Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Bayerzsóti 😕
Bravo
diverdoc
csodálkoztam, hogy nem kapta korábban a nemzet kurvaanyázója
több mint 9 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 932 — Lucas Scott
 24.hu/kozelet/2016/08/17/megszuntettek-a-nyomozast-a-kopaszok-ellen/

Az egyik legjobban dokumentált (a kúria szerint is) bűncselekmény most (az ügyészség szerint) mégsem bűncselekmény...
Kár hogy nem lettem jogász.
Lecsó
amúgy oké ez nagy dolog. de kisebb dolgokban is megszüntetik a rendőrök a nyomozást. tavalyi eset családban: ingatlanon volt egy garázs. garázs tulajdona másé erre ingatlan tulaj elviteti onnan a garázst. a viteldíj maga a garázs. feljelentést tettünk erre megszüntetik h nem nyomoznak, mert ez nem lopás. írtam egy panaszt (pedig nem vagyok büntetős), hogy abban a pillanatban, hogy sajátjaként rendelkezett a garázzsal és más tulajdonába adta át, megvalósul a lopás. ügyészség visszadobta, hogy igen is nyomozzanak. de persze még 1-2 plusz eljárási cselekmény, ahol az ingatlan tulaja már másképp nyilatkozott (gondolom a rendőrök is megsúgták neki h mit mondjon) és véletlenül újra megszüntették a nyomozást, hogy nem lopás. komolyan legközelebb elvitetek vkivel egy rendőr kocsit, és mikor nyomoznak ellenem, akkor felmutatom ezeket a megszüntető végzéseket, hogy ez nem lopás, hiszen maga a rendőrség mondja, hogy ha csak az a célom, hogy máshova vitessek valamit, akkor az nem lopás. ott is csak az a lényeg, hogy pénteken 2-kor kiessen a toll és lehessen hazamenni, miközben a fizetésük folyamatosan nő 2010 óta.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Bayerzsóti 😕
Bravo
diverdoc
Akurvaanyját
több mint 9 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Bayerzsóti 😕
Bravo


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
 24.hu/kozelet/2016/08/17/megszuntettek-a-nyomozast-a-kopaszok-ellen/

Az egyik legjobban dokumentált (a kúria szerint is) bűncselekmény most (az ügyészség szerint) mégsem bűncselekmény...
Kár hogy nem lettem jogász.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jóska, átmentél "Brady kiégett-be". Ez már a vitának az a szintje, amikor állítasz valamit, és ha valaki cáfolni próbálja, hogy "de 35TD-t dobott, nyert 12 meccset a csapat, stb.". akkor nem ezekre a cáfolatokra reagálsz, hanem újra és újra csak elmantrázod ugyanazt a panelt, hogy Brady kiégett, mert látod az arcán, és ennyi év siker után amúgy is az a logikus, ha valakiben lecsökken a motiváció.
peterk2005
Akkor nincs más dolgod, mint megvárni, hogy igazad legyen.
Majd a dunábalövéseknél, veseleveréseknél jövök meaculpázni, addig abból indulok ki, hogy amíg nem jössz elő valami megoldással, addig nincs is megoldásod.
Sobri Jóska
Na, lám, hogy igazam volt? Semmi érdemi reakció, csak ugyanaz a panel megismételve. 😊 És itt jutsz el oda, amikor már idegesítő is vagy 😊

(Korrupció mértékéről beszéltünk, a dunába lövés arra volt egy cáfolat, hogy sommásan az emberi természetre fogtad, hogy a korrupció létezik, kortól, környzettől, viszonyoktól függetlenül, általánosítóan kijelentve, hogy nincs mit tenni. De van, mert ahog a gyilkos, uralkodó ösztön is lehet lappangó és forrongó állapotban, úgy a kapzsiság is. A kapzsiság most forrong, vissza kell dugni lappangó állapotba. És írtam rá megoldást, csak te egyszerűen ignoráltad azt a részt a postjaimban.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
...
És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek.
...
peterk2005
"Kis ország vagyunk, csak egy csőcselékre telik." (Királyhegyi Pál)
Jan
Helyett...

Heltay Jenő
Amadeus91
Ha a '92-es Hofi-szilveszter a forrásod, akkor ott úgy hangzik el: "...asszem Heltai mondta..." de valójában nem ő mondta, ugyanis Heltainak nem volt baja a komcsikkal, 1948-ban Kossuth érdemérmet kapott, 1957-ben Kossuth-díjat, és tudtommal a kommunisták sosem tartóztatták le.

