Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
deyell Las Vegas Raiders 10 464
rosszban is van valami jó:

Chiefs became the first team in NFL history to lose while rushing for 350 or more.

choose life
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Külön elemzés helyett pár számadat. A Chiefs futott 352 yardot 8.0 átlaggal. (Jamaal 226 yard 10.6 1 TD, Hillis 101 yard 6.7 a lényeg)
Igaz Jamaalnak volt egy fumblija Red zoneban, sajnos.

Ellenben Quinn két béna IT-t dobott, elérte a 32.8as ratinget(!), 162 passzolt yardon 45.5ös pontossággal (nulla TD).

A védők jók voltak végig. Kaptunk 20 pontot ,de abból 7 pont Quinn ostoba pick6 játéka. De jók voltak Luck végig nagy nyomás alatt játszott, a futást ölték szépen.

Erre kíváncsi leszek ,hogy fogja továbbra is ráfogni Crennel, hogy "Quinn azért kell Stanzi helyett ,emrt győzelemre törekszünk". Tényleg? És Quinn ebben hogyan segít?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Rolni!

Nem beszélünk el egymás mellett. De lehetek még konkrétabb. Te ezt mondtad:
Tudnia kellett volna, h nem egy franchise QB, mint ahogy rengetegen tudták is, és főleg neki tudnia kellett volna, hogy "csak" a Pats rendszere, kerete miatt volt\tűnt sikeres(nek).
Rolni
a legtöbb szaki megmondta, h Cassell nem fracnhise QB. Ugyanúgy ahogy Kolbról is megmondták. Ehhez képest mindkettő olyasmi pénzt kapott...erre mondom, h hibás GM munka...Ennyi.Rolni
Én erre kérdezem, mikor fogod hozni a tényeket, bizonyítékokat erre az állításodra?
Mert erre alapozol mindent. És sztem tévedsz. Senki nem tudta 2009 nyarán, hogy Cassel ekkora visszaesést produkál 2011ben. Semmiféle általad sugalmazott egységes szakértői vélemény erről nem volt, amit Pioli figyelmen kívül hagyott volna.

Mindeközben elismered, hogy Casselnek (téged idézlek) "egy kiugró éve volt" 2009 előtt. Az egyből. Az miért GM hiba, hogy erre alapoz? Ennyi elég szokott lenni bőven minden csapatban. Akár draft, akár FA QB. Te ezt kéred mégis számon Piolin, mint egyértelmű GM hiba. Én azt mondom ezért rúgtak már ki másokat is. De Ettől ez nem hiba. Nem jött be a kiválasztott ember=Repül vele együtt a vezetés is. De ettől még nekem nem hiba ez. Mindenki így csinálja. Mert más nincs.ulpianus
Feladom 😊
Nem fogok a neten kutakodni, lehet én emlékszem rosszul...továbbra is úgy gondolom arra a teljesítményére nem szabadott volna ekkora dealt adni neki, ezzel a QB kérdést befagyasztani pár évre.
Békés Karácsonyt Nektek is!!

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Rolni!

Nem beszélünk el egymás mellett. De lehetek még konkrétabb. Te ezt mondtad:
Tudnia kellett volna, h nem egy franchise QB, mint ahogy rengetegen tudták is, és főleg neki tudnia kellett volna, hogy "csak" a Pats rendszere, kerete miatt volt\tűnt sikeres(nek).
Rolni
a legtöbb szaki megmondta, h Cassell nem fracnhise QB. Ugyanúgy ahogy Kolbról is megmondták. Ehhez képest mindkettő olyasmi pénzt kapott...erre mondom, h hibás GM munka...Ennyi.Rolni
Én erre kérdezem, mikor fogod hozni a tényeket, bizonyítékokat erre az állításodra?
Mert erre alapozol mindent. És sztem tévedsz. Senki nem tudta 2009 nyarán, hogy Cassel ekkora visszaesést produkál 2011ben. Semmiféle általad sugalmazott egységes szakértői vélemény erről nem volt, amit Pioli figyelmen kívül hagyott volna.

Mindeközben elismered, hogy Casselnek (téged idézlek) "egy kiugró éve volt" 2009 előtt. Az egyből. Az miért GM hiba, hogy erre alapoz? Ennyi elég szokott lenni bőven minden csapatban. Akár draft, akár FA QB. Te ezt kéred mégis számon Piolin, mint egyértelmű GM hiba. Én azt mondom ezért rúgtak már ki másokat is. De Ettől ez nem hiba. Nem jött be a kiválasztott ember=Repül vele együtt a vezetés is. De ettől még nekem nem hiba ez. Mindenki így csinálja. Mert más nincs.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Persze, h nem lehet előre látni a dolgokat, de azért a legtöbb szaki megmondta, h Cassell nem fracnhise QB. Ugyanúgy ahogy Kolbról is megmondták. Ehhez képest mindkettő olyasmi pénzt kapott...erre mondom, h hibás GM munka...Ennyi.Rolni
Mutasd meg ezeket az egyöntetű szakértői véleményeket 2009ből.
Egyáltalán nem mondtak rosszabbakat Casselről, mint bárki másról szoktak. Én egy emberről tudom, Haley apjáról, aki előre megmondta, hogy nem fog SBt nyerni Cassellel a Chiefs. De ez inkább jópofa dolog utólag. Semmiféle egységes vélemény nem volt.

Amennyiben elfogadnám az elméletedet, hogy rossz GM, aki kockáztat QB poszton, az előre tudhatóan jó franchise QBk helyett, akkor gyakorlatilag a liga 25-30 csapatánál semmiképp nem lehetne igazolni a GM munkáját. Vagy máig nem lenne irányító, mert várnának egy ilyenre. Ez hülyeség.
Kockáztatni kell. Tudták, hogy nem jöhet be Cassel vagy más? Tudták, hogy bejöhet. Nincs garancia. De erről nem Pioli tehet. Senkinek sincs.

