Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
... 😊Igor
Nos, valóban hangsúly különbségekről beszélgetünk. Én úgy látom, a Ravens szét volt esve. Az eredményei ezt is mutatták, még akkor is, ha voltak pozitív jelek (RZ D, rush D) Ennek a Ravensnek kellett vmi, ami kimozdítja ebből az állapotból. Sztem ez volt Lewis bejelentése.

Abban egyetértek, hogy amikor ott egy kulcsplay, akkor xy nem azért állja meg a helyét, mert Ray jár a fejében, sőt, ahogy írod is, talán egyáltalán eszébe sem jut Ray. De maga a bejelentés más hőfokra emelte a Ravens-t. Az első siker ehhez meghozta az önbizalmat, a koncentráltságot, a mentális erőt, az összeszedettséget és ezek pedig magukban hordozzák a pozitív karmát (lásd Denver elleni deep TD Jacobynak, amit azért nehéz nem máknak értékelni, hiszen egy óriási egyéni hibából történt), de ez is kell hozzá! Ahogy most nektek, úgy nekünk si kellett, sőt minden csapatnak kell egy SB-menetelés során ez a pozitív karma.

Tehát Lewis-bejelentését tartom annak a kezdő lökésnek, ami lehetővé tette ezt a runt. Sok esetben kell egy momentum, ami más hőfokra emelő a csapatot. Ez lehet egy play (elég ha csak a dinasztiaalapító playekről beszélünk: Immaculate Reception, The Catch, vagy a Tuck Rule, vagy Bettis over Urlacher), de lehet más momentum is. Pl amikor 76-ban Lambert neki ment annak a Cincy-védőnek, aki late hitet nyomott a csere QB-nkra. Onnan mintha kicserélték volna a csapatot, 1-4, szar D után, a liga történetének legdominánsabb D-je és 9-0 következett.

Tehát a momentum (ami azért egy nehezen magyarázható fogalom) nemcsak egy meccsen belül létezik, hanem egy csapat szezonjában is. És a Ravens momentumának ezt tartom. Ez fordította a csapatot. Emlékezz vissza, én a bejelentés napján is ezt írtam a topikotokba. 😉 Az már más kérdés, hogy vki "hisz" az ilyen momentumokban, vki nem. Elfogadom, ha Te nem. Én viszont, aki nagyon sokra tartom minden sportban a mentális vonatkozásokat, igen. Rövioden ennyi. Ettől még persze kellett az OC-váltás is, a javuló D, de sztem a turning point, az Lewis bejelentése volt, s nekem ezzel is igazolta, hogy nemcsak minden idők egyik legjobb védője, hanem minden idők egyik legnagyobb csapatvezére.

Na innentől Ravens-dicséret off 😛, de azért nyerjétek meg! 😉

ui.: a 9.5 pontos underdog az valóban röhejes volt. A Colts ellen nálam favoritok voltatok, a Denver ellen egyértelműen a Denver mellé húztam (de nem 9,5-lel), a Pats ellen csak hangyányit gondoltam esélyesebbnek a Patset. Most megint markánsabban esélyesebbnek gondolom a Friscót, elsősorban természetesen a kiváló, elit védelme miatt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Oké, csak nekem ez továbbra is sánta. Tóni is meg Wallace is stabil, sőt, tavaly Wallacet már nem is használtuk hosszú passzokra, csak rövidekre - ment is a cikkezés, hogy "kezd érettebb lenni, nem csak deep-threat", szóval nem hinném, hogy az a baj, hogy nem ez az erősségük . . . Igazából Wallace az egyetlen igazi mélypasszos elkapónk, Sanders is rövidre főleg használva, és Millernél meg a YAC szokott szignifikáns lenni sokszor-
Mindegy. Meglátjuk jövőre hogy mi lesz. Fasírt, vagy rántott libamáj.


Homály passzai vannak mindenkinek, de Rodgersnek pl. nagyon ritka, Bradynek is max azóta láttam többet (!!!) korábbi önmagához képest (!!!), mikor megsérült a térde. Bennél borítékolható minden meccsre. Persze ettől még jó QB BB, de ha sírtunk azon, hogy mennyi tiszta picket dobtak el a védőink idén (is, meg tavaly is pl. - tényleg kurva sokat), úgy azért BB-nél is évről évre elég sok olyan trágya passz van, ami nem rajta múlik, hogy nem lesz belőle azért érezhetően több INT. - Most nem az olyan meccsekre gondolok, mint a 2008-as Giants elleni, ahol 1TD-4INT-tel zárt, mert ott gyak minden bepattant a kezükbe, 1 volt az övé, hanem nagy átlagban azért előfordul nagy valószínűséggel nála a pick-veszély.kishaszi
Pedig hidd el, mindenkinek van homály passza, s BB azok közé tartozik, akinek kevés van, csak azokra az adott csapat szurkolói jobban emlékeznek, mint másokéra. (Ez persze nem azt jelenti, hogy Rodgers-nél valóban kevesebb lenne, csak úgy általánosságban mondom) De mondok egy konkrét példát a WR-ek használatára: Torrey Smith. Érdekes őt többnyire mély passzokra használják a Ravens-nél. Nálunk Wallace-t nem. Tavaly annyi volt a változás, hogy sok rövid és közepes passzt is hívtunk rá, de bőven maradtak hosszúak is. Idén alig. Ez baj. Ez olyan, mintha Torrey Smith-ből Boldint akarnánk csinálni, ami hülyeség.

Na mindegy, majd írok erről a Rooney-OC/stratégia kérdésről, ahogy azt terveztem.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem, én egy alapvetően szar Ravens-t látva mondtam, hogy lufi. Ez konkrétan a mi 2. meccsünk előtt volt. És akkor azok is voltak. Egy szétesett csapat. Ezer sebből vérezve is elkentük őket, majd még mások is elkenték őket. A Ravens mindaddig szarlufi volt, amíg nem jött Ray bejelentése, ami elindította azokat a pozitív változásokat, melynek köszönhetően összeálltak, és most egyerős csapatot látunk.

