Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 7 éve
kisvanek4 312 — Jaguars fan
Természetesen meg lehet ezt is ezerféleképp magyarázni, ha jobban belegondolunk teljesen érthető is, csak ezek után nem értem hogy lehet bárkinek is illúziója arról, hogy ez a sport sem több, mint pénznyomda. Fel nem foghatom hogy képes valaki ezek (vagyis ilyenek, nyilván nem ez az egyetlen indok) után szurkolni egyetlen csapatnak is, pláne tudatos csapatépítésről meg megvalósított edzői elgondolásokról filozofálni...
baggio
Olyan híreket olvasni, hogy elvesztette az öltözőt, és a játékosok egy külön megbeszélésen kérték meg a vezetőket, hogy menesszék. Bármennyire is furcsának hangzik, szerintem ez még mindig egy hihetőbb magyarázat, mert a vezetők kb a hó elején mondták ki, hogy megvan felőlük a bizalom Ranieri felé. Azt pedig nem értem, hogy attól mert egy fociklub egy tisztán üzleti alapon működő cég, miért ne lehetne szurkolni neki. (Egyébként kíváncsi vagyok,hogy akkor szerinted melyik sportot érdemes nézni?) Inkább ezek miatt lehet értékelni azt a pár alkalmat, amikor ennek ellenére egy játékos/edző kiáll egy csapat mellett vagy fordítva.
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
Természetesen meg lehet ezt is ezerféleképp magyarázni, ha jobban belegondolunk teljesen érthető is, csak ezek után nem értem hogy lehet bárkinek is illúziója arról, hogy ez a sport sem több, mint pénznyomda. Fel nem foghatom hogy képes valaki ezek (vagyis ilyenek, nyilván nem ez az egyetlen indok) után szurkolni egyetlen csapatnak is, pláne tudatos csapatépítésről meg megvalósított edzői elgondolásokról filozofálni...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
na meg ha még Mancinit hozzák Ranieri helyett, istenem...
belátom, Mancininek valóban erősebb eredményei vannak, amit az ellenfél nélküli Interrel meg a két szezon alatt szarrá vásárolt Szitivel hozott össze*. mindegy, majd jól helyet cserélnek a Newcastle-lel.

* amihez kellett egy látványos meccsleadás a QPR-tól
több mint 7 éve
ozibozi New York Giants 15 436
Nem lepődnék meg ha az orosz csapatokból is mennének tovább, mert ez már az EL( ő 'szintjük') A téli szünet miatt tuti nem fáradtak, kérdés mennyire sikerült a formaidőzítés.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
Nem csak a sorsolást másolom be, de egyből meg is mondom ki jut tovább 😛

Celta Vigo (spanyol)–FK Krasznodar (orosz)
APOEL (ciprusi)–Anderlecht (belga)
Schalke (német)–Mönchengladbach (német)
Lyon (francia)–AS Roma (olasz)
FK Rosztov (orosz)–Manchester United (angol)
Olympiakosz (görög)–Besiktas (török)
Gent (belga)–Genk (belga)
FC Köbenhavn (dán)–Ajax (holland)

Lyon - Roma tetszetős
A két német se rossz, csak kár, hogy ilyen korán összekerültek.
dugo93
szerintem az Anderlecht le tudja nyomni az APOEL-t, a Besiktas meg azért egyértelműen jobb csapat, mint at Olympiakosz előző ellenfele, szerintem ott még becsúszhat a török csapat a negyeddöntőbe

Szerkesztette: slowmotion
több mint 7 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 071 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Nem csak a sorsolást másolom be, de egyből meg is mondom ki jut tovább 😛

Celta Vigo (spanyol)–FK Krasznodar (orosz)
APOEL (ciprusi)–Anderlecht (belga)
Schalke (német)–Mönchengladbach (német)
Lyon (francia)–AS Roma (olasz)
FK Rosztov (orosz)–Manchester United (angol)
Olympiakosz (görög)–Besiktas (török)
Gent (belga)–Genk (belga)
FC Köbenhavn (dán)–Ajax (holland)

Lyon - Roma tetszetős
A két német se rossz, csak kár, hogy ilyen korán összekerültek.
dugo93
Kár, hogy az akár végső győzelemre is esélyes 5-6 csapatból 4 egymás ellen játszik.

