Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

GM játék csevegő

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
2025-ös roster fájl

2026-os roster fájl

Draft tracker 2025

Draft tracker 2026

Rosenhaus táblázat 2026


Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 9 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 784 — Sworn to the Black
Én lemondok Lane Johnsonról, mehet a Jetsbe!
több mint 9 éve
Törölt felhasználó
Húú bakker ennyi hsz pár óra alatt... 😀
Részemről vállalható h a Rózik határozzanak meg egy minimumot ami alatt az FA-k nem írnak alá, de nincs bajom azzal sem h vki áron alul ír alá. Most nem tudom megszámolni h hány csapattól érkeztek ajánlatok 1. körben, de Soldi legalább figyelt és próbálkozott és ha ennyiért, hát ennyiért vitt játékost. 😀
több mint 9 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Klaci, köszönjük a munkát, elég fasza mock draftot összehoztál 😊
Igor-Soldi, szokásos szép igazolások (ba***átok meg azért 😊 )
Ádi, lehet kérni 2. körös FA listát? Úgy alakítanám Minitorn szerződését. Köszi!


JT Daniels fan
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
1/32 Baltimore Ravens
John Ross - WR, Washington

2/20 Baltimore Ravens (MIA)
Jarrad Davis – ILB, Florida

2/27 Baltimore Ravens (MIN)
Kevin King – CB, Washington

2/32 Baltimore Ravens
Eddie Jackson – SS, Alabama

Uhh - injury risk, injury risk (Anzalone meg viccesebb lett volna), nyers SEA corner, injury risk - elegge durva draft lenne 😀

Amugy a posztok okesak (bar LB-t szerintem hozok meg FA-rol), a Jacksont kedvelem, Davis/King-nel meg nem tudom, Rosst viszont tuti nem vinnem, akarmekkora potencialja van, ennyi injury riskkel...
Igor
Mentségemre szóljon, hogy elég jól állsz a különböző posztokon játékosanyaggal, így szinte csak rajtad múlik, hogy kit bpa-zol, ki szimpatikus vagy mi nálad a top prioritás. Azért sérülések ide vagy oda, nehezen tudnám elképzelni (ma), hogy Ross 1/32-re elérhető legyen IRL
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Nem szégyelled, hogy egy reális árat kellett kifizetni érte? 😀 😛
Klaci79
De, kicsit szomorú vagyok. Jobb lett volna 2,75-ért. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Nem szégyelled, hogy egy reális árat kellett kifizetni érte? 😀 😛
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 852 — Dr Kongó fan
1/32 Baltimore Ravens
John Ross - WR, Washington

2/20 Baltimore Ravens (MIA)
Jarrad Davis – ILB, Florida

2/27 Baltimore Ravens (MIN)
Kevin King – CB, Washington

2/32 Baltimore Ravens
Eddie Jackson – SS, Alabama

Uhh - injury risk, injury risk (Anzalone meg viccesebb lett volna), nyers SEA corner, injury risk - elegge durva draft lenne 😀

Amugy a posztok okesak (bar LB-t szerintem hozok meg FA-rol), a Jacksont kedvelem, Davis/King-nel meg nem tudom, Rosst viszont tuti nem vinnem, akarmekkora potencialja van, ennyi injury riskkel...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
alatriste Green Bay Packers 11 930 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Jelentősen frissült a Chargers KeKi. Több új név is van a mozdítható játékosok között. 😊
Soldados
kisebb, nagyobb változások a sivatagi kekiben is
 bowl.hu/forum/manager-jatek/keres-kinal/1449405
Blake Bortles továbbra is eladó azoknak akik lemaradtak a legjobb FAkről

