Politika
63 feliratkozó
több mint 14 éve
Sokáig én is ebben láttam a 2002-es választás döntő mozzanatát, ma már másként látom: az a voksolás nem füvön, hanem salakon dőlt el. Az SZDSZ-szavazók (és a szocik egy része is) listán a szabaddemokratákat támogatták és egyéniben felsorakoztak az MSZP-jelölt mögé, míg a MIÉP-szavazók egy része az utolsó pillanatban meggondolta magát és listán is a Fideszre szavazott, ezzel biztosítva be a ballibek választási győzelmét. A második forduló a Fidesz leghatékonyabb politikai hadjárata volt és így sem sikerült megfordítani a végeredményt.Visszatérve a franciákhoz: Sarko egyetlen esélye az maradt, ha a következő két hétben agresszív bevándorlóellenes szólamokkal mégis megnyeri a Le Pen-tábor többségét és közben felajánlja Bayrou-nak a kormányfői posztot. Izgalmas kötéltánc lesz.DzsokijuingAz elsőre látok esélyt, a másodikra kevésbé. Kíváncsi vagyok, ha tényleg kikap, ír-e majd cikket a Mandiner a populizmus halálról (nem, de azért jó eljátszani a gondolattal 😀).
A magyar párhuzamokra vissza még egy gondolat: a szürke Hollande és a populista Sarkozy, engem a Medgyessy - Orbán párharcra emlékeztet, ahol az egyébként viszonylag sikeres 4 év után a legnagyobb kritika OV-val szemben a vezetési stílus volt.Gyurma Pappa
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Visszatérve a franciákhoz: Sarko egyetlen esélye az maradt, ha a következő két hétben agresszív bevándorlóellenes szólamokkal mégis megnyeri a Le Pen-tábor többségét és közben felajánlja Bayrou-nak a kormányfői posztot. Izgalmas kötéltánc lesz.DzsokijuingAz elsőre látok esélyt, a másodikra kevésbé. Kíváncsi vagyok, ha tényleg kikap, ír-e majd cikket a Mandiner a populizmus halálról (nem, de azért jó eljátszani a gondolattal 😀).
A magyar párhuzamokra vissza még egy gondolat: a szürke Hollande és a populista Sarkozy, engem a Medgyessy - Orbán párharcra emlékeztet, ahol az egyébként viszonylag sikeres 4 év után a legnagyobb kritika OV-val szemben a vezetési stílus volt.

több mint 14 éve
Rendkívül érdekes lett a francia elnökválasztás első fordulós végeredménye. Még előzetes (óvatos) párhuzamok is leírhatóak a várható 2014-es magyar helyzettel kapcsolatosan.1. A jobboldalon: a francia szélsőjobb soha nem látott megerősödése (18%) mellett elmondható, hogy ez a tábor jobban utálja Sarkót, mint Hollande-ot. A Jobbik erőteljes Fidesz-kritikája nálunk is megutáltatja Orbánt a radikálisokkal, csak itthon nem szavaznak át balra. Ezért (is) volt fontos a Fidesz számára az egyfordulós szisztéma bevezetése.
2. A baloldalon: azonnali, feltételek nélküli felsorakozás Hollande mögött mind a radikálbal, mind a zöldek részéről. (Még a középjobb/centrista Bayrou szavazóinak egy része is a szocialistákra fog szavazni a második körben). Itthon a közismerten felhőtlen MSZP-DK-LMP viszony miatt az ehhez hasonló lépésekre esély sincsen. Újboli érv az egyforduló a Fidesz szempontjából hasznos bevezetése mellett.
