New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
ők imádják a "could" "would" típusú érvrendszereket.Gyurma Pappa
"Coulda", "woulda".

Bár New Orleansban inkább "couldat", "wouldat".😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csak ezeket soha nem másítják meg a meccs után, ezek bírói hibák. Hogy egy play passzból vagy futásból hozza a yardokat, annak megítélése nem a bíró dolga (hacsak egyéb körülmény miatt nem befolyásolja közvetlenül a meccs alakulását valamiért). Hogy egy labdavesztés fumble vagy int, az is korrigálható és korrigálandó is a meccset követően. Ha játszol fantasyt, akkor ezzel talán te is szembesülsz hetente. Legfeljebb nincs akkora jelentőségük, mint most.atapapa
Fogom én a szabálykönyvbeli különbséget, csak a "jogos" jelző a szememben idétlen a helyzetre. A de jure "egyenlő elbírálással" kitörölhetjük, ha annak nincs köze a de facto egyenlő elbíráláshoz. Márpedig de facto attól nem lesz "jogosabb" valami, mert a stat könyv úgy működik, hogy utólag az egyik rossz döntés megváltoztatható, a másik meg nem. Ahogy utólag video evidence alapján pénzbüntit, sőt eltiltást is kiszabhatnak anélkül, hogy a pályán elért eredményt megváltoztathatnák, annak sem látom az akadályát, hogy ezt a statokkal is megtegyék. Miért ne lehetne mondjuk Manning Decker felé dobott TD-jét a meccsen megadni, a pontot, a győzelmet elkönyvelni, de PM személyes statjaiba a TD-t nem beszámítani, mert a video evidence alapján nem volt TD. Ha így működne a stat rendszer, akkor lenne értelme "jogos" vagy "nem jogos" rekordról beszélni. Addig csak papírra vetett számokról beszélhetünk, és max. konszenzusról, ami ezt elfogadja. Ezt a yard rekordot attól a pillanattól kezdve, hogy kijött a videó, le lehet húzni a WC-n, mert se így se úgy nem lenne konszenzusos. Nem vonták vissza a yardokat, így Manning fogja a fejére kapni, hogy nem valódi a rekordja egészen addig, amíg meg nem dönti valaki. Ha visszavonták volna, akkor meg Brees kapná a fejére ugyanazt. Meg kell dönteni jövőre, konszenzusosan és kész. Brees bőven képes rá, ahogy Manning is. Meg még 2-3 másik QB is.

(A fantasy felvetésed jogos. Ismerve az amerikai viszonyokat, ha valaki emiatt bukott pénzt, akkor tuti lesz ebből még bírósági per is. 😀 Meg persze akkor is lenne, ha visszavették volna a yardokat. 😀)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 634 — Egyéb témák lakó
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀atapapa
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémátok a wild card meccs után is...Asbee
Eltekintve, a hogy nagyjából senki nem hisz a győzelmünkben, és eléggé kiveséztük, hogy miért nem, sőt minden médium kivesézte, hogy miért nem 😀😀

Egyébként meg főleg ata problémája, én például pont leszarom. Sosem hittem, hogy visszacsinálják, mert Fox érvei jobban megfelelnek a liga általános érvelési szokásainak ilyen kérdésekben, ők imádják a "could" "would" típusú érvrendszereket.

több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀atapapa
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémátok a wild card meccs után is...


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 001
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?!
Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?

Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk?

Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi?
Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire.

De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
zseniális.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
No, meg ez az egész "jogos" vagy "nem jogos" yard vita fura, amikor az idény folyamán állítom legalább 200-300 yardnyi passz vagy megkérdőjelezhető, vagy egyenesen tudni lehet, hogy nem ért. Pl. Manning egy héttel korábbi Decker TD passza - ami nem volt catch - legalább 30 yardos volt. És pl. Welkernek a Pats ellen dobott egy catchnek ítélt passzot, amiről kristálytisztán láttuk, hogy földet ért. Az is vagy 15 yard volt. És állítom volt még vagy 10 ilyen. peterk2005
Félrevezető a kettőt keverni. A te példáidat soha nem másítják meg a meccs után, ezek bírói hibák.
Hogy egy play passzból vagy futásból hozza a yardokat, annak megítélése nem a bíró dolga (hacsak egyéb körülmény miatt nem befolyásolja a play alakulását valamiért). Hogy egy labdavesztés fumble vagy int, az is korrigálható és korrigálandó is a meccset követően.

