Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Világnézeti csevegő

8 feliratkozó

1 órája
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 832 — beers & Packers
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/
Dzsokijuing
Úgy olvastam (egyre inkább felületesen), mintha közben homok csikorogna a fogaim között. A tartalomra nehéz figyelni, ha a nyelvezet életidegen, erőltetetten és öncélúan tudományoskodó. Ez a stílus általában 1. a mondanivaló hiányának leplezésére szolgál, 2. tehetségtelenségre vall, 3. csupán a publikációs lista bővítését szolgálja. Tetszés szerint lehet választani.
A szerzőt nem ismerem, de a bemutatkozása visszatükrözi a szöveget. A cigányellenesség és a magyar vidék jobboldali fordulatának társadalmi mikrodinamikáit vizsgálta. (Mikrodinamika, édes faszom...) Az LMP roma integrációs műhelyét vezette, majd az MTA Kisebbségkutató Intézetében, a Columbia Egyetemen, a hallei Max Planck Intézetben és a Humboldt Egyetemen dolgozott. Bravó. Akkor biztosan komoly ember.
Nem akarom kipécézni és egy írás alapján minősíteni, csak dühös vagyok. Nyomát se látom ugyanis annak, hogy belátható időn belül lesz értelmezhető méretű és hiteles baloldal Magyarországon. Legfeljebb majd akkor, ha szakad a Tisza.
4 órája
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 559
 merce.hu/2026/06/16/felmunkat-vegzunk-ha-csak-a-ner-vagyonokat-adoztatjuk/
Ezt a vitát le kell folytatni, hogy a közteherviselés ne csak üres lózung maradjon.
Dzsokijuing
A konkrét vagyonadót vitát le lehet majd folytatni, ha láttuk a tv-tervezetet, addig arról tudunk beszélgetni, hogy ez a módszer valaha sikeres volt-e bárhol, amire meg az a válasz, hogy 1-2 kivételtől eltekintve nem. Talán nem véletlen, hogy igazán csak Svájcban és Norvégiában van belőle releváns bevétele az államnak, és működik kb. a céljának megfelelően. Mi lenne, ha előbb elérnénk Norvégia életszinvonalát és csak ezután foglalkoznánk ilyesmivel? (Költői kérdés)

Csakhát megint fordítva ülünk a lovon, akárcsak a progresszív adó kérdésésben. ELŐSZÖR legyen széles, jómódú középosztály, amit lehet adóztatni, UTÁNA lehet össztársadalmilag fontos ügyek miatt esetleg magasabb adózásra bírni az embereket. Fordítva nem ment, nem megy és nem fog menni. Az 1% pont arra lesz jó, hogy a termelő cégek beépítsék az árakba ezt a tételt, a lakáskiadók az albérlet árakba ésígytovább. Pénz lett az államnak? Valamennyi lett. A célját elérte? Nem. Az átlagembernek egy jottányit is jobb lett ettől? Nem, de legalább ennyivel drágul majd az élete. A milliárdásoknak fáj? Nem fáj, ők meg fogják oldani, ha nem akarják fizetni.

Szóval egyelőre ez csak a rendszerváltás - már az első - utáni szokásos magyar gazdaságpolitikai intézkedés, amikor egy szipmla adóemelést leöntenek némi ideológiai mázzal, hogy jobban csússzon.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
20 órája
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
 ujegyenloseg.hu/merre-az-elore-a-baloldal-feladatai-a-tisza-korszakban/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
4 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
 merce.hu/2026/06/16/felmunkat-vegzunk-ha-csak-a-ner-vagyonokat-adoztatjuk/
Ezt a vitát le kell folytatni, hogy a közteherviselés ne csak üres lózung maradjon.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
 www.facebook.com/share/p/1B8DTne8ix/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
 www.facebook.com/share/p/1CoZjm1McE/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 409 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Annyira kényszeresen tolod ezt az aki a hitre támaszkodik, effektíve ostoba mantrát, hogy gyanúsan egy katakombás őskeresztény lapul benned 😊
Dzsokijuing
Ott van a nevében, ő maga a katolikus egyház feje!


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Annyira kényszeresen tolod ezt az aki a hitre támaszkodik, effektíve ostoba mantrát, hogy gyanúsan egy katakombás őskeresztény lapul benned 😊

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
kittli Pittsburgh Steelers 2 947 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?
Jan
A "továbbiakra" kattintva már regisztrációt kér.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?
Jan
Meg se próbáltam, mivel facebook.

