Magyar foci csevegő

36 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
nyilván nem kényszerből csinálják/juk, de azért csak jó lenne az állandóság meg a kiszámíthatóság, ha ez a sport meg akar maradni tartósan magyarországon.
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Ezzel együtt az már 14 a 35 meccsből, vagyis közel fele. Az azért már elgondolkodtató, hogy majdnem minden második meccsen nem volt kérdés a győztes, ha ez így folytatódik akkor nem lesz élvezetes a mérkőzés a nézőknek és szépen elmaradnak. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor szépen lassan elsorvad a sportunk. Szóval inkább kellene több meccset a jobb csapatokkal játszatni mint teljesen egyértelmű kimenetű meccseket erőltetni.Ferron
Tehát szerinted az a jó megoldás, ha lesz 6 csapatos div1 5 csapat versenyképes a 6. meg szopikázik ezerrel minden meccsen. Ellenben azzal, hogy van 10 csapat 5 dominál de a másik 5 meg versenyzik egymás közt. én inkább az utóbbit választanám de akkor szavazzunk

a, miszerint legyen 6 csapat, és akkor 1 szopikázik,
b, miszerint legyen 10 és akkor legalább lesz 5 olyan amelyik kb 1 szinten van, vagyis nem lesz csak 40+-os vereség van versenytárs mindenkinek.

Én a b-re tippelek többiek?

a, 0
b, 1

több mint 13 éve
NightBoY New York Giants 616
Véleményem szerint jelenleg nem születhet tökéletes rendszer, de még jónak mondható lebonyolítás sem. A rosszak közül a legkevésbé rosszat kell választani.
Teljesen felesleges más sportágakhoz hasonlítani az amerikai focit mert ettől nagyon-nagyon eltérő.
A legnagyobb probléma szerintem az, hogy nagyon sokan komoly versenyzésre, profi sportra gondolnak amikor lemennek focizni, míg a másik fele csak hobbiként tekint erre az egészre. És le lehet hőbörögni azokat akik nem veszik olyan komolyan a sportot mint itt pár fórumozó, de ettől még el kell fogadni, hogy nem hogy nincsenek kevesen, de én még azt is el tudom képzelni, hogy ők vannak többen jelenleg. Mint már mondták, ez amatőr sport jelenleg, mindenki fizet, hogy játsszon. És ez nem egy labdarúgás amit lehet a haverokkal pár sör után is űzni. Mennyi egy átlagos pályafutás mondjuk egy runninbacknek az nfl-ben? 5-6 év? Bizony el kell fogadni, hogy ahhoz, hogy valaki ezt a sportot hobbiként, úgy űzi, hogy még ő is fizet érte, nah ahhoz kell valami defekt az agyban. Persze elég sokunkban meg van ez a defekt, és a számunk jelenleg egyre csak nő, szóval kell megoldást találni.
Egyébként szerintem a Győr megtalálta, még ha az idei év számukra eléggé felemásra is sikerült. A legjobb csapatoknak ha így haladunk tovább nem kell elindulnia itthon. Ezen nincs mit szépíteni, se nekik, se a többi csapatnak nem jó. Itt most amúgy konkrétan 4 csapatról van szó, a "felzárkózókat" nem venném ide. Ők vagy játszanak egymás között, vagy külföld.
Persze ez teljesen elfogadhatatlan lenne ( mármint hogy ne induljanak ), de ha mondjuk 2 éven belül nem zárkózik fel hozzájuk még minimum 4 csapat szerintem maguktól is ezt fogják tenni.
Szerintem az idei év amúgy elfogadható volt. Mindenki játszott erősebb és azonos szintű csapattal is. Maradjon ez a rendszer, nem kell minden évben más...
Visszatérve a hobbis témához, ezt az idő dönti majd el. Elképzelhető, hogy lesz egy div1 ahol "profi" csapatok fognak játszani, és más divíziók hobbi szinten. És nem lesz átjárás.