Ha játszol fantasyt, akkor ezzel talán te is szembesülsz hetente.
Legfeljebb nincs akkora jelentőségük, mint most vagy volt Gronkowskinál tavaly, ahol nem féltek elvenni a rekordot utólag.
De persze nincs kettős mérce.

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ne légy már ennyire paranoid. A Liga nem mércézik, hanem politizál.
peterk2005
Szemantikai vita.
A „politika” miatt mércézik.

Mitől pikkelne Goodell bárkire is New Orleans-ban, vagy bárhol másutt?
peterk2005
Jó kérdés. Az okot nem látom, csak a következményeket. Szerinted miért a mi edzőnk kapott 1 évet azért, ami máshol is zajlott? Szerinted miért mondta azt Goodell a spygate-nél, hogy a pénzbüntetés és a pickelvétel jobban eléri a büntetés célját, mint BB esetleges eltiltása? Szerinted miért szüntették meg a játékosok büntetését, amint a bíróság elé került volna az ügy? Szerinted miért ígérte a franchise-nak Goodell, hogy visszaadja az egyik elvett picket, ha jól viselkedünk, ha ezután az ígéretét letagadta?
Ezt a rekord ügyet kár keverni az előzővel.
peterk2005
Nem is kell keverni, csak annyira jól rímelt, hogy az előző ügyben rengeteg megdönthetetlen bizonyítéka volt a Ligának, aztán amikor fel kellett őket tárni, akkor cikivel vegyes kuss volt, itt meg az a végső érv, hogy nincs megdönthetetlen bizonyíték. Egy teljesen egyértelmű felvételen kívül.
Utóbbit nem én mondom, hanem a legkevésbé Saints-fan Peter King
 mmqb.si.com/2013/12/31/peyton-manning-denver-broncos-passing-record/

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Szerinted tényleg ajándékba kapta?Tocy
Passzolt annyi yardot, amennyit beírtak végül a neve mellé?
Ha nem, minek hívjam, amikor végül odaadják neki?

több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
De ha ezt elveszik Manningtől, az szőrszálhasogatás lett volna annak tükrében, hogy csak erre a rekordra ment egész meccsen, miután meglett, leült és kész. Ha akar, passzol még 200 yardot...Tocy
Szerintem ez számít a legkevésbé. Mert nem passzolt, ez az egyedüli tény. De semmi más nem az. Még az se az, hogy tényleg lateral volt. Abból a kameraállásból én is lateralnak mondom, de hentente látunk olyan playeket, ahol az egyik kameraállás alapján leteszed a nagyesküt, hogy lent volt a térde a játékosnak, vagy nem lépett ki, a másik alapján meg kiderül, hogy de mégis. Úgyhogy én inkább amiatt vagyok úgy, hogy nincs jelentősége (félreértés ne essék, tegnap is így gondoltam és ezt is írtam), mert tényt nem tudunk, csak neten keringő képek alapján sejtünk. Az meg vagy igaz vagy nem.

