Politika
63 feliratkozó
több mint 9 éve
Vannak svéd barátaink, kapcsolatban vagyunk, időnként összejárunk. Voltam kint hosszabb ideig is, láttam hogy milyen problémáik vannak (nem országosan, csak pl Göteborgban) , és állítom hogy azzal együtt is százszor élhetőbb ország mint most a mienk.1, Olvass pár skandináv krimit (egy részük valójában nem krimi, pl Alvtegen könyvei, csak egy tragédiába torkolló helyzet pontos leírása), majd róluk pár recenziót, ki fog derülni, hogy a skandináv államokban milyen feszültségek (szociális, egzisztenciális) lapulnak a "minden oké" máz alatt.Oké.Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.
De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."
(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)
Jan
2, Persze, hogy minden birodalom/rendszer megbukik. De a helyére, a bukása után nem a kánaán érkezik, hanem egy ugyanolyan másik fos.
Amiről ugyanígy megy majd a polémia, ahogy most megy a mostaniról, és ahogy ment a "bármi jobb, mint gyurcsány"-ozás. Látod, nem.
Sobri Jóska
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a bukott rendszer után ugyanolyan következzen, ha megnézed csak nálunk; '90-óta markánsan különböző kormányzatok váltották egymást. Az első Orbán kormány is egészen más volt mint a mostani, a Horn kormány is más volt mint Gyurcsányé, és nyilván OV bármelyik rendszere nagyon eltért a szocik bármelyik kormányzatától. Sanszos hogy OV bukása után megint egy teljesen más felfogású rezsim következik. (hogy ez nekünk jó vagy rossz lesz, az más kérdés)
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
1, Olvass pár skandináv krimit (egy részük valójában nem krimi, pl Alvtegen könyvei, csak egy tragédiába torkolló helyzet pontos leírása), majd róluk pár recenziót, ki fog derülni, hogy a skandináv államokban milyen feszültségek (szociális, egzisztenciális) lapulnak a "minden oké" máz alatt.Oké.Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.
De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."
(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)
Jan
2, Persze, hogy minden birodalom/rendszer megbukik. De a helyére, a bukása után nem a kánaán érkezik, hanem egy ugyanolyan másik fos.
Amiről ugyanígy megy majd a polémia, ahogy most megy a mostaniról, és ahogy ment a "bármi jobb, mint gyurcsány"-ozás. Látod, nem.
Másodszor, megírtam a megoldást. Ennek a rendszernek a telefonkönyveit is túlhaladottá kell tenni. Ez megtörtént már kétszer az elmúlt 26 évben, szóval nincs benne semmi olyan, amit ne lehetne. A most működő, a politikai hatalom "elnézőségét" vagy éppen támogatását élvező slepp alól kell kihúzni a szőnyeget. Vagy fölüle az politika védő ernyőjét. Szinte mindegy is, hogy melyiket, mert mindkettőnek az lesz a következménye, hogy kevésbé lesznek pofátlanok.Hát nem.
peterk2005
Csak jönnek mások, újak vagy a régiekből ezaz, más pofátlansággal, de ugyanarra a pénzcsapra ráfonódva, azt kicsemegézve.
Egyébként a slepp folyamatosan, dinamikusan változik most is. Lásd Simicska. Szóval maga a Fidesz is képes a saját sleppje alól kihúzni a szőnyeget. Csak addig, amíg politikai védőernyőt nyújt a legnagyobb disznóságokhoz is, addig a régiek helyére belépő újak is a régiek logikáját és pofátlanságát veszik át.Hát ez az, pont ez a lényeg.
(A "fidesz saját sleppje" megfogalmazásom egyébként csak részben igaz. Részben igaz, mert van ebben a sleppben egy réteg, amelyik a Fidesz pártszervezetein létrázva jutott pozíciókhoz és lehetőséghez - minden szinten, parlamenttől falusi önkormányzatig -, de nagyobb részük ugyanaz, amelyik korábban is volt, csak most a mostani rendszerhez dörgölőzik, és a mostani szabályokat, lehetőségeket használja ki. Egy közismert nevet mondva, pl. Gyárfás Tamás. De van belőlük ezernyi, szerte az országban.)
peterk2005
A slepp, mint olyan állandó, ilyen az ember, ilyen a társadalom. Csak a nevek változnak. Vagy még azok sem. Pont ahogy írod.
Ezért nem értem, hogy ez mitől megoldás.