You should know I bleed blue...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Gyorsan átfutottam a div 1 eredményeit:
(A győzelmek mértékét számoltam nem a vitt pontokat)
-20 = 11
+20 =7
+30 =3
+40 =7
+50 =2
+60 =5

A meccsek felén 30 pont alatt volt a fölény, harmadán 20 pont alatt megugrott ugyan a 40 pont feletti győzelmek száma, 7 ilyen mérkőzés volt de az igazán komoly győzelmekből mindössze 7 db volt.

Na ezt megnézve felesleges leredukálni a létszámot 6 csapatra, elég mondjuk egy 10 csapatos első osztály. Ezt nem is bonyolult megoldani, 2 csapat egyenes ágon kiesik a Div 1-ből, a 10.-el játszik a Div 2 egy osztályozót, és akkor tényleg a 10 legerősebb csapat lesz a div 1-benés a div 2 létszáma sem lesz sokkal nagyobb a div 1-hez képest.

Megszünnek a nagyon nagy arányú vereségek, és lesz a gyengébbeknek is versenytársuk, nem csak a "nagyok" akik bár elverik őket, de nem 0-4-el állnak majd, hanem 3-4 vagy hasonló eredménnyelSzentiRebel_#18
Szerintem az igazán komoly győzelem a +40 is, így már összesen 14db !
Vegyük például a mi meccsünket a Cowboys -al 55:7 -re nyertek. Ez nem volt igazán komoly győzelem? :okisdani
Ezzel együtt az már 14 a 35 meccsből, vagyis közel fele. Az azért már elgondolkodtató, hogy majdnem minden második meccsen nem volt kérdés a győztes, ha ez így folytatódik akkor nem lesz élvezetes a mérkőzés a nézőknek és szépen elmaradnak. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor szépen lassan elsorvad a sportunk. Szóval inkább kellene több meccset a jobb csapatokkal játszatni mint teljesen egyértelmű kimenetű meccseket erőltetni.Ferron
NB2-ben, NB1-B-ben kosaraztam jópár évet. Ott is csak az első 4-5 egymás közötti meccsei voltak kérdésesek, a többi "kötelező" győzelem volt a jobbnak. Ettől még az egy jó bajnokság, ami nem sorvad, ami sok-sok éve működik és a csapatok fel akarnak kerülni. Nem NFL vagyunk, ahol salary cap van a minél homogénebb csapatokért. Nézz meg egy európai focibajnokságot, ott is az első 4-5-nek kötelező megvernie az utána jövőket. Mindehol így van, ezen nem tudunk, nem is kéne változtatni, el kell fogadni. hegedusadam: nem kell a játékosoknak véleményt nyilvánítaniuk, de szerintem egy egészséges párbeszéd, kommunikáció jó, előremutató, amiből születhetnek jó ötletek.
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
de amúgy szerintem nem nekünk lenne a dolgunk/kötelességünk egy ilyen bajnokság lebonyolítást csinálni vagy én nemtom.. tudom hogy igen magvas gondolatokat közlök most de szerintem nem nekünk kéne agyalni egy életképes rendszeren.. én speciel játékos vagyok és játszani szeretnék nem azon tűnődni hogy most épp mit b@sznak el. tudnám értékelni ha kiszámítható meg átlátható lenne ez az egész rendszer.. mert csak úgy lenne jövője.. tudom közhelyek meg magyarországon vagyunk stb.. de nem igaz h nem lehet vmit normálisan megcsinálni.hegedusadam
szerintem ez egy olyan dolog, hogy játékosként szerencsés helyzetben valóban nem kell foglalkoznunk ezzel. de nem is kell, akik itt ezt megvitatják, nem muszájból teszik, hanem pont azért, amit te is írtál, mert egy jó rendszert szeretnének, amihez bizony ötleteket kell gyűjteni, aminek ez a legegyszerűbb, és leggyorsabb formája. ők szeretnének ezzel foglalkozni, szívesen foglalkoznak, ezért teszik, de ha nem így van, majd kijavítanak..
és igen, az tényleg nagy baj lenne, ha kötelező jelleggel minden játékosnak véleményt kellene nyilvánítania.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
de amúgy szerintem nem nekünk lenne a dolgunk/kötelességünk egy ilyen bajnokság lebonyolítást csinálni vagy én nemtom.. tudom hogy igen magvas gondolatokat közlök most de szerintem nem nekünk kéne agyalni egy életképes rendszeren.. én speciel játékos vagyok és játszani szeretnék nem azon tűnődni hogy most épp mit b@sznak el. tudnám értékelni ha kiszámítható meg átlátható lenne ez az egész rendszer.. mert csak úgy lenne jövője.. tudom közhelyek meg magyarországon vagyunk stb.. de nem igaz h nem lehet vmit normálisan megcsinálni.
több mint 13 éve
Ferron 72
Gyorsan átfutottam a div 1 eredményeit:
(A győzelmek mértékét számoltam nem a vitt pontokat)
-20 = 11
+20 =7
+30 =3
+40 =7
+50 =2
+60 =5