Rúgják ki Piolit, mert nem tudta tavaly/idén megoldani a QB/OC kérdést. Vagy az idei két győzelemért. Vagy Crennel kinevezéséért. Ezek jogosak. A QB kérdés összességében(Palko/Stanzi ügye) is jogos indok. Ezt nálam többet senki nem mondta. De sztem semmi szükség ilyen légből kapott, anakronisztikus elméletekre ehhez. Nem kell azt is rákenni valakire, amiről nem tehet. Én ezt nem szeretem. Tudom hogy a bulvármédia imádja, és terjed, én utálom. Nem korrekt. (Egyébként a média is azért teszi, mert a csapatot nem lehet kirúgni. De remény kell. Egyszerűbb bűnbakot kiáltani.)ulpianus
Na sztem hagyjuk ezt a dolgot...meghalt a ló...elbeszélünk egymás mellett.
Nem mondtam egyszer sem, h rossz GM. Ezt nem nekem kell elmagyaráznod.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Egy különleges Cassel mez:
 instagram.com/p/TlZtctk5LY/


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Persze, h nem lehet előre látni a dolgokat, de azért a legtöbb szaki megmondta, h Cassell nem fracnhise QB. Ugyanúgy ahogy Kolbról is megmondták. Ehhez képest mindkettő olyasmi pénzt kapott...erre mondom, h hibás GM munka...Ennyi.Rolni
Mutasd meg ezeket az egyöntetű szakértői véleményeket 2009ből.
Egyáltalán nem mondtak rosszabbakat Casselről, mint bárki másról szoktak. Én egy emberről tudom, Haley apjáról, aki előre megmondta, hogy nem fog SBt nyerni Cassellel a Chiefs. De ez inkább jópofa dolog utólag. Semmiféle egységes vélemény nem volt.

Amennyiben elfogadnám az elméletedet, hogy rossz GM, aki kockáztat QB poszton, az előre tudhatóan jó franchise QBk helyett, akkor gyakorlatilag a liga 25-30 csapatánál semmiképp nem lehetne igazolni a GM munkáját. Vagy máig nem lenne irányító, mert várnának egy ilyenre. Ez hülyeség.
Kockáztatni kell. Tudták, hogy nem jöhet be Cassel vagy más? Tudták, hogy bejöhet. Nincs garancia. De erről nem Pioli tehet. Senkinek sincs.

Rúgják ki Piolit, mert nem tudta tavaly/idén megoldani a QB/OC kérdést. Vagy az idei két győzelemért. Vagy Crennel kinevezéséért. Ezek jogosak. A QB kérdés összességében(Palko/Stanzi ügye) is jogos indok. Ezt nálam többet senki nem mondta. De sztem semmi szükség ilyen légből kapott, anakronisztikus elméletekre ehhez. Nem kell azt is rákenni valakire, amiről nem tehet. Én ezt nem szeretem. Tudom hogy a bulvármédia imádja, és terjed, én utálom. Nem korrekt. (Egyébként a média is azért teszi, mert a csapatot nem lehet kirúgni. De remény kell. Egyszerűbb bűnbakot kiáltani.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Ulpi!

Írtam, h nem a trade maga a fő gond sztem, hanem a deal. Ezt Te is leírtad. Ennyi egyetértünk akkor, h nem szabadott volna ekkora pénzt, ilyen hosszú időre odaadni neki.

Palmer trade vicc kategória...Nálunk 2012 eleje óta van GM. Előtte nem volt soha és az utolsó 10 évben AL húzásai már nem működtek. Aztán (miután elment) jött a Palmer trade és mindenki falnak ment az ellenértéktől...

JMR kérdése. Lucknak sem volt NFL szezonja...Colts is kockáztatta az 1\1-et? Te is tudod, h egyik rookie sem rendelkezik NFL meccsel nemhogy szezonnal és végülis mindegyik pick lutri. Van amelyik nagyon biztosnak tűnik, van amelyik rizikósabb, de egyik sem tuti. Az FA igazolás és a trade is lehet lutri, mert változik a csapat, edzők stb., de azt talán NFL videok alapján jobban lehet szűkíteni.

Persze, h nem lehet előre látni a dolgokat, de azért a legtöbb szaki megmondta, h Cassell nem fracnhise QB. Ugyanúgy ahogy Kolbról is megmondták. Ehhez képest mindkettő olyasmi pénzt kapott...erre mondom, h hibás GM munka...Ennyi.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Én ilyenen nem szoktam agyalni. Nincs értelme. Majd ha kirúgják őket és lesz pár jelölt, azon lehet. Eddig, mint írtam, Bill Polian neve merült fel, amit komolyabb források mondtak.

Polianról mindenkinek a Colts ugrik be és a P. Manning korszak. Ami sikeres korszak. Manninget hagyták játszani. Viszont a draftok gyenge szinten zajlottak. FA igazolás, ha volt is, inkább jobb nem beszélni róla. A csapat gyenge volt, Manning kiesett, láttuk, tudtuk. Waynet szokás kiemelni, aki Top 10 WR a ligában. De szvsz Marvin Harrison óta igazi elit elkapót nem tudtak Manning elé tenni (D. Clark sem volt az), ami ezért elfogadhatatlan, mert normális falat nem tudtak elé tenni. Normális futójátékkal nem tudták segíteni.
A védelemről írtam pár éve, ahogy a támadók=Manning(+Saturday), úgy a védelem=Mathis+Freeney. És ez elég, de nem épp dicséri a csapatvezetést. Rájátszásban volt néha közepes defense, de igazán ütős sosem volt. Az OC Peyton volt, ez sem a vezetőket dicséri, bármilyen jópofán hangzik.