És hát nem is az.
több mint 9 éve
Itt nem az a lényeg, hanem a számonkérhetőség, ami ebben az országban nincs. Tehát hiába pucolod ki a sleppet, köszönik szépen tovább röhögnek. A magyar jogalkalmazás mindenek legalja, amíg ez nem változik, addig nem lesznek szomorú bohócok. Amíg a TASZ iszonyat energiát nyom az ügyeibe, ugyanezzel az elánnal a jog szellemiségét is védhetné, míg Kiss Jolán kényszervállakozót a harmincezer forintyával huszadikán leinkasszózza a nav addig kvesztorék vizóék stb. Jót röhögnek, ahogy Pintér is azt fog a jövőben..

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Szerintem. Ha ezek az emberek ezzel a mentalitással abban a világpolitikai mozgástérrel rendelkező kis országban lettek volna hatalmon, akkor itt nem a 'legvidámabb barakk' lett volna, ahova irigykedve jöttek a 'szövetségeseink' évtizedeken keresztül, hanem egy Romániához hasonló diktatúrát hoztak volna létre. Ebből is látszik hogy mennyire személyiség függő az, hogy az adott keretek között mit hozhatnak létre, milyen szempontok vezérlik a hatalom csúcsán lévőket.
több mint 9 éve
Engem a te megoldásod érdekelt volna az emberi természetből fakadó problémákra, melyeket most leegyszerűsítesz, leorbánozol, lefideszezrendszerezel, miközben pont az általad is felsorolt megannyi, történelmi példa is azt mutatja, hogy az emberi természet ilyen, nem a fideszes, gyurcsányista, kádárista, urambátyámozó, Móricz által is szépen körülrajzolt sleppesedő, önérdekvezérelt bármikori konkrét XY, hanem maga az ember.Először is, nem leorbánoztam, lefideszrendszereztem abban az értelemben, ahogy "gyurcsányozunk" vagy "orbánozunk". Amikor a fidesz vagy orbáni rendszert írok, azon azt a 2010 után, törvényi változásokkal, személycserékkel, és az intézményrendszer módosításával előállt rendszert értem, ami manapság működik. Ez markánsan más, mint ami Antallék alatt, vagy pl. az előző Orbán kormányzás alatt, vagy éppen a szoci kormányok alatt működött. Felépítésében, döntési mechanizmusaimat, a klientúrához való viszonyaiban is jelentősen más. Ha van rá jobb jelződ, hallgatom, de én nem erőlködöm rajta, nekem az orbáni rendszer jelző is megteszi.
És ahogy látható, nincs rá megoldásod, nincs rá megoldás.
Sobri Jóska
Másodszor, megírtam a megoldást. Ennek a rendszernek a telefonkönyveit is túlhaladottá kell tenni. Ez megtörtént már kétszer az elmúlt 26 évben, szóval nincs benne semmi olyan, amit ne lehetne. A most működő, a politikai hatalom "elnézőségét" vagy éppen támogatását élvező slepp alól kell kihúzni a szőnyeget. Vagy fölüle az politika védő ernyőjét. Szinte mindegy is, hogy melyiket, mert mindkettőnek az lesz a következménye, hogy kevésbé lesznek pofátlanok.
Egyébként a slepp folyamatosan, dinamikusan változik most is. Lásd Simicska. Szóval maga a Fidesz is képes a saját sleppje alól kihúzni a szőnyeget. Csak addig, amíg politikai védőernyőt nyújt a legnagyobb disznóságokhoz is, addig a régiek helyére belépő újak is a régiek logikáját és pofátlanságát veszik át.
(A "fidesz saját sleppje" megfogalmazásom egyébként csak részben igaz. Részben igaz, mert van ebben a sleppben egy réteg, amelyik a Fidesz pártszervezetein létrázva jutott pozíciókhoz és lehetőséghez - minden szinten, parlamenttől falusi önkormányzatig -, de nagyobb részük ugyanaz, amelyik korábban is volt, csak most a mostani rendszerhez dörgölőzik, és a mostani szabályokat, lehetőségeket használja ki. Egy közismert nevet mondva, pl. Gyárfás Tamás. De van belőlük ezernyi, szerte az országban.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Oké.Van megoldás, mert önmagában nem a rendszerrel van a baj, hanem azzal, ahogy nálunk üzemeltetik. Svájcban vagy a skandináv államokban pl ugyanaz (vagy hasonló) a parlamentáris demokráciának nevezett rendszer fut mint nálunk, és nyilván valamilyen szinten ott is megvan az urambátyám világ, de nem ez a lényege és az üzemeltetők tetteinek a legfőbb mozgatórugója. Ott azért -amellett hogy biztosan az ottani sleppet is odaengedik a fazékhoz- komoly energiák mennek el arra, hogy az ország (lakosság, a pórnép vagy nevezzük bárhogy) dolgait is előremozdítsák - miközben nálunk ez perpillanat egyáltalán nem szempont.