2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)
Őszentsége Sobri Jóska
Azt hiszem úgy tettem be, hogy fb regisztráció nélkül is olvasható. Nem tudtad megnyitni?

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500
Jan
Miert ne szavazhatna?
Logikus, következetes, ellentmondásmentes keresztény lehet, hogy nem szavazhatna, de ilyen ember ezerből ha egy van, a nemkeresztények és a keresztények között egyaránt.
Valamint ha valaki effektíve ostoba, mert a hitre tamaszkodik, vagyis képes valóságosnak elfogadni nem bizonyított, információhiányos dolgokat a világról, akkor ez miért korlátozódna csak egy dologra, miért ne lehetne akár a politikában is ilyen hívő alkat, akkor meg akárkiben bízhat, akárkire szavazhat.

(Mivel nincs facebookom, így a konkrét cikkre nem tudok reagálni, csak az egyetlen idezőjelbe tett állítasodra.)

2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 700 — Steelers fan
Kendeh Péter evangélikus lelkész kiírta pár napja a fb -ra:
"Krisztuskövető ember egyszerűen nem szavazhat a Fidesz-KDNP-re. "

Azért ide írom, és nem a politika topikba, mert tegnap egy hosszabb bejegyzésben indokolta meg a véleményét, ezt pedig nem politikai hanem keresztényi (mondjuk úgy, világnézeti) alapon tette.

Nem akarok idézgetni belőle, itt a teljes írás, ajánlom:

 www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpeter.kendeh%2Fposts%2Fpfbid02wWPiMkhvR5wrwAriSgkVsqr8uLxypKgLKeUp7YhWWYoAqSvLPt7tDGFqYNqwjcbGl&show_text=true&width=500

Szerkesztette: Jan

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 322 — Így remélem megfelelek nektek.....
Köszönöm, akkor mègiscsak visszaadjátok az emberisègbe vetett hitemet 😀😉

Egyrészt nem sèrtődtem meg, de tèny, hogy az nem esett jól, hogy amit leírtam, ès ahogy leírtam arra továbbra is kb annyi a reakció hogy szegèny szemfènyvesztetett kis hülye, aki (ellntètben JC6-l) mèg nem világosodott meg ès nem volt bátorsága kilèpni..ha csak ennyit sikerül megint kivenni belőle, akkor valóban kár bármi "beszèlgetèsèrt".

Másrészt nem azèrt írtam, hogy meggyőzzek bárkit, hanem egyszerűen szerettem volna egy másfajta nèzőpontot adni annak, hogy ez mikènt is működhet, azon túl, hogy ezt nèmelyek elkèpzelik. Hátha sikerül túllèpni a negatív, degradáló minősítgetèseken, amelyet egyébként èn senki felè nem engedek meg magamnak. Nem mondom hogy belül nincsenek ilyen gondolatok 😉 de igyekszem elengedni őket ès a másik gondolkodását elfogadni, megèrteni. Ahogy azt egyèbkènt egymástól el is várjuk...van mikor nem sikerül.....

Harmadrészt JC6-nak akartam kicsit segíteni, mint rèszben sorstárs. Tehettem volna privatba is, de ha már ilyen nyíltak vagyunk, akkor hadd legyünk nyíltak.

Persze, nem kell bezárni a topikot, csak ha az esetek 99%ban az a konklúzió hogy egyèbkènt idióta vagy, akkor nem látom olyan sok èrtelmèt. De talán az utóbbi pár hsz alapján van remèny 😀 (szó nincs arról hogy azt gondolnám csak a keresztyénsèg lètezik ès azzal kapcsolatos gondolkodás/ellenállas ès ha arról nem beszèlgetünk, akkor ne is beszèlgessünk, hanem az előbb említett ok miatt írtam erről ilyen sarkosan, nèmi iróniával, ami írasban nem mindig jön át...)

Peace 🤗
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Tarr Béla temetésén Iványi Gábor lépett színpadra. A lelkész azt mondta, Tarr az egyháza ateista tagozatához tartozott, ezért nem hívének, hanem testvérének tekinti. Neki köszönheti, hogy megtanulta másként látni a láthatatlant. „Béla azt akarta, hogy tükröztessük a láthatatlant és azt, hogy fedezzük fel Istent a másik ember arcában” – tette hozzá. Iványi azzal zárta beszédét, hogy „mindenki hazatalál, nem lehet kívül maradni. Béla hazatalált, irigylem.”
Valahogy így.