No, meg ez az egész "jogos" vagy "nem jogos" yard vita fura, amikor az idény folyamán állítom legalább 200-300 yardnyi passz vagy megkérdőjelezhető, vagy egyenesen tudni lehet, hogy nem ért. Pl. Manning egy héttel korábbi Decker TD passza - ami nem volt catch - legalább 30 yardos volt. És pl. Welkernek a Pats ellen dobott egy catchnek ítélt passzot, amiről kristálytisztán láttuk, hogy földet ért. Az is vagy 15 yard volt. És állítom volt még vagy 10 ilyen. És volt egy csomó olyan passza amit visszafújtak nevetséges OPI vagy nem létező holding miatt, egy másik csomó meg amit nem fújtak vissza, pedig nyilvánvaló holding volt. Brees rekord évében biztos vagyok benne, hogy volt kb. ugyanennyi ugyanilyen passz. Namost ennek fényében vitatkozni 7 yardon és "egyenlő mércét" keresni nem tudom mi értelme... Amúgy is egy max. 1-2 éves rekordról van szó, lefogadom, hogy Brees önmaga nem is egyszer túl fogja még ezt dobni a karrierje során. A mai passz őrületben nem is tudom, de szerintem 6 ezret minimum kéne passzolni, hogy a rekord megmaradjon jópár évig...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?! Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?
Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk? Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi? Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire. De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
Ne légy már ennyire paranoid. A Liga nem mércézik, hanem politizál. Amíg "politikailag" nincs gond, addig egyenlő mérce van, mert miért is ne lenne? Mitől pikkelne Goodell bárkire is New Orleans-ban, vagy bárhol másutt? Ez egy tőkések, tulajdonosok uralta társaság, eszükbe sincs ártani maguk közül bárkinek. A bounty ügyet azért szívtátok meg, mert napvilágra került, kényes lett, és kezdeni kellett vele valamit. Innentől viszont sajnos nincs olyan, hogy "azonos mérce". Semelyik sportágban, sőt sporton kívül sem.

Ezt a rekord ügyet kár keverni az előzővel. Jelentőségben eltörpül mellette. Annyi a közös csak, hogy ebből se lehetett jól kijönni, mert a yard rekornak így is úgy is betett, függetlenül attól, hogy lateral volt-e vagy sem. Ha visszavonják akkor is "szaglana", így, hogy nem vonták vissza, így is "szaglik". Így is úgy is kritizálná a szurkolók egyik fele vagy másik fele a döntést. És szerintem se Brees, se Manning nem kívánja ezt a hisztit a háta közepéra se. Ha érdekli Brees-t jövőre úgyis túldobja 100 yarddal majd, aztán annyi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?!
Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?

Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk?

Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi?
Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire.

De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.atapapa
Szerinted tényleg ajándékba kapta? Szerinted tényleg nem dob még hét yardot, ha tudja, hogy nincs meg a rekord? Ugyan már. A ligaelső elkapógárda és a ligaelső fal segítségével rekordokat döntögetett idén, ez van.

Az tény, hogy kettős mércével mér a Liga. De ha ezt elveszik Manningtől, az szőrszálhasogatás lett volna annak tükrében, hogy csak erre a rekordra ment egész meccsen, miután meglett, leült és kész. Ha akar, passzol még 200 yardot...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem lett volna jogos elvenni.Tocy
Jogos?!
Elvenni mástól egy rekordot olyan teljesítménnyel, ami (tök mindegy milyen okból) nem történt meg, az jogos?

Az nem zavar, hogy ugyanez a társaság tette tönkre a szezonunkat, mert megdönthetetlen bizonyítékaik voltak, egészen addig, amíg azokat bíróság előtt kellett volna prezentálniuk?

Mi lett volna, ha Manning ezt a rekordot nem kapja meg ajándékba? 10 mezzel kevesebbet ad el a Liga, vagy mi?
Nem mondom, hogy nem foglalkoztatna kevésbé a dolog, ha nem lennénk érintettek valamennyire.

De igazán az zavar, hogy a Liga sokadjára mutatja meg, hogy nem azonos mércével mér.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀atapapa
Nem lett volna jogos elvenni, ha tudja, hogy nincs meg, akkor fent marad még egy drive-ot. Tökmindegy.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nem csalódtam a Ligában, marad Manning rekordja 😀😀

több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 866 — No es importante
Boldog új évet srácok, csak óvatosan este 😉atapapa
Nincs is veszélyesebb a college football túladagolásnál 😊

Treme, utolsó rész (parádés sorozat volt)



