Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!polonic
Bármi. Amilyen szó eszükbe jut.
több mint 14 éve
StormST Denver Broncos 13 009 — SB 50 Champion @ Grund
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!polonic
Triplán, ha csekken vagy átutalással fizeted... 😀 😛

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 14 éve
polonic New England Patriots 444 — Patriots fan
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
De jó lesz duplán adózni a telefonálás és netezés után.

Mi lesz még ezután. . . Csatornaváltási adó?!

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 14 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
Ez még viccnek is rossz lenneatapapa
2 hete a "sárga csekk" adóról is ezt gondoltuk volna, de már elég valószínű, hogy be fogják vezetni, akkor ez sem ugyanúgy kizárt...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
Ez még viccnek is rossz lenne

több mint 14 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.htmlKori
épp akartam linkelni...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 14 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Vége lesz a fórumnak is 😛
http://www.origo.hu/gazdasag/20120420-johet-a-telefon-es-internetado.html


több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
"Argentína, Bolívia, Dominikai Köztársaság, Kolumbia, Mexikó, Peru, Pakisztán és Srí Lanka. E nyolc országhoz csatlakozhat Magyarország, amennyiben a híreknek megfelelően jövőre nálunk is bevezetik a banki tranzakciókat terhelő adót."

elit.

http://www.portfolio.hu/vallalatok/penzugy/a_vilag_tuloldalarol_vette_uj_adootletet_a_kormany.166096.html

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
"Az élet most nem színházak(, hanem stadionok) építéséről szól": http://www.vagy.hu/tartalom/cikk/2119_latinovits_stadion

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
polonic New England Patriots 444 — Patriots fan
Fantasztikus az új Munka törvénykönyve. . .

Köszönjük! Hogy nekünk, munkavállalóknak ettől nem lesz jobb, az biztos.

Win Lose or Tie, We are Patriots fans till we die!

My favourite ring is the next one
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/19/chikan_irrealis_az_egymillio_uj_munkahely/

várom az NGM közleményét: "A volt jobboldali közgazdászok..."Gyurma Pappa
Erre csak akkor fognak reagálni, ha leesik Matolcsy szájkosara. Normális esetben elsunnyogják ezt is.zinedine5
nem igaz, hogy nem esik le Viktornak, hogy most már pártállástól független mindenki ugyanazt mondja....
több mint 14 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/19/chikan_irrealis_az_egymillio_uj_munkahely/

várom az NGM közleményét: "A volt jobboldali közgazdászok..."Gyurma Pappa
Erre csak akkor fognak reagálni, ha leesik Matolcsy szájkosara. Normális esetben elsunnyogják ezt is.
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/19/chikan_irrealis_az_egymillio_uj_munkahely/

várom az NGM közleményét: "A volt jobboldali közgazdászok..."

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Ehhez képest a közvélemény kutatások kb. 100-1000 ember közötti lekérdezéssel dolgoznak. A legkevésbé megbízható, amikor kérdezőbiztosok vannak, mert ők sokszor leülnek egy parkban, és töltögetik a kérdőívet (+ ugye a netes, de az nem is igazi). A legmegbízhatóbb a telefonos lekérdezés, olyankor viszonylag pontos eredményeket kapunk.

Gyurma Pappa
Amikor az egyik ilyen cégnél dolgoztam, részt vettem önkormányzati választási exit pollon (ez az a műfaj, amikor a felmérő cégek a voksolás napján a választóhelységből kijövő szerencsétleneket kérdezgetik arról, hogy kire szavaztak, aztán este a tévéműsorban ezzel nyitnak, mert "megbízható előrejelzés"), szóval e szép napon kint álltunk az esőben, de egy másik kerületi kollégám megunta és bement a kocsmákba. Ott kérdezgette a helyi alkeszokat, ki fog nyerni, aztán osztott-szorzott, végül betolta az eredményt a központba. Az összes kerületi polgármesteri előrejelzés bejött, csak ez az egy nem 😀, aztán persze ment a sunnyogás.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
Annyi kiegészítés, hogy az ilyen lekérdezések esetén az egyik legfontosabb szempont a reprezentativitás, vagyis az, hogy a minta összetétele életkor, lakhely, jövedelmi helyzet, stb. alapján megegyezzen a választásra jogosultak demográfiai profiljával.

Vagyis ha pl. a szavazásra jogosultak közül 8% a 40-49 közötti megyeszékhelyeken élő nők aránya, akkor egy 1000 fős mintába 80 ilyen alanyt kell lekérdezni. A kérdezőbiztosok ezt egy szűrőkérdőívvel biztosítják, mindenkinek ki van adva, hogy pontosan melyik demográfiai csoportból hány alanyt kell találniuk.

