New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 12 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok

Épp ezért számomra ez az egész felháborító és undorító, nem hogy nem sportszerű, de még csak nem is férfias. De rossz helyen szocializálódtam.Amadeus91
Mindez szép és jó lenne, ha nem néhány hozzászólással ezelőtt közölted volna, hogy azzal nincs semmi gond, ha megveri az asszonyt otthon, mert az magánügy. Innentől kezdve minden szavad gyakorlatilag lényegtelen, és a ringbeli sportszerűséged teljesen irreleváns, mivel az élet a ringen kívül zajlik. Nem foglak hősnek kikiáltani, mert vagy annyira racionális, hogy nem ölsz meg valakit a ringben, de az asszonyverést normálisnak gondolod. Ennél kevesebb undorító gondolat van.
Gyurma Pappa
itt amúgy direkt nem akarjátok megérteni, hogy mire célzott, vagy csak le kell vezetni a feszültséget?
http://bowl.hu/modules/forum/viewtopic.php?pid=486682#p486682

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
gyurma am. nem szép dolog másokra mutogatni, hogy biztos ők is csinálják... jelenleg ti égtek mint a reistag 😊peach
Én meg ettől a hozzáállástól tudok rosszul lenni. Most kiderült ez a balhé, és el kezd álszenteskedni mindenki. Mintha nem csinálná minden csapat. Ugyanaz a helyzet, mint a Pats botrányánál. Mindenki csinálja, de most hirtelen mindenki erkölcs csősz lett.FViktor93
Tehát bizton állítod, minden csapatnál pénzalap van arra,hogy az ellenfél játékosainak sérülést okozzanak?

több mint 12 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
gyurma am. nem szép dolog másokra mutogatni, hogy biztos ők is csinálják... jelenleg ti égtek mint a reistag 😊peach
Én meg ettől a hozzáállástól tudok rosszul lenni. Most kiderült ez a balhé, és el kezd álszenteskedni mindenki. Mintha nem csinálná minden csapat. Ugyanaz a helyzet, mint a Pats botrányánál. Mindenki csinálja, de most hirtelen mindenki erkölcs csősz lett.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó

Épp ezért számomra ez az egész felháborító és undorító, nem hogy nem sportszerű, de még csak nem is férfias. De rossz helyen szocializálódtam.Amadeus91
Mindez szép és jó lenne, ha nem néhány hozzászólással ezelőtt közölted volna, hogy azzal nincs semmi gond, ha megveri az asszonyt otthon, mert az magánügy. Innentől kezdve minden szavad gyakorlatilag lényegtelen, és a ringbeli sportszerűséged teljesen irreleváns, mivel az élet a ringen kívül zajlik. Nem foglak hősnek kikiáltani, mert vagy annyira racionális, hogy nem ölsz meg valakit a ringben, de az asszonyverést normálisnak gondolod. Ennél kevesebb undorító gondolat van.

De akkor még egyszer, utoljára leírom: nem az a kérdés, hogy szándékosan okoztak-e sérülést a Saints játékosai, bárkinek. Warner nyilatkozta az nfl.com-om, hogy nem gondolja, hogy az őt ért ütés illegális lett volna, de zavarná, ha ezért pénzt kapott volna Bobby. Nem az a kérdés, hogy edzők buzdítanak-e a sportszerűtlen viselkedésre vagy sem. És a botránynak sem ez a lényege. Hanem az, hogy edzők pénzalap szervezését támogatták, amiből jutalmat kaptak olyanok, akik kiütöttek másokat.

Az én érvelésem lényege az, hogy ez a fajta sportszerűtlenségre buzdítás, a sportban (általában) teljesen elterjedt és mindennapos. Soha nem törtem volna el szándékosan senkinek a lábát, eszembe sem jutott soha, hogy ilyet tegyek, és nem is pártolom ezt, de nem fogom azt mondani, hogy bármivel is másabb lenne az alap eset, mint bárhol máshol. Az ,hogy ezért pénzt osztottak, nekem sem tetszik, és igenis, büntessék meg a felelősöket, meg a résztvevőket, akkor is, ha ez máshol is előfordult. De akkor figyeljen oda a liga erre, és bizony szedjék össze mindenhonnan ennek a nyomát is.

több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
😂
@Rosenberg_Mike: Imagine how rich Ndamukong Suh would be if he played for the Saints.atapapa
Gratulálok ennek az embernek.
Sikerült leszűrnie a lényeget.
Végül is tényleg mi lett volna ha...
Harrison és Suh a hibás,nem vitás.

több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
ebből látszik h a falcons a legkeményebb csapat, még ahhoz is lámák voltatok h kiüssetek vkit tőlünk 😛 😂

gyurma am. nem szép dolog másokra mutogatni, hogy biztos ők is csinálják... jelenleg ti égtek mint a reistag 😊peach
Lámák? Sportszerűen lenyomtunk benneteket, mint a bélyeget. 😛
De jó, hogy benéztél....már hiányoltunk!