Roma bazd milyen peches. A BL selejtezőben Porto, az EL kiesése szakaszban egy Villarreál, most Lyon...

Szerkesztette: alatriste


Liverpool Fc fan
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 076
Nem csak a sorsolást másolom be, de egyből meg is mondom ki jut tovább 😛

Celta Vigo (spanyol)–FK Krasznodar (orosz)
APOEL (ciprusi)–Anderlecht (belga)
Schalke (német)–Mönchengladbach (német)
Lyon (francia)–AS Roma (olasz)
FK Rosztov (orosz)–Manchester United (angol)
Olympiakosz (görög)–Besiktas (török)
Gent (belga)–Genk (belga)
FC Köbenhavn (dán)–Ajax (holland)

Lyon - Roma tetszetős
A két német se rossz, csak kár, hogy ilyen korán összekerültek.

Szerkesztette: dugo93

több mint 7 éve
Padrinaggio Baltimore Ravens 207
Én úgy vélem Ranieri kirúgása mögött erős gazdasági érdekek vannak.
Egyszerűen arról van szó, hogy nem engedhették a veszélyét annak, hogy jövőre ne legyen PL induló a csapat, mivel ha így lenne hatalmas pénzektől esnének el. Szóval a tavalyi miatt szobrot fog kapni, majd az idei teljesítmény miatt ezt muszáj volt meglépni. Ez napjaink üzleti labdarúgása.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 076
Ranieriről annyit, hogy én még megvártam volna, hogy a BL-ben mi lesz. Ha kiesnek én is kirúgtam volna.
dugo93
de nekik nem a BL-szereplés az elsődleges. én megvártam volna, mit alkot a Hull City ellen otthon. ha ott nem nyer, akkor viszlát.
slowmotion
Szerintem meg pont, hogy úgy voltak vele, hogy "soha a büdös életbe nem jutunk többet a bl közelébe", úgyhogy oda koncentráltak jobban. Ott próbálták a legtöbbet kihozni magukból. Ha azt nézzük ez össze is jött.

Azzal ők is tisztában voltak, hogy már egy EL hely is csoda lett volna idén. Gondolom arra azért nem számítottak, hogy a kiesés ellen harcolnak majd. Belőtték magukat a szezon előtt úgy a 7-13 hely környékére, csak ez nem jött össze.

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
Ranieriről annyit, hogy én még megvártam volna, hogy a BL-ben mi lesz. Ha kiesnek én is kirúgtam volna.
dugo93
de nekik nem a BL-szereplés az elsődleges. én megvártam volna, mit alkot a Hull City ellen otthon. ha ott nem nyer, akkor viszlát.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 771 — Cowboys fan
Így múlik el a világ dicsősége:
Leicester City have confirmed that they have sacked manager Claudio Ranieri
Klaci79
undorító húzás.
braxa88
1, azaz egy pontra vannak a kieső helytől, a bajnokságban 2017-ben még gólt sem tudtak szerezni, szóval miért?
Mikey
mert bajnokságot nyert tavaly, BLben is jól állnak
nem ezt érdemli.
braxa88
Oké, értem én hogy tavaly bajnokok lettek, de jövőre jó eséllyel a másodosztályban fognak vitézkedni Brentfordok és Burton Albionok ellen. Nem sokat dob majd a csapat és a szurkolók hangulatán akkor a gondolat hogy "hát de két éve PL-t nyertünk!"
A BL-ben pedig hátrányban vannak egy sokkal jobb Sevilla ellen.

