New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Még ha Bunkley lesz is bent középen, azért Jordan és Hicks is odaérhet, nem beszélve a csúcsformában lévő Galette-ről...nem hiszem, hogy sokat fogunk blitzelni 😊Tocy
Bár tegyük hozzá, RR meglepett minket Seattle-ben is egy pár Williams-szintű barom blitz package bemutatásával. 😊

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
A no huddle-től én is nagyon tartok, meg McCoytól...nem tudom, mit fogunk vele kezdeni, de abban bízok, hogy a Dallas D-line ennyire domináns tudott lenni, akkora miénknek szét kell őket szedni..Tocy
Azért tegyük mellé, hogy pass protectionben az idei év egyik leggyengébb meccse volt a mi falunktól, én a helyetekben nem számítanék ismét ilyen teljesítményre. Főleg ha nagyon rámentek a blitzekre is, akkor lehet gondotok a screenből nagyon robbanékonyak vagyunk. Meg úgy mindenhol.Eazzy
Még ha Bunkley lesz is bent középen, azért Jordan és Hicks is odaérhet, nem beszélve a csúcsformában lévő Galette-ről...nem hiszem, hogy sokat fogunk blitzelni 😊
több mint 10 éve
Blevi 8 238 — Lions & Cowboys fan
Jimmynek nagy meccse lehet. Witten nem fiatal droppolgat is idén rendesen de Ortonnal összekapart 130yardot. Amugy is volt baja idén az Eaglesnek a TE-k levédekezésével.
Szerintem a fő kérdés részletekről az időjáráshoz való alkalmazkodás (főleg Brees). Nálam esélyesebbek vagytok, egyszerűen mert a labda mindkét oldalán jobb a keretetek, persze ezt érvényre is kell juttatni.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
A no huddle-től én is nagyon tartok, meg McCoytól...nem tudom, mit fogunk vele kezdeni, de abban bízok, hogy a Dallas D-line ennyire domináns tudott lenni, akkora miénknek szét kell őket szedni..Tocy
Azért tegyük mellé, hogy pass protectionben az idei év egyik leggyengébb meccse volt a mi falunktól, én a helyetekben nem számítanék ismét ilyen teljesítményre. Főleg ha nagyon rámentek a blitzekre is, akkor lehet gondotok a screenből nagyon robbanékonyak vagyunk. Meg úgy mindenhol.Eazzy
Egész jól vagyunk 4 emberes nyomással is 😊 Nem hiszem, hogy még egyszer beleesünk abba a hibába, hogy nem a falra bízzuk a helyzet megoldását. 35 sacket csinált a fal (ha idevesszük Galette-t is, aki azért főleg 3 pontosból játszott), amennyit a teljes Tampa védelem együtt.

több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
A no huddle-től én is nagyon tartok, meg McCoytól...nem tudom, mit fogunk vele kezdeni, de abban bízok, hogy a Dallas D-line ennyire domináns tudott lenni, akkora miénknek szét kell őket szedni..Tocy
Azért tegyük mellé, hogy pass protectionben az idei év egyik leggyengébb meccse volt a mi falunktól, én a helyetekben nem számítanék ismét ilyen teljesítményre. Főleg ha nagyon rámentek a blitzekre is, akkor lehet gondotok a screenből nagyon robbanékonyak vagyunk. Meg úgy mindenhol.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
mr.oxygen New Orleans Saints 61
Home: Atlanta, Carolina, Tampa Bay, Green Bay, Minnesota, Baltimore, Cincinnati, San Francisco
Away: Atlanta, Carolina, Tampa Bay, Chicago, Detroit, Cleveland, Pittsburgh, Dallas

A jövő évi sorsolás. Nem sok könnyű csapat van 😀 Idegenben meglehet a Browns, a Cowboys, a jelenlegi Bears és Steelers is. Sőt, akár a Lions is. Otthon meg nyerünk mindent amúgy is 😀 13-3, SB-win. 😀Tocy
SB-win ? A mostani és a következő is? -nem vagy kicsit telhetetlen?😀😀😀

Minden kedves fórumtársnak -(a fenti menetrend szerint felvázolt)- Saints győzelmekben bővelkedő Boldog Új Évet Kívánok!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Szerintem NFC döntő a Candelstickben lesz SF-Saints!Alabama Niners
Uhh azt nagyon élném. Jár a visszavágás 😉

