NFL Draft 2018

38 feliratkozó

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 455
Grat Ádi! Nagyon jól összeszedted. Reális indokokkal, értelmes és önálló gondolatokkal. Sokkal összeszedettebb és alaposabb, szakmaibb ìrásnak tartom, mint az eddig olvasott bármely "profi" (clickbait) mockot.

LdVE-ért és a homerkedésért extra plusz pont jár tőlem.😁
több mint 5 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
eközben új

PJ Hall, DT
Fred Warner, LB
Equanimeous St.Brown, WR
Parry Nickerson CB

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Főoldalra vele
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 521
Elkészült. Eredetileg trade nélkülit akartam, aztán mivel lényegében biztosra lehetett venni, hogy lesz majd top QB-t érintő csere, így vittem bele ilyet én is, hogy ennyivel is életszerűbb legyen. Bár egy mock lényege szerintem az, hogy az írója egyes csapatok needjeiről és az egyes prospectekről alkotott véleményét adja át, azt, hogy ő maga hol miben gondolkodna – én legalábbis ennek szellemében szoktam őket írni, soha nem azt próbálom megtippelni, hogy adott csapat adott pickkel kit / milyen posztra fog húzni.

Nálam is volt tehát trade QB-ért a draft elején, aztán egy nappal azt követően, hogy elkezdtem írni a mockot, jött a Colts és a Jets blockbuster dealje, de szerencsére az eredeti forgatókönyv minimális módosításával igazodni tudtam hozzá, nem borított mindent. Ezen kívül egy saját ihletésű (bár népszerű teórián alapuló) draft eleji cserét és még egy apró mozgást csempésztem bele. Jobban nem akartam megkavarni, meg így legalább minden csapat szóba kerül azt a kettőt (Chiefs, Texans) leszámítva, akiknek jelen állás szerint amúgy sincs pickjük az első körben.

A dőlttel szedett részeket az időközbeni eseményekre, tranzakciókra, roster move-okra reagálva fűztem hozzá olyan pickekhez, ahol addigra már megírtam a kommentet.

Tervezem, hogy ha időm engedi, akkor a draft után össze is vetem a mockban leírtakat az IRL eredményekkel, történésekkel, de addig is örülnék az alábbi irománnyal kapcsolatos észrevételeknek, véleménynek, kritikának.

Minden további szószaporítás alant. 😊

1/1. Cleveland Browns: Sam Darnold, QB (USC)
Már az elején leszögezném, ha agyoncsapnának, se tudnám határozottan azt mondani az idei QB class egyik tagjára sem, hogy „ő összességében kiemelkedik a többiek közül, egyértelműen előtte áll a legnagyobb jövő”. Arra hívnám fel a figyelmet, hogy a Browns számára sem elegendő, hogy szimplán megtalálják a legtehetségesebb irányítót; nagyon nem mindegy, hogy milyen karakterű játékost választanak, kit tesznek meg a csapat egyik leendő vezérévé, kire helyezik a „te vagy a kilátástalan Browns következő bukott QB-ja” jelentette nyomást, stb. Minden picknél (de éppúgy vonatkozik ez FA-igazolásokra is) számít valamennyire az ún. intangibles faktor, csak hol nagyobb, hol kisebb szignifikanciája van, de például jelen esetben, amikor ennyire nehezen elszeparálhatók egymástól a top QB prospectek, szerintem különösen megnő a jelentősége ennek a tényezőnek. Egyszerű szurkolóként, lelkes amatőrként persze ebbe a legnehezebb belelátni. Nálam így először Darnoldra és Allenre szűkült a kör, és végső soron az upside miatt döntöttem Darnold mellett – elvégre egy redshirt sophomore-ról beszélünk, kevesebb, mint két évnyi meccsrutinnal a háta mögött. De Allent sem nehéz elképzelni 1/1-esként, kiváltképp, ha megnézzük, Dorsey tavaly, akkori csapatánál kit választott leendő franchise QB-nak (és nem azért, mert ő jutott; még fel is trade-elt érte, és vitte például Deshaun Watson előtt): size-speed prospect, kivételes arm talenttel, és Mahomeshoz egyértelműen Allen áll a legközelebb az idei classból. Nyilván más-más valószínűséget társít az ember az egyes top QB prospectek 1/1-es kiválasztásának esélyéhez, de egyiken sem lepődnék meg igazán; ahogy mondtam, nagyon nehéz egyre rábökni és azt mondani, hogy „igen, ez vagy az a csapat vele viheti a legtöbbre, őt kell választaniuk”.

1/2. New York Giants: Josh Rosen, QB (UCLA)
A Barkley vs. QB kérdés releváns, de szerintem rém egyszerű a megoldása. Valós és racionális alternatíva lehet Barkley draftolása, egyetlen esetben: ha úgy ítélik meg a csapat döntéshozói, hogy nem tudnak ezen a helyen olyan irányítót draftolni, akiből franchise QB válhatna. Mert ha ezt gondolják, és emiatt inkább behúzzák Barkley-t, aztán az itt elérhető irányítók közül egyik sem válik be, Barkley pedig olyan karriert fut be, amit a legtöbben prognosztizálnak az ő esetében, akkor a végén a Giants döntéshozóinak lesz igaza. Előfordulhat, hogy így alakul? Persze. Az, hogy a közvélemény négy-öt QB prospectet is első körre, hovatovább top 5 pickre érdemesnek tart, még nem garancia arra, hogy bármelyik beválik, lehet akár mindegyikük bust. De! Ha a Giantsnél úgy látják, van olyan irányító, akiből franchise QB válhat, és el is érhető még 1/2-nél, akkor őt kell vinniük. Pont. Ideális esetben – és a realitás is az, hogy – nem mostanában lesznek olyan helyzetben, hogy extra felár nélkül (értsd: az eredeti draftjogukkal) top QB-t húzzanak, így ha valamelyik irányítóban látják a jövő emberét, akkor muszáj lecsapni rá (szerintem nem kis részben emiatt is esett Shurmurre a választásuk a HC-kereséskor, látva, hogy mit hozott ki Keenumból). Rosen szerintem alkalmas lehet a feladatra. Kétségtelen, hogy nem egy eredeti párosítás, ha ironizálni akarnék, azt mondanám, tízből tizenegy mockban Rosen az 1/2-es (vagy legalábbis egy darabig így volt), de nem hiába, könnyű belelátni az ideális Eli-utódot.
A szimpla „Barkley vagy QB?” dilemma mostanra kicsit tovább bonyolódott, hallani lehet olyat is, hogy az irányítók közül egyedül Darnoldot tartják 1/2-re érdemesnek, és ha ennek hitelt adunk és hozzávesszük JPP elcserélését, akkor már Chubb is képben lehet náluk. Azonban egyrészt a fentebb ismertetett gondolatmenet miatt, másrészt pedig mert azon szűkös ismeretek alapján, amikre hagyatkozni tudok, én az idei class több QB prospectjét is 1/2-re bevállalhatónak vélem, továbbra is tartom, hogy QB-t kellene húzniuk, még ha az nem is Darnold.