Nekem sosem derogál elismerni a legnagyobb riválisokat, ha erősek, vagy jobbak nálunk, ahogy azt meg is tettem, de ez a Ravens gyenge volt, amit igazoltak is az eredmények az alapszakasz hajrájában. Vajon miért is váltottak OC-t idény közben? Vajon miért volt egy elég komoly csetepaté csapaton belül még Harbóval is? Biztos azért, mert olyan g.c.jók voltak... 😉 A Ravens nem volt több egy lufinál, ez igazolódott, eredményekben, edzői fejhullásban, csapaton belüli vitában, s jött egy bejelentés, amely visszafordította a folyamatokat. Ray esélyt adott a csapatának, amely élt vele. Ennyi történt.Soldados
annál inkább derogál elismerni hogy tévedtél... 😊yooker
Miben is tévedtem? Amikor mondtam, a Ravens utána csinált egy 1-4-es sorozatot. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
OFF (nyomokban PIT-hez köthető, ontopic dolgokat is tartalmazhat)
A "lufi, nem lufi" témakört gondosan elkerülve, annyit jegyeznék meg, hogy szerintem van két faktor amit kicsit alábecsülsz, miközben túlbecsülöd a Ray-féle motivációs löketet.

Biztos volt annak is hatása.. de nem hiszem, hogy egy cornerback, vagy OG az adott play közben azért játszik jobban, mert ott ég az agyában, vagy akár a tudatalattijában, hogy most Ray bácsi gyűrűje miatt meg kell állítanom ezt a WR-t/DT-t.

A két faktor aminek jóval nagyobb hatása volt:

1) a védelem lassan javuló tendenciája, amit a W/L mutató miatt mindenki elfelejtett - főképp a YPC és a red zone hatékonyság javult fel... az első egyelőre so-so a PO-ban, még tán enyhe visszaesés is van, a második viszont értelemszerűen az egyik fő ok, hogy miért vagyunk a SB-ban.
A W/L mutatóra való fókuszálás meg azért hülyeség ( "lost 4 of last five games" ), mert volt egy csomó (vagyis kettő 😊 ) szoros vereségünk ahol visszakaptuk a San Diego/szoros win-ek során összegyűjtött karmát, illetve kettő ami nem igazán releváns: a Cincy ellenit nem kell magyarázni (de ugye a B csapat még ott is szorosan tartotta a meccset 😛), a Denver elleni pedig az első félidő vége másodpercekkel dőlt el, hogy 7-10 helyett 0-17-ről kezdtük a második félidőt..
Ez a meccs ahol talán érezni lehetett, hogy feladta a csapat/nincs szíve.. nem is jöttünk közelebb, de minden más meccs szoros volt... és várni lehetett, hogy ha a PO-ra felszívja magát a Ravens, akkor mindenkire veszélyes lehet, mert mindenkivel képes szoros meccset játszani - ezt az idei eredmények mutatják (a Houston elleni meccs és a bye week után, amikor elkezdődött a D javulása, és már nem 200 yardot szoptunk meccsenként, hanem csak 120-at futásból.)
Ezért mosolyogtam nagyot (és nyertem is kétszer) a -9.5 pontos spreadeken.. favorit volt a Ravens? Nem.
De ekkora underdog lett volna? Azt azért kétlem...

Szóval itt van a D, és persze lehet, hogy motivált volt mindenki Ray miatt.. de nem hiszem, hogy a RZ def ettől függ.

2) az OC-csere.. ezt nem lehet hangsúlyozni, ez volt az év kulcsmomentuma. Utólag egyértelmű, és anno nem lehetett belátni, mi lesz belőle.. de azt hiszem, nem lehet kihangsúlyozni, hogy ez a döntés ami miatt szinte biztos hogy itt vagyunk, még a védelem javulását is felülírván.. Nagyon kockázatos húzás volt a késői időpont miatt (ugyanakkor a Cam-féle kilátástalanság miatt más szempontból meg jogos/várható húzás volt), de 100%-osan elsült: mind a passzjáték megreformálása, mind az OL átvariálása bejött (szinten relatíve kevéssé tárgyalt tényező, szerintem itt a fórumon legalábbis.. amcsik néha említik, de az én szememben hatalmas tényező ez is, megintcsak.)
McKinnie hozta magát, ami az egyetlen nagy kérdés volt.. és a másik két poszton igazából nem volt aggodalom, biztos vagyok benne hogy 100-ból 99 Ravens szurker mondta volna, hogy Oher takarodjon vissza jobb oldalra. 😊

Ez a két pont OC-kérdés/OL meg nálatok is állandóan sarkallatos probléma, ennyi volt az ON ma mára 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 331 — Expect the Best !
Nem, én egy alapvetően szar Ravens-t látva mondtam, hogy lufi. Ez konkrétan a mi 2. meccsünk előtt volt. És akkor azok is voltak. Egy szétesett csapat. Ezer sebből vérezve is elkentük őket, majd még mások is elkenték őket. A Ravens mindaddig szarlufi volt, amíg nem jött Ray bejelentése, ami elindította azokat a pozitív változásokat, melynek köszönhetően összeálltak, és most egyerős csapatot látunk.

Nekem sosem derogál elismerni a legnagyobb riválisokat, ha erősek, vagy jobbak nálunk, ahogy azt meg is tettem, de ez a Ravens gyenge volt, amit igazoltak is az eredmények az alapszakasz hajrájában. Vajon miért is váltottak OC-t idény közben? Vajon miért volt egy elég komoly csetepaté csapaton belül még Harbóval is? Biztos azért, mert olyan g.c.jók voltak... 😉 A Ravens nem volt több egy lufinál, ez igazolódott, eredményekben, edzői fejhullásban, csapaton belüli vitában, s jött egy bejelentés, amely visszafordította a folyamatokat. Ray esélyt adott a csapatának, amely élt vele. Ennyi történt.Soldados
annál inkább derogál elismerni hogy tévedtél... 😊
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Oké, csak nekem ez továbbra is sánta. Tóni is meg Wallace is stabil, sőt, tavaly Wallacet már nem is használtuk hosszú passzokra, csak rövidekre - ment is a cikkezés, hogy "kezd érettebb lenni, nem csak deep-threat", szóval nem hinném, hogy az a baj, hogy nem ez az erősségük . . . Igazából Wallace az egyetlen igazi mélypasszos elkapónk, Sanders is rövidre főleg használva, és Millernél meg a YAC szokott szignifikáns lenni sokszor-
Mindegy. Meglátjuk jövőre hogy mi lesz. Fasírt, vagy rántott libamáj.


