Politika
63 feliratkozó
több mint 14 éve
„Magyarország minden tőle telhető támogatást megad Németországnak a gazdasági válság leküzdéséhez" – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke berlini látogatásánIllik a nyilatkozatsorba.
mehetne a vicc topicba isKori
több mint 14 éve
„Magyarország minden tőle telhető támogatást megad Németországnak a gazdasági válság leküzdéséhez" – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke berlini látogatásánmehetne a vicc topicba is

több mint 14 éve
Valami nagyon súlyos pszichés problémája van annak aki magát ilyennek látja és ezt ki is nyilatkoztatja és OV, Kövér, Matolcsy nyilatkozataiból folyamatosan ez a fajta önkép jön le."Legfontosabb a szerénység, a magyar gazdaság még sérülékeny" – felelte a miniszterelnök arra a riporteri felvetésre, hogy az európai vezetők milyen magyar gazdasági megoldások iránt érdeklődtek. Igaz ugyan, hogy szerinte is "minden más ország intézkedései között megjelentek" azok a magyar ötletek, amelyek elsőre "tüzes ellenállást váltottak ki", de "egyelőre a szerény mértéktartásnak van ideje".Most valahogy ilyenjük van nekik: "Kövér László parlamenti elnök Székelyudvarhelyen egy délvidéki falu tanítójának a szavait idézve kifejezte meggyőződését, hogy a világ jobb, szebb, emberibb, tisztességesebb a Fidesszel és az MPP-vel, mint e két párt nélkül."
zinedine5
Pünkösd szent ünnepe még a legzordonabb lelkekből is kicsalogatja az érzékeny kisfiút.Dzsokijuing
több mint 14 éve
"Legfontosabb a szerénység, a magyar gazdaság még sérülékeny" – felelte a miniszterelnök arra a riporteri felvetésre, hogy az európai vezetők milyen magyar gazdasági megoldások iránt érdeklődtek. Igaz ugyan, hogy szerinte is "minden más ország intézkedései között megjelentek" azok a magyar ötletek, amelyek elsőre "tüzes ellenállást váltottak ki", de "egyelőre a szerény mértéktartásnak van ideje".Most valahogy ilyenjük van nekik: "Kövér László parlamenti elnök Székelyudvarhelyen egy délvidéki falu tanítójának a szavait idézve kifejezte meggyőződését, hogy a világ jobb, szebb, emberibb, tisztességesebb a Fidesszel és az MPP-vel, mint e két párt nélkül."
http://index.hu/belfold/2012/05/25/orban_legfontosabb_a_szerenyseg/
www.youtube.com/watch?v=AVZ-BOfC5fI
Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.
Tudom, hogy ez általában a választópolgároknak szól, de azért nekem leégne a pofámról a bőr, ha folyamatosan ilyen nyilatkozatokat mondanék.zinedine5
Pünkösd szent ünnepe még a legzordonabb lelkekből is kicsalogatja az érzékeny kisfiút.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.De megint mennyire jó volt már az alákérdezés? 😀
Tudom, hogy ez általában a választópolgároknak szól, de azért nekem leégne a pofámról a bőr, ha folyamatosan ilyen nyilatkozatokat mondanék.zinedine5

több mint 14 éve
"Legfontosabb a szerénység, a magyar gazdaság még sérülékeny" – felelte a miniszterelnök arra a riporteri felvetésre, hogy az európai vezetők milyen magyar gazdasági megoldások iránt érdeklődtek. Igaz ugyan, hogy szerinte is "minden más ország intézkedései között megjelentek" azok a magyar ötletek, amelyek elsőre "tüzes ellenállást váltottak ki", de "egyelőre a szerény mértéktartásnak van ideje".http://index.hu/belfold/2012/05/25/orban_legfontosabb_a_szerenyseg/
www.youtube.com/watch?v=AVZ-BOfC5fI
Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.