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
=Gyurma Pappa
Még egy kis személyes vélemény: Én amerikai fociztam itthon, előtte versenyszerűen röplabdáztam (gimi alatt), és emiatt gyakorlatilag minden diáksportban játszottam mert vittek minket, a feleségem meg évekig kézilabdázott. Pont arról beszélgettünk, hogy őket is minden meccsen úgy küldték ki, hogy üssétek őket, ahogy éritek (mondjuk a kézilabda egy kimondottan sportszerűtlen sportág). Nekünk a német edzőnk meccs közben azt üvöltözte a pálya mellől, hogy "Break their legs". Nyilván nem kaptunk érte pénzt... Ezt csak mondom. Aki valaha versenyszinten sportolt, az pontosan tudja, hogy miről beszélek..
én 6 évig versenyszinten bunyóztam (Kick-Box, Thai-Box), amerikai foci ... de sosem jutott eszembe, hogy valakit hátsó szándékból úgy üssek meg direkt, hogy lenyomorodjon vagy bármi baja legyen. Az egy dolog, hogy úgy versz meg valakit, hogy kemény férfias küzdelemben "aki tovább bírja" alapon, és megint más valakit hátulról könyékkel tarkón baszni, hátha ott döglik meg. Nekem olyan edzőim és csapattársaim voltak a végén, akik közül volt már olyan, aki 10 ezer ember előtt ment a SportArénában, nemzetközileg ismertek... soha nem adták volna a nevük ilyen dologhoz, és ha valaha én ilyet tettem volna és még ki is derült volna, akkor ők lettek volna az elsők akik jól megraknak és utána elzavarnak a picsába a " többé ne is lássunk" mondattal.
Épp ezért számomra ez az egész felháborító és undorító, nem hogy nem sportszerű, de még csak nem is férfias. De rossz helyen szocializálódtam.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
ebből látszik h a falcons a legkeményebb csapat, még ahhoz is lámák voltatok h kiüssetek vkit tőlünk 😛 😂

gyurma am. nem szép dolog másokra mutogatni, hogy biztos ők is csinálják... jelenleg ti égtek mint a reistag 😊peach
ezt azt hiszem én is teljes mértékben elismertem. egyébként Reichstag 😉

több mint 12 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
ebből látszik h a falcons a legkeményebb csapat, még ahhoz is lámák voltatok h kiüssetek vkit tőlünk 😛 😂

gyurma am. nem szép dolog másokra mutogatni, hogy biztos ők is csinálják... jelenleg ti égtek mint a reistag 😊



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
JasW New Orleans Saints 53
De fordítva igaz ami szabályos az sportszerű.Janek
Nem. Illetve nem teljesen biztos. Soccerkapusként, ha az ötösön belül egy labda lehúzásakor, felhúzott térddel a csatár derekába, vagy veséjébe szállok, esetleg szándékosan is, csak jól álcázva, akkor vagy semmit nem fog fújni a spori, vagy ha nem szerzem meg a labdát, csak lerúgom a fószert akkor én kapok kifelé szabadrúgást. Szabályos voltam? Abszolút. Sportszerű voltam? ...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Egyébként amikor hiányoltam a mediahype-ot, nem pont erre gondoltam 😂

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
De fordítva igaz ami szabályos az sportszerű.
Janek
Na, ezzel vitatkoznék egyébként elég sokat. Szerintem egy csomó törvényes dolog, tök etikátlan, és egy csomó törvénytelen dolog semmilyen etikai problémát nem vet fel. De ez annyira kurvára messze visz, hogy hagyjuk is, tényleg.

több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
De fordítva igaz ami szabályos az sportszerű.
De ezt már túlbeszéltük nem hinném,hogy lesz aki vitatja a dolog lényegét max a büntetésén lesz vita.

