USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 556
mintha kicsit kevesebb lenne a piros.

 i.imgur.com/da5vLTv.jpg
deyell
csak nehogy lecsorogjon oldalra (hint: le fog)
slowmotion
az ukrán védelem is lecsorog oda.

choose life
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
mintha kicsit kevesebb lenne a piros.

 i.imgur.com/da5vLTv.jpg
deyell
csak nehogy lecsorogjon oldalra (hint: le fog)
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 556
mintha kicsit kevesebb lenne a piros.

 i.imgur.com/da5vLTv.jpg

choose life
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 051
Összefoglaló:
A melitopoli repteret korábban ért támadásban 2 ukrán IL-76 repülő semmisült meg, igaz, ebből csak az egyik volt használható állapotban.
A hosztomeli reptéren öt, korábban az oroszok által lenyúlt BTR-3 páncélost szereztek vissza az ukránok.
Csernyihivnél 2 BTR-82A páncélost vesztettek az oroszok, egy T-72B3 tankot jó állapotban, három másikat sérülten voltak kénytelenek otthagyni. Vesztettek még egy tartálykocsit is, egy BMP-2-őt és egy Tigr-M-et, és az ukránoknak sikerült szerezni egy teherautót, tele Uragan rakétával.
Harkiv környékén az elmúlt pár napban rengeteg járművet vesztettek az oroszok, felsorolni is nehéz.
Szuminál egy Linza páncélos mentőt zsákmányoltak az ukránok.
Mikolajivnál drónokkal sikerült kivégezni egy orosz utánpótlás konvojt.
Az oroszok állítják, hogy miután ők kivonultak Bucsából, utána az ukránok hajtották végre a vérengzést. A NY Times, most olyan műholdfelvételeket talált, amiken már 3 héttel ezelőtt is halottak hevertek az utcákon, amikor még orosz kézen volt a város.
A Kyiv Independent újságírójának számításai szerint a háború kezdete óta elfoglalt területek 40%-át vesztették el az oroszok. Kijev, Csernyihiv és Szumi teljes környéke felszabadult.
A Mikolajivot ért bombázásokban 11-en meghaltak, 61 sérült van. Megint kazettás bombák. A célpontok közt gyermekkórház, buszmegálló, piac...
A németek 40 orosz diplomatát utasítottak ki, a franciák 35-öt.
A Ria Novosty orosz hírügynökség videója, ahogy az oroszok ukrán aknákat keresnek. Bátor az operatőr, ha az aknamezőn a katonák ELŐTT videózik...
Przemo Plewiński on Twitter: "Fragment filmu wrzuconego… — disq.us

Az ukrán hadsereg Irpiny, Vorzel, Bucsa és Borodianka városokban keresi a kivégzett civil áldozatokat. A főügyész szerint ez utóbbiban még durvább a helyzet, mint Bucsában.
A lettek csökkentik a diplomáciai kapcsolataikat az oroszokkal. A litvánok még tovább mentek, kitiltották az orosz nagykövetet és bezárták a klaipédai konzulátust.
A Derhacsit (Harkiv északnyugat) ért rakétatámadásban 3 halott, 7 sebesült. Harkivban heten haltak meg, köztük 3 gyerek, 34-en megsérültek.
Irpinyben 1500 önkéntes segít a romeltakarításban.
Egy ukrán miniszter állítása szerint 600 orosz hadifogoly van náluk.
Az Airbnb is felfüggesztette a működését Oroszországban és Belaruszban, valamint a két ország állampolgárai sem intézhetnek új foglalást sehol a világon.
Ukrajnának sürgős NATO jelenlétre lenne szüksége a Fekete-tengeren. Az orosz blokád nem csak az ukránok gazdaságát érinti súlyosan, de a tengeri kereskedelem hiányát Európa is nagyon meg fogja szenvedni.
A Herszon megyei Olekszandrivkában az oroszok lerombolták a könyvtárat, ~16 000 könyv veszett oda.
A Belaruszban létrehozott "postán", ahonnan az orosz katonák hazaküldhetik az ukránoktól zsákmányolt dolgokat, egy fehérorosz ellenzéki csapat, megszerezte a belső kamerás felvételeket, aztán nevekkel és telefonszámokkal megadva közzétettek egy listát, ki, mikor mennyi cuccot küldött, és hova. Egyetlen példa: Kovalenko Jevgenyij
Jevgenyievics az altaji Rubcovszkba küldött egy 450 kilós csomagot...
Mariupolban az azoviak tegnap kilőttek 2 tankot és 2 páncélost. Még mindig 130 000 civil van a városban. Az oroszok az összes városban fellelhető buszt kilőtték, a mentésre érkezett 15-öt feltartóztatták, a segélyszállítmányokat lefoglalták.
Zsitomir (Kijev nyugat) teljes környékéről ugyan sikerült kitessékelni az összes oroszt, de azok búcsúzóul mindent aláaknáztak.
Az oroszok újra megpróbálják elfoglalni Harkivot és bekeríteni a donbaszi ukrán sereget, maholnap ott várható nagy küzdelem a védelmi minisztérium szóvivője szerint.
Megtekintés — uploads.disquscdn.com

Az Anonymous 120 000 Ukrajnában harcoló orosz katonát listázott. Név, cím, születési idő, útlevélszám, beosztás.
Korábbi ígéretüket betartva, mivel Scholz nem reagált semmit, nyolc ország aktivistái vonták tegnap blokád alá a német-lengyel határon az autópályát, hogy a németek szüntessék be a kereskedelmet Oroszországgal.
Az ukrán hírszerzés közzétette az orosz 64. gépesített lövészek 1600 katonájának a nevét, akik ott voltak Bucsában.
Az Odesszát támadó Admiral Essen orosz hadihajó súlyosan megsérült egy ukrán légitámadásban.
Bloomberg számítások: Ukrajna éves költségvetése 50 milliárd dollár. A háború havi 10, évi 120 milliárdba kerül az országnak. Ha nem lesznek gáz és olaj szankciók, Putyin idén 321 milliárd dollárt kap a fosszilis tüzelőanyagokért.
Állítólag a balti államok és Lengyelország 2-3 napon belül bejelentik, hogy minden élelmiszerszállítmányt leállítanak Oroszországba/-ból. Akkor Kalinyingrád becopta.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 342 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062
bcsarli
True
Ugyanakkor abban azert megallapodhatunk, hogy orosz katonak harcolnak ukran foldon.
gabokocka
Ez látjuk a TV-ben, tehát igaz 😊
bcsarli
Nem nezek TV-t 😉
gabokocka
Hírműsorokat én sem...