Bill Polian vezette a Buffalot négy egymást követő SBig a padlóról. Ellenben sorban a Bills bukta ezeket ('90-'93), amit nem bírtak neki megbocsátani. Eztán került a Panthershez, jutottak egyszer rájátszásba, de hamar szétestek a dolgok. Majd jött a Colts.

Nem rossz Bill Polian, vannak kapcsolatai, hamar össze tudna dobni egy front office-t.
Ha a Chiefsnek van erénye, akkor az, hogy fel van töltve (Herminator és Pioli csapatainak köszönhetően) tehetségekkel. Ha a következő években csak az első+második körösök beválnak, elég is. AMENNYIBEN bárki képes megtalálni a csapat irányítóját. De ezt mondom lassan 4 éve. Sőt, ha úgy vesszük 7 éve is ezt mondtuk mirdallal, csak akkor sok minden más sem volt.
A védelem lenne nagy kérdőjel, és a Zone Blocking.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 887 — we almost always almost win
btw kit látnátok szívesen GMnek és HCnak? //feltételezve, h Pioli és Crennel valóban repülnek...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Jamaal Charles azt mondta, mikor elérte december 4.-én az 1000 yardot, meglepődött. Elhatározta, megpróbálja elérni az 1500at. Csak így. 😀
Nem hiszem, hogy sikerül (1230 yardnál jár, nála alacsonynak számító, de egyébként nagyon jó 4.9es átlaggal). Viszont szomorú, hogy semmire nem mentünk ezzel sem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Az már érdekesebb kérdés, hogy miért csak Weis irányításával jött ki a kezdő irányítótól elvárható minimum Casselnél. Abban az évben használt playcall nomenclature pl. különbözött a 2009-ben és 2011-ben használttól (vagyis ugyanaz volt-e, amit pl. a Pats is használ). A játékok felépítése, route kombinációk mellett ez is lehet egy olyan extra komfort tényező, amit befolyásolhatta Cassel teljesítményét?DoM
Egyrészt Weis playcaller zseni. Másrészt a QBk a keze alatt sokszor életük formáját hozzák.
De nem ez döntött. 2010ben a Chiefsben senki nem sérült meg. Ebben az általam survival ligának hívott NFLben döntő faktor. alig volt olyan meccs, ahol nagy fölény lett volna. Ellnben a stabil keret, a jó védlem, a ligaelit (és NFL all time hajszállal második legjobb) futójáték volt a siker kulcsa. Kombinálva a gyenge csoport+gyenge schedule kombóval. Casselnek jó éve volt, de sok meccsen nem kellett megszakadnia. Game manager volt, ennek is hozták. Elvileg elég kellene legyen, elég is volt. De amint a védelem+futás nem nyer Cassel nem nyer. Ez is várható volt. De az nem, hogy ennyire rossz lesz. Vagy hogy 2010hez képest azonnal lesérülnek a kulcsemberek. Bonyolult ez, egyik elem Weis.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Rolni!

(Elsőre hadd kérjem, hogy ne idézd már a komplett oldalt. Nem szólt hozzá senki más, tudjuk mire válaszolsz.)

Egy franchise tagelt játékost nem hozhatsz el kevesebbért. Ezen vitázhatsz, de így van. Egy picket adtak érte, második kört, és kaptuk hozzá Vrabelt.
Nézd csak meg Carson Palmerért mit adtatok. Két első kört, vagy ha rossz lesz, akkor első+másodikat. Ez így megy. QB poszton kockáztatsz, pickben vagy pénzben, bianco fizetsz. Pedig Palmer akkor már inkább pickeket dobált, mielőtt megsértődve abbahagyta az edzéseket, és berozsdált.
A Cassel szerződés volt sztem is irreális. Ez tény, de ez is így megy.

Egyébként a QB kérdést sem szűkíteném Casselre. Tavaly és idén is a szezon fele Quinn, Palko, Orton munkája. Ami egyébként sztem sokkal inkább a vezetőséget minősíti, mint a Cassel ügy önmagában.

JMR (és bárki) kontra Cassel. Avagy tudható jövő, vagy ilyen nincs.
Te magad írod, egy kiugró szezonja volt Casselnek. JMRnek egy sem volt NFLben. Tehát aki egy szezonra alapoz, mint Pioli, az felelőtlen. Aki nullára, az nem. Aki második kört kockáztat, felelőtlen. Aki 1/1et, az nem.
A jövőt nem lehet tudni. Nem lehetett 2009ben sem. Főleg, hogy még egyszer mondom, Cassel 2010ben még elfogadható volt. Honnan kellett volna tudnia (ahogy állítod), hogy majd 2011ben ekkora lesz a visszaesés? Ezt számon kérni akkor lehetne, ha te most nekem megmondod az összes pár meccsen pályára lépő QB teljesítményét 3 évre előre. Ha megteszed, és 2015 végén belátom, hogy valóban igazad volt minden esetben, akkor elismerem, hogy számon kérhető ez Piolin. Addig nincs miről beszélni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Így is lehet nézni és teljesen logikus amit írsz...ezzel együtt sztem az egy kiugró éve után nem szabadott volna franchise QBnak hozni. Haley gondolom megnézte a szezont, ahol a NE rendszerben jól festett és ez alapján bólintott. Gondolom jobban tetszett az, mint ami volt házon belül. Ettől még nem kellett volna 6éves dealt adni neki zsák pénzzel...Rolni
Azt szerintem nehéz vitatni, hogy Casseltől senki sem várja/várhatta, hogy ő önerőből képes lesz meccseket hozni a Chiefsnek hétről-hétre (különösen NFL átlag feletti ellenfelekkel szemben).

