Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Valszeg nem forgalmi adó lenne a neve 😊 Meg bizonyos pontokon "megtörnék", hogy ne is teljesen úgy viselkedjen. Nem értek hozzá, de szvsz arra alkalmas szakemberek számára nem lenne lehetetlen megoldani. Amekkora pénzt remélnek belőle, talán meg is fogják :/
atapapa
Az eddig híresztelések alapján egy tételben nem fog megfelelni a hozzáadott érték adó követelményeinek: és az a nettó elszámolhatóság, tehát nem lesz levonható belőle a kifizetett adó. Na most ez azért érdekes, mert ugye a bank is fizet, amikor tranzakciót indít (pénzt vesz fel MNB-től, nemzetközi piacokról stb.), és ha nem vonhatja le az általa beszedett adóból, akkor ő tényleg kétszer fog fizetni. Ha viszont a banki tranzakciók adómentesek lesznek, akkor tényleg nem lehet komolyan venni ezt az adót, mert a lakosság és a vállalkozások sokkal könnyebben ki tudnak bújni alól, mint a bankok: fél-egy év, és szépen megy kp-n minden, ami mehet. (Eszembe jutott egy vicces dolog: elvileg inkasszóknál maga a NAV lesz az adófizető...)

Egy kis adózás szakma, akit untat az ilyen jellegű dolog, az ne olvassa tovább.

A forgalmi adó kritérium rendszere (nem saját kútfőből):
- általános adó
- fogyasztási típusú adó, mert a végső fogyasztót és nem a vállalkozót terheli
- az ár bizonyos százalékában határozzák meg, vagyis az értékesítés minden fázisában felismerhető, hogy milyen magas az adó mértéke
- nettó típusú adó, mert az értékesítési láncolat fogyasztót megelőző láncszemeit a termékre vagy szolgáltatásra eső áfa egésze nem, hanem csak a hozzáadott értékre jutó áfa terheli.
- a költségvetésbe az adóalany fizeti be, de ténylegesen a végső fogyasztó, illetve felhasználó viseli, vagyis közvetett adó (megjegyzés: ezen bukott el ugye a iparűzési adó per a EU törvényszék előtt, mert ott nem a végső fogyasztó fizeti meg, legalábbis nem kimutathatóan)

Röviden: ha ennek az 5 kritériumnak megfelel az adott adó (tök mindegy hogy hívják, bár a szómágia már megjelent, hiszen OV illetékről beszélt), akkor az forgalmi adó. És ha az így van: akkor kasza.

Bocs, ha unalmas vagyok, de lehet érdekel is valakit 😊

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Anonymous Operation Hungary


jobbik.hu - TANGO DOWN!

next target: magyargarda.hu - let's go kill them!

(facebook)Amadeus91
Véresen komolyak ezek a támadások. 😂

Újraindítják a szervert és már megy is az egész újra. 😀

(Egyébként bocsi az offért, mert ez inkább vicc topikba való.)Schleck
a "támadás" mögötti gondolat/elvi álláspont a fontos, nem az, hogy egy-két jobbikos netnáczi harczos vérpista 2 perc múlva újra tudja indítani a kuruczot. 😊 Egyébként a móka kedvéért már megérte, azok a kuruczos véristvánok akik eddig istenítették az Anonymoust, hogy bemerték támadni a CIA honlapját (mint az elnyomó zsidó gyarmatosító titkos világhatalom bástyáját), azok most épp lámpaernyőmocskoszsidócionistahazaárulóbelőledisszappanleszmajd-oznak. 😊
több mint 14 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Anonymous Operation Hungary


jobbik.hu - TANGO DOWN!

next target: magyargarda.hu - let's go kill them!

(facebook)Amadeus91
Véresen komolyak ezek a támadások. 😂

Újraindítják a szervert és már megy is az egész újra. 😀

(Egyébként bocsi az offért, mert ez inkább vicc topikba való.)

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Anonymous Operation Hungary


jobbik.hu - TANGO DOWN!

next target: magyargarda.hu - let's go kill them!

