Politika
63 feliratkozó
több mint 13 éve
Azt hittem, Kerényi a főbolond, de ezt a videót kötelező megnézni. Zseniális, Markó Iván festék nélküli Jokerként osztja az észt:Jól mutatja a HírTV szakmai színvonalát, hogy erre az emberre 20 percet szántak. Össze-vissza csapong, kérdésre véletlenül sem felel (Andrea, tönkre akar tenni?). Erre az emberre bíznak 130m forintot?
video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1Dzsokijuing
Számomra az is rendkívül visszataszító, hogy folyamatosan a "Jóistent" emlegeti. Aki ennyire hívő külsőségekben, az szerintem kevésbé az, mint én.
Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 13 éve
Azt hittem, Kerényi a főbolond, de ezt a videót kötelező megnézni. Zseniális, Markó Iván festék nélküli Jokerként osztja az észt:Képtelen voltam megnézni. Egy percet talán. A gyermek fogantatásánál kikapcsoltam.
video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1Dzsokijuing
több mint 13 éve
Azt hittem, Kerényi a főbolond, de ezt a videót kötelező megnézni. Zseniális, Markó Iván festék nélküli Jokerként osztja az észt:Nee, ezt nem tudom elhinni. 😂
video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1Dzsokijuing
több mint 13 éve
Azt hittem, Kerényi a főbolond, de ezt a videót kötelező megnézni. Zseniális, Markó Iván festék nélküli Jokerként osztja az észt:video.mno.hu/embed/59949?autoplay=1
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
adozona.hu/altalanos/Matolcsyek_cafoljak_hogy_eltuntek_volna_az__AG834L.aspx#rssNGM cáfol (csúsztat egyébként, nem is kicsit)
www.napi.hu/ado/dobbenetes_adat_eltunt_240_ezer_adofizeto_magyarorszagon.535057.html#
Napi Gazdaság válaszol (alul a keretes rész)
Ez nem adóval foglalkozó szakembereknek cicaharcnak tűnhet, de bizony elég nagy problémáról van szó, ami bizony tükrözi, hogy nem jött be az egykulcsos.

több mint 13 éve
index.hu/belfold/2012/10/27/nem_sikerult_a_mintavaros_a_jobbiknak/Hát persze. Nagyobb kalandorok mint a Fidesz. Arrogánsabbak is. Megoldódna az Eu kérdés, és kizárólag adózó réteg maradna az országban. Ha maradna egyáltalán valaki.
Ennyit arról, hogy jó lenne-e a Jobbik kormánypártnak.Gyurma Pappa
több mint 13 éve
index.hu/belfold/2012/10/27/nem_sikerult_a_mintavaros_a_jobbiknak/Ennyit arról, hogy jó lenne-e a Jobbik kormánypártnak.

több mint 13 éve
Nem is tudtam, hogy nekem ilyen jó. Még a végén fideszes leszek."Lassan kénytelen leszek a hálószobám falára függesztett Rogán-posztert a hátamra tetováltatni. A kis rikkancs ma azt kurjantotta bele az ünnepi kavalkádba, hogy "ma is harcolnunk kell a szabadságunkért, habár egészen másféle harcot kell vívnunk, mint '56-os elődeinknek".
Rogán beismerése: A szegénység velünk maradtapeszos
Jól mondod, kis rikkancs! Nem véletlenül fogalmazol ilyen pontosan, hisz ennek a harcnak egy személyben vagy tábornoka és aszfaltharcosa, mártírja és ideológusa, szexszimbóluma és az az édes plüsskutya, amit élvezettel simogatnak a nyugdíjas nénik.
