Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 414 — Colts fan

Wyatt
Na végre révbe ért ez a topic is!!
több mint 6 éve
Wyatt New England Patriots 26 306

több mint 6 éve
deleted account 1 758
8-D
Igazad van, minden elemzo hulye, aki szerint a poszton az oszton az egyik legfontosabb tulajdonsag. Es ne keverd a szezont a fazonnal, mert valoban lehet barkibol remek jatekos, ha a nap 24 orajaban azert kuzd, csak epp az 1/6-on nem olyasvalakit kellene szerintem draftolni, aki alapbol ugy indul, hogy a poszt legfontosabb jellemzojeben alapveto hianyban szenved.

Imadom, hogy szerelmesek vagytok Edmundsba, de itt napok ota pont csak annyit tudtok vele kapcdolatban felhozni, hogy 260 font, melle magas, oriasi upside, es egy hatalmas nagy HA, ha sikerul belole kihozni. HA. HA. HA. Tul sok a ha. Mindezt egy szaros MLB-Rre. Nem mondjuk egy pass rusherre, akiben olyan playmaker potencial van, hogy Von Miller legyen, evi 15 sackkel es levegot ne vegyen tole a kube. Egy bitang nagy boom or bust mlb-prospectee loned el a top picket, annal a Coltsnal, ami tele es tele van lyukakkal.

No offense, de iranyitoknal ez vallalhato riziko, a Coltsnal szvsz kurva nagy butasag lenne. Akkor mar inkabb Chubb, mert ot nyersen is egybol kezdobe lehet rakni, es ha o bejon, akkor legalabb egy premier pass rushered lesz. Edmundsnak alaphangon kelleni fog szerintem jo ket szezon, hogy annyira megcsiszolodjon, hogy tenylegesen kiraly legyen. Csak tovabbra is egy rohadt nagy ha a csavo. Konkretan alig rosszabb prospect nala Vander Esch, es nesze, o is 255 font, magas, es beranthatnank 1/15-20 korul is. A kulonbseg annyi, hogy o nem 19 eves. Es javaslom, azwrt Edmundsnak nezz vegig teljes meccseit, meet csodalatos jutub-osszeallitasok vannak, csak. Csak. Ilyen nyers prospecteket max premierposztra szokas elloni top5 kornyeken. Es en tartom is, hogyha a Colts marad az 1/6on, akkor a safe picket huzzuk. Chubbot vagy Nelsont. Megha elobbitol nem is vagyok elajulva, a rusher nagy need, premierposzt, ha emberunk dominans jatekos lesz, mar oriasit dob a vedelmen.
Stez
Na jó, akkor ha annyira kurva okos vagy te meg a sok szakértő, definiáld már nekem az ösztön fogalmát fiziológiai szinten! Meghallgatnám, de tényleg.

Amúgy én nem akarok senkit meggyőzni Edmundsról, ezért nem is szállok bele (max épphogy) a flowba, hogy Chubb, Nelson, Edmunds, Smith, satöbbi, mert ez olyan vita, hogy most ki a jobb nő, Eva Mendes vagy Eva Longoria, nincs objektív A vagy B opció.

De ettől még nekem akkor is pozíciós érték alapján a guard az a poszt, amit meg én nem húznék 1/6-on, még ha übercsászárkirály is a csávó. De 2.5 7 és kiderül, ki matekozott jól...
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
8-D
Igazad van, minden elemzo hulye, aki szerint a poszton az oszton az egyik legfontosabb tulajdonsag. Es ne keverd a szezont a fazonnal, mert valoban lehet barkibol remek jatekos, ha a nap 24 orajaban azert kuzd, csak epp az 1/6-on nem olyasvalakit kellene szerintem draftolni, aki alapbol ugy indul, hogy a poszt legfontosabb jellemzojeben alapveto hianyban szenved.

Imadom, hogy szerelmesek vagytok Edmundsba, de itt napok ota pont csak annyit tudtok vele kapcdolatban felhozni, hogy 260 font, melle magas, oriasi upside, es egy hatalmas nagy HA, ha sikerul belole kihozni. HA. HA. HA. Tul sok a ha. Mindezt egy szaros MLB-Rre. Nem mondjuk egy pass rusherre, akiben olyan playmaker potencial van, hogy Von Miller legyen, evi 15 sackkel es levegot ne vegyen tole a kube. Egy bitang nagy boom or bust mlb-prospectee loned el a top picket, annal a Coltsnal, ami tele es tele van lyukakkal.

No offense, de iranyitoknal ez vallalhato riziko, a Coltsnal szvsz kurva nagy butasag lenne. Akkor mar inkabb Chubb, mert ot nyersen is egybol kezdobe lehet rakni, es ha o bejon, akkor legalabb egy premier pass rushered lesz. Edmundsnak alaphangon kelleni fog szerintem jo ket szezon, hogy annyira megcsiszolodjon, hogy tenylegesen kiraly legyen. Csak tovabbra is egy rohadt nagy ha a csavo. Konkretan alig rosszabb prospect nala Vander Esch, es nesze, o is 255 font, magas, es beranthatnank 1/15-20 korul is. A kulonbseg annyi, hogy o nem 19 eves. Es javaslom, azwrt Edmundsnak nezz vegig teljes meccseit, meet csodalatos jutub-osszeallitasok vannak, csak. Csak. Ilyen nyers prospecteket max premierposztra szokas elloni top5 kornyeken. Es en tartom is, hogyha a Colts marad az 1/6on, akkor a safe picket huzzuk. Chubbot vagy Nelsont. Megha elobbitol nem is vagyok elajulva, a rusher nagy need, premierposzt, ha emberunk dominans jatekos lesz, mar oriasit dob a vedelmen.