Szerkesztette: alatriste


Liverpool Fc
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
kicsit elszámoltam magam Cousins esetében, azt hittem eleget emeltem, hogy hozzám kerüljön, így nem is ajánlottam másnak
kristof
Azt az emelést mondjuk nem értettem. 14 millió / 5 évről módosítottál 17,34 millió / 5 évre; ha hajlandó vagyok ennyit emelni, akkor egyértelmű, hogy már azt az átlagban hiányzó 160 ezret is megadom, mondván mi van akkor, ha az első körben vezető ajánlatnak pont a 80%-ával sikerült bennmaradnom? És ha nem jönnek újabb versenyzők vagy csak olyanok, akik nem ajánlanak eleget, akkor biztosan versenyben maradsz a játékosért a harmadik körre, mert úgy holtverseny van az addigi elsővel. És történetesen az első körben pont a Colts vezető ajánlatának 80%-át sikerült ajánlanod. 😊 Úgyhogy 99,09%-os ajánlattal estél ki.
több mint 9 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Egyébként a helyzet nem katasztrofális, igazán alacsony áron csak hárman (Taylor, Ertz, Reed) mentek el, ha ezt összevetjük a meglepő túlfizetésekkel, nem olyan vészes 😊

több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Na itt viszont tulfizettel valakit 😊 (akar Ware-hez, akar a maradekhoz hasonlitom)
Igor
Viszont egy valid kezdő RB valóban kellett nekem. És ez az összeg még mindig nem észveszejtő. (Pl ha valami irreálisan lent van, az az RB tag-érték.)
Soldados
Neki bezzeg nem próba-szerencse jellegű ajánlatot adtál, én viszont igen... 😊 Én előztelek be, hangyányival magasabb átlagot ajánlottam neki, de csak három évre. Nem volt rá égető szükségem és jó RB-t a free agency későbbi részében vagy a draftról is könnyen szerezhetek, ezért elég visszafogott ajánlatot toltam elé, ennél többet is megért volna, úgyhogy szerintem ez is elég kedvező deal a te szempontodból. (Igor szerintem túl sokat lát Bookerbe és túl keveset Andersonba. 😛 )
vassadi
Egyedül RB-poszton nem volt meg a tuti kezdőm, így ezt az egy licitet vettem komolyan. Már amennyire a capem engedte. Andersont ráadásul szeretem, így a 3 évre 2,75 millát jelentősen megemeltem, mert őt komolyan le akartam igazolni, így lett 3,5 milla 4 évre, bár ezek szerint 3-3,2 milla is elég lett volna 4 évre. Ennek ellenére így sem bánom, ez teljesen normális ár érte.

(Egyébként már az is megvolt, hogy esetleges 3. körre 5 évre 4 millát ajánlottam volna)

Szerkesztette: Soldados


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Jelentősen frissült a Chargers KeKi. Több új név is van a mozdítható játékosok között. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 908
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Na itt viszont tulfizettel valakit 😊 (akar Ware-hez, akar a maradekhoz hasonlitom)
Igor
Viszont egy valid kezdő RB valóban kellett nekem. És ez az összeg még mindig nem észveszejtő. (Pl ha valami irreálisan lent van, az az RB tag-érték.)
Soldados
Neki bezzeg nem próba-szerencse jellegű ajánlatot adtál, én viszont igen... 😊 Én előztelek be, hangyányival magasabb átlagot ajánlottam neki, de csak három évre. Nem volt rá égető szükségem és jó RB-t a free agency későbbi részében vagy a draftról is könnyen szerezhetek, ezért elég visszafogott ajánlatot toltam elé, ennél többet is megért volna, úgyhogy szerintem ez is elég kedvező deal a te szempontodból. (Igor szerintem túl sokat lát Bookerbe és túl keveset Andersonba. 😛 )
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Na itt viszont tulfizettel valakit 😊 (akar Ware-hez, akar a maradekhoz hasonlitom)
Igor
Viszont egy valid kezdő RB valóban kellett nekem. És ez az összeg még mindig nem észveszejtő. (Pl ha valami irreálisan lent van, az az RB tag-érték.)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 852 — Dr Kongó fan
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊
Soldados
Na itt viszont tulfizettel valakit 😊 (akar Ware-hez, akar a maradekhoz hasonlitom)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
toam New York Jets 2 401 — Suck for ?????
Szerintem a rózik átlagának 75%-a alatt ne írjon alá senki.
A 2. körben legyen ez 60% és amikor nyílt licit van már, akkor mindegy mennyiért ír alá.
Klaci79
Magam ellen beszélek, de ezzel az lesz a baj, hogy ha a Rózik rosszul áraznak be vkit (amiről már volt hiszi ugyanitt), az lecsapódik a FA-ben is. Akkor már inkább ez a rendszer, vagy olyasmi, hogy az eredeti csapat megismételheti az ajánlatát, ha mondjuk a top ajánlat kevesebb, mint az övének a valahány%-a.