Az én szememben Payton sokat süllyedt

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
A cikkben emlegeti az egyik kedvenc mantrámat, hogy indokolatlanul sokszor csinál sok pontot a csapat. A másik, hogy nem mindig szeret mindenki sajtótájékoztatót tartani.
Gyurma Pappa
Szemét, szar cikk, Yasiban most nagyot csalódtam, keselyűként viselkedik. 1. A szezon során maga is írt cikket arról, hogy adott helyzetben miért túlzás minket a sok pont hajszolásával vádolni. 2. Payton az SB utáni napon nem azért nem akart sajtót tájékoztatni, mert úgy tartotta kedve, hanem mert előző éjjel filmszakadásig itta magát (a könyvében a helyzet illusztrálásaként a Másnaposok c. filmet emlegeti) és alig bírt kimozdulni az ágyból.atapapa
+1. Én már a Brees-es cikk után akartam írni, hogy Pat élvezkedik a Saintsen most. Korábban több cikke is inkább támogató hangú volt, de most visszaülhet majd a Panthers "oldalára", minden lelkiismeret furdalás nélkül... (semmi bajom a Panthers-szel)

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
A többi példád is sportszerűtlen és a fociban pláne szabálytalan is(bokára csúszni)
Janek
A szabálytalan és sportszerűtlen sokszor nem egyezik meg, ahogy a törvénytelen és az etikátlan sem, a joggyakorlás során.

Mondjuk a bordákat sorozni, amikor tudjuk, hogy sérült volt, szintén nem sportszerű, de szabályos.

Igazad vagy egyébként, szándékosan hoztam ezeket a példákat, de ezek bizony, élő példák.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
De jól aludtam :/

During the "2 Live Stews" syndicated radio show on Oct. 17, when he was asked, "Did you all put a bounty out on that young man [Mendenhall]," Terrell Suggs replied, "Definitely. The bounty was out on him and the bounty was out on [Ward] -- we just didn't get him between the whistles."
atapapa
2008-as az eset, már akkoriban napvilágra került ha jól emlékszem, viszont nem találtak bizonyítékot.empty taxi
Ja, ez akkor volt, amikor Lewis szétcsapta Mendenhall vállát, egész szezonra kilőve őt. A nyilatkozat igazából azt bizonyítja, hogy nem egyedi sérülésre utazni, csak sajnálni tudom azt, aki a foci ezen arcával most szembesül.
Hogy ez mögé pénzt is tesznek, az az egyedi. Talán.

A cikkben emlegeti az egyik kedvenc mantrámat, hogy indokolatlanul sokszor csinál sok pontot a csapat. A másik, hogy nem mindig szeret mindenki sajtótájékoztatót tartani.
Gyurma Pappa
Szemét, szar cikk, Yasiban most nagyot csalódtam, keselyűként viselkedik. 1. A szezon során maga is írt cikket arról, hogy adott helyzetben miért túlzás minket a sok pont hajszolásával vádolni. 2. Payton az SB utáni napon nem azért nem akart sajtót tájékoztatni, mert egy szeszélyes f@sz, hanem előző éjjel filmszakadásig itta magát (a könyvében a helyzet illusztrálásaként a Másnaposok c. filmet emlegeti) és alig bírt kimozdulni az ágyból.


Szerk: Warner és Favre is nyilatkozott az ügyben, mind a kettő nagyon korrekt volt.

több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Az,hogy mi fér bele azt az adott sportágban kell vizsgálni.
Ha a példádnál az ökölvívó sorozza az ellenfele veséjét(ami mondjuk szabálytalan)tehát mondjuk a gyomrát mert az fáj neki az ott abban a sportban elfogadott és szabályos.Mert a sportolót nem éri váratlanul a dolog,hisz erről szól az ökölvívás.

De itt nem arra kell figyelj és nem az a sport értelme,hogy fáj a térdem ezért azt kell védjem hanem blokkoljak a futómnak pl.
A többi példád is sportszerűtlen és a fociban pláne szabálytalan is(bokára csúszni)

Szóval én igenis éles határvonalat látok mi sportszerű és mi nem az közt.

A liga meg ott tud következetes lenni ahol bizonyíték van.

Kérdés az mit tesz most a tulaj azokkal akik erről tudtak és ott vannak a csapat körül ...

Alapos és mély vizsgálat kell bár lehet fájdalmas lesz sok helyen,bár én nem tudom elképzelni hogy ez annyira általános és elfogadott dolog volna a ligában...
mert akkor már rég tudna róla mindenki

több mint 12 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 481 — rabszolga
The First Rule of Bounty Club is… 😀

Gregg coached under Buddy Ryan in Houston in 1993. Learned directly from the master.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
"The perception around the league is that the Saints have been living on the edge, and not making a lot of friends in the process.