A meccsek felén 30 pont alatt volt a fölény, harmadán 20 pont alatt megugrott ugyan a 40 pont feletti győzelmek száma, 7 ilyen mérkőzés volt de az igazán komoly győzelmekből mindössze 7 db volt.

Na ezt megnézve felesleges leredukálni a létszámot 6 csapatra, elég mondjuk egy 10 csapatos első osztály. Ezt nem is bonyolult megoldani, 2 csapat egyenes ágon kiesik a Div 1-ből, a 10.-el játszik a Div 2 egy osztályozót, és akkor tényleg a 10 legerősebb csapat lesz a div 1-benés a div 2 létszáma sem lesz sokkal nagyobb a div 1-hez képest.

Megszünnek a nagyon nagy arányú vereségek, és lesz a gyengébbeknek is versenytársuk, nem csak a "nagyok" akik bár elverik őket, de nem 0-4-el állnak majd, hanem 3-4 vagy hasonló eredménnyelSzentiRebel_#18
Szerintem az igazán komoly győzelem a +40 is, így már összesen 14db !
Vegyük például a mi meccsünket a Cowboys -al 55:7 -re nyertek. Ez nem volt igazán komoly győzelem? :okisdani
Ezzel együtt az már 14 a 35 meccsből, vagyis közel fele. Az azért már elgondolkodtató, hogy majdnem minden második meccsen nem volt kérdés a győztes, ha ez így folytatódik akkor nem lesz élvezetes a mérkőzés a nézőknek és szépen elmaradnak. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor szépen lassan elsorvad a sportunk. Szóval inkább kellene több meccset a jobb csapatokkal játszatni mint teljesen egyértelmű kimenetű meccseket erőltetni.
több mint 13 éve
kisdani Minnesota Vikings 305 — Jászberény Wolverines fan
Gyorsan átfutottam a div 1 eredményeit:
(A győzelmek mértékét számoltam nem a vitt pontokat)
-20 = 11
+20 =7
+30 =3
+40 =7
+50 =2
+60 =5

A meccsek felén 30 pont alatt volt a fölény, harmadán 20 pont alatt megugrott ugyan a 40 pont feletti győzelmek száma, 7 ilyen mérkőzés volt de az igazán komoly győzelmekből mindössze 7 db volt.

Na ezt megnézve felesleges leredukálni a létszámot 6 csapatra, elég mondjuk egy 10 csapatos első osztály. Ezt nem is bonyolult megoldani, 2 csapat egyenes ágon kiesik a Div 1-ből, a 10.-el játszik a Div 2 egy osztályozót, és akkor tényleg a 10 legerősebb csapat lesz a div 1-benés a div 2 létszáma sem lesz sokkal nagyobb a div 1-hez képest.

