USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem tudom, hogy itt olvastam-e vagy máshol, de könyörgöm abban a magyar hadseregben bízunk, aminek a telephelyéről elloptak egy rahedli katalizátort? 😊
NB2
Pont a határon csatáztak a migrikkel.

Nyírségben most két csoport van készenlétben. A magyar hadsereg és a vasazós cigányok.

több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976
 www.facebook.com/100044628210344/posts/500524598111810/?d=n

Megjött az esze végre?
vpi
brutálisak a kommentek. Azt a kurva milyen emberekkel élünk egy országban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
 www.facebook.com/100044628210344/posts/500524598111810/?d=n

Megjött az esze végre?
vpi
Orbán háborúba akarja taszítani az országot!
E-mailt mindenkinek!

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
Nem tudom, hogy itt olvastam-e vagy máshol, de könyörgöm abban a magyar hadseregben bízunk, aminek a telephelyéről elloptak egy rahedli katalizátort? 😊
NB2
Az.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 581 — Patriot


Megjött az esze végre?
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 18 950 — Giants fan
Áder: Oroszország ezt előre eltervezte, a nemzetközi partnereit tudatosan félrevezette, abszurd és elfogadhatatlan az érvelése

„Magyar részről – hagyományos kapcsolataink révén – minden tőlünk telhetőt megtettünk, hogy józanságra és önmérsékletre sarkalljuk a moszkvai vezetést. Sajnos, nem járhattunk sikerrel, hiszen, mint az mostanra világossá vált, orosz részről egy előre eltervezett program végrehajtása zajlott, melyet a nemzetközi partnerek tudatos félrevezetése kísért.”
Amadeus
Mindezt az Origón???
Teabee
„Ami pozíciónkat illeti, megerősítem, hogy Magyarország részese az EU és a NATO közös álláspontjának, és a maga számára a továbbiakban is ahhoz tartja magát. Határozottan elítéljük az orosz támadást, mely (…) több mint rossz: tragikus” – mondta Áder.

Az államfő szerint egyetértenek abban, hogy közösen egyértelmű jelzést kell küldeniük: elítélik a putyini rendszer által eldöntött, majd végrehajtott, tehát nem a kijevi kormány által kiprovokált agressziót, és a vérontásért az Oroszországi Föderáció irányítóit tartják felelőseknek. „Az orosz támadást mi is a nemzetközi jog súlyos megsértésének és a Moszkva által eddig vállalt nemzetközi kötelezettségek megcsúfolásának tekintjük” – mondta.
Amadeus
Na, végre megvan az első értelmes megnyilvánulás Ádertől, mióta államfő. Pacsi.
Mikey
Hosszú böjt volt..
több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 939 — nabege2@yahoo.com
Nem tudom, hogy itt olvastam-e vagy máshol, de könyörgöm abban a magyar hadseregben bízunk, aminek a telephelyéről elloptak egy rahedli katalizátort? 😊
több mint 2 éve
Toto21 Chicago Bears 5 233
BBC-n most megy élő adás, amiben azt mondják 100 repülő és 120 hajó áll készen jelen pillanatban, amik azonnal be tudnának lépni a háborúba az EU részéről.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Mondjuk nem vágom kívülről az összes egyezményt, de emlékeim szerint, beöltözni az ellenségnek az ilyen instant háborús bűn.
Hanni
diverziós tevékenység


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
 azonnali.hu/cikk/20220217_mit-tud-a-magyar-hadsereg-ami-szijjarto-szerint-garantalja-a-biztonsagunkat