(facebook)
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Lépésadó, amit a cipővásárláskor a vételárral kell megfizetni.
Hajnövésadó, amit hajvágógép vásárláskor kell megfizetni.
Kortyolásadó, amit a palackozott italok, porlevesek, tejek, uszoda és strandbelépők stb. vásárlásakor kell megfizetni.
Falatozás adó, amit a szilárd élelmiszerek és a készételek vásárlásakor kell megfizetni.
És kidolgozás alatt van már a lélegzés, a szívdobogás, a pislogás, a gyomorkorgás, a stb. egyéb adónem is.
Egéradó a kattintások után. Billentyűzés adó a leütések után. Távkapcsoló nyomkodás adó férfiaknak, kifogásadó nőknek. Kilincsfogás adó, villanykapcsolás adó. Kommentelés adó, lájkolás adó, játékrameghívás adó, ismerősvisszaigazolása adó....
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A lényeg hogy szvsz annyira nem biztos az az elhasalás, az adó jellemzően tagállami hatáskör, az EU csak nagyon vékonyan szólhat bele, főleg az áfával kapcsolatban, ahogy te is beszéltél már róla az átutalások megcsapolásánál.
Sok múlik a technikai részleteken, a szabályozás finomságán. Mondjuk a jogalkotás mostani cizelláltságát tekintve ez tényleg lehet szűk keresztmetszet 😊atapapa
Egy ország - egy forgalmi adó + pü-i szolgáltatást nem terhelhet forgalmi adó. Ebben elég egyértelmű az EU, és ha bebizonyítják, hogy forgalmi adó egy adó, akkor azt bizony törölni kell. Annak idején az iparűzési adóval még ki tudott bújni a kormány, de ez nem biztos hogy megáll. Jelenlegi pénzügyi kormányzat nem áll a helyzet magaslatán, ilyen téren sem.
Gyurma Pappa
Valszeg nem forgalmi adó lenne a neve 😊 Meg bizonyos pontokon "megtörnék", hogy ne is teljesen úgy viselkedjen. Nem értek hozzá, de szvsz arra alkalmas szakemberek számára nem lenne lehetetlen megoldani. Amekkora pénzt remélnek belőle, talán meg is fogják :/
Azért van már, aki tiltakozott az internet-adó ügyben:
....
Tisztelettel:
Nyitrai Zsolt
országgyűlési képviselő,
a Fidesz Informatikai és Telekommunikációs Munkacsoportjának vezetőjeDiamondsHead44
Őt pont a héten láttam az Astoriánál. Piros nyakkendőben volt, így érthető hogy miért megy Matolcsy ellen 😛atapapa
úú, az lemaradt, hogy ezt Hillernek írta anno 2008-ban
DiamondsHead44
Akkor ezért a piros nyakkendő, most ő játssza Hillert 😊

több mint 14 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Azért van már, aki tiltakozott az internet-adó ügyben:
....
Tisztelettel:
Nyitrai Zsolt
országgyűlési képviselő,
a Fidesz Informatikai és Telekommunikációs Munkacsoportjának vezetőjeDiamondsHead44
Őt pont a héten láttam az Astoriánál. Piros nyakkendőben volt, így érthető hogy miért megy Matolcsy ellen 😛atapapa
úú, az lemaradt, hogy ezt Hillernek írta anno 2008-ban
http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=116012
:rolleyes:

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
A lényeg hogy szvsz annyira nem biztos az az elhasalás, az adó jellemzően tagállami hatáskör, az EU csak nagyon vékonyan szólhat bele, főleg az áfával kapcsolatban, ahogy te is beszéltél már róla az átutalások megcsapolásánál.
Sok múlik a technikai részleteken, a szabályozás finomságán. Mondjuk a jogalkotás mostani cizelláltságát tekintve ez tényleg lehet szűk keresztmetszet 😊atapapa
Egy ország - egy forgalmi adó + pü-i szolgáltatást nem terhelhet forgalmi adó. Ebben elég egyértelmű az EU, és ha bebizonyítják, hogy forgalmi adó egy adó, akkor azt bizony törölni kell. Annak idején az iparűzési adóval még ki tudott bújni a kormány, de ez nem biztos hogy megáll. Jelenlegi pénzügyi kormányzat nem áll a helyzet magaslatán, ilyen téren sem.