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.
Dzsokijuing
Pont nem.
Én a hitről írtam eleve, és azóta is, arról, amikor valaki valamiben hisz, nem istenhitről, nem vallásról, nem egyházról.
Ha visszanézed a vitaindító hsz-t, akkor láthatod, hogy sehol nem írok benne vallásról.
A vallás csak egy pici része az emberi ostobaság és hit témakörének.
Őszentsége Sobri Jóska
"Az én agyam nem képes ennyi irracionális fasságot befogadni", ez a vallás, nem a hit terepe.
Lehet valaki hívő, hogy mondjuk a misebort nem nézi Krisztus vérének.
Dzsokijuing
Igen.
Hihet abban is, hogy oltáskor bechippelik. Vagy abban, hogy Orbán a legjobb vezető az országnak. Vagy abban, hogy majd megnyeri a lottó ötöst. A butaságnak sok arca van.
Sokmindenben lehet hinni, pedig egyszerűbb tudni, vagy elfogadni azt, ha valamit nem tudunk. Csak ehhez önreflexió szükséges, az meg nem túl gyakori kellék.
De ahány ember annyi megélés.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem elfogadni kell, amit nem tudunk, így nemhogy a Holdig, a tűzig nem jutottunk volna el.
Hanem hinni abban, hogy a mindnyájunkban ott lakozó értelem megismertet bennünket korábban irracionális és félelmet keltő dolgokkal: ma még ismeretlen idő- és térbeli dimenziókkal vagy az univerzum titkaival, amit ma még kis zöld lényekkel népesítünk be stb.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Ezek a vallások egymástól teljesen függetlenül alakultak ki és nincs átfedés közöttük
ervinator
Mondjuk Jézus benne van a Koránban is, úgyhogy ez így nem teljesen igaz.
A Judaizmus meg a Kereszténység közötti átfedésről meg már inkább ne is beszéljünk, akkora.

Soha nem értettem, hogy emberek hogy állíthatnak valamit tényként úgy, hogy nem néznek utána, és ezért fingjuk sincs a dologról 😀. Bravó!
eaglesmcnabb
Ábrahám alapú mind3 -
2 hónapja
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 17 832 — beers & Packers
Illetve pl. az Orbán-hívőkkel is ilyen megértő vagy? Az oltásellenesekkel? A chemtrailesekkel? A manoszferásokkal? A prana nadisokkal, asztrológiahívőkkel, fényevőkkel, piramisjátékszervezőkkel? Az öngyilkosságba hajszoló, mindent kontrollálni akaró szektavezérekkel is? Velük miért nem?
Őszentsége Sobri Jóska
Szép felhozatal.🙂 A „megérteni” szónak több jelentése van, én nem abban az értelemben használtam, amiben te. A félreértések elkerülése végett maradjunk az igekötő nélküli változatnál: érteni. És igen, még a konteósokat is szeretném érteni, ezért olvastam el pl. Krekó Péter témába vágó könyvét. (Tudom ajánlani egyébként.) Ebből véletlenül sem következik, hogy egyetértenék a nézeteikkel, vagy az általad használt értelemben vett megértést, empátiát tanúsítanék irántuk. Vonatkozik ez az Orbán-hívőkre is, a felsorolásodban szereplő konkrét bűncselekményeket hagyjuk is.
A vallási fundamentalizmust és a politikai kereszténységet elutasítom, ahogyan azt is elutasítanám, ha valaki megpróbálná rám erőltetni a hitét. Empátiát azok iránt érzek, akiktől mindezek távol állnak, aki ugyanúgy vannak vele, mint én: élni és élni hagyni.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.
Dzsokijuing
Pont nem.
Én a hitről írtam eleve, és azóta is, arról, amikor valaki valamiben hisz, nem istenhitről, nem vallásról, nem egyházról.
Ha visszanézed a vitaindító hsz-t, akkor láthatod, hogy sehol nem írok benne vallásról.
A vallás csak egy pici része az emberi ostobaság és hit témakörének.
Őszentsége Sobri Jóska
"Az én agyam nem képes ennyi irracionális fasságot befogadni", ez a vallás, nem a hit terepe.
Lehet valaki hívő, hogy mondjuk a misebort nem nézi Krisztus vérének.
Dzsokijuing
Igen.
Hihet abban is, hogy oltáskor bechippelik. Vagy abban, hogy Orbán a legjobb vezető az országnak. Vagy abban, hogy majd megnyeri a lottó ötöst. A butaságnak sok arca van.
Sokmindenben lehet hinni, pedig egyszerűbb tudni, vagy elfogadni azt, ha valamit nem tudunk. Csak ehhez önreflexió szükséges, az meg nem túl gyakori kellék.
De ahány ember annyi megélés.