Visszatérve a franciákhoz: Sarko egyetlen esélye az maradt, ha a következő két hétben agresszív bevándorlóellenes szólamokkal mégis megnyeri a Le Pen-tábor többségét és közben felajánlja Bayrou-nak a kormányfői posztot. Izgalmas kötéltánc lesz.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/23/mellar_uj_hiteles_emberek_kellenek_a_kormanyba/Mellár Tamás (aki még KSH elnökként minden létező számítási módot addig módosított, amíg az I. OV kormány nem látszott gazdasági csodatévőnek, pl. inaktívok közé tettek egy csomó, korábban aktívnak minősülő munkanélkülit, így csökkent a munkanélküliségi ráta) is kiírta magát a jobboldali közgazdászok közül 😊

több mint 14 éve
Csak szerintem vicces "pincében felakasztós" Kövér szájából a "morál" szót hallani? Pont ő beszél arról, hogy kinek lenne szabad és kinek nem a parlamentben bent lennie?az a része a kemény, hogy egy demokráciába, köztisztviselőként (magas beosztásúként) lazán megteheti legitim, hogy megjegyezze, hogy ki az aki méltó és ki az aki nem, csak mert más a véleményük. Persze az a része sem vidám, hogy vannak akik csápolnak neki, örvendeznek meg elsütik, hogy "de meg mondta ez a nemes ömbör éljen soká Kövér Laci..."
Egy normális országban neki már a nevét se lenne szabad leírni a médiában lassan 10 éve, ő meg az egyik fő közjogi méltóság posztján még mutogathatja is magát és még ilyeneket is beszél. Szánalom...StormST
több mint 14 éve
Csak szerintem vicces "pincében felakasztós" Kövér szájából a "morál" szót hallani? Pont ő beszél arról, hogy kinek lenne szabad és kinek nem a parlamentben bent lennie?Egy normális országban neki már a nevét se lenne szabad leírni a médiában lassan 10 éve, ő meg az egyik fő közjogi méltóság posztján még mutogathatja is magát és még ilyeneket is beszél. Szánalom...
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
több mint 14 éve
Persze hogy hülye adó, nem is arról megy a vita, hogy nem az, hanem hogy megvalósítható-e EU-s keretek között. Szvsz a kártyás fizetést már akkor nyírni fogja, ha akár csak egy forinttal drágább lesz kártyával fizetni az összes kisebb tételt, mint egyben felvenni ATM-ből a pénzt és mindent cash-ben fizetni (gondolok itt a közszférára, ahol ha jól tudom kötelező bankszámlára utalni)
Ha már ötletbörzézünk, úgy is mehetne a szabályozás, hogy a számlák befizetését sárga csekken nagyobb adó terhelje, mint ha bankon keresztül utalná az ember, hogy ne legyen annyira egyértelmű a rendszer halála 😛
több mint 14 éve
Na, hát ez még jobb! Az összes kisbolt visszaadná a POS terminált, a Tescoban is lenne egy bankkártyás pénztár. A nagyobb vállalkozók felvennék az utalást kp-ben, úgy fizetnék az embereket, az anyagot. Max annyit hagynának, hogy a járulék elmenjen, de azt is egy számlára elutalnák, és onnan vezettetnék szét a könyvelővel vagy még jobb: megvárnák amíg elviszi az inkasszó, ha mondjuk a késedelmi kamattal jobban járnak.És ha a kisebb tételek kapnak arányaiban nagyobb sarcot? Meg lehet ezt "jól" oldani, persze az egyszerűsítés és a transzparencia jegyében 😛 atapapaPl. ha nem százalékos arányban vetik ki, hanem progresszív sávokat csinálnak, akkor már meg is kerülték. De ez csak egy dolog, az ipa is átcsúszott, ezt is meg lehet oldani sajnos.az azért nehéz, mert akkor ugye csökkenthető az adóbevétel, sok kis utalással, pénzfelvétellel, tehát gyakorlatilag "Nyitva van az aranykapu", szóval nekik igazán az nem lesz jó
atapapa
Gyurma Pappa
Szóval ez az adó azért király, mert újra fellángolhat a népi játék, amit adóelkerülésnek hívnak. Ez egy hülye adó.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/04/21/chikan_a_tranzakcios_ado_hajmereszto/

több mint 14 éve
Az asszonyt csak megkérdezhetné otthon, ő valami pénzügyi vonalon szerzett szakjogászi diplomát, azt hiszem tanított is pü-t az egyetemenatapapaPénz számolva, asszony verve jó.
Tudom, gyenge poén. És hamár poénok, akkor Kövér László............