Megszünnek a nagyon nagy arányú vereségek, és lesz a gyengébbeknek is versenytársuk, nem csak a "nagyok" akik bár elverik őket, de nem 0-4-el állnak majd, hanem 3-4 vagy hasonló eredménnyelSzentiRebel_#18
Szerintem az igazán komoly győzelem a +40 is, így már összesen 14db !
Vegyük például a mi meccsünket a Cowboys -al 55:7 -re nyertek. Ez nem volt igazán komoly győzelem? :o


Wolverines #79 C
több mint 13 éve
fokhagyma New Orleans Saints 40
...mindenki szórakozni szeretne szabadidejét kellemesen eltölteni, és mindenki különböző mértékben áll hozzáce
Aki szórakozni szeretne, az nézze a meccset vagy menjen moziban.Farky
Aki szórakozni szeretne, az szervezzen a közvetlen környezetében nyolc-tíz embert és játszanak olyan Backyard football szerű dolgot, garantáltan jól érzi majd magát mindenki
(saját példából tudom)
😊

Butchers
Debrecen Gladiators
ZooBoszlo underground
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Kori nem bennfentesnek tűnik hanem bennfentes! 😊

Versenybizottsági tag! Így szerencsére hamar értesülhetünk a dolgokról, mivel aktív fórumozó! 😊
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
egyébként miért nem lehet most úgy dönteni, hogy legyen 3. helyért meccs? Kori, te bennfentesnek tűnsz, ha tudsz, légy oly kedves és válaszoljBálint #15
Eredetileg azért lett volna bronzmeccs, hogy legalább egyel több mérkőzés legyen egy amúgy kis létszámú Div I-ben. Mivel borult és összevonódott a Div I, már mindenki játszott elég meccset, így nem volt rá szükség. Persze lehetett volna jó egy bronzmeccs, de kimondottan csak a kevés meccs miatt lett volna, amúgy a sok meccses alapszakasszal (6 még soknak számít) már a büdzsé sem engedte a dolgot, és különösebben nagy "szükség" sem volt rá. Idén már nem is lesz.


több mint 13 éve
Farky Indianapolis Colts 8 296 — ℧
...mindenki szórakozni szeretne szabadidejét kellemesen eltölteni, és mindenki különböző mértékben áll hozzáce
Aki szórakozni szeretne, az nézze a meccset vagy menjen moziban.

Hungarian Indianapolis Colts Fan Club I'll always be a Colt. Always! - Peyton Manning
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Olvass vissza, leírta Kori hogy miért nincs meccs! Egyébként a Cowboys küldte be pont, hogy nincs benne a kiírásban a 3. helyért rendezendő meccs, tehát ezért nem lesz.

319-es hszBruce
Kori azt írta, hogy egyebek mellett visszavonta ezen határozatát a VB bigottság. ez nem az oka annak, hogy miért nincs meccs, hanem a módja a megakadályozásnak. az oka az lenne, hogy nem jön ki pénzből, nincs rá érdeklődés, stb...
lásd alant Kori hsz-nek releváns részét:
"Az előző VB törölte az eredeti kiírásból a Győr kilépése utáni változtatások mellett, de az új VB erről nem tudott (jó régen is volt). Sok minden változott akkortájt, elfelejtődött a dolog. Aztán hamar kiderült, így lett sztornó a történetből."

egyébként miért nem lehet most úgy dönteni, hogy legyen 3. helyért meccs? Kori, te bennfentesnek tűnsz, ha tudsz, légy oly kedves és válaszolj
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Olvass vissza, leírta Kori hogy miért nincs meccs! Egyébként a Cowboys küldte be pont, hogy nincs benne a kiírásban a 3. helyért rendezendő meccs, tehát ezért nem lesz.

319-es hsz
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Gyorsan átfutottam a div 1 eredményeit:
(A győzelmek mértékét számoltam nem a vitt pontokat)
-20 = 11
+20 =7
+30 =3
+40 =7
+50 =2
+60 =5

A meccsek felén 30 pont alatt volt a fölény, harmadán 20 pont alatt megugrott ugyan a 40 pont feletti győzelmek száma, 7 ilyen mérkőzés volt de az igazán komoly győzelmekből mindössze 7 db volt.