több mint 6 éve
deleted account 1 758
Az osztont és a jatekintelligenciat nem lehet tanitani. Egy MLB-nel marpedig az az egyik legfontosabb jellemzo, hogy tudja, erezze es atlassa a jatekot, mi fog kovetkezni. Edmundsnak pontosan ez a gyengeje. Es engem ez nagyon zavar.
Stez
Bírom, amikor a nagy maszlagot okosságnak próbálja a sok scout és elemző eladni. Mi az, hogy ösztön meg játékintelligencia. Van egy gén, amelyik ezért felelős, vagy mi? Ezek mind tanulható dolgok, csak úgy, mint a bilizés, vagy a biciklizés.

Ha valaki azzal vitatkozik, hogy fel tudja-e szedni, vagy van-e annyira elszánt, hogy napi 24 órában lóg-e majd a mentorain, mint ahogy mondjuk TY tette Waynen, az lehet vitatéma. De amikor 19 meg 20 évesen valaki arról dumál, hogy hiányzik valami, és kampó, vége, az több mint szórakoztat. Manning ösztönből volt akkora állat? Dehogy is, még a körülötte lévőek is igazolják, hogy 24 órában ezen pörgött, azért lett az.

Ellenben a fizikalitás sokkal korlátosabb, ott egy TY gyorsaság eléréséhez nem elég az, hogy rohadt sokat gyúrj rá, vagy egy MJD felépítésre kb az RB-k 1 %-nak van esélye.

Szóval konklúzió, mivel az agy kb minden létező funkciója, ami nem a hipotalamuszban található tanult, így a fentebb említett dolgok is. Az már más kérdés, hogy ez kinek sikerül, és kinek nem.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Kimegy Chubb és Nelson (1/4 + 1/5ön). Első három pick QB. Behúznátok Barkleyt? Tegyük fel nincs senki aki trade-elne, így nem tudunk lejjebb menni.Borbinho
Nem. Nálam is inkább LB (nálam Edmunds) vagy pl. CB (nálam is Ward). (Jéé, van amiben egyetértünk Stez-el 😊 ). Nekem is tetszene, ha lenne egy fiatal secondary, mindkét szélen kiemelkedő képességű cornerrel és egy Hooker + Geathers (Farley) safety duóval, és mellé még slotba is be lehetne zavarni egy kezdő szintű safety-t vagy cornert, sémától függően (Hairston, Desir, stb.).

Más: T.J. Greennek van akkora mákja hogy a CB sor továbbra is rövid, még ha Desir, Wilson meg Hairston is fasza szerintem. Így szerintem megélheti a preseasont, és megnézhetik mit tud ebben a sebességre és fizikális játékra építő védelemben. Méretei megvannak hogy szélen tolja (talán 6'3at írnak most, én 6'2re emlékszem, tök8) és kurva gyors a srác, illik Ballard elképzelésébe ezek alapján ő is.Borbinho
Ballard úgy tűnik lát Greenben valamit, mert annak ellenére, hogy nem ő draftolta, egyik esélyt adja neki a másik után. Ugye ő is rendkívül fiatalon érkezett (ő se volt még 20 éves ha jól emlékszem). Azzal már nem számolok, hogy hosszú távú, minőségi kezdő játékos lesz belőle. A roster végén viszont ha Ballard lát benne fantáziát, tőlem nevelgesse. Mégiscsak ő látja, volt már olyan, hogy valaki harmadik évére lett játékos. Gary Brackett például két évig sehol se volt. Vagy Jeff Saturday. Ő az első évében villamossági boltban dolgozott, mert meg sem érte a végső rostert. Második évében future contracttal tudott rosteren ragadni, és guardként volt beugró csere játékos, ahol rosszabb volt, mint Vujnovich. 😊 A harmadik offseason volt az, amikor betették centerbe és ott ragadt. Sőt idény kezdetre kezdő lett, a többit meg már tudjuk. Szóval hajrá Green. Hátha.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Kimegy Chubb és Nelson (1/4 + 1/5ön). Első három pick QB. Behúznátok Barkleyt? Tegyük fel nincs senki aki trade-elne, így nem tudunk lejjebb menni.
Én még mindig lehet vmeik LB-t hoznám és 2.kör elején DE meg futó. De össz nem bánnám Barkleyt sem, abban a tekintetben ha lenne személyében évi 2000scrimmage yard meg 10+ TD a következő 4-5 szezonra. Ha tényleg BPA alapján tehetséget akarunk hozni, akkor vagy ő vagy Nelson vagy Edmunds lesz a pick. Ők akik pluszt tudhatnak az NFL-ben is, mert kiemelkedő tehetségek brutális fizikai adottsággal. Chubb sztem itt ki is esik btw. Smith szerintem is kurva jó, és Pff stat ide vagy oda(1 misstackle 70 futásplayben, 2 passz ellen a szezonban), tape alapján se hibázik nagyon...de nem lehet rá plusz 20 fontot felrakni. Edmundsra még mindig lehet, és lenne egy 260fontos Barr / Magastorony klónunk, akiből Eberflus reméljük kihozza a maxot. Fiatal, a túlzott hév nem jelenti az ösztönök hiányát. Ettől még lehet bust, de ő illik Ballard filozófiájába.

