Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 7 éve
Charlie Firpo Dallas Cowboys TCU Horned Frogs 4 561
Jesssz! Nyer a Pool!!!

- Engem gyíkká változtatott!
- Gyíkká?
- De már elmúlt.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 996 — nabege2@yahoo.com
Siralmas volt ez a derbi, nem csodálkozom, hogy az albán 2. is simán veri a Fradit. Kubatov ezt persze mindig jótékonyan elfelejti, hogy 3 év alatt sem sikerült egy normális csapatot összehoznia. Gondolom ezekért is az ultrák a hibásak...
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Andó-Szabó valami egészen különleges bravúrt hajtott végre. 5 percen belül három tizenegyes-szituációban mindháromszor rosszul döntött.
Kampman
Majd a Fradi jól „letiltja” őt is a meccseiről.

több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
Andó-Szabó valami egészen különleges bravúrt hajtott végre. 5 percen belül három tizenegyes-szituációban mindháromszor rosszul döntött.
Kampman
az mlsz figyelmebe ajanlanam a hollandokat.1 het alatt volt egy golvonal technikai segitseg illetve 1-2napja videobiro segitsegevel vontak vissza egy golt.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 423
Andó-Szabó valami egészen különleges bravúrt hajtott végre. 5 percen belül három tizenegyes-szituációban mindháromszor rosszul döntött.
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 423
ez a pogba egy vicc
ozibozi
A gazdag ember Ballotellije, a mentális felkészültségük hasonló. Mondjuk Ibrahimovic is csak egy fokkal jobb ezen a téren.

Közben a Videoton-Honvéd meccsen nagy taktikai csata zajlik a pályán, ahogy ezt a közvetítés kezdete óta 15. alkalommal mondják el a szagértők és Knézy.
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Pogbának háromszor volt a lábában a győztes gól. Egyszer elkúrja, egyszer lövés helyett passzol, egyszer megint elkúrja.

több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 440
ez a pogba egy vicc
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
na mibe, hogy legkésőbb a nyolcvankilencedik percben egy sirály tarkójáról bepattan a mu győztes gólja
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 423
Azért Botkát valaki pofáncsaphatná...
"Nagyon jó érzés volt, még mindig örömmel is gondolok vissza rá, hogy azok, akikkel minden nap találkoztam a klubban, úgy örültek nekem, mint egy régi családtagnak. Arra, ahogyan az anonim szurkolók fogadtak, számítani lehetett, de néha azért túllőttek a célon. Egy-két dolog túlzás volt a részükről, de ez is csak motivált. Csak azért is meg akartam nekik mutatni, hogy miért kerültem a Ferencvároshoz."
NB2
Azért valahol az őt szidó drukkerek is viccesek. Nyilván nem jó érzés, amikor a klub egyik legjobb játékosa, aki ráadásul saját nevelés, lelép az egyik riválishoz, de azért ez a mezégetés már tényleg olyan volt, mintha pl. Lipcsei Péter 15 Fradiban lehúzott év után elment volna Újpestre. Vagy mintha Favre a Vikingsból vonult volna vissza.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 996 — nabege2@yahoo.com
Azért Botkát valaki pofáncsaphatná...
"Nagyon jó érzés volt, még mindig örömmel is gondolok vissza rá, hogy azok, akikkel minden nap találkoztam a klubban, úgy örültek nekem, mint egy régi családtagnak. Arra, ahogyan az anonim szurkolók fogadtak, számítani lehetett, de néha azért túllőttek a célon. Egy-két dolog túlzás volt a részükről, de ez is csak motivált. Csak azért is meg akartam nekik mutatni, hogy miért kerültem a Ferencvároshoz."
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 374 — #NoStress
Az ország egyetlen igazi Leicester City-szurkolójaként vettem a bátorságot, írtam egy rövid szösszenetet Claudio Ranieriről. Megszakmázgattam, miért vágták ki. 8'-(

 www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/claudio-ranieri-az-imadni-valo-vesztes-aki-veghezvitte-a-futballcsodat-2555137
Stez
Bántó, hogy kihagytad a második valenciai bukását, amikor egy bajnoki és UEFA-kupa címvédőt indított el a lejtőn.
Kampman
Egy amatőrtől ez is szép. 😉

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 423
Az ország egyetlen igazi Leicester City-szurkolójaként vettem a bátorságot, írtam egy rövid szösszenetet Claudio Ranieriről. Megszakmázgattam, miért vágták ki. 8'-(

 www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/claudio-ranieri-az-imadni-valo-vesztes-aki-veghezvitte-a-futballcsodat-2555137
Stez
Bántó, hogy kihagytad a második valenciai bukását, amikor egy bajnoki és UEFA-kupa címvédőt indított el a lejtőn.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
Mai nso gyöngyszem:

