Politika
63 feliratkozó
több mint 9 éve
Kétségtelen.A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
Kampman
Amadeus91
több mint 9 éve
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
Kampman
több mint 9 éve
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.
több mint 9 éve
Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Amadeus91
Még két dolog. Azért az osztrák befolyásnak súlyos negatív következményei is voltak a magyar közigazgatásra nézve. A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
Kampman
Marhaság, ne haragudj. A professzionális magyar közigazgatást, mint olyat, az osztrákoknak köszönhetjük (II. József), btw a magyar jogtudomány tokkal-vonóval abból él még ma is, amit az osztrákok 1918-ig és a kommunisták a Rákosi-rendszerben ideerőszakoltak nekünk, plusz még abból, amit a németektől sikerült copy-paste átvenni. Mindig el szoktam mondani, hogy polgári törvénykönyvünk és alkotmányunk is diktatúrában lett. A Csemegi-kódex (1878, első magyar btk.) megalkotása előtt egy osztrák katonai diktatúra btk-ja volt csak hatályos törvény nálunk büntetőjog terén, azelőtt itt még simán középkori állapotok uralkodtak még 48-ban is.Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Amadeus91
A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
Kampman
Korrupció és urambátyám meg mindenhol van, az emberi természet okán.
több mint 9 éve
Meg Szent István alatt se, az Anjouk alatt se, Mátyás alatt se. Sajnos egyébként tényleg része a kultúránknak az urambátyám dolog, hacsak nincs egy nagy hatalmú, szerencsés esetben nyugati orientációjú király/despota, aki szétcsap az oligarchák között..Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Amadeus91
Még két dolog. Azért az osztrák befolyásnak súlyos negatív következményei is voltak a magyar közigazgatásra nézve. A szétburjánzó és pénznyelő, gyűlöletes magyar bürokrácia egyértelműen Habsburg-örökség, ezt már 17-18. századi értelmiségiek is világosan leírták Európa-szerte. A másik, hogy pl. a jelenkori Ausztriában is jelen van az urambátyám, csak egy kicsit kulturáltabb, kevésbé balkáni formában. Ettől függetlenül a szocdemek és a néppárt ott is mindenre ráteszik a kezüket, az állami állások többsége ott is "pártos" hely, ahova leginkább protekcióval lehet eljutni.
több mint 9 éve
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
több mint 9 éve
A fidesz megreformalta a korrupciot.Regen ment a odadjuk valakinek aki visszaoszt
Ezek rajöttek nem is kell senkinek adni legyen mindne jol tejelő cucc saját tulajdon.
Nezzuk csak
Földek,ingatlanok,energia szektor,dohany,bank es az apro....
Mas:a britek iden 11milliardot raktak be
több mint 9 éve
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni. Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .Azért ilyenkor a sok fideszre szavazó marha választónak (elnézést, senki nem sértegetni akarok, csak a gondolkodás nélkül hőbörgő típusra gondolok, amelyikből persze minden párt mögött akad elég) az orra alá nyomnám, hogy naívkám, ezért kellett annyira hőbörögni, hogy "ezek kiárusítják az országot, elég a privatizációból", hogy utána birka módon végignézd, hogy a magyar vagyont hűen védő párt szélesre tárja az ajtót és úgy kipakolja üresre ami benne maradt, mint annak a rendje. Ott vannak például - csak úgy egy a száz történetből - a takarékszövetkezetek. Az csak egy 800 milliárdos értékű, a betétesek (ergó mi, lakosok) tulajdonában levő vagyon volt. Előbb törvénnyel elvették a vagyont (tulajdonjogot) a betétesektől, majd központosították azzal a dumával, hogy az állam úgy jobban tudja felügyelni. Aztán pár hónapra rá kiprivatizálták haveroknak az egészet. (Az már szinte komikus, hogy - mivel már erősen fogy a közös csont, ezért elkeztek a saját csonton is marakodni -, most azokat a haverokat akarják kitúrni, akiknek két éve odaadták a vagyont - mert ők most éppen rossz fiúk. Gondolom nem fizettek eleget a "kasszába", vagy tudomisén.)
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Jan
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Az igazi nagy falat csak ezután fog jönni.Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?
Amadeus91
iktriad
Az eddig eladott állami földek összértéke említésre sem méltó aprópénz az állami erdővagyonhoz képest, és lézerdzsoni plusz baráti köre nagyon szeretné ezeket privatizálni | (ellopni) | .
Ezt készíti most elő a sokat emlegetett (de még senki által nem látott) KEHI jelentés. Az lesz a végkövetkeztetése, hogy ezek az erdőgazdaságok annyira sz@rul működnek, hogy örülni kell ha egyáltalán megveszi valaki őket... nem ismerős a '90-es évekből?
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
Mit gondoltok, miért volt mostanság olyan fontos a földek ilyen mértékű felhalmozása?Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
empty taxi
peterk2005
empty taxi
Amadeus91
több mint 9 éve
Bakker, még azelőtt ellopták a jövőt mielőtt felfogtuk volna. Eljött megint a zöld bárók kora.Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
empty taxi
peterk2005
empty taxi
több mint 9 éve
Struktúrális alapokból átfogóan kevesebb pénz fog érkezni ahogy én hallottam. Ennek megfelelően a mezőgazdaságba is a földalapú támogatások lesznek a dominánsak.A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
empty taxi
peterk2005