Más:
T.J. Greennek van akkora mákja hogy a CB sor továbbra is rövid, még ha Desir, Wilson meg Hairston is fasza szerintem. Így szerintem megélheti a preseasont, és megnézhetik mit tud ebben a sebességre és fizikális játékra építő védelemben. Méretei megvannak hogy szélen tolja (talán 6'3at írnak most, én 6'2re emlékszem, tök8) és kurva gyors a srác, illik Ballard elképzelésébe ezek alapján ő is. Csak szerelni nem tud és olyan okos a lelkem mint a döngölt föld. Nem is értettem amikor arról vitáztak pár hete Holderék hogy nickelben lehetne ő a 3LB/Safety aki futás ellen jó lehet. Adottságai alapján egy deep FS-t képzeltem neki mindig mint ideális poszt, de nem örülnék ha ő lenne az utolsó akinek meg kéne csinálni a tacklet...😀 ha Pags nem tudott belőle kihozni semmit, akk sztem más se nagyon fog. Sok reményt már nem fűzök hozzá 😀
Borbinho
Nem. Latok ezen a drafton tobb futot is, akik elnyertek a tetszesemet, mivel rengeteg masodik korunk van, igy en valamelyiket lonem el inkabb futora. Ha kimegy Chubb es Nelson a top5-ben (amire egyebkent semmi eselyt nem latok, mar elobbire), akkor elobb hoznek el egy Wardot, egyreszt a posztja miatt, masreszt azert, mert egeto need a corner, harmadreszt azert, mert a tehetseget tekintve o is top5-7.es jatekos.

Birom Barkleyt, remek futonak velem, de megmondom oszinten, egyre inkabb gondolom ugy, hogy nem adnek erte 1/6-ot.

több mint 6 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Kimegy Chubb és Nelson (1/4 + 1/5ön). Első három pick QB. Behúznátok Barkleyt? Tegyük fel nincs senki aki trade-elne, így nem tudunk lejjebb menni.
Én még mindig lehet vmeik LB-t hoznám és 2.kör elején DE meg futó. De össz nem bánnám Barkleyt sem, abban a tekintetben ha lenne személyében évi 2000scrimmage yard meg 10+ TD a következő 4-5 szezonra. Ha tényleg BPA alapján tehetséget akarunk hozni, akkor vagy ő vagy Nelson vagy Edmunds lesz a pick. Ők akik pluszt tudhatnak az NFL-ben is, mert kiemelkedő tehetségek brutális fizikai adottsággal. Chubb sztem itt ki is esik btw. Smith szerintem is kurva jó, és Pff stat ide vagy oda(1 misstackle 70 futásplayben, 2 passz ellen a szezonban), tape alapján se hibázik nagyon...de nem lehet rá plusz 20 fontot felrakni. Edmundsra még mindig lehet, és lenne egy 260fontos Barr / Magastorony klónunk, akiből Eberflus reméljük kihozza a maxot. Fiatal, a túlzott hév nem jelenti az ösztönök hiányát. Ettől még lehet bust, de ő illik Ballard filozófiájába.

Más:
T.J. Greennek van akkora mákja hogy a CB sor továbbra is rövid, még ha Desir, Wilson meg Hairston is fasza szerintem. Így szerintem megélheti a preseasont, és megnézhetik mit tud ebben a sebességre és fizikális játékra építő védelemben. Méretei megvannak hogy szélen tolja (talán 6'3at írnak most, én 6'2re emlékszem, tök8) és kurva gyors a srác, illik Ballard elképzelésébe ezek alapján ő is. Csak szerelni nem tud és olyan okos a lelkem mint a döngölt föld. Nem is értettem amikor arról vitáztak pár hete Holderék hogy nickelben lehetne ő a 3LB/Safety aki futás ellen jó lehet. Adottságai alapján egy deep FS-t képzeltem neki mindig mint ideális poszt, de nem örülnék ha ő lenne az utolsó akinek meg kéne csinálni a tacklet...😀 ha Pags nem tudott belőle kihozni semmit, akk sztem más se nagyon fog. Sok reményt már nem fűzök hozzá 😀

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Az osztont és a jatekintelligenciat nem lehet tanitani. Egy MLB-nel marpedig az az egyik legfontosabb jellemzo, hogy tudja, erezze es atlassa a jatekot, mi fog kovetkezni. Edmundsnak pontosan ez a gyengeje. Es engem ez nagyon zavar.

Ott van egy Vander Esch, aki ugyanugy baromira nyers, nulla technika, viszont felelmetes jatekintelligenciaja van. Egyebkent ha Edmunds nem lenne ilyen magas es nagy, akkor szerintem elso korbe se varnak. KIvetel nelkul minden egyes evben van nehany ilyen teljesen nyers prospect, akit a ceiling es az upside miatt rendkivul felfujnak, de azert azt meg lehet nezni, hogy az elmult evekben a legtobb ilyen tehetsegbol abszolut nem tudtak kihozni azt, amit lattak benne.