Az az egész kisadós történet egy kurva nagy vicc, csak az a baj, hogy nem tudunk röhögni rajta. Az én számból minden adóemelés/bonyolítás iránti aggály álszentnek hangozhat, hiszen én ebből élek, de őszintén szólva, jobban örülnék, ha nemzetközi holdingtervezésekből vagy projekt cégek adótervezéséből lennék kénytelen megélni, és nem jelentene "könnyű" kenyeret, a magyar vállalkozóknak történő adótanácsadás...

több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Azért van már, aki tiltakozott az internet-adó ügyben:
....
Tisztelettel:
Nyitrai Zsolt
országgyűlési képviselő,
a Fidesz Informatikai és Telekommunikációs Munkacsoportjának vezetőjeDiamondsHead44
Őt pont a héten láttam az Astoriánál. Piros nyakkendőben volt, így érthető hogy miért megy Matolcsy ellen 😛

több mint 14 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
újabb adócsökkentési terv a nemmegszorítások kormányától, amit nem a zemberek fizetnek majd meg:

A személygépkocsi forgalomba helyezési és időszakos műszaki vizsgáztatás díja 16 290 forintról 22 000 forintra emelkedik, és többszörösére drágul a pályaalkalmassági vizsgálat is a nemzeti fejlesztési miniszter rendelettervezetek szerint, amelyek a kormány honlapján olvashatók.

A valós költségek még ennél is magasabbak, ugyanis ezek "csak" a hatósági díjak, a vizsgaállomás humán- és tárgyi költségeit fedező bevétele nincs bennük, így az eddigi kb. 25 ezer forintos vizsgáztatás legalább 30-32 ezer forintba fog kerülni - személygépjárművek esetében.

A segédmotoros kerékpár vizsgáztatása 3.090 forintról emelkedne 5.000 forintra. A motorkerékpároknál még érzékenyebb a növekedés: 4.360 forintról nőne a vizsgadíj 11.000 forintra. A mezőgazdasági vontató és a pótkocsi mostani vizsgadíja 7.760 forint, amely 21.000 forintra emelkedne. A magasabb díjak a tervezet szerint a rendelet Magyar Közlönybeli megjelenését követően 30 nap múlva lépnek hatályba.

Akik számára munkakörük betöltéséhez előírás a pályaalkalmassági vizsgálat, azok - vagy munkáltatójuk - részére nagyobb beruházást igényel ennek megszerzése. A közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatának díjai az első fokúnál (PÁV I.) 8 310 forintről a kihirdetés utáni 45. napon 39 000 forintra emelkedne, a PÁV II.-IV-nél 37 000, 28 000, illetve 39 000 forint lenne az új tarifa.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 14 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Azért van már, aki tiltakozott az internet-adó ügyben:

Tisztelt Miniszter Úr!

A napokban megint olyan hírek keringtek az internetes szakmai közösségekben, hogy a kormány annak ellenére nem tett le az internetadóként elhíresült kulturális járadékról, hogy a nyilvánosság előtt Önök szavukat adták: internetadó márpedig nem lesz. Nos, szakmai közösségekben az a hír járja, mégis lesz, csak másként. Az a hír járja, Önök az internetadó ötletének nyilvánvaló kudarca ellenére most erővel, hatalmi szóval, nyomásgyakorlással, különböző háttértárgyalásokon kívánják rávenni a szolgáltatókat és a civil szervezeteket arra, hogy adják össze az internetadóból várt pénzt.

Önként és dalolva.

Miniszter Úr!

Választ várok arra a kérdésre, hogy mit terveznek megint. Tényleg azt tervezik-e, hogy a szolgáltatókkal és a civilekkel aláíratnak az internetadóhoz kötődő megállapodásokat?

Miniszter Úr!

Mindannyian jól tudjuk, hogy a szolgáltatásokért ki fizet: a vásárló, azaz a fogyasztó. A hazai piaci versenyben egyetlen szolgáltató sem fogja ezt az újabb sarcot benyelni, hanem mindenképpen át fogják hárítani a fogyasztókra.

Miniszter Úr!

Az internetadó - legyen nyílt vagy akár burkolt -, teljességgel elfogadhatatlan.

Hazánkban a digitális írástudatlanság óriási méreteket ölt, vannak térségek, ahol nemhogy internet, de számítógépek sincsenek az otthonokban. Egy ilyen országban az internetadó bevezetése nemcsak az internet szellemiségével ellentétes, de végzetes hiba is; egy országban, ahol még mindig kevesen férnek hozzá a világháló szolgáltatásaihoz, ezzel a hibás döntéssel még lassúbb lesz az internet elterjedése. Márpedig a növekedés mindannyiunk érdeke: a felhasználóké és a nyomás alatt tartott szolgáltatóké egyaránt.

Tisztelt Miniszter Úr, arra kérem, a rossz logikájú, hibás koncepciójú internetadó-tervezetet végleg vonják vissza; annak nyílt és burkolt formáját egyaránt! Ne kényszerítsék bele a szolgáltatókat és a civil szervezeteket olyan megállapodásba, ami miatt a végén úgyis a fogyasztók fizetik a számlát!