Az már érdekesebb kérdés, hogy miért csak Weis irányításával jött ki a kezdő irányítótól elvárható minimum Casselnél. Abban az évben használt playcall nomenclature pl. különbözött a 2009-ben és 2011-ben használttól (vagyis ugyanaz volt-e, amit pl. a Pats is használ). A játékok felépítése, route kombinációk mellett ez is lehet egy olyan extra komfort tényező, amit befolyásolhatta Cassel teljesítményét?
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Egyébként Rolni, belemehetünk a Cassel témába. Tehát Pioli, aki nem jó, kontra BB aki igen.

Szóval leigazolta Pioli Casselt a draft legvégén a Patsbe. BB ott volt. Még az is biztos, hogy pont tőle kérdezte, draftolják, vagy ne.
Aztán nem rúgta ki Pioli. BB ott volt? Ő mondhatta, hogy ez jó lesz.
Aztán Bradyt Pollard kiütötte. És Cassel lett a QB. Pioli döntött? Nem. Itt egyértelműen BB és az edzők döntöttek így, nem is volt választásuk, de nem is akartak mást. Cassel sztem nem volt jó itt sem, sokak szerint igen.

Aztán Pioli eljött. Casselt tageli a Pats. Ami igen kockázatos, hiszen szted mindenki tudta, hogy nem franchise QB szint. Franchise tag mégis. Pioli ott sincs. BB dönt.
Aztán Pioli a Chiefsbe kerül. És elhozza Casselt. De itt ki dönt? Csak Pioli? Vagy megkérdezi Haleyt? Mert Pioli sosem dönt szakmai kérdésben egyedül. Ő az önjáró edzőkben hisz. Fel sem fog venn soha bábokat, előre mondom. LEhet önfejűek is lesznek, de nem bábok. Tehát megkérdezi, és Haleynek tetszik Cassel.
2009ben a csapatot lerombolják, nincs eredmény. Jön a ZB a 3-4.
2010ben Cassel kiváló ratinggel, sok TD, kevés pick, nyerik a csoportot.
2011ben Cassel lesérül és szar. EKKOR kerül Pioli kezébe a Cassel ügy, a QB ügy. Eddig ez szakmai kérdés. És ekkor jön az, amiről írtam. Keresni kezdi a jelölteket helyére. Hármat talál, önhibáján kívül nem lehet megszerezni őket. A szezon katasztrófa lesz. (Kirúgják.)ulpianus
Így is lehet nézni és teljesen logikus amit írsz...ezzel együtt sztem az egy kiugró éve után nem szabadott volna franchise QBnak hozni. Haley gondolom megnézte a szezont, ahol a NE rendszerben jól festett és ez alapján bólintott. Gondolom jobban tetszett az, mint ami volt házon belül. Ettől még nem kellett volna 6éves dealt adni neki zsák pénzzel...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Összeségében egyet értek azzal amit írsz, ahogy látod Pioli munkáját, de
miért vagyunk fogalmatlanok amikor azt mondjuk, h az ő hibája, h Cassell nem jött össze?
Tudnia kellett volna, h nem egy franchise QB, mint ahogy rengetegen tudták is, és főleg neki tudnia kellett volna, hogy "csak" a Pats rendszere, kerete miatt volt\tűnt sikeres(nek).
A QB kérdést elkúrta és kész.Rolni
Casselnek nem sok köze van a fogalmatlan részhez. Ne keverjük össze.
(zárójelben: A Patsben Piolinak igencsak sok köze volt a kiváló keret kiépítéséhez. Mindegy, ezt vitasd meg a Pats topicban. Direkt nem reagáltam, mikor Vipera írta. Mert semmi köze ahhoz, hogy milyen GM a Chiefsben Pioli.)
Én azt írtam, az nem ért semmit, aki nem érti, hogy nem lehet aláíratni egy FA emberrel, aki nem is akar tárgyalni. És azt kéri számon, miért nem tudott leigazolni megfelelő embert, amikor a megfelelő ember nem elérhető. Érje el, vagy találja meg, ha nincs is. Ez butaság. De tessék:
Nem lehetett elkérni a Luck picket a Coltstól.
RG3at akarta még, de nem lehetett a Skins ajánlatát überelni ép ésszel. Kettő közé trade-elni sem lehetett. P. Manning nem ide akart jönni, és kész.
Másban pedig nem látta Pioli a megváltó QBt. De akkor ki lett volna az? Te vagy ott, te döntesz. Weeden? Tannehill feltrade a Miami elé? Wilson? Cousins? Flynn csere? Garrard? Vagy mi van, nem oldod meg? Franchise QBt azonnal hozzál!
Szóval érted, nem akartam ezen végigmenni, de Pioli tudta, Cassel a gond. Csak amit akart, nem jött össze. De nem hozott egy újabb Casselt, nem próbálkozott, csak azért hogy ne Cassel legyen. Mert ha aláír valakivel, az újra lezárja a dolgokat évekre. Ezt ő pontosan tudta/tudja. 2010 után még nem volt igazolható Cassel kirúgása.

Ellenben: "Tudnia kellett volna, hogy nem egy franchise QB". És honnan KELLett volna tudnia ezt 2009ben? Mert akkor tudnia kellett volna a Raidersnek, hogy JMR all time bust lesz. Azt is, hogy McClain ilyen gyökér lesz. A Cardsnak ,hogy Kolb besül. Ez hülyeség, már ne haragudj. Olyan GM valóban atom lenne, aki előre tudná ezeket. De nem lehet. Ezért biztos nem vonható felelősségre Pioli sem.