Engem az meg mindig nagyon zavar Edmundsnal, hogy azert meglatasom szerint az 1/6-on nem szabad ennyire boom or bust jellegu prospectet huzni, mert egy csapatnal, ami tele van needdel, azert ez oriasi luxus. Elnezve ezt a Coltsot nalam rendkivul fontos, hogy azert minel biztonsagosabb jatekos jojjon, aki rogton az elso naptol kezdobe rakhato, es akinel azert nincsen az, hogy varhatoan meg jo ket ev, amig ugy osszegyurjuk, hogy kihozzuk a benne rejlo potencialt. Ilyen jatekosokat lehet hozni a masodik korben, talan az elso kor kozepe/vegen is, de top6-os cetlit biztos nem adnek, maximum akkor, ha az illeto iranyito, de az is csak a poszt erteke miatt.

Ha mar nem Smith jonne az 1/6-on, akkor inkabb orulnek neki, ha hatramennenk, es 1/20 korul Vander Eschet elhozzuk, meg ha o is tenyleg nyers. Vander Eschrol is tudni kell, hogy nagy leader hireben all, igazabol sokan szegeny ember Kuechlyjekent jellemzik, meg ha szerintem azert ez nagyon nincs is igy.

Nala nagy kerdes, hogy a technikat es az alapveto dolgokat mennyire lesz kepes megtanulni, mert az egyetemen azert en rendre azt lattam, hogy az intelligencia, az oszton csodalatos, de az az, amibol el, az NFL-ben viszont azert ez nem lesz ennyire egyszeru, a kezhasznalat, a technika, a blokkokrol valo levallas fejlesztese muszaj lesz. Jellemben a pali motor, dolgozik, a hozzaallasa teljesen jo, ugyhogy igazabol szerintem nala nagy kerdes, milyen „suliba” draftoljak. Ha peldaul bekerulne a Vikingshoz vagy a Steelershez, akkor szerintem o mar jovore alazna.

De mondjuk egy Vander Eschrol ugy beszelunk, hogy ot 1/20 korul lehetne elhozni, mig Edmunds valoszinuleg kimegy majd top13-ban, ami azert nem egy kategoria. Ha Edmunds csuszna 1/20 kornyekeig, mint ahol Vander Esch varhato, akkor ott azert mar ot is szivesen latnam itt. De az 1/6-ert nagyon-nagyon korainak velem.

Titokban megjegyzem, en azert meg most is rajta vagyok a Nelson-bandwagonon, nagy needre erkezne, es felelmetesen nagy pluszt adhatna a teljes tamadofalnak, Lucknak, a futojateknak. Nekem o meg most is amolyan titkos favoritom, akiben remenykedem, az sem izgat, hogy „csak” egy guard. Ha a csavo egy szornyeteg lesz, senkit sem fog izgatni, hol draftoltak.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjatok egy első körre várt, fizikailag erős középső LB prospectet, akinek visionje is van??? Minél több videót nézek, nekem annál inkább Rashaan Evans vagy Leighton v.d Esch játéka tetszik.
Fast Willie
Első kör második felében pont ez a két játékost - Evans és Esch - írják / várják, úgyhogy ha ők tetszenek neked, akkor elégedett lehetsz a helyzettel.

Pl. Lance Zierlein ugyanezt mondja, btw a PFF-et én ignorálom draft szemszögből, szal nekem azzal érvelni csúnya mellé 😀empty taxi
Én vagyok az aki pff-et olvas. 😀 Nem érvelni akartam, csak érdekes volt, hogy pont az az érv és az a név jött velem szembe, amit a pff-en olvastam. Amúgy Collinsworth keze tényleg túl messze elér, lassan olyan sikeresen mindenhova beeszi magát, mint egy NER lovag. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Azért az nem véletlen h Roquan Smith NFL hasonmása a szakírók többsége Deion Jones, aki per pill jelenleg az NFL legjobb cover LB-je...
empty taxi
A Deion Jones hasonlat is a pff elemzőktől származik, Collinsworth keze lassan mindenhova elér. 😀

peterk2005
Pl. Lance Zierlein ugyanezt mondja, btw a PFF-et én ignorálom draft szemszögből, szal nekem azzal érvelni csúnya mellé 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
jjncaa 6
De én ezzel úgy vagyok ahogy Chubb-al is. Hiába mondják, hogy Chubb jobb lehet, mint Garrett, ha egyszer én nem látom ezt. Smithben sem látom, hogy az amit a college-ben meg tudott csinálni, az hogyan konvertálható mondjuk a Kelce félék fékentartására. Csak ugye Chubb olyan premier poszton játszik, ahol a floor is olyan értékes, hogy még így is megéri. Smith posztja ennyire nem az. Ezért vagyok még Edmunds-al is úgy, hogy hiába hihetetlenül magas a ceiling, 1/6-ra még mindig reach lenne. De ha már reach, akkor inkább ő mint Roquan. Összességében csak ennyi a történet.
peterk2005
nekem pedig még testközelből is volt szerencsém látni játszani, és egyetemi meccsen ilyen felépítés mellé párosuló gyorsaságot megközelítőleg se láttam senkitől, még a focihoz totál fogalmatlan ismerősöm is megjegyezte, hogy "az az ember hogyan játszhat még az ncaa-ben?" Edmunds sztárolása RS helyett meg a tipikus draft előtti túlgondolás, mikor elég lenne csak a game tape-re ránézni, de helyette jön a kavicsokból való jósolgatás, hogy ki fejlődhet majd többet mondvacsinált érvekre hivatkozva...