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.Ezt úgy kell érteni, hogy mezőgazdasági támogatást nem kapnánk más formában, vagy pedig a struktúrális alapokból se részesülnénk? (Ez utóbbit azért kétkedve fogadnám...)
empty taxi


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
A következő programozási periódusra (ami 2021-gyel indul) egyébként is téma már jó ideje h már csak földalapú támogatásokat igényelhetne hazánk (idevezethetők vissza az állami földárverések). Szvsz a brit kilépés csak megerősítette ezt a keringő pletykát/értesülést.Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek
peterk2005

Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?A briteknek elég különleges (volt) a financiális viszonyuk az EU-n belül, ami még azokra az időkre datálódik vissza, amikor az EU támogatások zömét a mezőgazdasági támogatások tették ki. Akkoriban a briteknek nagyon bökte a csőrét, hogy ők finanszírozzák a francia mezőgazdaság életben tartását (azoknak az időknek a legnagyobb haszonélvezői a francia mezőgazdák voltak). Ezért sok ilyen-olyan külön megállapodás, stb. született az idők során, amiből sok még mindig él. Összességében befizetők, de emiatt a speciális státusz miatt nem tudom ténylegesen mennyi is az ami pl. minket is érinthet (elveszíthetünk a kilépésükkel). Jó lenne erről olvasni valamit.
Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
Janek


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Az is izgalmas lesz ,hogy a brexit miatt kieső euro milliárdokat vajon honnan veszi el az EU?Biztos eszükbe jut OV és így mi is...
jelenleg a britek vastagon befizetők.
több mint 9 éve
tudta?www.politico.eu/article/senior-german-meps-threaten-to-cut-eu-money-to-poland-hungary-ingeborg-grassle-alexander-graf-lambsdorff-budgetary-control/