Homály passzai vannak mindenkinek, de Rodgersnek pl. nagyon ritka, Bradynek is max azóta láttam többet (!!!) korábbi önmagához képest (!!!), mikor megsérült a térde. Bennél borítékolható minden meccsre. Persze ettől még jó QB BB, de ha sírtunk azon, hogy mennyi tiszta picket dobtak el a védőink idén (is, meg tavaly is pl. - tényleg kurva sokat), úgy azért BB-nél is évről évre elég sok olyan trágya passz van, ami nem rajta múlik, hogy nem lesz belőle azért érezhetően több INT. - Most nem az olyan meccsekre gondolok, mint a 2008-as Giants elleni, ahol 1TD-4INT-tel zárt, mert ott gyak minden bepattant a kezükbe, 1 volt az övé, hanem nagy átlagban azért előfordul nagy valószínűséggel nála a pick-veszély.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Soldi: csak az O-rendszer részhez => Te szereted úgy látszik megforgatni, meg megfordítani ezt séma vs. játékosállomány témát, de nincs igazad. Akkor igazad lehetne, ha hosszú passzos játékot akarna játszani egy csapat olyan elkapókkal, akik lassúak, nem tudnak ugrani, szar a kezük stb., de itt pont nem erről van szó. Itt arról van szó, hogy állítólag a rövid passzos rendszer nem fekszik az elkapóinknak. Ez egy vicc. Ha Wallace és Tóni, és Kócseri, és az egész banda nem képes rövid passzos játékot játszani, akkor ott súlyos gondok lehetnek a képességeket tekintve. Bent is beleértve. Ha nem tud röviden passzolni, akkor ott bajok vannak. Pláne annak fényében, hogy mély passzokban se egy Brees, Manning, Brady, Rodgers szint. Ha hozzávesszük, hogy mekkora homály passzokat tud dobni rendszeresen, akkor meg pláne... Én az utóbbi vitába nem szálltam be sose, mindig védtem BB-t, de utólag be kell látnom, hogy igenis benne van a játékában alapból is, hogy minden meccsen van minimum 2 életveszélyesen szar homály passza. Tendenciózusan.

Ráadásul az öregedő QB épségét szem előtt tartva csapatelvárás volt egy olyan stratégia, ami nagyobb biztonságban tartja a QB-t, szóval itt nem csak arról van szó, hogy Haley idejött aztán önkényesen felborította volna a dolgokat, pláne nem azért, mert úgy szar, ahogy van, amit csinál.
Na, itt jön majd újra tőled az X-faktor, de szerintem sokakat sose fogsz arról meggyőzni, hogy az a normális, hogy hülyére veretjük BB-t még 30 év felett is, mert bármikor benne van a big play egy szabadulás után. Ez így volt eddig kétségtelenül, de már nem mai csirke, vészesen közeleg az az idő, amikor már neki is egyre nehezebb lesz minden nap, már fiatalodni nem fog, regenerálódni egyre lassabban fog bármilyen szituban. A csapat ezt is nézi. Ha azt mondod úgy nem lehet felmenni a pályára, hogy "mi lesz, ha megsérül", akkor igazat adok neked, de ez fordítva is igaz: nem lehet - pláne nem ebben a játékban - úgy hozzá állni a dolgokhoz, mintha még mindig 20 éves lenne Ben.
Ha marad Haley, úgyis hamar kiderül, hogy akkor most van felfelé, vagy tényleg ki kell-e baszni.

Hogy csak azért nem volt mély passzos játék, mert összességében alkalmatlan az egész O így ebben a rendszerben azt nem tudom, mert érdekes, hogy Warner-Fitz-Boldin hármassal az vígan ment neki, hogy őrületbe kergesse az ellen védelmeit; elvileg mennie kéne, kellett volna ezekkel a srácokkal is. Persze lehet, hogy tévedek😀kishaszi
Valamennyire megy a rövid passzos játék. De nem ez az erősségük. Warneréknak pedig abszolút ez volt az erősségük. Warner már a Ramsnél (Greatest Show on the Turf) ilyen rendszerben volt, ehhez másodszor is megkapta az állományt, pl Boldin az adott évben (2008) a legjobb yard after catch mutatókkal rendelkezett. Alapból nincs bajom a rövidpasszos, dink and dunk stratégiával, nagyon is hatásos lehet. De ehhez olyan keret kell. A mi játékosainknak nem ez az erőssége. Ezért nem lehet nálunk igazán hatékony. Elkarisolgatunk, ahogy tettük is, de nem tudunk dominánssá válni, mert nem ez az erősségünk. És ezért nem kell komoly képességbeli hibákat keresni. Nincs tökéletes játékos, mindenkinek vannak erősségei és gyengéi. Pont az a lényeg, hogy az erősséget kiemeljük, a hiányosságokat eltüntessük, akár személyeknél, akár csapat szinten. TB pl utál állandó nyomás alatt játszani. Mit csinál a Pats egy évtizede? Egyrészt rendre jó OL-t tesz elé, másrészt olyan célpontokkal veszi körül, akiknek 2 mp után már mehet is a zsuga, mert ez az erőssége (Welker), vagy a fizikuma (Gronk, Hernandez) miatt. Erről szól ez a játék. Erősséget kihangsúlyozni, gyengeséget eltüntetni. De ettől még van gyengeség. Egy játékost használj úgy, hogy az erősségeit kidomboríthassa és ne a gyengeségei kerüljenek felszínre.

BB homály dobásai is érdekes téma. Mindenkinek vannak ilyenjei. Nem sok picket dob, ez statisztikailag is kimutatható. Csak az nyilván kevéssé érdekli a Steelers drukkert, amikor TB, vagy Rodgers dob ilyet, ezért nem is tartja számond. BB még mindig az egyik legstabilabban dobó QB.

A QB jobb megvédése, mint a stratégiaváltás fő mozgatórúgója.... Sajnos ez így van, erről már napok óta (Rooney megszólalása óta) akarok írni. Pont ez zavar a leginkább. Ígérem a napokban megteszem.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Soldi: csak az O-rendszer részhez => Te szereted úgy látszik megforgatni, meg megfordítani ezt séma vs. játékosállomány témát, de nincs igazad. Akkor igazad lehetne, ha hosszú passzos játékot akarna játszani egy csapat olyan elkapókkal, akik lassúak, nem tudnak ugrani, szar a kezük stb., de itt pont nem erről van szó. Itt arról van szó, hogy állítólag a rövid passzos rendszer nem fekszik az elkapóinknak. Ez egy vicc. Ha Wallace és Tóni, és Kócseri, és az egész banda nem képes rövid passzos játékot játszani, akkor ott súlyos gondok lehetnek a képességeket tekintve. Bent is beleértve. Ha nem tud röviden passzolni, akkor ott bajok vannak. Pláne annak fényében, hogy mély passzokban se egy Brees, Manning, Brady, Rodgers szint. Ha hozzávesszük, hogy mekkora homály passzokat tud dobni rendszeresen, akkor meg pláne... Én az utóbbi vitába nem szálltam be sose, mindig védtem BB-t, de utólag be kell látnom, hogy igenis benne van a játékában alapból is, hogy minden meccsen van minimum 2 életveszélyesen szar homály passza. Tendenciózusan.