Természetesen ha nem jön össze pont 80, hanem csak 76 vagy 83, akkor visszasúlyozzák az elméleti 80-ra (nem hagynak ki 3 kérdőívet vagy keresnek hozzá még 4-et, hanem statisztikai módszerekkel biztosítják az elméleti súlyokat).

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Köszönöm, sokat tanultam. Komolyan.
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
... de hogy a francba jönnek ki ezek az eredmények? Kiket kérdeznek meg? Mindig hallom, meg olvasom, hogy ennyi meg annyi embert kérdeztek meg, stb., és ez jött ki...hol?JC6
Mint a televízió nézettsége. Megkérdeznek 1000 embert, aztán felszorozzák 10 000-rel. A másik módszer, hogy megkérdeznek 500 embert és felszorozzák 20 000-rel.
Ja, és plusz statisztika.Atari
Az AGB Nielsen Mo-n 800 háztartásban mér, egy érdekes módszerrel: mindenkinek van egy kis doboz a tévéjén, meg egy különleges távkapcsoló. A lényeg, hogy amikor leül valaki tv-t nézni, akkor rákattint a távkapcsolón a kódjára, és máris látják, hogy Pistike mit néz, meg hogy később, apu meg anyu mit néz. Így lehet, hogy pl. adásszünetkor mérnek nézettséget, mert nagypapa elalszik a tv2-ös művészfilmen 😊

Ehhez képest a közvélemény kutatások kb. 100-1000 ember közötti lekérdezéssel dolgoznak. A legkevésbé megbízható, amikor kérdezőbiztosok vannak, mert ők sokszor leülnek egy parkban, és töltögetik a kérdőívet (+ ugye a netes, de az nem is igazi). A legmegbízhatóbb a telefonos lekérdezés, olyankor viszonylag pontos eredményeket kapunk.

Nem egyszerűen felszorozzák, ennél ez azért kicsit bonyolultabb 😊 Egyébként a mintavételi eljárások sokszor pontosabbak, mintha mind a 8 millió választót végig kérdeznék, mivel nagyobb számú mintánál nagyobb az esélye a hamis nyilatkozatnak. Az a baj, hogy már sokat felejtettem, mert nem foglalkozom nap-mint-nap statisztikával, de a kedvenc tantárgyam volt, és az egyik legérdekesebb része a mintavételi módszerek voltak.

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
http://index.hu/belfold/2012/04/18/jon_fel_a_jobbik/

Imádom, amikor szalagcímben hoznak, mérési hibahatáron belüli eredményeket.Gyurma Pappa
Elnézést, lehet hogy hülyeséget fogok most kérdezni, de hogy a francba jönnek ki ezek az eredmények? Kiket kérdeznek meg? Mindig hallom, meg olvasom, hogy ennyi meg annyi embert kérdeztek meg, stb., és ez jött ki...hol?JC6
Engem hívtak már fel 😊

A közvélemény-kutatások önmagukban nagyjából a béljóslás kategóriájába tartoznak. De: a pszichológiai hatásuk felmérhetetlen (többször előfordult, ha pl. egy pártról "kimutatták", hogy feljövőben van, az visszaigazolódott a választásokon).

Amit érdemes figyelni: több intézet eredményeinek összevetése. Ezt helyetted pl. elvégzi Török Gábor politológus, a blogján állandóan frissíti az intézetek eredményeit. Másrészt (és ez a legfontosabb) a választások eredményének összevetése a kutatási hipotézisekkel. Ez alapján elmondható, hogy a Medián pl. megbízható, azaz többször nem tévedett, mint igen.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
... de hogy a francba jönnek ki ezek az eredmények? Kiket kérdeznek meg? Mindig hallom, meg olvasom, hogy ennyi meg annyi embert kérdeztek meg, stb., és ez jött ki...hol?JC6
Mint a televízió nézettsége. Megkérdeznek 1000 embert, aztán felszorozzák 10 000-rel. A másik módszer, hogy megkérdeznek 500 embert és felszorozzák 20 000-rel.
Ja, és plusz statisztika.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
http://index.hu/belfold/2012/04/18/jon_fel_a_jobbik/