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 824 — Keep pounding
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062
bcsarli
True
Ugyanakkor abban azert megallapodhatunk, hogy orosz katonak harcolnak ukran foldon.
gabokocka
Ez látjuk a TV-ben, tehát igaz 😊
bcsarli
Nem nezek TV-t 😉

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062
bcsarli
True
Ugyanakkor abban azert megallapodhatunk, hogy orosz katonak harcolnak ukran foldon.
gabokocka
Ez látjuk a TV-ben, tehát igaz 😊
bcsarli
de provokálhatták őket, így bármi igaz lehet...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 342 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062
bcsarli
True
Ugyanakkor abban azert megallapodhatunk, hogy orosz katonak harcolnak ukran foldon.
gabokocka
Ez látjuk a TV-ben, tehát igaz 😊

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 824 — Keep pounding
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062
bcsarli
True
Ugyanakkor abban azert megallapodhatunk, hogy orosz katonak harcolnak ukran foldon.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 342 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.
gabokocka
Tényeket senki sem tud, legfeljebb információkat amik eljutnak hozzá.
Filmajánló a témában:  port.hu/adatlap/film/tv/amikor-a-farok-csovalja-wag-the-dog/movie-3062

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 824 — Keep pounding
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Tényeket nem tudsz, mivel masok elmondasabol ertesultel akarmirol is.
Sztem a tobbseg tisztaban van vele, hogy a haboruban mindket oldal katonai kegyetlenkednek, nem grallovagok harcolnak feher kesztyuben.
Az is alappal felteheto, hogy az ukran hadtest erdeke sok telepulesen, hogy a civilek ne tudjanak kimenekulni, mivel igy konnyebb vedeni a varosokat.

Ugyanakkor az egeszen biztos, hogy az oroszok inditottak tamadast ukrajna ellen, ok bombazzak a varosokat, ok vegeznek nepirtast elfoglalt telepuleseken. Igy innentol kezdve minden egyeb masodlagos.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Ahaaa. Olyan bennfentes infókat tudsz, amik simán lehet megváltoztatná az itt lévők vélemények, de nem mondod el, mert úgyis csak le lennél ugatva. Okéééé.

Egyébként szerencse, hogy te tudod az itt jelenlévők mindegyikéről, hogy honnan és milyen forrásokból tájékozódik. Ne haragudj, de nagyon komolytalan lett ez a komment így. Ezért kár volt billentyűt ragadni.
roberto23
Igazad van sorry hogy ilyenre vetemedtem neked van igazad bocsi hogy írtam
VvAlekosz
Mártírtkodhatsz, ha akarsz, de ezért tényleg kár volt.

Vagy írd le, amiről beszélsz, vagy inkább ne írj semmit.
roberto23
Privátban szívesen
VvAlekosz
rendben, ha gondolod, írd meg. Engem tényleg érdekel.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Ahaaa. Olyan bennfentes infókat tudsz, amik simán lehet megváltoztatná az itt lévők vélemények, de nem mondod el, mert úgyis csak le lennél ugatva. Okéééé.

Egyébként szerencse, hogy te tudod az itt jelenlévők mindegyikéről, hogy honnan és milyen forrásokból tájékozódik. Ne haragudj, de nagyon komolytalan lett ez a komment így. Ezért kár volt billentyűt ragadni.
roberto23
Igazad van sorry hogy ilyenre vetemedtem neked van igazad bocsi hogy írtam
VvAlekosz
Mártírtkodhatsz, ha akarsz, de ezért tényleg kár volt.

Vagy írd le, amiről beszélsz, vagy inkább ne írj semmit.
roberto23
Privátban szívesen
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Ahaaa. Olyan bennfentes infókat tudsz, amik simán lehet megváltoztatná az itt lévők vélemények, de nem mondod el, mert úgyis csak le lennél ugatva. Okéééé.

Egyébként szerencse, hogy te tudod az itt jelenlévők mindegyikéről, hogy honnan és milyen forrásokból tájékozódik. Ne haragudj, de nagyon komolytalan lett ez a komment így. Ezért kár volt billentyűt ragadni.
roberto23
Igazad van sorry hogy ilyenre vetemedtem neked van igazad bocsi hogy írtam
VvAlekosz
Mártírtkodhatsz, ha akarsz, de ezért tényleg kár volt.

Vagy írd le, amiről beszélsz, vagy inkább ne írj semmit.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Ahaaa. Olyan bennfentes infókat tudsz, amik simán lehet megváltoztatná az itt lévők vélemények, de nem mondod el, mert úgyis csak le lennél ugatva. Okéééé.

Egyébként szerencse, hogy te tudod az itt jelenlévők mindegyikéről, hogy honnan és milyen forrásokból tájékozódik. Ne haragudj, de nagyon komolytalan lett ez a komment így. Ezért kár volt billentyűt ragadni.
roberto23
Igazad van sorry hogy ilyenre vetemedtem neked van igazad bocsi hogy írtam
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
VvAlekosz
Ahaaa. Olyan bennfentes infókat tudsz, amik simán lehet megváltoztatná az itt lévők vélemények, de nem mondod el, mert úgyis csak le lennél ugatva. Okéééé.

