Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
További infók Irsaytől:

Interjúra jön Jim Popp, a kanadai ligában játszó Montreal Alouettes GM-je. Irsay szerint ő a dark horse. "Look at this man's accomplishments!" - írta. "Does he deserve NFL shot or not a good fit in NFL??". Egyébként hétfőig állítása szerint hét aspiránssal fog elbeszélgetni.

Bírom ezt a faszit, na. 😊 Tisztára mint egy megöregetett Jack Kerouac, akinek az ölébe hullott egy halom pénz, és most viszkizés és gitározás közben csapattulajdonososdit játszik. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most hallottam az ESPN America-n, hogy Irsay lenyilatkozta, hogy Manning nem megy másik csapathoz. Vagy marad, vagy visszavonul.

Érdekes. Vannak pletykák arról, hogy a Polianek elbocsátó levelére a Manning kérdésben való nézetkülönbség ütötte rá a pecsétet. Ezek szerint Polian volt a Manning cut mellett?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én aznoban arra próbáltam célozni, hogy minden csapatnak van egy erőssége, arra épít. Mondjuk a Front7. És akkor gyengébb sec is elég, Vagy a futójáték, ami mindent átüt, nem gyengébb védelmeket, hanem szinte bárkit üzembiztosan. Akkor elég game manager QB, meg közepes WR-ek, és egy átlagos védelemmel lehet nyerni. Vagy bármi. Itt jelenleg sok poszton van tehetséges játékos, de nincs egyetlen elit csapatrész sem. Nincs mire a stratégiát felhúzni.ulpianus
Remekül megfogalmaztad amire én is gondolok. Pont ez a bajom azzal, hogy a Manning megy, és elkezdünk mellette egy komolyabb rebuild-et is. Ott van például Mathis. Ha ő megy, akkor annak a pass rushnak ami eddig volt, annyi. És akkor teljesen máshogy kell nyomást helyezni a QB-ra. Máshogy kell a linebackereknek felállni, blitzelni kell, a cornereknek terület helyett többet kell one-on-one-t védekezni, az SS-nek is más felfogásban kell játszania (a'la Polamalu), stb. Arról nem is beszélve, hogy akkor lehet, hogy át kell gondolni ezt az egész speed over size filozófiát is, méretesebb fal kéne, esetlen nem is 4-3.

Szóval az az érzésem, hogy bizonyos posztokon a rebuild dominó elv-szerűen továbbgyűrűző need-eket fog eredményezni. Ami persze természetes, hiszen semmi sem örök, de az kérdés számomra, hogy akkor amikor Luck érkezése és Manning elmenetele miatt bőven marad space a cap alatt, akkor van-e értelme egy lépésben ebbe is belefogni?

Stez: Én is úgy gondolom, hogy 2/2-vel még komoly erősítést fogunk tudni hozni. És remélem, hogy a 3., 4. körben is. Sőt, erősen ajánlom az új GM-nek, hogy így legyen, különben nem teszi zsebre amit kapni fog tőlem jövőre. 😊 De a draftról bizonyos pozíciókon (pl RB) kívül, és az első kör után már nem nagyon várható, hogy azonnali erősítés érkezzen. Tulajdonképpen csak az RB-k és a falba hozott, nagyon elit - és nagyon elöl draftolt - játékosok szoktak azonnal jók lenni (pl. Kalil félék). Előfordul, hogy később draftolt is azonnal jó, de elég ritka. Szóval én csak abban nem bízom, hogy a meglevő needjeink mellett - aminek egy részét eleve FA-ról kéne megpróbálni betölteni, hogy azonnal hasson - be tudjuk tömni azokat a lyukakat is amiket az elszerződő sztárjaink hagynak, átmeneti visszaesés nélkül.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
A playmakerség nekem főleg a D-ben a kérdés. Mathis megy, ott lesz szopi-nyali, az elmúlt években azért a Freeney-Mathis duó hatalmas clutch volt. És Bob, mielőtt kihalt szerencsétlen. Na most nekünk most úgy gondolom, egy playmaker CB kéne nagyon, valamint egy SS. Hengerer meg ugye egyre jobb, idén nem volt playmaker azért. De rohamosan fejlődik, tőle talán valamit várhatunk. De Brackett sem volt mondjuk egy playmaker MLB. Igazából évek óta nincsen igazán jó, playmaker CB-nk, kéne valami állat. És hát idén főleg a pass D-nkkel volt gond, Powers megoldotta, egy fos meccse volt, de Laci nagyon gyenge, Rucker meg komolytalan, ilyen CB-kkel nagyon komolytalan az egész. FA vagy draft, kötelező. Mint mondtam, én 2/2-re simán CB-t draftolnék akár, vagy FA-n jobb nevű playát hoznék a posztra. Mert az a baj, hogy playmakerek azért nem teremnek minden bokorban, ott vagy baszottul kifogsz valakit a drafton, vagy pedig pénzt áldozol rűá a piacon. Hát én a draftban annyira nem bírom az utóbbi éveink után, inkább a piacon kéne találni CB-t és SS-t is.
Először ezt kéne rendberakni, az O-val csak utána foglalkoznék. Garcon bekaphassa, ha elmegy, viszont akkor szerintem Waynet megtartjuk, vagy talán valami minőségibb WR-t is draftolunk/FA-zunk, mert akkor az is nagy need lesz már. Vicces offseasonunk lesz, az biztos! És nagyon nem eseménytelen.