Érdesem megkérdezni, hogy itt Ertz eredeti csapata, miért nem ajánlott neki pénzt, ha a hosszabbításoknál még előbb 5,4, majd 6,1 millát is kínált neki.
Soldados
1. mert mindjárt aláír hozzám egy RFA feleannyiért 2. Mert noob újoncGM vagyok 😊

Szerkesztette: toam
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Háháháhááááááá! CJ is megvan. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 11 737 — Jedi Master
A fél banda alig ajánlott, vagy nem... ez a fő oka, hogy nem volt több játékosra sem normális kereslet.

Azzal, hogy újabb IRL idegen szabályokat hoznánk, vagy pl kredit alapú licitek lennének, stb., csak egyre távolabb kerülnénk a valóságtól sajnos. Jó ez a több körös licit, nem működik ez olyan rosszul, mint ahogy most 1-2 játékos miatt tűnik.
És azt kell mondanom, ha az árazás nem lett volna olyan magas néhány játékos esetében, akkor aláírt volna hosszabbításnál jóval többért, mint amiért most aláírt. Tehát a túlárazásnak igenis van negatív oldala, itt az élő példa és a következmény.
Persze nem olyan vészes ez, hosszabb távon ez kiegyenlíti egymást. Én nagyobb gondnak gondolom azt, amit tegnap írtam, hogy irreálisan magas árakkal írnak alá játékosok a sapkánkhoz képest, és elég 3-4 ilyen játékos az 53-ban, évek alatt tönkre vághat egy keretet, ha nem vigyáz valaki.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy aki megelőzött CJ Andersonnál, annak mondom, hogy én megtettem az emelt ajánlatomat, szóval már csak somoson múlik az eredményhirdetés.
Soldados
És mennyit ajánlottál emelten? 1,5 millát már eléri? Gazember 😀
Klaci79
Nem. Aki megnézi a rosteremet, az láthatja, hogy RB-fronton vagyok a leggyengébb, ott komoly ajánlatot tettem. Persze túlfizetni őt sem fogom. 😊
Soldados
1.6 millio 😛
Igor
Képzeld, ennek a dupláját is átléptem. 😉 Persze csak most, hogy beelőztek. 😊 Már nem titok, 2,75 millával vezettem az első kör után, de most évet is emeltem, plusz az összeget is komolyan megnyomtam - legalábbis önmagamhoz képest. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 852 — Dr Kongó fan
Amúgy aki megelőzött CJ Andersonnál, annak mondom, hogy én megtettem az emelt ajánlatomat, szóval már csak somoson múlik az eredményhirdetés.
Soldados
És mennyit ajánlottál emelten? 1,5 millát már eléri? Gazember 😀
Klaci79
Nem. Aki megnézi a rosteremet, az láthatja, hogy RB-fronton vagyok a leggyengébb, ott komoly ajánlatot tettem. Persze túlfizetni őt sem fogom. 😊
Soldados
1.6 millio 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 852 — Dr Kongó fan
Egyébként jah az nem elvetendő gondolat h van egy küszöbérték, ami alatt nem ír alá az adott játékos. Ha nem érkezik rá ilyen ajánlat akkor a delikvens átkerül a köv FA-körbe, ahol ez az aláírási küszöb x %-kal csökken az előző körhöz képest.
Ami gyakorlati dolog, hogy ezeket az aláírási küszöböket pre-FA nyilvánosságra kell hozni, elvégre Rosenhausok áraznak, az unfair előny lenne, hogy ők vágják a küszöbértékeket, a többiek nem.
empty taxi
En is ezen gondolkodtam, de ez meg mindig nem oldja meg a problema.. ha mondjuk 50% az alairasi kuszob, es Ertznel mondjk ez 3 millio, akkor Soldi lehet megteszi a minimum 3 milliot tesz 3 evre, es ugyanugy hoborgunk most / csovaljuk a fejunket. Maga az egesz rendszer atgondolando... tudom h en javasoltam 😕
(TE oldalon amugy az eros TE class miatt is ertheto hogy valaki esetleg nem vetodott ra a nagy nevekre annyira... )

Van egy ket alternativ otletem (kredit alapu licitek, kisebb caphit dupla ajanlat eseten adott FA poszton, NPV), es ezek kombinacioja... de a legfobb gond az tovabbra is szerintem az, hogy tul keves az aktivitas iden.