1/3. New York Jets (Coltstól): Josh Allen, QB (Wyoming)
Ahhoz kétség sem férhet, hogy Allen system fit a Jetsnél, hisz Petty és Hackenberg után ő is tökéletesen beleillik a sztereotipikus NFL-irányítók sorába, de viccet félretéve, nyilván nem ezért küldöm őt ide; a Brownsnál fejtegetett dolgok például itt is hangsúlyosabbá váltak, és többek között emiatt esett rá a választásom. A top QB prospectek közül Allen az, akit talán a leginkább féltenék attól, hogy újoncként a mélyvízbe dobjam, bár persze a veterán kezdő előle sem hiányzik, és – mert azért valljuk be, McCown hiába hozott tavaly korrekt szezont, simán előfordulhat, hogy nem közelíti majd meg azt a szintet – biztosítéknak ott van Bridgewater is. Ki tudja, lehet Maccagnanéket is az a gondolatmenet vezette Teddy leigazolásához, hogy így legalább az öreg Josh esetleges visszaesése esetén sem egy rookie-t kell pályára küldeni.

1/4. Buffalo Bills (Brownstól): Baker Mayfield, QB (Oklahoma)
Barkley, de akár még Chubb is opció lehet itt a Browns esetében, sőt amennyiben úgy döntenének, hogy a college-ban tackle-t játszó Bitoniót léptetik Joe Thomas örökébe, akkor Nelson behúzása sem ördögtől való, de egyikük draftolását sem érzem kihagyhatatlan lépésnek annak fényében, hogy egy franchise QB-t kereső csapatot itt még jó néhány előkelő draft pick „terhétől” mentesíteni tudnak. Simán elképzelhető, hogy csak a Denverrel cserélnek helyet, mondván „ha nektek nem kell a pick, majd eladjuk másnak”, és akkor mindössze egy helyet lejjebb mozogva mindhárom említett játékos változatlanul elérhető a Browns számára, de igencsak pletykálják a Miamit is mint potenciális feltrade-elni szándékozó csapat, ráadásul mind a Broncost, mind a Dolphinst leginkább Mayfielddel hozzák kapcsolatba, aki ugyebár jelen forgatókönyv szerint a „nagy négyes” utolsó bennmaradt tagja. Nálam a Bills jön fel 1/4-re, akik – egyebek mellett – két idei első kört tudnak felajánlani a Brownsnak, de a clevelandiek akár még (többek között) egy jövő évi elsőt is kicsikarhatnak belőlük egy ekkora volumenű ügyletben.
Ha kicsit magasabb és a karja erősebb lenne, akkor könnyen lehet, hogy Mayfieldről most nem „csak” mint potenciális top 5 pickről beszélnénk, hanem az 1/1 legfőbb várományosaként lenne számon tartva. Game tape tekintetében egyértelműen ő viszi a prímet az idei class irányítói között. A Billsnél már újoncként is jó esélye lenne a depth chart élére törni, hisz a legnagyobb konkurenciát A.J. McCarron jelentené; ehhez persze az kellene, hogy Mayfield átállása az Oklahoma viszonylag egyszerű támadósémájáról egy jóval komplexebb NFL offense-re minél gyorsabban végbe menjen. Van az a mítosz, mely szerint Buffalóba csak átlagon felüli karerősségű QB mehet, és ha már ennyire nehéz a választás a top irányítók között, akkor megértem, ha ez például előtérbe kerül, de ha valaki ettől függetlenül összességében elég jó, akkor ez nálam nem kizáró ok.

1/5. Denver Broncos: Saquon Barkley, RB (Penn State)
Szerintem még mindig az lenne az ideális számukra, ha itt olyan QB-t tudnának draftolni, akiben leendő franchise irányítót látnak, de nem maradt már olyan játékos a poszton, akivel itt érdemes lenne próbálkozni. Keenumnak köszönhetően viszont kényszerhelyzetben sincsenek, nem kell semmilyen meredek húzást bevállalniuk, helyette egy Bell / Gurley / David Johnson kaliberű RB-vel kerülhetnek közelebb a playoff contender státuszhoz.

1/6. Indianapolis Colts (Jetstől): Bradley Chubb, EDGE (North Carolina State)
Remek trade-et hoztak tető alá, bár egy hátulütője azért van az ügyletnek: az 1/3-mal szerintem elsődlegesen Barkley-t kellett volna megcélozniuk, de ezzel a három helynyi hátramozgással könnyen lehet, hogy egyúttal gondoskodtak arról is, hogy rá már ne legyen esélyük. Barkley szerintem nagyobbat lendíthetne a csapat szekerén, bár búslakodniuk nagyon Chubb miatt sem kellene, a védelem végre megkapná a maga hőn áhított elit edge rusherét.
Nelson is védhető pick lenne, de ha figyelembe veszem a posztok értékét, és azt, hogy milyen választékra lehet számítani edge rusherekből, illetve guardokból a későbbiekben, akkor nem sokáig kell gondolkodnom azon, hogy Chubb mellett tegyem le a voksomat.

1/7. Tampa Bay Buccaneers: Quenton Nelson, OG (Notre Dame)
Hasonló helyzetben vannak, mint a Colts: nem panaszkodhatnak, mert a draft egyik legjobb és legbiztosabb prospectjét tudják behúzni, de a közvetlenül előttük elvitt játékos azért jobban jött volna. Elnézve, hogy mit művelnek a center és guard posztok menedzselése terén, ráfér már az interior OL-re egy ilyen hülyebiztos húzás. Nelson játékában nagyítóval kell keresni a gyengeségeket, hibákat; simán ott van az utóbbi évek „legtisztább” prospectjei (hangsúlyozom, nem csak guardjai!) között.
Időközben jött Curry, majd JPP, így most már talán akkor is Nelson volna a racionálisabb választás, ha még Chubb is elérhető lenne.

1/8. Chicago Bears: Harold Landry, EDGE (Boston College)
Jöhetne bármelyik elit defensive back prospect, needre érkezne, és talán biztonságosabb húzásnak is lehetne minősíteni akármelyiküket, de hiányposzt az OLB is Fangio 3-4-es védelmében, és nyer az upside... Landry szerintem az egyik legalulértékeltebb, vagy talán pontosabb, ha úgy fogalmazok, az egyik legszembetűnőbben alulértékelt prospectje az idei draftnak, még ha furán is hangozhat ez egy olyan játékos esetében, akit azért mostanra már konszenzusosan első körre várományosnak tartanak, és nem nagyon látni olyat, hogy ne lenne a top 3 EDGE közé sorolva. Viszont az első körös státusz – legalábbis a közvélemény szemében történő – bebetonozása csak a számára remekül sikerült combine után történt meg, és mockokban még most is csak itt-ott tűnik fel az első kör első felében. Én fix top 10-es talentumnak tartom, alsó hangon. Leginkább azt szokás felhozni vele kapcsolatban negatívumként, hogy egy 16,5 sackes szezont követően végzősként mindössze 5 sackig jutott, csak azt felejtik el sokan figyelembe venni (amellett persze, hogy nem minden a sack-mutató), hogy a szezon utolsó harmadát sérülés miatt kihagyta. Anélkül, hogy túlzásokba esnék, bátorkodom azt mondani, hogy ebből az emberből a megfelelő kezekben elit NFL edge rushert lehet faragni. Nem érne sokként, ha néhány év múlva magasabban jegyeznék, mint Chubbot.