Egyébként szerencse, hogy te tudod az itt jelenlévők mindegyikéről, hogy honnan és milyen forrásokból tájékozódik. Ne haragudj, de nagyon komolytalan lett ez a komment így. Ezért kár volt billentyűt ragadni.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.
roberto23
Nem szeretném leírni mert nem fórum releváns itt egy zárt buborék van aki ellen mer mondani az levan ugatva barmolva.... stb...... más szándékom nincs csupán annyI hogy mindenki próbáljon meg más forrásbol is informálódni (mégegszer szeretném nyomatékosítani nem vagyok Putykó párti de most jelenleg kicsit vagy nem kicsit máshogy látom a dolgokat ennek a párnak szülei kint maradtak hogy ne rabolják szét a házukat ) direkt nem írok tényeket mert úgy is le lennék ugatva ahogy írtam ez a fórum nem toleráns sőt inkább rasszista persze nem a szó szoros értelmében de hogy kirekesztő a felől nincs kétségem
több mint 2 éve
rob3r7o Denver Broncos Colorado Buffaloes 3 802 — “We will remind UEFA who Real Madrid is.”
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
VvAlekosz
Na ha már ilyet állítasz, én szeretném tudni, hogy mit mondtak. Mert csak ez így benyögve nem nagy vmi, már bocs.

#DenverBroncos #RealMadrid #GenoaCFC #ColoradoBuffaloes #AirForceFalcons #ColoradoAvalanche #DenverNuggets #BerlinThunder

#DanielRicciardo #RafaelNadal #BradBinder #DT88 #BigBenz #PS2 #ViniJr #DennyHamlin #JesseLove
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Ma volt szerencsém egy Ungvár melletti kis faluból származó párral beszélgetnem nem mondom azt hogy nem gondolkodtatott el amit mondott félreértés ne essék nem lettem Putyko párti de azért nem minden fekete és fehér mint ahogy itt szeretnénk látni.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
az amuri partizánok dala?!
mcsoks gyilkosok


❗️У Бучі стояла в/ч 51460 із села краю... Незабаром усіх цих убивць, ґвалтівників та мародерів знатимуть усі поіменно.

Можна починати знаходити

 docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1-xGVW1ZVWWVT01Qfx24tb10Y_EGwWm2j/htmlview#gid=2106249015

Інфа по кожному з номерами телефонів


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Ukrajna Fegyveres Erőinek vezérkara megerősítette az orosz hadsereg reguláris egységeinek kivonulását Kijev és Csernyihiv megyékből, valamint a kivonulásuk megkezdését a Szumi megyéből. Ugyanakkor arról számol be, hogy Ukrajna északi részén az ellenség diverzáns és felderítő csoportokat hagyott hátra, amiket az ukrán hadsereg igyekszik felkutatni és likvidálni, a területek és települések visszaszerzése pedig az aknásítás és pusztítás miatt lelassult. Ma megnyitják azt az ideiglenes átkelőt, amely lehetővé teszi, hogy a legfeljebb 10 tonnás humanitárius segélyeket szállító járművek eljussanak Csernyihivbe. Az oroszok várhatóan csak átmenetileg mondanak le Kijev blokádjáról és elfoglalásáról. Az agresszor a Kijevi és a Csernyihivi megyékben eddig tevékenykedő erőit a Harkivi megyével határos orosz Belgorod régióba (oblaszty) helyezik át (a légideszant erők alegységeit Fehéroroszországból légi úton szállítják át Belgorodba).

Az ukrán vezérkar szerint az ellenséges csapatoknak továbbra is problémáik vannak a veszteségeik pótlásával, és az Ukrajna elleni háborúban való részvétel megtagadásával [számos esetben az orosz katonák megtagadják, hogy Ukrajnába vigyék őket. – A ford. megj.]. A Krasznodari területen, Dagesztánban, Ingusföldön és Kalmükföldön, valamint a Permi területen zajlok a tartalékosok mozgósítása az egységek háborús szintre való feltöltése érdekében (összesen 60 000 embert kell mozgósítani). A tartalékosok több mint 30 éve tárolt fegyverzetet kapnak. A fő motivációs tényező számukra, hogy háborús hadizsákmányt remélnek a szolgálatukért. Oroszországban úgy vélik, hogy az Ukrajnával vívott háború résztvevői javíthatnak anyagi helyzetükön [pl. rablás, fosztogatás útján. – A ford. megj.].

Az ukrán védelem déli és délkeleti irányaiban (az Ukrán Fegyveres Erők vezérkara ismét a történelmi elnevezéseket használja - Szlobodszk, Donbassz, Taurida és Déli Bug, az északi helyzet leírására pedig - Voliny, Poleszje és Sziverszk) a hadi helyzet nem változott jelentősen. Folytatódnak a polgári és katonai objektumok bombázásai és ágyúzása, amelyek a harci területeken állandók. Harkiv megyében folytatódik Harkiv blokádja, az ellenség várhatóan az Izjiumtól délre is próbálkozik támadásokkal (a nap folyamán összesen négy ellenséges támadást regisztráltak a térségben). Donbasszban a védők állítólag hét ellenséges támadást hárítottak el, valamint Luhanszk megyében a harcok fő területei továbbra is Rubizsne és Popazsna (az ellenség támadni készül Szjevjerodonyeck ellen), Donyeck megyében pedig Avdiivka, Marjinka, Krasznohorivka és Troicske [Троїцьке]. A Dnyipropetrovszki és Zaporizzsjai megyék határán lévő Velika Novoszilka [Велика Новосілка] város ellen szintén támadást készítenek elő.