Ráadásul az öregedő QB épségét szem előtt tartva csapatelvárás volt egy olyan stratégia, ami nagyobb biztonságban tartja a QB-t, szóval itt nem csak arról van szó, hogy Haley idejött aztán önkényesen felborította volna a dolgokat, pláne nem azért, mert úgy szar, ahogy van, amit csinál.
Na, itt jön majd újra tőled az X-faktor, de szerintem sokakat sose fogsz arról meggyőzni, hogy az a normális, hogy hülyére veretjük BB-t még 30 év felett is, mert bármikor benne van a big play egy szabadulás után. Ez így volt eddig kétségtelenül, de már nem mai csirke, vészesen közeleg az az idő, amikor már neki is egyre nehezebb lesz minden nap, már fiatalodni nem fog, regenerálódni egyre lassabban fog bármilyen szituban. A csapat ezt is nézi. Ha azt mondod úgy nem lehet felmenni a pályára, hogy "mi lesz, ha megsérül", akkor igazat adok neked, de ez fordítva is igaz: nem lehet - pláne nem ebben a játékban - úgy hozzá állni a dolgokhoz, mintha még mindig 20 éves lenne Ben.
Ha marad Haley, úgyis hamar kiderül, hogy akkor most van felfelé, vagy tényleg ki kell-e baszni.

Hogy csak azért nem volt mély passzos játék, mert összességében alkalmatlan az egész O így ebben a rendszerben azt nem tudom, mert érdekes, hogy Warner-Fitz-Boldin hármassal az vígan ment neki, hogy őrületbe kergesse az ellen védelmeit; elvileg mennie kéne, kellett volna ezekkel a srácokkal is. Persze lehet, hogy tévedek😀

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ahogy eddig sem, úgy idén sem okozott alapvető gondot BB pár meccses kihagyása, mert a D erős volt, és hiányában elvesztett 2 meccsen sem elsősorban Leftyn és Batchen múlt a zakó. (fumblihegyek).

És de bizony lehet Haleyzni. Olvasd el coldhardfootballfacts beszámolóját. Okádék play(eke)t hívott Haley, mind AB, mind Wallace route-ja megmagyarázhatatlan. Persze picket nem volt kötelező dobni, de Haley felelőssége legalább annyira megkerülhetetlen.

Ettől még tény, hogy BB rossz döntései és dobásai idén jelentős mértékben hozzájárultak a kiesésünkhöz. De ennek okát érdemes keresni, nem pedig egy új QB-t. Idén (szintén coldhard-stat) több picket dobott BB clutch szituációban, mint 2007 és 2011 között... Kijelenthető, BB-re egyáltalán nem jellemző a clutch szituban a pick, idén mégis ez történt. Vajon miért? Az általam vélt választ mindenki tudja. A kerethez nem illeszkedő stratégia, okádék playhívások a clutch szituban (aogy a Bengals ellen) és bad coaching (ez utóbbit Tomlinra értem, 2x rekord FG... broáf). Ezek a mélyebb okok, a felszínesebb az, hogy BB visszatérése után nem volt formában, de várható volt 1 hónap kihagyás után.Soldados
"Ettől még tény, hogy BB rossz döntései és dobásai idén jelentős mértékben hozzájárultak a kiesésünkhöz. De ennek okát érdemes keresni, nem pedig egy új QB-t"

Pontosan így gondolom én is. Szerintem az az ok, hogy sérülten, nem meccsre kész állapotban kellett játszania. Miért? Mert a stáb úgy gondolta, hogy még ilyen rozoga állapotában is jobb lesz mint bármelyik backup QB. Ez egyben azt is mutatja, hogy milyen szintünek tartja a stáb a backup QB-ket. Itt az egyik gond.

"A kerethez nem illeszkedő stratégia, okádék playhívások a clutch szituban "


Ez akkor lenne korrekt álláspont, ha nem lett volna egy olyan 6-8 meccses sorozat, amikor nagyon csilivili passzjáték működött. De volt ilyen. (Ben MVP?) Erre mi lehet a magyarázat?

Az mégsem lehet, hogy Haley koncepciója fél szezonban működőképes, kompatibilis a kerettel, playhívásai sikeresek, aztán egyik meccsről a másikra rendszeridegen lesz, és nem illeszkedik a játékosállományhoz. Futásunk sz@r volt kb végig, az tény. Haley sara, egyértelmű. De ez csak érintőlegesen tartozik a QB helyzethez,

A "BB már nem clutch" című téma sem új. A tavalyi szezonban kezdődött, és a Denver elleni PO meccs után tetőzött. Tudom, mert én is osztottam, 😊 csak akkor még Arianst hibáztattam, és nem pont Benre volt kihegyezve.

Tomlin hülye volt, (vagy ekkora gambler a csávó 😊). Amikor készültek a FG-hoz, az eredménykövetőbe vagy öten írtuk be egyszerre hogy túl messze van. Ehhez tényleg nem kellett sok ész, kár hogy neki épp annyi sem volt kéznél...



Jan
Pedig megfogadtam, hogy nem válaszolok többet erre a banális témára, de csak nem bírom ki...

- A stáb nem a csere QB-k minősége miatt hitt jobban a W-ben Bennel, hanem azért, mert Ben a franchise QB. Ha tud járni, ő játszik. Ennyi. Erről szól a franchise QB.
- Nem volt itt 7-8 meccsen át csilivili passzjáték. Annyi volt, hogy Bennek MVP-közeli számai lettek. Miller a stratégiaváltás másik nyertese. De amit rajtuk nyertünk, azt bőven buktuk Tónin, Wallace-on és a futókon. Az hogy egyes játékos kiemelkedik, az nem eredmény egy egész Offense-t nézve, tehát BB MVP-számai nem azt mutatták, hogy a stratégia működik. Mint Offense 3 jó meccsünk volt egymás után: CIN, WAS, NYG... Ennyi.
- Amikor ment a szekér (3 meccs), akkor is írtam, hogy nem az erősségeinkre épít a rendszer. Az első öt meccsen is mondtam és az idény 2. felében is mondtam. Ez a stratégia sosem volt kompatibilis a keretünkkkel, ez akkor is igaz volt, amikor összeraktunk 3 jó meccset.
- clutch helyzet: tavaly is hülyeség volt. 12-4... Ja hogy Denverben nem sikerült? Elmondjam a fal összeállítását azon a meccsen a 4. negyed végén...? Hogy ez miért fontos? Mert a GW-drive-unk sackben halt meg, ami nem meglepő, hisz a túloldalt Von Miller-Dumervil rohangált. Ez nem Arians és nem Ben hibája, nem az akkori rendszeré, nem az elkapóké. Jonathan Scott és társaival ez benne volt. Meg az a meccs még ilyen körülmények ellenére is kizárólag a Defense-n ment el. Ma sem értem azt a terített betlit (tudom Sobri, Tebow-mégia 😛) Idén vajon miért nem sikerültek ezek? Ahhoz normális playeket kéne hívni, amikor pl a WR-ek olyan route-ot futnak, amely mondjuk 1st downt eredményez (lásd CIN meccs).
- Ben sérülten játszott? Valszeg 100 százalékos nem volt. De nem ez volt a legnagyobb baj. Sokkal inkább a kihagyott egy hónap. Az látszott, hogy nincs jó fomában, nem érzi a ritmust. Nagyon sok volt az 1 hónap kihagyás. A QB posztnál ezért gáz a hosszú kihagyás, mert az időzítésről és ritmusról szól. Pl egy passrushernek, ha fizikailag rendbejött nem kell ilyen problémákkal szembesülnie. És akkor mégis miért Ben kezdett, ha nem érezte a ritmust, nem volt formában? Azért, hogy minél hamarabb visszajöjjön és ha megcsípjük a PO-t, akkor már ritmusban és formában legyen. Ugyanis ahhoz meccsek kellenek,