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
God gives you...
12 Months of Happiness,
52 Weeks of Fun,
365 Days Success,
8760 Hours Good Health,
525600 Minutes Good Luck,
31536000 Seconds of Joy... and that's all!
Boldog Új Évet Kedves Fórumtársak! 😊
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ez mind igaz, de amire szerintem Gyurma is gondolt, az a pályán mutatott teljesítménye statokat leszámítva:küzdött és akart. És van, hogy ez semmit nem ér, de szerencsére legtöbbször még be is jöttek neki a kisebb-nagyobb playek.
nfl_lover
Szerintem az akarással korábban se volt gond, csak a 2 yardos futások miatt nem volt alkalma a szezon elején előadni azt a toporzékolást, amit mostanában minden sikeres futás után csinál.
Ingramnek volt egy nagyon jó meccse a viszonylag jó run D-vel rendelkező Carolina ellen, meg egy diadalmenete a már megroppantott Dallas ellen a második félidőben. A többi meccsen nem volt komoly tényező.
Összességében semmivel sincs pozitívabb véleményem róla, mint volt tavaly, legfeljebb akkor látok nála szignifikáns előrelépést, ha a szezon eleji katasztrófához mérem.



Boldog új évet srácok, csak óvatosan este 😉

több mint 10 éve
krixtofer New Orleans Saints 603 — SaintGooner
Ingram az utóbbi meccseken hozta azt amit úgy átlagban kéne. Amúgy tényleg nem volt rossz mostanában. Viszont szerintem még mindig jó pár lukat elnéz későn vesz észre.

Nálam az alábbi játékosok érdemlik meg igazán az elismerést.

Offense: Stills, Collins, (Brees, Graham, Colston, Pierre)
Defense: Galette, Cam, Hawthorne, Hicks, Vaccaro, Lewis

A D-ben még megemlíteném Haralsont, Busht és Wadet is. Wade ez alatt a pár meccs alatt ahhoz képest egyáltalán nem volt rossz, sőt. Persze sok következtetést nem vonok le, csak megjegyzés. 😊
több mint 10 éve
nfl_lover 912
Szép összegzés Gyurma, bár szubjektív, így nekem pár helyen más véleményem van

Ingram nekem nem pozitív csalódás, összesen két olyan meccse volt, ahol a kísérletek száma és az átlagolt yard egyszerre volt rendben. Ennyit tavaly is tudott.atapapa
Ez mind igaz, de amire szerintem Gyurma is gondolt, az a pályán mutatott teljesítménye statokat leszámítva:küzdött és akart. És van, hogy ez semmit nem ér, de szerencsére legtöbbször még be is jöttek neki a kisebb-nagyobb playek.

Én így év vége felé lepődtem meg nagyon, amikor egyszer kétszer nagy hirtelen azt hittem, Thomasnál a laszti, mert olyan jó kis screent futott, vagy vette észre a lyukat. Nehéz volt rájönni, hogy ez a pár éve nálunk tengődő Ingram.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Szép összegzés Gyurma, bár szubjektív, így nekem pár helyen más véleményem van

Ingram nekem nem pozitív csalódás, összesen két olyan meccse volt, ahol a kísérletek száma és az átlagolt yard egyszerre volt rendben. Ennyit tavaly is tudott. Ha az elvárásokhoz képest mutatott játékot kell díjaznom, akkor nálam a pozitív csalódás White. Igaz, a léc nagyon alacsony volt, és még így se látom benne, hogy ő a megoldás Greer utánpótlására. Ám tavaly nagyon aggasztó volt a teljesítménye, ahhoz képest hatalmasat lépett előre.

Az év meccse aztán tényleg nagyon szubjektív tud lenni, én is azért választom a Bearst, mert vendégként győztünk le egy viszonylag jó formában lévő csapatot.

Az év védőjátéka nálam Hawthorne kiharcolt fumble-ja volt a Bills ellen. Az első play volt a meccsen, és ugyan Lewis kicsit vakmerő volt, de mintaszerű volt a tackle, megadta a meccs hangulatát. Ezen a meccsen éreztem idén először azt Saints-meccsen, mint amit érzek a régi Dome Patrolos videók nézése közben: vérengző, feltartóztathatatlan fenevadak az első pillanatban az ellenfél tudtára adják, hogy itt ma csak a pokoli fájdalom övezte túlélés és a kínhalál között választhatnak.

