatív következményei is voltak a magyar közigazgatásra nézve. A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
Kampman
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)

Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
Amadeus91
Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..

A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
Kampman
Marhaság, ne haragudj. A professzionális magyar közigazgatást, mint olyat, az osztrákoknak köszönhetjük (II. József), btw a magyar jogtudomány tokkal-vonóval abból él még ma is, amit az osztrákok 1918-ig és a kommunisták a Rákosi-rendszerben ideerőszakoltak nekünk, plusz még abból, amit a németektől sikerült copy-paste átvenni. Mindig el szoktam mondani, hogy polgári törvénykönyvünk és alkotmányunk is diktatúrában lett. A Csemegi-kódex (1878, első magyar btk.) megalkotása előtt egy osztrák katonai diktatúra btk-ja volt csak hatályos törvény nálunk büntetőjog terén, azelőtt itt még simán középkori állapotok uralkodtak még 48-ban is.

Korrupció és urambátyám meg mindenhol van, az emberi természet okán.
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)

Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
Amadeus91
Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..

Még két dolog. Azért az osztrák befolyásnak súlyos negatív következményei is voltak a magyar közigazgatásra nézve. A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)

Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
A fidesz megreformalta a korrupciot.

Regen ment a odadjuk valakinek aki visszaoszt

Ezek rajöttek nem is kell senkinek adni legyen mindne jol tejelő cucc saját tulajdon.
Nezzuk csak
Földek,ingatlanok,energia szektor,dohany,bank es az apro....

Mas:a britek iden 11milliardot raktak be

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)

Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.
Amadeus91
Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?
iktriad
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni.
Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.
empty taxi
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.
Amadeus91
Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.
empty taxi
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
peterk2005
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.
empty taxi
Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 317 — NFL bracket champion '26
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek
A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.
peterk2005
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek
A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...

jelenleg a britek vastagon befizetők.

több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 113 — no es importante
tudta?
 www.politico.eu/article/senior-german-meps-threaten-to-cut-eu-money-to-poland-hungary-ingeborg-grassle-alexander-graf-lambsdorff-budgetary-control/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Valamint privát kiváncsiságomat kielégítendő áruld már el légy oly' kedves, hogy milyen belső szükségszerűség vezet például téged, arra, hogy az életed, létezésed attribútumait deffiniálgasd, értelmezgesd, és önnön magadat frusztráld az általad lakott ország aktuális politikai berendezkedésével.
Ha nem egyértelmű a kérésem, kifejtem.
Így a fórumon keresztül értelmes, intelligens embernek tűnsz, ergo olyannak, aki tudja, hogy a saját életéért maga felel, nem kell, hogy segítséget várjon szektáktól, természetfölöttitől, államtól, aktuális kormányzattól, stb.
Mégis, kívülről úgy tűnik, hogy minden klikkvadász cikkben, szubjektív állásfoglalásban, tízféleképpen értelmezhető statisztikában egyfajta önigazolást keresel, hogy "tessék, megmondtam, deköcsögazorbán, de szar itt az élet, de szar itt nekünk".Sobri Jóska
Jóskám, ki is volt az, aki a "Brady kiégett" vitában odáig volt képes eljutni, hogy kitiltsák, mert már a fórum (de legalábbis a Pats topic) látogatói a hajukat tépték tőle, hogy nem tudott leakadni a témáról? Ha jól emlékszem, te voltál. 😊 Azt jelenti ez, hogy a teljes értelmetlenségig elmenő vitában az önigazolásodat kerested, mert nem tudtál a privát életben egyenesbe jönni? Nem tudom, de remélem (feltételezem), hogy nem.

Akkor miért is tételezed fel, hogy aki idejön, és naponta kétszer köcsögorbánozik, vagy éppen köcsögbevándorlózik, az az életben egy sikertelen, frusztrált ember? Szerintem éppen a fordítottja. Az ide járó emberek zöme a hétköznapjaiban nem is politizál, de mivel "szeretemafocit", ide jár tojásfociról beszélgetni, és ha már itt van, és van poltopic, akkor beírja, hogy orbánaköcsög. És ezzel letudta a politikát, megy vissza Romo-t szapulni, vagy gyereket fürdetni.

Egyébként meg egy ronda általánosítás és hamis állítás is, hogy minden rendszer ugyanolyan. Bele se megyek olyasmikbe, hogy '56 után sokakat felakasztottak a véleményük miatt. Inkább csak javaslom, hogy ha szerinted minden rendszer ugyan olyan, költözz már ki mondjuk Észak-Koreába, és 1-2 év múlva meséld el nekem, hogy mennyire tudtál "megfelelni a saját életed elvárásainak", és mire mentél vele...

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊
iktriad
Az én érzéseimet leginkább ez írja le: "Whoever wins the elections, I am sure she will be a good president." 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...
iktriad
Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
Kampman
Már most lebegteti ezt a lehetőséget("állandóan kiforgatják a szavaimat"). De ha megteszi, akkor tényleg egy kapitális fasz. Mellesleg ezekben a percekben pont Jacksonvilleben prédikál. Boooooooooo.

Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊


Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 10%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...
iktriad
Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Ez a nincs más lehetőség csak MI, ez egy űber faszság amit ügyesen bele is táplálták a kis agyakba azorbános +némethsándoros 'ellenzéki ATV -n' stb keresztűl...Ezt az országot bárki elirányítja, nem nagy dolog, mivel a válságok nem minden nap jönnek...az pedig simán kiderült, hogy akár a Bajnai "mester"is gond nélkül elvezeti ezt a trágyát, főleg mikor már nem olyan éles a szitu... (Bármelyik komolyabb cégvezető elviszi)

Az pedig hogy ki lop? Általában ugyanazok, max néha/általában más néven.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 9 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 015 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.
 www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...

Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.
baggio
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...

Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 113 — no es importante
Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.
 www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...

Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
NB2 New England Patriots 29 030 — nabege2@yahoo.com
akkor mondd már el, hogy most mivan Sarka Katáékkal 😀