Persze, nem gyakori, hogy egy tavaly még bajnok csapat menedzserét kirúgják, de az idei eredményeik alapján ez szerintem inkább papírforma, mint undorító lépés.
Mikey
vigyázat, tl;dr!

fene se tudja. egyrészt fenyegeti őket a kiesés, ezt aláírom. másrészt viszont mindhárom mögöttük levővel játszanak még (ha jól emlékszem, akkor a hétvége utáni fordulóban pont a Hull ellen), ha azokat hozzák, akkor hatalmasat javul a pozciójuk.

harmadrészt azért szoptak rendesen a BL-lel. megnyerni nem fogják, viszont innentől tényleg csak nyűg nekik - annyival nem kapnak több pénzt érte, mint amennyit veszíthetnek a PL-ből történő kieséssel. szóval szoptak, mert megkapták a Sevillát, ami a "kis szerencsével verhető" kategória, neki kellett menniük brahiból. a Kusen és a Benfica ellen talán több esélyük lett volna, szóval oda is teljes kezdő kellett volna. viszont kaphatták volna a Reálbarszabájernsziti négyest, őket akkor sem verték volna, ha óriási szerencséjük van és minden összejön. szóval bele kellett állniuk egy olyan párharcba, ami igazából már nem elsőrendű fontosságú.

negyedrészt vannak játékosok, akiket nem lehet pótolni, és ha eladják, akkor jön a törvényszerű visszaesés. ilyen volt a Poolnál Suarez, a Dortmundnál Lewandowski, és ilyen volt a Lejcseszternél Kante.

ötödrészt a tavalyi az tényleg miracle season volt Lejcseszterben. tavaly 43 tétmeccset játszottak összesen (Mikiegérben kiestek október végén, Tusfürdőből meg a harmadik forduló újrajátszásában január közepén). 43 meccs, az iszonyat kevés, kis túlzással még rotálni sem kell. (csak összevetésképpen: a Poolnak idén volt 9 kupameccse, ebből csak januárban 5, ami a 4 bajnoki mellé nem jött jól - ráadásul a jótékonységi akció miatt a Plymouth ellen ismételni kezdett). szóval Lejcseszter tavaly 43 meccs.
idén ugyanez 51, ami nyilván nem jó. (plusz ugye Mahrez és Slimani elment a Zafrika Kupára is, csak hogy tetézzék a bajt). itt jön elő Ranieri hibája, amit rá lehet verni - hogy nem lett feltétlen mélyebb a keret, pedig tudták jól, hogy a BL miatt dupla terhelés lesz.
tavaly a 38 PL meccsből az első csapat részvétele (kezdő+csereként):
Schmeichel (38) - Simpson (30), Morgan (38), Huth (35), Fuchs (30+2) - Mahrez (36+1), Kante (33+4), Drinkwater (35), Albrighton (34+4) - Vardy (36), Okazaki (28+8). az átlagban (34+2). az nagyon jó, főleg hogy a csapat gerince játszott sokat (kapus - 2 CB - DM - winger - striker 1)

idén - nemcsak mennyiségben nem tudta ezt hozni a kezdő, hanem a BL-terhelés miatt nyilván minőségben sem. persze, hoztak csatárokat (Musa, Slimani) de például a Kanté helyére hozott csávó kilenc meccset játszott összesen. elment a csapat motorja, és lényegében annyit csináltak, hogy szigszalaggal körbetekerték az egészet, hogy ne essen szét.

ja igen, hat.
amikor jönnek az eredmények, mert nincsenek elvárások, akkor az önbizalom szárnyalni tud. érkeztek ezek a játékosok a semmiből, még válogatottságuk is alig volt, a meccsek is jöttek.. elhitték, hogy verhetetlenek, Vardynak is kb annyi kellett, hogy kapu felé rúgja a labdát, és már be is ment. (Pool ellen is milyet rúgott? ha még százszor megpróbálná, akkor sem találná el még egyszer így)
idén meg kapásból kapásból kikaptak az újonctól, és elég gyorsan tudatosult, hogy a tavalyi világnak vége. idén már nem lett olyan, hogy minden összejön, és ez vissza is ütött.

in short: valamennyire Ranieri is ludas, de szezon végére össze tudta volna kapni a csapatot, ráadásul még hátra van 3 hónap és a meccsek harmada. korai volt ezt meglépni.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 076
Ranieriről annyit, hogy én még megvártam volna, hogy a BL-ben mi lesz. Ha kiesnek én is kirúgtam volna.