Na ezt megnézve felesleges leredukálni a létszámot 6 csapatra, elég mondjuk egy 10 csapatos első osztály. Ezt nem is bonyolult megoldani, 2 csapat egyenes ágon kiesik a Div 1-ből, a 10.-el játszik a Div 2 egy osztályozót, és akkor tényleg a 10 legerősebb csapat lesz a div 1-benés a div 2 létszáma sem lesz sokkal nagyobb a div 1-hez képest.

Megszünnek a nagyon nagy arányú vereségek, és lesz a gyengébbeknek is versenytársuk, nem csak a "nagyok" akik bár elverik őket, de nem 0-4-el állnak majd, hanem 3-4 vagy hasonló eredménnyelSzentiRebel_#18
köszi a gyűjtést, remélem látják az illetékes elvtársak

és miért nincs harmadik helyért is meccs??? vicc is, meg komoly is a kérdés. nekem tetszett, amikor az elődöntőt közösen rendeztük a wolves-szal
több mint 13 éve
SzentiRebel_#18 272 — Rebels fan
Gyorsan átfutottam a div 1 eredményeit:
(A győzelmek mértékét számoltam nem a vitt pontokat)
-20 = 11
+20 =7
+30 =3
+40 =7
+50 =2
+60 =5

A meccsek felén 30 pont alatt volt a fölény, harmadán 20 pont alatt megugrott ugyan a 40 pont feletti győzelmek száma, 7 ilyen mérkőzés volt de az igazán komoly győzelmekből mindössze 7 db volt.

Na ezt megnézve felesleges leredukálni a létszámot 6 csapatra, elég mondjuk egy 10 csapatos első osztály. Ezt nem is bonyolult megoldani, 2 csapat egyenes ágon kiesik a Div 1-ből, a 10.-el játszik a Div 2 egy osztályozót, és akkor tényleg a 10 legerősebb csapat lesz a div 1-benés a div 2 létszáma sem lesz sokkal nagyobb a div 1-hez képest.

Megszünnek a nagyon nagy arányú vereségek, és lesz a gyengébbeknek is versenytársuk, nem csak a "nagyok" akik bár elverik őket, de nem 0-4-el állnak majd, hanem 3-4 vagy hasonló eredménnyel

több mint 13 éve
kutya76 Pittsburgh Steelers 136 — NO WAY ! ! !
Indult volna külföldi csapat itt szívesen a DIV1-ben, (lett volna rá érdeklődés rendesen) és csak a legalsóbb osztályban lett volna rá lehetőség.
Szerintem ez a "töltsük fel a DIV1-et külföldi csapatokkal" már a csírájában halott volt. Esetleg egy szövetségi határozattal... ha már itt "röpködnek" a határozatok rendesen 😉



Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Teddy azt írta, hogy sokan inkább jól néznek ki, mint jól játszanak. Nem ütköznek, nem akarnak jobbak lenni, és ebbe nekem beletartozik az is, hogy nem akarnak a legjobb 8 csapat között játszani 6.-7.-8.-ként, mert akkor csúnyán kikapnak. Kosárlabdában egyetemi csapatommal feljutottunk NB1-B, ahol nincsenek teljesen amatőr csapatok, fizetett játékosok mindenhol vannak. Mi heti 3x edzettünk, több ellenfelünk akár napi 2x is... Többször csúnyán kikaptunk, kevésszer nyertünk, de bentmaradtunk, sajnos a pénzügyi támogatóink nem fizették a második évet. Most is rendkívül büszke vagyok a csapatra, hogy tagja lehettem, hogy tisztességesen végigküzdöttük a meccseket, sokat fejlődtünk fejben, taktikában, csapatként. Kis szaros egyetemi csapatként 40+ ponttal kikaptunk a későbbi bajnok otthoában, de a visszavágón csak pár ponttal kaptunk ki otthon.

Nincs más, csak a következő play.

Szerintem aki szervezett bajnokságban indul, akár foci, akármi más sportágban, az hozzon áldozatokat, akarjon jobb lenni, mert nincs olyan hogy szintentartás versenyszerű sportban. Szintentartás nálam azt jelenti, hogy egyre rosszabb leszel, mert már nem teszel bele annyit, már nem hozol áldozatokat, nem akarsz jobb lenni.
Aki hobbisportolni akar, az menjen gyúrni, kocogni, aerobikozni, mittomén. Nem kell mindenkinek amerikaifocizni.