2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.
Dzsokijuing
Pont nem.
Én a hitről írtam eleve, és azóta is, arról, amikor valaki valamiben hisz, nem istenhitről, nem vallásról, nem egyházról.
Ha visszanézed a vitaindító hsz-t, akkor láthatod, hogy sehol nem írok benne vallásról.
A vallás csak egy pici része az emberi ostobaság és hit témakörének.
Őszentsége Sobri Jóska
"Az én agyam nem képes ennyi irracionális fasságot befogadni", ez a vallás, nem a hit terepe.
Lehet valaki hívő, hogy mondjuk a misebort nem nézi Krisztus vérének.

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Sajnálom, az én agyam nem képes ennyi irracionális faszságot befogadni, se tolerálni, de gondolom velem is megértő vagy ezügyben. Ha nem, akkor gondolj arra, hogy nekem meg ez a hitem, ha a logikám nem ébreszt benned empátiát, nem indukál megértést. Hiszen a hit szerinted becsülendő.
Őszentsége Sobri Jóska
dehogynem képes befogadni, ezért lehet ezzel a témakörrel jól láthatóan triggerelni. ha szimplán racionalitásában néznéd ezt a dolgot, akkor le sem szarnád, mert nem érintene sehonnan nézve sem. én sem reagáltam erre a dunning kruger effektusos ámokfutásodra a témával kapcsolatban ezt a pár mondatot kivéve, mert egyszerűen nem ér annyit. egyfelől én sem magamat, sem mást nem akarok meggyőzni a vélt (vagy valós, ez esetben teljesen indifferens) igazamról. másfelől egyik irányba sem tudnék érvelni, hiába vagyok vallástalan, mindenféle egyházat megvető személy. egyszerűen a közvetett és közvetlen tapasztalataim tanulsága olyan szerteágazó, annyira széttartó, hogy azok alapján nem lehet mit megfogalmazni, amit önazonosnak tudnék érezni. az érdeklődésemet csak az keltette fel, hogy a szent racionalitásod nevében mennyire nem veszed észre, hogy nettó érzelmi kérdést csinálsz abból, hogy számodra megérvelhető módon másszál bele mások megélésébe. amivel nincs is semmi baj, alapvetően érzelmi lények vagyunk, de az, hogy ez neked miért fáj ilyen szinten, azt csak te tudhatod. nem szeretnék konyhapszichologizálni (mint ahogy te a hívő emberek lelkivilágát 8 bővitett mondatban szereted elintézni), de nem lehet, hogy neked nem a hívéssel van bajod, hanem a saját kapcsolatod nem rendezett effelé a téma felé?
fake.id
Szerintem teljesen rendezett, vagy nem értem mire gondolsz. (Semmilyen családi vagy kapcsolati vallásossággal nem találkoztam, nem ért semmiféle hátrány, se trauma, ebben a témakörben, de lehet nem értem a kérdés konkrétan mire irányul.)
De azt elfogadom, hogy te masról szeretsz hosszabban írogatni, mint én, semmi gond, ha csak ezt a pár mondatot reagáltad.

2 hónapja
fake.id 1 942 — sixseveeeeeen
Sajnálom, az én agyam nem képes ennyi irracionális faszságot befogadni, se tolerálni, de gondolom velem is megértő vagy ezügyben. Ha nem, akkor gondolj arra, hogy nekem meg ez a hitem, ha a logikám nem ébreszt benned empátiát, nem indukál megértést. Hiszen a hit szerinted becsülendő.
Őszentsége Sobri Jóska
dehogynem képes befogadni, ezért lehet ezzel a témakörrel jól láthatóan triggerelni. ha szimplán racionalitásában néznéd ezt a dolgot, akkor le sem szarnád, mert nem érintene sehonnan nézve sem. én sem reagáltam erre a dunning kruger effektusos ámokfutásodra a témával kapcsolatban ezt a pár mondatot kivéve, mert egyszerűen nem ér annyit. egyfelől én sem magamat, sem mást nem akarok meggyőzni a vélt (vagy valós, ez esetben teljesen indifferens) igazamról. másfelől egyik irányba sem tudnék érvelni, hiába vagyok vallástalan, mindenféle egyházat megvető személy. egyszerűen a közvetett és közvetlen tapasztalataim tanulsága olyan szerteágazó, annyira széttartó, hogy azok alapján nem lehet mit megfogalmazni, amit önazonosnak tudnék érezni. az érdeklődésemet csak az keltette fel, hogy a szent racionalitásod nevében mennyire nem veszed észre, hogy nettó érzelmi kérdést csinálsz abból, hogy számodra megérvelhető módon másszál bele mások megélésébe. amivel nincs is semmi baj, alapvetően érzelmi lények vagyunk, de az, hogy ez neked miért fáj ilyen szinten, azt csak te tudhatod. nem szeretnék konyhapszichologizálni (mint ahogy te a hívő emberek lelkivilágát 8 bővitett mondatban szereted elintézni), de nem lehet, hogy neked nem a hívéssel van bajod, hanem a saját kapcsolatod nem rendezett effelé a téma felé?