Szintén nem tud az év csalódása lenni Harper és Jenkins, ennyi év ennyi szenvedése után? Amikor Greer meg Vaccaro egészséges volt, néha a cheerleader effect miatt a kevesebb felelősség mellett kisebbeket hibáztak, mint tavaly, de amint fel kellett volna lépniük a sec. vezérévé, rögtön becsődöltek. Számomra az év csalódása Evans. Persze a sérülései magyarázzák a rossz játékát, de akkor is árnyéka volt önmagának. A másik negatívum Martez Wilson volt. Ugyan vele kapcsolatban már nyáron se voltam lelkes, talán emlékeztek, amikor arról írtam, hogy eléggé kételkedem a pass rusheri képességeit illetően, de azt nem gondoltam volna, hogy cut lesz belőle.

Seant nem bántanám a Pats elleni miatt. Ott volt a megadott nemcatch, a be nem fújt hiba az FG-nél, a holding Junioron, a safety hibája a TD-nél.
Ahogy Ryan legrosszabb meccse is szvsz inkább volt a SEA ellen. A Jets ellen az menti őt, amit Sean mondott a meccs után: "mindenki tudta hogy futás lesz, arra készültünk, de nem tudtuk megállítani"

SP nekem abból a szempontból csalódás, hogy nagyobb felfordulást és "őrületet" vártam egy év szünet után, ehelyett pont hogy idén éreztem őt először szürkének, gyakran kiszámíthatónak.
Nem tudom hogy ezt mennyire determinálta a 2006 óta megfigyelhető legrosszabb támadófal-teljesítmény, remélem jogos arra fogni és jövőre egy felépült Evans-szel és egy fejlődő Armsteaddel tud majd bizonyítani.

több mint 10 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 469 — No one likes us, cause no one like us
. Nem lesz könnyű dolgotok azért, elég demoralizáló tud lenni az amikor fél perc, két play 60 yard TD-t tolunk. Meg úgy általában is fárasztó mentálisan annyifelé figyelni.Eazzy
Amikor Brees 9 perce sétálgat a pályán, 4/4 3rd downra, majd amikor 3rd & goalnál passzt vársz, ő meg valakivel megfuttatja a TD, az baromi demoralizáló tud lenni. Amikor 9-10 különböző játékosnak is passzol meccsenként, akkor ott sem árt figyelni 😉

Egyébként a két O között nincs számottevő különbség teljesítmény tekintetében, az út, ahogy oda eljutnak, az különböző. Egy kérdés van a meccsel kapcsolatban: melyik D fogja tudni jobban limitálni a másik O-t. Nálunk adott az egyik legjobb pass D, az egyik legjobb pass rush és top5 scoring D, nálatok az egyik legjobb turnover mutató. Nálunk az egyik leggyengébb futás védelem, nálatok az egyik legtöbb yardot engedő pass D.

Gyurma Pappa
Aztán játszunk egy erőteljes 17-16-ot 😀

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 634 — Egyéb témák lakó
. Nem lesz könnyű dolgotok azért, elég demoralizáló tud lenni az amikor fél perc, két play 60 yard TD-t tolunk. Meg úgy általában is fárasztó mentálisan annyifelé figyelni.Eazzy
Amikor Brees 9 perce sétálgat a pályán, 4/4 3rd downra, majd amikor 3rd & goalnál passzt vársz, ő meg valakivel megfuttatja a TD, az baromi demoralizáló tud lenni. Amikor 9-10 különböző játékosnak is passzol meccsenként, akkor ott sem árt figyelni 😉

Egyébként a két O között nincs számottevő különbség teljesítmény tekintetében, az út, ahogy oda eljutnak, az különböző. Egy kérdés van a meccsel kapcsolatban: melyik D fogja tudni jobban limitálni a másik O-t. Nálunk adott az egyik legjobb pass D, az egyik legjobb pass rush és top5 scoring D, nálatok az egyik legjobb turnover mutató. Nálunk az egyik leggyengébb futás védelem, nálatok az egyik legtöbb yardot engedő pass D.