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Tehát itt nem a rendszerrel, vagy az emberi természettel van a gond, hanem azzal hogy nálunk a rendszer pillanatnyi üzemeltetőinél teljesen elcsúsztak az arányok.
De van egy jó hírem: ez a konkrét probléma meg fog szűnni egy idő után, egy volt tanárom mondta (ő eredetileg a nagy birodalmakra vonatkoztatta, de egyetemesen igaz) : "Sok rendszer volt már, amiről azt gondolták hogy örökké fog tartani... de eddig még mindegyiknek vége lett."
(Szvsz amint elzáródik az uniós pénzcsap, tehát megszűnik a korlátlan lenyúlási lehetőség, komoly feszültségek lesznek a táborban, és onnan számítva nagyon hamar eljön a ronda nagy bukás. Magánvélemény.)
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
Engem a te megoldásod érdekelt volna az emberi természetből fakadó problémákra, melyeket most leegyszerűsítesz, leorbánozol, lefideszezrendszerezel, miközben pont az általad is felsorolt megannyi, történelmi példa is azt mutatja, hogy az emberi természet ilyen, nem a fideszes, gyurcsányista, kádárista, urambátyámozó, Móricz által is szépen körülrajzolt sleppesedő, önérdekvezérelt bármikori konkrét XY, hanem maga az ember.De mi a megoldás?És azt miből tudod, hogy nincs megoldásod? Nem onnan, hogy pörögsz rajta, és még nem sikerült megtalálni? 😊 Vagy fel van vésve valahova előre, hogy az AIDS elleni kezelést érdemes kutatni, mert van rá megoldást, de az alzheimer kóron felesleges pörögni? :😀 😀
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
peterk2005
És ahogy látható, nincs rá megoldásod, nincs rá megoldás.
És nekem, neked az AIDS elleni kutatáson és megannyi haszontalanságon is felesleges pörögnünk, mert nem értünk hozzá. Van amihez kevés a szaktudásunk, van amihez nem is létezik elégséges szaktudás.
Ilyen többek között a vitaindító rinya mely az emberi természetről szól "Magyarország2016"-nak álcázva, összeorbánozva.
több mint 9 éve
No akkor a sok okoskodás után most már gyerünk, fogjatok össze, és alakítsatok ki egy életképes ellenzéket, rátok fogok szavazni! Irány tettekre fel! 😉 😊
több mint 9 éve
De mi a megoldás?És azt miből tudod, hogy nincs megoldásod? Nem onnan, hogy pörögsz rajta, és még nem sikerült megtalálni? 😊 Vagy fel van vésve valahova előre, hogy az AIDS elleni kezelést érdemes kutatni, mert van rá megoldást, de az alzheimer kóron felesleges pörögni? :😀 😀
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
lehet ők nem akarnak németo-ba menni, nem?de spanyol, olasz fiatalt is felvehetnének, ott csak minden harmadik 35 év alatti munkanélküli...444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteketMondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.
beütött a klimax
Amadeus91
Kampman
ozibozi
több mint 9 éve
de spanyol, olasz fiatalt is felvehetnének, ott csak minden harmadik 35 év alatti munkanélküli...444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteketMondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.
beütött a klimax
Amadeus91
Kampman
több mint 9 éve
444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteketMondhatta volna azt is, hogy vegyenek fel szaktudással rendelkező német munkanélkülieket. De nem.
beütött a klimax
Amadeus91
Szerkesztette: Kampman
több mint 9 éve
444.hu/2016/08/13/merkel-raszol-a-nagyvallalatokra-hogy-vegyenek-fel-menekulteketbeütött a klimax
több mint 9 éve
Haszontalanságnak.Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.Azt nevezik filozófiának 😛
Ettemlevest
Kampman
több mint 9 éve
Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.Azt nevezik filozófiának 😛
Ettemlevest
több mint 9 éve
Még jó, hogy az emberek szoktak akkor is foglalkozni dolgokkal, ha még nincs rá megoldásuk.