'56-ban Sztálin-szobrot döntöttek, ma Te szobrot állítasz a Blikk-nek. '56-ban Molotov-koktélokat dobáltak a pesti utcákon, Te is dobálod a koktélokat, csak épp az arcodba a francia Riviérán. '56-ban a szabadságharcot gyalog meg villamoson vívták, ma luxus limuzinok hátsó ülésein tartod a frontot. Akkor ugyan nem Boss és Armani öltönyben ropogtatták a gépfegyvereket, de nem is tudtak olyan gyakorlottan rendelni a Michelin-csillagos éttermekben, ahogy Te teszed." (Puzsér)
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Nem is tudtam, hogy nekem ilyen jó. Még a végén fideszes leszek. Rogán beismerése: A szegénység velünk maradt
több mint 13 éve
www.napi.hu/magyar_gazdasag/matolcsy_elarulta_igy_nez_ki_az_uj_modell.535196.htmlEz mennyire fantasztikusan jól hangzik már!
"a korábbi korszak erős monopolhelyzetben lévő vállalatait terhelő speciális adók csak az első jelzések, hogy a belföldi természetes monopolterületeken profit nélkül működő vállalatokat kívánunk a jövőben"
Tehát addig adóztatjuk ezeket a szektorokat (már ha külföldiek ugye), míg lelépnek a szereplők profit hiányában, majd jön a magyar occsó szereplő helyettük. Mint mondjuk a Magyar Posta, picit nagyobb vízfejjel, költséggel és végül árakkal mint az feltétlenül indokolt lenne, ráadásul rosszabb minőséggel párosítva, de hát nullszaldóval tolják, szóval a karvalytőke nem gyarapszik!
Verseny meg úgyse lesz, mert haszon nélkül kinek kéne a piac, cucialista gazdasági modellt ide, attól lesz jobb minden.
Közben meg leírja, hogy ők aztán erősítik a versenyt.
Vagy túl keveset, vagy túl sokat szed abból a bizonyos szerből, amitől keresztbe áll a szeme.

több mint 13 éve
Kezdődik az agymosás, a Történelemtanárok Egyletének állásfoglalása:Adj a tinédzsereknek valamit, ami ellen lázadhatnak. Meglesz az eredménye.
"Természetesen a történelem a nemzeti identitástudat kialakítását és megerősítését (is) szolgálja. Ugyanakkor károsnak tartjuk, ha ennek nacionalista túlhajtása történik, márpedig a kerettantervben erre utaló jelek vannak (pl. a Nevelési-fejlesztési célok című részek). Ezek a törekvések esetenként anakronizmushoz vezetnek (pl. a török kor vagy a Rákóczi-szabadságharc esetében, vagyis a nemzetté válás előtt, a nemzeti összefogás említése a társadalmi – nemes-jobbágy vagy felekezeti stb. – összefogás hangsúlyozása helyett az 5–8. évfolyamon).
Az 5–8. osztályosok számára készült anyagban általában is felülreprezentált az értékrendhez kötődő példákban a nemzeti és honvédő tematika. Ugyanakkor hiányoznak pl. a szabadságjogokra történő utalások. Hasonló a helyzet a középiskolai anyagokban.
A dualizmus korának tárgyalásánál pl., bár szükségesnek tartják annak felismertetését, hogy a sajtó a negyedik hatalmi ággá vált, nem szerepel a századfordulón anakronisztikus nyílt választás, illetve a magas vagyoni cenzus (6% választó) mint a kor egyik alapproblémája, ahogy a szociális feszültségek, a szociálpolitika, az uradalmi cseléd fogalma vagy a demokratikus követeléseket megfogalmazó ellenzék sem (pl. a hazai szociáldemokrata párt csak 1945 után bukkan fel az anyagban). Ugyanezek a hiányok mutatkoznak a Horthy-kor esetében is, melynek egyoldalúan pozitív beállítását sugallja a tanterv mindkét (9–12., 7–12.) gimnáziumi anyagban."
www.tte.hu/tte/allasfoglalasok/7561-a-tte-allasfoglalasa-a-kerettantervvel-kapcsolatbanDzsokijuing
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 13 éve
"Bajnai azt mondta, nem áll be a Gyurcsány Ferencet ostorozók kórusába, mert szerinte a volt kormányfő negatív megítélése messze erősebb, mint azt az egyébként valós hibák és tévedések indokolnák."Viszont az nyugtasson meg, hogy ezzel a hozzállással nem kerül olyan helyzetbe, hogy bárkit is visszahozhasson.