Én is azt mondom, hogy rúgják ki Piolit, nem azt hogy semmiképp sem.
Azért, mert a QB kérdés az ő hibája is (+Haley +Muir és Zorn hibája elsődlegesen. Aztán Crennel és Daboll), és így közvetetten az OC kérdés (HC felelőssége mellett) sokkal inkább az ő hibája. Meg más apróbb dolgok.
Csak azt is mondom, hogy csak azért ne rúgják ki, mert történjen valami. Ugyanis Pioli az egyik legjobb GM a ligában. Akkor rúgjuk ki, ha van terv.
________________________________
ulpianus
Nem mondtam, h rúgják ki. Sztem is a jobbak közé tartozik és veszélyes kirúgni, mert ki jön a helyére, egy sóher tulaj alá aki jobb?...
Azt sem kérdőjeleztem meg, hogy a Patsben milyen munkát végzett...
Egyértelmű, h Luck és RG3 nem volt elérhető, megszerezhető...nem is ezt vetjük a szemére...

Annyit mondtam és tartom, h a QB kérdést elbaszta és ezt Cassell-re értem, onnan jön a gond sztem. Nem szabadott volna érte tradelni, ekkora szerződést adni neki. Az a lépés akkor is rengeteg kérdőjelet és felkiáltójelet vont maga után. Igaz, h az az év QB fronton szegény volt, de akkor nem kelltt volna ilyen lépést tenni. Egy Bruce Gradkowski kb simán hozta volna Cassell szintjét töredék pénzért...
Így visszanéztem gyorsan 2009óta a QB helyzetet...nem lett volna könnyű más irányba indulni, de attól még ez az irány rossz volt.
Ha már minden áron Cassell kellett neki, ok trade még nem volt akkora gond sztem, de akkora, olyan hosszú deal-t egy ennyire bizonytalan embernek letenni...
Kolb kapcsán a Cards-on kívül kb mindenki vágta, h ugyan ez lesz...

JMR és Cassell esete azért eltér...eleve a draft prospectekkel más a helyzet mint a már NFLben lévő arcokkal sztem. JMR abban az évben a top QB prospect volt a drafton, ha nem mi ott, pár slottal lentebb más elviszi. Nála sajnos a mentális dolgok nem álltak össze. Ezt azért nehezebb látni, mint észre venni egy QBn akit évek óta látsz, h tudása miatt nem alkalmas franchise QBnak...mondom ezt úgy, h elismerem, h rossz húzás volt JMR és McClain is...meg DHB is és sorolhatnám az elmúlt 10 év pickjeit...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Egyébként Rolni, belemehetünk a Cassel témába. Tehát Pioli, aki nem jó, kontra BB aki igen.

Szóval leigazolta Pioli Casselt a draft legvégén a Patsbe. BB ott volt. Még az is biztos, hogy pont tőle kérdezte, draftolják, vagy ne.
Aztán nem rúgta ki Pioli. BB ott volt? Ő mondhatta, hogy ez jó lesz.
Aztán Bradyt Pollard kiütötte. És Cassel lett a QB. Pioli döntött? Nem. Itt egyértelműen BB és az edzők döntöttek így, nem is volt választásuk, de nem is akartak mást. Cassel sztem nem volt jó itt sem, sokak szerint igen.

Aztán Pioli eljött. Casselt tageli a Pats. Ami igen kockázatos, hiszen szted mindenki tudta, hogy nem franchise QB szint. Franchise tag mégis. Pioli ott sincs. BB dönt.
Aztán Pioli a Chiefsbe kerül. És elhozza Casselt. De itt ki dönt? Csak Pioli? Vagy megkérdezi Haleyt? Mert Pioli sosem dönt szakmai kérdésben egyedül. Ő az önjáró edzőkben hisz. Fel sem fog venn soha bábokat, előre mondom. LEhet önfejűek is lesznek, de nem bábok. Tehát megkérdezi, és Haleynek tetszik Cassel.
2009ben a csapatot lerombolják, nincs eredmény. Jön a ZB a 3-4.
2010ben Cassel kiváló ratinggel, sok TD, kevés pick, nyerik a csoportot.
2011ben Cassel lesérül és szar. EKKOR kerül Pioli kezébe a Cassel ügy, a QB ügy. Eddig ez szakmai kérdés. És ekkor jön az, amiről írtam. Keresni kezdi a jelölteket helyére. Hármat talál, önhibáján kívül nem lehet megszerezni őket. A szezon katasztrófa lesz. (Kirúgják.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Összeségében egyet értek azzal amit írsz, ahogy látod Pioli munkáját, de
miért vagyunk fogalmatlanok amikor azt mondjuk, h az ő hibája, h Cassell nem jött össze?
Tudnia kellett volna, h nem egy franchise QB, mint ahogy rengetegen tudták is, és főleg neki tudnia kellett volna, hogy "csak" a Pats rendszere, kerete miatt volt\tűnt sikeres(nek).
A QB kérdést elkúrta és kész.Rolni
Casselnek nem sok köze van a fogalmatlan részhez. Ne keverjük össze.
(zárójelben: A Patsben Piolinak igencsak sok köze volt a kiváló keret kiépítéséhez. Mindegy, ezt vitasd meg a Pats topicban. Direkt nem reagáltam, mikor Vipera írta. Mert semmi köze ahhoz, hogy milyen GM a Chiefsben Pioli.)
Én azt írtam, az nem ért semmit, aki nem érti, hogy nem lehet aláíratni egy FA emberrel, aki nem is akar tárgyalni. És azt kéri számon, miért nem tudott leigazolni megfelelő embert, amikor a megfelelő ember nem elérhető. Érje el, vagy találja meg, ha nincs is. Ez butaság. De tessék:
Nem lehetett elkérni a Luck picket a Coltstól.
RG3at akarta még, de nem lehetett a Skins ajánlatát überelni ép ésszel. Kettő közé trade-elni sem lehetett. P. Manning nem ide akart jönni, és kész.
Másban pedig nem látta Pioli a megváltó QBt. De akkor ki lett volna az? Te vagy ott, te döntesz. Weeden? Tannehill feltrade a Miami elé? Wilson? Cousins? Flynn csere? Garrard? Vagy mi van, nem oldod meg? Franchise QBt azonnal hozzál!
Szóval érted, nem akartam ezen végigmenni, de Pioli tudta, Cassel a gond. Csak amit akart, nem jött össze. De nem hozott egy újabb Casselt, nem próbálkozott, csak azért hogy ne Cassel legyen. Mert ha aláír valakivel, az újra lezárja a dolgokat évekre. Ezt ő pontosan tudta/tudja. 2010 után még nem volt igazolható Cassel kirúgása.