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Oké.Ja. És mi a megoldás?Nincs nálam a megoldás kulcsa, ha erre lennél kíváncsi. De ha megint azzal készülsz jönni, hogy "mindenki a saját életének kovácsa", minden rendszer ilyen, akkor készülj fel, hogy el foglak küldeni a halál f*szára 😀 Egyrészt mert nincs igazad, a saját életemben én saját magam tapasztaltam, hogy ebben a tekintetben volt ennél jobb is, ergó lehet is jobb. Másrészt akkor azt kell feltételeznem, hogy ha neked ezzel nincs bajod, akkor te is a szervilista slepphez tartozol. Mert máshogy el nem tudom képzelni, hogy ne akadályozna és ne bosszantana téged.
Sobri Jóska
Nekem egyébként mindegy, hogy ez a slepp-csere úgy történik-e, hogy a "balos" bagázs veszi át megint egy időre a kormányt, vagy a Fideszen belül egy palotaforradalom takarítja el a jelenlegi elitet és veszi át a helyét egy belső másod-elit, mert ennek semmi köze politikai ideológiához. Ez a slepp se nem jobbos, se nem balos, se nemzeti, se nemzetietlen, ez csak nyersen egy slepp, ezért is mindegy, hogy milyen módon lesz elvéve tőle a levegő. Szerintem egy része - akár jelentős része is - személyében mégcsak nem is változott a korábbihoz képest, csak most éppen más segget nyal. Csak mivel ez az orbáni szisztéma ami most működik, olyan szinten épít a társadalom minden szintjén a szervilizmusra, és olyan szinten nem érdekli, hogy a belső szervilizmusát valamelyest kordában tartsa, hogy ettől lett ilyen mindenre rátelepülő, visszataszító, agresszív, kihaénnem.
Orbán maga mondta egyszer, hogy a célja, hogy mindenkinek ki kelljen dobni ebben az országban a régi telefonjegyzéket. Utalva arra, hogy fel kell számolni a régi komcsi kéz-kezet mos kapcsolatrendszereket, mert erkölcstelen és korrumpálja az országot. Na, eljutottunk oda, hogy most kéne egy hasonló resetet nyomni, de ezúttal az ő általa vezetett rendszerben kiépült klientúrára, mert annyira sikerült a régit szétverni, hogy ami kiépült helyette, az még agresszívebb, még kihaénnem-ebb lett. Egy volt Demokratás újságíró-ismerősöm (tehát egy "jobboldali" újságíró) jellemezte úgy ezt a mostani rendszert, hogy annyi változott, hogy régen aki a medencébe hugyozott, az beosont a medence sarokba, és elengedte ott, most meg felállnak a trambulinra, előveszik, szembeállnak veled és nagy ívben hugyoznak a vízbe, majd rád morognak, hogy mit nézel faszikám, ilyen az élet. Ha nem tetszik, hogy hugyos a víz, takarítsd ki.
peterk2005
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
több mint 9 éve
Ja. És mi a megoldás?Nincs nálam a megoldás kulcsa, ha erre lennél kíváncsi. De ha megint azzal készülsz jönni, hogy "mindenki a saját életének kovácsa", minden rendszer ilyen, akkor készülj fel, hogy el foglak küldeni a halál f*szára 😀 Egyrészt mert nincs igazad, a saját életemben én saját magam tapasztaltam, hogy ebben a tekintetben volt ennél jobb is, ergó lehet is jobb. Másrészt akkor azt kell feltételeznem, hogy ha neked ezzel nincs bajod, akkor te is a szervilista slepphez tartozol. Mert máshogy el nem tudom képzelni, hogy ne akadályozna és ne bosszantana téged.
Sobri Jóska
Nekem egyébként mindegy, hogy ez a slepp-csere úgy történik-e, hogy a "balos" bagázs veszi át megint egy időre a kormányt, vagy a Fideszen belül egy palotaforradalom takarítja el a jelenlegi elitet és veszi át a helyét egy belső másod-elit, mert ennek semmi köze politikai ideológiához. Ez a slepp se nem jobbos, se nem balos, se nemzeti, se nemzetietlen, ez csak nyersen egy slepp, ezért is mindegy, hogy milyen módon lesz elvéve tőle a levegő. Szerintem egy része - akár jelentős része is - személyében mégcsak nem is változott a korábbihoz képest, csak most éppen más segget nyal. Csak mivel ez az orbáni szisztéma ami most működik, olyan szinten épít a társadalom minden szintjén a szervilizmusra, és olyan szinten nem érdekli, hogy a belső szervilizmusát valamelyest kordában tartsa, hogy ettől lett ilyen mindenre rátelepülő, visszataszító, agresszív, kihaénnem.