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 14 éve
Azért a szoci elnökségre rányomta a bélyegét az emútnyócév utáni mocsok, kényszeresen kidobtak majdnem mindenkit, aki 40 évnél idősebb. A frakcióban még így is majdnem mindenki MSZMP-tag volt, aki a rendszerváltás idején már kijárta az egyetemet.http://index.hu/belfold/2012/04/21/kover_ne_rontsa_az_mszp_a_beiktatas_unnepet/Ez súlyosabb a stílus kérdésénél. Nem emlékszem az elmúlt 20 évből olyan házelnökre, aki a protokolláris hatáskörét túllépve így nyilatkozott volna választópolgárok által legitimált országgyűlési pártokról.
Azért van stílus...somoskovig
Szeretjük vagy nem az MSZP-t, két dolog tény: 1. a választók háromszor kormányra küldték őket és ma is az ország második legerősebb pártja. 2. Az Orbán-kormányban több volt MSZMP-s ül, mint a szocialisták elnökségében.Dzsokijuing
Ettől függetlenül se értem Kövért gondolatmenetét, de ez nem először fordul elő velem.
És ha a kisebb tételek kapnak arányaiban nagyobb sarcot? Meg lehet ezt "jól" oldani, persze az egyszerűsítés és a transzparencia jegyében 😛Pl. ha nem százalékos arányban vetik ki, hanem progresszív sávokat csinálnak, akkor már meg is kerülték. De ez csak egy dolog, az ipa is átcsúszott, ezt is meg lehet oldani sajnos.az azért nehéz, mert akkor ugye csökkenthető az adóbevétel, sok kis utalással, pénzfelvétellel, tehát gyakorlatilag "Nyitva van az aranykapu", szóval nekik igazán az nem lesz jó
atapapa
Gyurma Pappa
Az asszonyt csak megkérdezhetné otthon, ő valami pénzügyi vonalon szerzett szakjogászi diplomát, azt hiszem tanított is pü-t az egyetemenOrbánhoz: ugye az adót és az illetéket az különbözteti meg egymástól, hogy utóbbi közvetlen ellenszolgáltatásként funkciónál, asszem elég nehéz lesz megtalálni azt a védhető pontot, ahol egy átutalásnál az állam bármit is szolgáltat.atapapaNyilván. De minden bizonnyal Orbánnak is rémálmai vannak a pü jogtól...
Gyurma Pappa
több mint 14 éve
Erről beszél mindenki, az aktuális hatalmat kivéve. Hol az eü reform? Hol az igazi önkormányzati reform? Hol az igazi nyugdíj reform? Mikor csökken tényleg az államapparátus mérete? ÉsÍgyTovább.Gyurma Pappaés akkor le is építette a szavazóit, mindenki saját zsebire szavaz.

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 14 éve
Pl. ha nem százalékos arányban vetik ki, hanem progresszív sávokat csinálnak, akkor már meg is kerülték. De ez csak egy dolog, az ipa is átcsúszott, ezt is meg lehet oldani sajnos.az azért nehéz, mert akkor ugye csökkenthető az adóbevétel, sok kis utalással, pénzfelvétellel, tehát gyakorlatilag "Nyitva van az aranykapu", szóval nekik igazán az nem lesz jó
atapapa
Orbánhoz: ugye az adót és az illetéket az különbözteti meg egymástól, hogy utóbbi közvetlen ellenszolgáltatásként funkciónál, asszem elég nehéz lesz megtalálni azt a védhető pontot, ahol egy átutalásnál az állam bármit is szolgáltat.atapapaNyilván. De minden bizonnyal Orbánnak is rémálmai vannak a pü jogtól...
Amúgy valaki olyan jöhetne már, aki elkezdene kiadásokat csökkenteni végre és nem a bevételi oldalon adna ízelítőt abból, hogy miért is egy magyar találta fel a rubik kockát.atapapaErről beszél mindenki, az aktuális hatalmat kivéve. Hol az eü reform? Hol az igazi önkormányzati reform? Hol az igazi nyugdíj reform? Mikor csökken tényleg az államapparátus mérete? ÉsÍgyTovább.

több mint 14 éve
Mindig csak a humorunk marad... 😕
több mint 14 éve
😊 Az szimpla érzelmi hazugságbonbon volt a saját tábor felé, de az MSZP-t (és a szavazóit) morálisan nemlétezőnek tekinteni, ez kicsapta nálam a biztosítékot. Mondom ezt úgy, hogy soha nem szavaztam a szocikra és valszeg nem is fogok.Szerintem téged inkább az érintett érzékenyen, amit az LMP-ről mondott. 😉Szablerhttp://index.hu/belfold/2012/04/21/kover_ne_rontsa_az_mszp_a_beiktatas_unnepet/Ez súlyosabb a stílus kérdésénél. Nem emlékszem az elmúlt 20 évből olyan házelnökre, aki a protokolláris hatáskörét túllépve így nyilatkozott volna választópolgárok által legitimált országgyűlési pártokról.
