Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Vizes Sportok

11 feliratkozó

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Ott megy két aranyunk Tokióból...
gabokocka
Már egy éve beírtam, hogy nem lesz arany Tókióban Tusup nélkül. Ő volt ott az ész mindig is, Katinka sikerei döntő részben miatta jöttek.
Szóval nem most megy az a két arany, már egy ideje úton van.
Most csak a magyarázatok, kifogások felépítése kezdődik.

Szerk:
Meg is kerestem, akkoris veled beszéltem pont erről:
Jelen formáját látva nem tudom ki kaphatná el Tokióban a két vegyes számban, ha csak elő nem kerül vmi 15 éves kínai/amerikai. Petrov mellett sikerült közel olyan formaba kerülnie egy zaklatott időszak után, mint korábban fénykorában. Innentől sztem egy teljes felkészüléssel képes lesz olyan időkre, mint amilyenre rajta kívül senki.
gabokocka
Azt, hogy ki, én se tudom.
Én a közel olyan formában, a teljes felkészülésben (fejben) és az elégséges időkben nem hiszek.
Katinka erős, tehetséges úszó, de az a plusz, ami az olimpia arany, az szerintem Tusup volt.
Majd kiderül.
Őszintén drukkolok, hogy tévedjek.
Sobri Jóska
Sobri Jóska
A VB alapján eddig semmi nem veszélyeztette az aranyakat, tükörsimán hozta a két vegyest. Ez a move és maga a nyilatkozat viszont qrva gáz.
gabokocka
Dehát amit beidéztem az egy éves.
És láttam, leírtam. 😊
VB meg VK nélkül is, hiszen az olimpia az teljesen más, oda Shane Tusup nélkül előtte is kevés volt.

több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Ott megy két aranyunk Tokióból...
gabokocka
Már egy éve beírtam, hogy nem lesz arany Tókióban Tusup nélkül. Ő volt ott az ész mindig is, Katinka sikerei döntő részben miatta jöttek.
Szóval nem most megy az a két arany, már egy ideje úton van.
Most csak a magyarázatok, kifogások felépítése kezdődik.

Szerk:
Meg is kerestem, akkoris veled beszéltem pont erről:
Jelen formáját látva nem tudom ki kaphatná el Tokióban a két vegyes számban, ha csak elő nem kerül vmi 15 éves kínai/amerikai. Petrov mellett sikerült közel olyan formaba kerülnie egy zaklatott időszak után, mint korábban fénykorában. Innentől sztem egy teljes felkészüléssel képes lesz olyan időkre, mint amilyenre rajta kívül senki.
gabokocka
Azt, hogy ki, én se tudom.
Én a közel olyan formában, a teljes felkészülésben (fejben) és az elégséges időkben nem hiszek.
Katinka erős, tehetséges úszó, de az a plusz, ami az olimpia arany, az szerintem Tusup volt.
Majd kiderül.
Őszintén drukkolok, hogy tévedjek.
Sobri Jóska
Sobri Jóska
A VB alapján eddig semmi nem veszélyeztette az aranyakat, tükörsimán hozta a két vegyest. Ez a move és maga a nyilatkozat viszont qrva gáz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Ott megy két aranyunk Tokióból...
gabokocka
Már egy éve beírtam, hogy nem lesz arany Tókióban Tusup nélkül. Ő volt ott az ész mindig is, Katinka sikerei döntő részben miatta jöttek.
Szóval nem most megy az a két arany, már egy ideje úton van.
Most csak a magyarázatok, kifogások felépítése kezdődik.

Szerk:
Meg is kerestem, akkoris veled beszéltem pont erről:
Jelen formáját látva nem tudom ki kaphatná el Tokióban a két vegyes számban, ha csak elő nem kerül vmi 15 éves kínai/amerikai. Petrov mellett sikerült közel olyan formaba kerülnie egy zaklatott időszak után, mint korábban fénykorában. Innentől sztem egy teljes felkészüléssel képes lesz olyan időkre, mint amilyenre rajta kívül senki.
gabokocka
Azt, hogy ki, én se tudom.
Én a közel olyan formában, a teljes felkészülésben (fejben) és az elégséges időkben nem hiszek.
Katinka erős, tehetséges úszó, de az a plusz, ami az olimpia arany, az szerintem Tusup volt.
Majd kiderül.
Őszintén drukkolok, hogy tévedjek.
Sobri Jóska


Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 6 éve
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
„Az idei világbajnokságon megingott a bizalmam az edzőmben, mert úgy éreztem, hogy nem akarja annyira a győzelmet, mint én" – indokolta meg döntését szerdai közleményében Hosszú Katinka, aki a dél-koreai Kvangdzsuban 200 és 400 méter vegyesen győzött.