Imádom, amikor szalagcímben hoznak, mérési hibahatáron belüli eredményeket.Gyurma Pappa
Elnézést, lehet hogy hülyeséget fogok most kérdezni, de hogy a francba jönnek ki ezek az eredmények? Kiket kérdeznek meg? Mindig hallom, meg olvasom, hogy ennyi meg annyi embert kérdeztek meg, stb., és ez jött ki...hol?
több mint 14 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
http://index.hu/belfold/2012/04/18/jon_fel_a_jobbik/

Imádom, amikor szalagcímben hoznak, mérési hibahatáron belüli eredményeket.

több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Úgy nézem, véget ért a Demokrata kör

Elmarad a ma esti Demokrata kör az Echo televízióban, mert Miki Tímea vezérigazgató úgy döntött, nem mehet adásba, mivel abban Demján Sándor vállakozó személyiségi jogait szerinte megsértettem. A döntést jóváhagyta Széles Gábor, a televízió tulajdonosa is, aki hozzátette, vegyem tudomásul, hogy forrófejű kijelentéseim egy elveszített sajtóper esetén súlyos kárt okozhatnak a televíziónak.
Nem tettem forrófejű kijelentést és nem sértettem meg Demján Sándor személyiségi jogait. Ezért közöltem Széles Gáborral, hogy a cenzúra semmilyen formáját nem tudom elfogadni, vagyis együttműködésünk folytatása így kétségessé vált, mivel nem tudok a továbbiakban úgy műsort vezetni, hogy utólag a tévé vezérigazgatója esetleg megint úgy dönt, ez sem megy adásba.
A műsor egyébként kvázi élő, ami azt jelenti, hogy délután veszik fel vágás nélkül – mert így a legolcsóbb – és este sugározzák, mintha élő volna. Ilyen esetben a felvétel vezetőjének joga és kötelessége megszakítani a műsort, ha úgy látja, hogy valami olyan hangzott el, ami jogsértő lehet. Ez előfordul, velem is történt már ilyen. Én azonban nem kaptam ilyen figyelmeztetést. Adás végén hazatértem, s ekkor jött telefonon az értesítést, hogy ugrott az egész műsor, az előző heti megy adásba.
Felajánlottam, húzzák ki belőle a Demjánra vonatkozó részt, de a vezérigazgató közölte, túl hosszú, úgyhogy az egész műsor kimarad.
Tudomásul vettem. Mit tehettem volna. Két hét után tértem volna vissza, mivel két hétig Kínában voltam magánúton, erről is ejtettem a műsorban pár szót, de már ez is magánügy marad, mint minden más, ami ott elhangzott.

A tények kedvéért idézem a hírt, amit kommentáltam:
„Nagy Imre szobrának áthelyezése esetén visszavonom adományunkat” – írja Tarlós Istvánhoz, Budapest főpolgármesteréhez címzett levelében Demján Sándor:
„A sajtóból értesültem arról, hogy a mártírhalált halt Nagy Imre szobrát át kívánják helyezni a Vértanúk teréről. A rendszerváltás után szomorúan állapítottuk meg üzlettársaimmal, Sarlós Andrással és Fejér Bélával, hogy sem az MDF-, sem a szocialista kormány nem állít szobrot Nagy Imrének. Úgy döntöttünk, hogy felajánljuk a szobor teljes költségét és felállítását Magyarországnak. A költségek 74 százalékát magam finanszíroztam. Ifj. Varga Imre alkotása ma a legtöbbet látogatott és fotózott szobor. Nagy Imre szobrának áthelyezése esetén visszavonom adományunkat. Kérem, hogy ennek elkerülése érdekében minden törvényes eszközt felhasználva biztosítsa, hogy a szobor a jelenlegi helyen maradjon.”