Ellenben: "Tudnia kellett volna, hogy nem egy franchise QB". És honnan KELLett volna tudnia ezt 2009ben? Mert akkor tudnia kellett volna a Raidersnek, hogy JMR all time bust lesz. Azt is, hogy McClain ilyen gyökér lesz. A Cardsnak ,hogy Kolb besül. Ez hülyeség, már ne haragudj. Olyan GM valóban atom lenne, aki előre tudná ezeket. De nem lehet. Ezért biztos nem vonható felelősségre Pioli sem.

Én is azt mondom, hogy rúgják ki Piolit, nem azt hogy semmiképp sem.
Azért, mert a QB kérdés az ő hibája is (+Haley +Muir és Zorn hibája elsődlegesen. Aztán Crennel és Daboll), és így közvetetten az OC kérdés (HC felelőssége mellett) sokkal inkább az ő hibája. Meg más apróbb dolgok.
Csak azt is mondom, hogy csak azért ne rúgják ki, mert történjen valami. Ugyanis Pioli az egyik legjobb GM a ligában. Akkor rúgjuk ki, ha van terv.
________________________________


Mert a például általam említett OLből senkiről nem tudjuk Lilján kívül, hogy Powerben elég jó lenne-e? Ő is csak pass protectben. Winston évek óta ZB OT (Houston), Albert sokkal jobb ZBben, gyakorlatilag azóta kiemelkedő. Asamoah és Allen egyetemen (Illinois) is ZBt játszottak, itt is csak azt. Hudson ZBben tudja kihasználni a kiváló technikáját, ezért is ZB fit, nem az ereje az ereje. Stephenson a gyorsaságát.
Másrészt a védelembe kell egy CB, és egy csere safety és működne (most is jobb, mint látszik). Át tudnak állni 4-3ra ettől. Ha Dorsey távozik, annyira nem is lesz túl sok ember a falban. LB akkor is kell. És nem is tudjuk milyen lesz a védelem. Úgy értem 3-4es edző nem sok van. Aki ezt a rendszert játssza, egy sincs. 4-3ból ellenben sokféle van. Nem mind illik minden játékoshoz. Berrynek mindegy, ő minden rendszerben jó, FS poszton is. De Poe például nem ilyen. Ő run stopper, ahogy T-Jax is. Amiből egy kell. Dorsey és talán A. Bailey lehet UT, ha kell. És így tovább. Nem tudjuk. És most még nem beszélek arról, ha idióta jön. Ez jó edzőkkel is probléma lesz. Már ahhoz képest, hogy ott tartunk sztem továbbra is, hogy ha megtaláltuk volna a QBt, kész a csapat.
Egyetlen dolog megnyugtató, hogy fiatal a csapat.

Tehát összegezve: rúgjuk ki, oké. De örülni nagyon korai. Ezért állítom szakadatlan, Pioli (aki tehetéges GM) kirúgása problémákat vet fel, és nem megoldásokat hoz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
En eleg sokra tartom Piolit, volt szerencsem latni ot a Patsnel is milyen munkat vegzett BB-vel. Szerintem elen jar a GM-ek kozt felkeszultsegben es hozzaallasban is. De, a QB szemelye bizony az o hibaja. Ez egy-ket eve egy kesz csapat, fordithatott volna boven arra energiat, hogy egy normalis QB-t hozzon a csapatnak, ami az egyetlen hianyposztja egy ideje a Cheifsnek.

Routt nem jott be, ez hiba lenne? Nem hiszem. Az, hogy elhitte Cassellel van mit keresni az evek ota tarto szerencsetlenkedese utan is, mindezt bevetheto legalabb egy masodik koros altala huzott QB nelkul, FAn sem orvosolva, ez bizony az o hibaja.
Ettol fuggetlenul meglep az ideny vegi kirugasa.
több mint 11 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 022 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
A Raiders-Chiefs meccs legszórakoztatóbb momentuma:
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 887 — we almost always almost win
Ulpi!
Én most igyekeztem a pozitívumokat is összeszedni, de egy 2-11-es szezont nehéz pozitívumokat találni anélkül, h személyes szimpátia fűződne a csapat tagjaihoz. Abban teljesen igazad van, h aki Pioli után jön, az se bizots, h tetszeni fog. Lehet h rosszabb lesz, de szerintem most megérett nálatok a helyzet ahhoz h elmozduljatok valamerre. Lehet rosszul sül el, de lehet h jól.

A QB kérdés nyilvánvalóan Crennel felelősége, inkább az egész vezetőségre akartam vonatkoztatni, csak kicsit összekavarodott. Bár Pioli nyomására esetleg megtörténhetett volna a csere.

Nem írtam, vagy legalább is nem akartam azt írni, h azon a 4 igazoláson kívül mindenki más szar. A legjobbakat akartam összeszedni, és minden évben egy ilyen szintű játékost beilleszteni a csapatba amúgy se rossz arány szerintem. Nem is akartam ezt érzékeltetni. Sőt Pioli jó húzásait akartam összeszedni, h ne tűnjek ennyire negatívnak.