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
BTW Manning abszolút megérdemli ezt a rekordot is, engem inkább az érdekel, hogy tartva magát a bevett eljáráshoz van-e annyi az NFL-ben, hogy a tegnap szétkürtölt rekordot most ünneprontva visszavegye.atapapa
Tavaly Gronkowski-tól minden további nélkül elvettek pontosan egy ilyen "passz" TD-t (átírták futottra), emiatt a TE TD rekordja is törölve lett. Neki, mondjuk, volt lehetősége pótolni. (Meg is tette.)tomi-tomi
Most hogy mondod, tényleg, ezt el is felejtettem.

több mint 10 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
Szerintem NFC döntő a Candelstickben lesz SF-Saints!
több mint 10 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nagyon félek attól, hogy nem tudjuk elkerülni az adok-kapokba történő belekényszerítést, a gyors támadójáték RR-t megöli, a Pats is ellenünk játszotta szvsz idén a legtöbb no huddle playt, tudják mihez nem bír alkalmazkodni Rob. atapapa
Ez annyira így van, hogy 2012-ben a Cowboys ellen ment a legtöbb no huddle play a Pats részéről. S idén valóban a Saints ellen, ami különösen kiugróra sikeredett, hiszen egyébként sokkal ritkábban alkalmazta a Pats a megszokottnál.


BTW Manning abszolút megérdemli ezt a rekordot is, engem inkább az érdekel, hogy tartva magát a bevett eljáráshoz van-e annyi az NFL-ben, hogy a tegnap szétkürtölt rekordot most ünneprontva visszavegye.atapapa
Tavaly Gronkowski-tól minden további nélkül elvettek pontosan egy ilyen "passz" TD-t (átírták futottra), emiatt a TE TD rekordja is törölve lett. Neki, mondjuk, volt lehetősége pótolni. (Meg is tette.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Home: Atlanta, Carolina, Tampa Bay, Green Bay, Minnesota, Baltimore, Cincinnati, San Francisco
Away: Atlanta, Carolina, Tampa Bay, Chicago, Detroit, Cleveland, Pittsburgh, Dallas

A jövő évi sorsolás. Nem sok könnyű csapat van 😀 Idegenben meglehet a Browns, a Cowboys, a jelenlegi Bears és Steelers is. Sőt, akár a Lions is. Otthon meg nyerünk mindent amúgy is 😀 13-3, SB-win. 😀
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Egyetértek veletek, nekem a Bears-meccs az etalon, az a gameplan és a megvalósítás is mintaszerű volt, sok-sok rövid passz, screenek és futások, passz Jimmynek, elkapóknak kevés, az a secondary nem engedte a nagy játékot. Na majd az Eagles talán engedi. A pass rush nem eget rengető arra felé, egyszerűen akármilyen rossz időben 25-30 pont körül kell végeznünk.

A védelem más tészta, de ha konkrétan a futójátékokra készültünk, akkor mindig jól meg is fogtuk őket, oké ez egy ligaelső alakulat, de a Hicks-Bunkley-Jordan triónak, egy fellépő Lofton-Hawthorne párossal, Harper is csinálja azt, amihez ért, ütközzön, vandálkodjon a boxban. Deseant is meg lehet fogni, rajta kívül meg nincs igazán jó elkapójuk...viszont a TE-k ellen nem tudom, mit fogunk kezdeni. Ha mindenki fent van a boxban és McCoyt próbáljuk limitálni, akkor őket azért nehéz lesz megfogni, talán Haralsont lehet odarakni, Harpert és Jenkinst inkább ne.

Bush játéka valóban örömteli, nekem a sok pozitív meglepetés közül ő az egyik idén, a SS posztunk Vaccaróval és vele tökéletes, a lassan semmire nem jó Harper sorsát végleg megpecsételték nálunk. Őt lehet rakni TE-re, de minden a no huddle-re való felkészülésünktől függ, van-e olyan emberanyag, hogy cserék nélkül is hatékonyak lehetünk és tudunk-e elég gyorsan reagálni? Nagy kérdés lesz, de nincs apelláta, nyerni kell.
több mint 10 éve
mr.oxygen New Orleans Saints 61
Egyébként mindenki szerintem k nagy lövöldözésre számít a két O részéről, az ilyen elvárásoknak szokott 17-13 lenni a vége.Gyurma Pappa
Remélem csak a mi O-nk részéről lesz nagy lövöldözés! 😉
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
A lepényhal meg utoljára.
Szokott nekem GODell is mailt küldeni 😀 csak rányomok a válasz gombra......
Kájzerszóze
Hüllye :p

A tippeket kiírtam egy táblába nemrég, de csak akkor értékelem, ha az all pro csapatokat kihirdették (mondjuk botrány lenne, ha Jimmy nem lenne az első csapatban)

szerk: Jimmy Graham: 1st player in Saints history to lead NFL in TD catches in season

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Egyébként mindenki szerintem k nagy lövöldözésre számít a két O részéről, az ilyen elvárásoknak szokott 17-13 lenni a vége.

több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 095 — playoffs???
A lepényhal meg utoljára.
Szokott nekem GODell is mailt küldeni 😀 csak rányomok a válasz gombra......