több mint 12 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 416 — Colts fan
Fú, srácok, jó olvasni a dolgokat, mert idén egy meccsünket láttam és fogalmam nincs mi a helyzet a csapat körül. Jó, hogy ilyen aktívak vagytok!! 😊
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Örülök, hogy nem vettétek beszólásnak. Ezért szeretek ebbe a topicba írni.
A "playmakerség" hiánya jó meglátás.

Én aznoban arra próbáltam célozni, hogy minden csapatnak van egy erőssége, arra épít. Mondjuk a Front7. És akkor gyengébb sec is elég, Vagy a futójáték, ami mindent átüt, nem gyengébb védelmeket, hanem szinte bárkit üzembiztosan. Akkor elég game manager QB, meg közepes WR-ek, és egy átlagos védelemmel lehet nyerni.
Vagy bármi. Itt jelenleg sok poszton van tehetséges játékos, de nincs egyetlen elit csapatrész sem. Nincs mire a stratégiát felhúzni.

A mindenben jó (ha igaz is lenne) nem működik. Több oka van. Például mert akkor mindig a másik játékát játszod, akármi az. Tehát minden matchup rossz, mert abban leszel verhető ami nekik erősségük.
Hacsak nem elfogadjuk hogy Luck a válasz a kérdésre. PM era 2.0, építsen csapatot aki rászorul.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Többnyire egyetértek veled. 1-2 kiegészítés:

HB: nincs semmi gond, évekre visszamenőleg nem találunk ilyen jó futójátékot.
WR: Collie marad, aki szerintem a liga egyik legjobb slot WRe, és bármilyen kompetens QB hatékonyan tudja használni. Persze külső WR nélkül nem sokat ér. Garcon visszajövetelében reménykedtem, amíg nem mondta, hogy körbenéz a Colts ajánlata előtt. Nem is lehet megróni, NFL szinten bagóért játszott eddig. Annyira üres ez a poszt, hogy még lehet egy Gonzo filléres vissza hozatalán is elgondolkodnék. Az új GM alatt tiszta lappal kezdhetne.
OL: idei 1-2. körös T páros, teljes OTA+ST felkészüléssel. Saturday meglepően hatékony volt, viszont FA. A G kérdést Scott/Lilja óta nem tudtuk időlegesen sem megoldani.
FB: nem kell. Amennyiben pedig szükség lesz rá, bármikor lehet találni.
TE: Clark már más kategóriát képvisel. Elérte a TEeknél kritikus kort (amit egyedül Gonzo tudott túlélni, de ő unikum), a sok sérülés sem segített.

DT: Nevis nagyon jó. Ha ő egészséges, akkor az ilyen féltehetségek (Moala) is hatékonyak lehetnek, viszont nem egy életbiztosítás.
DE: ez gond. Mathis megy, Freeney nem lesz fiatalabb, csak drágább. Brayton/Anderson jó depth volt, viszont lejárt a szerződésük. Hughes kaphatna 1 évet, ha akkor sem használható, mehet a helyi kisboltba pakolni.
MLB: Angererrel semmi gond nem lesz. Első éve volt MLBként, összetett poszt az, főleg tampa-2ben.
S: Bethea mellé impact SS kéne. Nem lesz.
CB: Powers-szel együtt is komoly erősítésre van szükség, de mindenek előtt sémaváltásra.

Legfőbb probléma a playmakerek hiánya, főleg a védő oldalon. Habár belegondolva lassan a támadóegységből is elpárologtak (Harrison, Wayne, Gonzo, Clark megöregedett, Tamme is első opcióként annak számíthatott volna, és persze elsősorban Peyton), szóval a rebuild minden téren szükséges.

Amennyire tudom, kb ott tart a csapat, mint 14 éve. Nagy szerencse ez az 1/1, lehet reménykedni, hogy ismét jó lóra tesznek.

több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Jó, nyilván én úgy beszéltem, hogy nem basszuk el a 2/2-t valami hatalmas bustra, Luckban meg azért bízom. 😊
Az OL kérdéses, mint mondtam, én Saturday még megtartanám 1-2 évre biztosan. Ugye tavaly hoztuk Ijalanát, bízom benne, hogy azért Ő is korrekt lehet második évében és talán run blockban is segíthet, Castonzo meg azért nem volt egyáltalán rossz idén. Mint mondtam, egy fos meccse volt, a Ravens ellen, mikor Suggs mondjuk viszont a földbe döngölte. Na az gáz volt. Egyébként teljesen vállalható, és Paintereket és Orlovskykat védett. Most gondolj bele, hogy Luckkal, vagy akár PM-mel csak nőni is fog a teljesítménye. A fal jobb oldala mondjuk kérdéses lesz, leginkább vicc tárgya lehet majd.
A WR poszton Garconnal szerintem tuti hosszabbítunk, Wayne megy, oda FA-ról nem ártana valaki, esetleg 2/2-re..
Clarkban bízzunk, hogy iylen trutyi nem lesz, idén kedve sem volt játszani, tisztán látott, szóval ennél már csak jobb lehet. Fb-t mi nem használunk. DT-be Nevist hoztuk tavaly a drafton, amíg nem volt sérült, nem volt szar. Naív vagyok, de bízom benne, hogy Ő jó lehet 2012-ben. Emiatt nem is szeretnék DT draftot. DE. Mathis menni fog valszeg, marad Freeney. Itt lesz need, Hughes gondolom azért megkapja jövőre a bizonyítási lehetőséget, ha már első körös volt. a pad amúgy idén volt talán a legjobb Braytonékkal, lehetett rendesen rotálni, pihentetni akárkit. Angerer nagy király, passz ellen még van mit fejlődnie, fog is. Wheeler idén szerintem vállalható volt, Sims már nem annyira, Connernek viszont voltak elég jó megmozdulásai is. Ezer nagyobb needünk is van, a poszt vállalható. SS ordas nagy need, na oda kell valaki, kibaszottul, erre a posztra kéne zsebbe nyúlni és hozni egy bevált, jó playát. CB so-so, mert Powers jó. Inkább Laci a vállalhatatlan, legalábbis starterként. Nickelnek jó, CB-t mindeképp hoznék FA-n, vagy 2/2-re, de olyat, aki kezdhet. Én Hosleyt bírnám 2/2-re. 😛
Összességében szerintem nem olyan nagy a gáz, mint azt gondolod, de arra az 1-2 ordas needre megfelelően kell hoznunk játékost viszont, nem lehet szarakodni már.
Ja, meg a legfontosabb egy jó DC

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Mert neked az tuti, hogy a draftról egy 2/2-vel komoly erősítés már nem érkezhet? Én mondjuk még a harmadik körünket is kurva értékesnek vélem jelenleg, sőt, még a negyedik körünkkel is sokat érünk.Stez
Vagyis reményeid szerint. Mert azért lehet, hogy 1/1 JMR lesz, jaaaa, ő már kiment. De mindenesetre egyetértek egy overall 34 playa elég jó lehet még.

Főleg azért értek egyet, mert bár itt rendre olvasom milyen jó kis keret ez a Colts roster. És egyszerűen nem értem. Mi a jó benne? Leírom mire gondolok.

QB. Jelenleg nincs. Peyton játszik majd? Lehet. Luck? Lehet. És még ez a legjobb poszt!
HB. Kezdjek érvelni?
OL. Van egy jó center. Vagyis volt?
TE. Clark király. Lehetett volna, azonban se kedve se jó forma nincs.
WR. Másfél jó WR. Bár mindkettő FA lesz.
FB. FB??

DT. Hagyjuk.
DE van kettő jó. Vagy egy?
LB. MLB van. Bár mindenki fejlődést vár tőle. Van rá ok.
Safety. Van egy.
CB. Hogy is mondjam? Elsődleges need.

A P+K+LS+PR/KR(ST kompletten) most mindegy.
Vezetőség csere lesz. De hogy rebuildingről beszélnek az nem azért van, mert Mannig vagy Luck. Gyakorlatilag nincs a csapatnak erőssége. Nincs mire a stratégiát felépíteni. Volt Peyton, ő volt a terv.

Jó, egy kicsit túloztam szándékosan pár helyen. De értitek remélem a mondandóm lényegét.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Olvasgatom itt is és más fórumokon is a történtek után a postokat, és néhány dolgot nem értek. Irsay ugye benyögte a minap, hogy rebuild lesz. Igenám, de mintha a többség ezt úgy értené, hogy ez Manning és Wayne, Mathis, stb. elküldését jelenti. Nekem meg ez nem áll össze. Ha elmegy Manning, akkor úszni fogunk a szabad cap space-ben, mi értelme lenne akkor elengedni Mathist és a többieket? Luck kihúzásával ugrana az első kör, így a draftról már további komoly erősítést nem remélhetünk, ha a needeket is pótolni akarjuk. Akkor meg minek elengedni őket?peterk2005
Ha Manninget cutoljuk, akkor még a "hátralévő" signing bonusa (16 millió dollár) dead capként megmarad.
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Olvasgatom itt is és más fórumokon is a történtek után a postokat, és néhány dolgot nem értek. Irsay ugye benyögte a minap, hogy rebuild lesz. Igenám, de mintha a többség ezt úgy értené, hogy ez Manning és Wayne, Mathis, stb. elküldését jelenti. Nekem meg ez nem áll össze. Ha elmegy Manning, akkor úszni fogunk a szabad cap space-ben, mi értelme lenne akkor elengedni Mathist és a többieket? Luck kihúzásával ugrana az első kör, így a draftról már további komoly erősítést nem remélhetünk, ha a needeket is pótolni akarjuk. Akkor meg minek elengedni őket?peterk2005
Mert neked az tuti, hogy a draftról egy 2/2-vel komoly erősítés már nem érkezhet? Én mondjuk még a harmadik körünket is kurva értékesnek vélem jelenleg, sőt, még a negyedik körünkkel is sokat érünk.

több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olvasgatom itt is és más fórumokon is a történtek után a postokat, és néhány dolgot nem értek. Irsay ugye benyögte a minap, hogy rebuild lesz. Igenám, de mintha a többség ezt úgy értené, hogy ez Manning és Wayne, Mathis, stb. elküldését jelenti. Nekem meg ez nem áll össze. Ha elmegy Manning, akkor úszni fogunk a szabad cap space-ben, mi értelme lenne akkor elengedni Mathist és a többieket? Luck kihúzásával ugrana az első kör, így a draftról már további komoly erősítést nem remélhetünk, ha a needeket is pótolni akarjuk. Akkor meg minek elengedni őket?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
teljes jogú szabadügynökeink: (félkövér a kezdő)

90 Jamaal Anderson DE
57 Kevin Bentley OLB
96 Tyler Brayton DE
5 Kerry Collins QB
71 Ryan Diem G/T
42 Jerome Felton FB
68 Eric Foster DT
85 Pierre Garçon WR
11 Anthony Gonzalez WR
98 Robert Mathis DE
69 Quinn Ojinnaka T/G
6 Dan Orlovsky QB
78 Mike Pollak G/C
61 Jamey Richard G/C
63 Jeff Saturday C
55 Ernie Sims OLB

84 Jacob Tamme TE
87 Reggie Wayne WR
50 Philip Wheeler OLB


korlátozott jogú szabadügynökök:
83 Anthony Hill TE
27 Jacob Lacey CB
28 Stevie Brown FS
30 David Caldwell SS

több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Legalább talán lenne némi aktivitás az FA-n. 😊
Nincs baj egyébként ezzel, de azért úgy nem volt olyan nehéz, hogy a Philly kurva jól állt capügyileg, meg a játékoskeret sem volt épp gyenge. Nálunk mondjuk a cappel lennének gondok, ha PM marad, úgy meg sok mozgásra nem lenne lehetőségünk, sőt.. Ettől függetlenül bajom nem lenne vele, ha Ő jönne, én nekem inkább most az a fontos, hogy az edzői stábban legyenek hatalmas upgradek. Egy jó DC-t szeretnék a csapatnál látni, mert ez, ami évek óta nálunk van, az nem állapot. Azért el lehet gondolkodni azon, hogy hol lennénk ezzel a csapattal, akár PM-mel, akár Luckkal, ha mögöttük nem egy sereghajtó D# állna..

több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Azért a Philly nagyon tudatosan készült erre a 2010/11es offseasonre. Szóval sem mondom, hogy az ő érdeme volt, de nem az a klasszikus "jé, itt van Nnamdi Asomugha, adjunk neki 60 milliót" döntések voltak.

Közben Eric DeCosta ki is esett már, marad a helyén. Azért nem kellett eddig sem félni, ha pont Baltimore-ból jön majd GM.

több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Fasza.
Akkor minden FA, akinek legalább 7-10 millás évi fizut kellene adni, Colt lesz 😂

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ryan Grigson a dream teamnél "director of player personnel" is elmondta egy tegnapi interjún miként is lenne GM Indianapolisban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Eric DeCostát interjúvoljuk GM posztra. Mondjuk még sokan mások is.

több mint 12 éve
Ork Indianapolis Colts 1 904 — Manningless
biztos Polian tartotta az elnyomása alatt a Colts.com-ot is és mostantól az is biztos felvirágzik 😀
több mint 12 éve
wmitty Indianapolis Colts 709 — Colts fan
Értem, köszi.

Otthonom MisColts
több mint 12 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Kattints a szövegre.Escalade
Köszi! Nekem is gyanús volt, hogy valami kattintós dolog, hogy azért kék az a néhány szó.
De a kérdésem tovább él: lécci, meséld el, mi az a sok érdekes sztori!

(a linken egyébként egy érthetetlen nyelven írt cikk található)wmitty
Röviden az egyik (amúgy közel sem véresszájú) IndyStaros újságíró említ pár sztorit, miért is volt ez a nagy ellenszenv.
Például korábbi Colts játékoson nézett simán keresztül, amikor az irodásban beszélt egy jelenlegi Colttal, majd telefonon felhívta a játékosát, hogy küldje el a volt csapattársát az épületből.
Illetve a cikk írójának volt egy barátja, aki a front office-ba bekerült. Ezt követően pedig nem mert az újságíróval beszélni, csak telefonon, munkán kívül, nehogy Polian meglássa őket. Teljesen megvetette az embereket, és simán áttiport rajtuk.

Ezzel együtt, mivel én nem abból élek, hogy információt próbálja kifacsarni a csapatból, magasról teszek rá, milyen készséges volt a többiekkel. Amíg sikeres volt a csapat, ez mind nem számított...

több mint 12 éve
wmitty Indianapolis Colts 709 — Colts fan
Kattints a szövegre.Escalade
Köszi! Nekem is gyanús volt, hogy valami kattintós dolog, hogy azért kék az a néhány szó.
De a kérdésem tovább él: lécci, meséld el, mi az a sok érdekes sztori!

(a linken egyébként egy érthetetlen nyelven írt cikk található)

Otthonom MisColts
több mint 12 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 005
Polian azt mondta, hogy azért baszták ki, mert nem tudott megfelelő helyettest találni PM sérülésekor. Szerinte ez volt a legnagyobb hibája.Stez
Igen, mert akárki talál egy Peyton Manning helyett embert, az nem feladat. Aki erre sem képes, az monnyon le!ulpianus
Nem az a baj, hogy nem talált olyat helyettesként, aki felérne Manninggel hanem, hogy egy ilyen játékosállománnyal, EGY ember elvesztésével csak 2 győzelemre futotta. :/Mev
mondjuk ha azt veszed PM nem csak EGY ember. Ő az egész franchise lelke, vezére, egy személyben klasszis irányító, OC, vezér. Ez olyan volt idén mint amikor a csatában a tábornokot lövik le először, aztán a sok közlegény nem tudja, hogy merre is kéne vonulni. Arról nem beszélve, hogy nem volt alternatíva a QB poszton. Azért ez önmagában nem 1 botrányosan szar keret szerintem. Szóljatok ha nagy hülyeséget írtam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nem az a baj, hogy nem talált olyat helyettesként, aki felérne Manninggel hanem, hogy egy ilyen játékosállománnyal, EGY ember elvesztésével csak 2 győzelemre futotta. :/Mev
2-3 évente lehet olyan csapatot találni, amelyik egyik évben erősen pozitív, a másodikban erősen negatív szezont csinál, vagy fordítva. Akár EGY meghatározó ember elvesztése nélkül is. Sokkal bonyolultabb dolog ez, minthogy az idei Colts = tavalyi Colts - Manning.peterk2005
Hát épp ez az! Számomra az idézett gondolatával bizonyította, hogy jogos volt a kirúgása.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
"The Indianapolis Colts have signed three players to Reserve/Future contracts including, offensive tackle Mike Tepper, defensive tackle Ollie Ogbu and offensive guard Matt Murphy"

Championship? 😊JSanyo
Ők eddig is itt voltak a pracitse squadban. Mivel vége a szezonnak így aktív rosterre kerültek mivel az offszezonban 90 fő.Höri
b*zmeg de hülye vagyok 😀 hozzá kell szokni még ehhez a január eleje az már offseason dologhoz 😕