Tudom, hogy ez általában a választópolgároknak szól, de azért nekem leégne a pofámról a bőr, ha folyamatosan ilyen nyilatkozatokat mondanék.
több mint 14 éve
http://m.index.hu/kulfold/2012/05/24/norvegia_szetvalasztotta_az_allamot_es_az_egyhazat/Lesz-e Mandiner cikk arról, ideje szétválasztani az államot és az egyházakat? 😀 (spoiler: nem)

több mint 14 éve
Matolcsy szerint az MSZP-s rákbetegséget is leküzdöttük: http://kepviselofunky.blog.hu/2012/05/24/matolcsy_gyorgy_rak_szocialistak?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2012_05_24&utm_campaign=indexDzsokijuingMilyen lenne, ha rosszabodna az állapotunk?
több mint 14 éve
A balos agrárpárt a Parasztpárt volt, a kisgazdák a Horthy-korszak megmaradt középosztályát egyesítették.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Ilyen önmeghatározásoktól, krédóktól szerintem felesleges elvárni a patetikusság hiányát, a "műfaj" egyik sajátja pont ez. Pl. a szocik is szeretik lázas szemekkel énekelni az internacionálét és ha programszerűen nem is merül fel, jellemzően él köztük is a Kádár alatt jobb volt hozzáállás.Félre ne érts, nem vagyok Horthy nagy rajongója, és egyáltalán nem örülök annak jobboldaliként, hogy a jobboldal egy része benne próbál "történelmi támaszt" nyerni. Ahogy ez a Nyírő-újratemetés állami szponzorálása se a kedvemre való.Sok jobboldalinak (ha nagyon akarom magam elhelyezni, én is inkább jobboldali vagyok, az emberi szabadságjogok, a szólásszabadság és egy-két más szabadsággal kapcsolatos fogalmat kivéve kevés baloldali erény fog meg, mint pl. társadalmi szolidaritás, állami gondoskodás) az én szememben a második legnagyobb problémája (az első, hogy rá akarják erőltetni másokra a saját értékeiket), hogy történelmi önigazolásuk inkább "romantikus", mint racionális. Ez nem csak nálunk igaz, ugyanez a helyzet meg van a brit vagy az amerikai konzervatívok egy részénél. Szánalmas, ahogy politikai erők (és pl. a magyar alaptörvény is) önmeghatározását nem a jelenlegi értékeinek kidomborításával, hanem valamely hol éppen homályos, hol éppen népszerű elemekhez köti. Nem mondom, hogy baloldalon nincs ilyen, viszont a viszonylag "fiatal" baloldal, nehezen talál támaszkodót, talán csak a legelvetemültebb Munkáspárti aktivisták mernek nyíltan "Kádár alatt jobb volt" szólamokat megengedni maguknak.
Viszont ezeknek a történéseknek és lehetséges következményeiknek az egyoldalú, a valóságtól elég távol eső tolmácsolása kifejezetten kártékony.atapapa
Nekem az egyik legnagyobb problémán pl. 56 kérdése. 56-ban az ideiglenes kormányban egy azaz egy jobboldali erő nem képviseltette magát. Akkor, a Horthy korszak minden volt csak épp romantikus nem (a Kisgazdák akkor ugye erősen balosoknak számítottak).Gyurma Pappa
A gond az, hogy mivel mind a két oldal hazai "történelmi közelmúltjában" vannak vállalhatatlan szakaszok, nehéz ezekből átfogó ideológiai kapaszkodókat ácsolni nagyobb kompromisszumok nélkül.
'56 pár hetéből hiányolni a jobboldali pártokat kicsit olyan, mint amikor Novák Előd arról beszélt a Parlamentben, hogy minek annyi zsidó egyház, alig maradtak már zsidók.
Továbbá szerintem a kisgazdák soha nem számítottak "erősen" balosnak, még ha voltak is ilyen jellegű törekvéseik vagy olyan célkitűzéseik, amelyeket az adott korban "baloldali eszközökkel" tudtak volna elérni.
több mint 14 éve
Matolcsy szerint az MSZP-s rákbetegséget is leküzdöttük: http://kepviselofunky.blog.hu/2012/05/24/matolcsy_gyorgy_rak_szocialistak?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2012_05_24&utm_campaign=index
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
http://velemenyvezer.blog.hu/2012/05/24/gyurcsany_utan_a_fidesz_uzeni_el_lehet_innen_menni"Minden ötödik magyar, a 30 év alattiaknak pedig a fele tervezi, hogy külföldön dolgozzon. Aránytalanul nagy teher van a vállukon: tényleg itt fogunk maradni a nyugdíjasainkkal."