That kind of attitude can only come back to bite you, and that appears to be what’s happening now. The evidence of the bounty program has been presented to commissioner Roger Goodell, and he’ll examine it to determine if there will be disciplinary action. That reportedly could include fines, suspensions and forfeiture of draft choices.

If it’s all true -- the Saints were out to harm others and top team officials did nothing to stop it -- I’d look for Goodell to throw the book at the Saints. In the league office this isn’t a beloved franchise like the Steelers, Giants or Packers. The Saints have angered some important people in recent years.

That means the penalties probably will be severe. But that’s what happens when you push the envelope too hard and for too long."

A cikkben emlegeti az egyik kedvenc mantrámat, hogy indokolatlanul sokszor csinál sok pontot a csapat. A másik, hogy nem mindig szeret mindenki sajtótájékoztatót tartani.

Összességében elmondható: nagyon meg fogja szopni ezt most a csapat. Eltiltani nem tudják a fél D-t, mert a liga azért abból él, hogy emberek nézik a meccseket ahhoz meg kellenek meccsek. Szerintem búcsú lesz a jövő évi drafttól, meg baromi sok dollár megy a levesbe. Példa lesz statuálva.

És még egy dolog: Vilma. Ha tényleg ennyire mélyen benne volt, akkor úgy gondolom, hogy lesz egy kis cap hely szabadon hamarosan. Nem azért mert, haragszik rá bárki, hanem mert ha úgyis eltiltják, minek üljön itt a csapatnál.

Még egy kis személyes vélemény: Én amerikai fociztam itthon, előtte versenyszerűen röplabdáztam (gimi alatt), és emiatt gyakorlatilag minden diáksportban játszottam mert vittek minket, a feleségem meg évekig kézilabdázott. Pont arról beszélgettünk, hogy őket is minden meccsen úgy küldték ki, hogy üssétek őket, ahogy éritek (mondjuk a kézilabda egy kimondottan sportszerűtlen sportág). Nekünk a német edzőnk meccs közben azt üvöltözte a pálya mellől, hogy "Break their legs". Nyilván nem kaptunk érte pénzt... Ezt csak mondom. Aki valaha versenyszinten sportolt, az pontosan tudja, hogy miről beszélek.
A helyzet az, hogy egy része a sportnak (ahogy úgy gondolom, a kamerázás is), amit lehet szeretni vagy utálni. Itt a fő gond nem az, hogy emberekre vadásztak, hanem hogy ezért pénzt osztogattak! (a fenti cikkben le van írva, hogy a labdaszerzésért is járt pénz, ezért is haragszik a liga)

És még egyszer mondom: igenis büntessék meg a csapatot, Williamsat, akár Paytont is, sőt Loomist is, tiltsanak el játékosokat, vegyék el a jövő évi első körös picket. De akkor legyen nagyon következetes a liga, és a jövőben menjenek utána minden ilyennek.

Haters always gonna hate.

több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
De jól aludtam :/

During the "2 Live Stews" syndicated radio show on Oct. 17, when he was asked, "Did you all put a bounty out on that young man [Mendenhall]," Terrell Suggs replied, "Definitely. The bounty was out on him and the bounty was out on [Ward] -- we just didn't get him between the whistles."
atapapa
2008-as az eset, már akkoriban napvilágra került ha jól emlékszem, viszont nem találtak bizonyítékot.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Kezdjük az elején: az egész bounty sportszerűtlen, és igenis nem méltó a sporthoz az ilyen jellegű viselkedés, a szándékos sérülés okozás

DE:

Az,hogy valaki gyengeségére építünk taktikát az normális.
Janek
Ugyanúgy sérülés veszélyes, ha azt mondják, hogy "előző meccsen megzúzták a bokáját, lépjél rá, amikor csak tudsz". De nézhetünk más sportokat is, mindenhol ez van. Nem arra építenek taktikát, hogy vezesd rá a labdát a hátvéd bal lábára, mert szar, hanem azt mondják, hogy csússz rá a bal lábára, mert fáj neki. Ez sportszerű?

Az,hogy fiam kapsz pénzt ha lesérül az ellenfél QB-ja az nem.Janek
Sehol nem mondtam, hogy nem az. De attól, hogy ez sportszerűtlen, a másik nem lesz sportszerű. Borzasztó halvány a határvonal a sportszerűség és a sportszerűtlenség között.

Azt,hogy ezt az edződ kéri az szintén etikátlan.Janek
Ha azt kéri, hogy sorozza az egyik bokszoló a másik veséjét, mert hallotta, hogy fel volt fázva, és fáj neki, akkor az is az? Ott pénzt kap, ha kiüti...