Királyhegyit viszont 1944-ben deportálták a nyilasok, majd 1951-ben Rákosiék kitelepítették Adácsra. Előtte letartóztatta/kihallgatta az ÁVH. Itt az ÁVH-s kihallgatójában felismerte az egykori nyilas keretlegényt, ennek apropóján született az idézett mondat.

Egyébiránt a XX.század első felében két ismert Heltai Jenő is élt Pesten, (az író és a színész) és egyik sem y-al írta a nevét.
Jan
Nekem Hofitól független Heltai rémlett, bár Királyhegyi karakteréhez valóban passzol ez a meglátás (is). Y-t már megszokásból írom, mióta ráléptem a iurisprudentia rögös útjára...
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
...
És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek.
...
peterk2005
"Kis ország vagyunk, csak egy csőcselékre telik." (Királyhegyi Pál)
Jan
Helyett...

Heltay Jenő
Amadeus91
Ha a '92-es Hofi-szilveszter a forrásod, akkor ott úgy hangzik el: "...asszem Heltai mondta..." de valójában nem ő mondta, ugyanis Heltainak nem volt baja a komcsikkal, 1948-ban Kossuth érdemérmet kapott, 1957-ben Kossuth-díjat, és tudtommal a kommunisták sosem tartóztatták le.

Királyhegyit viszont 1944-ben deportálták a nyilasok, majd 1951-ben Rákosiék kitelepítették Adácsra. Előtte letartóztatta/kihallgatta az ÁVH. Itt az ÁVH-s kihallgatójában felismerte az egykori nyilas keretlegényt, ennek apropóján született az idézett mondat.

Egyébiránt a XX.század első felében két ismert Heltai Jenő is élt Pesten, (az író és a színész) és egyik sem y-al írta a nevét.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
...
És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek.
...
peterk2005
"Kis ország vagyunk, csak egy csőcselékre telik." (Királyhegyi Pál)
Jan
Helyett...

Heltay Jenő
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
...
És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek.
...
peterk2005
"Kis ország vagyunk, csak egy csőcselékre telik." (Királyhegyi Pál)

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Jóska, átmentél "Brady kiégett-be". Ez már a vitának az a szintje, amikor állítasz valamit, és ha valaki cáfolni próbálja, hogy "de 35TD-t dobott, nyert 12 meccset a csapat, stb.". akkor nem ezekre a cáfolatokra reagálsz, hanem újra és újra csak elmantrázod ugyanazt a panelt, hogy Brady kiégett, mert látod az arcán, és ennyi év siker után amúgy is az a logikus, ha valakiben lecsökken a motiváció.
peterk2005
Akkor nincs más dolgod, mint megvárni, hogy igazad legyen.
Majd a dunábalövéseknél, veseleveréseknél jövök meaculpázni, addig abból indulok ki, hogy amíg nem jössz elő valami megoldással, addig nincs is megoldásod.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jóska, átmentél "Brady kiégett-be". Ez már a vitának az a szintje, amikor állítasz valamit, és ha valaki cáfolni próbálja, hogy "de 35TD-t dobott, nyert 12 meccset a csapat, stb.". akkor nem ezekre a cáfolatokra reagálsz, hanem újra és újra csak elmantrázod ugyanazt a panelt, hogy Brady kiégett, mert látod az arcán, és ennyi év siker után amúgy is az a logikus, ha valakiben lecsökken a motiváció.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Ahhoz, hogy megoldást találj valamire, előbb pörögni kell rajta kicsit.
Akkor pörögni egy problémán, amikor már van megoldásod rá, na az az igazi hülyeség...
Lecsó
És a szögharmadoláson vagy a perpetum mobilen vagy a bölcsek kövén?
Az emberi természeten való változtatás ezen "problémák" közé sorolható.
Három évezred írott krónikája a hatalomról, a pénzről és ezek megszerzésének eszközeiről, a gátlástalanságról, háborúkról, egymás pusztításáról szól.
Miért lenne ez éppen most, éppen itt másként? Hát nincs is.
Egyik kedvenc könyvemből ragadt belém ez a sor 25 éve, és azóta se cáfolódott meg:
"Talán mindig háború van, csak nem tudunk róla."
De attól még van.