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 631 — balazs.t85@gmail.com
Ma beszélgettem egy katona sráccal az edzőteremben. Ök még itt maradtak de ugye sokan mentek az ukrán határhoz.
Azt mondta, hogy a mi hadseregünket egy komolyabb iskoláscsoport szétkergetné.
Se ember, se felszerelés.
Rengetegen leszereltek az utóbbi időben.
Szóval aki véletlenül abban bízik, hogy majd ők megvédenek minket az ne tegye.
Amúgy nem számítanak rá, hogy erre terjedne a háború.
Bazzani
Ma beszélgettem egy ős Fideszes ismerősömmel, szerinte azért nem kellenek ide amerikai katonák, mert azzal csak feszültséget szítanánk.
több mint 2 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 426 — TODDHERREMANS79
haver írja hogy valami 36000 katonánk van. létezik?
eaglesmcnabb
Harcképes? Kb 20-30 évvel ezelőtt volt ennyi. Most kb 5-6 ezer embert tudnánk bevetni, azt mondta reggel gyerekkori barátom, aki a seregben van. Egyébként szerinte ha célzott támadás éri Magyarországot, 12-15 perc alatt felszámolnák a "hadseregünket".
#JC6
igen én is erre gondoltam, azért tűnt soknak a 36k

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 320
haver írja hogy valami 36000 katonánk van. létezik?
eaglesmcnabb
Harcképes? Kb 20-30 évvel ezelőtt volt ennyi. Most kb 5-6 ezer embert tudnánk bevetni, azt mondta reggel gyerekkori barátom, aki a seregben van. Egyébként szerinte ha célzott támadás éri Magyarországot, 12-15 perc alatt felszámolnák a "hadseregünket".
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Ma beszélgettem egy katona sráccal az edzőteremben. Ök még itt maradtak de ugye sokan mentek az ukrán határhoz.
Azt mondta, hogy a mi hadseregünket egy komolyabb iskoláscsoport szétkergetné.
Se ember, se felszerelés.
Rengetegen leszereltek az utóbbi időben.
Szóval aki véletlenül abban bízik, hogy majd ők megvédenek minket az ne tegye.
Amúgy nem számítanak rá, hogy erre terjedne a háború.

több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 759 — 49ers GM
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Ezt meg lehet nezni valahol regisztracio nelkul? (Esetleg nem gyanus oldalon, pl valami nyugati cikkbe agyazva?)

Btw, elnezve itt tobbek kommentjet, egy magyar-orosz konfliktus soran nem kellene a ruszkiknak nagyitoval keresni a helyi hulyeket.
undisputedly
Amíg OV van hatalomban nem kell felni egy magyar orosz konfliktustol
csebi
Ja, behívjuk őket önként 😀

több mint 2 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 847
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 017 — Lucas Scott
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Ezt meg lehet nezni valahol regisztracio nelkul? (Esetleg nem gyanus oldalon, pl valami nyugati cikkbe agyazva?)

Btw, elnezve itt tobbek kommentjet, egy magyar-orosz konfliktus soran nem kellene a ruszkiknak nagyitoval keresni a helyi hulyeket.
undisputedly
Amíg OV van hatalomban nem kell felni egy magyar orosz konfliktustol

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 071 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Mondjuk nem vágom kívülről az összes egyezményt, de emlékeim szerint, beöltözni az ellenségnek az ilyen instant háborús bűn.
Hanni
Így van.

Nem mondom, hogy egyébként kíméletesebb lett volna a két ukrán katona, akik oda sétáltak hozzá egy egy lövést leadni rá, de valószínűleg ez csak még jobban megkönnyebbítette a helyzetüket.
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Ezt meg lehet nezni valahol regisztracio nelkul? (Esetleg nem gyanus oldalon, pl valami nyugati cikkbe agyazva?)

Btw, elnezve itt tobbek kommentjet, egy magyar-orosz konfliktus soran nem kellene a ruszkiknak nagyitoval keresni a helyi hulyeket.
undisputedly
Megpróbálom visszakeresni

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 976

Tony Adams
Gondolom csak visszalőttek.
Mikey
Japán banderista nácik.

És drogosok is.

😕

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 572

Tony Adams
Gondolom csak visszalőttek.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 703 — Cowboys fan
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
Amúgy csak hogy kontextusba helyezzem, azoknak akik nem annyira érdeklődnek békeidőben a téma iránt.

Ez így számokban kilora a teljes "harcképes" magyar hadsereg jelen állapotában.