Részemről ennyi ez a QB-kérdés. Persze majd biztos jön a fórum erkölcsrendészete, de aki szerint nálunk QB-helyzet van, az nem ért ehhez a játékhoz. Ettől még lehet QB-t draftolni, egy projektet 4. körtől valamelyik veterán cserénk helyett. De ez nem változtat a helyzeten: ha tud járni Ben játszik, mert ő adja a csapatnak a legnagyobb győzelmi esélyt, mert ő a franchise QB.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Azért Soldi, látva egy alapvetően jó Ravenst mondtad, hogy a Ravens lufi, ami majd kipukkad.
Vagyis nem azt mondtad, hogy szarok, hanem azt, hogy lufi, ami ugye azt jelenti, hogy szar, de jónak tűnik.
Most már bárhogy alakul nem lufi, és nem pukkad ki.
Az nem logikus érv, hogy "azért nem pukkadtak ki mert közben tényleg jók lettek", hisz a te jövendölésed nem arról szólt milyenek, amikor jónak tűnnek, de csak te látod, hogy szarok, hanem pont arra, hogy a végére milyenek lesznek, szerinted elfogynak, kipukadnak. De nem.
Nekem a 2007-es Giants-re hajaznak, szépen "alsóágon" végigvertek eddig kb. mindenkit, aki számít a főcsoportban, és meccsről meccsre épülnek szépen felfele mentálisan, és már SB-ban is vannak.
Szóval nemhogy nem lufik, hanem szépen keményednek össze.

Számomra ez most egy olyan SB lesz, ahol bárki is nyer örülök őszintén, két igazán csapattá összeállt csapat jutott be.

A Harbaugh sztori meg egyszerűen zseniális, szerintem ezt így menet közben fel se lehet fogni. Hogy két testvér nemhogy a 32 HC közé be tud kerülni egy időszakban, de mindketten egy alapvetően nem topfavorit (igaz nem is teljesen kutyaütő) csapatot átvéve SB-ba vezetik őket egy évben.
Ez 20-30-50 év távlatából alltime top10-es NFL sztori lesz, biztos vagyok benne.




Sobri Jóska
Nem, én egy alapvetően szar Ravens-t látva mondtam, hogy lufi. Ez konkrétan a mi 2. meccsünk előtt volt. És akkor azok is voltak. Egy szétesett csapat. Ezer sebből vérezve is elkentük őket, majd még mások is elkenték őket. A Ravens mindaddig szarlufi volt, amíg nem jött Ray bejelentése, ami elindította azokat a pozitív változásokat, melynek köszönhetően összeálltak, és most egyerős csapatot látunk.

Nekem sosem derogál elismerni a legnagyobb riválisokat, ha erősek, vagy jobbak nálunk, ahogy azt meg is tettem, de ez a Ravens gyenge volt, amit igazoltak is az eredmények az alapszakasz hajrájában. Vajon miért is váltottak OC-t idény közben? Vajon miért volt egy elég komoly csetepaté csapaton belül még Harbóval is? Biztos azért, mert olyan g.c.jók voltak... 😉 A Ravens nem volt több egy lufinál, ez igazolódott, eredményekben, edzői fejhullásban, csapaton belüli vitában, s jött egy bejelentés, amely visszafordította a folyamatokat. Ray esélyt adott a csapatának, amely élt vele. Ennyi történt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Bár tetszenek az itt felvetett off, lila gondolatok, azért még megjegyezném, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, továbbra sem, de majd meglátjuk, mostmég hepi vagyok 😊Collapo
hát ha wasington meccset tekincsük, mondjuk a futkorászás mián, akkor tényleg.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Collapo Baltimore Ravens Iowa Hawkeyes 3 293 — "Nevermore."
Bár tetszenek az itt felvetett off, lila gondolatok, azért még megjegyezném, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, továbbra sem, de majd meglátjuk, mostmég hepi vagyok 😊

Alissa
You can't stop playing defense the way defense has always been created to play. - (Ray Lewis, retired 2013)
Ring #1 - January 28, 2001 at Raymond James Stadium in Tampa, Florida - Super Bowl XXXV
Ring #2 - February 03, 2013 at Mercedes-Benz Superdome in New Orleans, Louisiana - Super Bowl XLVII

NFL - Not For Ladies!
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Te még akkor is szaroztad őket, amikor hirtelen a RunD-jük el kezdett szárnyalni, amikor a védelem el kezdett hasítani, már messze nem az a trend volt, hogy 1-2 fellángolás, de majd összeesnek, hanem minden meccsen egyre jobbak lettek, de látványos, nagy ugrásokkal. Az elpáholás meg nálam nem egy 3 pontos győzelem😊 Persze lehet mondani, hogy Batch-csel, de Flakon azóta nem romlott szintén, sőt, ha így megy, SB MVP lehet belőle....

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Azért Soldi, látva egy alapvetően jó Ravenst mondtad, hogy a Ravens lufi, ami majd kipukkad.
Vagyis nem azt mondtad, hogy szarok, hanem azt, hogy lufi, ami ugye azt jelenti, hogy szar, de jónak tűnik.
Most már bárhogy alakul nem lufi, és nem pukkad ki.
Az nem logikus érv, hogy "azért nem pukkadtak ki mert közben tényleg jók lettek", hisz a te jövendölésed nem arról szólt milyenek, amikor jónak tűnnek, de csak te látod, hogy szarok, hanem pont arra, hogy a végére milyenek lesznek, szerinted elfogynak, kipukadnak. De nem.
Nekem a 2007-es Giants-re hajaznak, szépen "alsóágon" végigvertek eddig kb. mindenkit, aki számít a főcsoportban, és meccsről meccsre épülnek szépen felfele mentálisan, és már SB-ban is vannak.
Szóval nemhogy nem lufik, hanem szépen keményednek össze.

Számomra ez most egy olyan SB lesz, ahol bárki is nyer örülök őszintén, két igazán csapattá összeállt csapat jutott be.

A Harbaugh sztori meg egyszerűen zseniális, szerintem ezt így menet közben fel se lehet fogni. Hogy két testvér nemhogy a 32 HC közé be tud kerülni egy időszakban, de mindketten egy alapvetően nem topfavorit (igaz nem is teljesen kutyaütő) csapatot átvéve SB-ba vezetik őket egy évben.
Ez 20-30-50 év távlatából alltime top10-es NFL sztori lesz, biztos vagyok benne.

több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
off:

Egy kis lila csapat írkafirka, akit nem érdekelnek a varnyúk, azok ne olvassák el!

Pörgés nulla, két Haley takaroggy között tényleg ne menjünk el a Ravens mellett.
A mellett a Ravens mellett, amit Soldi annyiszor fikázott idén, konkrétan leszarozta őket több ízben, még akkor is, amikor 70 yardot javultak "hirtelen" az engedett futott yardok tekintetében . . . Pedig szemmel láthatóan kezdtek megint hasítós üzemmódban tolni, 1-2 kilengést leszámítva.
Lujiz visszatérése meg hát...wtf...?! Boldin meg Torrey Smith....és akkor ott van Flakon és az ő bivalyerős keze, meg Rizsa...lehetne sorolni.

...és ami a lényeg: ahogy a fórum 90%-a okádni tudott volna a bettis-sztoritól, és aminek erősen hangot is adtak, úgy "itt" is brutál durván alakul a madaraknak a hálivúdi sztori, s főleg Raynek! Tényleg úgy tűnik, mintha minden összejönne nekik, mintha minden nekik pattanna, mintha tényleg "azt akarnák", hogy összejöjjön nekik. Aztán ezt ki is nyilatkozzák a sajtónak, az milyen már? Főleg Flakontól, akinek olyan sok mindenre nem lehetne ekkora önbizalma . . oszt mégis.
Önbizalom: AFC döntő, 13-7-re vezet a Pats, és a Ravens lehozza a következő drive-ot, Flakon meg simán TD-t passzol. Az állás 13-14. Érted, 1 pont, meccsből még hátra van a 2/3-a, és Flakon úgy vigyorog a kispadon, mintha 20 ponttal vezetne 2 perccel a vége előtt a Ravens! Na ez a totálisan wtf kategória! A jó megszokott bamba, tanácstalan, kétségbeesett fizimiska helyett önfeledten röhögcsél a többiekkel egy ilyen szituációban! A meccs végén meg 8TD, 0 INT. Szóval honnan az önbizalom - már-már negatívba hajlóan... Persze tudom, hogy ez ennél összetettebb dolog, és nem is Joe-ra van kihegyezve, csak ez a fenti dolog mennyire komolyan jellemzi most ezt a fura szituációt!
/A döntőben ettől még bármi megeshet, és nincs lefutva, hiába "újonc" az ellen irányítója és JF
úgy néz ki beérett jó irányítóvá, de úgy összességében ez számomra elég szembetűnő az idei PO-ban, mint leginkább figyelemre méltó esemény, vagy történet./

ON
kishaszi
Persze, hogy szaroztam őket, mert szarok is voltak. Ki ne emlékezne, amikor Batch apóval elpáholtuk őket. Az utolsó öt meccsük katasztrófa volt, de már előtte is látszott, hogy inkább szenvednek, minthogy jók lennének. Ray bejelentése viszont olyan mentális és pszichés változásokat indított be, aminek látható eredménye lett. Először csak vért ittak, jött egy győzelem, ami hozta az önbizalmat, jött egy heroikus kissé mákos győzelem, amitől elhitték, hogy tényleg sikerülhet, s ettől összeálltak, és koncentráltak lettek. (Egyébként tisztára olyan, mint a mi 2005-s menetelésünk.)

A bejelentés napján pont ezt írtam, hogy Ray ettől jó vezető, hogy ezt meghúzta, mert ez volt a várható hatás. Az, hogy az ezáltal bekövetkezett teljesítményjavulás elég lesz-e a Denver és a Pats ellen kérdéses volt, de elég lett, s annyi szerencse nekik is kellett, mint nekünk a Colts ellen, amikor Vanderjegt kihagyta, nekik meg a safety futott alá. 😊 (Mindkettő PM csapata volt -> mondom, teljesen hasonló sztori, ráadásul mi is a semmiből álltunk össze 3 zakó után, bár mi már a PO-ba keményen érkeztünk)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
off:

Egy kis lila csapat írkafirka, akit nem érdekelnek a varnyúk, azok ne olvassák el!

Pörgés nulla, két Haley takaroggy között tényleg ne menjünk el a Ravens mellett.
A mellett a Ravens mellett, amit Soldi annyiszor fikázott idén, konkrétan leszarozta őket több ízben, még akkor is, amikor 70 yardot javultak "hirtelen" az engedett futott yardok tekintetében . . . Pedig szemmel láthatóan kezdtek megint hasítós üzemmódban tolni, 1-2 kilengést leszámítva.
Lujiz visszatérése meg hát...wtf...?! Boldin meg Torrey Smith....és akkor ott van Flakon és az ő bivalyerős keze, meg Rizsa...lehetne sorolni.

...és ami a lényeg: ahogy a fórum 90%-a okádni tudott volna a bettis-sztoritól, és aminek erősen hangot is adtak, úgy "itt" is brutál durván alakul a madaraknak a hálivúdi sztori, s főleg Raynek! Tényleg úgy tűnik, mintha minden összejönne nekik, mintha minden nekik pattanna, mintha tényleg "azt akarnák", hogy összejöjjön nekik. Aztán ezt ki is nyilatkozzák a sajtónak, az milyen már? Főleg Flakontól, akinek olyan sok mindenre nem lehetne ekkora önbizalma . . oszt mégis.
Önbizalom: AFC döntő, 13-7-re vezet a Pats, és a Ravens lehozza a következő drive-ot, Flakon meg simán TD-t passzol. Az állás 13-14. Érted, 1 pont, meccsből még hátra van a 2/3-a, és Flakon úgy vigyorog a kispadon, mintha 20 ponttal vezetne 2 perccel a vége előtt a Ravens! Na ez a totálisan wtf kategória! A jó megszokott bamba, tanácstalan, kétségbeesett fizimiska helyett önfeledten röhögcsél a többiekkel egy ilyen szituációban! A meccs végén meg 8TD, 0 INT. Szóval honnan az önbizalom - már-már negatívba hajlóan... Persze tudom, hogy ez ennél összetettebb dolog, és nem is Joe-ra van kihegyezve, csak ez a fenti dolog mennyire komolyan jellemzi most ezt a fura szituációt!
/A döntőben ettől még bármi megeshet, és nincs lefutva, hiába "újonc" az ellen irányítója és JF
úgy néz ki beérett jó irányítóvá, de úgy összességében ez számomra elég szembetűnő az idei PO-ban, mint leginkább figyelemre méltó esemény, vagy történet./

ON

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 11 éve
BigBen7 Pittsburgh Steelers 1 223
Tomlin a meccs hevében döntött így szerintem. Ilyen helyzetben mindenképp nyerni akar ez ember és nehéz azt mondani hogy jó inkább puntoljuk el és adjunk egy esélyt az ellenfélnek.
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Ahogy eddig sem, úgy idén sem okozott alapvető gondot BB pár meccses kihagyása, mert a D erős volt, és hiányában elvesztett 2 meccsen sem elsősorban Leftyn és Batchen múlt a zakó. (fumblihegyek).

És de bizony lehet Haleyzni. Olvasd el coldhardfootballfacts beszámolóját. Okádék play(eke)t hívott Haley, mind AB, mind Wallace route-ja megmagyarázhatatlan. Persze picket nem volt kötelező dobni, de Haley felelőssége legalább annyira megkerülhetetlen.

Ettől még tény, hogy BB rossz döntései és dobásai idén jelentős mértékben hozzájárultak a kiesésünkhöz. De ennek okát érdemes keresni, nem pedig egy új QB-t. Idén (szintén coldhard-stat) több picket dobott BB clutch szituációban, mint 2007 és 2011 között... Kijelenthető, BB-re egyáltalán nem jellemző a clutch szituban a pick, idén mégis ez történt. Vajon miért? Az általam vélt választ mindenki tudja. A kerethez nem illeszkedő stratégia, okádék playhívások a clutch szituban (aogy a Bengals ellen) és bad coaching (ez utóbbit Tomlinra értem, 2x rekord FG... broáf). Ezek a mélyebb okok, a felszínesebb az, hogy BB visszatérése után nem volt formában, de várható volt 1 hónap kihagyás után.Soldados
"Ettől még tény, hogy BB rossz döntései és dobásai idén jelentős mértékben hozzájárultak a kiesésünkhöz. De ennek okát érdemes keresni, nem pedig egy új QB-t"

Pontosan így gondolom én is. Szerintem az az ok, hogy sérülten, nem meccsre kész állapotban kellett játszania. Miért? Mert a stáb úgy gondolta, hogy még ilyen rozoga állapotában is jobb lesz mint bármelyik backup QB. Ez egyben azt is mutatja, hogy milyen szintünek tartja a stáb a backup QB-ket. Itt az egyik gond.

"A kerethez nem illeszkedő stratégia, okádék playhívások a clutch szituban "


Ez akkor lenne korrekt álláspont, ha nem lett volna egy olyan 6-8 meccses sorozat, amikor nagyon csilivili passzjáték működött. De volt ilyen. (Ben MVP?) Erre mi lehet a magyarázat?

Az mégsem lehet, hogy Haley koncepciója fél szezonban működőképes, kompatibilis a kerettel, playhívásai sikeresek, aztán egyik meccsről a másikra rendszeridegen lesz, és nem illeszkedik a játékosállományhoz. Futásunk sz@r volt kb végig, az tény. Haley sara, egyértelmű. De ez csak érintőlegesen tartozik a QB helyzethez,

A "BB már nem clutch" című téma sem új. A tavalyi szezonban kezdődött, és a Denver elleni PO meccs után tetőzött. Tudom, mert én is osztottam, 😊 csak akkor még Arianst hibáztattam, és nem pont Benre volt kihegyezve.

Tomlin hülye volt, (vagy ekkora gambler a csávó 😊). Amikor készültek a FG-hoz, az eredménykövetőbe vagy öten írtuk be egyszerre hogy túl messze van. Ehhez tényleg nem kellett sok ész, kár hogy neki épp annyi sem volt kéznél...
több mint 11 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nem, azt nyilatkozta, hogy nem jut Super Bowlba, mert ahhoz meg kellene minket is vernie, szóval ez már bukó 😀
 espn.go.com/blog/afcnorth/post/_/id/64117/what-does-woodley-think-of-flacco-now
több mint 11 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Most Woodley lehet erős csuriban,mert annó azt nyilatkozta,hogy míg ő itt játszik,Flacco nem nyer gyűrűt...
Imádkozz Lamarr...😊
több mint 11 éve
BigBen7 Pittsburgh Steelers 1 223
csak most gondoltam bele abba hogy Flacco SB győzelmeinek száma megegyezhet Peyton Manningével 😀 Persze mi, Steelerek tudjuk hogy ez nem lehetséges, csak úgy belegondoltam
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Csapatépítési szempont? Ha egy csapat 3 SB-t játszott úgy, hogy a QB-ja minden évben kihagy stabilan pár meccset, akkor azt hiszem kijelenthető, hogy ez semmiféle csapatépítési gondot nem okoz(ott). A Steelers úgy van felépítve, hogy pár meccses QB-kimaradás nem okoz olyan problémát, hogy a csapat képtelen legyen nyerni (erős Def.), mint pl a Colts-nál Manning. (Kb amiatt kellett távoznia az egész Colts FO-nak tavaly). Ha 1-3. körben QB-t húzunk, akkor Ben ideje meg van számlálva kezdőként, mert 3 éven belül, amint lehetőség adódik rá (sérülés, 1-2 rossz meccs Bentől), ki fogjuk próbálni kezdőként az újat.
Soldados
A zárójeles részt osztom, eddig nem okozott. De idén már igen. Eddig azért sem okozott, mert Batch korrekten lehozta azokat a meccseket, amikre rá tudtak készülni. Ha Batch 28 éves lenne, akkor ez az egész QB draft kérdés nem is létezne. De Batch idén 39 lesz.

Gondolom nem csak én láttam úgy, hogy idén a PO szempontjából fontos utolsó pár meccs a gyenge O, azon belül is a gyenge QB teljesítmény miatt ment el. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy milyen jellegű (súlyos vagy enyhe) sérülése van, ha az akadályozza az eredményes játékban.