Horthyhoz: Egy olyan ember, aki lemerte kormányzóként írni, hogy utálja a zsidókat, de addig megtartja őket amíg szükség van rájuk, aztán majd mehetnek a levesbe, az ne kapjon szobrot. Az antiszemitizmust persze nem 1 szobor fogja a magyarok körében elterjeszteni, ott van már az becsületettel.
több mint 14 éve
Félre ne érts, nem vagyok Horthy nagy rajongója, és egyáltalán nem örülök annak jobboldaliként, hogy a jobboldal egy része benne próbál "történelmi támaszt" nyerni. Ahogy ez a Nyírő-újratemetés állami szponzorálása se a kedvemre való.Sok jobboldalinak (ha nagyon akarom magam elhelyezni, én is inkább jobboldali vagyok, az emberi szabadságjogok, a szólásszabadság és egy-két más szabadsággal kapcsolatos fogalmat kivéve kevés baloldali erény fog meg, mint pl. társadalmi szolidaritás, állami gondoskodás) az én szememben a második legnagyobb problémája (az első, hogy rá akarják erőltetni másokra a saját értékeiket), hogy történelmi önigazolásuk inkább "romantikus", mint racionális. Ez nem csak nálunk igaz, ugyanez a helyzet meg van a brit vagy az amerikai konzervatívok egy részénél. Szánalmas, ahogy politikai erők (és pl. a magyar alaptörvény is) önmeghatározását nem a jelenlegi értékeinek kidomborításával, hanem valamely hol éppen homályos, hol éppen népszerű elemekhez köti. Nem mondom, hogy baloldalon nincs ilyen, viszont a viszonylag "fiatal" baloldal, nehezen talál támaszkodót, talán csak a legelvetemültebb Munkáspárti aktivisták mernek nyíltan "Kádár alatt jobb volt" szólamokat megengedni maguknak.
Viszont ezeknek a történéseknek és lehetséges következményeiknek az egyoldalú, a valóságtól elég távol eső tolmácsolása kifejezetten kártékony.atapapa
Nekem az egyik legnagyobb problémán pl. 56 kérdése. 56-ban az ideiglenes kormányban egy azaz egy jobboldali erő nem képviseltette magát. Akkor, a Horthy korszak minden volt csak épp romantikus nem (a Kisgazdák akkor ugye erősen balosoknak számítottak).

több mint 14 éve
Bingó, amikor ezeket a híreket olvasom rólunk, akkor az az érzés kerít hatalmába, mintha kizárólag az egyik oldal egy kisebb részének szemével látna minket a világHogy nem menjek messzire, tegnapi hír, hogy egy osztrák lap szerint az új Horthy-kultusz automatikusan hozza magával az antiszemitizmust Magyarországon...atapapaAzért a Nemzet/Népszabi stb. véleményrovataiban is vannak meredek dolgokGyurma Pappa
Félre ne érts, nem vagyok Horthy nagy rajongója, és egyáltalán nem örülök annak jobboldaliként, hogy a jobboldal egy része benne próbál "történelmi támaszt" nyerni. Ahogy ez a Nyírő-újratemetés állami szponzorálása se a kedvemre való.Hogy nem menjek messzire, tegnapi hír, hogy egy osztrák lap szerint az új Horthy-kultusz automatikusan hozza magával az antiszemitizmust Magyarországon...atapapaEzekkel a Horthy-avatásokkal a legnagyobb gáz, hogy ezek után Rákosira, Kádárra, Szálasira stb. is mondhatják, hogy emlékhelyet avatunk neki, mert egyesek szerint nagy gazember volt, de mi aztán tudjuk, hogy nem. Károlyit miért nem hozzák vissza? Ő is vitatott.