Szerkesztette: jjncaa
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ha elso kor kozepe, akkor Vander Esch. De nekem o is tul nyers. NalaSmith sokkal komplettebb szvsz.

több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 719
Nem mondám, hogy értek a gametape-k elemzéséhez, de kérdésem lenne tőletek, ha már MLB téma szóbajött Edmunds kapcsán. Én Shazier sérülése miatt Pitt fanként nézegetem a felvételeit (ILB posztra pl.) és elemzéseit, és mindenütt szóbakerül, hogy nem látja a play kibontakozását. Csak engem zavar nagyon, hogy minden option játéknál túlfut v. ütemet veszít, de még direkt futásplay-t is benéz nem kevésszer? Nem 10-ből egyszer, hanem hatszor. Nem luxus ez NFL-ben még nagyobb sebességnél v még nagyobb emberek ellen?

A tape-ken azt látom, hogy Edmunds akkor szerel üzembiztosan, ha ki van neki osztva a gap és tudja, hogy ki a célpontja v lendületből (kvázi passrushból) érkezik a backfieldre. Viszont azért bonyolultabb blokksémáknál gondban lesz, nem? Persze jó edzővel fejleszthető ez a képesség, de én pl. sosem szerettem a csekély ösztönnel bíró játékosokat, különösen, ha kulcspozícióban játszik. (Nálunk mondjuk Vinny Williams mellé ő nem passzol, mert mindketten homályok ebből a szempontból.) Másrészt az RPO térnyerésével nem biztos, hogy ilyen belső LB-t szeretnék.

Roquan Smith-nél meg nekem is azzal van a gondom, hogy valahogy nem látom benne azt az átütőerőt, ami egy MLB/ILB-höz kéne. Shazier college tape-jehez képest ő egy safety erejével játszik pl. Coverben nagyon király, de nekem a rundef-ben kevés, pont a blokkról leválási nehézségei miatt és a fizikai korlátja azért lehet aggály. (Érzésre nekem az előző szezonban a Steelers rundef-je puha volt, úgyhogy lehet, hogy igazi őserőt képzelek el középre, de valahogy egyikükben sem látok megoldást, de ha csak a fizikumot nézem, akkor Edmunds. Nyilván nekünk csak feltraddel esélyes.)

Mondjatok egy első körre várt, fizikailag erős középső LB prospectet, akinek visionje is van??? Minél több videót nézek, nekem annál inkább Rashaan Evans vagy Leighton v.d Esch játéka tetszik.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Füstszagot érzek


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
deleted account 1 758
Na, draft katyvasz tovább bonyolodik : Saquon Barkley, Bradley Chubb to visit Giants this week

Ezek szerint lesznek akkora marhák, hogy nem QB-t draftolnak tényleg. Na ez megint megkavarhatja a ki hova tradel forgatókönyvet.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért az nem véletlen h Roquan Smith NFL hasonmása a szakírók többsége Deion Jones, aki per pill jelenleg az NFL legjobb cover LB-je...
empty taxi
A Deion Jones hasonlat is a pff elemzőktől származik, Collinsworth keze lassan mindenhova elér. 😀

Én értem mindezt, csak .... nézd meg lent azt a highlight clipet, van ott pár futás, amikor TE blokkol, és nézd meg hogy pattan le róluk. Namost legyen az egy play action passz play, és képzeld oda, hogy az ott Kelce akiről 3 méterre lepattan. Nekem nehezemre esik elhinni, hogy ezek után oda fog tudni érni és képes lesz megakadályozni, hogy Kelce 10 yardon elkapja a labdát.

Egyébként érzésem szerint mi will-t nem fogunk húzni, vagy csak nagyon a végén. Jeremiah George és Anthony Walker mindketten fiatalok, és Ballard többször megemlítette már a nevüket. Szerintem tetszik neki a két srác. A sebesség, méret mindkettőnél megvan és rookie évükben mutattak némi életjelet. Főleg George, ő időnként kifejezetten jól nézett ki a pályán. Az a tippem, hpgy Ballard őket próbálja will-be beépíteni. MLB-nk viszont a térképen sincs, oda nem tudom elképzelni, hogy ne hoznánk valakit a draftról. Ha nem az első körben Edmunds-t, akkor hátsóbb körökből valakit. (És ugye SLB-be is csak berajzoltuk Simon-t, de ha jól tudom még sosem játszott azon a poszton. Mögé sem ártana egy SLB, aki szintén inkább erősebb, fizikálisabb alkat szokott lenni.)

Közben nézegetem a guard prospecteket mondván, hogy szinte biztosan húzunk egyet. Háát... azt hiszem ez felesleges időtöltés lesz. Képtelen vagyok különbséget tenni, azt se tudom mit nézzek. 😀 Ez nem az én műfajom az biztos.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
En is orulok kettejuk kozul barmelyiknek, meg ha reach is. Ha bevalik es sztar lesz, akkor teljesen mindegy, hogy reach. Egy egeszseges Kuechlyt a top5ben is elvinnek.