több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Sőt, ugyanazoknak se sikerül mindig, pedig iparkodnak, de nem csak kurzusfüggő a hullámvasút.
Én azt gondolom, hogy persze a személy szintjén jobb az X rendszer mint az Y rendszer, csak éppen van akinek ez a mostani az X és van akinek ez az Y.
Sőt, van olyan fideszrendszerbarát nagykeres ismerősöm, aki 2010 óta szív, pedig várta az orbáni visszatérést, de nem úgy alakult, ahogy remélte, és olyan fullbalos is, akinek azóta megy, pedig tudja a közeg, hogy nem tartozik a slepphez, és mégis.
Ezért nehéz a megoldás. Olyannyira, hogy mivel mindezek az emberi természetből gyökereznek, és végigkísérik az ismert történelmet, nem is lehet megoldani.
De globálisan a Cabaret slágerével tudok egyetérteni (Money make the world go round), és úgy vélem, hogy ha ennek a pénznek orbán- vagy horn-, vagy gyurcsányarca van egymindegy.
Sobri Jóska
Sokadszorra írom le, Jóska: én nem rendszerbarátságról meg orbán v. gyurcsányarcúságról beszéltem. Nem "fideszesek" veszik meg olcsón a belvárosi ingatlanokat, és nem "fideszes alvállalkozók" pofozzák ki kurva drágán, hanem egy "fideszesnek" bélyegzett slepp, amelyik politikai értelemben minden, csak nem "fideszes". Ez sleep és pont. Urambátyám emberek, akiknek egy része politikai létrán jutott oda, ezért kap "fideszes" vagy "maszopos" színt, de ez lényegtelen egy idő után. A nagyobbik részük mindig is slepp volt. Tud segget nyalni, van telefonkönyve, megfelelő emberek számaival (innen is, onnan is), ilyen az életszemlélete. Nem az a fideszes vállalkozó él ebből a rendszerből kurva jól, aki elviekben egyet ért Orbánnal, akinek Fidesz címer van az ágya fölött, és minden utcai megmozduláson ott vonul, hanem az, akinek van ilyen telefonkönyve, és ilyen életszemléletben érzi jól magát. Akár akkor is, ha közben gyurcsánymatrica van az ágya fölött. (Szemléleten a kéz-kezet most, intézzük el egymásnak szemléletre gondolok, nem politikai, ideológiai felfogásra.)

És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek. Most mégsem verik szét tanárok veséjét pincékben, és nem lőnek embereket a Dunába. Ahhoz, hogy meg merjenek ilyesmit csinálni, kellett az is, hogy a politikai, társadalmi környezetet olyannak érezzék, hogy meg lehet ilyesmit csinálni. Erről beszélek a korrupcióval, urambátyám-érdekérvényesítéssel kapcsolatban is. Mindig is volt, van, és lesz is, hiszen valóban az emberi természetből gyökerezik. De nagyon nem mindegy, hogy meddig mer elmenni, meddig érez bátorítást, meddig érzi úgy, hogy nincs félnivalója a következményektől. Ha egy egyszerű minisztériumi osztályvezető hajlamos a korrupcióra - van ilyen 😊 -, akkor ha azt látja, hogy a másik minisztériumban dolgozó kollegáját korrupción kapták, és a rendszer megvédte, akkor bátrabb lesz. Ha azt látja, hogy előfordul (nem is kell minden esetben, csak előfordul), hogy kicsapják a kollegát, akkor meg óvatosabb, kevésbé mer markolni. Ilyen rohadt egyszerű.
peterk2005
Oké.
De mi ezzel a baj?
Úgy érzem olyan dolog fölött keseregsz, ami van, és szomorú.
Szomorú, hogy mind meghalunk, szomorú, hogy néha esik az eső, szomorú, hogy mindent könnyebb elintézni egy kis baksissal.
Így működik a világ.
Te is írod, rendszerfüggetlenül, az emberi természetből kifolyólag.
Szuperül látjuk a valóságot.
De mi ezzel a gond?