Mariupol védői a központban, az ipari területen és a kikötőben tartják állásaikat. A helyi katonai-polgári közigazgatás evakuálásra szólítja fel a lakosokat, a felhívás a donyecki és luhanszki megyékben, valamint a Harkiv megyében a rakétatámadások által fenyegetett lozovói vasúti csomópont minden lakosára vonatkozik. Az agresszor fokozta az ukrán állások és polgári objektumok ágyúzását Mikolajiv megyében (többek között Mikolajivban és Ocsakivben), valamint Herszon és Dnyepropetrovszk megyék határán (többek között Novovoroncovka [Нововоронцовка] és Marjanske [Мар'янське] délkeletre Krivij Ruhtól, ahonnan a védők korábban evakuálták a lakosokat).
Az oroszok fokozták a stratégiai infrastrukturális létesítmények elleni rakétatámadásokat, részben megismételve a már korábban megtámadott célpontokra mért csapásokat. Az ukrán fél korlátozza a támadások célpontjairól és a támadások következményeiről szóló részletes információkat. Csak azt erősítette meg, hogy ezek között volt egy használaton kívüli olajfinomító, illetve raktárak Odesszában és üzemanyagraktárak Ternopilban. Valószínűleg a Rivne és Mikolajiv megyékben is hasonló létesítmények voltak a célpontok. Ezenkívül katonai infrastruktúrát támadtak a kijevi területen lévő Vaszilkivban (valószínűleg az ottani repülőtéren lévő légvédelmi parancsnoki központot) és Mikolajivban (valószínűleg a helikopter-leszállópályaként használt balovnei [Баловне] repülőteret).

Csernyihiv polgármestere szerint a város 70%-ban megsemmisült, Izjum polgármestere pedig 80%-ra becsüli a károk mértékét. Izjumban nincs áram, víz és fűtés, ezért lehetetlen még csak megközelítő becslést is adni a civil áldozatok számáról. A városban és a környező falvakban rekedt emberek számát 15-20 ezerre becsülik. Donyeck megye hatóságai felhívást intéztek minden lakoshoz, hogy a háború közeljövőben bekövetkező esetleges eszkalálódása miatt hagyják el a régiót.

Az oroszellenes tüntetések folytatódnak. Április 3-án Herszonban a lakosok a város központi terén gyűltek össze, és "Herszon Ukrajna!" jelszavát skandálták. A tüntetés az oroszok gépesített csapatainak bevonulása után feloszlott. A Herszon megyei Kahovkában a "Menjetek haza!" jelszó jegyében tartottak tüntetést. A levegőbe leadott lövésekkel, valamint hanggránátokkal és gumilövedékkel szétoszlatták.

Az ukrán Különleges Hírközlési és Információvédelmi Állami Szolgálat nem erősíti meg azokat az információkat, amelyek szerint az orosz megszállóknak lehetőségük van lehallgatni az ukránok beszélgetéseit. Minden ilyen állítás hamisnak bizonyult, és az információs és pszichológiai műveletek részét képezi. Céljuk az ukránok megfélemlítése volt, valamint a polgárok arra való kényszerítése, hogy ne adjanak több információt saját hadseregüknek az ellenséges felszerelések mozgásának helyéről.

Korábban az ukrán állampolgárokat névtelen számokról hamisan tájékoztatták arról, hogy kapcsolják ki telefonjaikat, mert azok növelik a rakétacsapások pontosságát.

Ukrajnában 23 000 km út és 273 híd és viadukt semmisült meg hadi tevékenység következtében. A károkat 874 milliárd hrivnyára (30 milliárd dollár) becsülik. A legnagyobb károkat Ukrajna keleti, déli és északi részéről jelentették. Az oroszok folyamatos rakétatámadásai tovább növelik a közúti infrastruktúrában keletkezett károkat. A Vidékfejlesztési Minisztérium becslése szerint 6800 lakóépület semmisült meg az országban. Az újjáépítés költségeit a kezdeti időszakban több tízmilliárd dollárra becsülik, míg a teljes újjáépítés több százmilliárd dollárba fog kerülni.

Április 3-án 2694 embert evakuáltak a humanitárius folyosókon keresztül, közülük közel 1467-et a Luhanszk megyéből (Liszicsanszk, Szjevjerodonyeck, Rubizsne és Kremenna). Mariupolból és Bergyanszkból 469 lakos indult el Zaporizzsjára saját járművével. Mariupolból, Szjevjerodonyeckből, Popasznából, Liszicsanszkból és Rubizsnéből humanitárius folyosókat nyitottak. A megállapodások ellenére az orosz megszálló csapatok továbbra is megsértik a tűzszüneti megállapodást, és humanitárius segélyt szállító járműveket is megtámadnak.

Az ukrán fél által nyilvánosságra hozott orosz csapatok által Bucsában elkövetett bűncselekményekre az orosz fél széles körű dezinformációs művelettel válaszolt. Az orosz védelmi minisztérium és az amerikai orosz nagykövet közölte, hogy a csapatokat már március 31-én kivonták Bucsából, és az elhagyott várost továbbra is az ukránok lövik. Az oroszok saját bűneik elfedése érdekében megpróbálják átvenni a nemzetközi vezető szerepet. Ennek érdekében kezdeményezték az ENSZ Biztonsági Tanácsának összehívását, hogy megvitassák "az ukrán radikálisok bucsai provokációját". Az orosz média olyan narratívát épít, amely szerint egyetlen civil sem halt meg orosz kéz által Kijev térségében.

Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkára az ENSZ Biztonsági Tanácsához fordult, hogy fontolja meg, hogy a háborús bűnök elkövetéséért felelős Oroszország teljes jogú tagja lehet-e a szervezetnek. Dmitro Kuleba külügyminiszter határozottan kijelentette, hogy az orosz hadsereg szándékosan ölt civileket Bucsában. Felszólította a G7-országokat, hogy vezessenek be új szankciókat, beleértve az orosz olaj-, gáz- és szénszállítások embargóját, az orosz hajók által használt kikötők lezárását és az orosz bankrendszer SWIFT-rendszerből való leválasztását.

Ruszlan Sztefancsuk, az ukrán Legfelsőbb Tanács [Verhovna Rada] elnöke kijelentette, hogy minden olyan ország, amely továbbra is vonakodik az Oroszországból származó energiára vonatkozó embargót bevezetni, az ukrán nép elleni népirtás közvetlen támogatója. Volodimir Zelenszkij elnök a bucsai helyzetet a népirtás példájának nevezte, amely bizonyítja, hogy az oroszok ki akarják irtani az ukrán népet. Hozzátette azonban, hogy bár elítéli az orosz bűnöket, nem mond le a konfliktus diplomáciai úton történő megállítására tett kísérletekről, és azt a feltételt szabta, hogy a Putyinnal való találkozó csak azután lehetséges, hogy az oroszok beszüntetik a hadi tevékenységüket.

Az ukrán fél azon elképzelését kommentálva, hogy Kijevnek biztonsági garanciákat kellene kapnia a NATO-tagságról való lemondásért cserébe, Zelenszkij elismerte, hogy a partnerekkel folytatott tárgyalások ebben a kérdésben kudarcot vallottak. Különösen az Egyesült Államok által nyújtott garanciákról nincs megállapodás. Hangsúlyozta, hogy a szankciók fontosak, de nem tudják megállítani az agressziót.

Az ukrán ortodox egyház feje, Epifániosz metropolita szerint a civilek elleni tömeges bűncselekmények a kijevi régióban és Mariupolban a népirtás jegyeit viselik magukon. Elítélte Kirill moszkvai pátriárkát is, azzal vádolva őt, hogy "átállt az antikrisztus oldalára". Felszólította a Moszkvai Patriarchátus Ukrán Ortodox Egyházának híveit is [az ukrán vallásos lakosság kb. 17%-a - ford. megj.], hogy utasítsák el Kirill lelki vezetését. Ezenkívül Epifániosz az "ruszkij mir" ideológiáját a nácizmushoz hasonlította.

Kijevben igazságügyi szakértők vizsgálják 410 civil holttestét, amelyeket olyan településeken találtak, ahonnan az orosz erők kivonultak. Mindannyijukat április 1. és 3. között ölték meg. Ezzel párhuzamosan folytatódnak a helyi lakosság bevonásával zajló vizsgálatok és az orosz háborús bűnökre vonatkozó bizonyítékok összegyűjtése. A további áldozatok felkutatását nehezíti, hogy a vizsgált terület el van aknásítva.

A gazdasági minisztérium adatai szerint márciusban a kivitel 5,97 millió tonna árut jelentett 2,7 milliárd dollár értékben, szemben a februári 13,1 millió tonnával, 5,3 milliárd dollár értékben. Ukrajna 1,1 millió tonna kukoricát, 309 ezer tonna búzát és 118 ezer tonna napraforgóolajat értékesített külföldre, ami négyszer kevesebb, mint februárban. A márciusi import 1,6 millió tonna volt 1,8 milliárd dollárért, ami háromszor kevesebb, mint februárban (5 millió tonna 5,9 milliárd dollárért).

A lengyel határőrség adatai szerint február 24. óta 2,48 millió ember lépett be Lengyelországba. Április 3-án 22,3 ezer menekültet fogadtak (6,4%-kal kevesebbet, mint az előző napon).

Az OSW szakértőinek kommentárja:

• Az ukrán fél által közölt információkból kiderül, hogy Ukrajna keleti részén - Harkiv, Luhanszk és Donyeck megyék találkozásánál - egy ellenséges csapás visszaverésére készül, és rendkívül komolyan veszi a fenyegetést. A nyilatkozatokon kívül a súlyos harcokra való felkészülést mindenekelőtt a lakosokhoz intézett, evakuálásra vonatkozó felhívások bizonyítják. Ez annál is inkább fontos, mert eddig - a Donyecktől és Horlivkától északra és nyugatra fekvő területeket leszámítva, ahol 2014 után kiépültek az erődítési vonalak - a természetes védelmi pontok általában beépített területek, ami azok teljes megsemmisüléséhez vezet. Továbbra is nyitott kérdés az ukrán erők megerősítésének lehetősége az ország keleti részén a Kijevi és a Csernyihivi járásokban eddig működő egységekkel, különösen azért, mert a védők nem hisznek az agresszor szándékainak, és ideiglenesnek tartják az északi visszavonulást.

• Úgy tűnik, hogy az orosz agresszort egyáltalán nem érdeklik az arculati kérdések és az elszenvedett veszteségek. A Kijev környéki településekről visszavonuló orosz csapatok által elkövetett háborús bűncselekmények nyilvánosságra hozatala azt mutatja, hogy az oroszok a katonai művelet céljának nem csupán a politikai engedmények kikényszerítését, hanem az ukrán társadalom pacifikálását [értsd: megtörését, legyilkolását - a ford. megj.] is tekintik. Az orosz katonai parancsnokok hozzájárulása a polgári lakosság kegyetlen pacifikálásához [valójában: legyilkolásához – a ford. megj.] bosszúállásnak tekinthető, mivel a civil lakosság ellenálló magatartása akadályozta a harci műveletek végrehajtását. A sima csövű fegyverek használata a tüntetők szétoszlatására a megszállt városokban azt bizonyítja, hogy a tüntetők lecsendesítését az orosz Nemzeti Gárda egységei végezték, amelyhez az OMON rendőri alakulatai is tartoznak.