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Azért az nem véletlen h Roquan Smith NFL hasonmása a szakírók többsége Deion Jones, aki per pill jelenleg az NFL legjobb cover LB-je...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Smith coverben limitaltan hasznalhato? Lattad te mar ot jatszani? Az egyik erossege pont az, hogy univerzalis es coverben is megbizhato. Nem veletlen, hogy sokan megmondtak, hogy serules eseten meg safetynek is lazan be lehetne pakolni.
Stez
Láttam pár meccsét igen. Azért mondják sokan, hogy coverage-ben jó, mert a pff college grade-je az egyik legjobb lett, szinte minden cikk amit Smithről olvastam a pff-re hivatkozik. A legtöbb annyira, hogy még ugyanazt az egy playt hozzák példának is.

De én ezzel úgy vagyok ahogy Chubb-al is. Hiába mondják, hogy Chubb jobb lehet, mint Garrett, ha egyszer én nem látom ezt. Smithben sem látom, hogy az amit a college-ben meg tudott csinálni, az hogyan konvertálható mondjuk a Kelce félék fékentartására. Csak ugye Chubb olyan premier poszton játszik, ahol a floor is olyan értékes, hogy még így is megéri. Smith posztja ennyire nem az. Ezért vagyok még Edmunds-al is úgy, hogy hiába hihetetlenül magas a ceiling, 1/6-ra még mindig reach lenne. De ha már reach, akkor inkább ő mint Roquan. Összességében csak ennyi a történet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Smith coverben limitaltan hasznalhato? Lattad te mar ot jatszani? Az egyik erossege pont az, hogy univerzalis es coverben is megbizhato. Nem veletlen, hogy sokan megmondtak, hogy serules eseten meg safetynek is lazan be lehetne pakolni.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Smith is csak 20 eves, azert emellett ne menjunk el. Kettejuk kozott egy ev kulonbseg van. Abban pedig egyaltalan nem ertek egyet, hogy 2 down jatekos lenne. Nem latom, hogy milyen korlatoltsaga van, amiert nem lehet fent vegig a palyan.

Az, hogy Smith kisebb, szerintem egyaltalan nem akkora hatrany egyebkent, ezt kicsit ugy latom, minthogy Sherman ota megy a rinyalas, hogy hat lab alatt nincs elso szamu corner, mert az szar, es bla bla, vagy mint Wilsont szetszedtek a draft elott, mert nehany centivel alacsonyabb volt a prototipus kubeknal, es ment a hiszti, hogy majd jol nem lat ki a fal mogul.

Smith kapcsan nekem egyebkent Myles Jack jut eszembe, akit tavaly siman vittek volna top7-ben, hogyha nem egy sulyos terdserulesbol erkezik az NFL-be. De mondom, en elfogadom Edmundsnal az erveket, viszont kettejuk kozul en akkor is Smitht valasztanam. le is irtam, hogy miert.
Stez
Smith inkább a druszájára üt, Telvin Smith-re. Miles Jack majdnem Edmunds tömegű (csak kb. 10 fonttal könnyebb) csak alacsonyabb nála. Ha megnézed, hogy a Jax hogyan használja Telvint-t, akkor az jó példa arra, hogy Roquan hogyan lehetne használható. Telvin a "szabadon futkározó" LB, aki oldalvonaltól oldalvonalig felelős a futások, screen passzok beérésére és - akár open field-en is - az ember levitelére. Ehhez tökéletesen elég a tömege, és megvan a sebessége is. Viszont ha le kell lépnie egy blokkról - pl. zone block futásoknál valamelyik OL ember mellett kell lelépni a blokkról és megcsinálnia a tacklet a futón - akkor elveszett. Ezért kell mellé/elé egy Miles Jack / Poslusny / remek falember aki elintézi a blokkolókat előtte, hogy ő szabadon rongyolhasson.

Ezért is 2 downos a srác. 3rd downokban amikor a front7-ből lejön egy ember, nem marad aki a futásoknál megoldja előtte a blokkok lebontását. Ráadásul a méretei miatt a LOS mögötti területen matchup hátrányban van a TE-k ellen, ezért coverage-ben is igen limitáltan használható. Edmunds meg egy beast, képes lehet akár a Gronkowski féle elefántokat is levédekezni.

De ne én magyarázzam, itt van róla ugyanannak a Brett Kollman-nak az elemzése, akitől az Edmunds-elemzést is linkeltem. Ő pont erről beszél. Érdemes megnézni, hogy a srác hogyan néz ki amikor szembe kerül egy fellépő blokkoló TE-vel, OL-el. Reménytelen.



Ezzel együtt szerintem is remek játékos lesz, és valóban kisebb benne a kockázat. Ami potenciálisan benne van, az nagyobb eséllyel ki is fog jönni. Ha úgy alakul a draft, nagyon szívesen látnám őt is a csapatban. Csak ha preferenciákat kell felállítani, akkor az LB sorban a Miles Jack / Poslusny az alap és a falak, a Smith félék meg a tető. Előbb legyen meg az első, és utána jöhet a hab a tortára. Fordítva jobban meg fogunk kínlódni.