Sajnálom ha megint ellenségesnek tűntem, tényleg nem akartam. Azzal a véleménnyel. h Pioli távozására megérett az idő szerintem nem vagyok egyedül, ahogy vélhetően te se azzal, h maradjon. Szerintem Pioli a szurkolók többségét már elvesztette, vagy akkor nagyon fel van fújva a kisebbség, márpedig szomorú látvány az Arrowhead félig üresen. Egy 1/1-es QB vissza adná az emberek hitét? Egy új GM? Egy új HC? Ezek bármely kombinációja?

Ha nem haragszol nem megyek bele [szerk]mármint ennél mélyebben, az érveid nagy részét úgy is ismerem már és formálták is valamilyen mértékben az álláspontom[/szerk] egy Pioli maradjon kontra menjen be, egyrészt vélhetően akkor is alulmaradnék, ha hirtelen oldalt cserélnénk, másrészt nem tudok sokkal többet hozzáadni a témához.

Mindenesetre kívánom, h akár Piolival akár nélküle de maradjon együtt a csapat magja, jöjjön a QB akinek jönnie kell, hadd derüljön ki, mi van ebben a csapatban. Ha nekem van igazam, kevesebb mint a 2010-esben, ha neked, akkor több. Ha meg QB-n kívül más értékes kezdőket is szereztek, akkor szerintem is lehet több. Én nem bánnám, h lenne harc a div győzelemért.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Vipera!

Ő is tudja már, Cassel nem vált be. Mikor idehozták Casselt, elég sokan védték 2011 első pár meccséig bezárólag. Ő 2009ben kellett döntsön erről. Az ő dolga a 2011-es szezon után lett újra. Erre írtam, hogy ő akart minőségi QBt, csak nem volt szerencséje. Persze erre lehet mondani, miért nem hozott BÁRKIT? Mert bárkit nem akart, az nem megoldás. Akiben hittek, az nem jött össze. Aki erre azt írja, az ő hibája, nem jött össze, az fogalmatlan az eseményekkel kapcsolatban, akár kérésre elmondom egyesével neki. ulpianus
Összeségében egyet értek azzal amit írsz, ahogy látod Pioli munkáját, de
miért vagyunk fogalmatlanok amikor azt mondjuk, h az ő hibája, h Cassell nem jött össze?
Tudnia kellett volna, h nem egy franchise QB, mint ahogy rengetegen tudták is, és főleg neki tudnia kellett volna, hogy "csak" a Pats rendszere, kerete miatt volt\tűnt sikeres(nek).
A QB kérdést elkúrta és kész.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 11 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 022 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Nem tudom hogy járnátok váltással...
Nincs arra racoinális magyarázat, h 1-8nál miért nem Stanzi állt be. Most is csak Quinn sérülése miatt került szóba. Mit veszthetne, ha Stanzi játszana? Nem meggyőző edzésen? Na és, a PO már elúszott. Ha beáll, lehet reményt ad a népnek, és most ő is megtarthatja az állását.
Black_Adder
Ez egy tökéletes összefoglaló és egyben tökéletes rejtély.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 804 — SuperLOL
Vipera!

(Rossz ami itt folyik, te mindig erre lyukadsz ki. Oké, így is lehet nézni. Nem gond. Inkább arra mondom, hogy neked az sem fog tetszeni aki Pioli után jön. Ez pedig most is benne van az értékelésben.)

Pioli nem cseréli le a QBt? Nem ő az edző. Stanzi nem állt be, nem Pioli az edző. A további ugyanezen érvek pepitában, a válasz ugyanaz. 2010ben (2009ben) miért rúgta volna ki Haleyt? 2011ben pedig kirúgta. 2012nek nincs vége, nem tudjuk Crennel sorsa mi (lenne).

Ő is tudja már, Cassel nem vált be. Mikor idehozták Casselt, elég sokan védték 2011 első pár meccséig bezárólag. Ő 2009ben kellett döntsön erről. Az ő dolga a 2011-es szezon után lett újra. Erre írtam, hogy ő akart minőségi QBt, csak nem volt szerencséje. Persze erre lehet mondani, miért nem hozott BÁRKIT? Mert bárkit nem akart, az nem megoldás. Akiben hittek, az nem jött össze. Aki erre azt írja, az ő hibája, nem jött össze, az fogalmatlan az eseményekkel kapcsolatban, akár kérésre elmondom egyesével neki. A lényeg, hogy nem lehet feltradelni például 1/1re, ha a csapatnak (Colts) kell egy játékos ott. Nem fognak belemenni. Ez nem GM hiba, ez tény.

Charles berobbant a köztudatba a 2009es szezon végén. Előtte Larry Johnson volt itt, nem hiszem, hogy bárki lecserélte volna. Amikor LJ lesérült, nem volt választás. Ez nem Pioli érdeme, így alakult. Pioli érdeme viszont, hogy elküldte LJt. Aztán mikor Charles befutott, leszerződtette franchise futónak évekre, méghozzá igencsak kiváló pénzzel a cspat számára, de Charlesnak is jó így. Hali szintén kapott szerződést. Derrick Johnson is. Kirúghatta volna őket. Bowe-t is elengedhette volna, mikor nem írt alá. De tagelte. Ugyanígy kapott szerződést Colquitt és Succop (Pioli draft, de 7 kör legvége. Leszerződtette a noname srácot, mert jó). Nem folytatom.