Az meg, hogy az otrantói győzőt domborítják ki, a gyávaság bizonyítéka. Legalább vállalják fel, kit tisztelnek.Dzsokijuing
Viszont ezeknek a történéseknek és lehetséges következményeiknek az egyoldalú, a valóságtól elég távol eső tolmácsolása kifejezetten kártékony.
több mint 14 éve
Hogy nem menjek messzire, tegnapi hír, hogy egy osztrák lap szerint az új Horthy-kultusz automatikusan hozza magával az antiszemitizmust Magyarországon...atapapaEzekkel a Horthy-avatásokkal a legnagyobb gáz, hogy ezek után Rákosira, Kádárra, Szálasira stb. is mondhatják, hogy emlékhelyet avatunk neki, mert egyesek szerint nagy gazember volt, de mi aztán tudjuk, hogy nem. Károlyit miért nem hozzák vissza? Ő is vitatott.
Az meg, hogy az otrantói győzőt domborítják ki, a gyávaság bizonyítéka. Legalább vállalják fel, kit tisztelnek.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Uj_magyar_adorendszer_lassan_megtudhatjuk_m_IKXKBI.aspxÚjabb jó összefoglaló, annak akit érdekel.
Hogy nem menjek messzire, tegnapi hír, hogy egy osztrák lap szerint az új Horthy-kultusz automatikusan hozza magával az antiszemitizmust Magyarországon...atapapaAzért a Nemzet/Népszabi stb. véleményrovataiban is vannak meredek dolgok, külpolitikában főleg.

több mint 14 éve
Múltkor az egyik mérnök barátommal ugyanerről beszélgettünk, neki is elmondtam a következőket, nagyjából szóról-szóra: 20 millió forint egy X5-ös BMW, 1 milliárd forint 50 db, 1.000 milliárd forint az 50.000 db. Egy BMW X5 4,8 méter hosszú, 50e db 240.000 méter, azaz 240 km hosszan állna fel egymás mögött.http://m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.pngGyurma PappaA számok nekem is túl nagyok, de a kecskés részről eszembejutott egy régebbi hír:
http://www.beol.hu/bekes/kozelet/miert-hiusult-meg-a-del-bekesi-kecskeosztas-390694Atari
Hogy kevéssé megfogható viszonyítást is mondjak: 2005-ben az egyetemen az éves ösztöndíj alap (amiben benne volt szociális meg minden más is) 125 millió forint volt. 1 milliárdból 8 évig lehet fenntartani az ösztöndíjakat, 1000 milliárdból 8000 évig.
És akkor még jobban menjünk elvont irányba: a Tesco éves forgalma 538 milliárd forint, 1.000 milliárdot két év alatt forgalmaznak, az Audi Hungaria 1.667 milliárd forintot forgalmaz egy évben.
És hogy legyen mihez viszonyítani: a 2011-re tervezett ÁFA bevétel 2.557 milliárd forint volt.

több mint 14 éve
Tavaly nyáron "idegenek" jó áron felvásárolták a környék rizsföldjeit. (2 cég, ügyvédi iroda volt ha jól emlékszem) Idén márciusban meg azt olvasom, hogy:"Magyarország nemzeti érdeke a rizstermesztés további fenntartása, ezért a VM bevezeti a különleges rizstámogatást. Az új jogcímmel várhatóan 380 millió forintos forráshoz juthat a mintegy 2800 hektáron gazdálkodó közel 30 hazai rizstermesztő."
Szerencsés(?) kézzel nyúltak bele.
Úgyhogy kérem ha Simicska kecskét tenyészt, akkor kecskét kell tenyészteni nekünk is.
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 14 éve
http://m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.pngGyurma PappaA számok nekem is túl nagyok, de a kecskés részről eszembejutott egy régebbi hír:
http://www.beol.hu/bekes/kozelet/miert-hiusult-meg-a-del-bekesi-kecskeosztas-390694
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 14 éve
Na, most akkor mégegyszer meg kérdezem: tényleg ennek a műsornak és minden hozzákapcsolódó műsornak a színvonala BÁRMIRE is hivatkozási alap lehet? Gyurma PappaIgen, lehet.
Arra, hogy milyen képe van rólunk, az országról, egy tőlünk nem is olyan távol élő náció hétköznapi embereinek. Hogy a felületes tájékozottságú emberek rólunk alkotott képe miben csúcsosodik ki.
