Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Igen tudom,de ez a helyzet?

Azon is gondolkodtam hogy azzal mit tenne a politikacsináló gép ha egy palfordulásaal mimden ellenzéki is azt mondaná menj szavazni nemmel mert az jó mi is azt akarjuk.

Biztos vegigzongoraztak persze az okosok ezt is

több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Mint naiv srác es olimpia néző,latom hogy hivatalosan is megnyilik a kampányidő a népszavazasi kampányban.

Akkor eddig mi volt az a millió plakat es reklam spot?

Vagy eddig azt nem a fidesz fizette hanem én?
Janek
A fideszét is te fizetted.
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Mint naiv srác es olimpia néző,latom hogy hivatalosan is megnyilik a kampányidő a népszavazasi kampányban.

Akkor eddig mi volt az a millió plakat es reklam spot?

Vagy eddig azt nem a fidesz fizette hanem én?

több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Oké.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.

Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.

De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."

(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)
Jan
1, Olvass pár skandináv krimit (egy részük valójában nem krimi, pl Alvtegen könyvei, csak egy tragédiába torkolló helyzet pontos leírása), majd róluk pár recenziót, ki fog derülni, hogy a skandináv államokban milyen feszültségek (szociális, egzisztenciális) lapulnak a "minden oké" máz alatt.
2, Persze, hogy minden birodalom/rendszer megbukik. De a helyére, a bukása után nem a kánaán érkezik, hanem egy ugyanolyan másik fos.
Amiről ugyanígy megy majd a polémia, ahogy most megy a mostaniról, és ahogy ment a "bármi jobb, mint gyurcsány"-ozás. Látod, nem.

Sobri Jóska
Vannak svéd barátaink, kapcsolatban vagyunk, időnként összejárunk. Voltam kint hosszabb ideig is, láttam hogy milyen problémáik vannak (nem országosan, csak pl Göteborgban) , és állítom hogy azzal együtt is százszor élhetőbb ország mint most a mienk.

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a bukott rendszer után ugyanolyan következzen, ha megnézed csak nálunk; '90-óta markánsan különböző kormányzatok váltották egymást. Az első Orbán kormány is egészen más volt mint a mostani, a Horn kormány is más volt mint Gyurcsányé, és nyilván OV bármelyik rendszere nagyon eltért a szocik bármelyik kormányzatától. Sanszos hogy OV bukása után megint egy teljesen más felfogású rezsim következik. (hogy ez nekünk jó vagy rossz lesz, az más kérdés)

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Oké.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.

Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.

De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."

(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)
Jan
1, Olvass pár skandináv krimit (egy részük valójában nem krimi, pl Alvtegen könyvei, csak egy tragédiába torkolló helyzet pontos leírása), majd róluk pár recenziót, ki fog derülni, hogy a skandináv államokban milyen feszültségek (szociális, egzisztenciális) lapulnak a "minden oké" máz alatt.
2, Persze, hogy minden birodalom/rendszer megbukik. De a helyére, a bukása után nem a kánaán érkezik, hanem egy ugyanolyan másik fos.
Amiről ugyanígy megy majd a polémia, ahogy most megy a mostaniról, és ahogy ment a "bármi jobb, mint gyurcsány"-ozás. Látod, nem.


Másodszor, megírtam a megoldást. Ennek a rendszernek a telefonkönyveit is túlhaladottá kell tenni. Ez megtörtént már kétszer az elmúlt 26 évben, szóval nincs benne semmi olyan, amit ne lehetne. A most működő, a politikai hatalom "elnézőségét" vagy éppen támogatását élvező slepp alól kell kihúzni a szőnyeget. Vagy fölüle az politika védő ernyőjét. Szinte mindegy is, hogy melyiket, mert mindkettőnek az lesz a következménye, hogy kevésbé lesznek pofátlanok.
peterk2005
Hát nem.
Csak jönnek mások, újak vagy a régiekből ezaz, más pofátlansággal, de ugyanarra a pénzcsapra ráfonódva, azt kicsemegézve.