Orbán maga mondta egyszer, hogy a célja, hogy mindenkinek ki kelljen dobni ebben az országban a régi telefonjegyzéket. Utalva arra, hogy fel kell számolni a régi komcsi kéz-kezet mos kapcsolatrendszereket, mert erkölcstelen és korrumpálja az országot. Na, eljutottunk oda, hogy most kéne egy hasonló resetet nyomni, de ezúttal az ő általa vezetett rendszerben kiépült klientúrára, mert annyira sikerült a régit szétverni, hogy ami kiépült helyette, az még agresszívebb, még kihaénnem-ebb lett. Egy volt Demokratás újságíró-ismerősöm (tehát egy "jobboldali" újságíró) jellemezte úgy ezt a mostani rendszert, hogy annyi változott, hogy régen aki a medencébe hugyozott, az beosont a medence sarokba, és elengedte ott, most meg felállnak a trambulinra, előveszik, szembeállnak veled és nagy ívben hugyoznak a vízbe, majd rád morognak, hogy mit nézel faszikám, ilyen az élet. Ha nem tetszik, hogy hugyos a víz, takarítsd ki.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
A jelenség neve Maroktartó, ami jelzi, hogy a központi apparáttól nem elegendő mennyiségű lé csorog, így keletkezik egy elvárt összeg a megvesztegetéshez. Ide nyilván csak bizalmi embert lehet rakni. Eredete a török birodalomhoz köthető, amely kibírta csavarni a fakírt baksissá. Működése kaotikus hiszen a Maroktartó lojalitását egy idő után elveszi a sok baksis mennyisége, az ilyenkor alkalmazott móccer a selyemzsinór...
Szerkesztette: sutianap

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
Ja.Urambátyám (de nevezhetjük elengánsan, angolosan lobby-nak is, hiszen az is egy formája ennek) mindenütt van, de azért nagyon nem mindegy, hogy mire terjed ki, mennyire érinti a mindennapokat. A bürokrácia, közigazgatás, közfoglalkoztatás (egyház, egészségügy, oktatás) mindig is erősen érintett volt. De pl. a piac nem, azt még Horthyék is viszonylag békén hagyták.Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
peterk2005
Amadeus91
Szerencsére én az IT piacommal közvetlenül nem vagyok annyira érintve, de az ügyfeleink nagyon. Mi a kereskedelem, fmcg, stb. területen dolgozunk, kereskedők, viszonteladó cégek, stb. az ügyfeleink. Ezen a piacon olyasmik nőttek ki az utóbbi időkben a földből, mint autopálya matrica rendszer, online kassza rendszer, trafikok, stb. Tucatszámra tudnám mondani a történeteket arról, hogy 20 éve működő, több milliárdos bevételű magyar tulajdonú cégeket hogyan csináltak ki ezen a piacon sorban, egymás után az adóhivatal, ügyészség, stb. erejét használva, a tulajdonosokat meghurcolva, majd a tönkretett cégeket fingéhugyé felvásárolva átjátszották őket a "saját embereknek". És az "új cégek" úgy is működnek, ahogy létrejöttek. Fogják magukat, és megszüntetnek egy kassza típust, visszautasítják a(z elvileg, törvényileg kötelező) garanciális javítást, szemtől szemben közölve a kis viszonteladó céggel, hogy két dolgot tehet. Vagy benyeli ő a költséget és kijavítja, vagy ráveszi a vevőit, hogy vegyenek az új kasszából..... azokat a vevőket - kis boltok tízezrei - akik 1 éve vették meg az előző típust 150 ezerért. És nincs értelme perelni sem, mert ha megpróbálod, holnap jön ki az adóhivatal.... Ha meg nagyon neccessé válik a helyzet, módosítanak egyet a szabályokon... Na, ilyesmikre gondolok. Vagy olyasmikre, hogy egy cég elnyeri egy helyi híd felújítását, és utána 2 évig azt látod, hogy a cég alkalmazottai minden Fidesz rendezvényre kötelezően utaznak "tömegnek", meg aláírásgyűjtéskor ki vannak rendelve, stb. Hegesztőkről, egyszerű melósokról beszélek. És nem közmunkásokról, hanem XY Kft alkalmazottairól. Az is szörnyű, ha a közmunkásokat a polgármester a saját házának vakolásához rendeli oda (ilyen kisebb-nagyobb mértékben mindig is volt, és mindenütt volt, van is). De ha a "köz" világán ez a világ túlterjeszkedik, az már beteg dolog....