1/9. San Francisco 49ers: Minkah Fitzpatrick, DB (Alabama)
A Niners nálam jelenleg a legnagyobb playoff sleeper, aránylag csendben végzik a dolgukat, de szerintem nagyon jó úton haladnak csapatépítés terén. Az offense-re is ráférne az erősítés (például jól jönne egy legitim első számú elkapó Garoppolónak), de ebben a draftpozícióban a labda ezen oldalára nehéz lenne igazi, azonnali hiányposztra jó értéket húzni, másrészt Shanahan bizonyította már nem egyszer, hogy barnából is tud várat építeni, így marad a védelem. Amekkora érdeklődést mutattak a minőségi veterán cornerek iránt, el tudom képzelni, hogy Sherman túloldalára behúzzák valamelyik top prospectet az úgymond klasszikus CB-k közül, de a minimális bust potenciál és a sokoldalúság miatt (tekintve, hogy safety-ben is elkél a segítség) én Fitzpatrickre szavazok, akiből a későbbiekben képezhető akár szélső corner is, de leginkább free safety-ként és/vagy slotban képzelhető el; ő maga bevallottan utóbbit preferálja. Mondjuk emiatt szerintem simán előfordulhat, hogy a draft egyik, ha nem is drasztikusan nagyot, de leglátványosabbat csúszó játékosa lesz: top 10 nála a konszenzus, de bármennyire tehetséges is, nem tartom kizártnak (még ha valószínűnek sem), hogy az elsődleges posztjának értéke miatt ebből az 1/9-ből teszem azt csak 1/19 lesz.

1/10. Oakland Raiders: Josh Jackson, CB (Iowa)
Tisztára mint 2015-ben: akárcsak három évvel ezelőtt Trae Waynes és Marcus Peters esetében, úgy Denzel Ward és Josh Jackson személyében most is egy elit Big Ten program combine-sztárját és egy atletikusság tekintetében nem kiemelkedő, de a futballpályán szenzációsan teljesítő vérbeli press cornert tartanak konszenzusosan a class két legjobb CB-jének. A többség akkor és ezúttal is előbbi felé hajlott, illetve hajlik, és valószínűbbnek tartom, hogy akárcsak anno Waynes, úgy most is Ward megy ki előbb, de ahogy akkoriban Peterst taksáltam többre, úgy most is Jacksont preferálom. Én nagyon sokat várok tőle, szerintem kinőheti magát egy Peters kaliberű ballhawk shutdown cornerré.
Tahir Whitehead érkezése után sem zárnám ki a mockokban (korábban) divatos off-ball LB húzást a Raidersnél, és van (nem is egy) olyan linebacker, aki top 10-es picket ér, de most már égetőbbnek tűnik a secondary megerősítése, ahol Gareon Conley túloldalára csak az életbiztosításnak nem nevezhető Rashaan Melvin érkezett, ő is mindössze egyéves szerződéssel, és nem mellesleg safety-ben sem túl rózsás a helyzet.

1/11. Miami Dolphins: Lamar Jackson, QB (Louisville)
Jacksont én jóval rizikósabb vállalkozásnak tartom a Darnold-Rosen-Allen-Mayfield kvartett bármely tagjánál, de nem, nem a „futkorászóskúbék” nagyobb sérülésveszélye miatt, hanem mert úgy gondolom, az ő eléggé speciális skill setjéből, erényeiből adódóan akkor lehet csak vele igazán nagy eredményeket elérni, ha olyan offenzív guru kezei alá kerül, aki hajlandó és képes is hozzá igazítani a támadószisztémát. Azzal nem mondok semmi újat, hogy nyilván bármely irányítótól jobb teljesítmény várható, ha jó edzők kezei alatt, neki fekvő rendszerben játszhat (lásd Goff pálfordulása), de Lamar esetében szerintem ez még hangsúlyosabbá válik, nem úgy, mint a sok egy kaptafára menő pocket passernél; ha valahol franchise QB-ként képzelik el, akkor ott teljes mértékig rá kell szabni az offense-t. És noha már egyre jobb tendenciák mutatkoznak ezen a téren, az NFL-edzők azért nagy átlagban nem a nyitottságról, innovatív gondolkodásról ismeretesek, emiatt érzek fokozott kockázatot LJ esetében. Ugyanakkor, ha adott csapatnál úgy gondolják, ők ezt meg tudják oldani, akkor – bár sokak szerint az első kör végéig vagy még annál is tovább csúszhat – szerintem nekik minden további nélkül megérhet már egy ennyire korai picket is a Louisville sztárja. A Dolphinsnál azért jobb helyet is el tudnék képzelni számára (erre majd később visszatérek), de a QB need egyértelmű (tudom, hogy ha draft és irányító, akkor velük kapcsolatban kb. csak Mayfield jön szóba, de ahogy már említettem, ez nem egy „próbáljuk meg eltalálni, melyik csapat kit húz” típusú mock). Hiába fogadkoznak, hogy bíznak a legjobb esetben is maximum középszerűnek minősíthető Tannehillben; ha komoly előrelépést akarnak, ahhoz szerintem váltani kell. Bridge QB-nak jó lesz Tanny, amíg Lamar Jackson és a köré vizionált offense bevethetővé nem válik.

1/12. Cleveland Browns (Billstől): Mike McGlinchey, OT (Notre Dame)
Chris Hubbard maga nyilatkozta, hogy őt RT-nek szerződtették (szerintem egyébként a 2018 legrosszabb FA-igazolása „elismerés” egyik korai favoritja), Shon Coleman, Spencer Drango és Donald Stephenson kaliberű játékosokra pedig nem lehet bízni a bal szárnyat. McGlinchey szerintem – még ha nem is ugyanaz a kategória, mint az utóbbi évekből mondjuk Lewan vagy Tunsil – az idei draft toronymagasan legjobb OT prospectje, és az egyetlen, akit aránylag nyugodtan oda mernék állítani első naptól a vakoldalra.

1/13. Washington Redskins: Denzel Ward, CB (Ohio State)
Ward kapcsán nekem óhatatlanul eszembe jut a már említett Waynes és Vernon Hargreaves, akiket a közvélemény a nem prototípus méreteik ellenére potenciális shutdown cornerként kezelt, aztán a nem prototípus méreteikkel (nem kizárólag emiatt, főleg ami Waynest illeti) eleddig nem lett belőlük alpha CB, sőt... Mindenesetre Ward sokkal tehetségesebb, mint Waynes, és sokkal atletikusabb, mint Hargreaves; az elit cover skillek és elit atletikusság együttes megléte remélhetőleg kompenzálni tudja a korántsem elit méreteiből adódó hátrányát, és lesz belőle egy új és talán még jobb, de mindenképpen strapabíróbb Jason Verrett.

1/14. Green Bay Packers: Tremaine Edmunds, LB (Virginia Tech)
Edmunds és Roquan Smith közül némi túlzással pénzfeldobással is lehetne választani, és szerintem az IRL draftpozíciójuk sem feltétlenül azt fogja tükrözni, hogy általánosságban melyiküket tartják többre NFL berkekben, hanem egyszerűen azt, hogy az adott csapat melyikükkel szimpatizált inkább; nekem se volt döntő érvem amellett, hogy miért épp Edmunds ment ki előbb. Mindketten top 10-es tehetségek, a mai NFL által megkövetelt linebacker prototípusai, ezen a helyen BPA-nak is tekinthető bármelyikük. A Packers klasszis játékossal tehet végre rendbe egy jó ideje problémás posztot. Mondjuk annyira csehül most nem állnak linebacker fronton, mint az utóbbi évek némelyikében, és ha IRL ezen a ponton még elérhető lenne Josh Jackson, őt nagyon el tudnám itt képzelni, mert a CB-sor és úgy összességében a secondary meglehetősen bizonytalan lábakon áll.

1/15. Arizona Cardinals: Courtland Sutton, WR (SMU)
Sutton Mike Evans nyomdokain jár: nagydarab elkapó, akinél a game tape rendben volt, de az atletikusságával kapcsolatban voltak kérdőjelek, amiket aztán a combine-on eltörölt. Eltörölt? Megsemmisített. Kimagasló, 86% feletti SPARQ eredményt produkált; ezek után NFL-beli eredményesség szempontjából nyugodtan lehet mondjuk – hogy egy nagydarab, átlagon aluli atletikussággal bíró, de ennek ellenére nagyon jó első számú elkapót említsek – Alshon Jeffery helyett például az említett Evans szintjét plafonnak tekinteni Sutton esetében. Nálam egyértelműen ő a class legjobb WR prospectje, nem Ridley vagy más; igazi go-to guy matéria. A Cardinals kezdő irányítójának – bárki legyen is az hosszabb távon – pedig szüksége lesz egy ilyen célpontra, pláne Fitzgerald visszavonulása után. Olyan QB itt már nem volt benn, aki megérné az 1/15-öt, úgyhogy később jöhetne Rudolph és társai közül valaki projektnek Bradford mögé.

1/16. Baltimore Ravens: D.J. Moore, WR (Maryland)
Még itt sem Ridley. Mondjuk egy lyukas garast sem tennék arra, hogy a Bama-mániás Ozzie itt nem őt vinné, de én a local kidet választanám, persze nem azért, mert helyi arc. Ridley-ből szerintem lehet egy elég korrekt WR1 is akár, de ha már Suttont mint potenciális go-to elkapót említettem, Ridley-ben én ezt nem látom. Moore-ban annál inkább. Flaccónak pedig most már egy ilyen célpontot kellene végre találni, hosszútávra, nem csak a Crabtree-, Wallace-, Perriman-, Maclin-, John Brown-féle félmegoldásokkal vagy még annyival sem próbálkozni. Kétségtelenül van azért kockázat bőven Moore draftolásában, nem is egy azonnali no. 1 elkapó, de – jobb híján – itt van Crabtree első számú célpontnak, amíg kinövi magát. High risk, high reward pick, de ennyit be kell vállalniuk Harbaugh-éknak, ha el akarnak mozdulni végre a holtpontról.

1/17. Los Angeles Chargers: Roquan Smith, LB (Georgia)
Ha nem akarok belemenni a részletekbe (ami nem állt szándékomban, anélkül is elég hosszúra sikeredett a mock), akkor magával Smith-szel kapcsolatban nem sok újat lehet/kell elmondani az Edmundsnál leírtakhoz képest. Ami a Chargerst illeti, szerintem ez a keret ebben az AFC-ben már most is playoff kaliberű, egy jó drafttal pedig vitathatatlanul azzá lehetne tenni. Leginkább a front sevenbe kell a friss erő, így Roquan megszerzésével a draft egyik legnagyobb stealjét úgy húzhatnák be, hogy közben az egyik legfőbb hiányposztra érkezne játékos.

1/18. Seattle Seahawks: Marcus Davenport, EDGE (UTSA)
Az offense-ben, azon belül is szokás szerint a támadófalban a legnagyobb a baj, de amilyen átalakítások mentek/mennek végbe a védelemben, nem árt oda is komolyan invesztálni, ha tartani akarják a megszokott színvonalat. Davenportban óriási az upside, de még eléggé kiforratlan játékos, lehet, hogy Carrollék most inkább olyan embert hoznának, akitől nagyobb azonnali hozzáadott érték várható, de szerintem az sem egyéves projekt lesz, hogy ebből a keretből újra komoly bajnokaspiránst kovácsoljanak.
Ha már offense oldali és OL problémák, tipikus Seahawks pick lenne itt Kolton Miller, de D.J. Humphries, Cedric Ogbuehi, vagy Jake Fisher példáján okulva – elit atléta, kevésbé jó focista – én nem szívesen áldoznék ennyire korai picket egy ilyen prospectre.

1/19. Dallas Cowboys: Derwin James, S (Florida State)
Ha már a Chargers pickjét a draft egyik legnagyobb stealjeként emlegettem... Két éve a Cowboysnak lehetősége volt behúzni az első körben egy zseniális FSU defensive backet, de akkor mást választottak, most az ölükbe hullik egy másik. Jamest éppenséggel a Boltsnál is el tudtam volna képzelni, meg előtte sok más csapatnál – szerintem a top 10 második felétől bármely olyan alakulatnál képben lehet, ahol akár csak kicsi bizonytalanság is van safety poszton, mert egy hozzá hasonló klasszis all-around játékost (box safety, center fielder, man-to-man tight endek / RB-k ellen, nickel back, dime linebacker, blitz akár edge rusherként; ez az ember a sokoldalúság megtestesítője) nehéz bent hagyni.

1/20. Detroit Lions: Taven Bryan, DT (Florida)
Évek óta hiányzik egy minőségi edge rusher Ansah túloldaláról, de a védőfal belsejében se nagyon van olyan játékosuk, aki nyomást tudna generálni. 1/20-at érő EDGE nincs már bent, defensive tackle viszont igen. Patricia és Quinn is a Patsnél dolgozott, amikor négy évvel ezelőtt az első körben draftoltak egy másik Florida DT-t, Dominique Easley-t, Bryan pedig mondhatni az ő fehér és kevésbé törékeny változata. Nem annak az Easley-nek, akit már tönkretettek a sérülések, hanem aki előtte volt. Bryan elképesztően atletikus, igazi physical freak, amit a pályán is kamatoztatni tud, igaz bőven van még mit csiszolni a játékán, érződik rajta erősen a mérsékelt rutin, ami annak is köszönhető, hogy utolsó egyetemi éve volt az első olyan, amikor alapember volt a Gators védőfalában. Nem lennék meglepve, ha ennél (jóval) korábban draftolná valaki, mert ritka jó 3-tech alapanyag, egyébként is, ezen a drafton meg aztán pláne viszi a prímet ilyen tekintetben.

1/21. Cincinnati Bengals (Billstől): James Daniels, C (Iowa)
Glenn megszerzésével egy lyukat befoltoztak, de ezzel még korántsem tekinthető befejezettnek a támadófal renoválása. Daniels pro-style offense-ből jön, Kirk Ferentz tanítványa volt az iowai OL-akadémián, technikailag képzett, kellően atletikus; az Ogbuehi- vagy Fisher-féle korai körös projectekkel ellentétben ő NFL-ready támadófalember, első naptól ő adhatná a snapeket Daltonnak. Centerért kissé soknak tűnhet egy ennyire korai pick, de két éve a Colts az 1/18-at sem sajnálta ellőni Ryan Kelly-re, Daniels pedig legalább olyan jó prospect, mint ő.

1/22. Cleveland Browns (Billstől): Vita Vea, DT (Washington)
Meglehet, hogy furán veszi ki magát, hogy Shelton elcserélését követően olyan játékosra áldoznak első körös picket, aki mondhatni az ő „klónja”, de igazából azt sem egészen értem, hogy rajta miért adtak túl, kell valaki ebbe a védelembe, aki megalapozza a futás elleni védekezést. Hacsak nem már Clevelandben is úgy gondolkodtak, hogy majd a draftról hoznak valakit erre a célra, a lassan lejáró szerződésű Sheltont pedig még addig elpasszolják, amíg kaphatnak érte valamit... Veával kapcsolatban emlegetik a top 10-et is, de szerintem valahol itt, vagy ennél kicsivel előrébb van a reális értéke. Ő a következő a Poe-, Lotulelei-, vagy a már emlegetett Shelton-féle DT-k sorában, az éppen aktuális prospectet mindig az előzőeknél kicsivel jobbnak próbálják beállítani (atletikusabb, jobb a game tape-je, többet tud pass rush-ban, stb.), amiben lehet igazság, mindenesetre ezeknek a típusú játékosoknak a mai NFL-ben már nincs akkora hozzáadott értékük (lásd pass rush-beli limitáltság és nem all-down szerepkörben való alkalmazhatóság), hogy top 10-es vagy ahhoz közeli picket érjenek. A Brownsnál itt még egyébként a corner adná magát nagyon, lévén a free agency után is inkább csak mennyiségben, mintsem minőségben vannak meg a poszton, de a második kör eleji pickjeik valamelyikével is nagyjából ugyanolyan kaliberű CB-t tudnak draftolni, mint ezen a helyen.

1/23. Los Angeles Rams: Christian Kirk, WR (Texas A&M)
A védelem jobban rá van szorulva az erősítésre, mint a támadósor, leginkább egy, a rotációban azonnal komoly szerepet betölteni képes edge rusher jönne jól, azt viszont itt nem tudnak értéken húzni, így helyette aztán McVay egy újabb fegyvert kap Kirk kapitány személyében. Én nagyon nagy potenciált látok benne; ha megfelelő kezekbe kerül, szerintem sokkal többet ki lehet belőle hozni, mint amire college-ban az Aggies gyatra QB-játéka mellett képes volt. És teszem hozzá, vakon lévő irányítókkal a háta mögött, SEC-védelmek ellen sem játszott éppenséggel rosszul...
Időközben megérkezett Suh, a kor legjobb interior rusherei közül kettővel a fedélzeten azért már kevésbé égető az edge rusher need, és még könnyebb az offense-re fordítani ezt a picket.

1/24. Pittsburgh Steelers (Pantherstől): Leighton Vander Esch, LB (Boise State)
Bocs, de ezt muszáj volt. 😊 Remélem ha IRL valami hasonló forgatókönyv lesz kialakulóban, akkor a Steelers döntéshozói is résen lesznek. Vannak még jó off-ball LB prospectek a classban (mondjuk épp emiatt vannak kétségeim afelől, hogy feltradelnénk-e érte, még ha csak néhány helyet is kellene feljebb ugrani), de a Boise sztárja után szerintem van egy kisebb szakadék. Vander Esch és az Edmunds-Smith duó között ellenben szerintem nincs akkora különbség, mint azt a legtöbben vélik, már itt is komoly stealnek és lényegében BPA-nak minősülne, az meg egyértelmű, hogy a legfőbb hiányposztra érkezne.

1/25. Tennessee Titans: Rashaan Evans, LB (Alabama)
Mint ahogy az is elég világosnak tűnik, hogy a Titansnél úgyszintén a belső linebacker számít az első számú neednek Avery Williamson távozása után. Jelen helyzetben elkapó jöhetne még szóba szerintem, de a körülményeket figyelembe véve az én olvasatomban Vander Esch no brainer pick lett volna bármelyik itt elérhető WR előtt, ezért is kellett a titánok elé csempésznem a Steelerst. 😊 Evansszel kapcsolatban vannak fenntartásaim, például hogy mennyire is lesz természetes neki az a poszt, amit az NFL-ben játszania kell majd; olykor a Bamán is úgy tűnt, mintha az edzői stáb sem tudná eldönteni, hogy hol lenne jobb használni őt, off-ball linebackerként vagy edge rusherként, aztán végül némileg kényszerből is lett előbbi a standard pozíciója. Mindenesetre jó alapanyag, Nashville-ben pedig jó mentort kapna Vrabel személyében, akitől mellesleg stílszerű lenne, ha LB pickkel kezdené vezetőedzői pályafutását.

1/26. Atlanta Falcons: Da’Ron Payne, DT (Alabama)
Ha azt akarják, hogy a védelem ugyanolyan vagy még magasabb szinten teljesítsen, mint az előző szezon végén, akkor nem árt a védőfal egyik kulcsemberének Poe-tlására egy hasonló alappillért hozni a DL belsejébe. Payne-ről nagyjából ugyanaz elmondható, amit Veáról írtam, nem az a fajta defensive tackle, aki top 10-es / 15-ös picket érne, szerintem kb. ezen a helyen van a valós értéke, ami az utóbbi években kijött alabamai védőfalemberek spektrumán is reálisan helyezi el – több van benne, mint A’Shawn Robinsonban, Jarran Reedben, vagy Dalvin Tomlinsonban, de nem ér fel Jonathan Allenhez.

1/27. New Orleans Saints: Calvin Ridley, WR (Alabama)
Negyedik WR-ként, az első kör végén talán már nem szükséges indokolni, hogy az elkapók közül miért Ridley a soros. Ami a posztválasztást illeti a Saints szempontjából, náluk már most is adott egy playoff runra alkalmas keret, de azért ha mindenáron hiányposztok után akarok kutatni, akkor egy minőségi receiver (legyen az WR vagy tight end), guard, vagy a védőfal belsejébe valaki sokkal inkább jól jön a csapatnak rövidtávon, mint bármi más. 1/27-nél előbbi feladatkörre lehet ezen a helyen jó értéket képviselő prospectet húzni, és a free agency során a possession / red zone célpontok iránt tanúsított aktív érdeklődésből kiindulva – többek között szó volt Jimmy Graham homecomingról, Jordy Nelsonról, vagy Crabtree-ről – könnyen elképzelhető, hogy Paytonéknál is ez az egyik (pontosabban kettő) olyan poszt, amelyikkel a leginkább szemeznek itt (közben maga Payton mondta azt a tulajdonosi találkozón, hogy elkapót ÉS tight endet is szerezniük KELL még). Ridley mondjuk másfajta játékos, de ebben az offense-ben jó szolgálatot tehetne, és Michael Thomas sidekickjeként nem hogy go-to targetnek, de még csak első számú elkapónak sem kellene lennie.
Amennyiben Lamar Jackson ezen a környéken még elérhető lesz, őt simán el tudnám képzelni a Saintsnél. Az egyik (vagy talán a) legideálisabb helynek számára New Orleanst tartanám, a csapatnak pedig már erőteljesen gondolkodnia kell Brees pótlásán, és mint azt fentebb említettem, ez a játékosállomány kész a playoff-menetelésre, nincs akadálya az első körös QB picknek sem. Ahogy korábban írtam, Jackson „különleges bánásmódot” igényel, és a Saintsé az egyik olyan edzői stáb, akikre a leginkább rá merném őt bízni. Nem tipikus konzervatív, csőlátású NFL-szakemberek dolgoznak náluk, lásd pl. Kamara esetét: beáldoznak érte egy második körös picket, mert az offense egyik leendő kulcsfiguráját látják benne, aztán be merik vállalni, hogy egy future Hall of Famer helyett bedobják őt a mélyvízbe, és végül az elképzelések tökéletes átültetése a gyakorlatba a benne rejlő matchup szörnyeteg szabadon eresztésével. Hasonlóra szerintem Lamarral is képesek lennének. Azt persze nem mondom, hogy neki is ki kellene szorítania a maga posztján ott játszó élő legendát, sőt; Brees mögött nyugodtan pallérozódhatna pár évig, és nem csak jó edzőket kapna, hanem a QB-k között is az egyik lehető legjobb mentort. Paytonéknak bőven lenne idejük kialakítani a vele tervezett támadósémát, speciálisan rá szabott csomagokban addig is hasznára válhatna a csapatnak (az ő kreativitásukkal és Jackson adottságaival a határ a csillagos ég), és amikor eljönne az ő ideje mint kezdő irányító, olyan szempontból is könnyebb dolga lenne, mint adott esetben máshol, hogy itt egy egyértelműen run-first offense-ben kapná meg a karmesteri pálcát.

1/28. Carolina Panthers (Steelerstől): Isaiah Oliver, CB (Colorado)
Ahhoz képest, hogy elvileg ez egy playoff contender alakulat, azért számos csapatrészre alaposan ráférne egy kiadós talent injection. Például a secondary-re, ahol corner és safety poszton sem valami veretes a névsor. Oliver a mostanában igencsak jó „termékeket” előállító coloradói CB-gyár legújabb minőségi produktuma; pontosan olyan fizikális corner, amilyenre annak a csapatnak szüksége van, amelynek évente legalább két-két alkalommal kell szembenéznie olyan első számú elkapókkal, mint Julio Jones, Mike Evans és Michael Thomas.

1/29. Jacksonville Jaguars: Will Hernandez, OG (UTEP)
Ugyan nem ordító hiányposzt, de én például egy CB-t is el tudnék itt képzelni, mert a Jags tavalyi kifogástalan passzvédekezéséhez az elit pass rush-on és a Ramsey-Bouye duó nyilvánvaló klasszisán túl szerintem az is nagyban hozzájárult, hogy Aaron Colvin élete szezonját futotta (persze az ellenoldal szerint az ő játékának a színvonalát is csak a többiek teljesítménye húzta fel, de nem gondolom, hogy erről lenne szó), és nem hiszem, hogy D.J. Hayden ugyanazt a szintet képes lenne hozni. Szerintem Jaire Alexander például ideális lenne ebbe a védelembe nickel backnek, de amilyen pénzt vágtak Haydenhez, valószínűsíthető, hogy nem nagyon lesz kihívója a posztért.
De ha már úgy hírlik, hogy futásorientált támadógépezet épülget, amit egyébként a roster management (All-Pro guardba invesztálás, WR poszt meglehetős elhanyagolása, ASJ leigazolása első számú tight endnek) is tökéletesen alátámaszt és a Bortleshoz való hosszú távú elköteleződés is érthetővé, illetve indokolttá tesz, akkor nem árt ennek szellemében alakítani a támadófalat. Hernandez nem egy sexy pick, és azt se mondom, hogy évről évre az All-Pro csapatba kerülésért lesz versenyben, de tipikusan olyan (mentalitású) guard, amilyen egy futásközpontú offense-be kell, A.J. Cannhez képest pedig mindenképpen jelentős upgrade.

1/30. Minnesota Vikings: Isaiah Wynn, OG (Georgia)
Jelen állapotában a minnesotai támadófalra sok mindent lehet mondani, de azt semmiképp, hogy egy olyan offenzív front benyomását kelti, amelyre az ember nyugodt szívvel bízná a garantált 84 milliós befektetése őrzését; az öt kezdő poszt közül három esetében sem szorulna különösebb magyarázatra egy komolyabb upgrade. Lehetne mondani, hogy ha már mindenképpen offensive lineman, akkor a posztok értéke miatt jobban adná magát egy tackle, de a még elérhető OT-k közül az általam 1/30-ra egyedüliként érdemesnek vélt Kolton Millert eléggé projekt jellegű játékosnak tartom. A win-now módban lévő Vikingsnak szerintem jobban jön most egy olyan plug-and-play starter, mint Wynn, aki egyébként összességében talán még jobb prospect is, mint az egy hellyel előtte draftolt Hernandez (jobban illett a rendszerbe/filozófiába, kettejük közül ezért esett rá a választásom a Jagsnél), és aki – adott esetben nagyon is jó – vészmegoldást kínálhat arra az esetre, ha a „Legyen Mike Remmers a kezdő RT-nk” hadművelet (itt is) csődöt mondana.

1/31. New England Patriots: Kolton Miller, OT (UCLA)
Projekt vagy nem projekt, a Patsnél nem nagyon variálhatnak, Solder távozása után igencsak kiszolgáltatott helyzetbe kerültek az OT posztot illetően, ahol mint már bizonyított alternatíva egyedül Marcus Cannont tudják felmutatni, neki is volt egy szem jó (contract) éve, RT-ben. Az mindenképpen nagy előnyt jelentene csapat és játékos számára egyaránt, hogy Miller a szakma egyik legjobbját kapná pozíciós edzőnek, és talán Soldernek sem a játék fizikai részében nyújtott teljesítményét lenne a legnehezebb pótolni, hisz nem volt az a kifejezetten elit vakoldali tackle. Foxboróban persze a védelmet sem ártana helyretákolni, de meggyőződésem, hogy az LT poszt rendezését kell elsődleges prioritásként kezelni.

1/32. Philadelphia Eagles: Sony Michel, RB (Georgia)
Ha valahol, akkor a címvédőnél lehet letrade-re számítani, miután égető needjük nincs, és másik pickjük sem egészen a negyedik kör végéig. Ha az általam választott posztból indulunk ki, akkor még inkább indokolt lehet a lefelé mozgás, hisz számos, all-down potenciállal bíró RB vár gazdára a második napon. Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy Michel ne érné meg az 1/32-t (bár ha ezt valaki luxuspicknek titulálja, az Eagles még mindig az a csapat, amelyik ezt megengedheti magának); ha kicsivel kevesebbszer ejtette volna el a labdát, és több lehetősége lett volna első számú backként bizonyítani, akkor szerintem most nem arról folyna a találgatás, hogy ki lesz Barkley mögött a másodikként draftolt futó, hanem hogy elviszi-e valaki Michelt a top 20-ban. A Dawgsnál alapjáraton legfeljebb committee back, sőt nem keveset egyértelmű másodhegedűs volt, az előző szezonban, annak is a végére állt össze igazán a játéka, de akkor megmutatta, milyen potenciál van benne. Szerintem a „jobb NFL-, mint college-játékos” tipikus esete lesz. Ajayival kétségtelenül jó vásárt csinált az Eagles, de egy év van csak hátra a szerződéséből, és ha ott folytatja, ahol abbahagyta, akkor jövőre nem lesz alacsonyan a fizetési igénye. Ahelyett, hogy súlyosabb összegeket költenének rá, Michel személyében egy tehetségesebb és jóval költségkímélőbb játékossal oldhatják meg a posztot hosszútávra.
több mint 5 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 775 — Undertaker of the Cleveland graveyard
bővültünk

Tyrell Crosby OT Oregon
DaeSean Hamilton WR Penn State
Ogbonnia Okoronkwo OLB Oklahoma
Dalton Schultz TE Stanford

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
elég menő cucc:
 docs.google.com/spreadsheets/d/1sULn30miUN082PSDJJ9rZy3nRwG2p9Qm9Rfmt3UMyw8/edit#gid=1170724157
több mint 5 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
új

Josh Jackson CB
Tony Adams és Martinas Rankin OG-OG
Jalyn Holmes DE
Höri
+
Luke Falk QB
Mike White QB
Antonio Callaway WR

több mint 5 éve
gyeek LSU Tigers 7 933 — Stromfeld Aurél fan
Jets trade, QB pickek, Giants helyzete (JPP trade előtt). Cowboys műsor, de ennek az adásnak az első felében nem beszélnek a csapatról érdemben. Ajánlom mindenkinek, nagyon tanulságos.

 www.dallascowboys.com/video/2018/03/19/draft-show-who-will-draft-qb

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.
több mint 5 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
új

Josh Jackson CB
Tony Adams és Martinas Rankin OG-OG
Jalyn Holmes DE

több mint 5 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 260 — Wrath of Khan
summázva nem lesz nagy qb felhozatal 2019ben
Janek
Oh úgyis fel lesz hypeolva 3-4 az első körbe, meg hallgahatjuk ismét, hogy ez a class lesz a legjobb az utóbbi 20 évből.
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 528 — Apu ökölbeszorított keze
summázva nem lesz nagy qb felhozatal 2019ben

több mint 5 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 775 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Vicces ezeken az előjelzéseket olvasni. 2016-ban Kizer még 1/1 esélyes volt... 😀
zsutu
Mondjuk a Texas elleni nyitó meccs után ezen nincs mit csodálkozni

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 724 — No es importante
 twitter.com/bhofheimer_espn/status/976499501350445056


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
zsutu Cleveland Browns 782
2019-es draft topic még nyilván nincs...de akik jövőévi QB-ban gondolkoznak, azoknak a csapatoknak van értelme taktikázni?
Kik lesznek, ha lesznek jövőre elvileg azok a QB-k,akiket 1.körre várnak? Van új Newton, Luck, stb kinézőben?
Chargers LT
 247sports.com/Article/2019-NFL-Draft-A-way-too-early-big-board-for-2019-prospects-114189631

 walterfootball.com/draft2019QB.php

 bleacherreport.com/articles/2765375-a-way-too-early-look-at-the-potential-2019-nfl-draft-qb-class

 www.espn.com/college-football/story/_/id/22604116/college-football-stars-dominate-2019-nfl-combine
Fast Willie
Vicces ezeken az előjelzéseket olvasni. 2016-ban Kizer még 1/1 esélyes volt... 😀
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 455
2019-es draft topic még nyilván nincs...de akik jövőévi QB-ban gondolkoznak, azoknak a csapatoknak van értelme taktikázni?
Kik lesznek, ha lesznek jövőre elvileg azok a QB-k,akiket 1.körre várnak? Van új Newton, Luck, stb kinézőben?
Chargers LT
 247sports.com/Article/2019-NFL-Draft-A-way-too-early-big-board-for-2019-prospects-114189631

 walterfootball.com/draft2019QB.php

 bleacherreport.com/articles/2765375-a-way-too-early-look-at-the-potential-2019-nfl-draft-qb-class

https://a.espncdn.com/combiner/i?img=%2Fphoto%2F2018%2F0301%2Fr155084_2_1296x729_16-9.jpg
Meet the college stars who will dominate the 2019 NFL combine
From Houston's freak DT Ed Oliver to Clemson's dominant defensive linemen to a whole crop of intriguing quarterbacks, there will be no shortage of storylines at next year's NFL combine.


Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
zsutu Cleveland Browns 782
2019-es draft topic még nyilván nincs...de akik jövőévi QB-ban gondolkoznak, azoknak a csapatoknak van értelme taktikázni?
Kik lesznek, ha lesznek jövőre elvileg azok a QB-k,akiket 1.körre várnak? Van új Newton, Luck, stb kinézőben?
Chargers LT
Ha lenne akkor már jött volna cikk, hogy tankolnunk kellene a következő évi draftra 😀
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 554 — Jedi Master
2019-es draft topic még nyilván nincs...de akik jövőévi QB-ban gondolkoznak, azoknak a csapatoknak van értelme taktikázni?
Kik lesznek, ha lesznek jövőre elvileg azok a QB-k,akiket 1.körre várnak? Van új Newton, Luck, stb kinézőben?

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
peach Atlanta Falcons 14 215 — a new hope (again)
csak még egy adalék:

ha semmiképpen sem akarnak húzni QB-t, "mert van", akkor én például előbb tradelném el az 1/2-t, minthogy egy RB-t húzzak

Billst pl most nagyon csúnyán le lehetne húzni


van számukra biztos 4 első körös tehetség
ZERO_L
Biztos. Oké.
Sobri Jóska
igen biztos, mert minden elemző, ranking és hasonlók szerint a classban van 5 első körös irányító tehetség
ZERO_L
A csapatok boardja merőben eltérő sokszor mint az általad említetteké. Pl a falconsnál 2 éve neal top20as tehetség volt pedig szinte sehol nem kapott első körös besorolást. Nem mondanám, hogy rossz pick volt.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 5 éve
ZERO_L New England Patriots 4 328 — situational football
csak még egy adalék:

ha semmiképpen sem akarnak húzni QB-t, "mert van", akkor én például előbb tradelném el az 1/2-t, minthogy egy RB-t húzzak

Billst pl most nagyon csúnyán le lehetne húzni


van számukra biztos 4 első körös tehetség
ZERO_L
Biztos. Oké.
Sobri Jóska
igen biztos, mert minden elemző, ranking és hasonlók szerint a classban van 5 első körös irányító tehetség,

az hogy ki mit fog kihozni belőlük, már teljesen mind1, a tehetségük, tudásuk, a potenciáljuk első körös értéket képvisel, ezen nincs nagyon mit vitatkozni



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 5 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
új

Anthony Miller WR
MJ Stewart CB
Derrick Nnadi DT
Nick Chubb RB
Kolton Miller OT

több mint 5 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Meg azért mások az elvárások is, mert egy QB-nál akkor beszélünk beválásról hogyha top 10-15 szintet képvisel, míg egy RB a depth chart 2. számú játékosaként is képes hosszútávon olyan teljesítményt nyújtani amire azt mondjuk, hogy teljesen rendben van.

Mint minden Giants fan, így talán én is kicsit túlértékelem Manninget, de ez teljesen normális, hiszen a franchise történetének a legjobb irányítójáról beszélünk. Szvsz mindig is abban rejlett az ereje, hogy a hol jó hol átlagos teljesítményét klasszissá tudta átkonvertálni és számos kulcshelyzetben olyan játékot mutatott amire csak a legnagyobbak képesek. Azt látom, hogy ez a képesség kezd kiveszni belőle. Ha összeállt mellette a ház, akkor hozzá tudja tenni amit kell, de nem tudja már úgy feljavítani a csapat teljesítményét mint tette azt 6-7 éve. A nyomást sokkal nehezebben kezeli, nem egyszer inkább csak a földre vetette magát mikor látta, hogy jönnek. Sokkal gyengébben mozog a zsebben, nem tud úgy elmozogni a védők elől.

Összességében persze hogy azt szeretném ha minél tovább ő lenne a Giants QB, viszont egyre közelebb járunk az őrségváltáshoz. Utoljára 1981-ben választottunk ilyen magasan és az nem ma volt. Látjuk milyen őrült értékeket adnak egy irányítóért és ha valakinek volt pár jó meccse (attól függetlenül, hogy előtte évekig csak égett) már oda is dobják neki az évi 20 milliót. Én megpróbálnám ezt a helyzetet elkerülni és azt is, hogy értékes pickeket adjunk el pár év múlva. Olyan lehetőség ez ami nagyon ritkán adódik egy ilyen csapat életében.

Annak pedig külön örülnék ha nem kellene az újoncot azonnal a mély vízbe dobni és egy vagy két évig tanulhatna. Nem kellene mentor szerepet betöltenie Manningnek, de nagy segítség ha a rookie mellette tanulhat. Egyrészt hasznosabb dolgokat leshet el tőle, mint egy olyan valakitől aki évek óta bukdácsol, másrészt sokkal hitelesebb is. Aztán a teljesítményektől függően el lehet dönteni, hogy egy vagy két év múlva jöjjön az őrségváltás.

Nyilván kisebb rizikó van a Barkley pickben és elférne egy jó RB, de a mérleg másik oldalán egy olyan lehetőség van amit butaság lenne kihagyni. Félretéve az érzelmeket és mindenféle hülye álteóriát a logika egy QB picket diktálna. Ennek ellenére félek kicsit, hogy Gettleman elromantikázza ezt a picket (még akkor is ha most megkapom, hogy rá nem ez a jellemző) és azt fogja hinni, hogy van még egy SB run Eli-ban. Csak nehogy aztán 2-3 év múlva jöjjön az általa emlegetett "quarterback hell".