Tudnek 6-7 csapatot mondani, akinek boven van capje, de alig ajanlott az 1. FA korben eddig.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Alternatívan kisebb reform az is lehetne, hogy a posztadminisztrátor a licitáló csapatokon kívül azt is bejelenti, hogy melyik FA hanyadik legmagasabb ajánlatot kapta (esetünkben tehát kiderült volna, hogy Bennett kapta a legtöbb pénzt, Reed pedig csak 2., szerintem ez kicsit jobban élénkítette volna Reed piacát legalább). Ez csak nagyon kis plusz info, de a legfurább helyzeteket még ez is kiszűrheti, legalább valószínű, hogy a legjobbra tartott FA tényleg a legjobban fizetett is lesz.


Rajna
Ez kifejezetten jó ötlet. Alig eredményez plusz adminisztrációt és nagyban élénkíti a piacot, realisztikusabbá teszi a játékot.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Amúgy aki megelőzött CJ Andersonnál, annak mondom, hogy én megtettem az emelt ajánlatomat, szóval már csak somoson múlik az eredményhirdetés.
Soldados
És mennyit ajánlottál emelten? 1,5 millát már eléri? Gazember 😀
Klaci79
Nem. Aki megnézi a rosteremet, az láthatja, hogy RB-fronton vagyok a leggyengébb, ott komoly ajánlatot tettem. Persze túlfizetni őt sem fogom. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Indiana Hoosiers 24 113
Szerintem a rózik átlagának 75%-a alatt ne írjon alá senki.
A 2. körben legyen ez 60% és amikor nyílt licit van már, akkor mindegy mennyiért ír alá.
több mint 9 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Igazából ami a legfurább így a végeredményben, hogy kb. a legrosszabb TE ment el messze a legdrágábban. Ez IRL sosem fordulhat elő, vanank túlfizetések, alulfizetések, rosszul kalkuláló ügynökök, mindenféle, de azért egy adott évben egy adott poszton mindig az kapja a legtöbb pénzt, aki a legjobb, a másodikat az, aki a 2. legjobb, stb. Persze van, amikor nagyon hasonló játékosok vannak és ehhez képest fura eltérés a fizuk között, de az nagyon-nagyn ritka, hogy egy rosszabb játékos többet kapjon egy nála jobbnál (ismétlem: azonos poszton, azonos évben).

Szerintem a nyilvános minimumok abszolút működhetnek, könnyíti az adminisztrációt és szerintem nem nagyon befolyásolja a minimumok ismerete a legtöbb GM-et, de fontos, hogy ezek korántsem lehetnek azonosak a hosszabbításos árakkal, annak más a logikája.

Alternatívan kisebb reform az is lehetne, hogy a posztadminisztrátor a licitáló csapatokon kívül azt is bejelenti, hogy melyik FA hanyadik legmagasabb ajánlatot kapta (esetünkben tehát kiderült volna, hogy Bennett kapta a legtöbb pénzt, Reed pedig csak 2., szerintem ez kicsit jobban élénkítette volna Reed piacát legalább). Ez csak nagyon kis plusz info, de a legfurább helyzeteket még ez is kiszűrheti, legalább valószínű, hogy a legjobbra tartott FA tényleg a legjobban fizetett is lesz.

Amúgy meg ja, a rendszer legnagyobb "hibája", hogy a GM-ek nem főállásban tolják, ezért a többség alig szentel időt a dologra, örül, ha egyáltalán kinéz magának valkit, aztán arra licitál. Azt nem tudja figyelni, hogy a Chargersnek milyen tight endjei meg mennyi space-e van éppen, ezért "hibázik", de sajnos ezt nem tudjuk kiküszöbölni,