Azért van stílus...somoskovig
Szeretjük vagy nem az MSZP-t, két dolog tény: 1. a választók háromszor kormányra küldték őket és ma is az ország második legerősebb pártja. 2. Az Orbán-kormányban több volt MSZMP-s ül, mint a szocialisták elnökségében.Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Szerintem téged inkább az érintett érzékenyen, amit az LMP-ről mondott. 😉http://index.hu/belfold/2012/04/21/kover_ne_rontsa_az_mszp_a_beiktatas_unnepet/Ez súlyosabb a stílus kérdésénél. Nem emlékszem az elmúlt 20 évből olyan házelnökre, aki a protokolláris hatáskörét túllépve így nyilatkozott volna választópolgárok által legitimált országgyűlési pártokról.
Azért van stílus...somoskovig
Szeretjük vagy nem az MSZP-t, két dolog tény: 1. a választók háromszor kormányra küldték őket és ma is az ország második legerősebb pártja. 2. Az Orbán-kormányban több volt MSZMP-s ül, mint a szocialisták elnökségében.Dzsokijuing
Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 14 éve
http://www.youtube.com/watch?v=S7j8yVlBcfILépésadó, amit a cipővásárláskor a vételárral kell megfizetni.Ne adj nekik ötleteket.... :rolleyes:ZoliZoltán
Hajnövésadó, amit hajvágógép vásárláskor kell megfizetni.
Kortyolásadó, amit a palackozott italok, porlevesek, tejek, uszoda és strandbelépők stb. vásárlásakor kell megfizetni.
Falatozás adó, amit a szilárd élelmiszerek és a készételek vásárlásakor kell megfizetni.
És kidolgozás alatt van már a lélegzés, a szívdobogás, a pislogás, a gyomorkorgás, a stb. egyéb adónem is.
Egéradó a kattintások után. Billentyűzés adó a leütések után. Távkapcsoló nyomkodás adó férfiaknak, kifogásadó nőknek. Kilincsfogás adó, villanykapcsolás adó. Kommentelés adó, lájkolás adó, játékrameghívás adó, ismerősvisszaigazolása adó....JC6
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Lépésadó, amit a cipővásárláskor a vételárral kell megfizetni.Ne adj nekik ötleteket.... :rolleyes:
Hajnövésadó, amit hajvágógép vásárláskor kell megfizetni.
Kortyolásadó, amit a palackozott italok, porlevesek, tejek, uszoda és strandbelépők stb. vásárlásakor kell megfizetni.
Falatozás adó, amit a szilárd élelmiszerek és a készételek vásárlásakor kell megfizetni.
És kidolgozás alatt van már a lélegzés, a szívdobogás, a pislogás, a gyomorkorgás, a stb. egyéb adónem is.
Egéradó a kattintások után. Billentyűzés adó a leütések után. Távkapcsoló nyomkodás adó férfiaknak, kifogásadó nőknek. Kilincsfogás adó, villanykapcsolás adó. Kommentelés adó, lájkolás adó, játékrameghívás adó, ismerősvisszaigazolása adó....JC6
több mint 14 éve
http://index.hu/belfold/2012/04/21/kover_ne_rontsa_az_mszp_a_beiktatas_unnepet/Ez súlyosabb a stílus kérdésénél. Nem emlékszem az elmúlt 20 évből olyan házelnökre, aki a protokolláris hatáskörét túllépve így nyilatkozott volna választópolgárok által legitimált országgyűlési pártokról.
Azért van stílus...somoskovig
Szeretjük vagy nem az MSZP-t, két dolog tény: 1. a választók háromszor kormányra küldték őket és ma is az ország második legerősebb pártja. 2. Az Orbán-kormányban több volt MSZMP-s ül, mint a szocialisták elnökségében.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Anonymous Operation HungaryLegközelebb az index-et is lelövik?
jobbik.hu - TANGO DOWN!
next target: magyargarda.hu - let's go kill them!