A listáról kimaradt Eric Winston, ő a posztja konkrétan legjobbja. Érdemes megnézni, hogy a támadófalból a joggal írt Albert maradt egyedül (!) a falban Herm után. (Waters maradt míg kellett, illetve Weigmann visszatért). Albert sem volt ennyire jó, a ZB system bevezetése (Pioliék) előtt. Mostanra a támadófal Top 3-5ben van, a cserék sok csapatan kezdők lennének. És nincs gyenge pontja. Asamoah, Allen, Hudson, Winston, Lilja, de még Stephenson is jó igazolás. Nemrég még te magad is elismerted ezt. Nagyobb munka ez, jobban dicséri a GMet. Mert ez tudatos, nem szerencse dolga, hogy bevált egyvalaki, a fal többi része meg rossz.

Kevin Boss sem volt épp rossz igazolás. Kendrick Lewis sem. Javier Arenas is kiváló nickel back. Belcher is jó volt, csak meghalt. Arról nem tehet Pioli. (Nézni kell az ilyen nulla kiadásos embereket is, nem csak elit meg rossz igazolás van. Vagy akkor ki elit a Denverben az újabban érkezők közül? Manning és Miller. Mi a faszt csinálnak ott? Érted, azért ez nagyon erős sarkítás, hogy csak elitet számolunk. Mintha minden csapatba ömlenének ezek, csak itt nem. És abban is van 4 általad elismert név, ami évi egy fő. A legújabbakat: Baldwin+Poe is elfogadod, hogy azok lehetnek.)
Breaston jelenleg nem fér a WR1-2 posztra, ettől még kiváló WR2 liga szinten is. Tyson Jackson mostanra igencsak jó lett.
McCluster nagyon speciális, nincs is posztja, ettől még egyik legjobb támadónk.

Pioli draftjai szted is jók voltak. Kivéve a 2009es (T-Jax+Succop, a többi kuka, második kör nem volt). De akkor tessék felsorolni olyan GMeket, akik 3 jó draftra egy rosszat sem mutattak fel. Csak négy jót sorozatban. Mert ha ilyen nincs, akkor miről beszélünk?

A QB helyzetet rontotta el Pioli. Meg Haley+Crennel+Daboll+Zorn. Én négy éve szajkózom napi szinten. És ezen az hibán elment két teljes szezon. Piolit joggal rúgják ki.
Bárki jön, lehet rosszabb viszont. Én ezt mondom. Mert Egyébként lehet ám olyan is, hogy valaki úgy nem oldja meg a QB kérdést, hogy minden másban sem hoz jó döntéseket. Ilyen is lehet, nem is nehéz elképzelni.

korrekt leszek, adok érveket, hibákat Piolitó mert vannak. Hozzáfűzve, hogy elfogadnám Piolit, ha Hunt nem rúgja ki. Én nem tüntetek ellene. Menjen vagy maradjon, csak döntsön ésszel Hunt, ne érzelmi alapon. Legyen jelöltje, terve.
Például Pioli ha marad, hozzon végre egy jó OCt. Weis (2010) óta nem volt itt olyan. Csak ezt nem lehet. Mert vagy bízik Pioliban, vagy nem. És ő nem hozott. Ez az ő felelőssége is, ezért szólhatott volna a HCnek.
Ahogy B. Carr vagy B. Pollard elengedése is hiba volt. Lyukat hagytak maguk után, amin a következő szezon (2009, 2012) többek közt el is ment. Az edzők döntenek, de megfizethette volna őket. Biztos nem sértődik Crennel egy jó játékos maradása miatt, ha nem is ragaszkodott hozzá. Aztán majd kiderül, hogy Routt/Berry mit tud.
Hunt sóher, mert nincs elég pénze, ez kis csapat. Ettől még azt mondta, többet is ki tudott volna fizetni, ezt Pioli is tudta. Mégis a liga egyik legnagyobb cap space-e van a csapatnak évek óta.
Bár én nem szidom ezt, mert jól igazol Pioli. Azért ne hozzon senkit, hogy elküldje, vagy rossz legyen. De tessék megtalálni, aki nem lesz rossz, és kell is.
Bár Hunt állításának ellentmond pár lépése (a stadion jogainak folyamatos árulása, a beosztottak kirúgása/fizetéscsökkentések, a cap space eladása). Nem tudom mennyi a valós összeg, amit tényleg elkölthetett volna.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 616 — Raiders fan
Felőlem rúgják ki őket. A kirúgás azonban önmagában probléma és nem megoldás. Ahogy kirúgták tavaly Haleyt, ugyanezt mondtam. Ha lett volna komoly HC jelölt, akkor oké. Kinevezték Crennelt, rendben. Csakhogy így nem maradt DC. Fél év múlva pánikból kinevezték Gibbset. Amivel buktuk az évek óta kiváló LB edzőt. Ez kapkodás.
Úgy értem, ha most valaki örül, oké. De ne higgye, hogy minden jó lesz, csak mert Pioli, aki jó GM, repül. És majd ha jön Lombardi (akinél idiótábbat én nem ismerek) vagy egy másik oltári nagy barom, az majd aztán király lesz. Ugyanis Pioliék kevés hibát vétettek, legtöbb lépésük jónak, logikusnak tűnt előre (Routt igazolását vetik a szemükre elsők közt mostanság azok, akik tapsoltak annak idején. Pioli egyébként ki merte rúgni rövid úton Routtot is, ezzel beismerve a hibát. Nem mindenki tesz így, csak mondom).
ulpianus
Érdekes lesz ez az offseason itt AFC-West falván...
Nálatok és a SDnél is kinéz e teljes váltás, megindul egy majd kiderül mekkora takarítás, építkezés. Nálunk még folyik az építkezés masszívan.
Denver az egyetlen akinek relatíve sima offseasonja lehet...de hosszútávon ott is akad azért kérdés bőven sztem...

Vicces kis divizió ez...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!