„Az elmúlt hónapokban próbáltam túllépni ezen az érzésen, de az alapprobléma továbbra is fennállt. Árpiról az együtt töltött idő alatt számomra kiderült, hogy nem tud felnőni a feladathoz. Több figyelmet vártam tőle szakmailag és emberileg is, ezért nincs visszaút számára. Az olimpiai felkészülés hajrájában nem vállalhatom fel még egyszer azt a terhet, hogy valakit a hátamon vigyek” .

Hogy a francba nyilatkozhat ilyet ország - világ előtt valaki az edzőjéről? Lehet hogy voltak gondok, de ilyeneket nem mondunk! Gusztustalan.... lehet Katinka tojta a spanyolviaszt? Nagyon úgy tűnik..
több mint 6 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Ott megy két aranyunk Tokióból...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.
kishaszi
Mit árul el az, h a vízilabda bl-ben indulhatsz, ha befizeted magad?Nem kell semmi, csak pénz és indulhatsz. Több tucat ország bajnok csapata nem tud elindulni egy vízilabda bl-ben, mert nem tudják kitermelni a költséget. Nincs több, mint max 10 ország, aki komolyan veszi.
Főleg mediterrán országok és balkán. Én elhiszem, h nagy szó ezen 10-ből is elsőnek lenni, olimpián szoktam is nézni, de azt leszámítva utoljára a budapesti vb-n láttam vízilabdát.

Kajak-kenu.
Én pl korábbi román kenusokat ismertem, mint vb győztesek. Portugált nem. Mindegy. Nem ez a lényeg. Elhiszem, h fejlődik a sport. Én magam is szoktam kenuzni és kajakozni is. Persze csak túra hajókban. Pl az nagy előnye sok sporttal szemben, h szabadidő sportként is jól eladható.. Illetve rengeteg olyan sport van, amit egy bizonyos szint/kor után fizikai képtelenség űzni. Ez pont nem olyan. Nem utálom a sportágat, egyszerűen számomra nem okoz örömet nézni. Mindig jó, ha egy utolsó háztömb kerülő futóversenyen is a mi fiúnk kölyke nyer. Ilyen szinten örülök a sikereknek, de ez minden. Azt is alaírom vannak lényegesen érdektelenebb sportágak is az olimpián. Nem bánom, h a programon van. Ettől még, ha nincs magyar egy futamban eszembe se jutna, h megnézzem.
dawyd728
Erre nemtom mérnem reagáltam:
A BL nem mérvadó, mivel senki nem nézi. Csak én mondjuk. 😀

VB, olimpia, VK, világliga, EB. Ezek számítanak, ebbe meg nem szól bele a mindenkori BL résztvételi szabályzat. 😀
A know how a lényeg, mint említettem. *

-----

* Ez pedig igaz KK-ra is.

A kis mintára meg ezzel az erővel azt is mondhatnám, hogy engem meg nem hat meg a síugrás, mert csak lengyelek, finnek, norvégok, németek, osztrákok tudnak nagy zömmel sikeresek lenni klf. adottságok miatt.
kishaszi
Azért akad ott 1-2 japán ugró is 😊
peach
Persze-persze, nem is azért modntam, én is imádom a síugrást, csak az analógia miatt.
kishaszi
Persze, lejött csak muszáj voltam szúrkálni kicsit 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.
kishaszi
Mit árul el az, h a vízilabda bl-ben indulhatsz, ha befizeted magad?Nem kell semmi, csak pénz és indulhatsz. Több tucat ország bajnok csapata nem tud elindulni egy vízilabda bl-ben, mert nem tudják kitermelni a költséget. Nincs több, mint max 10 ország, aki komolyan veszi.
Főleg mediterrán országok és balkán. Én elhiszem, h nagy szó ezen 10-ből is elsőnek lenni, olimpián szoktam is nézni, de azt leszámítva utoljára a budapesti vb-n láttam vízilabdát.