(facebook)Amadeus91
http://index.hu/belfold/2012/04/21/allt_a_pultnal_halalra_vertek/
Amíg az emberek ilyen esetben csak néznek, illetve hazahúznak, addig nem lehet nagy forradalmi megmozdulást várni pl. egy új adó bevezetése, vagy bármilyen benzináremelés nyomán.
"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 14 éve
Egy kis adózás szakma, akit untat az ilyen jellegű dolog, az ne olvassa tovább.Ügyesen sikerült felébresztened bennem a jó mélyre elásott pénzügyi jogi rémálmaimat
....Gyurma Pappa
Röviden: ha ennek az 5 kritériumnak megfelel az adott adó (tök mindegy hogy hívják, bár a szómágia már megjelent, hiszen OV illetékről beszélt), akkor az forgalmi adó. És ha az így van: akkor kasza.Pl. ha nem százalékos arányban vetik ki, hanem progresszív sávokat csinálnak, akkor már meg is kerülték. De ez csak egy dolog, az ipa is átcsúszott, ezt is meg lehet oldani sajnos.
Gyurma Pappa
Orbánhoz: ugye az adót és az illetéket az különbözteti meg egymástól, hogy utóbbi közvetlen ellenszolgáltatásként funkciónál, asszem elég nehéz lesz megtalálni azt a védhető pontot, ahol egy átutalásnál az állam bármit is szolgáltat.
Amúgy valaki olyan jöhetne már, aki elkezdene kiadásokat csökkenteni végre és nem a bevételi oldalon adna ízelítőt abból, hogy miért is egy magyar találta fel a rubik kockát.
több mint 14 éve
http://index.hu/belfold/2012/04/21/kover_ne_rontsa_az_mszp_a_beiktatas_unnepet/Azért van stílus...
több mint 14 éve
Egy kis adózás szakma, akit untat az ilyen jellegű dolog, az ne olvassa tovább.Ellenkezőleg. Számomra kifejezetten üdítő az unalmas és zéró mértékben informatív hőzöngések tengerében.
...
Bocs, ha unalmas vagyok, de lehet érdekel is valakit 😊Gyurma Pappa
Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 14 éve
Nem hiszem, hogy unalmas lenne, mert fogyasztható (legalábbis nekem mezei parasztgyereknek is értelmezhető) formában írsz.Valszeg nem forgalmi adó lenne a neve 😊 Meg bizonyos pontokon "megtörnék", hogy ne is teljesen úgy viselkedjen. Nem értek hozzá, de szvsz arra alkalmas szakemberek számára nem lenne lehetetlen megoldani. Amekkora pénzt remélnek belőle, talán meg is fogják :/Az eddig híresztelések alapján egy tételben nem fog megfelelni a hozzáadott érték adó követelményeinek: és az a nettó elszámolhatóság, tehát nem lesz levonható belőle a kifizetett adó. Na most ez azért érdekes, mert ugye a bank is fizet, amikor tranzakciót indít (pénzt vesz fel MNB-től, nemzetközi piacokról stb.), és ha nem vonhatja le az általa beszedett adóból, akkor ő tényleg kétszer fog fizetni. Ha viszont a banki tranzakciók adómentesek lesznek, akkor tényleg nem lehet komolyan venni ezt az adót, mert a lakosság és a vállalkozások sokkal könnyebben ki tudnak bújni alól, mint a bankok: fél-egy év, és szépen megy kp-n minden, ami mehet. (Eszembe jutott egy vicces dolog: elvileg inkasszóknál maga a NAV lesz az adófizető...)
atapapa
Egy kis adózás szakma, akit untat az ilyen jellegű dolog, az ne olvassa tovább.
A forgalmi adó kritérium rendszere (nem saját kútfőből):
- általános adó
- fogyasztási típusú adó, mert a végső fogyasztót és nem a vállalkozót terheli
- az ár bizonyos százalékában határozzák meg, vagyis az értékesítés minden fázisában felismerhető, hogy milyen magas az adó mértéke
- nettó típusú adó, mert az értékesítési láncolat fogyasztót megelőző láncszemeit a termékre vagy szolgáltatásra eső áfa egésze nem, hanem csak a hozzáadott értékre jutó áfa terheli.
- a költségvetésbe az adóalany fizeti be, de ténylegesen a végső fogyasztó, illetve felhasználó viseli, vagyis közvetett adó (megjegyzés: ezen bukott el ugye a iparűzési adó per a EU törvényszék előtt, mert ott nem a végső fogyasztó fizeti meg, legalábbis nem kimutathatóan)
Röviden: ha ennek az 5 kritériumnak megfelel az adott adó (tök mindegy hogy hívják, bár a szómágia már megjelent, hiszen OV illetékről beszélt), akkor az forgalmi adó. És ha az így van: akkor kasza.
Bocs, ha unalmas vagyok, de lehet érdekel is valakit 😊Gyurma Pappa
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 14 éve
Valszeg nem forgalmi adó lenne a neve 😊 Meg bizonyos pontokon "megtörnék", hogy ne is teljesen úgy viselkedjen. Nem értek hozzá, de szvsz arra alkalmas szakemberek számára nem lenne lehetetlen megoldani. Amekkora pénzt remélnek belőle, talán meg is fogják :/Az eddig híresztelések alapján egy tételben nem fog megfelelni a hozzáadott érték adó követelményeinek: és az a nettó elszámolhatóság, tehát nem lesz levonható belőle a kifizetett adó. Na most ez azért érdekes, mert ugye a bank is fizet, amikor tranzakciót indít (pénzt vesz fel MNB-től, nemzetközi piacokról stb.), és ha nem vonhatja le az általa beszedett adóból, akkor ő tényleg kétszer fog fizetni. Ha viszont a banki tranzakciók adómentesek lesznek, akkor tényleg nem lehet komolyan venni ezt az adót, mert a lakosság és a vállalkozások sokkal könnyebben ki tudnak bújni alól, mint a bankok: fél-egy év, és szépen megy kp-n minden, ami mehet. (Eszembe jutott egy vicces dolog: elvileg inkasszóknál maga a NAV lesz az adófizető...)
atapapa
Egy kis adózás szakma, akit untat az ilyen jellegű dolog, az ne olvassa tovább.
A forgalmi adó kritérium rendszere (nem saját kútfőből):
- általános adó
- fogyasztási típusú adó, mert a végső fogyasztót és nem a vállalkozót terheli
- az ár bizonyos százalékában határozzák meg, vagyis az értékesítés minden fázisában felismerhető, hogy milyen magas az adó mértéke
- nettó típusú adó, mert az értékesítési láncolat fogyasztót megelőző láncszemeit a termékre vagy szolgáltatásra eső áfa egésze nem, hanem csak a hozzáadott értékre jutó áfa terheli.
- a költségvetésbe az adóalany fizeti be, de ténylegesen a végső fogyasztó, illetve felhasználó viseli, vagyis közvetett adó (megjegyzés: ezen bukott el ugye a iparűzési adó per a EU törvényszék előtt, mert ott nem a végső fogyasztó fizeti meg, legalábbis nem kimutathatóan)
Röviden: ha ennek az 5 kritériumnak megfelel az adott adó (tök mindegy hogy hívják, bár a szómágia már megjelent, hiszen OV illetékről beszélt), akkor az forgalmi adó. És ha az így van: akkor kasza.
Bocs, ha unalmas vagyok, de lehet érdekel is valakit 😊

több mint 14 éve
a "támadás" mögötti gondolat/elvi álláspont a fontos, nem az, hogy egy-két jobbikos netnáczi harczos vérpista 2 perc múlva újra tudja indítani a kuruczot. 😊 Egyébként a móka kedvéért már megérte, azok a kuruczos véristvánok akik eddig istenítették az Anonymoust, hogy bemerték támadni a CIA honlapját (mint az elnyomó zsidó gyarmatosító titkos világhatalom bástyáját), azok most épp lámpaernyőmocskoszsidócionistahazaárulóbelőledisszappanleszmajd-oznak. 😊Anonymous Operation HungaryVéresen komolyak ezek a támadások. 😂
jobbik.hu - TANGO DOWN!
next target: magyargarda.hu - let's go kill them!
(facebook)Amadeus91
Újraindítják a szervert és már megy is az egész újra. 😀
(Egyébként bocsi az offért, mert ez inkább vicc topikba való.)Schleck