Jorge Sampaoli
Ha már a Sevilla chilei vezetőedzője szóba került, folytassuk vele a jelöltek névsorát. A spanyol újságírók, szakemberek szerint szakmailag tökéletes választás lenne a katalánok számára – ráadásul Messivel és Neymarral is remek kapcsolatot ápol –, emberileg azonban már nehezebb eset. Szókimondó személyisége, heves vérmérséklete és politikai nézetei nem összeegyeztethetőek a Barcelona elveivel – erről beszélt Guillem Balagué, a Sky Sports spanyol futballal foglalkozó szakértője is.
A chilei válogatottat 2015-ben Copa América-győzelemig vezető argentin tréner szerződése 2018 júniusában jár le a Sevillánál, amelynek vezetői elégedettek a munkájával, és már egyeztetnek vele szerződésének meghosszabbítása ügyében. Sampaoli egyelőre nem kötelezte el magát hosszú távon a Sevilla mellett, a hírek szerint éppen azért, mert a Barcelona ajánlatára vár. Az 56 esztendős szakvezető hasonló elveket vall a futballról, mint mentora, Marcelo Bielsa, aki annak idején szintén szerepelt a Barca edzőjelöltjei között.


WTF?
gabokocka
szerintem perui gazdasági migráncs
több mint 7 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az ország egyetlen igazi Leicester City-szurkolójaként vettem a bátorságot, írtam egy rövid szösszenetet Claudio Ranieriről. Megszakmázgattam, miért vágták ki. 8'-(

 www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/claudio-ranieri-az-imadni-valo-vesztes-aki-veghezvitte-a-futballcsodat-2555137

Szerkesztette: Stez

több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
😊



Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 792 — Keep pounding
Mai nso gyöngyszem:

Jorge Sampaoli
Ha már a Sevilla chilei vezetőedzője szóba került, folytassuk vele a jelöltek névsorát. A spanyol újságírók, szakemberek szerint szakmailag tökéletes választás lenne a katalánok számára – ráadásul Messivel és Neymarral is remek kapcsolatot ápol –, emberileg azonban már nehezebb eset. Szókimondó személyisége, heves vérmérséklete és politikai nézetei nem összeegyeztethetőek a Barcelona elveivel – erről beszélt Guillem Balagué, a Sky Sports spanyol futballal foglalkozó szakértője is.
A chilei válogatottat 2015-ben Copa América-győzelemig vezető argentin tréner szerződése 2018 júniusában jár le a Sevillánál, amelynek vezetői elégedettek a munkájával, és már egyeztetnek vele szerződésének meghosszabbítása ügyében. Sampaoli egyelőre nem kötelezte el magát hosszú távon a Sevilla mellett, a hírek szerint éppen azért, mert a Barcelona ajánlatára vár. Az 56 esztendős szakvezető hasonló elveket vall a futballról, mint mentora, Marcelo Bielsa, aki annak idején szintén szerepelt a Barca edzőjelöltjei között.


WTF?

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
bár előrebocsátom, hogy nem láttam a teljes meccset, de az összefoglaló alapján az 1-8-11. percról van szó.
nos, Moratától csak egy szabályos gólt vettek el (ami a megadott gól után volt szinte egyből, vagyis a 11. percest). az első percest engedd el, ráadásul azt még benézni is nehéz, mert Morata épp a sávszélen áll (mármint a nyírásmintán egy színváltásnál), a védő meg jól láthatóan nem. hacsak nem volt részeg a pályagondnok, akkor jó lépésnyi les.

Isco gólja jobb kérdés, talán a jobb lábfeje belóg, de ez meg megint olyan, hogy mit veszünk a passz pillanatának. inkább néz ki lesnek, mint nem.

szóval az a 2>1 inkább 1=1.
slowmotion
csak hogy tisztába tegyem, mert én láttam az egész meccset (sajnos), nem az első percesre gondoltam, az szerintemis sima les volt, a második félidőben volt a másik, 1-3-as állásnál a 70. percben, ezen a videon 9.37-nél van a lassítás:
 www.youtube.com/watch?v=dfY8_2HURK8

de nem szidom itt sem a partjelzőt, a modern foci elég gyors hogy mindent meg lehessen ítélni, csak azért hozom fel mert szerintem igazságtalan hogy lejtett volna a pálya a Realnak, csak a barcások szerint.
eaglesmcnabb
Igy erted?
eleg gyors ahhoz, hogy meg lehessen itelni mindent rendesen.