Egyébként a slepp folyamatosan, dinamikusan változik most is. Lásd Simicska. Szóval maga a Fidesz is képes a saját sleppje alól kihúzni a szőnyeget. Csak addig, amíg politikai védőernyőt nyújt a legnagyobb disznóságokhoz is, addig a régiek helyére belépő újak is a régiek logikáját és pofátlanságát veszik át.

(A "fidesz saját sleppje" megfogalmazásom egyébként csak részben igaz. Részben igaz, mert van ebben a sleppben egy réteg, amelyik a Fidesz pártszervezetein létrázva jutott pozíciókhoz és lehetőséghez - minden szinten, parlamenttől falusi önkormányzatig -, de nagyobb részük ugyanaz, amelyik korábban is volt, csak most a mostani rendszerhez dörgölőzik, és a mostani szabályokat, lehetőségeket használja ki. Egy közismert nevet mondva, pl. Gyárfás Tamás. De van belőlük ezernyi, szerte az országban.)
peterk2005
Hát ez az, pont ez a lényeg.
A slepp, mint olyan állandó, ilyen az ember, ilyen a társadalom. Csak a nevek változnak. Vagy még azok sem. Pont ahogy írod.
Ezért nem értem, hogy ez mitől megoldás.
És hát nem is az.

több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
Itt nem az a lényeg, hanem a számonkérhetőség, ami ebben az országban nincs. Tehát hiába pucolod ki a sleppet, köszönik szépen tovább röhögnek. A magyar jogalkalmazás mindenek legalja, amíg ez nem változik, addig nem lesznek szomorú bohócok. Amíg a TASZ iszonyat energiát nyom az ügyeibe, ugyanezzel az elánnal a jog szellemiségét is védhetné, míg Kiss Jolán kényszervállakozót a harmincezer forintyával huszadikán leinkasszózza a nav addig kvesztorék vizóék stb. Jót röhögnek, ahogy Pintér is azt fog a jövőben..


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Szerintem. Ha ezek az emberek ezzel a mentalitással abban a világpolitikai mozgástérrel rendelkező kis országban lettek volna hatalmon, akkor itt nem a 'legvidámabb barakk' lett volna, ahova irigykedve jöttek a 'szövetségeseink' évtizedeken keresztül, hanem egy Romániához hasonló diktatúrát hoztak volna létre. Ebből is látszik hogy mennyire személyiség függő az, hogy az adott keretek között mit hozhatnak létre, milyen szempontok vezérlik a hatalom csúcsán lévőket.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Engem a te megoldásod érdekelt volna az emberi természetből fakadó problémákra, melyeket most leegyszerűsítesz, leorbánozol, lefideszezrendszerezel, miközben pont az általad is felsorolt megannyi, történelmi példa is azt mutatja, hogy az emberi természet ilyen, nem a fideszes, gyurcsányista, kádárista, urambátyámozó, Móricz által is szépen körülrajzolt sleppesedő, önérdekvezérelt bármikori konkrét XY, hanem maga az ember.
És ahogy látható, nincs rá megoldásod, nincs rá megoldás.
Sobri Jóska
Először is, nem leorbánoztam, lefideszrendszereztem abban az értelemben, ahogy "gyurcsányozunk" vagy "orbánozunk". Amikor a fidesz vagy orbáni rendszert írok, azon azt a 2010 után, törvényi változásokkal, személycserékkel, és az intézményrendszer módosításával előállt rendszert értem, ami manapság működik. Ez markánsan más, mint ami Antallék alatt, vagy pl. az előző Orbán kormányzás alatt, vagy éppen a szoci kormányok alatt működött. Felépítésében, döntési mechanizmusaimat, a klientúrához való viszonyaiban is jelentősen más. Ha van rá jobb jelződ, hallgatom, de én nem erőlködöm rajta, nekem az orbáni rendszer jelző is megteszi.