több mint 10 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Gyurma tökéletes elemzésével nem tudok vitába szállni, mindenben egyetértek. Az év győzelme (meccse) szerintem a Bears elleni volt. Minden pillanatát élveztem. Tökéletes edzői, koordinátori tervezés és hasonlóképpen brilliáns kivitelezés a játékosoktól. Hartleyért pedig megszakad a szívem, de ki kellett tenni a végére, nem volt mese.
több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nagy +1 Gyurma, mindennel szóról szóra egyetértek, mintha én írtam volna 😀 Egyedül az év playeiben választanék mást, de a Harper INT gyönyörű volt, illetve én választanék két Colston-elkapást, mindkettő GW-drive-ban, egyik a Tampa elleni utolsó, a másik pedig a 49ers elleni, amivel odaértünk FG-távba. Payton edzői hülyeségeihez én hozzávenném a Panthers-meccs végét, nekem az fájt, hogy meg sem próbáltuk a 1st downt és rá is faragtunk. Persze tudom, hogy alapvetően jó ötlet volt, hiszen a D semmit nem engedett a Panthersnek addig, de mégis...megvolt az esély, hogy lezárjuk a meccset, és meg sem próbáltuk.

A többivel abszolút egyetértek, Ingrammel is, nagyot fejlődött, a legfájóbb playekkel is, az év meccsével is, a többi meg szerintem evidens. Ja és én is elégedett vagyok, de én mondjuk 90%-ban 😀
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 634 — Egyéb témák lakó
Én a PO eredménytől függetlenül már elégedett vagyok, mondjuk úgy 80%-ban. Nyilván vannak tüskék egyes meccsekkel kapcsolatban, de egyben nézve az idényt, szerintem ez nem volt rossz év.
Egy-két "kategóriában" szubjektív győztes hirdetnék:

Az év támadója: Jimmy Graham
Gondolom meglepő volt. Ha nincs a Patriots elleni 0 meccs, akkor tökéletes szezont futott volna, így is csodálatosnak kell őt nyilvánítani.

Az év védője: Cameron Jordan
Amit már tavaly is láttunk tőle, azt folytatta, beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Szerintem nincs szükség különösebb magyarázatra, 12,5 sack mindent elmond. Junior is jól játszott egész évben, de Jordan teljesítménye a statisztikákon kívül is kiemelkedő volt, Galette még fejlődhet.

Az év ST játékosa: Thomas Morstead
Sajnos nem Hartley 😕

Az év pozitív csalódása: Mark Ingram
A Dallas meccs után nagyot javult a játéka. 4.9-es átlagot hozott, sokszor nézett úgy ki, mint egy franchise back. Más kérdés, hogy Robinson is tudott 4.1-et futni, bár ez sokszor junk time futás volt. Ettől függetlenül nem látom annyira reménytelennek Markot, mint a kényszerpihenője előtt.

Az év FA igazolása: Keenan Lewis
Nem volt kimondottan szoros verseny senkivel, tekintve a másik két fontosabb FA-nk kidőlt még az idény előtt.

Az év újonca: Kenny Vaccaro és Kenny Stills megosztva
Vaccaro egyértelműen top10 SS lett 14 meccs alatt is, a védelem egyik legjobbja. Viszont Stills ahhoz képes hogy egy 5. körös picket kellett adnunk érte, lenyűgöző volt, ár/érték arányban mindenképp a legjobb draft cetlink.

Az év meccse: a hazai Panthers meccs
Tökéletes meccs volt, minden oldalról.

Az év drive-ja: a GW Tampában
Egész meccses szarakodás, bénázás után megfogtuk a három TB futást, majd Brees valami csodát tett oda. Az év egyik legfontosabb winje lett utólag.

Az év playe: Harper INT-je a Falcons ellen és Dawson FF-je szintén a Falcons ellen, de már idegenben
Itt még azt hittük, hogy a két veterán S-ünkből játékos lesz RR keze alatt, de inkább azért volt emlékezetes, mert ez volt Vaccaro első csodás megmozdulása, hiszen ő ütötte fel. Kenyuta Dawson FF-je pedig nagyon kellett, épp készült a Falcon visszaszerezni a momentumot. Tény, hogy számos szép Graham elkapást vagy más O playt lehetne felhozni, de ez a kettő nagyon belém égett, talán azért mert a Falcons ellen voltak 😀

És a helyi MVP: Pierre Thomas
Egyrészt, hogy ne legyek sablonos, másrészt 1000 feletti kombinált yardot szedett össze, mindenhol bevethető volt, amikor kellett hozta teljesítményt. Igaz az utóbbi 2-3 meccsen gyengébben játszott, főleg gyengébben futott, de egész évben nagyon fontos játékosunk volt, nagyon fontos és kritikus helyzetekben lépett előre, és teljesített.

És akkor a negatívumok:

Az év csalódása D oldalról: Harper és Jenkins
Az első pár meccs után kezdtek hasonlítani két NFL S-re, aztán minden a régi lett. Jenkins homály szerelések, képtelen labdát szerezni, elütni, bármit. Harper csak a szokásos, ő már régen nem alkalmas embert fogni, de idén ütni sem tudott elég nagyokat már, Vaccaro százszor keményebben játszott. Talán sérülések is belejátszottak, nem tudom. (megjegyzés: már egyértelmű lett, hogy miért nem raktuk IR-re Harpert, ahogy a Seahawks sem tette oda Harvint, hiszen akkor fixen szerződésben maradna 2014-re is, amit erősen kétlek, hogy így fog maradni, a kivágásával 3,5 millió szabadul fel a capben, kelleni fog Jimmyre az bőven)

Az év csalódása O oldalról: Nick Toon
Ő nem akkora tragédia, de nekem valamiért nagy elvárásaim voltak vele kapcsolatban, főleg miután Colson gyengélkedett. Ehelyett elment rajta a Jets meccs, és előtte is, azután is súlyos dropjai voltak (Pats elleni 1 yardoson drop pl.). Nem véletlen, hogy inaktív lett az idény végére.

Az év edzői hülyesége Paytontól: Pats meccs
A Pats ellen, amikor megszereztük a labdát a az ő 20asukon, onnan TD kellett volna. Nyilván kicsi esély volt a Brady TD-re, de attól még ott jó odds volt egy TD-re. Ezzel szerintem nem számolt Sean,

Az év edzői hülyesége Ryantól: Jets meccs
Az egész. Miután láttuk, hogy Smithnek esze ágában sincs kockáztatni, továbbra is blitzeltünk, mintha kötelező lenne.

Az év legrosszabb meccse: Rams elleni
Igen, statokban a Hawks elleni sokkal szarabb volt, ott mint csapat buktunk. A Rams ellen a csapat visszajött volna a meccsbe, de Hartley és Brown közös erővel eldobta a meccset nekünk. Emiatt mehetünk most a zergebaszó hidegbe az Eagles ellen játszani.

Az év legfájóbb O playe: Collins dropja a Jets ellen
Tökéletes play calling, tökéletes play, kb. 20 yard üres fű, és az egész évben borzasztóan stabil Jed Collins elejti a labdát. Az nagyon fájt.

Az év legfájóbb D playe: White elejtett INT-je
Nem tudom szavakba önteni, hogy akkor mennyire fel volt dúlva. Meccsfordító momentum lett volna, szerintem onnan a 49ers O nem jön vissza, még szorosra se, bármit is tett volna a D-jük.

Az év sérülése: Patrick Robinson és Jabari Greer
A két kezdőszintű CB kiesése nagy rosszul jött, Lewis-szal együtt három szinte bárhol kezdő CB-nk lett volna, így az amúgy is jó pass D még jobb lehetett volna. Talán PatRob több labdát is szerzett volna meg, mint a többiek.

+1 negatívum, ami nekem a legrosszabb: Hartley
Nem kizárt, hogy az offseasonben még vissza is igazoljuk, hiszen itt lakik NOLA-ban, kéznél van stb., de a SB hősétől ennél többet várnék. Mindig voltak mélypontjai, de annyira borzasztóan szarul játszott idén, hogy nem találom én sem a szavakat már rá, pedig hajduval az utolsó pillanatig védtük szegényt.