1,5 nap alatt.
Hanni
haver írja hogy valami 36000 katonánk van. létezik?
eaglesmcnabb
Igen, csak abból 32.000 főtiszt.
somoskovig
az nem, de szerintem ez a 36e ez mindennel együtt számít, vagyis adminisztráció, logisztika, ilyesmi. harcoló alakulat nincs ennyi.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 571 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Mondjuk nem vágom kívülről az összes egyezményt, de emlékeim szerint, beöltözni az ellenségnek az ilyen instant háborús bűn.
több mint 2 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 716 — SuperBowl Champions 2013/2014
 9gag.com/gag/aAG0jWo
Solymi
Képet valahol én most az óraákban látam erről, mondjuk ott csak a ZUS gunnal felszerelt ural volt oldalról lefényképezve a videon agyonlőt katonával.

Viszont ezek szerint akkor a már régebben közétett videó a civil kocsin áthajtó páncélosról is ezekhez a szabotőrökhöz tartozott. Csak mert ugye sokáig volt az a narratíva hogy ukrán egység volt és véletlen ment át a személykocsin.
Cowboykarcsi90
Ezt meg lehet nezni valahol regisztracio nelkul? (Esetleg nem gyanus oldalon, pl valami nyugati cikkbe agyazva?)

Btw, elnezve itt tobbek kommentjet, egy magyar-orosz konfliktus soran nem kellene a ruszkiknak nagyitoval keresni a helyi hulyeket.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 414
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.
somoskovig
Mivel nem szabad gyilkolni /még/
ozibozi
Hány perc lenne ha lehetne?
ozibozi
Válaszolsz is magadnak? 😊
somoskovig
Én lenémítottam ozibozit. Jóhiszeműen azt feltételezem, hogy orosz hackerek feltörték az accountját és ők írogatnak ide. Szóljatok ha szólt hogy sikerült visszaállítani és akkor én leveszem szívesen a némítást.
Cowboykarcsi90
Van más nézőpont, ami nem a nyugati fény, de nem is az origó.
Mondjuk a helyszínről, és nem újságíróktól.
További kellemes buborékot 😉
ozibozi
Figyelj, tisztában van mindenki vele, hogy Ukrajnában is történtek borzasztó, ukránok által elkövetett dolgok, amiket ki kell vizsgálni és a felelősöket felelősségre vonni.

De ez még nem egyenlő egy egész néppel és azzal, hogy akkor most be kell vonulni nácitlanítani meg szétzúzni a hadsereget, csak mert egy ország csatlakozni akarna egy szövetséghez.

Vagy éppenséggel fosni kell, hogy egyszer csak a NATO megtámadja a nem NATO tagokat, Oroszországot vagy mi? Nem lehet, hogy ez az egész csak az ő fejükben él?
Solymi
Ha most ezt nem lépés meg akkor elbukod a KrÍmet is és Donecket.
Nem volt alternatíva, csak az időpont volt kérdés, mert ki a faszom akar még egy lengyel vagy román szintű oroszgyűlölölőt a hasába????
Minden ki van számolva.
ozibozi
Talán kis hazád tett valamit azért, mert ennyien nem kedvelik, nem gondolod?
És ahelyett, hogy Putyin próbálná csökkenteni a feszkót és közeledni, amire meg is volt az esély, még inkább eltávolítja az országot Európától.
Solymi
Már bocs de Európától a te kis hazád távolodik vadul, te mit tettél ellene?
ozibozi
Ööö, mondjuk próbáljuk leszavazni ezt a suttyót aki Putyin pincsije?
Vannak demokratikus eszközök, próbálunk élni vele, habár egyszerűbb lenne ugyanazt csinálni mint amit Csauval tettek a románok.
Solymi
Pont az történik most amit te mint demokrata szeretnél. Most kapják el csaut és bandáját. Ez szerinted normális, te is ezt tennéd ahogy írtad.
Minden gromek

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Sean Penn elment Ukrajnaba doksit forgatni a haborurol.

Biztos megismerik majd az orosz katonak, aztan mikor valami tortenik vele, kirobban az, aminek nem kene.