Másodszor, megírtam a megoldást. Ennek a rendszernek a telefonkönyveit is túlhaladottá kell tenni. Ez megtörtént már kétszer az elmúlt 26 évben, szóval nincs benne semmi olyan, amit ne lehetne. A most működő, a politikai hatalom "elnézőségét" vagy éppen támogatását élvező slepp alól kell kihúzni a szőnyeget. Vagy fölüle az politika védő ernyőjét. Szinte mindegy is, hogy melyiket, mert mindkettőnek az lesz a következménye, hogy kevésbé lesznek pofátlanok.

Egyébként a slepp folyamatosan, dinamikusan változik most is. Lásd Simicska. Szóval maga a Fidesz is képes a saját sleppje alól kihúzni a szőnyeget. Csak addig, amíg politikai védőernyőt nyújt a legnagyobb disznóságokhoz is, addig a régiek helyére belépő újak is a régiek logikáját és pofátlanságát veszik át.

(A "fidesz saját sleppje" megfogalmazásom egyébként csak részben igaz. Részben igaz, mert van ebben a sleppben egy réteg, amelyik a Fidesz pártszervezetein létrázva jutott pozíciókhoz és lehetőséghez - minden szinten, parlamenttől falusi önkormányzatig -, de nagyobb részük ugyanaz, amelyik korábban is volt, csak most a mostani rendszerhez dörgölőzik, és a mostani szabályokat, lehetőségeket használja ki. Egy közismert nevet mondva, pl. Gyárfás Tamás. De van belőlük ezernyi, szerte az országban.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Oké.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.

Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.

De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."

(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
És azt miből tudod, hogy nincs megoldásod? Nem onnan, hogy pörögsz rajta, és még nem sikerült megtalálni? 😊 Vagy fel van vésve valahova előre, hogy az AIDS elleni kezelést érdemes kutatni, mert van rá megoldást, de az alzheimer kóron felesleges pörögni? :😀 😀
peterk2005
Engem a te megoldásod érdekelt volna az emberi természetből fakadó problémákra, melyeket most leegyszerűsítesz, leorbánozol, lefideszezrendszerezel, miközben pont az általad is felsorolt megannyi, történelmi példa is azt mutatja, hogy az emberi természet ilyen, nem a fideszes, gyurcsányista, kádárista, urambátyámozó, Móricz által is szépen körülrajzolt sleppesedő, önérdekvezérelt bármikori konkrét XY, hanem maga az ember.
És ahogy látható, nincs rá megoldásod, nincs rá megoldás.
És nekem, neked az AIDS elleni kutatáson és megannyi haszontalanságon is felesleges pörögnünk, mert nem értünk hozzá. Van amihez kevés a szaktudásunk, van amihez nem is létezik elégséges szaktudás.
Ilyen többek között a vitaindító rinya mely az emberi természetről szól "Magyarország2016"-nak álcázva, összeorbánozva.

több mint 9 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 314 — Így remélem megfelelek nektek.....
No akkor a sok okoskodás után most már gyerünk, fogjatok össze, és alakítsatok ki egy életképes ellenzéket, rátok fogok szavazni! Irány tettekre fel! 😉 😊
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
És azt miből tudod, hogy nincs megoldásod? Nem onnan, hogy pörögsz rajta, és még nem sikerült megtalálni? 😊 Vagy fel van vésve valahova előre, hogy az AIDS elleni kezelést érdemes kutatni, mert van rá megoldást, de az alzheimer kóron felesleges pörögni? :😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteket

beütött a klimax
Amadeus91
Mondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.
Kampman
de spanyol, olasz fiatalt is felvehetnének, ott csak minden harmadik 35 év alatti munkanélküli...
ozibozi
lehet ők nem akarnak németo-ba menni, nem?
több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 21 721
 444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteket

beütött a klimax
Amadeus91
Mondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.
Kampman
de spanyol, olasz fiatalt is felvehetnének, ott csak minden harmadik 35 év alatti munkanélküli...
több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
 444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteket

beütött a klimax
Amadeus91
Mondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.