Alig vártam a visszatérését, azt hittem vele visszatér a ligaelit passzjáték, ami a szezon első felében ment, és azzal simán csapunk mindenkit... helyette óriási csalódás volt a játéka. Gyakorlatilag a teljesen értékelhetetlen teljesítménye ellenére is a D meccsben tartotta az utolsó pillanatig, de semmilyen szinten nem volt képes kihasználni semmilyen momentumot.

Persze lehet Hélizni, de nem hiszem hogy az volt a playhívás, hogy a 15 yardunkon dobd telibe a védőt. Vagy hogy ejts ki a labdát a saját end zone-nál, satöbbi...


Jan
Ahogy eddig sem, úgy idén sem okozott alapvető gondot BB pár meccses kihagyása, mert a D erős volt, és hiányában elvesztett 2 meccsen sem elsősorban Leftyn és Batchen múlt a zakó. (fumblihegyek).

És de bizony lehet Haleyzni. Olvasd el coldhardfootballfacts beszámolóját. Okádék play(eke)t hívott Haley, mind AB, mind Wallace route-ja megmagyarázhatatlan. Persze picket nem volt kötelező dobni, de Haley felelőssége legalább annyira megkerülhetetlen.

Ettől még tény, hogy BB rossz döntései és dobásai idén jelentős mértékben hozzájárultak a kiesésünkhöz. De ennek okát érdemes keresni, nem pedig egy új QB-t. Idén (szintén coldhard-stat) több picket dobott BB clutch szituációban, mint 2007 és 2011 között... Kijelenthető, BB-re egyáltalán nem jellemző a clutch szituban a pick, idén mégis ez történt. Vajon miért? Az általam vélt választ mindenki tudja. A kerethez nem illeszkedő stratégia, okádék playhívások a clutch szituban (aogy a Bengals ellen) és bad coaching (ez utóbbit Tomlinra értem, 2x rekord FG... broáf). Ezek a mélyebb okok, a felszínesebb az, hogy BB visszatérése után nem volt formában, de várható volt 1 hónap kihagyás után.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Csapatépítési szempont? Ha egy csapat 3 SB-t játszott úgy, hogy a QB-ja minden évben kihagy stabilan pár meccset, akkor azt hiszem kijelenthető, hogy ez semmiféle csapatépítési gondot nem okoz(ott). A Steelers úgy van felépítve, hogy pár meccses QB-kimaradás nem okoz olyan problémát, hogy a csapat képtelen legyen nyerni (erős Def.), mint pl a Colts-nál Manning. (Kb amiatt kellett távoznia az egész Colts FO-nak tavaly). Ha 1-3. körben QB-t húzunk, akkor Ben ideje meg van számlálva kezdőként, mert 3 éven belül, amint lehetőség adódik rá (sérülés, 1-2 rossz meccs Bentől), ki fogjuk próbálni kezdőként az újat.
Soldados
A zárójeles részt osztom, eddig nem okozott. De idén már igen. Eddig azért sem okozott, mert Batch korrekten lehozta azokat a meccseket, amikre rá tudtak készülni. Ha Batch 28 éves lenne, akkor ez az egész QB draft kérdés nem is létezne. De Batch idén 39 lesz.

Gondolom nem csak én láttam úgy, hogy idén a PO szempontjából fontos utolsó pár meccs a gyenge O, azon belül is a gyenge QB teljesítmény miatt ment el. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy milyen jellegű (súlyos vagy enyhe) sérülése van, ha az akadályozza az eredményes játékban.

Alig vártam a visszatérését, azt hittem vele visszatér a ligaelit passzjáték, ami a szezon első felében ment, és azzal simán csapunk mindenkit... helyette óriási csalódás volt a játéka. Gyakorlatilag a teljesen értékelhetetlen teljesítménye ellenére is a D meccsben tartotta az utolsó pillanatig, de semmilyen szinten nem volt képes kihasználni semmilyen momentumot.

Persze lehet Hélizni, de nem hiszem hogy az volt a playhívás, hogy a 15 yardunkon dobd telibe a védőt. Vagy hogy ejts ki a labdát a saját end zone-nál, satöbbi...
több mint 11 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ha 1-3. körben QB-t húzunk, akkor Ben ideje meg van számlálva kezdőként, mert 3 éven belül, amint lehetőség adódik rá (sérülés, 1-2 rossz meccs Bentől), ki fogjuk próbálni kezdőként az újatSoldados
Bár nagy BigBen-fan vagyok, szerintem pusztán egészségügyi indokokra hivatkozva 3 éven belül amúgy is meg vannak számlálva a napjai.
Egyszerűen elhasználódott. Fizikailag, és úgyse fogod elhinni, de mentálisan is. Emberileg impulzív természet, szereti élni az életét, kb eddig is HoF közelien teljesített eredményesség tekintetében, de az ő menekülős, szívesen kockáztató stílusához egyszerűen megöregedett. Sosem volt hagyományos zsebirányító, de évről-évre csökken a veszélyessége.
Szerintem mindegy hanyadik körben, vagy FA-ról, de ideje volna egy épkézláb QB-nak Ben mögé. És gondolok itt egy hátul is behúzható Harnish vagy Cousins szintű játékosra, de akár egy Henne szerű szar, de backupként 1-2 meccset lehozó nem 40 évesre.
Aztán 1-2 év múlva jöhet az új franchise QB (jelölt).Sobri Jóska
Ez csak feltételezés. A veszélyessége pedig TH miatt csökkent. 1 éve még 12-4-es csapat voltunk, amely egészségesen dominálta az egész AFC-t, többek között Bennek köszönhetően. (Pl a Patset úgy vertük halálra, ahogy egy évtizede szinte senkitől nem láttam, nemhogy tőlünk.)Soldados
Persze.
Minden a jövőre vonatkozó állítás csak feltételezés.
Ennek deklarálása viszont nem érv se pro, se kontra.Sobri Jóska
Korábban azt is leírtam, hogy BB esetében húzódásokról, zúzódásokról, kisebb csonttörésekről beszélünk, amelyek nem igazán pályafutás veszélyeztető dolgok. Sokkal neccesebb a szalagszakadás. De ilyenről BB esetében nem beszélhetünk, úgyhogy egyelőre nem aggódnék a tönkremenetelén.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 11 éve
BigBen7 Pittsburgh Steelers 1 223
Egy jó sztori liszteszsákról.. az ilyen infókat/érdekességeket hiányolom általában NFL közvetítések alatt:

 espn.go.com/espnw/8841015/street-clothes-pittsburgh-steelers-max-starks-unconventional-passion-breaks-barriersIgor
magyar nyelven még jobb lenne, mert így nem sokat értek belőle 😀