Nem érdekel Manning. De ne csalással legyen rekorder. Mert az nem tetszene.

Más: hogy áll a tippverseny Ata?



több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Ez alapján az lenne a megfelelő stratégia, ha nem próbálnánk ajtóstul rohanni a házba, nem félnénk sokat puntolni, törekednénk a biztos playekre és várni hogy hol akad egy-egy hiba a védelemben, amit aztán ki lehet használni.

De sajnos a Phili támadásban van annyira jó, hogy fontolva haladva hamar lehagyjanak majd minket a pontcsatában, és akkor Brees kapkodhat. atapapa
Ha már statokat elemezünk: mi idegenben is 31:14-ig birtokoljuk a labdát, a Philly otthon is csak 25:28-ig. Egyébként összesítésben a Charges után a második legjobbak vagyunk a ligában, az Eagles az utolsó. Nyilván a no huddle nem igényli, de ha egyszerűen nem adjuk nekik a labdát, és pontokat is csinálunk belőle, akkor lehetnek bármilyen gyorsak, labda nélkül nehéz.

Coaching 5 perc következik: Ha atomjaira bontjuk a game plant, akkor az nagyon leegyszerűsödik: ne adjuk a kezükbe a labdát.

Az offense szempontjából azt kell tenni, amit ata írt: nyugodtan haladni, futni sokat, mehetnek a screenek stb. Aztán egyszer elég egy rossz coverage, és mehet a bomba Stillsnek.

A védelem szempontjából a legfontosabb az lesz, hogy amikor csak lehet üssük Folest. Akkor kerültek a legközelebb a veréshez vagy kaptak ki, amikor Foles-t egynél többször sackelték. Egyértelmű, hogy a secondarynk sebezhető, bár ahogy meccs közben is mondtam, azzal hogy Rafael Bush visszatért a sérülésből javultunk valamennyit, ő egyedül 3 Pdefet mutatott be. A lényeg, hogy Jordanéktől nagyon jó teljesítmény kell, sokat fogjuk látni Hicks-Jenkins-Bunkley hármasból két embert a pályán, de ez nem is baj. (Csak mondom, hogy most esett le a bíróknak, hogy elfelejtették Hicksre rádobni a zászlót Ryan facemaskje miatt, és most gyorsan be is dobták egy kamu flagre 😀)

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Csütörtökre általában már korrigálják ezeket, de ilyen emailnek sok értelmét nem látom, az ilyen még Goodell titkárnőjének gyakornokához se jut el szvsz. Ha véletlen mégis, meg se hatná, azt is elbírta az arca, amikor a NOLA-s közönségtalálkozón a bountys büntetésünkről hazudott.

Az biztos, hogy az ügy eljut hozzájuk, a face, reddit, meg az "underground" média egy része már ráharapott. Na az még érdekes lesz, hogy az NFL-t kiszolgáló "elit" média hogyan reagálja le.

több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 095 — playoffs???
Persze hogy ez a szabály.

Pl. ha ezt a labdát nem kapja el a társ, akkor fumble, ha előre megy és úgy sikertelen az átadás, akkor incomplete pass.

BTW Manning abszolút megérdemli ezt a rekordot is, engem inkább az érdekel, hogy tartva magát a bevett eljáráshoz van-e annyi az NFL-ben, hogy a tegnap szétkürtölt rekordot most ünneprontva visszavegye.atapapa
Oké. Mikorra várható a hivatalos döntés? Csütörtök?
Megírom a levelet szivesen!!!!!
Max megvéleményezed?



több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Persze hogy ez a szabály.

Pl. ha ezt a labdát nem kapja el a társ, akkor fumble, ha előre megy és úgy sikertelen az átadás, akkor incomplete pass.

BTW Manning abszolút megérdemli ezt a rekordot is, engem inkább az érdekel, hogy tartva magát a bevett eljáráshoz van-e annyi az NFL-ben, hogy a tegnap szétkürtölt rekordot most ünneprontva visszavegye.

több mint 10 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 095 — playoffs???
ha van ilyen szabály, hogy a hátrapasszból megtett yard futás és nem passz, és ezt minden meccsen alkalmazzák, akkor vállalom, hogy írok GODellnek.



több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Ja, a hét elejének kérdése számomra, hogy az NFL veszi-e a bátorságot ahhoz, hogy elkaszálja Manning tegnapi rekordját.
1 yardot csapott Brees-re tegnap, de ezt a 7 yardot hozó playt futóplaynek kell(ene) számítani, mivel a passz nem előre ment.