Kajak-kenu.
Én pl korábbi román kenusokat ismertem, mint vb győztesek. Portugált nem. Mindegy. Nem ez a lényeg. Elhiszem, h fejlődik a sport. Én magam is szoktam kenuzni és kajakozni is. Persze csak túra hajókban. Pl az nagy előnye sok sporttal szemben, h szabadidő sportként is jól eladható.. Illetve rengeteg olyan sport van, amit egy bizonyos szint/kor után fizikai képtelenség űzni. Ez pont nem olyan. Nem utálom a sportágat, egyszerűen számomra nem okoz örömet nézni. Mindig jó, ha egy utolsó háztömb kerülő futóversenyen is a mi fiúnk kölyke nyer. Ilyen szinten örülök a sikereknek, de ez minden. Azt is alaírom vannak lényegesen érdektelenebb sportágak is az olimpián. Nem bánom, h a programon van. Ettől még, ha nincs magyar egy futamban eszembe se jutna, h megnézzem.
dawyd728
Erre nemtom mérnem reagáltam:
A BL nem mérvadó, mivel senki nem nézi. Csak én mondjuk. 😀

VB, olimpia, VK, világliga, EB. Ezek számítanak, ebbe meg nem szól bele a mindenkori BL résztvételi szabályzat. 😀
A know how a lényeg, mint említettem. *

-----

* Ez pedig igaz KK-ra is.

A kis mintára meg ezzel az erővel azt is mondhatnám, hogy engem meg nem hat meg a síugrás, mert csak lengyelek, finnek, norvégok, németek, osztrákok tudnak nagy zömmel sikeresek lenni klf. adottságok miatt.
kishaszi
Azért akad ott 1-2 japán ugró is 😊
peach
Persze-persze, nem is azért modntam, én is imádom a síugrást, csak az analógia miatt.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
peach Atlanta Falcons 15 974 — a new hope (again)
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.
kishaszi
Mit árul el az, h a vízilabda bl-ben indulhatsz, ha befizeted magad?Nem kell semmi, csak pénz és indulhatsz. Több tucat ország bajnok csapata nem tud elindulni egy vízilabda bl-ben, mert nem tudják kitermelni a költséget. Nincs több, mint max 10 ország, aki komolyan veszi.
Főleg mediterrán országok és balkán. Én elhiszem, h nagy szó ezen 10-ből is elsőnek lenni, olimpián szoktam is nézni, de azt leszámítva utoljára a budapesti vb-n láttam vízilabdát.

Kajak-kenu.
Én pl korábbi román kenusokat ismertem, mint vb győztesek. Portugált nem. Mindegy. Nem ez a lényeg. Elhiszem, h fejlődik a sport. Én magam is szoktam kenuzni és kajakozni is. Persze csak túra hajókban. Pl az nagy előnye sok sporttal szemben, h szabadidő sportként is jól eladható.. Illetve rengeteg olyan sport van, amit egy bizonyos szint/kor után fizikai képtelenség űzni. Ez pont nem olyan. Nem utálom a sportágat, egyszerűen számomra nem okoz örömet nézni. Mindig jó, ha egy utolsó háztömb kerülő futóversenyen is a mi fiúnk kölyke nyer. Ilyen szinten örülök a sikereknek, de ez minden. Azt is alaírom vannak lényegesen érdektelenebb sportágak is az olimpián. Nem bánom, h a programon van. Ettől még, ha nincs magyar egy futamban eszembe se jutna, h megnézzem.
dawyd728
Erre nemtom mérnem reagáltam:
A BL nem mérvadó, mivel senki nem nézi. Csak én mondjuk. 😀

VB, olimpia, VK, világliga, EB. Ezek számítanak, ebbe meg nem szól bele a mindenkori BL résztvételi szabályzat. 😀
A know how a lényeg, mint említettem. *

-----

* Ez pedig igaz KK-ra is.

A kis mintára meg ezzel az erővel azt is mondhatnám, hogy engem meg nem hat meg a síugrás, mert csak lengyelek, finnek, norvégok, németek, osztrákok tudnak nagy zömmel sikeresek lenni klf. adottságok miatt.
kishaszi
Azért akad ott 1-2 japán ugró is 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.
kishaszi
Mit árul el az, h a vízilabda bl-ben indulhatsz, ha befizeted magad?Nem kell semmi, csak pénz és indulhatsz. Több tucat ország bajnok csapata nem tud elindulni egy vízilabda bl-ben, mert nem tudják kitermelni a költséget. Nincs több, mint max 10 ország, aki komolyan veszi.
Főleg mediterrán országok és balkán. Én elhiszem, h nagy szó ezen 10-ből is elsőnek lenni, olimpián szoktam is nézni, de azt leszámítva utoljára a budapesti vb-n láttam vízilabdát.