peterk2005
És mi a megoldás?
több mint 9 éve
Urambátyám (de nevezhetjük elengánsan, angolosan lobby-nak is, hiszen az is egy formája ennek) mindenütt van, de azért nagyon nem mindegy, hogy mire terjed ki, mennyire érinti a mindennapokat. A bürokrácia, közigazgatás, közfoglalkoztatás (egyház, egészségügy, oktatás) mindig is erősen érintett volt. De pl. a piac nem, azt még Horthyék is viszonylag békén hagyták.Mocsadék egy urambátyám világ lett itt, na. Ebből a szempontból sokkal-sokkal rosszabb, mint akárcsak a hülyegyurcsány idején. Kb. a harmincas évek világát idézi.Itt mindig is urambátyám volt, leszámítva a provizórium korszakát, amikor kőkemény osztrák diktatúra volt itt. Ezen ne húzd fel magad, nem tudsz rajta változtatni. Használd inkább ki.
peterk2005
Amadeus91
Szerencsére én az IT piacommal közvetlenül nem vagyok annyira érintve, de az ügyfeleink nagyon. Mi a kereskedelem, fmcg, stb. területen dolgozunk, kereskedők, viszonteladó cégek, stb. az ügyfeleink. Ezen a piacon olyasmik nőttek ki az utóbbi időkben a földből, mint autopálya matrica rendszer, online kassza rendszer, trafikok, stb. Tucatszámra tudnám mondani a történeteket arról, hogy 20 éve működő, több milliárdos bevételű magyar tulajdonú cégeket hogyan csináltak ki ezen a piacon sorban, egymás után az adóhivatal, ügyészség, stb. erejét használva, a tulajdonosokat meghurcolva, majd a tönkretett cégeket fingéhugyé felvásárolva átjátszották őket a "saját embereknek". És az "új cégek" úgy is működnek, ahogy létrejöttek. Fogják magukat, és megszüntetnek egy kassza típust, visszautasítják a(z elvileg, törvényileg kötelező) garanciális javítást, szemtől szemben közölve a kis viszonteladó céggel, hogy két dolgot tehet. Vagy benyeli ő a költséget és kijavítja, vagy ráveszi a vevőit, hogy vegyenek az új kasszából..... azokat a vevőket - kis boltok tízezrei - akik 1 éve vették meg az előző típust 150 ezerért. És nincs értelme perelni sem, mert ha megpróbálod, holnap jön ki az adóhivatal.... Ha meg nagyon neccessé válik a helyzet, módosítanak egyet a szabályokon... Na, ilyesmikre gondolok. Vagy olyasmikre, hogy egy cég elnyeri egy helyi híd felújítását, és utána 2 évig azt látod, hogy a cég alkalmazottai minden Fidesz rendezvényre kötelezően utaznak "tömegnek", meg aláírásgyűjtéskor ki vannak rendelve, stb. Hegesztőkről, egyszerű melósokról beszélek. És nem közmunkásokról, hanem XY Kft alkalmazottairól. Az is szörnyű, ha a közmunkásokat a polgármester a saját házának vakolásához rendeli oda (ilyen kisebb-nagyobb mértékben mindig is volt, és mindenütt volt, van is). De ha a "köz" világán ez a világ túlterjeszkedik, az már beteg dolog....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Kétségtelen.A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
Kampman
Amadeus91
több mint 9 éve
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.felvilágosult abszolutizmus ugye. Ettől még azt látnod kell, hogy ez is előrelépés volt.
Kampman
több mint 9 éve
A II. József korabeli bürokráciáról írták a 18-19. század fordulóján osztrák, angol és francia diplomaták, hogy nem is értik, hogy hogy nem ment még csődbe az egész államszervezet, annyira költséges, rengeteg helyen összefonódó és átláthatatlan. Számtalan kamara, kancellária, tanács meg ilyenek, amiknek megalkották a magyar megfelelőit is. Persze a nagy részét nem ő hozta létre, hanem még a korábbi uralkodók.