Általában rendre korrigálja az ilyen statokat az NFL később, de ez a szitu azért annál kényesebb.

több mint 10 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 395 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az az egyetlen reményünk, hogy RR D-je egyszer már nagyon beletört még Reid O-jába is, akkor esetleg Chipébe még inkább bele fog.. Brees megállításában nem nagyon reménykedek. Jó meccset kívánok mindkét félnek 😉
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Tocy, az elemzett meccseidet ott választanám külön (tekintettel az idézett statokra), hogy Brees hol játszott jól és hol nem. Az idegenbeli meccseken 2 alkalommal érte el a 100-as PR-t, nyertünk is mind a kétszer: a Bears és a Falcons ellen.

Ami ebben a két meccsben közös volt, az az, hogy az összes idegenbeli meccs közül e 2 alkalommal passzolt a legkevesebbszer és ez volt az a két idegenbeli meccsünk idén, amikor nem adta el a labdát (a SEA ellen se dobott int-t, de ott volt a fumble és belőle a TD).

Ez alapján az lenne a megfelelő stratégia, ha nem próbálnánk ajtóstul rohanni a házba, nem félnénk sokat puntolni, törekednénk a biztos playekre és várni hogy hol akad egy-egy hiba a védelemben, amit aztán ki lehet használni.

De sajnos a Phili támadásban van annyira jó, hogy fontolva haladva hamar lehagyjanak majd minket a pontcsatában, és akkor Brees kapkodhat.
Ráadásul baromira jó a TO-arányuk.
Nagyon félek attól, hogy nem tudjuk elkerülni az adok-kapokba történő belekényszerítést, a gyors támadójáték RR-t megöli, a Pats is ellenünk játszotta szvsz idén a legtöbb no huddle playt, tudják mihez nem bír alkalmazkodni Rob.

Abban én is bízom Gyurma, hogy a PO-t tekintve itt több a rutin, meg hát valamikor meg kell nyerni végre a franchise első idegenbeli PO-meccsét.

több mint 10 éve
mr.oxygen New Orleans Saints 61
Pár stat

Brees PR-ban hazai pályán 122,5.
Idegenben: 84,8

Hazai pályán az O 13 yardonként szerez egy pontot..
Idegenben átlag 20 yardonként, ennél csak a Texans volt rosszabb idén az egész bajnokságban.

Hazai pályán a red zone-ban 65%-os a hatékonyságunk (5. legjobb), idegenben 40,94%, ami csak pár tizeddel jobb a legutolsó Tampánál.


A védelem is szarabb idegenben, bár ott nincs ekkora kontraszt
Hazai pályán meccsenként 270 yardot engedtünk, aminél csak a Seattle tudott jobbat idén. Idegenben 8 helyet ront a D, de még az is frankó (főleg tavalyhoz képest). Engedett pontban is hasonlóak az arányok.

A red zone D viszont csak középszerű volt idén, 56% (18.), ám itt jobbak vagyunk idegenben (53,8%), mint hazai pályán (60%)

És jöjjön a statisztikák statisztikája, az elért és az engedett PR különbsége.
Ebben összességében a 3. legjobbak vagyunk, csak a SEA és a DEN áll előttünk (a Phili a 4...)

Hazai pályán ebben a mutatóban az egész NFL-t alázzuk, 54,3-mal. Ha végig hazai pályán játszanánk a PO-ban, nagy lovét tennék arra, hogy az SB-be jutunk.

De nekünk már nem lesz meccsünk a Superdome-ban, és idegenben 13-mal jobb az ellenfelek PR-ja, mint a miénk.

Hogy ne legyen ennyire egyszerű és lehangoló: a Philinek hazai pályán mínuszos a PR-ja (viszont idegenben a liga legjobb csapata voltak ebben a kategóriában)atapapa
Nem tudok más következtetést levonni, ebből csak azt, hogy a fejekben van a probléma.
Ha képesek vagyunk otthon jó játékra, akkor a tehetség meg lenne a győzelemhez idegenben is.
Ha a győzelembe vetett megingathatatlan hittel állnánk oda, az idegenbeli mérkőzéseken is ahogy otthon, akkor,bárkit le tudnánk győzni.
Át kellene már lépni azon a rossz beidegződésen, hogy idegenben nem tudunk jól játszani és nyerni!