• A bucsai mészárlás lehetővé teszi az ukrán fél számára, hogy növelje a nyomást azokra az államokra, amelyek vonakodnak bevezetni az Oroszország teljes gazdasági elszigetelését eredményező szankciókat, és korlátozzák az Ukrajnának nyújtott katonai segélyek mértékét. Kijev továbbra is hangsúlyozza, hogy kész a tűzszüneti tárgyalások folytatására.

• A külkereskedelemben bekövetkezett a várt visszaesés, mivel a kereskedelem 2/3-át a tengeren keresztül bonyolították le, amely a háború kezdete óta el van zárva. Ennek eredményeképpen márciusban az export a felére, az import pedig közel 70%-kal esett vissza, és ez összehasonlítható a februári adatokkal, az utolsó héttel, amikor már folyt a háború. Pozitívum, hogy 1,4 millió tonna gabonát értékesítettek, mivel a korábbi becslések szerint a határ menti kapacitás havi 500 000 tonna volt. Ez lényegesen kevesebb, mint a békeidőszaki kivitel, amely havonta mintegy 5,5 millió tonna volt.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 116 — capitaine du château de Vienne 1487
VValexosz:
használtminden gyűjtőoldal, amit kerestél
 twitter.com/UAWeapons


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 921 — Cowboys fan
Patton tábornok már 1945 februárjától hangoztatta, hogy az amerikai­ak rossz szövetségesre tettek szert. Híres mondása az volt, hogy „az oroszokat még azelőtt vissza kellene rugdosni Ázsiába, mielőtt a háború után ráteszik a mocskos kezüket fél Európára”

Nem kell Hitlerig menni
gabokocka
Patton mondta azt is, (1945-ben Németországban) hogy most itt van az ő hadseregük is, a miénk is, most kéne ezt lerendezni.

Eltekintve attól hogy egy arrogáns f.szkalap volt, kezdek rájönni, hogy ő látta jól a helyzetet. Figyelembe véve hogy nekik már volt atomuk, az oroszoknak még nem, lesimázhatták volna őket, Csak Eisenhower és Roosevelt is bízott az oroszokban -mint azóta sokszor kiderült, orbitális hiba volt.
Jan
Meg mondjuk akkor voltak túl egy világháborún. Szerinted mennyire tudták volna beadni a vezetőknek, hogy akkor már “egy füst alatt” zavarjuk le a harmadikat is.

Pattonről amúgy rengeteget olvastam én is, zseniális faszi volt.
Cowboykarcsi90
Meg hát a szovjetek annyian voltak, mint az oroszok, nem lett volna egyszerű legyőzni őket. Rájuk lehet dobni az atomot, de akkor velük hal egy csomó német meg lengyel meg ilyesmi ember is.
slowmotion
Gondolod, hogy ez érdekelte akkor az amcsikat? A gazdaságnak és tásadalomnak kellett a szünet, mert belefáradtak a háborúba.
ender1112
akkor és ott csak atommal tudtak volna nyerni, vagy sehogy. sőt, még talán atommal sem.
több mint 2 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 942 — Steelers fan
Patton tábornok már 1945 februárjától hangoztatta, hogy az amerikai­ak rossz szövetségesre tettek szert. Híres mondása az volt, hogy „az oroszokat még azelőtt vissza kellene rugdosni Ázsiába, mielőtt a háború után ráteszik a mocskos kezüket fél Európára”

Nem kell Hitlerig menni
gabokocka
Patton mondta azt is, (1945-ben Németországban) hogy most itt van az ő hadseregük is, a miénk is, most kéne ezt lerendezni.

Eltekintve attól hogy egy arrogáns f.szkalap volt, kezdek rájönni, hogy ő látta jól a helyzetet. Figyelembe véve hogy nekik már volt atomuk, az oroszoknak még nem, lesimázhatták volna őket, Csak Eisenhower és Roosevelt is bízott az oroszokban -mint azóta sokszor kiderült, orbitális hiba volt.
Jan
Meg mondjuk akkor voltak túl egy világháborún. Szerinted mennyire tudták volna beadni a vezetőknek, hogy akkor már “egy füst alatt” zavarjuk le a harmadikat is.

Pattonről amúgy rengeteget olvastam én is, zseniális faszi volt.
Cowboykarcsi90
Mindenkinek elege volt már a háborúból, tehát nem sok realitása volt, ez tény.

80 év távlatából visszanézve viszont valszeg az lett volna a jobb megoldás. Korea, Vietnam, hidegháború, kubai válság, 56, , stb, stb... sokminden elkerülhető lett volna, ha akkor lenyomják a szovjeteket.

"Egyszer szeretnék olyan okos lenni előre, mint az anyósom utólag!' (Hofi)
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Ukrajna védelmi miniszterhelyettese, Hanna Malar arról tájékoztatott, hogy a Kijevi megye teljes területét felszabadították a megszállás alatt. Az ukrán hadsereg Vezérkara szerint az orosz erők – erről a területről visszavonultak Belaruszba – de közben aláaknázták az utakat, épületeket, illetve fegyverzetet és katonai felszerelést hagytak hátra. Az agresszor a Csernyihivi megyéből is befejezhette erői Belaruszba történő visszavonását, illetve Szumi megyén keresztül Oroszország területére vonja vissza a korábban Kijevtől keletre fekvő Brovari megyébe telepített alegységeit. Ugyanekkor a Szumi megyébe nagylétszámú orosz erőket telepíthettek.