Szerintem nem kell ennyi csapat sem Budapesten, sem országosan. Jelenleg az országban maximum 4 csapatnál dolgozik edzőnek nevezhető ember, szemben a 20+ csapatlétszámmal.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Akkor félreértettem amit Teddy írt!

Én arra gondoltam, hogy annyi időt feccöl bele mindenki ebbe a sportba amennyit akar ezt nem szabhatja meg senki (majd esetleg a csapatvezetők nem szerepeltetik) és ettől ugyanannyira játékos ő is, mint az aki csak ennek él.

Az tiszta sor, hogy a pályán csak és kizárólag a feladatodra kell koncentrálni, különben baj van, sérülés stb!

De akkor én értettem félre és kész, nem jó ég...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Mi az hogy nem itt a helye??? 😀
Ne legyünk már profibbak a profibbnál. Amíg a saját megélhetésedet kockáztatod a pályán, addig te döntöd el mennyit teszel bele.
Bruce
Te jó ég....
Kurvára nem arról van szó, hogy profi vagy nem profi. Aki csinálja, az csinálja komolyan, szívvel és lélekkel. Minden más bullshit. Ennek semmi köze a profizmushoz.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Amíg a saját megélhetésedet kockáztatod a pályán, addig te döntöd el mennyit teszel bele.Bruce
Ezzel nem tudok, nem is akarok azonosulni. Lehet hogy a sakkban, a gátfutásban ez így működik/működhet. De ha amerikai focizol, akkor ez nem tud így működni, mert amikor pályára lépsz, akkor a saját és mások testi épségedét kockázatod a felkészültséged függvényében. Ezt a sportot nem lehet fél szívvel, ímmel-ámmal űzni, mert sérülést szenvedsz. Szerintem egyébként semmilyen sportot nem lehet félszívvel űzni, de ezt sajnos nem mindenki gondolja így.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Mi az hogy nem itt a helye??? 😀
Ne legyünk már profibbak a profibbnál. Amíg a saját megélhetésedet kockáztatod a pályán, addig te döntöd el mennyit teszel bele.

Majd kiforrja magát, hogy aki kevesebbet tud vállalni, az gyengébb lesz és alacsonyabb szinten játszik! De attól ugyanúgy sportoló ő is.

Éppen tegnap volt erről szó a megbeszélésünkön. Nem minden fekete vagy fehér!

Egyelőre az a feladat, hogy minél több ember űzze ezt a sportot és utána lesz majd az a természetes kiválasztódás amiről te beszélsz, hogy a legjobbak lesznek a legfelsőbb szinten.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az egy profi sport tudtommal.
Egy profi nem kérdez vissza hova menjen, az megy ahova mennie kell.
Egy profi sportolónak megmondod, hogy július 15-től augusztus 15-is szünet van, utána 1 hónap edzés és folytatjuk a bajnokságot, akkor ő azt csinálja (de ez nálunk szerintem elhamarkodott döntés volt).
És ennek egy nagyon egyszerű oka van. Neki ez a munkája!
Nem kell melóznia mellette, fizetnek neki és még sorolhatnám.
Mi pedig amatőrök vagyunk és van más dolgunk-e mellett és mi fizetünk, hogy játszhassunk...Teddy
És? Most arról volt csak szó, hogy egy pl. szlovák csapat (de mondhatnék mást is), aki nincs igazán messze beszáll játszani. Nem katasztrófa odamenni, ugyanígy kibírható neki, ha hozzánk utazik. Mi köze ennek a profizmushoz?