Az gond lehet, ha ez dunábalövöldözéssel végződik, de momentán erre semmi sem utal, mindenki pénzt akar, és jobb életet, nem lövöldözni. A Jobbik is. Persze náluk nagyobb a sansz, hogy köreikben nagyobb az igény egy ilyen kimenetelre is, de '90 óta egyik elbaszott rendszer se szólt a pénzen kívül másról.
Te látod Habonyt, Vajnát, XY rendszertkihasználó vállalkozót, de akár Forrait, amint remegve várják, hogy a bezsebelt milliók után végre Dunába lőhessen, veséket verhessen szét?

Szerintem, ami nálunk folyik az tipikus tőkefelhalmozás, kapitalizmus level1, ami pl. Angliában évszázadokkal ezelött, USA-ban 150 éve lezajlott. Ne hidd, hogy ott egy gyáros, egy Rockefeller nem korrumpált, nem trükközött a jogalkotással, koncessziókkal, saját emberei politikai pozíciókba juttatásával, mindennel, amivel csak tudott.
És nehogy azt hidd most nem ez van, csak kifinomultabban.
Hát ja, 150 év nagy fór.

több mint 9 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
De mi a megoldás?
Mert sok értelme nincs a Riemann-sejtés nehézségén se pörögni, ha nincs megoldásod, nemde?
Sobri Jóska
Ahhoz, hogy megoldást találj valamire, előbb pörögni kell rajta kicsit.
Akkor pörögni egy problémán, amikor már van megoldásod rá, na az az igazi hülyeség...
több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 154 — Cowboys fan
Akkor eddig mi volt az a millió plakat es reklam spot?
Janek
preseason
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sőt, ugyanazoknak se sikerül mindig, pedig iparkodnak, de nem csak kurzusfüggő a hullámvasút.
Én azt gondolom, hogy persze a személy szintjén jobb az X rendszer mint az Y rendszer, csak éppen van akinek ez a mostani az X és van akinek ez az Y.
Sőt, van olyan fideszrendszerbarát nagykeres ismerősöm, aki 2010 óta szív, pedig várta az orbáni visszatérést, de nem úgy alakult, ahogy remélte, és olyan fullbalos is, akinek azóta megy, pedig tudja a közeg, hogy nem tartozik a slepphez, és mégis.
Ezért nehéz a megoldás. Olyannyira, hogy mivel mindezek az emberi természetből gyökereznek, és végigkísérik az ismert történelmet, nem is lehet megoldani.
De globálisan a Cabaret slágerével tudok egyetérteni (Money make the world go round), és úgy vélem, hogy ha ennek a pénznek orbán- vagy horn-, vagy gyurcsányarca van egymindegy.
Sobri Jóska
Sokadszorra írom le, Jóska: én nem rendszerbarátságról meg orbán v. gyurcsányarcúságról beszéltem. Nem "fideszesek" veszik meg olcsón a belvárosi ingatlanokat, és nem "fideszes alvállalkozók" pofozzák ki kurva drágán, hanem egy "fideszesnek" bélyegzett slepp, amelyik politikai értelemben minden, csak nem "fideszes". Ez sleep és pont. Urambátyám emberek, akiknek egy része politikai létrán jutott oda, ezért kap "fideszes" vagy "maszopos" színt, de ez lényegtelen egy idő után. A nagyobbik részük mindig is slepp volt. Tud segget nyalni, van telefonkönyve, megfelelő emberek számaival (innen is, onnan is), ilyen az életszemlélete. Nem az a fideszes vállalkozó él ebből a rendszerből kurva jól, aki elviekben egyet ért Orbánnal, akinek Fidesz címer van az ágya fölött, és minden utcai megmozduláson ott vonul, hanem az, akinek van ilyen telefonkönyve, és ilyen életszemléletben érzi jól magát. Akár akkor is, ha közben gyurcsánymatrica van az ágya fölött. (Szemléleten a kéz-kezet most, intézzük el egymásnak szemléletre gondolok, nem politikai, ideológiai felfogásra.)