Na ez az én egyik fő bajom fogadok, hogy a hátsó ajtón csak visszahozzák valahogy Fletót ahelyett, hogy a pokolba de nem fogják.......dande
több mint 13 éve
Kezdődik az agymosás, a Történelemtanárok Egyletének állásfoglalása:"Természetesen a történelem a nemzeti identitástudat kialakítását és megerősítését (is) szolgálja. Ugyanakkor károsnak tartjuk, ha ennek nacionalista túlhajtása történik, márpedig a kerettantervben erre utaló jelek vannak (pl. a Nevelési-fejlesztési célok című részek). Ezek a törekvések esetenként anakronizmushoz vezetnek (pl. a török kor vagy a Rákóczi-szabadságharc esetében, vagyis a nemzetté válás előtt, a nemzeti összefogás említése a társadalmi – nemes-jobbágy vagy felekezeti stb. – összefogás hangsúlyozása helyett az 5–8. évfolyamon).
Az 5–8. osztályosok számára készült anyagban általában is felülreprezentált az értékrendhez kötődő példákban a nemzeti és honvédő tematika. Ugyanakkor hiányoznak pl. a szabadságjogokra történő utalások. Hasonló a helyzet a középiskolai anyagokban.
A dualizmus korának tárgyalásánál pl., bár szükségesnek tartják annak felismertetését, hogy a sajtó a negyedik hatalmi ággá vált, nem szerepel a századfordulón anakronisztikus nyílt választás, illetve a magas vagyoni cenzus (6% választó) mint a kor egyik alapproblémája, ahogy a szociális feszültségek, a szociálpolitika, az uradalmi cseléd fogalma vagy a demokratikus követeléseket megfogalmazó ellenzék sem (pl. a hazai szociáldemokrata párt csak 1945 után bukkan fel az anyagban). Ugyanezek a hiányok mutatkoznak a Horthy-kor esetében is, melynek egyoldalúan pozitív beállítását sugallja a tanterv mindkét (9–12., 7–12.) gimnáziumi anyagban."
www.tte.hu/tte/allasfoglalasok/7561-a-tte-allasfoglalasa-a-kerettantervvel-kapcsolatban
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
index.hu/belfold/2012/10/26/szegedi_csanad_izraelrol_csak_a_tisztelet_hangjan_szabad_szolni/😂
Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 13 éve
"Bajnai azt mondta, nem áll be a Gyurcsány Ferencet ostorozók kórusába, mert szerinte a volt kormányfő negatív megítélése messze erősebb, mint azt az egyébként valós hibák és tévedések indokolnák."Na ez az én egyik fő bajom fogadok, hogy a hátsó ajtón csak visszahozzák valahogy Fletót ahelyett, hogy a pokolba de nem fogják.......
több mint 13 éve
Mióta pár hónapja hír volt, hogy valamelyik nagyokos nem volt elégedett az időjárás-jelentések nem elég pozitív hozzáállásával, íme a megoldás:index.hu/belfold/2012/10/25/allami_monopolium_lesz_az_idojarasjelentes/
több mint 13 éve
A két turistától inkább érdemi választ várnék erre a néhány felvetésre:hattalmas..ma relatíve végig fogom vonatozni a napot, enyhén engergiaital hiányban, de ez felpörgetett.Amadeus91index.hu/belfold/2012/10/25/szeles_gabor_hazugnak_nevezte_bencsik_andrast/Szép kis cicaharc ez, na. Amikor jellemek összecsapnak, záporozik az erkölcsi magasság.Gyurma Pappa
Ki, mikor hol nyaral az alomból. Catfight.zinedine5
fenteslent.blog.hu/2012/10/22/tudjak-e_a_bekemenet_resztvevoi_hogy_miert_tuntetnek#more4860098
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
hattalmas..ma relatíve végig fogom vonatozni a napot, enyhén engergiaital hiányban, de ez felpörgetett.index.hu/belfold/2012/10/25/szeles_gabor_hazugnak_nevezte_bencsik_andrast/Szép kis cicaharc ez, na. Amikor jellemek összecsapnak, záporozik az erkölcsi magasság.Gyurma Pappa
Ki, mikor hol nyaral az alomból. Catfight.zinedine5
több mint 13 éve
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
index.hu/belfold/2012/10/25/szeles_gabor_hazugnak_nevezte_bencsik_andrast/Szép kis cicaharc ez, na. Amikor jellemek összecsapnak, záporozik az erkölcsi magasság.