A másik felvetésre meg: Csak nekem tűnik nagyon gáznak az idei kiírás ezzel a közös Div I-el? A rengeteg totál érdektelen, hatalmas pontkülönbségű meccsel? Ezt hogy lehet így "eladni" akár nézőnek, akár szponzornak, se a jó csapatoknak, se a gyengéknek nem jó, mert KOMOLYTALAN meccsekkel van tele az egész. Vagy ez nem baj? Ha ezt akarjuk konzerválni 10-12 csapatos Div I-el, akkor hosszútávon szórjuk meg a "legjobbak" küzdelmeit ilyen érdektelen találkozókkal.

A gyengék meg majd fejlődnek ha nagyon kikapnak (szerintem nem) az erősek meg játszathatnak cseréket akár végig a legtöbb meccsen (ha akarják) mint idén. De minek? Kit fog ez érdekelni? Az előre lefutott, agyonverős meccsek megölik az egész foci lényegét, mint ahogyan minden más sportét is. És most nem arra gondolok, hogy kikapsz-e néhány TD-vel, hanem hogy alap a mercy rule már a félidőben.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Értem amit mondasz, de ez nem ilyen egyszerű, ez amatőr sport sehol nem lehet egy csapatott arra kényszeríteni hogy felsőbb osztályban játsszon, és azt se hogy melyik csapatba játsszon, mindenki szórakozni szeretne szabadidejét kellemesen eltölteni, és mindenki különböző mértékben áll hozzá (van aki mindent feláldoz ezért, szabadidejét, pénzét egészségét, és van aki még az idejéből is alig alig). Vannak csapatok akik mögött van háttér azok tudnak egy viszonylag jó színvonalat is hozni fejlődnek stb. és vannak amelyek ideig óráig maradnak meg. Be kell állnia a rendszernek, és azért e felé haladunk Kavbojok is végigjárták az utat, Rebels is, most kezdik a Hurikánok, Zala is egyben maradt Haladás is. És egyre inkább színesedik a sport és egyre kevesebb az arcpirító bénázás. Meglátjuk mi lesz de talán jobb lesz és nem lesz több nagy botrány mint ami idén volt😉
Aki nem tesz bele ebbe a sportba mindent amit csak tőle telik, annak nem itt a helye.
Láttam én már 15 és 40 éves embert is úgy felmenni a pályára, hogy nem volt benne lélek és láttam már 5 éves kis srácot is úgy ütközni, mint egy vadállat (az ő szintjén 😀.

És az egyik legnagyobb/legjobb -volt- (remélem ezt senki nem vitatja) magyarországi játékos is már benne volt a korban amikor elkezdte és amikor abbahagyta. Szóval kérdezzük meg Tatát arról, miért játszott mindig mindent beleadva.
(Véleményem szerint, mert harcolni akart, szerette ezt a sportot és meghalt volna bármelyik csapattársáért a pályán! és aki nem így megy fel az keressen más sportot!)

Erre a sportra nevelni kell (valaki rögtön ráérez, valakibe évek alatt sem tudod beleverni) és ez még csak most kezdődött el ez sok helyen. Mire a juniorok (12-14 éves gyerekek) és a minik (5-6 éves kortól felfelé) felnőnek, addig még sok víz lefolyik a Dunán és sok minden fog még változni...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Igen, lehetséges hogy az lenne a megoldás, hogy 6 csapatosra felduzzasztani a legfelső osztályt külföldi csapattal/csapatokkal!Bruce
magyar jéghokiba van ilyen és működik is, a liga fele külföldi csapatokból áll. el lehet játszani a gondolattal. most az a kérdés mit szólnának ehhez a DIV1-es csapatokapó
Az egy profi sport tudtommal.
Egy profi nem kérdez vissza hova menjen, az megy ahova mennie kell.
Egy profi sportolónak megmondod, hogy július 15-től augusztus 15-is szünet van, utána 1 hónap edzés és folytatjuk a bajnokságot, akkor ő azt csinálja (de ez nálunk szerintem elhamarkodott döntés volt).
És ennek egy nagyon egyszerű oka van. Neki ez a munkája!
Nem kell melóznia mellette, fizetnek neki és még sorolhatnám.
Mi pedig amatőrök vagyunk és van más dolgunk-e mellett és mi fizetünk, hogy játszhassunk...