Szerkesztette: Kampman
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
 444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteket

beütött a klimax
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.
Ettemlevest
Azt nevezik filozófiának 😛
Kampman
Haszontalanságnak.

több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.
Ettemlevest
Azt nevezik filozófiának 😛
több mint 9 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 134 — Bears fan
Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Ja. És mi a megoldás?
Sobri Jóska
Nincs nálam a megoldás kulcsa, ha erre lennél kíváncsi. De ha megint azzal készülsz jönni, hogy "mindenki a saját életének kovácsa", minden rendszer ilyen, akkor készülj fel, hogy el foglak küldeni a halál f*szára 😀 Egyrészt mert nincs igazad, a saját életemben én saját magam tapasztaltam, hogy ebben a tekintetben volt ennél jobb is, ergó lehet is jobb. Másrészt akkor azt kell feltételeznem, hogy ha neked ezzel nincs bajod, akkor te is a szervilista slepphez tartozol. Mert máshogy el nem tudom képzelni, hogy ne akadályozna és ne bosszantana téged.

Nekem egyébként mindegy, hogy ez a slepp-csere úgy történik-e, hogy a "balos" bagázs veszi át megint egy időre a kormányt, vagy a Fideszen belül egy palotaforradalom takarítja el a jelenlegi elitet és veszi át a helyét egy belső másod-elit, mert ennek semmi köze politikai ideológiához. Ez a slepp se nem jobbos, se nem balos, se nemzeti, se nemzetietlen, ez csak nyersen egy slepp, ezért is mindegy, hogy milyen módon lesz elvéve tőle a levegő. Szerintem egy része - akár jelentős része is - személyében mégcsak nem is változott a korábbihoz képest, csak most éppen más segget nyal. Csak mivel ez az orbáni szisztéma ami most működik, olyan szinten épít a társadalom minden szintjén a szervilizmusra, és olyan szinten nem érdekli, hogy a belső szervilizmusát valamelyest kordában tartsa, hogy ettől lett ilyen mindenre rátelepülő, visszataszító, agresszív, kihaénnem.

Orbán maga mondta egyszer, hogy a célja, hogy mindenkinek ki kelljen dobni ebben az országban a régi telefonjegyzéket. Utalva arra, hogy fel kell számolni a régi komcsi kéz-kezet mos kapcsolatrendszereket, mert erkölcstelen és korrumpálja az országot. Na, eljutottunk oda, hogy most kéne egy hasonló resetet nyomni, de ezúttal az ő általa vezetett rendszerben kiépült klientúrára, mert annyira sikerült a régit szétverni, hogy ami kiépült helyette, az még agresszívebb, még kihaénnem-ebb lett. Egy volt Demokratás újságíró-ismerősöm (tehát egy "jobboldali" újságíró) jellemezte úgy ezt a mostani rendszert, hogy annyi változott, hogy régen aki a medencébe hugyozott, az beosont a medence sarokba, és elengedte ott, most meg felállnak a trambulinra, előveszik, szembeállnak veled és nagy ívben hugyoznak a vízbe, majd rád morognak, hogy mit nézel faszikám, ilyen az élet. Ha nem tetszik, hogy hugyos a víz, takarítsd ki.
peterk2005
Oké.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?

több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
 m.hvg.hu/tudomany/20160811_rogan_antal_profitrade_90_kft_mobilesign_mobilsign

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ja. És mi a megoldás?
Sobri Jóska
Nincs nálam a megoldás kulcsa, ha erre lennél kíváncsi. De ha megint azzal készülsz jönni, hogy "mindenki a saját életének kovácsa", minden rendszer ilyen, akkor készülj fel, hogy el foglak küldeni a halál f*szára 😀 Egyrészt mert nincs igazad, a saját életemben én saját magam tapasztaltam, hogy ebben a tekintetben volt ennél jobb is, ergó lehet is jobb. Másrészt akkor azt kell feltételeznem, hogy ha neked ezzel nincs bajod, akkor te is a szervilista slepphez tartozol. Mert máshogy el nem tudom képzelni, hogy ne akadályozna és ne bosszantana téged.