Erre azt mondtam a műsorban, hogy ez suttyó tempó. Önmagában kétes dolog azzal kérkedni, hogy valaki mennyi pénzt adott (74 százalékot) egy szoborra, mert úriember diszkréten adományoz. De azzal fenyegetőzni azért, mert a Kossuth tér átépítésének tervében az ott és a közelben lévő szobrok áthelyezésének terve is szerepel, hogy visszavonja az adományt, magyarán, fogja és hazaviszi a szobrot, ez olyan kisstílű, tahó tempó, amit nehezen tudok kommentálni, mondtam a műsorban. Hozzátettem továbbá, hogy nem csak Demján adományozott szobrot a nemzetnek, hanem mások között én is, amikor a legendás Sajtóklub tagjaként adományt gyűjtöttünk Mansfeld Péter szobrára, ami egy csodálatos sikerű közadakozásnak köszönhetően el is készült és ott áll a budapesti II. kerületben, a róla elnevezett szép parkban. De eszünkbe sem jutna a szobor egy esetleges áthelyezése kapcsán azzal fenyegetőzni, hogy ha arrább teszik, akkor mi visszük haza. Ugyanis az már nem a miénk, hanem a nemzeté. Amint a nagy Imre szobor is.
Ez verte ki a biztosítékot az Echo televíziónál. Demján Sándor gőgös és kisstílű fenyegetését nem volt szabad suttyónak minősíteni. Ha nem szabad, hát nem szabad. Tudomásul veszem. Anyagi kár nem ért, mivel a Demokrata kört, mely az Echo egyik legnépszerűbb műsora volt, kezdettől fogva ingyen bocsátottuk a televízió rendelkezésére.
Csak azokat a nézőket sajnálom, akik szerették a Demokrata kört. Tőlük ezúton kérek bocsánatot, és kérem, fogadják el, hogy óvatoskodva nem tudok sem újságot írni, sem műsort vezetni. Ha ilyen volnék, akkor a Békemenetet Magyarországért sem született volna meg.

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=407246019300505&id=407232962635144

min lehet majd ezután röhögni a youtuben? 😀
több mint 14 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
nem tecc érteni - szimpla bizalmatlanság. ÁJnak nincsenek ismeretlen foltjai számukra, nem lehet aknára futni vele, mer Palibácsi bizony efelejtette, hogy neki van vakargatnivalója. Biztonsági húzás, inkább viselik a pátkatonázást, smég simán belefér a kétharmados arcba, mint még egy akna.sutianap
💋‍Áder János. Ez kell nekünk, mert megérdemeljük.

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Erre nincs mit mondani. Talán csak annyit, hogy míg a valódi Európa pénzt-paripát-fegyvert pakol a jövőjébe (oktatás-kultúra-egészségügy), nálunk kivon. Amikor e három területet államtitkársági szintre fokozták le és jött a kemény tárgyalókészségéről és politikusi bulldogtermészetéről ismert Réthelyi prof miniszternek, már lehetett látni, hogy baj lesz. Most jön Balog, ő legalább Orbán lelkiatyja, talán többet el tud érni.

A lájkot persze nem a tartalomra nyomtam, hanem arra, hogy kiraktad.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Rektori körlevelet kaptunk. No comment.

Kedves Kolléga!
A Pécsi Tudományegyetem finanszírozásában bekövetkezett változások mellett is kiemelt figyelmet érdemlő körülmény, hogy a béren kívüli juttatások csökkentése érzékenyen érinti az alacsony keresetű munkavállalókat.


A 2012. évre megállapított 20.000 Ft-os személyi cafeteria keret a korábbi években nyújtott juttatáshoz képest jelentős forráskiesést jelent több mint kétezer egyetemi munkavállalónak, hiszen számukra a béren kívüli juttatás lényeges bevételnek számított. Tudjuk és tapasztaljuk, hogy vannak olyan munkavállalók, családok, akiket egzisztenciálisan komolyan megterhel ez a kényszerű döntés.

Társadalmi, emberi felelősségünk és kötelességünk is megoldást találni, lehetőségeinkhez mérten enyhíteni a nehéz élethelyzeteken. Meggyőződésem, hogy minden közösség egészséges létezésének, működésének alapja az önzetlenség, a cselekvő emberi figyelem, a tettben és annak mértékében megnyilvánuló segítőkészség.

Szenátusi döntés született arról, hogy az Egyetem a Klinikai Központ áldozatos, embert próbáló munkát végző, kis keresetű egészségügyi dolgozói jövedelem kiesésének kompenzálására Szolidaritási Alapot hoz létre, amelynek forrását az Egyetem részben a meglévő megtakarítások átcsoportosításából, részben a magasabb jövedelmű közalkalmazottak önkéntes felajánlásaiból képezi.

Kérem Önt, amennyiben módja és lehetősége van, felajánlásával támogassa a Szolidaritási Alapot. Támogatását a 10024003-00282716-00000000 bankszámlaszámra történő utalással (a közleményben, kérem, tüntesse fel: Szolidaritási Alap), egyénileg vagy a Humán Szolgáltató Irodának adott utalási megbízással, illetve csekkes befizetéssel teheti meg. Az „Átutalási megbízás” nyomtatvány az alábbi linken a „Tájékoztatók és nyomtatványok” csomagban érhető el, a kiállított csekkek pedig megtalálhatóak az Egyetem portáin és pénztáraiban.

Segítő támogatását mindenki nevében megköszönve:

Dr. Bódis József
rektor


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P