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 202 — #NoStress
van számukra biztos 4 első körös tehetség
ZERO_L
Biztos. Oké.

több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 328 — situational football
Igen, de mivel nem ismerjük a jövőt, milyen lesz az a draft class, hol fog húzni akkor a Giants, a többieknek mennyire kell irányító, mit tesznek meg érted stb, ezért nehéz ezzel kalkulálni. Ilyen alapon senki ne pazaroljon első kört egy irányítóra mert Brady-Garoppolo-Wilson stb, de ezek baromi nagy mákok és leginkább kivételek erre teljesen felesleges alapozni, ha egy olyan fontos posztról van szó mint az irányító

Most azt tudjuk, egy első kört tekintve mély QB classban kiválaszthatják a második legjobbat, ennél jobb/biztosabb/kevesebb kérdőjellel rendelkező irányító prospectet nem igen fognak találni a következő x éveben a 2-6 körben. Nálam nobrainer a QB pick.

Meg lehet magyarázni a Barkley picket, nem egy Anger-féle húzás, de ettől még ostoba/rossz lépés lenne...
ZERO_L
Mondjuk ha láttad volna játszani, akkor ostoba/rossz lépésnek nem neveznéd, maximum meghökkentő/elgondolkodtatónak.

Valamint 2-6 körben jót húzni nem feltétlen mák, némileg függ a draftoló csapat kompetenciájától is, hogy beépítse, rendszerbeillessze, kitanítsa a draftoltat.
Csak ez QB-k esetén azért ritka, mert a jó alapanyagok (és sokszor a rosszak is) már 1. körben sokszor kimennek, mert a QB az mindig hiánycikk.
De egy effektíve nem QB needes csapatnak nem feltétlen szükséges 1/2-n QB-t húznia.
Persze ha elfogadjuk, hogy a Giantsnek nincs irányítója, akkor evidens a QB-pick, dehát van.
Sobri Jóska
aszem láttam pár Penn State meccset ;b
de örülök hogy te ennyire tisztában vagy mivel töltöm az időmet

nem tagadom, nem ültem fel a hype vonatára, de itt kis túlzással az ő teljesítménye ebben a kérdésben irreleváns, mert a posztja determinálja az értékét, egy rossz/közepes GM a biztos picket választja, egy jó meg azt amivel előreléphet/szintet léphet a franchise
és itt válik el ki mennyire jó (csapattal dolgozik), van számukra biztos 4 első körös tehetség, ezek közül illene megtalálni a számukra legjobban passzolót, ha ebből nem megy akkor kétlem, hogy máskor a későbbi körökben jobb/biztosabb prospectet találnak maguknak


ahogy Asbee is írta, Manninggel nem egészségügyi problémák voltak és nem is elsősorban a kora az aggasztó, hanem a mutatott játéka (attól mert Brady szintet tudott lépni pl zseben belüli mozgásban 37-38 évesen, nem jelenti hogy ez elvárható mástól is)
Eli már most mutat jeleket arra, hogy leszálló ágban van a karrierje, lehet ez csak kisiklás volt és jövőre visszatér az ő szintjén kiegyensúlyozott jó teljesítményhez, de erre megint nem lehet alapozni, mert 2-3 éven belül reálisan komoly irányítókérdése lehet a franchise-nak, aztán vagy súlyos pénzeket kell kifizetni egy Alex Smith szintnek vagy oda lehet adni egy rahedli picket, hogy újra kiválaszthassák a draft második legjobb QB-ját


egyébként meg nem szól másról a történet, minthogy nagyobb százalékban találsz top/kezdő szintű RB-t a második-harmadik napon mint irányítót, ez egyszerű matek



közben Bucky Brooks nfl.com-on Nelson-t mockolta 1/2-re, azt hittem már túl vagyunk ezen a "ki tud nagyobb baromságot mondani" időszakon 😕



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 202 — #NoStress
Igen, de mivel nem ismerjük a jövőt, milyen lesz az a draft class, hol fog húzni akkor a Giants, a többieknek mennyire kell irányító, mit tesznek meg érted stb, ezért nehéz ezzel kalkulálni. Ilyen alapon senki ne pazaroljon első kört egy irányítóra mert Brady-Garoppolo-Wilson stb, de ezek baromi nagy mákok és leginkább kivételek erre teljesen felesleges alapozni, ha egy olyan fontos posztról van szó mint az irányító

Most azt tudjuk, egy első kört tekintve mély QB classban kiválaszthatják a második legjobbat, ennél jobb/biztosabb/kevesebb kérdőjellel rendelkező irányító prospectet nem igen fognak találni a következő x éveben a 2-6 körben. Nálam nobrainer a QB pick.

Meg lehet magyarázni a Barkley picket, nem egy Anger-féle húzás, de ettől még ostoba/rossz lépés lenne...
ZERO_L
Mondjuk ha láttad volna játszani, akkor ostoba/rossz lépésnek nem neveznéd, maximum meghökkentő/elgondolkodtatónak.

Valamint 2-6 körben jót húzni nem feltétlen mák, némileg függ a draftoló csapat kompetenciájától is, hogy beépítse, rendszerbeillessze, kitanítsa a draftoltat.
Csak ez QB-k esetén azért ritka, mert a jó alapanyagok (és sokszor a rosszak is) már 1. körben sokszor kimennek, mert a QB az mindig hiánycikk.
De egy effektíve nem QB needes csapatnak nem feltétlen szükséges 1/2-n QB-t húznia.
Persze ha elfogadjuk, hogy a Giantsnek nincs irányítója, akkor evidens a QB-pick, dehát van.

több mint 6 éve
gyeek LSU Tigers 7 933 — Stromfeld Aurél fan
Van azért még egy szempont egy korai draftnál.
Ha irányítót draftolsz, annak beválása egy óriási skálán mozog.
Mivel kulcspozíció, az egész csapat számára meghatározó poszt, ezért egy nagyon be tud jönni, és nagy bust is lehet.
Ugyanez egy futónál, vagy bármilyen más poszton sokkal szűkebb mezsgyén mozog.
Másképp fogalmazva: sokkal valószínűbb egy jó futót húzni elöl, mint egy jó irányítót.
(Igaz, egy 100%-ban jó futó akármilyen jó is nem bír annyi hozzáadott értékkel, mint akár egy 75%-ban jó irányító.)
Egy Browns nem teheti meg, hogy ne QB-t húzzon, de a Giantsnél azért Eli még mindig jó irányító és belefér, hogy mostantól évente húznak 2-6 körben QB-t, és bíznak benne, hogy kifognak/felépítenek egy Garoppolot vagy Wilsont, és így elkerülhetik, hogy húzzanak egy Sanchezt, EJ Manuelt, Lockert, Gabbertt, és közben az első körökkel mehet az építkezés/toldozgatás.
Sobri Jóska
Nagyjából ugyanazt mondod mint amit Brugler írt a mockjában. Ha nem marketing duma volt, hogy mennyire bíznak Elishában és egyik QB se veszi le őket a lábukról, akkor ez a pick Barkley. Személy szerint nagyobb rációt látok a QB pickben ha már 1/2, de ahogy pár éve a Wentz picknél, úgy most is csak azon múlik a dolog, hogy konkrétan melyik QB győzi meg a FO-t kellően. Meg azt se árt tudni, hogy a Browns kit választana...

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.