Nekem egyébként mindegy, hogy ez a slepp-csere úgy történik-e, hogy a "balos" bagázs veszi át megint egy időre a kormányt, vagy a Fideszen belül egy palotaforradalom takarítja el a jelenlegi elitet és veszi át a helyét egy belső másod-elit, mert ennek semmi köze politikai ideológiához. Ez a slepp se nem jobbos, se nem balos, se nemzeti, se nemzetietlen, ez csak nyersen egy slepp, ezért is mindegy, hogy milyen módon lesz elvéve tőle a levegő. Szerintem egy része - akár jelentős része is - személyében mégcsak nem is változott a korábbihoz képest, csak most éppen más segget nyal. Csak mivel ez az orbáni szisztéma ami most működik, olyan szinten épít a társadalom minden szintjén a szervilizmusra, és olyan szinten nem érdekli, hogy a belső szervilizmusát valamelyest kordában tartsa, hogy ettől lett ilyen mindenre rátelepülő, visszataszító, agresszív, kihaénnem.

Orbán maga mondta egyszer, hogy a célja, hogy mindenkinek ki kelljen dobni ebben az országban a régi telefonjegyzéket. Utalva arra, hogy fel kell számolni a régi komcsi kéz-kezet mos kapcsolatrendszereket, mert erkölcstelen és korrumpálja az országot. Na, eljutottunk oda, hogy most kéne egy hasonló resetet nyomni, de ezúttal az ő általa vezetett rendszerben kiépült klientúrára, mert annyira sikerült a régit szétverni, hogy ami kiépült helyette, az még agresszívebb, még kihaénnem-ebb lett. Egy volt Demokratás újságíró-ismerősöm (tehát egy "jobboldali" újságíró) jellemezte úgy ezt a mostani rendszert, hogy annyi változott, hogy régen aki a medencébe hugyozott, az beosont a medence sarokba, és elengedte ott, most meg felállnak a trambulinra, előveszik, szembeállnak veled és nagy ívben hugyoznak a vízbe, majd rád morognak, hogy mit nézel faszikám, ilyen az élet. Ha nem tetszik, hogy hugyos a víz, takarítsd ki.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 896 — capitaine du château de Vienne 1487
A jelenség neve Maroktartó, ami jelzi, hogy a központi apparáttól nem elegendő mennyiségű lé csorog, így keletkezik egy elvárt összeg a megvesztegetéshez. Ide nyilván csak bizalmi embert lehet rakni. Eredete a török birodalomhoz köthető, amely kibírta csavarni a fakírt baksissá. Működése kaotikus hiszen a Maroktartó lojalitását egy idő után elveszi a sok baksis mennyisége, az ilyenkor alkalmazott móccer a selyemzsinór...

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
Amadeus91
Urambátyám (de nevezhetjük elengánsan, angolosan lobby-nak is, hiszen az is egy formája ennek) mindenütt van, de azért nagyon nem mindegy, hogy mire terjed ki, mennyire érinti a mindennapokat. A bürokrácia, közigazgatás, közfoglalkoztatás (egyház, egészségügy, oktatás) mindig is erősen érintett volt. De pl. a piac nem, azt még Horthyék is viszonylag békén hagyták.