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 420
akik a spíleren néznék holnap a 4 órás meccset, ne tegyék, mert nem adnak...
NB2
Itt az indok:
"A Diginek volt három csatornája, mégis csak egyetlen meccset adhatott a 16:00-ás idősávban, mert - még egyszer elmondom - ebben az időpontban ún. nem core meccsek vannak. Ezekre más közvetítési jog vonatkozik, a most futó IMG-szerződés pedig előnytelenebb, mint a korábbi, emiatt azoknak a társaságoknak, akik tőlük vették a jogokat, dönteniük kell arról, hogy egy szezon során mely fordulókban nem adnak meccset ebből a merítésből. Úgy is mondhatnám: a nem core meccsek tekintetében korlátozott meccsszám sugározható a most futó, érvényes IMG-szerződés szerint. Így már mindenkinek világos?

Ez eddig nem volt így, és a jelenlegi időszakban sem volt az elejétől egyértelmű, hogy ez a helyzet. Mindenesetre komoly jogértelmezési csatákra enged következtetni, hogy szinte az összes IMG-lefedettségű országban most eszméltek rá a tényleges szituációra a közvetítő társaságok."
NB2
"Így már mindenkinek világos?"

Kérdezi ezt egy olyan országban, ahol kb. évente váltakozik, hogy a közvetítési jogok épp melyik, frissen megalakult, minimális lefedettséggel rendelkező sportcsatornához kerülnek. Ja, világos.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 988 — nabege2@yahoo.com
akik a spíleren néznék holnap a 4 órás meccset, ne tegyék, mert nem adnak...
NB2
Itt az indok:
"A Diginek volt három csatornája, mégis csak egyetlen meccset adhatott a 16:00-ás idősávban, mert - még egyszer elmondom - ebben az időpontban ún. nem core meccsek vannak. Ezekre más közvetítési jog vonatkozik, a most futó IMG-szerződés pedig előnytelenebb, mint a korábbi, emiatt azoknak a társaságoknak, akik tőlük vették a jogokat, dönteniük kell arról, hogy egy szezon során mely fordulókban nem adnak meccset ebből a merítésből. Úgy is mondhatnám: a nem core meccsek tekintetében korlátozott meccsszám sugározható a most futó, érvényes IMG-szerződés szerint. Így már mindenkinek világos?

Ez eddig nem volt így, és a jelenlegi időszakban sem volt az elejétől egyértelmű, hogy ez a helyzet. Mindenesetre komoly jogértelmezési csatákra enged következtetni, hogy szinte az összes IMG-lefedettségű országban most eszméltek rá a tényleges szituációra a közvetítő társaságok."
több mint 7 éve
davemayer Chicago Bears 14 335 — "Grammar maci"
Matthew99
Ez a Spurs nagyon jó egy bizonyos szintig, de az árnyékát nem tudja átlépni.
Klaci79
erről mindig ez jut eszembe:

😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 7 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 336 — Invisible man
...
Klaci79
Jó itt most lehet, én inkább a tendenciát nem szoktam érteni. Ha párszor belegondolnának hogy fordítva ők hogy reagálnának akkor nem mennének neki a bírónak annyian.


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 314
Alli is elborult egy kicsit tegnap. Ilyenkor mondjuk megkérdezném az okos focistákat, hogy mit hitetlenkednek az azonnali kiállításon. Biztos én vagyok a naív de nekem a könyökléseknél meg az ilyen szabálytalanságoknál is az jut eszembe, hogy fordított eseteben is ennyire csodálkozna!?
Matthew99
Nekem úgy tűnt inkább csak leesett neki, hogy mit is tett és innen nincs visszaút. Meg előtte volt vele szemben egy szabálytalanság és azt próbálhatta magyarázni. De hamar rájött, hogy ez menthetetlen. Azért a portugál bíró nem volt éppen topon azon a meccsen. Kezdve az egyenlítő gól előtti szöglet szituációt, meg az összes kétesélyes szituból a belgák kerültek ki jól. Sőt még azokból is, amik nem voltak kétesélyesek. Ez a Spurs nagyon jó egy bizonyos szintig, de az árnyékát nem tudja átlépni.

Szerkesztette: Klaci79
több mint 7 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 336 — Invisible man
Alli is elborult egy kicsit tegnap. Ilyenkor mondjuk megkérdezném az okos focistákat, hogy mit hitetlenkednek az azonnali kiállításon. Biztos én vagyok a naív de nekem a könyökléseknél meg az ilyen szabálytalanságoknál is az jut eszembe, hogy fordított eseteben is ennyire csodálkozna!?


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 608
Így múlik el a világ dicsősége:
Leicester City have confirmed that they have sacked manager Claudio Ranieri
Klaci79
undorító húzás.
braxa88
1, azaz egy pontra vannak a kieső helytől, a bajnokságban 2017-ben még gólt sem tudtak szerezni, szóval miért?
Mikey
mert bajnokságot nyert tavaly, BLben is jól állnak
nem ezt érdemli.
braxa88
Oké, értem én hogy tavaly bajnokok lettek, de jövőre jó eséllyel a másodosztályban fognak vitézkedni Brentfordok és Burton Albionok ellen. Nem sokat dob majd a csapat és a szurkolók hangulatán akkor a gondolat hogy "hát de két éve PL-t nyertünk!"
A BL-ben pedig hátrányban vannak egy sokkal jobb Sevilla ellen.

Persze, nem gyakori, hogy egy tavaly még bajnok csapat menedzserét kirúgják, de az idei eredményeik alapján ez szerintem inkább papírforma, mint undorító lépés.

Szerkesztette: Mikey
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 988 — nabege2@yahoo.com
akik a spíleren néznék holnap a 4 órás meccset, ne tegyék, mert nem adnak...
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Így múlik el a világ dicsősége:
Leicester City have confirmed that they have sacked manager Claudio Ranieri
Klaci79
undorító húzás.
braxa88
1, azaz egy pontra vannak a kieső helytől, a bajnokságban 2017-ben még gólt sem tudtak szerezni, szóval miért?
Mikey
mert bajnokságot nyert tavaly, BLben is jól állnak
nem ezt érdemli.
több mint 7 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 608
Így múlik el a világ dicsősége:
Leicester City have confirmed that they have sacked manager Claudio Ranieri
Klaci79
undorító húzás.
braxa88
1, azaz egy pontra vannak a kieső helytől, a bajnokságban 2017-ben még gólt sem tudtak szerezni, szóval miért?
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Így múlik el a világ dicsősége:
Leicester City have confirmed that they have sacked manager Claudio Ranieri
Klaci79
undorító húzás.
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 988 — nabege2@yahoo.com
Gladbach szépen odapakolt közben, aztarohadt.
Vrij6
az a komoly, hogy 0-3-ról, idegenben állnak fel
slowmotion
0-3?
1re kaptak ki nem?

az anderlecht a 90ben lotte tovabb magat😊
ZoliMP
de 2-0-ra vezettek az olaszok, így 3-0 volt már összesítésben
aztán jött Stindl😊

amúgy Tottenham kiszállt, BL-ben Arsenal ki fog, az MC szurkolók helyében nem aludnék nyugodtan, mert ez a Monaco 2-t tuti gurít otthon, marad talán a Lejkeszter és a MU?
több mint 7 éve
YoungZeeZee 7 940
Gladbach szépen odapakolt közben, aztarohadt.
Vrij6
az a komoly, hogy 0-3-ról, idegenben állnak fel
slowmotion
0-3?
1re kaptak ki nem?

az anderlecht a 90ben lotte tovabb magat😊