Aki ismeri a jatekot az tudhatja, hogy nem lehet lekovetni mindent meg 6 biroval sem. Kell a technikai segitseg.

Csak egy pelda:
mondjuk La Liga ahol nincs golvonal biro.
szabadrugas 35 meterrol. a jatekosok a 16-os vonalan allnak fel ergo a partjelzonek vonalban kell lennie. A biro szemben all a partjelzovel a tuloldalon ugy hogy a a jatekosokat is lassa.
Rabikazzak a labdat, lecrol lepattan. Ki mondja meg vagyis ki latja rendesen hogy hova pattant a labda?

Holland liga:
A feyenoord goljat szabad szemmel sem lehet latni.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
bár előrebocsátom, hogy nem láttam a teljes meccset, de az összefoglaló alapján az 1-8-11. percról van szó.
nos, Moratától csak egy szabályos gólt vettek el (ami a megadott gól után volt szinte egyből, vagyis a 11. percest). az első percest engedd el, ráadásul azt még benézni is nehéz, mert Morata épp a sávszélen áll (mármint a nyírásmintán egy színváltásnál), a védő meg jól láthatóan nem. hacsak nem volt részeg a pályagondnok, akkor jó lépésnyi les.

Isco gólja jobb kérdés, talán a jobb lábfeje belóg, de ez meg megint olyan, hogy mit veszünk a passz pillanatának. inkább néz ki lesnek, mint nem.

szóval az a 2>1 inkább 1=1.
slowmotion
csak hogy tisztába tegyem, mert én láttam az egész meccset (sajnos), nem az első percesre gondoltam, az szerintemis sima les volt, a második félidőben volt a másik, 1-3-as állásnál a 70. percben, ezen a videon 9.37-nél van a lassítás:
 www.youtube.com/watch?v=dfY8_2HURK8

de nem szidom itt sem a partjelzőt, a modern foci elég gyors hogy mindent meg lehessen ítélni, csak azért hozom fel mert szerintem igazságtalan hogy lejtett volna a pálya a Realnak, csak a barcások szerint.
eaglesmcnabb
szerintem itt is kb hangyafasznyi lesállás van, kb Cé válla lóg be (a túloldali védő a viszonyítási alap, de a partjelző legalább vonalban áll), de ez még amifociban is olyan, amire nincs megdönthetetlen bizonyíték (vagy mint a '66-os vébédöntő gólja, amit csak modellezgetnek, de képi bizonyíték pont nincs se pro, se kontra).

mondjuk a meccs az valóban vicces volt, mert az UDLP egy szót sem szólhatott volna, ha a Madrid emberhátrányban is gurít hármat (ötöt), viszont kicsivel több alázattal meg ők rúghattak volna még pár kontragólt.

azt mondjuk sajnálom, hogy amikor 1-3-nál elkezdték elszórakozni a lehetőségeiket, akkor nem tettem meg a H/D-t, mert annyira rázta a Las Palmas a pofonfát, hogy várható volt, hogy előbb-utóbb leesik a gyümölcs.

whatever. messze van még a szezon vége, a Realnal van 14 bajnoki (közte Atletico, Barcelona, Sevilla otthon) meg a BL, a Barcelonának meg 13, de ebből csak a Real i meg a Sevilla o a hatpontos meccs.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
Abszolút nem gondolom, hogy ez a bírókon múlna, most sem erről volt szó. Az is egyértelmű, hogy sokkal könnyebb befújni egy kamubüntetőt egy reálnak-barcának, hiszen az ő játékuk jelentős része az ellenfél 16-osán belül zajlik. Nem a játékvezetésen múlik ez, csak pusztán furcsa véletlen, hogy amíg idén a reál vitatható 11-eseket kap, a barca szabályos gólját se adják meg. Ez szerintem sima véletlen. Amúgy, bár nem szeretem a reált, azt el kell ismerni, hogy megérdemelték tegnap az egyik pontot. Sajnáltam az lp-t, mert egy ilyen csapatnak ez örök emlék lett volna, de sokszor bután játszottak és ez megbosszulta magát. A bírok meg hibáznak, viszont kevesebbet mint a játékosok, max ezek a hibák időnként látványosak.
Hozzáteszem nem tudom mi volt Bale-el. Nagyon szerettem még a Spurs-ben, de egy 5 meccses eltiltást simán megért ez a tegnapi akciója. Ilyet egyszerűen nem lehet megengedni. Nem tudom mi a f@szt képzelt magáról, de ennyire ostoba legyen...
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 076
Enrique otthagyja a szezon végén a Barcát. Remélem nem találnak helyette jobbat. 😀