Szerencsére én az IT piacommal közvetlenül nem vagyok annyira érintve, de az ügyfeleink nagyon. Mi a kereskedelem, fmcg, stb. területen dolgozunk, kereskedők, viszonteladó cégek, stb. az ügyfeleink. Ezen a piacon olyasmik nőttek ki az utóbbi időkben a földből, mint autopálya matrica rendszer, online kassza rendszer, trafikok, stb. Tucatszámra tudnám mondani a történeteket arról, hogy 20 éve működő, több milliárdos bevételű magyar tulajdonú cégeket hogyan csináltak ki ezen a piacon sorban, egymás után az adóhivatal, ügyészség, stb. erejét használva, a tulajdonosokat meghurcolva, majd a tönkretett cégeket fingéhugyé felvásárolva átjátszották őket a "saját embereknek". És az "új cégek" úgy is működnek, ahogy létrejöttek. Fogják magukat, és megszüntetnek egy kassza típust, visszautasítják a(z elvileg, törvényileg kötelező) garanciális javítást, szemtől szemben közölve a kis viszonteladó céggel, hogy két dolgot tehet. Vagy benyeli ő a költséget és kijavítja, vagy ráveszi a vevőit, hogy vegyenek az új kasszából..... azokat a vevőket - kis boltok tízezrei - akik 1 éve vették meg az előző típust 150 ezerért. És nincs értelme perelni sem, mert ha megpróbálod, holnap jön ki az adóhivatal.... Ha meg nagyon neccessé válik a helyzet, módosítanak egyet a szabályokon... Na, ilyesmikre gondolok. Vagy olyasmikre, hogy egy cég elnyeri egy helyi híd felújítását, és utána 2 évig azt látod, hogy a cég alkalmazottai minden Fidesz rendezvényre kötelezően utaznak "tömegnek", meg aláírásgyűjtéskor ki vannak rendelve, stb. Hegesztőkről, egyszerű melósokról beszélek. És nem közmunkásokról, hanem XY Kft alkalmazottairól. Az is szörnyű, ha a közmunkásokat a polgármester a saját házának vakolásához rendeli oda (ilyen kisebb-nagyobb mértékben mindig is volt, és mindenütt volt, van is). De ha a "köz" világán ez a világ túlterjeszkedik, az már beteg dolog....
peterk2005
Ja.
És mi a megoldás?

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.
peterk2005
Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
Amadeus91
Urambátyám (de nevezhetjük elengánsan, angolosan lobby-nak is, hiszen az is egy formája ennek) mindenütt van, de azért nagyon nem mindegy, hogy mire terjed ki, mennyire érinti a mindennapokat. A bürokrácia, közigazgatás, közfoglalkoztatás (egyház, egészségügy, oktatás) mindig is erősen érintett volt. De pl. a piac nem, azt még Horthyék is viszonylag békén hagyták.

Szerencsére én az IT piacommal közvetlenül nem vagyok annyira érintve, de az ügyfeleink nagyon. Mi a kereskedelem, fmcg, stb. területen dolgozunk, kereskedők, viszonteladó cégek, stb. az ügyfeleink. Ezen a piacon olyasmik nőttek ki az utóbbi időkben a földből, mint autopálya matrica rendszer, online kassza rendszer, trafikok, stb. Tucatszámra tudnám mondani a történeteket arról, hogy 20 éve működő, több milliárdos bevételű magyar tulajdonú cégeket hogyan csináltak ki ezen a piacon sorban, egymás után az adóhivatal, ügyészség, stb. erejét használva, a tulajdonosokat meghurcolva, majd a tönkretett cégeket fingéhugyé felvásárolva átjátszották őket a "saját embereknek". És az "új cégek" úgy is működnek, ahogy létrejöttek. Fogják magukat, és megszüntetnek egy kassza típust, visszautasítják a(z elvileg, törvényileg kötelező) garanciális javítást, szemtől szemben közölve a kis viszonteladó céggel, hogy két dolgot tehet. Vagy benyeli ő a költséget és kijavítja, vagy ráveszi a vevőit, hogy vegyenek az új kasszából..... azokat a vevőket - kis boltok tízezrei - akik 1 éve vették meg az előző típust 150 ezerért. És nincs értelme perelni sem, mert ha megpróbálod, holnap jön ki az adóhivatal.... Ha meg nagyon neccessé válik a helyzet, módosítanak egyet a szabályokon... Na, ilyesmikre gondolok. Vagy olyasmikre, hogy egy cég elnyeri egy helyi híd felújítását, és utána 2 évig azt látod, hogy a cég alkalmazottai minden Fidesz rendezvényre kötelezően utaznak "tömegnek", meg aláírásgyűjtéskor ki vannak rendelve, stb. Hegesztőkről, egyszerű melósokról beszélek. És nem közmunkásokról, hanem XY Kft alkalmazottairól. Az is szörnyű, ha a közmunkásokat a polgármester a saját házának vakolásához rendeli oda (ilyen kisebb-nagyobb mértékben mindig is volt, és mindenütt volt, van is). De ha a "köz" világán ez a világ túlterjeszkedik, az már beteg dolog....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)