Szándékosan sérülést okozni már eleve nem sportszerű...Janek
Egyetértünk, én sehol nem védtem a szándékos sérülés okozást. Én egyszer okoztam véletlenül sérülést (nyílt lábszártörést), és a mai napig nem érzem jól magam tőle. De azt is tudom, hogy egyébként nem is könnyű szándékosan sérülést okozni.

és ne gyere itt a mindenhol ez megy dumával mert akkor sem jogos és elfogadható ha így is gondolod,hogy mindenhol ez megy-igaz nincs rá bizonyíték erre meg úgy néz ki van-mert ez egy alapvetően beteges és aljas tett.Janek
Nem mondtam, hogy elfogadható. És azt sem mondtam, hogy fogadják el. Mindössze azt mondtam, hogy akkor legyen következetes a liga. De mint tudjuk, nem lesz az.

Azt,hogy erre a szigorú pénzügyi szabályozás alatt feketézik szintén szabálytalan.
De ez a legkisebb dolog ebben.Janek
Egyébként tévedsz, mert ez a legnagyobb kiváltó ok. Vannak olyan játékosok (minden sportban, ez fontos!), akiknek a skalp életmódszerű. Még sem tiltják el őket minden meccs után (Pepe, Gattuso, de Jong csak hogy a labdarúgást nézzük). A ligát zavarja a feketézés. Ja, meg ez ha úgy nézzük, akkor sportfogadás is.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
De jól aludtam :/
Biztos hogy nem elszigetelt esetről van szó, mert Williams dolgozott máshol is 😀

A Redskins-en kívül Dungy a Titans-es időkből is vádolja GW-t, viszont itt egy Williams-en kívüli pletyka is

During the "2 Live Stews" syndicated radio show on Oct. 17, when he was asked, "Did you all put a bounty out on that young man [Mendenhall]," Terrell Suggs replied, "Definitely. The bounty was out on him and the bounty was out on [Ward] -- we just didn't get him between the whistles."

Most lesz pár játékos amúgy is, aki paranoiásan rögtön biztos lesz abban hogy őt a bounty keretein belül végezték ki.

Merriman:
Why is this a big deal now? Bounties been going on forever. A "Bounty" left me with a torn PCL and LCL in my knee check the 07' Titans game I was pissed I had to play in the pro bowl with that knee like that lol

több mint 12 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Több sebből is vérzik a vélemény.

Az,hogy valaki gyengeségére építünk taktikát az normális.
Az,hogy fiam kapsz pénzt ha lesérül az ellenfél QB-ja az nem.
Azt,hogy ezt az edződ kéri az szintén etikátlan.
Szándékosan sérülést okozni már eleve nem sportszerű... és ne gyere itt a mindenhol ez megy dumával mert akkor sem jogos és elfogadható ha így is gondolod,hogy mindenhol ez megy-igaz nincs rá bizonyíték erre meg úgy néz ki van-mert ez egy alapvetően beteges és aljas tett.


Azt,hogy erre a szigorú pénzügyi szabályozás alatt feketézik szintén szabálytalan.
De ez a legkisebb dolog ebben.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Három dolog:

1. Haters gonna hate.

2. Saints owner Tom Benson said in a written statement released by the team: “I have been made aware of the NFL’s
findings relative to the “Bounty Rule” and how it relates to our club. I have offered and the NFL has received our full cooperation in their investigation. While the findings may be troubling, we look forward to putting this behind us and winning more championships in the future for our fans.”

3. Senki ne gondolja, hogy ez elszigetelt eset a sportban, úgy általában. Látott már valaki scout reportot? Van egy rész, ami az injurykről szól, és bizony ki van adva mondjuk a OL-nak, ha bizonyos DE-nek valamelyik lába fáj, hogy alkalmas szituban bizony dörgöljenek oda. Ugyan pénz nem járt érte, csak győzelem. Ez sportszerű? Ha nincs érte pénz, akkor a sportszerű?

Nem, nem mondom, hogy ne büntessék meg a csapatot, de akkor plz. nézzék végig az elmúlt 10 év összes sérülését, és ami szándékosnak tűnik, annál a csapatnál kezdjenek nyomozni. (Mondjuk a draftból való kitiltást nem értem hogy jön ide, de mind1, UDFA-ban megint hoz Loomis jó játékosokat 😀)

A Spygate alatt is így gondoltam egyébként: kizárt hogy elszigetelt eset lenne, és erre a bounty cuccra is így gondolok.

több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
de jó erre hazaérni..lol
..meg a reggeli kávéhoz olvasgatni.... :/




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