(A két LB-vel kapcsolatban nekem egyébként a Collins / Hightower párhuzam ugrott be. Jamie Collins a Roquan Smith, abban az értelemben, hogy tackle gép, készebb játékos. Collings első évében azonnal remekül kezdett, brilliáns volt fiatalon is. Eközben Hightower meg első évében lassúnak tűnt, fogalmatlan volt, el volt veszve, a pats tábor gyakorlatilag konszenzusosan bust gyanúsnak gondolta. De legalábbis csalódás volt az első éve. Még a másodikban sem volt az a hűde igazi. De aztán a harmadik évre óriásit fordult a világ, kiderült, hogy Hightower az igazán fontos láncem, nem Collins. Collins ugye a futás ellen remek tackle gyár, Hightower pedig a nagy darab, méretes, fizikális, sokoldalú Edmunds féle LB, aki coverage-ben, blitzekben, futás ellen is elit, sőt akár még edge rusherként is felállítható. Ő lett a védelem vezére, rá került a rádiós sisak is. Namost Hightower pass rusherként endben már ineffektív, Edmunds viszont még ott is jó lehetne. Potenciálisan egy Hightower/Kikli hibrid, pass rusher képességekkel is megáldva. Egyedi jelenség.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Smith is csak 20 eves, azert emellett ne menjunk el. Kettejuk kozott egy ev kulonbseg van. Abban pedig egyaltalan nem ertek egyet, hogy 2 down jatekos lenne. Nem latom, hogy milyen korlatoltsaga van, amiert nem lehet fent vegig a palyan.

Edmundsnak felelmetes felepitese van, de az egyaltalan semmit sem jelent. Igen, remek alapanyag. Viszont szerintem Smithben az van meg, amit nem lehet tanitani, az oszton, az intelligencia es a vezeregyeniseg.

En fazom az annyira nyers jatekosoktol, mint Edmunds. Hiaba brutalis jellemzok, hiaba remek alapanyag, eleg sok prospect ment ki top10-ben emiatt az elmult sok evben, es azert eleg sokakat nem is sikerult megfeleloen csiszolni.

Az, hogy Smith kisebb, szerintem egyaltalan nem akkora hatrany egyebkent, ezt kicsit ugy latom, minthogy Sherman ota megy a rinyalas, hogy hat lab alatt nincs elso szamu corner, mert az szar, es bla bla, vagy mint Wilsont szetszedtek a draft elott, mert nehany centivel alacsonyabb volt a prototipus kubeknal, es ment a hiszti, hogy majd jol nem lat ki a fal mogul.

Smith kapcsan nekem egyebkent Myles Jack jut eszembe, akit tavaly siman vittek volna top7-ben, hogyha nem egy sulyos terdserulesbol erkezik az NFL-be. De mondom, en elfogadom Edmundsnal az erveket, viszont kettejuk kozul en akkor is Smitht valasztanam. le is irtam, hogy miert.
Stez
Jó azért Wilsonnál ismerjük el, hogy nem is lett belőle akkora QB, mint amekkorára az első 1-2 évben hype-olták. Addig futott nagyot a Hawks, ameddig a D baszott erős volt, úgy meg azért nem nehéz megélni NFL-ben, ha nem Rex Grossmann-nak hívnak, de még ő is bement a döntőbe anno. Szóval Wilsonnál igen is most látszanak a limitációk, amikor már az offensenek kéne hoznia a meccseket, és tudom, hogy ebbe bele tartozik a fal is, és most mindenki erre hivatkozik - csak ugye most van előtte hasonló(an szar) fal, mint volt Luck előtt az első 4-5 évben, csak azt mindenki természetesnek vette.

No offense, jó QB, mielőtt ebből valaki azt venné le, hogy szarnak tartom, de belőle soha a büdös életben nem lesz HoF, nem az a kaliber. Szóval azért a centizésnek meg vannak az okai, de tény, hogy azért lehet kivétel is.
coltman
Vannak okai, de azzal eloallni, hogy XY azert nem lesz jo jatekos a profik kozott, mert epp harom kiloval vagy ot centivel elter a megszokott fizikumtol, az egyszeruen baromsag. Egyebkent tessek, ha mar magassag, ott van Brees.

A cornereknel is meg lehet nezni, hogy hany hat lab alatti csoka dominalt a ligaban evekig, vagy epp most hany elit corner van, aki nincs hat lab magas.

Ezek altalanositasok. Es egyebkent ez szvsz a Smith-Edmunds osszehasonlitasban nem is szamit sokat. Nyilvan jo, hogy utobbi milyen parameterekkel bir, nyilvan jobb alapanyag emiatt, de nem latom, hogy Smith barmifele korlatozassal tudna csak jatszani az NFL-ben. Egyaltalan nem velem ot 2 downos jatekosnak, es nem is ertem, mi alapjan lehet rafogni, hogy o nem lehet fent a 3rd downoknal is.

Wilsonra nem terek ki, mert szerintem HOF lesz, sokkal nagyobb szerepe van neki Seattle-ben megitelesem szerint, mint ahogy azt leirtad, de ha te nem igy veled, oke, ez szubjektiv.