Kajak-kenu.
Én pl korábbi román kenusokat ismertem, mint vb győztesek. Portugált nem. Mindegy. Nem ez a lényeg. Elhiszem, h fejlődik a sport. Én magam is szoktam kenuzni és kajakozni is. Persze csak túra hajókban. Pl az nagy előnye sok sporttal szemben, h szabadidő sportként is jól eladható.. Illetve rengeteg olyan sport van, amit egy bizonyos szint/kor után fizikai képtelenség űzni. Ez pont nem olyan. Nem utálom a sportágat, egyszerűen számomra nem okoz örömet nézni. Mindig jó, ha egy utolsó háztömb kerülő futóversenyen is a mi fiúnk kölyke nyer. Ilyen szinten örülök a sikereknek, de ez minden. Azt is alaírom vannak lényegesen érdektelenebb sportágak is az olimpián. Nem bánom, h a programon van. Ettől még, ha nincs magyar egy futamban eszembe se jutna, h megnézzem.
dawyd728
Erre nemtom mérnem reagáltam:
A BL nem mérvadó, mivel senki nem nézi. Csak én mondjuk. 😀

VB, olimpia, VK, világliga, EB. Ezek számítanak, ebbe meg nem szól bele a mindenkori BL résztvételi szabályzat. 😀
A know how a lényeg, mint említettem. *

-----

* Ez pedig igaz KK-ra is.

A kis mintára meg ezzel az erővel azt is mondhatnám, hogy engem meg nem hat meg a síugrás, mert csak lengyelek, finnek, norvégok, németek, osztrákok tudnak nagy zömmel sikeresek lenni klf. adottságok miatt.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
warr_b Washington Commanders 30 378 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Azért ez lol...

 index.hu/sport/uszas/2019/10/16/e-mailt_kuldtek_koreai_nyelven_all_kenderesi_zaklatasi_ugye/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 6 éve
dawyd728 4 268
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.
kishaszi
Mit árul el az, h a vízilabda bl-ben indulhatsz, ha befizeted magad?Nem kell semmi, csak pénz és indulhatsz. Több tucat ország bajnok csapata nem tud elindulni egy vízilabda bl-ben, mert nem tudják kitermelni a költséget. Nincs több, mint max 10 ország, aki komolyan veszi.
Főleg mediterrán országok és balkán. Én elhiszem, h nagy szó ezen 10-ből is elsőnek lenni, olimpián szoktam is nézni, de azt leszámítva utoljára a budapesti vb-n láttam vízilabdát.

Kajak-kenu.
Én pl korábbi román kenusokat ismertem, mint vb győztesek. Portugált nem. Mindegy. Nem ez a lényeg. Elhiszem, h fejlődik a sport. Én magam is szoktam kenuzni és kajakozni is. Persze csak túra hajókban. Pl az nagy előnye sok sporttal szemben, h szabadidő sportként is jól eladható.. Illetve rengeteg olyan sport van, amit egy bizonyos szint/kor után fizikai képtelenség űzni. Ez pont nem olyan. Nem utálom a sportágat, egyszerűen számomra nem okoz örömet nézni. Mindig jó, ha egy utolsó háztömb kerülő futóversenyen is a mi fiúnk kölyke nyer. Ilyen szinten örülök a sikereknek, de ez minden. Azt is alaírom vannak lényegesen érdektelenebb sportágak is az olimpián. Nem bánom, h a programon van. Ettől még, ha nincs magyar egy futamban eszembe se jutna, h megnézzem.
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Én minden fasságra vevő vagyok, de ez a kaják-kenu vb hidegen hagy. A junior úszó vb többet ér.
dawyd728
Én meg kajakoztam, ergo győzz meg, hogy a golf miért jobb. Hisz az elit sportis, meg pénz is több van benne. Nem kicsit. (Bár mondjuk a golf nekem nem is sport pl.)
Te jössz. 😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 6 194 — Steelers fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
dawyd728
A vízilabdára talán igaz,de a kajak-kenura régen nem. Anno ilyen, hogy portugál, meg román bajnok az wtf kategória lett volna. Több ország pedig annak is köszönheti a sportágban elért jobb eredményeit, hogy magyar szakemberektől tanultak. Ugyanis, ha csak az erő számítana, akkor Pulai Imre csilliószoros olimpiai bajnok lenne.