több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
bár előrebocsátom, hogy nem láttam a teljes meccset, de az összefoglaló alapján az 1-8-11. percról van szó.
nos, Moratától csak egy szabályos gólt vettek el (ami a megadott gól után volt szinte egyből, vagyis a 11. percest). az első percest engedd el, ráadásul azt még benézni is nehéz, mert Morata épp a sávszélen áll (mármint a nyírásmintán egy színváltásnál), a védő meg jól láthatóan nem. hacsak nem volt részeg a pályagondnok, akkor jó lépésnyi les.

Isco gólja jobb kérdés, talán a jobb lábfeje belóg, de ez meg megint olyan, hogy mit veszünk a passz pillanatának. inkább néz ki lesnek, mint nem.

szóval az a 2>1 inkább 1=1.
slowmotion
csak hogy tisztába tegyem, mert én láttam az egész meccset (sajnos), nem az első percesre gondoltam, az szerintemis sima les volt, a második félidőben volt a másik, 1-3-as állásnál a 70. percben, ezen a videon 9.37-nél van a lassítás:
 www.youtube.com/watch?v=dfY8_2HURK8

de nem szidom itt sem a partjelzőt, a modern foci elég gyors hogy mindent meg lehessen ítélni, csak azért hozom fel mert szerintem igazságtalan hogy lejtett volna a pálya a Realnak, csak a barcások szerint.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 777 — Cowboys fan
rakjuk rendbe a dolgokat.
Ha megnézed tegnap Ramos 11-esét, gyakorlatilag kézzel védte a kapura tartó lövést, ezzel szemben a lp-i védő keze a teste előtt volt és csak mivel elfordult a beadás elől, ezért érhette a kezét a labda. Szerintem hatalmas különbség volt a két eset között, bizony az is elgondolkodtató, hogy Ramos esete pirosat ért volna, de azért ez már túlzás. Ha az idei évben a játékvezetést egy reál szurkoló szidja, az igencsak furcsa helyzet, de pontosan mutatja a kétségbeesést, hogy amint jött a hullámvölgy, máris okolni kell valakit. A Barca is megéri a pénzét, az elmúlt évek alapján és idén is kapott segítséget már a bíróktól, de a reál idén már röhej kategória.
Klaci79
Ramos tizije is jogos, bár fordult kifele, és annyira volt védés mint amennyire a fejét védte, de ettől függetlenül szerintem ez is jogos ugyanúgy mint amit a Real kapott, egy percig sem vitatom.
eaglesmcnabb
Ramos tizenegyese nagyon tizenegyes, dehogy védte a fejét, csak volt annyi lélekjelenléte, hogy ezt megpróbálja eladni. ellenben csak akkor lett volna piros, ha a kapus nem állt volna a kapuban, és Ramos nyilvánvaló gólt akadályoz meg vele. a sárgát megkapta, az járt.
a vendégjátékos tizenegyese kevésbé látványos, de megadható. ha nyújtott a keze, és úgy szorítja a testéhez, azt pártatlan (és nem vak) bíró nem adja meg, de itt a védő felhúzta a kezét, a partjelző meg nem fogja nyomozni, hogy mit akart vele. legyen cáfolhatatlan testhez szorított kéz, és akkor nincs vita.

mit? Megadtak egy lesgólt ez tény, viszont elvettek két szabályost les címén. És ha a las palmas tizije az volt, akkor a realé is.
eaglesmcnabb
...
Klaci79
nem bíróztam, csak leírtam a tényeket, ha valaki szerint a bíró tegnap a realnak fújt az rossz meccset nézett, és nem látta Morata két szabályos gólját amit nem adtak meg. Ettől persze Isco gólja les volt. De matematikailag 2>1 még mindig.
eaglesmcnabb
bár előrebocsátom, hogy nem láttam a teljes meccset, de az összefoglaló alapján az 1-8-11. percról van szó.
nos, Moratától csak egy szabályos gólt vettek el (ami a megadott gól után volt szinte egyből, vagyis a 11. percest). az első percest engedd el, ráadásul azt még benézni is nehéz, mert Morata épp a sávszélen áll (mármint a nyírásmintán egy színváltásnál), a védő meg jól láthatóan nem. hacsak nem volt részeg a pályagondnok, akkor jó lépésnyi les.