En meg mindig azt mondom, hogy Luck visszateresevel velhetoen a kozepmezonyig siman feltornassza a csapatot, ritka, hogy top pickunk van, es itt olyat kellene inkabb huznunk, aki az elso naptol kezdve oriasi befolyassal lehet a csapat jatekara, nem pedig rizikozni, hogy egy remek alapanyagra adjunk top10-es picket, akit azert valljuk be, elkepesztoen meg kell munkalni, hogy azt kapjuk, amit az upside utan varunk.

Oszinten? Szerintem Edmundsban nincs meg az, hogy o MLB legyen, mig Smithben igen. Mondom, elismerem elobbit is, de en a ketto kozul Smitht valasztanam. Az megint mas kerdes, hogy azert 1/6-on nem szokas off ball LB-t huzni. Persze oriasi need, szoval barmelyiket elhoznank, orulnek, de en szemely szerint Smith fele huzok kettejuk kozul.

Ismetlem, ez nem jelenti, hogy Edmunds fos, vagy rossznak gondolom, nem is huzom le, mert nem nagyon van miert.

több mint 6 éve
deleted account 1 758
Smith is csak 20 eves, azert emellett ne menjunk el. Kettejuk kozott egy ev kulonbseg van. Abban pedig egyaltalan nem ertek egyet, hogy 2 down jatekos lenne. Nem latom, hogy milyen korlatoltsaga van, amiert nem lehet fent vegig a palyan.

Edmundsnak felelmetes felepitese van, de az egyaltalan semmit sem jelent. Igen, remek alapanyag. Viszont szerintem Smithben az van meg, amit nem lehet tanitani, az oszton, az intelligencia es a vezeregyeniseg.

En fazom az annyira nyers jatekosoktol, mint Edmunds. Hiaba brutalis jellemzok, hiaba remek alapanyag, eleg sok prospect ment ki top10-ben emiatt az elmult sok evben, es azert eleg sokakat nem is sikerult megfeleloen csiszolni.

Az, hogy Smith kisebb, szerintem egyaltalan nem akkora hatrany egyebkent, ezt kicsit ugy latom, minthogy Sherman ota megy a rinyalas, hogy hat lab alatt nincs elso szamu corner, mert az szar, es bla bla, vagy mint Wilsont szetszedtek a draft elott, mert nehany centivel alacsonyabb volt a prototipus kubeknal, es ment a hiszti, hogy majd jol nem lat ki a fal mogul.

Smith kapcsan nekem egyebkent Myles Jack jut eszembe, akit tavaly siman vittek volna top7-ben, hogyha nem egy sulyos terdserulesbol erkezik az NFL-be. De mondom, en elfogadom Edmundsnal az erveket, viszont kettejuk kozul en akkor is Smitht valasztanam. le is irtam, hogy miert.
Stez
Jó azért Wilsonnál ismerjük el, hogy nem is lett belőle akkora QB, mint amekkorára az első 1-2 évben hype-olták. Addig futott nagyot a Hawks, ameddig a D baszott erős volt, úgy meg azért nem nehéz megélni NFL-ben, ha nem Rex Grossmann-nak hívnak, de még ő is bement a döntőbe anno. Szóval Wilsonnál igen is most látszanak a limitációk, amikor már az offensenek kéne hoznia a meccseket, és tudom, hogy ebbe bele tartozik a fal is, és most mindenki erre hivatkozik - csak ugye most van előtte hasonló(an szar) fal, mint volt Luck előtt az első 4-5 évben, csak azt mindenki természetesnek vette.

No offense, jó QB, mielőtt ebből valaki azt venné le, hogy szarnak tartom, de belőle soha a büdös életben nem lesz HoF, nem az a kaliber. Szóval azért a centizésnek meg vannak az okai, de tény, hogy azért lehet kivétel is.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Smith is csak 20 eves, azert emellett ne menjunk el. Kettejuk kozott egy ev kulonbseg van. Abban pedig egyaltalan nem ertek egyet, hogy 2 down jatekos lenne. Nem latom, hogy milyen korlatoltsaga van, amiert nem lehet fent vegig a palyan.

Edmundsnak felelmetes felepitese van, de az egyaltalan semmit sem jelent. Igen, remek alapanyag. Viszont szerintem Smithben az van meg, amit nem lehet tanitani, az oszton, az intelligencia es a vezeregyeniseg.

En fazom az annyira nyers jatekosoktol, mint Edmunds. Hiaba brutalis jellemzok, hiaba remek alapanyag, eleg sok prospect ment ki top10-ben emiatt az elmult sok evben, es azert eleg sokakat nem is sikerult megfeleloen csiszolni.

Az, hogy Smith kisebb, szerintem egyaltalan nem akkora hatrany egyebkent, ezt kicsit ugy latom, minthogy Sherman ota megy a rinyalas, hogy hat lab alatt nincs elso szamu corner, mert az szar, es bla bla, vagy mint Wilsont szetszedtek a draft elott, mert nehany centivel alacsonyabb volt a prototipus kubeknal, es ment a hiszti, hogy majd jol nem lat ki a fal mogul.

Smith kapcsan nekem egyebkent Myles Jack jut eszembe, akit tavaly siman vittek volna top7-ben, hogyha nem egy sulyos terdserulesbol erkezik az NFL-be. De mondom, en elfogadom Edmundsnal az erveket, viszont kettejuk kozul en akkor is Smitht valasztanam. le is irtam, hogy miert.