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Valamint privát kiváncsiságomat kielégítendő áruld már el légy oly' kedves, hogy milyen belső szükségszerűség vezet például téged, arra, hogy az életed, létezésed attribútumait deffiniálgasd, értelmezgesd, és önnön magadat frusztráld az általad lakott ország aktuális politikai berendezkedésével.Jóskám, ki is volt az, aki a "Brady kiégett" vitában odáig volt képes eljutni, hogy kitiltsák, mert már a fórum (de legalábbis a Pats topic) látogatói a hajukat tépték tőle, hogy nem tudott leakadni a témáról? Ha jól emlékszem, te voltál. 😊 Azt jelenti ez, hogy a teljes értelmetlenségig elmenő vitában az önigazolásodat kerested, mert nem tudtál a privát életben egyenesbe jönni? Nem tudom, de remélem (feltételezem), hogy nem.
Ha nem egyértelmű a kérésem, kifejtem.
Így a fórumon keresztül értelmes, intelligens embernek tűnsz, ergo olyannak, aki tudja, hogy a saját életéért maga felel, nem kell, hogy segítséget várjon szektáktól, természetfölöttitől, államtól, aktuális kormányzattól, stb.
Mégis, kívülről úgy tűnik, hogy minden klikkvadász cikkben, szubjektív állásfoglalásban, tízféleképpen értelmezhető statisztikában egyfajta önigazolást keresel, hogy "tessék, megmondtam, deköcsögazorbán, de szar itt az élet, de szar itt nekünk".Sobri Jóska
Akkor miért is tételezed fel, hogy aki idejön, és naponta kétszer köcsögorbánozik, vagy éppen köcsögbevándorlózik, az az életben egy sikertelen, frusztrált ember? Szerintem éppen a fordítottja. Az ide járó emberek zöme a hétköznapjaiban nem is politizál, de mivel "szeretemafocit", ide jár tojásfociról beszélgetni, és ha már itt van, és van poltopic, akkor beírja, hogy orbánaköcsög. És ezzel letudta a politikát, megy vissza Romo-t szapulni, vagy gyereket fürdetni.
Egyébként meg egy ronda általánosítás és hamis állítás is, hogy minden rendszer ugyanolyan. Bele se megyek olyasmikbe, hogy '56 után sokakat felakasztottak a véleményük miatt. Inkább csak javaslom, hogy ha szerinted minden rendszer ugyan olyan, költözz már ki mondjuk Észak-Koreába, és 1-2 év múlva meséld el nekem, hogy mennyire tudtál "megfelelni a saját életed elvárásainak", és mire mentél vele...
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊Az én érzéseimet leginkább ez írja le: "Whoever wins the elections, I am sure she will be a good president." 😊
iktriad
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Már most lebegteti ezt a lehetőséget("állandóan kiforgatják a szavaimat"). De ha megteszi, akkor tényleg egy kapitális fasz. Mellesleg ezekben a percekben pont Jacksonvilleben prédikál. Boooooooooo.Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
iktriad
Kampman
Amúgy a legjobb hasonlat Trump vs Hillary ügyben nagy kedvencemtől, Bill Mahertől jött múlt pénteken. 😊
Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 10%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...Kizárt dolog, hogy ő kihátráljon egy vitából, szerintem egy olyan exhibicionista showman, mint ő, másra se vágyik jobban.
iktriad
több mint 9 éve
Ez a nincs más lehetőség csak MI, ez egy űber faszság amit ügyesen bele is táplálták a kis agyakba azorbános +némethsándoros 'ellenzéki ATV -n' stb keresztűl...Ezt az országot bárki elirányítja, nem nagy dolog, mivel a válságok nem minden nap jönnek...az pedig simán kiderült, hogy akár a Bajnai "mester"is gond nélkül elvezeti ezt a trágyát, főleg mikor már nem olyan éles a szitu... (Bármelyik komolyabb cégvezető elviszi) Az pedig hogy ki lop? Általában ugyanazok, max néha/általában más néven.
Szerkesztette: ozibozi
több mint 9 éve
Ja, én is remélem, hogy Gary Johnsonék elérik a 15%-ot és, akkor ő is ott lehetne az elnökjelölti vitákon, már ha Donald kacsa nem hátrál ki belőlük addig...Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...
www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.
baggio
Szerkesztette: iktriad
több mint 9 éve
Ezt most inkább ide teszem, mint a viccek topikba.Clintonné azért mindent megtesz, hogy valahogy szimpatikussá varázsolja trumpot, az új tévés hirdetése is mindennek a legalja...
www.youtube.com/watch?v=BUCnjlTfXDw
Annyi baj van így is a világban, baromira remélem, hogy legalább Trumpot sikerül megúszni.
iktriad
Sok esélyt sajnos nem látok rá, de talán azért sokakban realizálódik most, hogy nem kétpártrendszer van az USA-ban, egyes közvéleménykutatások szerint a libertáriánusok jelöltje 10+ százalékon áll.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
akkor mondd már el, hogy most mivan Sarka Katáékkal 😀