Isco gólja jobb kérdés, talán a jobb lábfeje belóg, de ez meg megint olyan, hogy mit veszünk a passz pillanatának. inkább néz ki lesnek, mint nem.

szóval az a 2>1 inkább 1=1.
több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
De az megint érdekes volt, hogy a reál milyen 11-est kapott...nem gondolom, hogy bármi tendencia lenne ebben, de ha egyszer a sorstól ezt az ellenfelek visszakapják, nagy szarban lesz a királyi gárda
Klaci79
mit? Megadtak egy lesgólt ez tény, viszont elvettek két szabályost les címén. És ha a las palmas tizije az volt, akkor a realé is.
Sajnálom hogy Bale agya elszállt, ez legalább 2 meccs lesz, plusz ezt is buktuk.
A Barca meccseken a legutóbbi 25 tizenegyesből 24-et ők kaptak, egyet az ellenfél. Csak idén 3 tizit kaptak a bajnokságban az utolsó percekben döntetlen állásnál. A Realnal ez az arány amúgy 17-8, nem hinném hogy lejtene a pálya, ezen a meccsen ha lejtett akkor ellenünk. A Valencia meccset is egy fogalmatlan balfasz vezette.
eaglesmcnabb
Szerinted ezek releváns adatok? 😀
Ha megnézed tegnap Ramos 11-esét, gyakorlatilag kézzel védte a kapura tartó lövést, ezzel szemben a lp-i védő keze a teste előtt volt és csak mivel elfordult a beadás elől, ezért érhette a kezét a labda. Szerintem hatalmas különbség volt a két eset között, bizony az is elgondolkodtató, hogy Ramos esete pirosat ért volna, de azért ez már túlzás. Ha az idei évben a játékvezetést egy reál szurkoló szidja, az igencsak furcsa helyzet, de pontosan mutatja a kétségbeesést, hogy amint jött a hullámvölgy, máris okolni kell valakit. A Barca is megéri a pénzét, az elmúlt évek alapján és idén is kapott segítséget már a bíróktól, de a reál idén már röhej kategória.
Klaci79
nem bíróztam, csak leírtam a tényeket, ha valaki szerint a bíró tegnap a realnak fújt az rossz meccset nézett, és nem látta morata két szabályos gólját amit nem adtak meg. Ettől persze isco gólja les volt. De matematikailag 2>1 még mindig.

Ramos tizije is jogos, bár fordult kifele, és annyira volt védés mint amennyire a fejét védte, de ettől függetlenül szerintem ez is jogos ugyanúgy mint amit a Real kapott, egy percig sem vitatom.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 319
De az megint érdekes volt, hogy a reál milyen 11-est kapott...nem gondolom, hogy bármi tendencia lenne ebben, de ha egyszer a sorstól ezt az ellenfelek visszakapják, nagy szarban lesz a királyi gárda
Klaci79
mit? Megadtak egy lesgólt ez tény, viszont elvettek két szabályost les címén. És ha a las palmas tizije az volt, akkor a realé is.
Sajnálom hogy Bale agya elszállt, ez legalább 2 meccs lesz, plusz ezt is buktuk.
A Barca meccseken a legutóbbi 25 tizenegyesből 24-et ők kaptak, egyet az ellenfél. Csak idén 3 tizit kaptak a bajnokságban az utolsó percekben döntetlen állásnál. A Realnal ez az arány amúgy 17-8, nem hinném hogy lejtene a pálya, ezen a meccsen ha lejtett akkor ellenünk. A Valencia meccset is egy fogalmatlan balfasz vezette.
eaglesmcnabb
Szerinted ezek releváns adatok? 😀
Ha megnézed tegnap Ramos 11-esét, gyakorlatilag kézzel védte a kapura tartó lövést, ezzel szemben a lp-i védő keze a teste előtt volt és csak mivel elfordult a beadás elől, ezért érhette a kezét a labda. Szerintem hatalmas különbség volt a két eset között, bizony az is elgondolkodtató, hogy Ramos esete pirosat ért volna, de azért ez már túlzás. Ha az idei évben a játékvezetést egy reál szurkoló szidja, az igencsak furcsa helyzet, de pontosan mutatja a kétségbeesést, hogy amint jött a hullámvölgy, máris okolni kell valakit. A Barca is megéri a pénzét, az elmúlt évek alapján és idén is kapott segítséget már a bíróktól, de a reál idén már röhej kategória.