A keleti és délkeleti védekezési irányokban az ukrán hadsereg helyzetében semmilyen számottevő változás nem történt. A Harkivi megye déli részén a védők az ellenség két támadását verték vissza, folyik Harkiv blokádja és [tüzérséggel történő] lövetése. A Luhanszki és Donyecki megyékben az orosz hadsereg hat sikertelen támadást hajthatott végre. Folyamatosak a harcok Popasznában és Rubizsnében, illetve Mariupolban, Marjinkában [Мар'їнка] és Vuhledárban, az agresszor erői Szjevjerodoneck támadására készülhetnek fel (eddig a várost [tüzérséggel] lőtték és bombázták). A luhanszki katonai–civil adminisztráció felszólította a megye lakosságát: hagyják el lakóhelyüket. Az oroszok szintúgy megrohamozhatták a Herszoni és Dnyipropetrovszki megyék határterületén fekvő ukrán állásokat.

Április 3-án az orosz erők újfent rakétatámadást hajtottak végre Odessza ellen, elpusztítva a kritikus infrastruktúra elemeit – minden valószínűség szerint beleértve ebbe három üzemanyagraktárat. A rakéták egy részét a légvédelem megsemmisíthette. Az elérhető adatok szerint a támadás nem követelt emberéletet, a megyei hatóságok megtiltották a pusztítás mértékéről szóló információk közzétételét.

Április 2-án az orosz erők rakétatámadást hajtottak végre a Harkivi, a Dnyipropetrovszki és Poltavai megyék számos települése ellen. Lozovában [Лозова] a támadás célpontja a vasútállomás volt, a Pavlohradban [Павлоград] lévő vasúti csomópont megsemmisült, melynek eredményeként robbanás történt – minden valószínűség szerint üzemanyagtartály [semmisült meg]. A Mirhorod [Миргород] elleni támadásban a repülőtér futópályája és infrastruktúrája, illetve üzemanyagraktárak semmisültek meg. A Hmelnickiji megyében fekvő Sepetivkában [Шепетівка] "ipari létesítményt" (minden valószínűség szerint üzemanyagraktárat) lőttek [tüzérséggel].

A Kremencsukban [Кременчук] lévő finomítóban folyik a tűzoltás, a helyi hatóságok arról tájékoztattak, hogy a múlt éjjel végrehajtott támadás következményeként megsemmisültek a tárolólétesítmények és az üzemanyagraktár.

A Kijevi megye az ukránok által visszaszerzett részén katonai–rendőri művelet zajlik, melynek célja a megszállókkal együttműködő személyek őrizetbe vétele, illetve aknamentesítés. A hatóságok és a rendvédelmi szervek azt kérik a lakóhelyeiket elhagyott lakosoktól, hogy a művelet befejezésééig ne térjenek vissza házaikba. Az ellenség markából április 1-jén kiszabadított Bucsában 280 holttestet magukban foglaló tömegsírokat tártak fel. A város utcáin civilek tucatjainak holttestei fekszenek, többen közülüknek a kezük meg van kötve. Civilek földi maradványait a Kijev felé tartó utakon is találtak: a fővárostól 20 km-re több meztelen nő holttestét, melyeket – szemtanúk szerint – megpróbáltak felgyújtani.

Mihajlo Podoljak, Ukrajna Elnöki Hivatala vezetőjének tanácsadója aláhúzta, hogy a Kijev bevételét célul kitűző szárazföldi hadművelet kudarca után, az oroszok a "B-terv" megvalósítását kezdik el. [Ennek] célja az Ukrajna keleti részén lévő hídfőállás megerősítése, illetve – saját veszteségei korlátok közé szorításával – az ukrán erők meggyengítése légi- és tüzérségi támadások további folytatásával. Amerikai hírszerzési források szerint Putyin a május 9-i katonai felvonulás előtt "valamifajta győzelem" elérését fogja erőltetni, s a Donbassz és Ukrajna keleti részének más régiói feletti ellenőrzés megszerzésére fog koncentrálni.

A folyamatban lévő orosz–ukrán tárgyalások nem hoznak eredményt. Mindkét oldal olyan közleményeket ad ki, melyek azt bizonyítják, hogy a tárgyalások menete nehéz, s a felek céljai nagymértékben ellentmondanak egymásnak. David Arahmija, az ukrán tárgyalóküldöttség vezetője úgy véli, hogy a közeljövőben sor kerülhet Oroszország és Ukrajna elnökének találkozójára Isztanbulban vagy Ankrarában (erről egy nappal korábban Recep Erdoğan, Törökország elnöke beszélt). Hozzátette, hogy a fegyverszünetet előkészítő dokumentumtervezetek kidolgozottak, és lehetővé teszik Ukrajna és Oroszország vezetői közötti közvetlen megbeszéléseket. Az orosz oldal azonban azt állítja, hogy még mindig nincsenek meg a feltételei Putyin és Zelenszkij találkozójának.

Ukrajna hat régiójából az oroszok tizenegy ukrán település első emberét tartanak őrizetben. A megszálló oldalára a Luhanszki megye négy önkormányzatának vezetője állt át, többek között Rubizsnében, Milovében [Мілове], Markivkában [Марківка] és Sztanyica Luhanszkában [Станиця Луганська] – a hatóságok arról biztosítanak, hogy a háború vége után őket a kollaborációról szóló törvény alapján bíróság elé állítják. Február 24-e óta az ukrán rendvédelmi szervek tisztségviselői közel 600 szabotőrt vettek őrizetbe. A diverzánsok az ukrán hadsereg pozícióiról és a hátországban lévő helyzetről adtak át információt, illetve szabotázsakciókat hajtottak végre.