what do you need right now?
i need a bag of weed nigga, wassup?!
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 418 — #NoStress
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.
Dzsokijuing
Pont nem.
Én a hitről írtam eleve, és azóta is, arról, amikor valaki valamiben hisz, nem istenhitről, nem vallásról, nem egyházról.
Ha visszanézed a vitaindító hsz-t, akkor láthatod, hogy sehol nem írok benne vallásról.
A vallás csak egy pici része az emberi ostobaság és hit témakörének.

2 hónapja
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 456 — je suis poloska
Ezek a vallások egymástól teljesen függetlenül alakultak ki és nincs átfedés közöttük
ervinator
Mondjuk Jézus benne van a Koránban is, úgyhogy ez így nem teljesen igaz.
A Judaizmus meg a Kereszténység közötti átfedésről meg már inkább ne is beszéljünk, akkora.

Soha nem értettem, hogy emberek hogy állíthatnak valamit tényként úgy, hogy nem néznek utána, és ezért fingjuk sincs a dologról 😀. Bravó!

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
2 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Ha valaki annyira buta, hogy képes hinni
Őszentsége Sobri Jóska
Ámulok azon a magabiztosságon, ahogyan nemes egyszerűséggel butának minősítesz embereket (emberek tömegeit), miközben halvány kísérletet sem teszel annak vizsgálatára, milyen motiváció, élethelyzet vagy élmény hatására váltak vallásossá. Felfogni, átélni én se tudom, de legalább próbálom megérteni. Azt pedig érdemes lenne becsülni, hogy valaki őszintén - és kulturált hangnemben - beszél erről, egy olyan fórumon, ahol láthatóan nem többségi álláspontot képvisel.
nagylaza, főpohárnok
Te egyszerűsíted vallásosságra.
Tipikus szalmabáb érvelés kiegészítve cherry pickinggel.
Egyrészt kiragadod egy szegmensét a hitnek, amivel tudsz empatizálni, másreszt olyan dolgokkal vitázol, amiket nem mondok.
Én is megértem a vallasi hívőket, az agyament szerencsétleneket, bizonyára volt valami traumájuk vagy elmebéli működési zavaruk, ami így eltávolította őket a valóságtól, és pont ez a megértes mondatja velem azt, hogy erkölcsileg nem az ő hibájuk, és pont ezért a butaságukat, ostobaságukat tartom a fő oknak, nem a rossz szándékukat, ártanivágyásukat, meg akkor se, ha a vallás az -általam validnak tartott- emberi jogokat sárba is tiporja. Melegellenesség, abortuszellenesség, szabadságjogok, intolerancia mást gondolók iránt, stb. mind felbukkan a legtöbbnél.
Azt mondom buták, ostobák, nem azt, hogy gonoszak vagy gecik.

Illetve pl. az Orbán-hívőkkel is ilyen megértő vagy? Az oltásellenesekkel? A chemtrailesekkel? A manoszferásokkal? A prana nadisokkal, asztrológiahívőkkel, fényevőkkel, piramisjátékszervezőkkel? Az öngyilkosságba hajszoló, mindent kontrollálni akaró szektavezérekkel is? Velük miért nem? Mert ez is mind hit, csak nem egy vizen sétáló majd feltámadó fazon köré épülnek, vagy egy nagyszakállú, mezitlábas arab próféta, esetleg egy filozófálgató sákja herceg köré, hanem politikusok, tudományellenes sarlatánok, scammerek, hímsoviniszták, anyagi haszonszerzés stb. köré.

Sajnálom, az én agyam nem képes ennyi irracionális faszságot befogadni, se tolerálni, de gondolom velem is megértő vagy ezügyben. Ha nem, akkor gondolj arra, hogy nekem meg ez a hitem, ha a logikám nem ébreszt benned empátiát, nem indukál megértést. Hiszen a hit szerinted becsülendő.
Őszentsége Sobri Jóska
Kevered a vallást a hittel, tipik hiba.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)