Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
 mno.hu/politika/lezartak-a-nyomozast-1307640
Erre az ügyre mennyi adóforintot elköltöttek...persze bűnöst nem találtak, csak annyit értek el, hogy Bajnai nevét besározzák...kis magyar valóság
Klaci79
a kommentek... a kommentek, azok aranyak.
Itélethirdetők szégyene.
Még szerencse, hogy van az országnak dr végzettségű Miniszterelnöke és igazságérzete. Igy 2013 ban kormány úgy döntött, kártalanítják a 2000-es évek elején kisemmizett baromfitenyésztőket, akik a Hajdú-Bét Rt. csődjénél pórul jártak.
még szerencse, hogy a gazdákat, akik alól kijátszották a földet a haveroknak, azokat is kártalanították. oh wait...
több mint 10 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
 mno.hu/politika/lezartak-a-nyomozast-1307640
Erre az ügyre mennyi adóforintot elköltöttek...persze bűnöst nem találtak, csak annyit értek el, hogy Bajnai nevét besározzák...kis magyar valóság
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
pl ez amúgy mekkora egy csíraság:
"Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének."
ozibozi
Ezzel mi a bajod?
A két időpont között mennyire érvényesült a magyar nép önrendelkezése?

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Józsi baszki, ez egy bullshit. Az alaptv. gerince az államra és az alapjogokra vonatkozó 2 fejezet. Azok tartalma determinálja a teljes magyar államszervezetet.
Amadeus91
Arra a két fejezetre gondolsz amiket az amúgy száz évre tervezett alkotmányban kb. kéthetente módosítanak? Most már legalább értem az okát. Javítgatják a fordítást. 😀

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Értem én, hogy kurva jó vagy abban amit csinálsz, és faszàn megélsz belőle, de te sem értesz mindenhez Józsi. Akármennyire is szar.
Amadeus91
Pedig de.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


Sobri Jóska
Ami azt illeti, a csóri németek alaptörvényének tükörfordítása adja a csodaszép Orbán-alkotmány gerincét.
Amadeus91
Az Alaptörvénynek ez a gerince:

NEMZETI HITVALLÁS1

MI, A MAGYAR NEMZET TAGJAI, az új évezred kezdetén, felelősséggel minden magyarért, kinyilvánítjuk az alábbiakat:
Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.
Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira.
Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.
Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.
Ígérjük, hogy megőrizzük az elmúlt évszázad viharaiban részekre szakadt nemzetünk szellemi és lelki egységét. Kinyilvánítjuk, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők.
Vállaljuk, hogy örökségünket, egyedülálló nyelvünket, a magyar kultúrát, a magyarországi nemzetiségek nyelvét és kultúráját, a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk. Felelősséget viselünk utódainkért, ezért anyagi, szellemi és természeti erőforrásaink gondos használatával védelmezzük az utánunk jövő nemzedékek életfeltételeit.
Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.
Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.
Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.
Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.
Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.
Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.
Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.
Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.

Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.
Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. Tagadjuk a magyar nemzet és polgárai ellen a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúra uralma alatt elkövetett embertelen bűnök elévülését.
Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét.
Egyetértünk az első szabad Országgyűlés képviselőivel, akik első határozatukban kimondták, hogy mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.
Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének.
Valljuk, hogy a huszadik század erkölcsi megrendüléshez vezető évtizedei után múlhatatlanul szükségünk van a lelki és szellemi megújulásra.
Bízunk a közösen alakított jövőben, a fiatal nemzedékek elhivatottságában. Hisszük, hogy gyermekeink és unokáink tehetségükkel, kitartásukkal és lelkierejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot.
Alaptörvényünk jogrendünk alapja, szövetség a múlt, a jelen és a jövő magyarjai között. Élő keret, amely kifejezi a nemzet akaratát, azt a formát, amelyben élni szeretnénk.
Mi, Magyarország polgárai készen állunk arra, hogy országunk rendjét a nemzet együttműködésére alapítsuk.


Muti a német eredetit, aminek ez a tükörfordítása.
Sobri Jóska
Józsi baszki, ez egy bullshit. Az alaptv. gerince az államra és az alapjogokra vonatkozó 2 fejezet. Azok tartalma determinálja a teljes magyar államszervezetet.
Amadeus91
Úgy tűnik nincs fogalmad a következőkről, nem vagy tisztában ezen kifejezések valódi jelentéstartalmával:
Tükörfordítás, eredeti, gerinc, államszervezet, magyar, teljes, valóság.
Sobri Jóska
Értem én, hogy kurva jó vagy abban amit csinálsz, és faszàn megélsz belőle, de te sem értesz mindenhez Józsi. Akármennyire is szar.
több mint 10 éve
ozibozi New York Giants 21 721
pl ez amúgy mekkora egy csíraság:
"Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének."
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


Sobri Jóska
Ami azt illeti, a csóri németek alaptörvényének tükörfordítása adja a csodaszép Orbán-alkotmány gerincét.
Amadeus91
Az Alaptörvénynek ez a gerince:

NEMZETI HITVALLÁS1

MI, A MAGYAR NEMZET TAGJAI, az új évezred kezdetén, felelősséggel minden magyarért, kinyilvánítjuk az alábbiakat:
Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.
Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira.
Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.
Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.
Ígérjük, hogy megőrizzük az elmúlt évszázad viharaiban részekre szakadt nemzetünk szellemi és lelki egységét. Kinyilvánítjuk, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők.
Vállaljuk, hogy örökségünket, egyedülálló nyelvünket, a magyar kultúrát, a magyarországi nemzetiségek nyelvét és kultúráját, a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk. Felelősséget viselünk utódainkért, ezért anyagi, szellemi és természeti erőforrásaink gondos használatával védelmezzük az utánunk jövő nemzedékek életfeltételeit.
Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.
Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.
Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.
Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.
Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.
Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.
Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.
Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.

Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.
Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. Tagadjuk a magyar nemzet és polgárai ellen a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúra uralma alatt elkövetett embertelen bűnök elévülését.
Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét.
Egyetértünk az első szabad Országgyűlés képviselőivel, akik első határozatukban kimondták, hogy mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.
Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének.
Valljuk, hogy a huszadik század erkölcsi megrendüléshez vezető évtizedei után múlhatatlanul szükségünk van a lelki és szellemi megújulásra.
Bízunk a közösen alakított jövőben, a fiatal nemzedékek elhivatottságában. Hisszük, hogy gyermekeink és unokáink tehetségükkel, kitartásukkal és lelkierejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot.
Alaptörvényünk jogrendünk alapja, szövetség a múlt, a jelen és a jövő magyarjai között. Élő keret, amely kifejezi a nemzet akaratát, azt a formát, amelyben élni szeretnénk.
Mi, Magyarország polgárai készen állunk arra, hogy országunk rendjét a nemzet együttműködésére alapítsuk.


Muti a német eredetit, aminek ez a tükörfordítása.
Sobri Jóska
Józsi baszki, ez egy bullshit. Az alaptv. gerince az államra és az alapjogokra vonatkozó 2 fejezet. Azok tartalma determinálja a teljes magyar államszervezetet.
Amadeus91
Úgy tűnik nincs fogalmad a következőkről, nem vagy tisztában ezen kifejezések valódi jelentéstartalmával:
Tükörfordítás, eredeti, gerinc, államszervezet, magyar, teljes, valóság.

több mint 10 éve
ozibozi New York Giants 21 721
determinál mit is? és hány percig?

Szerkesztette: ozibozi
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


Sobri Jóska
Ami azt illeti, a csóri németek alaptörvényének tükörfordítása adja a csodaszép Orbán-alkotmány gerincét.
Amadeus91
Az Alaptörvénynek ez a gerince:

NEMZETI HITVALLÁS1

MI, A MAGYAR NEMZET TAGJAI, az új évezred kezdetén, felelősséggel minden magyarért, kinyilvánítjuk az alábbiakat:
Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.
Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira.
Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.
Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.
Ígérjük, hogy megőrizzük az elmúlt évszázad viharaiban részekre szakadt nemzetünk szellemi és lelki egységét. Kinyilvánítjuk, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők.
Vállaljuk, hogy örökségünket, egyedülálló nyelvünket, a magyar kultúrát, a magyarországi nemzetiségek nyelvét és kultúráját, a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk. Felelősséget viselünk utódainkért, ezért anyagi, szellemi és természeti erőforrásaink gondos használatával védelmezzük az utánunk jövő nemzedékek életfeltételeit.
Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.
Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.
Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.
Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.
Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.
Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.
Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.
Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.

Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.
Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. Tagadjuk a magyar nemzet és polgárai ellen a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúra uralma alatt elkövetett embertelen bűnök elévülését.
Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét.
Egyetértünk az első szabad Országgyűlés képviselőivel, akik első határozatukban kimondták, hogy mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.
Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének.
Valljuk, hogy a huszadik század erkölcsi megrendüléshez vezető évtizedei után múlhatatlanul szükségünk van a lelki és szellemi megújulásra.
Bízunk a közösen alakított jövőben, a fiatal nemzedékek elhivatottságában. Hisszük, hogy gyermekeink és unokáink tehetségükkel, kitartásukkal és lelkierejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot.
Alaptörvényünk jogrendünk alapja, szövetség a múlt, a jelen és a jövő magyarjai között. Élő keret, amely kifejezi a nemzet akaratát, azt a formát, amelyben élni szeretnénk.
Mi, Magyarország polgárai készen állunk arra, hogy országunk rendjét a nemzet együttműködésére alapítsuk.


Muti a német eredetit, aminek ez a tükörfordítása.
Sobri Jóska
Józsi baszki, ez egy bullshit. Az alaptv. gerince az államra és az alapjogokra vonatkozó 2 fejezet. Azok tartalma determinálja a teljes magyar államszervezetet.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


Sobri Jóska
Ami azt illeti, a csóri németek alaptörvényének tükörfordítása adja a csodaszép Orbán-alkotmány gerincét.
Amadeus91
Az Alaptörvénynek ez a gerince:

NEMZETI HITVALLÁS1

MI, A MAGYAR NEMZET TAGJAI, az új évezred kezdetén, felelősséggel minden magyarért, kinyilvánítjuk az alábbiakat:
Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette.
Büszkék vagyunk az országunk megmaradásáért, szabadságáért és függetlenségéért küzdő őseinkre.
Büszkék vagyunk a magyar emberek nagyszerű szellemi alkotásaira.
Büszkék vagyunk arra, hogy népünk évszázadokon át harcokban védte Európát, s tehetségével, szorgalmával gyarapította közös értékeit.
Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó szerepét. Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait.
Ígérjük, hogy megőrizzük az elmúlt évszázad viharaiban részekre szakadt nemzetünk szellemi és lelki egységét. Kinyilvánítjuk, hogy a velünk élő nemzetiségek a magyar politikai közösség részei és államalkotó tényezők.
Vállaljuk, hogy örökségünket, egyedülálló nyelvünket, a magyar kultúrát, a magyarországi nemzetiségek nyelvét és kultúráját, a Kárpát-medence természet adta és ember alkotta értékeit ápoljuk és megóvjuk. Felelősséget viselünk utódainkért, ezért anyagi, szellemi és természeti erőforrásaink gondos használatával védelmezzük az utánunk jövő nemzedékek életfeltételeit.
Hisszük, hogy nemzeti kultúránk gazdag hozzájárulás az európai egység sokszínűségéhez.
Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.
Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.
Valljuk, hogy az egyéni szabadság csak másokkal együttműködve bontakozhat ki.
Valljuk, hogy együttélésünk legfontosabb keretei a család és a nemzet, összetartozásunk alapvető értékei a hűség, a hit és a szeretet.
Valljuk, hogy a közösség erejének és minden ember becsületének alapja a munka, az emberi szellem teljesítménye.
Valljuk az elesettek és a szegények megsegítésének kötelességét.
Valljuk, hogy a polgárnak és az államnak közös célja a jó élet, a biztonság, a rend, az igazság, a szabadság kiteljesítése.
Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi.

Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.
Nem ismerjük el történeti alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését. Tagadjuk a magyar nemzet és polgárai ellen a nemzetiszocialista és a kommunista diktatúra uralma alatt elkövetett embertelen bűnök elévülését.
Nem ismerjük el az 1949. évi kommunista alkotmányt, mert egy zsarnoki uralom alapja volt, ezért kinyilvánítjuk érvénytelenségét.
Egyetértünk az első szabad Országgyűlés képviselőivel, akik első határozatukban kimondták, hogy mai szabadságunk az 1956-os forradalmunkból sarjadt ki.
Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk. Ezt a napot tekintjük hazánk új demokráciája és alkotmányos rendje kezdetének.
Valljuk, hogy a huszadik század erkölcsi megrendüléshez vezető évtizedei után múlhatatlanul szükségünk van a lelki és szellemi megújulásra.
Bízunk a közösen alakított jövőben, a fiatal nemzedékek elhivatottságában. Hisszük, hogy gyermekeink és unokáink tehetségükkel, kitartásukkal és lelkierejükkel ismét naggyá teszik Magyarországot.
Alaptörvényünk jogrendünk alapja, szövetség a múlt, a jelen és a jövő magyarjai között. Élő keret, amely kifejezi a nemzet akaratát, azt a formát, amelyben élni szeretnénk.
Mi, Magyarország polgárai készen állunk arra, hogy országunk rendjét a nemzet együttműködésére alapítsuk.


Muti a német eredetit, aminek ez a tükörfordítása.

több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


Sobri Jóska
Ami azt illeti, a csóri németek alaptörvényének tükörfordítása adja a csodaszép Orbán-alkotmány gerincét.
több mint 10 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Így aztán biztos népszerűbbé teszik a menekültek melleti kiállást.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
Amadeus91
De ahol nincs Orbán Viktor, ott nincs szép új alaptörvény sem. 😕
Csóri németeknek sosem lesz ilyen szép:


több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
JayB
Valóban agyrém. Az a baj, hogy a jelen német közjogi berendezkedés konzerválja ezt az irányt, magyarul alkotmányt kéne módosítaniuk, hogy ne így kelljen eljárniuk.
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 8 121
Jelző nincs rá mennyire szomorú ez.
 www.origo.hu/nagyvilag/20151001-menekultek-kilakoltatas-nemetorszag.html
több mint 10 éve
Lecsó Denver Broncos 3 401
Hát lehet, hogy én vagyok túl fáradt, de nem látom az életveszélyt.
Hátha valaki majd felvilágosít.
Szerintem mindenki tudja, mit tesz a kormány és mi történik a határokon, csak mindenki arról beszél, ami neki nyerő, ami meg nem, arról nem.
több mint 10 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 tablet.hvg.hu/itthon/20151001_Torok_Gabor_Orban_ellen_kihagyott_egy_zic

Röviden, tömören.
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nagy a csönd...

Ma az oroszok elkezdtek bombázni Szíriában. Lehet utólag úgy beszélünk a mai napról mint a 3. vh kezdetéről?
NB2
ha Einsteinnek igazolódnak be a szavai, akkor mi már nagyon nem fogunk beszélni semmiről 😕 😊
baggio
A megmaradó botok és kövek pont elég az emberi természet igényeinek kielégítéséhez. Beszélni akkor is fogunk. Már persze a maradék. Mindig lesz olyan aki a másik ellen uszít.
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 119 — no es importante
Nagy a csönd...

Ma az oroszok elkezdtek bombázni Szíriában. Lehet utólag úgy beszélünk a mai napról mint a 3. vh kezdetéről?
NB2
ha Einsteinnek igazolódnak be a szavai, akkor mi már nagyon nem fogunk beszélni semmiről 😕 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
NB2 New England Patriots 29 037 — nabege2@yahoo.com
Nagy a csönd...

Ma az oroszok elkezdtek bombázni Szíriában. Lehet utólag úgy beszélünk a mai napról mint a 3. vh kezdetéről?
több mint 10 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
újabb Vátesz! 1998ból
...
sutianap
2007-ben is levette a lényeget:


Politik use drugs
Politik use bombs
Politik need torpedoes
Politik needs blood

Thats what my friend is an evidence politik is violence
What my friend is an evidence politik is violence

Politik need force, politik need cries
Politik need ignorance, politik need lies

Politik kills, politik kills, politik kills


... és milyen igaz, pláne mostanában.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 10 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 903 — capitaine du château de Vienne 1487
újabb Vátesz! 1998ból

 www.youtube.com/watch?v=rSEUH4KRfN8

mivel a spanyol szöveget annyiban kimeríti mindenki, hogy MÁRIHUÁNAILLEGÁL, be rakom angolul a mívet

I come only with my punishment
There comes only my conviction
Running is my fate
In order to deceive the law
Lost in the heart
Of the great Babylon
They call me the Clandestine*
'cause I don't carry any identity papers

To a northern city
I went for work
I left my life behind
Between Ceuta and Gibraltar
I'm a just a rake on the sea
A ghost in the city
My life is prohibited
Says the authority

I come only with my punishment
There comes only my conviction
Running is my fate
'cause I don't carry any identity papers
Lost in the heart
Of the great Babylon
They call me the Clandestine*

I'm the sellout of law
Clandestine Black Hand**
Peruvian Clandestine*
African Clandestine*
Marijuana illegal

I come only with my punishment
There comes only my conviction
Running is my fate
In order to deceive the law
Lost in the heart
Of the great Babylon
They call me the Clandestine*
'cause I don't carry any identity papers

Algerian Clandestine*
Nigerian Clandestine*
Bolivian Clandestine*
Black Hand** illegal


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
csebi
Zamalek az Európa. Kiváncsi vagyok a véleményedre mondjuk pár nap pl. Muqattam után 😊
(belehúztál, hogy pont Eid alatt költöztél ki 😊 )
diverdoc
nem volt választásom, hogy mikor jöjjek ki igazán 😊

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 10 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
csebi
Zamalek az Európa. Kiváncsi vagyok a véleményedre mondjuk pár nap pl. Muqattam után 😊
(belehúztál, hogy pont Eid alatt költöztél ki 😊 )

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P