Az orosz diverzáns–felderítőcsoportok oldaláról meglévő állandó veszélyről tanúskodik Kijevben egy különálló területvédő egység felállítása, mely feladata az elektromos energia-, víz- és gázellátást biztosító kritikus infrastruktúra létesítményeinek védelme lesz, s melyek szorosan fognak együttműködni az Ukrán Fegyveres Erők szárazföldi erőinek parancsnokságával.
Az ukrán "Ukrtelekom" mobilszolgáltató arról tájékoztatott, hogy az Odesszai, Herszoni és Mikolajivi megyékben kijavították a megrongálódott kommunikációs vonalakat és helyreállt a szolgáltatás (a vállalat szolgáltatásai továbbra is elérhetetlenek a Luhanszki megyében). A Kijevi, Zaporizzsjai és Csernyihivi megye egyes településeivel továbbra is szakad a kapcsolat.

Április 2-án a Zaporizzsjai megyében fekvő, megszállt Enerhodar lakosai újabb oroszellenes tüntetést tartottak. A megszálló erők véletlenszerű előállításokat hajtottak végre, illetve a tüntetőket automata fegyverekkel és gránátvetőkkel lőtték. A településen elvágták a mobiltelefon- és internetszolgáltatást. Április 3-án a Herszoni megyében található, megszállt Kahovkában [Каховка] újabb tüntetést szerveztek; a megszállók tüzet nyitottak, s pár tüntetőt megsebesítettek. Ezt megelőzően a városban a megszállókkal kollaboráló hatóságot – új polgármestert, rendőrkapitányt és a vízvezeték[-szolgáltatás] igazgatóját – emeltek hivatalba.

Április 2-án a humanitárius folyosók megnyitásának köszönhetően 4217 személyt menekítettek ki, közülük 1263 olyat, akik Zaporizzsjába Bergyanszkból és Melitopolból érkeztek, illetve 765 főt Mariupolból. Április 3-án hét folyosó lehet nyitva, többek között Mariupolból, Bergyanszkból, Szjevjerodoneckből, Popasznából, Liszicsanszkból és Rubizsnéből Zaporizzsjába. Az összes külföldi állampolgár Mariupolból Bergyanszkba történő kimenekítését az Orosz Védelmi Minisztérium garantálhatja, a Vlagyimir Putyin és Recep Erdoğan közötti megállapodás alapján. Az ukrán vasúttársaság a Kramatorszk–Lemberg (Lviv), Pokrovszk [Покровськ]–Dnipro, Lemberg–Przemyśl [Lengyelország], Lemberg–Chełm [Lengyelország] illetve Kassa, Bécs, Budapest és a romániai Isaccea útvonalakon evakuációs vonatokat biztosít.

Az Oroszországba vagy deportált vagy evakuált ukrán lakosság egy részének sikerült az EU-val közös határhoz eljutnia, és többek között Észtországba átmenni. A narvai [Észtország, észt–orosz határváros] rendőrkapitányság információi szerint naponta kb. 200 menekült érkezik Ukrajnából, főleg Mariupolból, illetve a Harkivi és Herszoni megyékből. A Szentpétervár és észt városok között közlekedő autóbuszok sofőrjei megerősítik, hogy mostanság az ukrajnai menekültek utasaik többségét teszik ki.

Zelenszkij elnök a FoxNews televíziónak adott interjújában ismételten felszólított az Ukrajnának történő nehézfegyverzet átadására, illetve aláhúzta a nemzetközi biztonsági garanciák súlyát az Oroszországgal esetlegesen megkötendő fegyverszünet kontextusában. Az ukrán elnök mindennapi beszédében az orosz szankciókkal szembe helyezkedő Orbán Viktor miniszterelnököt kritizálta, úgy értékelve, hogy a Moszkvával fenntartott kapcsolataiban elvesztette integritását. Aláhúzta, hogy a magyar társadalom támogatja Ukrajnát, s a két országban [élő] nemzeti kisebbségeknek olyan hídnak kell lennie, mely ezeket az országokat összeköti.

A lengyel Határőrség szerint a háború kezdete óta Lengyelországba 2,46 millió menekült távozott, április 2-án 23800 személy lépett be (az előző naphoz képest ez 13%-os növekedés). Lengyelországból Ukrajnába az invázió kezdete óta 442000 ember kelt át.

Az OSW szakértőinek kommentárja:

• Az ukrán erők révén a Kijevi megye teljes területe felett visszaszerzett ellenőrzés nyilvánosságra hozta az orosz hadsereg által elkövetett háborús bűncselekmények skáláját. A polgári lakosság körében szedett áldozatok óriási száma bizonyítja, hogy [a területen] kegyetlen pacifikálás folyt. A lakosság – a Kreml propangadája által létrehozott várakozásokkal szemben – nem fogadta el az orosz agressziót, [a cselekedetek] az ebből fakadó bosszú jegyeit viselik magukon. Az oroszok szándékai között az ukrán morál, illetve a jelenleg nem megszállt területeken az ellenállási akarat meggyengítése is szerepel. Úgy tűnik, hogy az orosz tevékenység a kívánttól ellentétes hatást vált ki, s a világ közvéleményének felháborodása növeli a nyugati vezetőkön lévő nyomást, hogy újabb szankciókat vessenek ki Oroszországra.

• Az oroszok folytatják az üzemanyagbázisokat célzó tömeges rakétatámadásokat, mely az üzemanyag-előállítással és tárolással összefüggő kritikus infrastruktúra pusztulásához, üzemanyagválság kitöréséhez és az ukrán erők mozgásképtelenné válásához vezet. A Kremencsukban található, megtámadt finomító az Ukrajnában működő egyetlen [ilyen létesítmény] volt, és az ország üzemanyag fogyasztásának kb. 20%-át biztosította. Figyelembe véve, hogy a háború előtt az üzemanyag kb. kétharmadát importálták Belaruszból és Oroszországból, s azt: a tengeri utat blokkolják, az egyetlen opció a Nyugatról érkező szállítás marad – ez logisztikai okokból nehéz. A finomító munkájának leállása a következő hetekben benzin- és gázolajhiányhoz járulhat hozzá.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv