USA és a világ

30 feliratkozó

több mint 2 éve
Toto21 Chicago Bears 5 087
Nemzetközi cégnél melózom, ahol vannak orosz és ukrán kollégák is. Tegnap óta az oroszok nem jöhetnek be az irodába csak HO lehet nekik. Szerintem elég durva lehet most orosznak lenni, nem Oroszországban.
Toto21
Én is.
Több vezető ukrán, van belorusz kollégám és több orosz is.
Tegnap is írtam, hogy sajnálom őket, de nagyon.

Ráadásul a cég (üzbég vagy hát poszt-szovjet, fene se tudja) ahol apartmant bérelek (egy, azt hiszem orosz nőtől), most küldte az e-mailt, hogy hát váltottak a Sberbankról, úgyhogy máshova küldjem majd a lóvét...
Solymi
Ne is mond. Nekem is van olyan orosz munkatársam, akit én tanítottam be és hébe-hóba szoktunk enni menni. Én mondtam neki, hogy részvétem neki és én nem haragszom rá, mert nem ő tehet erről az egészről. De vannak emberek, akik ilyenkor csak azt látják, hogy orosz és akkor máris rosszat gondolnak róla. 😕

Kitartást nálatok is.
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
Amúgy csak hogy kontextusba helyezzem, azoknak akik nem annyira érdeklődnek békeidőben a téma iránt.

Ez így számokban kilora a teljes "harcképes" magyar hadsereg jelen állapotában.

1,5 nap alatt.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.
somoskovig
Mivel nem szabad gyilkolni /még/
ozibozi
Hány perc lenne ha lehetne?
ozibozi
Válaszolsz is magadnak? 😊
somoskovig
Én lenémítottam ozibozit. Jóhiszeműen azt feltételezem, hogy orosz hackerek feltörték az accountját és ők írogatnak ide. Szóljatok ha szólt hogy sikerült visszaállítani és akkor én leveszem szívesen a némítást.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Az emberek sorban állnak az orosz állami tulajdonú Sberbank bank fiókja előtt, hogy kivegyék megtakarításaikat és bezárják számláikat Prágában 2022. február 25-én, mielőtt a Sberbank a nap folyamán bezárja összes csehországi fiókját.

A Sberbank Magyarország Zrt. a szokásos üzletmenet szerint működik, valamennyi termékét és szolgáltatását biztosítja valamennyi ügyfele számára.
Amadeus
A Sberbankot eladták balkáni bűnözőknek, akik Viktor baratái.
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 308
Nemzetközi cégnél melózom, ahol vannak orosz és ukrán kollégák is. Tegnap óta az oroszok nem jöhetnek be az irodába csak HO lehet nekik. Szerintem elég durva lehet most orosznak lenni, nem Oroszországban.
Toto21
Én is.
Több vezető ukrán, van belorusz kollégám és több orosz is.
Tegnap is írtam, hogy sajnálom őket, de nagyon.

Ráadásul a cég (üzbég vagy hát poszt-szovjet, fene se tudja) ahol apartmant bérelek (egy, azt hiszem orosz nőtől), most küldte az e-mailt, hogy hát váltottak a Sberbankról, úgyhogy máshova küldjem majd a lóvét...

több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 733 — 49ers GM
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.
somoskovig
Mivel nem szabad gyilkolni /még/
ozibozi
Hány perc lenne ha lehetne?
ozibozi
Válaszolsz is magadnak? 😊

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.
somoskovig
Mivel nem szabad gyilkolni /még/
ozibozi
Hány perc lenne ha lehetne?
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 858
Az emberek sorban állnak az orosz állami tulajdonú Sberbank bank fiókja előtt, hogy kivegyék megtakarításaikat és bezárják számláikat Prágában 2022. február 25-én, mielőtt a Sberbank a nap folyamán bezárja összes csehországi fiókját.

A Sberbank Magyarország Zrt. a szokásos üzletmenet szerint működik, valamennyi termékét és szolgáltatását biztosítja valamennyi ügyfele számára.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.
somoskovig
Mivel nem szabad gyilkolni /még/
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 423
Na nem minta félteni kéne a skandinávokat egy fegyveres konfliktus esetén, de ha feltételezzük, hogy ez a barom valamiért mégis úgy dönt, hogy nekik is nekik megy, akkor az eu ugyanígy csak szankcionál mert ugyebár ők se nato tagok? Vagy ha a fejlett világot baszogtassa az már más?
peach
Bennem is ez a kérdés merült fel. És nem nagyon látom, hogy az északiakat is magukra hagyná a Nyugat.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
Mi kell még történjen, hogy ezek felfogják hogy hol a helyük? Hány embernek kell még ártatlanul meghalnia mire ezeket a kifizetett milliomosokat akik megkapták a zsoldjukat végre észhez térnek?
Meddig lehet ezt még húzni???
Mint a bolond qrva akit kirúgtak, és nem kell vissza, de kiabál és felkeresi a régi ismerősöket akik sajnálkozva együttérzést mímelve le is rázzák azonnal.
Meddig még?
ozibozi
Te most Putyinról beszélsz, ugye?
Solymi
Igen ő szállította a fegyvereket a térségbe, ő képezte ki az ott lévő munkanélküli naplopókat akik azt sem tudják milyen nap van ma
Ők lesznek a civil áldozatok mikor belökik őket a gödörbe.
Sok minden ki fog még derülni ha lemegy az első pár hét.
Ez mindig így van, nem csak itt.
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 7 187 — Kinek mit intézett a kormánya
Na nem minta félteni kéne a skandinávokat egy fegyveres konfliktus esetén, de ha feltételezzük, hogy ez a barom valamiért mégis úgy dönt, hogy nekik is nekik megy, akkor az eu ugyanígy csak szankcionál mert ugyebár ők se nato tagok? Vagy ha a fejlett világot baszogtassa az már más?
peach
Hááát, azért bár nem nato tagok, de eu tagok, úgyhogy az talán más
vpi
Pontosan ezt gondolom én is, EU tagok hozzák magukkal az egész EU-t, akik meg az egész NATO-t
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 733 — 49ers GM
Ez kábé nekem ahhoz hasonló analógia, mint amikor 1940 körül Mussoliniék miután elbántak pár bennszülött törzzsel Észak Afrikában, úgy gondolták akkor miért is ne támadnák meg a Brit expedíciós erőket is. Adolfnak fájhatott is a feje miattuk...
Cowboykarcsi90
Nekem inkább az passzol, amikor a görögöket megtámadták, aztán ott is koppantak, messze nem megy úgy ez az ukrán hadművelet, ahogy tervezték.

több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 524 — Patriot
Na nem minta félteni kéne a skandinávokat egy fegyveres konfliktus esetén, de ha feltételezzük, hogy ez a barom valamiért mégis úgy dönt, hogy nekik is nekik megy, akkor az eu ugyanígy csak szankcionál mert ugyebár ők se nato tagok? Vagy ha a fejlett világot baszogtassa az már más?
peach
Hááát, azért bár nem nato tagok, de eu tagok, úgyhogy az talán más
több mint 2 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 7 928 — Jó ötletnek tűnt!
Nem friss hír, de örülnék, hogyha kicsit megcsapolnák a pénzügyi tartalékokat, adatokat szivárogtatnának, stb.

 www.abc.net.au/news/science/2022-02-25/hacker-collective-anonymous-declares-cyber-war-against-russia/100861160
Solymi


és ott vagyok, hogy nem tudom kinek higgyek 😀

Lesz ez még így se!
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 591 — balazs.t85@gmail.com
több mint 2 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
Na nem minta félteni kéne a skandinávokat egy fegyveres konfliktus esetén, de ha feltételezzük, hogy ez a barom valamiért mégis úgy dönt, hogy nekik is nekik megy, akkor az eu ugyanígy csak szankcionál mert ugyebár ők se nato tagok? Vagy ha a fejlett világot baszogtassa az már más?



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 2 éve
SBL Green Bay Packers 2 096
Jol lattam, hogy a svedek uzentek a tweetben hogy go fuck yourself? 😊
Vrij6
Az a Kígyó-szigeti 13 ukrán határőr volt, nem? 😊

Amúgy az megvan, hogy az a Kígyó-sziget román felségterület, csak volt ott egy ukrán támaszpont?
warr_b
Jah, pont erre volt a referansz 😉
Cowboykarcsi90
Nem csak arról van szó, hogy Románia is magának követeli? Mintha valami ilyesmit olvastam volna.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 733 — 49ers GM
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
ozibozi
Nagyon messze van ez attól, hogy elintézett legyen.

több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 308
Mi kell még történjen, hogy ezek felfogják hogy hol a helyük? Hány embernek kell még ártatlanul meghalnia mire ezeket a kifizetett milliomosokat akik megkapták a zsoldjukat végre észhez térnek?
Meddig lehet ezt még húzni???
Mint a bolond qrva akit kirúgtak, és nem kell vissza, de kiabál és felkeresi a régi ismerősöket akik sajnálkozva együttérzést mímelve le is rázzák azonnal.
Meddig még?
ozibozi
Te most Putyinról beszélsz, ugye?

több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 591 — balazs.t85@gmail.com
CSEHEK IS LÉGTERET ZÁRNAK AZ OROSZOK ELŐTT ⚠️⛔️
Az Egyesült Királyság és Lengyelország példáját követve Csehország is kitiltja az orosz légi járatokat - jelentette be a cseh miniszterelnök a mai kormányülést követően.
A tiltás a prágai reptér közlése szerint ma éjféltől lép életbe.
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 210
oroszoknál másfél nap alatt 2800 halott.

A Financial Times közölte a részleteket, eszerint péntek délután 3 óráig eddig:

80 harckocsi,
516 különböző páncélozott jármű,
10 repülőgép,
7 helikopter,
2800 katona
került az orosz haderő veszteséglistájára.
Amadeus
az első kettő soknak tűnik
NB2
Egy Franciaország méretű országot intéztek el 2 nap alatt úgy, hogy vigyázni kellett. Gondolj Bele abba mi lenne ha az emberélet nem lenne fontos. Inkább bele se gondoljuk 😕
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Most amúgy tényleg, ha Putinéknak annyira elmentek otthonról hogy reális lehetőségként kezelnek akármilyen katonai szankciót akár Finnország akár a Svédek ellen, az azért a teljes valóságérzet elvesztésére utal.

Az hogy lerohannak egy poszt szovjet éra legatyásodott Ukrajnát, és azért látjuk hogy ott se minden a tervek szerint megy, nagyon nem ugyan az lesz mint valamelyik északi országot megtámadni.

Ez kábé nekem ahhoz hasonló analógia, mint amikor 1940 körül Mussoliniék miután elbántak pár bennszülött törzzsel Észak Afrikában, úgy gondolták akkor miért is ne támadnák meg a Brit expedíciós erőket is. Adolfnak fájhatott is a feje miattuk...

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Toto21 Chicago Bears 5 087
Nemzetközi cégnél melózom, ahol vannak orosz és ukrán kollégák is. Tegnap óta az oroszok nem jöhetnek be az irodába csak HO lehet nekik. Szerintem elég durva lehet most orosznak lenni, nem Oroszországban.
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 171 — Colts Fan