Persze lehet azt mondani, hogy ez nem fontos (szerintem az), mert nem nem ők a döntéshozók, nem ők az adott nép szellemi gerince, csak olvasva a német lapok itthoni szemléit, él bennem a gyanú hogy az ottani értelmiség se a valósághoz sokkal közelebb álló adatok alapján alakítja ki szofisztikált véleményét (mivel vélhetően nagyjából egy vagy hasonló hangnemű forrásból dolgoznak).
Hogy nem menjek messzire, tegnapi hír, hogy egy osztrák lap szerint az új Horthy-kultusz automatikusan hozza magával az antiszemitizmust Magyarországon...
több mint 14 éve
nekem egy másik nóta jut eszembehttp://m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.pngEzek a számok számomra már felfoghatatlanok.
Na, teszek én magasról a német műsorvezetőkre, de izibe.Gyurma Pappa
Hogy is énekli Bill Kapitány?
"Én nem tudom mennyi, ezer milliárd,
Az én agyam a gázszámlán, száz forintig jár."kittli
"Sam sem, sam sem, nincs 1 vasam sem"
már nem a legújabb, de aktuális, mondhatni retro. 😀
több mint 14 éve
http://m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.pngEzek a számok számomra már felfoghatatlanok.
Na, teszek én magasról a német műsorvezetőkre, de izibe.Gyurma Pappa
Hogy is énekli Bill Kapitány?
"Én nem tudom mennyi, ezer milliárd,
Az én agyam a gázszámlán, száz forintig jár."
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 14 éve
http://m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.pngNa, teszek én magasról a német műsorvezetőkre, de izibe.

több mint 14 éve
Maradjunk ennél a példánál: nekem az jött le a nő dumálásából hogy itt van ez a szerencsétlen Mo. ahol még szólásszabadság sincs + (mint ahogy te is írtad) itt egy szűkseggű törpe -khm...- aki garázdálkodik és mégsem egy magyar népviseletben ugráló táncos brigádot meg egy komplett disznóölést utaztattunk ki hanem egy olyan együttest amit ő jónak és elég nyugatinak tart. Ez a vélemény (pláne ahogy előadta) sértő. Az meg hogy nem végig a nézők szavazatai alapján született meg a döntés nem feltétlenül rossz dolog (volt eddig ilyen választás egyébként vagy csak a szakma kiböfögött magából valamit?).kevered a fideszt a jobbikkal attól félek. Viktornak nem kell népviseletben ugráló öregasszony, a brancsának sem kell, maximum akkor, ha a CBA-ban szarul megy el a - perui - pirospaprika. Ők a hatalomra való rátelepülést és az azzal való kontrolálást sokkal finomabb módon csinálják. Pont ez a lényeg benne, hogy megpróbálja eladni Magyarországot egy európai - demokratikus ofkorsz - országnak.
Továbbra sem értem azt az utalást hogy itt nincs szólásszabadság... Ráadásul nem úgy mondta hogy ez az ő véleménye hanem tényként említi. WTF?davemayer
Az meg, hogy vannak akik a Magyar Társadalomban (így bizza nagy tével) úgy vélik, hogy Magyarországon vegytiszta sajtószabadság, demokrácia, jogok (miegymás mese habbal...) vannak, az abból fakad, hogy Magyarországon nincs hagyománya a normális demokráciának. (ezt kegyetlenül ki is használják). Csóró magyar állampolgár nem is nagyon tud mihez viszonyítani.
több mint 14 éve
Nem a fesztiválról van szó (azt már tavaly levezette itt néhány ember, hogy a médiatörvény miatt lett a magyar csaj 22. a harmincnyolc versenyzőből, míg a győztes azeri a trendi kaukázusi demokrácia elismeréseként söpörte be az első helyet), hanem a videóban elhangzott nem is annyira burkolt vádaskodásról, miszerint a korlátozott sajtószabadságú Magyarországon az Orbán-kormány mondta ki a végső szót a magyar nyertes személyét illetően.😀
Ekkora ökörség talán még Dániel Péternek se jutna eszébe, pedig ő elég jó rettegésben.atapapa
Én most néztem meg a linket. WTF? Micsoda hülyeség ez? Adómanó a külpolitikához?