És leírhatod huszadszor is az emberi természetet, általánosítva, de ettől még hülyeség erre hivatkozni. Azok az emberek, akik a Rákosi rendszer alatt fekete kocsival elvittek tanárokat, írókat, egyszerű embereket és a pincében szétverték a veséjüket, vagy azok az emberek, akik a Dunába lőttek zsidókat, azok az emberek - nem konkrétan ők, hanem az ilyen erkölcsűek, ilyesmire hajlandóak - ma is köztünk élnek. Most mégsem verik szét tanárok veséjét pincékben, és nem lőnek embereket a Dunába. Ahhoz, hogy meg merjenek ilyesmit csinálni, kellett az is, hogy a politikai, társadalmi környezetet olyannak érezzék, hogy meg lehet ilyesmit csinálni. Erről beszélek a korrupcióval, urambátyám-érdekérvényesítéssel kapcsolatban is. Mindig is volt, van, és lesz is, hiszen valóban az emberi természetből gyökerezik. De nagyon nem mindegy, hogy meddig mer elmenni, meddig érez bátorítást, meddig érzi úgy, hogy nincs félnivalója a következményektől. Ha egy egyszerű minisztériumi osztályvezető hajlamos a korrupcióra - van ilyen 😊 -, akkor ha azt látja, hogy a másik minisztériumban dolgozó kollegáját korrupción kapták, és a rendszer megvédte, akkor bátrabb lesz. Ha azt látja, hogy előfordul (nem is kell minden esetben, csak előfordul), hogy kicsapják a kollegát, akkor meg óvatosabb, kevésbé mer markolni. Ilyen rohadt egyszerű.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 339 — #NoStress
Hát ez az, pont ez a lényeg. A slepp, mint olyan állandó, ilyen az ember, ilyen a társadalom. Csak a nevek változnak. Vagy még azok sem. Pont ahogy írod. Ezért nem értem, hogy ez mitől megoldás. És hát nem is az.Sobri Jóska
A körülményektől, a viszonyoktól. A slepp mindig is kivételezett pozícióban volt és van, de nem mindegy, hogy milyen mértékben érzi nyeregben magát. Jelenleg abszolút mértékben, harminc éve abszolút mértékben, de 10-15 éve nem abszolút mértékben. Kinek milyen tapasztalatai vannak, elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy ő nem érez különbséget. De én (a vállalkozásom 2000 óta működik) nagyon markáns romlást érzek a kétezres évek eleje közepével összevetve a 2010 - de inkább úgy 2012 - utáni időket. Ergó lehetett jobb, ergó volt jobb, ergó lehet jobb, és ez most meg rosszabb. Nekem ez a személyes tapasztalatom, a többi általánosítás, hogy minden rendszer korrupt nem érdekel. Nem mindegy mennyire, ez a lényeg.

Egyébként minden nemzetközi (nem hatalom által finanszírozott) felmérés is azt mutatja, hogy az utóbbi években markánsan romlott a korrupciós mutatónk. És ugyancsak azt mutatják a felmérések, hogy a hatalom (ami nem kormány, hanem minden szint a falusi jegyzőtől a városi hivatalnokig) vs polgár viszonyban a hatalom erőszakossága is nőtt.
peterk2005
Látod ezért csalóka a személyes tapasztalat.
Nekem 1993 óta van vállalkozásom, és azóta azt látom, hogy lehet kapaszkodni, ügyeskedni, helyezkedni, hogy sikeredik niemandoknak hátszéllel, hogy nem sikeredik tehetségeseknek, akik túltolják az elveket, és még sorolhatnám.
Sőt, ugyanazoknak se sikerül mindig, pedig iparkodnak, de nem csak kurzusfüggő a hullámvasút.
Én azt gondolom, hogy persze a személy szintjén jobb az X rendszer mint az Y rendszer, csak éppen van akinek ez a mostani az X és van akinek ez az Y.
Sőt, van olyan fideszrendszerbarát nagykeres ismerősöm, aki 2010 óta szív, pedig várta az orbáni visszatérést, de nem úgy alakult, ahogy remélte, és olyan fullbalos is, akinek azóta megy, pedig tudja a közeg, hogy nem tartozik a slepphez, és mégis.
Ezért nehéz a megoldás. Olyannyira, hogy mivel mindezek az emberi természetből gyökereznek, és végigkísérik az ismert történelmet, nem is lehet megoldani.
De globálisan a Cabaret slágerével tudok egyetérteni (Money make the world go round), és úgy vélem, hogy ha ennek a pénznek orbán- vagy horn-, vagy gyurcsányarca van egymindegy.

több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Még akkor se ha ez nagy pofáraesés lenne a fidesznek?
Janek
Mármint ha mindenki beállna a nem mellé? Szerintem rossz felől közelíted meg. A pártoknak nem az az elsődleges érdekük, hogy a másikat pofára ejtsék, nyilván azt is élvezik, de pl. ebben a kérdésben sokkal fontosabb a győztes kiléténél az, hogy az embereket egymás ellen fordítsák, a fizetett médiában pedig menjen a mocskolódás a másik tábor (sokszor kifejezetten a másik oldal szavazói) ellen. Ennek a népszavazásnak csak győztesei vannak pártrészről, vesztese pedig a magyar nép. A pártoknak különben sincs stabil ideológiájuk vagy véleményük, Magyarországon legalábbis nincs semmi ilyesmi, adott esetben pl. ellenkező oldalon is állhatnának a mostani kérdésben.