Tisztelettel:
Nyitrai Zsolt
országgyűlési képviselő,
a Fidesz Informatikai és Telekommunikációs Munkacsoportjának vezetője

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Az összes ilyen jellegű adó úgy fog elhasalni StrassburgbanGyurma Pappa
Miért, ott mi van? 😉atapapa
Shit. Mérgemben írok hülyeségeket. Luxemburg, Európai Törvényszék.

Remélem a mondandóm lényegét nem veszítette el, e tárgyi tévedés miatt 😉
Gyurma Pappa
Azt én is remélem 😛
A lényeg hogy szvsz annyira nem biztos az az elhasalás, az adó jellemzően tagállami hatáskör, az EU csak nagyon vékonyan szólhat bele, főleg az áfával kapcsolatban, ahogy te is beszéltél már róla az átutalások megcsapolásánál.
Sok múlik a technikai részleteken, a szabályozás finomságán. Mondjuk a jogalkotás mostani cizelláltságát tekintve ez tényleg lehet szűk keresztmetszet 😊

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
álítólag még ma este elcsapja az Anonymous a Kuruc.info-t. (ámen)Amadeus91
Adná az ég!
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
álítólag még ma este elcsapja az Anonymous a Kuruc.info-t. (ámen)
több mint 14 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A legnagyobb találmány az adó-adó lenne.
Mert ugye aki adózik annak pénze is van és akkor meg lehet újra adóztatni.
Szemét szarházi Fidesz, hozzátok képest az MSZP szeretetszolgálat volt.Bazzani
A mostani csekkadó megfelel ennek. Ha befizeted az adót azt is megadóztatják.
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Az összes ilyen jellegű adó úgy fog elhasalni StrassburgbanGyurma Pappa
Miért, ott mi van? 😉atapapa
Shit. Mérgemben írok hülyeségeket. Luxemburg, Európai Törvényszék.

Remélem a mondandóm lényegét nem veszítette el, e tárgyi tévedés miatt 😉

+Strasbourgh, a helyes ugye? Nem az én napom...

több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Az összes ilyen jellegű adó úgy fog elhasalni StrassburgbanGyurma Pappa
Miért, ott mi van? 😉

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://index.hu/belfold/2012/04/20/orban_szemelyes_titkosrendorsegerol_ir_a_new_york_times/

és lám, 2 anyázás közt, átcsúsznak a lényeges dolgok. 😊 Nem mai találmány a "Kenyeret és Cirkuszt", de azért még mindig megteszi.
több mint 14 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 247 — Axel Foley
A legnagyobb találmány az adó-adó lenne.
Mert ugye aki adózik annak pénze is van és akkor meg lehet újra adóztatni.
Szemét szarházi Fidesz, hozzátok képest az MSZP szeretetszolgálat volt.

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!polonic
Triplán, ha csekken vagy átutalással fizeted... 😀 😛StormST
Füst adó, Ablak adó, Levegővétel adó...lehet cifrázni még.

"még nem dőlt el, hogy adatforgalom vagy a felhasznált percek alapján fizettetik-e meg az új adót."

LoL (hogy ezért mit kapnának az Anonymoustól.)
több mint 14 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Az összes ilyen jellegű adó úgy fog elhasalni Strassburgban, hogy még pislogni sem lesz ideje Matolcsy & Co.-nak. Csak addig bírjuk ki...Gyurma Pappa
Jah, csak addigra már kivetették, beszedték, ha meg vissza kell fizetniük, akkor arra megint sajnálkozva kivetnek majd egy adót, ráadásul most (ha jól emlékszem), már az alaptörvényben is benne van, hogy a kormánynak joga van ilyenkor extra adók kivetésére...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Az összes ilyen jellegű adó úgy fog elhasalni Strassburgban, hogy még pislogni sem lesz ideje Matolcsy & Co.-nak. Csak addig bírjuk ki...

több mint 14 éve
polonic New England Patriots 444 — Patriots fan
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!polonic
Triplán, ha csekken vagy átutalással fizeted... 😀 😛StormST
Kötelező olvasmány ezzel kapcsolatban.

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A zemberek vásárlásainak adóztatására már ki van találva egy ÁFA nevű dolog. Csak már annyira ciki lenne tovább emelni, hogy lassan mindenre lesz egy nemÁFA nevű plusz ÁFA adó. Izé, hozzájárulás, vagy reform, vagy hasonló.


több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!polonic
Bármi. Amilyen szó eszükbe jut.