Ki, mikor hol nyaral az alomból. Catfight.zinedine5

több mint 13 éve
index.hu/belfold/2012/10/25/szeles_gabor_hazugnak_nevezte_bencsik_andrast/Ki, mikor hol nyaral az alomból. Catfight.
több mint 13 éve
Bár elvicceled (kabbe 😊 ), feleslegesen bizonyítanám az ellenkezőjét, de az tény, hogy a különbség nem kicsi.Amennyire te szidhattad Gyurcsányt, az ebben a kérdésben nem jelent releváns tapasztalatot 😂Csakúgy mondom, ez napközben jutott eszembe: én ezer szálon kötődök a pályázatok útján, a NAV-on keresztül a "kegyetlen, antidemokratikus" rendszerhez, mégis merem kritizálni őket. Bátor vagyok? Nem, csak pontosan tudom, hogy ez azért nem Észak-Korea, én megmondom ugyanezeket a dolgokat bárkinek a szemébe. Soha nem szavaztam az MSZP-re, hogy így nem mondhatják rám, hogy komcsi vagyok 😀Gyurma PappaAzért az egyáltalán nem mindegy hol dolgozol. Tényleg nem Észak-Korea, de korántsem lehet úgy kritizálni, szidni a rendszert, mint Ferencünk idejében. zinedine5
(bocs, nem tudtam kihagyni :rolleyes: )atapapa
2007-ben volt olyan közhivatal, ahol a faliújságon ott volt az a hibásan Széchenyinek tulajdonított idézet "minden nemzetnek olyan kormánya...".
Ennél kevesebbet sem mer ma senki tenni vagy mondani, pedig lenne mit kritizálni. Szakmailag, politikailag.
több mint 13 éve
Azért azt ne felejtsük el, hogy technikailag egy banánköztársaság vagyunk Észak-Balkánon. Picivel vissza a diktatúrától, a recesszió és a határon belüli megoldhatatlan konfliktusok által meghatározva (pl. lakossági hitelek, munkanélküliség, gazdasági kilátástalanság, magas korrupció, etnikai problémák, nyugdíjrendszer összeomlása, egészségügy, stb, stb.).Erre jön rá egy teljesen dilettáns ellenben rendkívül arrogáns és eltökélt politikai bagázs, Vonától, Orbánon, Bajnain, LMP-seken át az elpusztíthatatlan Gyurcsányig. Kivétel nélkül.
Itt egyszerűen nem lehet senkire se szavazni, hisz mindenki méltatlan a szavazatainkra, csak valaki ellen. Én '98 óta csak valaki ellen tudok szavazni, de tulajdonképpen tök mindegy is, hiszen a választás valójában a kötél, golyó, méreg, villamosszék közötti dilemma parafrázisa csupán.
Ugyanannyival jobb Bajnai Orbánnál, mint volt jobb Orbán Gyurcsánynál, vagy Gyurcsány Orbánnál, és körbe is értünk.
(Jelentkezzen aki bármelyiküknek is örülne a lánya udvarlójaként, vagy akár ha valamelyikük ugrana be egy kártyapartner helyére. brrrr)
Summázatként ajánlom ezt a kis videóosszeállítást, amely szépen megmutatja, hogy mi a politika 2012-ben.
Egyik oldala szebb, mint a másik:
index.hu/video/2012/10/22/erdemes_lesz_pestre_buszozni_23-an/?s=busz