2004-ben pl. ez ment. Az akkori népszavazáskor a baloldal riogatott bevándorlókkal, a jobboldal pedig hirdette a befogadást és szolidaritást. Mindkettőnek teljesen mindegy volt, hogy mi lesz a határon túli magyarokkal. A Fidesz már adhatott volna nekik állampolgárságot, mikor előtte kormányon volt, nem adott. Az MSZP-nek mindegy lett volna, ha lesz 1,5 millió új állampolgár, úgyis ott maradnak Erdélyben (vagy ahol élnek). Állhattak volna akár egy platformon is, (mindkettő elutasítja vagy mindkettő támogatja), de a lényeg ott is a nép egymásnak uszítása volt.

Szerkesztette: Kampman
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Még akkor se ha ez nagy pofáraesés lenne a fidesznek?

több mint 9 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 489
Azon is gondolkodtam hogy azzal mit tenne a politikacsináló gép ha egy palfordulásaal mimden ellenzéki is azt mondaná menj szavazni nemmel mert az jó mi is azt akarjuk.
Janek
Ez soha nem fog megtörténni. Mindkét szekértábor irányítóinak az az érdeke, hogy soha ne jussanak komoly kérdésekben közös nevezőre. Félnek a nép egységétől, mint a tűztől.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 954 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát ez az, pont ez a lényeg. A slepp, mint olyan állandó, ilyen az ember, ilyen a társadalom. Csak a nevek változnak. Vagy még azok sem. Pont ahogy írod. Ezért nem értem, hogy ez mitől megoldás. És hát nem is az.Sobri Jóska
A körülményektől, a viszonyoktól. A slepp mindig is kivételezett pozícióban volt és van, de nem mindegy, hogy milyen mértékben érzi nyeregben magát. Jelenleg abszolút mértékben, harminc éve abszolút mértékben, de 10-15 éve nem abszolút mértékben. Kinek milyen tapasztalatai vannak, elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy ő nem érez különbséget. De én (a vállalkozásom 2000 óta működik) nagyon markáns romlást érzek a kétezres évek eleje közepével összevetve a 2010 - de inkább úgy 2012 - utáni időket. Ergó lehetett jobb, ergó volt jobb, ergó lehet jobb, és ez most meg rosszabb. Nekem ez a személyes tapasztalatom, a többi általánosítás, hogy minden rendszer korrupt nem érdekel. Nem mindegy mennyire, ez a lényeg.

Egyébként minden nemzetközi (nem hatalom által finanszírozott) felmérés is azt mutatja, hogy az utóbbi években markánsan romlott a korrupciós mutatónk. És ugyancsak azt mutatják a felmérések, hogy a hatalom (ami nem kormány, hanem minden szint a falusi jegyzőtől a városi hivatalnokig) vs polgár viszonyban a hatalom erőszakossága is nőtt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Igen tudom,de ez a helyzet?

Azon is gondolkodtam hogy azzal mit tenne a politikacsináló gép ha egy palfordulásaal mimden ellenzéki is azt mondaná menj szavazni nemmel mert az jó mi is azt akarjuk.

Biztos vegigzongoraztak persze az okosok ezt is

több mint 9 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 830
Mint naiv srác es olimpia néző,latom hogy hivatalosan is megnyilik a kampányidő a népszavazasi kampányban.

Akkor eddig mi volt az a millió plakat es reklam spot?

Vagy eddig azt nem a fidesz fizette hanem én?
Janek
A fideszét is te fizetted.
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 090 — Apu ökölbeszorított keze
Mint naiv srác es olimpia néző,latom hogy hivatalosan is megnyilik a kampányidő a népszavazasi kampányban.

Akkor eddig mi volt az a millió plakat es reklam spot?

Vagy eddig azt nem a fidesz fizette hanem én?