A vízilabda is azért megérne egy komolyabb elemzést, mert egydserű rá mondani, hogy csak azért vagyunk benne sikeresek,mert máshol nem játsszák, de ez is egy divatos baromság. Az tényszerű, hogy nem nyomják 40+ országban magas szinten, de itt sem igaz, hogy csak egy dolog kellene a sikerhez. Ezzel a szemlélettel kb. degradálod az olyan szellemi és technikai tőkét, tudást, amit a Gyarmatik, Szívósok, Faragók, Kárpátik, Kemények ... tudtak, tudnak.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
dawyd728 4 268
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)
Negritis
Ez kákán is a csomó... James semmilyen más sportban nem lett volna ennyire sikeres pénzügyileg. Simán kinézek belőle egy Lukaku karriert vagy TE poszton is elit szintet, de egyikkel se lett volna negyedekkora sztár se. A többi sport mind a kosár mögött van. Szóval tilitolizhatunk, h ez így vagy úgy nem igaz, ettől még az alap kiindulás az, h a legnagyobb sportágak szívják fel először a tehetségeket, és ahogy megyünk lefelé úgy szűkül a kiválasztás 1-1 sportág számára. Mi éppen ezért vagyunk sikeresek vízilabda/kajak-kenu és hasonló sportokban, mert ezeket más országban kb hobbi szinten űzik csak. Nincs belőle biztos megélhetés. Aki tehetséges is lenne, másik sportágat választ magának, már ha profi sportoló akar lenni és nem megy inkább dolgozni a tanult szakmájában.
Szóval maga ez a tudat is rombolja számomra ezen sportok élvezeti értékét.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
még amerikában sem a kosárlabda a legnépszerűbb 😀 nem hogy a világon
de tény h kb a legjobb egyéni bevételeket hozza (mlb-ben mondjuk vanna őrültebb szerződések)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
dawyd728
Én nem sértődtem meg, illetve így már értem is amit mondasz.
Kicsit összemostam a te és Sobri gondolatát ezért nem volt tiszta mea culpa.
több mint 6 éve
dawyd728 4 268
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
Toca
LeBron James kb tucat másik sportban világ legjobbja lenne. Ő mégis azt választotta, ami a legnépszerűbb, ahol a legjobban lehet keresni vele. Ahogy mész lefelé a sportok között népszerűség/benne lévő pénz alapján, annál kisebb talent poolból kerülnek ki oda sportolók.
Az úszás összehasonlíthatatlanul nagyobb bázissal rendelkezik, mint a kajak-kenu. Ergo sokkal inkább süt az egészről, h itt vmi kimagaslót látok.

Szóval nem a pénz miatt kizárólag nézem ezt vagy azt, csak tudom az összefüggéseket. Lassan félve mondom, mert megsértődés nagyon trendi manapság.
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 317 — Így remélem megfelelek nektek.....
Teszem hozzá a kajak szlalom is létező (ráadásul olimpiai) sportág, nem gyengén látványosabb.
empty taxi
Ok, csak a Szalajka völgyi Fátyol vízesés ehhez kicsit kevés 😊 😉
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
dawyd728
Áhá szóval te azért nézed mert több pénz van benne?
Szép témaváltás, de az alapfelütésed hülyeség.
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
Teszem hozzá a kajak szlalom is létező (ráadásul olimpiai) sportág, nem gyengén látványosabb.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
dawyd728 4 268
Köszi, ezeket idáig nem tudtam, megvilágosodtam. Gratula, 😊 ez a mosolygós faszfej is én vagyok 😉
ozibozi
Aláírásbavele.
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Köszi, ezeket idáig nem tudtam, megvilágosodtam. Gratula, 😊 ez a mosolygós faszfej is én vagyok 😉
több mint 6 éve
dawyd728 4 268
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Kicsit közelebb vannak a nézőkhöz. Kicsit alapsportabb. Kicsit többen űzik. Kicsit több pénz van benne.
Soroljam..
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉
ozibozi
Ez kéne kajakban is, forduljnak csak vissza!! 😀
Amúgy, hogy unalmas lenne? Az kb azon múlik, hogy éppen milyen a mezőny.
Maximum ingerszegénynek mondanám, de hat na. Tény vannak izgalmasabb látványosabb sportok, de mondjuk hogy pont az úszással összevetni mókás.
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 21 721
Nyílegyenes pályán ugyanazt csinálják az emberek oda vissza. Csak nem Úszkálnak? 😉